MATYLDOVINY: Jak pejsci s kočičkami hospodařili

Aneb Čapek by se divil. Jeho zvířátka uklízela, ta moje se věnují spíš opačným aktivitám, alespoň z mého pohledu.

 

 

Vanilka by mohla být postrachem poštovních zásilek. Jelikož došlá pošta padá škvírou ve dveřích na zem v předsíni, je nudícím se akčním štěnětem probrána a poněkud pozotvírána. Vanilka totiž cupuje obálky po kouscích, asi by jí zábava déle vydržela, zatímco obsah dopisu ZATÍM zůstává netknutý (ale nechval dne před večerem aneb kam čert nemůže, nastrčí štěně). Pokud jde o letáky, často odhadujeme, z jakého jsou obchodu, protože první strana málokdy napoví. Zato doma je jak nasněženo.

 

 

Karamel je nad takové vylomeniny povznesena (asi od konce září), loupí jen to, co stojí za to – což je jídlo. Jak onehdy psice dostaly půlku chleba z kuchyňské linky na zem, aby z něj komplet odtrhaly kůrku, netuším, ale existují dvě vyšetřovací verze.

 

 

Jedna říká, že jim ho podal ochotný kocour, druhá podezírá Vanilku, která vyskakuje jak gumová hračka z místa dostatečně vysoko, aby chleba ležící na okraji stáhla dolů. Jelikož skoro všechny prostory v kuchyni byly dobyty, jsem na rozpacích, kam ukládat potraviny, když nemám špajz.

 

 

Adélka občas zmydlí štěně, když je moc drzé (velikostně jsou nastejno, ale kočka má prostě rychlejší packy), jindy si od něj nechává olizovat hlavu, a hučení typu tryskové letadlo používá jen při rozdávání kousků masa, což i Vanilína pochopila, že je poslední vážné varování.

 

 

Ovšem dodnes nechápu, co vidí na buchtách.  Uloupená a z půlky sežraná kobliha, okousaná kynutá buchta, ožvýkaný štrúdl – Adélce je to jedno, hlavně že je to sladká buchta. A prý že kočky nepoznají sladkou chuť – vyprávějte jí někdo o tom!

Aktualizováno: 3.2.2020 — 22:00

23 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Matyldo, moc mile další povídání. Jsem ráda, že Vanilka úspěšně překonala zánět a jistě souhlasíš, že je lepší mít doma zlobivou pejsku, než nemocnou pejsku. Moc se mi líbí hlavně druhá fotka. Jen přemýšlím, jesti na něm Vanilka oddaně a láskyplně vzhlíží na svou paničku (či páníka), nebo se snaží nasadit útrpný, omluvný výraz, jako že ONA nemá s tím rozkousaným tenisákem u Karamelky vůbec nic společného (jak Matylda píše pod Míšou) 🙂

  A samozřejmě na kočičí duo ve smečce je také radost pohledět .

  1. Maričko, moc nemocná byla Karamelka,Vanilka mnohem míň, ale otřepaly se z nemoci obě. A ten tenisák hryžou společně!

 2. To je tak fotogenická smečka, radost pohledět! A teď nevím přesně, která z předchůdkyň se stylizovala do tragické heroiny, ale připadá mi, jako by si Vanilka ten výraz zkoušela! 🙂
  Taky moc děkuji za pelechovou fotku – připomněla mi, že se už delší dobu chystám vyprat naše, tedy Denisovy pelechy a že už to fakt nelze odkládat!

 3. Chachachááá – rozveselila jsi mi dnešní větrný den (nod) . Krásná a akční smečka, jen co je pravda.

  Já se tomu dnes již směji – já se vlastně už víc než týden směji všem skopičinám, co dělají CIZÍ psi, protože naše černá Kalamity Džejn už řádí jinde! Už žádné sežrané jídlo, žádný vyžraný a vytahaný koš, žádná kontrola hovínka, jestli vyšlo zabalené v mikrotenu (jak je dnes zvykem všechno balit, Brooke to převzala a kvůli tomu je schopna spolknout sáček v jednom kuse) … pohoda, klídek, tabáček! (rofl) Třikrát haleluja!

  1. Ech, když jsem napsala, že řádí jinde, tím myslím, že se na pár měsíců (cca 4) vrátila k Terce! Nic jiného – stále patří do naší rodina a stále je více než živá a zdravá (to aby někoho nenapadly černé myšlenky). (chuckle)

    1. Kupodivu dobře. Naštěstí oba dva psi mohou žít spokojeně spolu a spokojeně sami (a navíc doma na řádění má Erník ještě Zikmunda). Jenom venku zjistil, že mu nemá kdo krýt záda, tudíž dává víc pozor, kde se pohybuju já – ví, že pro něj Brůča už nepřijde (rofl) . No uvidíme, jestli mu to zůstane, až zase bude Brooke na prázdninách (chuckle)

 4. No já nemůžu skutečně uvěřit tomu, že by ta malá sladká Vanilka byla schopna nějaké lumpárny.
  A vůbec s Karamelkou vypadají jako dvě hodné a starostlivé pejsky.
  Oriáš je okouzlující a nádherný kocour, mám pro něho velkou slabost.
  Adélka vypadá jako náš Daník, princezna krásná.
  Máš krásnou smečku Matyldo.

  1. Že by nebyla schopna? Hm, hm… vidíš na fotce ten tenisák skoro vybalenej z chlupů? Sice je tuhle lumpárnu naučila až Kaččina Pralinka, ale radostně se přidaly!!!

 5. Matyldo, tvá smečka mě spolehlivě přivede k úsměvu, a když tobě tečou nervy, tak často i k veselému smíchu 😀
  Moc se mi líbí, jak jsou pospolití, i když Oriáš vypadá jako mafiánský kápo. 😛 Kdo ví, třeba ho Vanilka tiše obdivuje a je rozhodnutá se mu vyrovnat – rozhodně ty jejich výrazy na fotkách ladí (rofl)
  Těžko říct, jestli je Vanilka gumídek nebo kocour spolupachatel – události příští ukážou 😀
  Nepletu se, když usuzuju, že Adélka si uzurpovala psí pelech?
  Karamelka domovnice (nebo hlídačka… ale ono je to to samé:)) taky nemá chybu…

  1. To se nepleteš, v psím pelechu spává většinou Adelína. Jestli se Vanilka snaží Oriášovi vyrovnat? Zatím v lumpárnách spíš vede….

   1. Ach ano… u nás páneček taky vidí jen svoji sladkou bílou pejsku… (no, snad by mohla trochu méně skákat, když ho vidí:))

 6. Matyldo, ten malý lupič na první fotce, tedy Vanilka, mne odrovnal, směju se,jen na ni mrknu. (rofl) Tak podobně to chodí i u nás akorát ze štěňátek jsme už pěkně odrostli. Teď je nejmladší Damík a ještě má trochu kotěcí návyky,furt něco vymýšlí. 🙂 Karamel číhá jak poštovní úřednice u přepážky a koče vypadají,že se jim daří velmi dobře. 🙂 A ještě poznatek, zvířecí domácnosti se poznají dle množství dek,polštářů,nádobí a věčně rozšlápnutých granulí. (rofl)

  1. Rozšlápnuté granule my prosím nemáme- to je podle psů plýtvání materiálem 🙂 Jakákoliv granule je dobrá granule 🙂

    1. Jelikož mi domem prochází občas i psi našich dětí, mám odložených ručníků docela spotřebu 🙂

 7. Koukám, že se malý cukrátko nudí podobně, jako Miňák – ten zas cupuje papundeklový škatule, ohryzává je a trhá na malé kousíčky, které mu potom ostatní pomáhají roznosit po bytě (že by si hráli na poštu?) .. na sladký u nás nikdo není, tedy pokud zrovna nejím Lipánek nebo Pramen zdraví, ale poučena krizovým vývojem, tyto pochutiny konzumuji v práci 😀 , chleba se neokusuje, ale rajčata ano, ale jen velká,s malejma se čutá…malá Če-čen, objevila ponožky a tak se spolčila s Noriskou,která umí otevřít šuplík tak,aby v něm mohla šátrat prackou a ponožky jí vytahovat, Će-čen je pak odsmýká do obejváku a rozloží na koberec, někdy to vypadá jako výřad po honu….takže to čtení od Tebe, je takovej balzám, že všichni máme něco, hlavně teda zviřátka 😀
  Adelka je nádherná tmavě pruchatá koč… a Ori se zmenšil? Nebo to je fotkou?

  1. No je to poměrně hluboká pohovka a ty na fotce vidíš jen předek kocoura, tu podstatnou část máš schovanou 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN