HOST DEDENÍKU – RenataE: Sázka do loterie

V úterý 25.2. jsem si založila sázkovou kancelář. Jediná nabízená sázka je, zda se moje početné příbuzenstvo (devět lidí ve dvou autech) dokáže vrátit do České republiky z lyžovačky v italských Alpách v plánovaném termínu, tedy v sobotu 29.2.

 

Sázkovou kancelář jsem založila poté, co v pondělí Itálie vyhlásila kvůli nákaze koronavirem karanténu ve dvou provinciích, sousedících s provincií Trentino, kde příbuzenstvo včetně mých dětí lyžuje. Rakouské úřady v té chvíli v Brennerském průsmyku zastavily a zadržely vlak z Itálie do Rakouska, ale hranice jsou stále prostupné.

Zpovzdálí sleduji instagram svých dětí, kde se v pravidelných intervalech objevují fotky jídla, sjezdovek a horských panoramat.

Když jsem vznik sázkové kanceláře oznámila Hřívnatci, následovala reakce: „Vracíme se se strejdou už v pátek, máme lepší kurz?“  „Jasně 🙂 “

Jak byste si vsadili vy?

Aktualizováno: 27.2.2020 — 09:44

49 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. OT – věřili byste, že poslední dny mám v krmítku víc ptáků, než celou zimu předtím? :O
  Jak je to u vás?

 2. Ministerstvo zdravotnictví rozesílalo prostřednictvím mobilních operátorů informační SMS lidem na území států s rizikovým výskytem nákazy. Víla tuto SMS dostala včera ve 20:37, kdy ještě byla na území Itálie. Hřívnatec, který tou dobou byl již na území Německa, SMS nedostal. Někdy mě ten Velký telefonní bratr trochu děsí 🙂

  1. To je jen detail v současných možnostech sledování. Momentálně je asi nejbezpečnější nebýt pro nikoho zajímavý.

  2. Tak zrovna ten mě neděsí, z principu musí síť vědět, kde ta tvoje SIMka je, jinak by to nefungovalo.

 3. Možná budou mít, Renáto, potomci možnost si prázdniny prodloužit – dnes jeden ředitel školy prohlásil, že žákům, kteří se vrátili z Itálie, škola omluví dalších 14 dní. 🙂

 4. Škoda, že už není WWW. Ten by mi napřed přispěl na kamennou pobočku mojí sázkovky a pak by si u mě vsadil na to, že příbuzenstvo uvízne v Itálii, zřídí si tam lyžařskou školu a koncem dubna se všichni vrátí nechutně bohatí 🙂

 5. Je to opravdu sázka. Buď to vyjde nebo ne. Jako vždy při orgiích, které pořádají mikrouši a virouši. Ale to neznamená vyšilovat a hysterčit. Zatím nemusíme.
  U nás se jaro trochu pozastavilo a ve vyšších polohách hi, hi kolem 700 m n.m. byl dokonce sníh. Jak si v něm užívali pejsko je tady na albu
  http://dig.rajce.net/Snih_na_Sykori

  1. Já jel z Brna do Olomouce včera v 23:17 ve sněhové vichřici. Mazec, tam bych to nečekal

   1. Martin se dnes v poledne obtížně hrabal přes Makov… sněhu plno 🙂
    U nás byly celý den chumelenice, ale nezůstávalo to ležet.

 6. to je něco jako ruská ruleta..snad nedopadnou,jako ti naši na Tenerife..ostatně, roznáší se to jen díky tomu,že lidi cestujou..každej spoléhá,že jemu se nic nestane, když jo,tak bulí a honem státe pomoz…ono je sice pravda, že kdo se bojí,sejří už v té síni…ale kdo se nebojí je patrně cvok… já zimním sportům neholduju, takže to mám pořešené a v létě se držím „doma“…
  vrátí se, ale možná půjdou do karantény…

  1. Pokud někdo onemocní díky vlastní blbosti nebo rozežranosti, protože mermomocí musel navštívit oblasti s výskytem koronaviru (v době kdy se už vědělo, že je tam problém), tak by měl hradit veškeré náklady spojené s léčením svým i dalších lidí, kteří s ním byli ve styku a posléze onemocněli, zaplatit škody, které vzniknou v souvislosti s třeba vyhlášenou karanténou… Proč se to má platit z veřejných prostředků?
   Nebo proč platit pobyt v karanténě nějakým prominentním dětičkám, které „musely“ jít studovat do Číny a pak jim bylo Česko dobrý, že zajistilo přepravu, pobyt v nemocnici…

   1. Odpusťe Ivo, ale vaše poslední věta mi zavání časy, na které – speciálně v tomto směru – nevzpomínám ráda. Proč by dnes nemohl kdokoli, kdo na to má schopnosti, studovat, kde chce? Z čeho soudíte, že studenti v Číně jsou „prominentní dětičky“? Já jednu takovou studentku znám, je to nadějná vědkyně z běžné rodiny a studium v Číně – i jinde ve světě – si musela tvrdě vymakat. Měla to štěstí, že skončila v létě.

    1. Asi je rozdíl, když někdo jede v rámci třeba doktorandského studia nebo jako post doc a nebo tam jede studovat běžný obor, který může studovat tady. A ty dětičky se moc skromně nechovaly, ale braly to jako samozřejmost, že se o ně někdo postaral. A ten mladík, o kterém se pořád psalo, spíš nad Českem ofrňoval nos.
     A aby nebyla mýlka – nebyla ani nejsem členem rudé ani oranžové strany a Babiše taky nevolím.

     1. Aby nebyla mýlka – koho volíte je jen vaše věc a já vás nesoudím. Jen jsem měla pocit, že jste to vzala trochu moc šmahem. „Dětičky“ určitě nejely do Číny nechat se nakazit. Já být kdekoli v cizině v nepředpokládané nouzi, na kterou se nelze předem připravit ani pojistit, docela bych spoléhala na stát, že mne v tom nenechá. Tohle je typická situace vis maior.

      1. Tak váš komentář vyzněl, jako bych k těm rudým nebo oranžovým patřila. Proto jsem se ohradila. Nic ve zlém.

    2. Zde se přidám k Zabukistce. Odjet kamkoli na zahraniční stáž znamená již před tím prokázat určité schopnosti – minimálně organizační, ale většinou i studijní, případně vědecké. Opravdu to neznamená si jen tak odjet, že si budu vesele studovat. Dotyčný musí doložit celou řadu podkladů, na jejichž základě je po splnění všech základních požadavků vybírán a zpravidla v daném pořadí žadatelů existuje tlustá čára, pod kterou již žadatel nejede nikam. I to se mi stalo (ne do Číny) – o 0,8 bodu!! Musela jsem počkat a zlepšit své výsledky, abych příště uspěla.

     Takže s protekčními dětičkami, které si jedou jen tak pro zábavu studovat do Číny bych si opravdu nedovolila operovat.

     Vím, že Čína v nedávné minulosti hodně stála o pobyty zahraničních studentů a vědeckých pracovníků. Také u nás byli s nabídkami, což ale neznamená, že dotyčný žadatel musí uspět. Osobně by mi na Číně vadila ta jejich totalitka, ale to je pak věc jiná.

     Jsem ráda, že nemáme žádosti o devizový příslib, výjezdní doložky, to všechno potvrzované KSČ, SSM, zaměstnavatelem nebo školou, uličním výborem a kdoví kým ještě. Ty doby nejsou tak vzdálené.

     A jsme svobodná země a je bohužel na lidech, zda nyní budou více cestovat nebo přehodnotí své plány. Ale …. středověký mnohem smrtelnější mor se také rozšířil po celém světě (kromě Ameriky), jen to šlo vzhledem k tehdejším možnostem o něco pomaleji. Proto představa, že přestaneme cestovat a sdílet zkušenosti (i rekreační), a tím před virem naši malou českou kotlinku zachráníme, mi přijde nereálná.

     1. Momentálně mi přijde nebezpečnější myšlenka, že vystrašení lidé kývnou politikům na nejrůznější bezprecedentní zákazy a omezení (samozřejmě ve jménu dobra), které pak „dočasně“ zůstanou.
      Uznávám opatrnost, nevadí mi, že si lidé nakupují zásoby (nakonec líp dřív, dokud je není problém kvůli případné karanténě doplnit). Za nebezpečnou považuju hlavně preventivní paniku a z toho plynoucí bezmyšlenkové kývnutí na jakékoliv represe.

      1. Tak jsem so vzpomněla, že jednotka docasnosti je jeden furt… Lidi by si na to měli vzpomenout a neblbnout. Samozřejmě opatrnost je na místě a prevence je potřebná, ale s rozumem. Sama už některá opatření (hlavně k kvůli chřipce) dělám a klidně případně udělám i další, ale hlavně kvůli mámě, která by infekcí asi nezvládla. Na to je moc stará a nemocná.

       1. jo,na sebě taky kašlu,zásoby nekřečkuju, na máti ne..je v té věkově nejrizikovější skupině…

      2. A jaké represe nastaly? Tedy kromě hospitalizace nemocných a karantény pro osoby, které prokazatelně nebo pravděpodobně byly s virem v kontaktu. A doporučení k omezení cestování, tedy nikoli zákaz. Na něco jsem zapomněla, nebo jsem si něčeho nevšimla?

   2. Ivo, souhlas, i když se nedoporučuje Italii navštěvovat, tak v sobotu odjížděli další na lyžovačku.

 7. Taky mám příbuzné v Itálii na horách – dva dospělí a tři děti. Mají se vracet zítra, počítám, že se normálně vrátí. Ale kdyby ne a kdyby to tam uzavřeli, tak tam prostě dva týdny zůstanou, no, však se svět nezboří. Alespoň tedy doufám, že by byli disciplinovaní. Ono se to stejně roznese všude, tedy i k nám, jako každé takové virové onemocnění, ale takoví různí všeználkové, kteří mají pocit, že pro ně předpisy neplatí, můžou to šíření ještě podporovat.

 8. Jsem optimista – uzavřou celou oblast. Teď to neber jako útok na vaši rodinu, ale můj názor je ten, že k rozšíření nákazy přispívají právě ti, kteří musí mermomocí někam cestovat za zábavou. Ať už je to lyžovačka, pobyt někde v Asii… a pak se snaží obejít nějaká nařízení, viz rada čísla objet možné kontroly někudy po kotárech.

  1. Ivo, kdyz tak ctu Vase prispevky, nejen pod timto clankem, tak bych Vam rada rekla, ze Vy nikdy nezklamete…

 9. Myslím, že šance jsou velmi slušné, že dorazí domů včas a zdraví – zatím se žádné drama nekoná (ti nemocní snad nahoře na horách nejsou). A jak pravil Číslo, jsou mladí a fit. Takže možná bude horší v Praze připravit hostinu na uvítanou. 😛

  1. Včera jsem byla na pátečním nákupu, u nás to znamená trochu větší protože nemohu pro každou zapomenutou blbost skočit do obchodu, a nic se nedělo. Naopak toaleťák kupoval skoro každý protože byl v akci. Mycí prostředky taky měli ve velkém výběru. Rýže, těstoviny a pod. všechno bylo v regálech. Třeba to šílení k nám teprve přijde.

   1. U nás taky nic. V pátek se zastavily u nás v práci bývalé zaměstnankyně, které občas chodí na brigádu, aby měly něco k důchodu, a prohlásily, že ve sklepě mají brambory, v mrazáku maso a zavařenou zeleninu i ovoce. Takže to vždycky nějak přežijou. Asi to tak na venkově vidí víc lidí. Navíc v domku na venkově máš obvykle snahu kupovat mlíka celý karton a podobně, protože autobus ti jede zhruba každé dvě hodiny a do obchodu si jen tak nezaskočíš, takže ty jakési zásoby máš průběžně…

    1. ten mrazák jim rozmluv, pokud nemají náhradní baterku,co jim udrží kompresor v chodu,až nepůjde elektřina, měly by to maso a to,co v mrazáku mají,zavařit…. 😉

 10. Autem? Bez problémů, můžete jet klidně vesničkami (přechod Studánky) nebo Německem (Strážný). Hlavně tam někde mimo v horách bych se toho nebál a už vůbec ne u mladších.

  1. Jak mimo v horách? Oni tam jsou někde na samotě, bez kontaktu s jinými lidmi? A nahoru na kopec se drápou pěšky a nestojí ve frontě na vlek? A pochopila jsem, že na té lyžovačce jsou i věkově pokročilejší než dvacátníci. A pokud čtete zprávy, tak v té Itálii jsou nemocné kupodivu i děti.

   1. Absolutní minimum, navíc ohniska nákazy byla uzavřena. Tedy ano pár lidí se někde pohybuje a může mít příznaky, ale ta pravděpodobnost je dost nízká. Dá se říct, že stejná jako u nás třeba v Praze nebo na benzinkách, kde staví kamioňáci.

 11. Renato nevím.
  Situace na bojišti se mění každou minutu, jak řekl kdysi nějaký vojevůdce.
  Člověk nechce panikařit.

  My máme letět do Říma v květnu.
  Máme už půl roku objednaný a zaplacený hotel a letenky.
  Vyčkáme do půlky dubna a pak se rozhodneme podle situace, zda poletíme nebo to přebukujme na září.

  1. Míšo, u včerejšího člínku jsem vám psala vzkaz ohledně přeložení termínu, mrkněte se. Září je rozumné, srpen určitě ne.

    1. Možná, že říjen by byl ještě lepší. Ještě je hezky, klidně na krátký rukáv, ale prý už je tam mnohem míň turistů (aspoň nám to tak říkal náš známý z Říma, když jsme se ho ptali, kdy je nejlepší do Říma jet).

     1. Známá tam byla teď v lednu a nemohla si to vynachválit. Letos to prý bylo jen na svetřík a sedět v kavárnách na ulici se prý dalo taky 🙂

     2. Říjen je skvělý, ale pozor, před posunem času! Pak se stmívá opravdu nepříjemně brzo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN