BTW: Jak na Nový rok…

Milí čtenáři, dovolte mi, abych vám popřála všechno nejlepší do nového roku 2020. Hlavně štěstí a zdraví – to je základ, na kterém může vystavět cokoliv, o co budete usilovat. Ach ano, také vám přeju radost, která je živou vodou všedních dní, stejně jako naději, která je jejich světlem.

 

Říká se „Jak na Nový rok, tak po celý rok“. No… moc se mi to nelíbí, člověk si málokdy může zařídit ideální den! Ale v jednom by platit mohlo: zkuste se mít na Nový rok rádi! Prostě buďte spokojení sami se sebou, takoví, jací jste. Že je to občas náramně těžké? No to mi povídejte! 😀

Přitom je to důležité, protože málokdo jiný vás dokáže tak zranit, jako to umíme my sami. To je snadné – známe všechny své touhy, stejně jako všechny nezdary. Umíme se dokonale bodnout tam, kde to nejvíc bolí. A teď si představte, co by s vámi udělalo, kdybyste se místo toho pohladili… trochu se pochválili, povzbudili… třeba byste se mnohem víc těšili na každé další ráno.

No dobrá, tohle si musíme vybojovat každý sám. Takže co ještě bych vám popřála? Tak třeba, aby se vám dařilo vyhýbat se hloupým omylům. A pokud k němu už dojde, aby to byl takový, který vás rozesměje! A také zvědavost vám přeju. Ať vás poňouká a popostrkuje. Je dobré pro duši aspoň občas zkusit něco nového.

No, a nakonec vám přeju splnění aspoň jednoho tajného přání. Takového, které nikomu neříkáte, protože máte pocit, že se splnit nemůže. Nebo nemáte odvahu ho vyslovit nahlas, protože by si lidé ve vašem okolí ťukali na čelo, že jste se zbláznili. Možná si ani vy nejste úplně jistí, jestli je to rozumné, ale přesto…:))

 

Takže, milí čtenáři, na zdraví a na šťastné konce! (inlove)

Aktualizováno: 31.12.2019 — 17:13

28 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Teda jak na Nový rok tak po celý rok néé! Včera nám kleknul boiler na teplou vodu, dneska ráno naklusali dva instalatéři s novým a instalují. Když už jsou tady, vymění záchodovou mísu dole (už ji také přivezli) a opraví nádržku na míse nahoře. Pak předělají uzávěr vody ve sklepě, pak se prohneme při placení a nový rok může zacít 🙂 !
  Nestěžuji si, naopak. Ráno MLP zavolal, za půl hodiny byli u nás!! Doufám, že to neznamená nějakou astronomickou změnu, nebo nepřijde zemětřesení, já nevím, ale je to tak! Navíc pracovali furt a pořád, čistě a pečlivě.
  To jsem z toho blázen! To jsem z toho blázen, kam ta holka šla?, říkával můj tatínek, když se dělo něco neobyčejného. Zázraky se dějí, ne že ne!

  Vám všem přeji rok, ve kterém se vám bude vše dařit, budete šťastní a budete se mít rádi! A semtam nějaký ten zázrak by taky neškodil, co říkáte?

  1. Jano, koukám, že jste si taky užili 🙂 Navíc, kdy jindy má kleknout bojler nebo kotel než o svátcích? 🙂 A sehnat slušné řemeslníky takhle rychle… to je skoro zázrak 🙂

 2. Také všem na DEDEDNÍKU přeji vše nej do nového roku 2020.

  My měli včera čočku a kousek uzeného.
  A ty střevní virózy asi řádí, náš mladší syn si to užil na Silvestra. Šlo to horem dolem.
  Tak místo paření bylo ležení.

 3. Mila Dede a ctenari Dedeniku,
  Spolu s pranim pevneho zdravi do pristiho roku vam vsem preji, abyste se meli radi (h)

 4. Hm, opravdu doufám, že nebude jak na Nový rok po celý rok, protože nás s Martinem sklátila jakási střevní viróza 😛 Brr, doufám, že to bude jen taková ta rychlovka… Každopádně zítra nový článek nečekejte, jsem ráda, že jsem ráda.
  Ale rozhodně doufám, že vy ostatní jste si to dnes moc užili!

  A pokud by se někomu chtělo si povídat, tak se svěřte se svým novoročním menu – dodržujete pověry? Luštěniny pro peníze a žádné ryby, aby štěstí neuplavalo a řádné ptáky, aby neuletělo? 😛

  1. To je mi vás obou líto, Dede, přeji vám, abyste z toho rychle dostali. Říkej si ale, že máte s novým rokem provedenou očistu organismu (já vím, je to ode mě ošklivé).
   Novoroční pověry docela dodržuji – byla čočková polévka a taky žádná drůbež nebo ryba. Taky dodržuji, že nemá přes silvestrovskou půlnoc viset prádlo a že se nemá na Nový rok uklízet – prý by se vymetlo štěstí. Tak jsem tedy nevymetla štěstí a tím pádem ani psí chlupy. Ty jinak musím zametat každý den.

   1. Tak to s tím vymetáním neznám, tedy neznala jsem. Naštěstí. Protože aspoň kolem kamen v jídelně musím zametat pořád! 🙂

    1. Tak my jsme si to pojistili – k obědu kuře, k večeři ryba 😉 . Na Nový rok žádnou tradici s čočkou nedodržujeme, nemáme ji rádi.

     1. Cháá – ačkoli mám ráda tyto pověry, většinou je nedodržuju. Takže dnes čočka nebyla (protože předevčírem, jsa přejezeni masa, byla fazula nahusto) a bylo kuře, protože to se šuplo do touby a bylo upečeno téměř bez práce. Snad nám peníze neuletí… (rofl) .

      1. Á, já to napsala jak Tatar – čočka u nás je stejně oblíbená jak špenát a rýže u Ygy 😉

  2. Dede, držím palce, aby to byla ta čtyřiadvacetihodinová – včera sklátila Terku (šlo to z ní oběma stranami), ale dnes prý už jako rybička (clap) . Tak snad to bude stejné i u vás (h)

 5. Dede, krásné přáníčko jsi nám napsala a zkusím se podle tvých novoročních rad co nejvíce řídit 🙂 To samé přeji vám všem a tobě milá Dede navíc za Dedeník !

  Přišel nám „psí“ kalendář amerických policejních K9 psů. Posílám na něj odkaz, protože je tam i dvojnice krásné Berry :). Je to pes, jménem Fazzo, který se narodil v České rep. A teď věrně slouží v Ohiu „u šerifa“. V kalendáři je na prosincové fotce (Wauseon OH) a moc mu to na ní sluší, že? (na a s Berry..“ta podoba, až jsem se lek“ 🙂 ).

  https://www.vik9s.org/2020-calendar/

  1. Moc hezké snímky, takové hřejivé. Je vidět,že si svých čtyřnohých parťáků považují, snaží se je co nejvíc chránit. Však také mají velmi těžkou službu, jak psi, tak lidé.

  2. Maričko, pejsek je to krásný, ale s Berry má společné jen to, že je černý a má dvě uši 😉 . Berry je dlouhosrstá anglická dáma s pálením na nohách a medovýma očima, pejsek je černý německý ovčák 🙂

   1. Ivo, ale Berry je dlouhosrstá ovčanda. Dede si ji sice koupila v Anglii, ale tamní chovatelka si její rodiče (nebo jednoho) dovezla z Čech, už nevím kterého. Dede nemohla v Anglii sehnat choďáka a nutně potřebovala štěně ke strádajícímu Daníkovi po smrti Kazana. A právě tím „choďáckým“ pálením choďáka hodně připomínala. Píšu to správně Dede, že?

    Koukni na odkaz

    https://sandvika.rajce.idnes.cz/Dede_-_Anglie_-_Seznamte_se_s_Blackberry/

    1. Já vím, že je ovčanda. Ale jako chovatel vidím ty rozdíly, no. Berry byla parťák pro Kazana, umřel jim tam Daník.

  3. Děkuju Maričko, Alex má pravdu, jsou to snímky, nad kterými je ti dobře. A ten černej, ten je! (inlove)

 6. Milá Dede, díky za útulnou a přívětivou hospůdku,která nám přináší hodně radosti a vzájemného porozumění. Jsem ráda, že jsi tady a tu, v této době,kde není leckde dobře. O to víc si cením,co pro nás děláš a že můžeme pobejt.
  Hodně zdraví a pohody do roku 2020, přeji i celé Tvé krásné rodině,jejíž jsi ty ten pilíř, bez pochyby! (h)

 7. Krásný podvečer prvního dne roku 2020 vám všem! Doufám, že se vám vydařil a přeji, aby i těch následujících 365 – neboť letos máme přestupný rok – bylo dobrých. A kdyby se vám někdy zdálo, že se vám nedaří a všechno se proti vám spiklo, zkuste se na chvíli zastavit a třeba …. poslouchat hudbu. (music)

 8. Do nového roku všem to hezké, co bylo špatné, ať je lepší a ať se radujeme i z maličkostí.

 9. Dede, i předskokanky, všechny jste to řekly moc krásně, takže už nemám co dodat. Jenom se pod vaše slova podepsat.
  Včera jsem strávila poslední odpoledne roku s klienty Domova. Setkání to bylo milé, klidné a pohodové, nasmáli jsme se. Staroušci se brzy unaví, možná že přispěl i ten krapítek svařáčku, co jsme uvařili. Kolem čtvrté jsme je rozvezli do pokojů a rozloučili se. Mám ráda tyhle poklidně plynoucí dny.Ještě jsem stihla vyfotit zapadající slunce, poslední západ v minulém roce.

 10. Krásné přání Dede, dík. Doufám, že ten letošní rok bude alespoň tak dobrý, jako loňský, kdy se nakonec vše v dobré obrátilo – tím myslím to, že jsme ty zlosyny řemeslnický (devil) nakonec vyhodili a jiní to zdárně dokončili. Malej Máťa roste jak z vody, Andulka je šikovná holčička a zdraví zatím slouží.
  Všem Vám přeju štěstí, pohodu a hlavě to zdraví (rose1)

 11. Milá Dede, dobře jsi to napsala – mějme se rádi, pochvalme se, snažme si z vlastních chyb vzít ponaučení a pokud to nejsou chyby fatální, zasmějme se jim. A tajné přání? Možná by nebylo špatné své tajné přání sem tam zašeptat, třebas ho někdo uslyší… Rok 2020 je graficky dokonalý – snad bude dokonalý i fakticky… nebo aspoň snesitelný (rofl) .

  Jinak vzpomínka na loňský! Štědrý den (no teda :O , zní to docela divně, že) https://yga.rajce.idnes.cz/2019_Stedry_den/

 12. Ano, Dede, to je přímo promluva do duše, a to myslím vážně. Někdy na to zapomínáme, a přece je to základ vnitřní spokojenosti. Není to vždycky jednoduché. Já se teď taky snažím, jen to chce víc síly, mít se ráda, když mám pocit, že mě tělo zrazuje.
  Jo, jak na Nový rok, tak po celý rok. Já jdu teď vynést záchůdky a doufám, že se v podobných věcech nebudu muset celý rok hrabat 🙂

 13. Dede, děkuji za krásné přání. Moc bych si přála, aby tenhle rok byl pozitivní, doufám, že bude miminálně stejný, jako byl ten loňský. Vloni se nám rodina šťastně rozrostla (a to nemyslím jen ta naše koťata), letos budeme slavit kulatiny a plánů máme plné hrsti. Jak píšeš, důležité je zdraví, takže já všem též přeju hlavně zdraví, pak štěstí, a to nejen vám, ale i členům vašich rodin, lidským i zvířecím.
  Úspěšný, pohodový a šťastný rok 2020!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN