HOST DEDENÍKU – Sharka.68: Polštářky byly darovány

Jeden z výsledků Zvířetnické Akce – aneb polštářky pro radost a útěchu 🙂

 

 

 

 

V pondělí 16. prosince 2019 předala skupina dobrovolníků Zvířetníci několik krásně ušitých polštářů klientům DS Mitrov. Domov pro seniory Mitrov leží v malebné části Kraje Vysočina a je obklopen tichou přírodou. V domově žije 130 klientů, o které se stará 86 zaměstnanců. Polštáře byly předány klientům, kteří projevili velkou radost a za dárky děkovali mnohdy kývnutím, úsměvem nebo tichým slovem „Děkuji“. Chtěla bych všem piškvorkovým dámám, jak se nazývají, poděkovat za precizní práci a radost, kterou svými dárky způsobily. Přeji Vám krásné Vánoce a v novém roce hodně splněných radostných přání.

Špačková Miroslava

vedoucí aktivizačního úseku DS Mitrov

https://www.youtube.com/watch?v=WKKQ7drsCbo

Když otevřu, tak vstoupí host s tak divnou tváří. Vlasy jak popel z cigaret a notně popraskanou pleť. A rozpačitě říká „Hleď! Jsem tvoje stáří“.

„Já jsem tvé stáří, pozvi mne dál… Já jsem tvé stáří, pozvi mne dál…“

 

Kdyby Stáří mělo nějakou podobu, pak jistě tu ztvárněnou panem Josefem Kemrem.

Mistrovský kousek herce, který touto rolí ovládl a ochromil všechny, co překročili tu magickou hranici věku a upozornil je na to, že všem plyne čas a blíží se ten okamžik, kdy i je, stáří dostihne…

 

 

Dostihlo i lidi, kteří žijí na zámku v Mitrově.  Jsou mezi nimi i tací, co mají svůj vlastní svět, do kterého nikoho nepouštějí. Ne, že by nechtěli… ale nemohou…

Jejich světem je v mnohých případech postel a jistotou jsou jim zaměstnanci tohoto Domova, kteří o ně pečují s úctou a respektem. Právě těm, byly věnovány „polštářky“. Aby byl ten jejich svět veselejší, barevnější a dostal další rozměr. Když už jim je odepřeno rámě rodinných příslušníků, když není o koho se opřít, když už nikdo dárky nepřinese, přijde takový měkký polštářek vhod. A je jen jejich. S patchworkovým vzorem pod hlavou se dostaví krásné sny. Možná o dobách, kdy byli mladší, kdy se mohli rozběhnout po louce plné kopretin, kdy se koupali v řece, večer chodili tančit nebo do kina… v těch snech, to budou zase oni, rozesmátí, plní síly, v těch snech, se jim splní jejich přání.

 

 

Co popřát v tento Vánoční čas všem obdarovaným a nejen jim?

Aby nikdy nebyli nikomu na obtíž. Aby jejich věk a stav, byl důstojně přijímán a vždy jsme pro ně měli úsměv a čas, byli připraveni jim pomoci.

Až jednou na moje dveře zaklepe Stáří, přivítám ho pokorně a smířeně. Usměju se na něj a budu si přát, aby i o mě bylo pečováno tak, jako o seniory na Mitrově…

 

Vaše sharka.68

 

PS: V galerii najdete ty, kterým polštářky udělaly radost… https://sharka-68.rajce.idnes.cz/DS_Mitrov_-_polstarky_pro_seniory_2019/

Aktualizováno: 22.12.2019 — 20:36

4 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. Ještě touto cestou děkuji všem, kteří se podíleli na realizaci tohoto nápadu. Velké díky Vám všem, Špačková M. ( pracovník DS Mitrov)

  2. Výzva- zamyslete se, kdo by mohl být příjemcm příští rok, které zařízení či domov! Budu to od vás chtít vědět 🙂

  3. Bohuliba cinnost, krasna prace Zviretnic. Dekuji. Verim, ze polstarky vsem obdarovanym rozveseli dny a zahreji srdce. (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN