BTW: Valentýn pro každého

To jsem se tuhle bavila s kamarádkou a došla řeč na její vnučku. „Jo, ta je teďka náramně zaměstnaná – vyrábí valentýnské dárky,“ pravila babička s uspokojením. „Cože?“ zeptala jsem se nezdvořile a snažila si představit, jak řeší Valentýna žačka páté třídy základní školy.

 

„To je jednoduché,“ zasmála se kamarádka. „Něco pro rodiče, něco pro oblíbenou učitelku, pro kamarádky…“ A mně se to najednou ohromně líbilo. Děti dnes zjevně chápou svátek svatého Valentýna bezvadným způsobem – je to den, kdy dám dárky těm, které mám rád. A za sebe klidně dodám, takových dní není nikdy dost:))

Dovedu si však živě představit námitky lidí, kteří tento svátek nemají rádi. Není náš, je to marketingový humbuk, každý den je vhodný pro to, abychom milovaným lidem řekli, že je máme rádi, na to nepotřebujeme nějakého Valentýna. Každý rok se (hlavně na internetu:)) objeví lidé, kteří svátek vášnivě zatracují – stejně, jako se to děje o Vánocích, kdy se koná oblíbené tažení proti Santovi.

Přiznám se, že mi v těchto případech asi chybí to pravé zanícení. Ze tří nabízených možností – akceptovat, ignorovat, bojovat – si prakticky nikdy nevyberu boj, protože pro něj nevidím důvod. Marketing se nikdy nevzdá, využije každou příležitost a je jen na nás, jak se tím necháme ovlivnit.

Takže Santu šťastně ignoruju a Valentýna si hodlám užít, stejně, jako si na prvního máje nenechám ujít příležitost líbat se pod něčím rozkvetlým:))

A co si představuju pod pojmem „užít si Valentýna“? Připravím dobrou večeři pro dva a doufám, že si to ti dva patřičně vychutnají. Večeři i celý večer.

Pravda, menu bude přizpůsobeno tomu, že láska mého života si domů veze jakýsi kýchací chcíp. 😛  Ale i to patří k životu a já jsem před pětatřiceti lety slíbila, že při něm budu stát v časech dobrých i zlých – to by bylo, abychom nezvládli jednu valentýnskou rýmu… 😀

 

A tak se dnes ptám – co vy a Valentýn? Chystáte něco? Nebo vám leze na nervy?    😀

Aktualizováno: 13.2.2020 — 20:15

33 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Taky Valentýna nijak neslavíme. Tedy jen tak, že k běžné normální raní puse si řekneme „Happy Valentine“, abychom ho tedy zcela neignorovali :)Toť vše. Ale když ho jiní slaví, nic proti tomu nemám. Pro čerstvě zamilované, novomanžele a ty, kteří právě prožívají mladou, nebo novou lásku může být Valentýn důležitý a romantický. Tak ať si ho užijí.

  1. Maričko, myslím, že jediné důležité na tom všem je, aby na tento svátek měli podobný názor oba partneři. Pokud jeden s radostnou nadějí leč bezvýsledně čeká na pozornost, zatímco druhému je to jedno, nebo ten svátek dokonce okatě neslaví, nepomůže to ani jednomu z nich. Ale zase je fakt, že funkční partnerství se s takovou drobností obvykle snadno vyrovnají:))

 2. Dlouho jsem měla vyhlédnuto pár pyžam a najednou vidím, že eshop má slevu na kód VAL20. Co ta zkratka znamenala, mně došlo, až když jsem z krabice vytahovala jednu růžovou krabičku se srdíčky za druhou 😀

  1. (rofl) No, netopýrku, aspoň máš zásobu na příští rok! Třeba to ocení i holky netopýří, až je zase budeš mít na pobyt a stravu 🙂

  2. Taky jsem vykulila oči – to když jsem zjistila, že máme valentýnskou edici toaletního papíru s růžovými srdíčky. (chuckle) Nejspíš na něj byla obří sleva! Protože můj muž mívá sice občas – ehm – originální nápady, ale až takhle pitomé tedy ne! 😀

   1. (rofl) Hančo, to je něco! Možná prostě neodolal slevě a netušil, na co ona sleva vlastně je 😀

  3. pořád buď ráda, že jsi nevytahovala ( abych si s dovolením vypůjčila od Tory ) krabičku, netopýřici, druhou krabičku, netopýra, netopýřici, další krabičku, krabičku, krabičku, netopýra, netopýra, netopýra…a najednou ses divila, že došli netopýři 😀 😀 😀

 3. Dostala jsem valentýnskou čokoládu a byla mi připravena snídaně. Jsme sice už v pokročilém věku ale nebráníme se hezkým svátkům a slavíme si po svým. Ať si každý slaví co chce a jak chce,když to potěší, tak není co řešit. (h)
  Komerce, ach ta komerce,no každý se utržit něco na něčem,to už je daň tomu, že máme a můžeme. 🙂

  1. Dobrá čokoláda je na Valentýnu to nejlepší. Jindy si to nedopřeju, jsem tlustá

 4. A my jdeme do lázní na masáž a potom na večeři. Ne proto, že je Valentýn, ale proto, že je pátek a tak nějak to vyšlo. Ale dnes není jednoduché sehnat volný stůl, tak jdeme stylově – do Katovny 😀

 5. Mám ráda Valentýna ❤
  Děcka ve škole udělají drobnost pro maminku nebo toho/tu svou/svého.
  A já? Spokojeně uvařím sobě kafe a chlopkovi caro, podívám se na kytku, co jsem distala/koupila (podle toho, kdo dřív potkal obchod) a jsem spokojená. Že jsem před dvaceti lety správně vycítila, že tenhle je na „furt“, jak se u nás říká.
  Tak si to užívejme – všichni. Láska je přece láska.

 6. Valentýnské šílení mne nechává v klidu, protože je vůbec nevnímám. Nevnímám a neslavím, tyhle „dovozové“ svátky vč. Santy prostě ignoruju. My si oslavíme 2.3. už 46 společných let 🙂

 7. Přemýšlím, čím to je, že mě na rozdíl od vás růžový Valentýn neštve 🙂 Možná je to tím, že ke mně vlastně nedoléhá – na telku se nedívám (tím myslím skutečně nedívám:)), do supermarketů chodím jen tehdy, není-li už vyhnutí, což je snadné, když jsem obvykle doma sama nebo s Martinem.
  Prostě ten humbuk v podstatě nevnímám, jen mě těší svátek sympatického svatého 🙂

  1. Tak pozor! Já neřekla, že mne štve! Jen je mi zcela fuk. (rofl) Vlastně ani nechápu jeho princip. Jsa zamilovaná, mám svátek permanentně – nejsa zamilovaná, tak mne takový svátek akorát se…jří, že jiní jo a já ne!!! (rofl)

   A vsadím se, že zase nebudu mít doma žádnou valentinku – co to asi vypovídá o mém muži, he?! Ale já mu to oplatím – taky mu žádnou nedám, když je takový!!

   Ovšem všem vám, kdož svátek svatého Valentina slavíte, přeju óbrovskou náruč růží… (rose1)

   1. No, já taky žádnou valentinku nedostanu 😀 Martin se možná bude i divit, jakou máme dobrou večeři… ale stejně se mi Valentýn líbí 🙂

    1. Já asi taky ne… ale doma na mě čekala kytka, i když dárce se dostaví až zítra 🙂

  2. mě taky neštve,jen ho nemám ráda a ani jiné takové to organizované- masové – budeme slavit TEĎ! prostě počkám, až to přejde…

 8. My jsme si s Chrisem jako vždycky dali navzájem blahopřání k Valentýnu a velké krabice kvalitní bonboniéry, a večer si objednáme nějaké dobré jídlo domů. Jiné dárky si nedáváme a do restaurace jsme šli na Valentýna jednou před lety, byl to hrozný zážitek, neskutečně narváno a jídlo napůl syrové jak v kuchyni nestíhali tak už nikdy

 9. Ignoruji. Ale já všeobecně se nerada nechám nutit do uměle vyvolaných aktivit. Hlavně těch davových a komerčních. A i kdybych chtěla, ta růžovoučká srdíčka mě od zapojení se spolehlivě odradí. Pryč pryč 🙂 !

  Dyš já mám tu smůlu, že nejsem sentimentální. A myslím, že ani romantická. Tak co se mnou, že. Ideoví manažéři by nade mnou zaplakali.

  1. Nic si z toho nedělej, je nás asi víc. Já to přímo nesnáším, asi jsem divná protože nemám ráda ani ty komerční vánoce. Na co Valentýn když jsme bez toho s MLP vydrželi 55 let. Když si chceme dát dárek – tak kdykoliv, na večeři můžeme jít také kdy se nám chce.

 10. Ne, Valentin mi nic neříká (ještě tak Valentina Těreškovová (rofl) ). Já si počkám na ten máj a ten hrdliččin ku lásce hlas a ten rozkvetlý strom – po zkušenostech z minulých let vím, že to nebude třešeň, neb ty jsou už dávno odkvetlé… Ale na rozdíl od Santy mne ani nijak zvlášť nerozčiluje – má-li někdo pocit, že potřebuje Den lásky, nu ať slaví.

 11. Valentýna slavit nebudeme, protože dneska má drahý můj firemní zabijačku někde o 50 km dál a mají to s přespáním (vedení firmy Valentýna okatě ignoruje). Tak jsem se jen zvědavě zeptala, jestli se prase jmenovalo Valentýn….

 12. Nemám ráda tuhle s humbukem organizovanou marketingovou růžovočervenou přeslazenou lásku za všechny prachy…to si jako jindy lidi neumí říct – Mám Tě rád? To musí čekat na nějaký datum? Je mi z toho smutno…

  PS: Renáto, vidíš, to mne nenapadlo s těma bomboškama (chuckle)

 13. Mně se Valentýn líbí. Vždycky si druhý den koupím nějakou pěknou bonboniéru, zlevněnou o 70% 🙂

 14. Valentýna jako takového nedržíme, ale jelikož druhý den je Jiřiny, tak nějaká malá oslava asi bude.
  V blízké restauraci nabízejí Antivalentýnské menu v tomto složení : Bramborové lupínky, česneková majonéza se sweet chilli
  Smažený romadur, polníček s hořčicovým dresinkem
  Pečený vepřový bůček s medem a chilli, kapustové ragú
  Uznejte, že je to pěkné. Vážně uvažuji, jestli jejich nabídku nevyužijeme.

  1. SKVĚLÁ RECESE….jinak přeji hodně pohody, radosti a moc prima oslavený svátek (i bez toho humbuku) (f)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN