HOST DEDENÍKU – Tora: Jak Hotel ke koťatům přišel – Dva měsíce, osm týdnů, šedesát dva dní

Sleduji, jak se po domečku nahánějí tři pružná štíhlá tělíčka našich teď již prepubertálních trojčat, a nestačím se divit, jak ten čas letí a jak koťata rostou.

 

 

 

Za dva měsíce, co jsou u nás doma, přibrali každý přibližně jedno kilo. Domeček je dávno jejich a my též. Už prošmejdili každý kout, každou místnost, jejich posledním revírem je půda.

Probírám záznamy, které jsem si dělala první dny, kdy jsem jen narychlo zaznamenávala. Sára, pláč, okno. Všude spolu, i na WC. Závody. Myš do vody. Kocour v botách.

Střípky radostí, které teď protkávají náš život dnes a denně. Že jim nerozumíte? Vysvětlím.

První večer byla koťata jen v obýváku, ale v dalších dnech už jsme jim otevřeli a dostali k dispozici celý domeček. Pravda, není nijak rozlehlý, ale pro malá koťata to byl celý velký svět. A právě v tom novém velkém světě se Sárinka Sušenka ztratila. Našla jsem ji, jak s naříkavým mňoukáním bloudí z obýváku přes chodbu do kuchyně a zpátky, očividně nešťastná.

„Holčičko moje, copak se ti stalo,“ sebrala jsem ji ze země. Kotě se ke mně přitisklo, ale nepřestávalo žalostně mňoukat. Obhlédla jsem prostor kolem sebe a došlo mi, co se stalo. Goliáš se Zuzankou tvrdě spali na parapetu kuchyňského okna, který právě nově objevili, a malá Sašenka Sušenka se někde zpozdila a nezaznamenala jejich nový pelíšek.

„Ty je nemůžeš najít, viď,“ došlo mi. Přešla jsem pár kroků a položila Sáru k ostatním dvěma koťatům, stále tvrdě spícím. Okamžitě se zavrtala mezi ně, položila si tlapku na Zuzi, hlavu na Goliáše a spokojeně usnula.

 

Mrňousek Sára

Usmála jsem se nad strastmi života malého kotěte a nechala je spát, ráda, že mám konečně chvíli oddechu.

Další zvyk, který jsme u nich pozorovali první dny, už naštěstí odezněl. Asi to bylo tím, že v útulku měli záchodky otevřené, zatímco u nás doma máme záchodky zavřené. Toho steliva, co jsme měli v obýváku první den, bych nikomu nepřála, a tak jsme hned druhý den prvně na jeden a posléze, když jsme viděli, že je uzavřené wecko v pohodě používáno, i na druhý záchodek dali kryt.

A v tu chvíli to začalo. Na záchod nešlo žádné kotě samo. Vždy bylo jedno uvnitř a druhá dvě kolem. Skákala na střechu, škrábala na bok – vůbec jsme nechápali, proč to dělají. Občas teda také na wecko spadli z parapetu, ale to evidentně nebylo plánované. Naznali jsme, že si navzájem utužují psychickou odolnost, ale byli jsme opravdu rádi, když hromadné návštěvy toalet ustaly.

 

Všude spolu

Závody – tomu asi rozumíte. Trysk z obýváku přes předsíň do kuchyně, vybrat zatáčku u linky, prolétnout kolem stolu, hurá nahoru po schodech do ložnice, otočka u okna a honem zpátky. Tam žene Sára Zuzi, zpátky Zuzi Sáru, Goliáš v těsném závěsu za nimi. Nebo letí obě kočičky hlava nehlava, za nimi kocourek, po chvíli se přiřítí zrzoun, v těsném závěsu holčičky a skončí v jedné valné hromadě tlapek, ocásků, uší a čumáčků. Nafotit se to nedá, nafilmovat špatně.

 

V běhu žádnou pořádnou nemám, tak takhle

Myš do vody. Učili jsme je pít vodu, zezačátku to neuměli, netušili, co s vodou dělat. „Namočte jim tam kuličku, budou si hrát, začnou si olizovat tlapky a naučí se pít,“ zněla rada ze Světlušky. I namočili jsme kuličku a koťata se opravdu pít naučila. Kulička ztratila své opodstatnění, a tak jsme ji z misky vyndali.

Teď lovíme z misek myšky. Krakenkům zřejmě v misce něco chybí či co, a rozmáčená plyšová myška je evidentně přesně ten správný doplněk, který estetiku misky povýší. A tak lovíme myšky, sušíme myšky, ty opravdu rozbředlé vyhazujeme a koťata hledají myšky, loví myšky a hází je do misek s vodou. Kdy a jestli vůbec je tato kratochvíle přejde, uvidíme. Nakonec, důležité je, že pijí…

 

Ty tam o nás píšeš?

Boty, botky, botičky… ty vůně, které domů donesou! Ze začátku jsme boty schovávali, ale teď po očkování jsme nějak polevili. A Goliáš, ten boty přímo miluje. Každou chvíli v nějaké dřepí, v očích slastný pohled, čumáček přitisknutý k nártu. A co teprve, když přijde nějaká návštěva, natož taková, co má taky doma kočky! To je u bot kočičí sněm, vše se musí propátrat, očmuchat a taky se musí poslat pozdravy, aby ta cizí kočka věděla, že v daleké cizině na ni někdo myslí.

 

To umíme taky!

Z těch maličkých koťátek, co se u nás (dnes, kdy to píšu, přesně na den před dvěma měsíci) vykulila z přepravky, jsou teď suverénní obyvatelé domečku, kteří moc dobře vědí, že jsou milovaní, obdivovaní a prostě naši.

Aby ne. Jsou doma.

 

Madam Sára, Madam Zuzi

 

 

Mister Goliáš

 

 

Tak zas příště!

Aktualizováno: 14.12.2019 — 23:29

20 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Já všem moc děkuji. Mám tu vnoučata, takže nemám čas odpovídat jednotlivě. Ale jsem ráda za každý komentář, opravdu, jsem ráda, že příběhy koťat vás zajímají.

  1. Milá Toro, koťata vnoučata zároveň – žádný div, že počítač nestíháš:)) Inu… možná bude další kapitola, co? (wasntme)

 2. Toro, zase radost pohledět (inlove). Dojemné, jak Sárince chybí sourozenci, jsou spolu od narození a ta vzájemná závislost stále trvá. Ano, kočičí trojúhelník je úžasná fotky. Goliášek vypadá, že má větší ušiska, než jeho sestřičky – nebo se to jen zdá? Tak jako on se umí rozvalit náš Bobík. Leží na podlaze na břiše, pacičky hezky pod bradou. Ale jakmile vidí, že se jeden z nás k němu blíží, zavrká, podtočí hlavičku, překulí se na záda, roztáhne nohy a nastaví celé bříško k hlazení. Jezdím mu po něm rukou a on drží a drží. Je to sladký kocourek, ale zrovna večera jsem ho vážila a má rovných 12 liber, co je 5.4kg ! Tak je stejně těžký jako pořízek Rusty!

 3. Ach, Toro, ti jsou rozkošní! Koukám, že již pochopili, že v této domácnosti je zvykem věnovat se psané tvorbě a zkoušejí se zapojit. (chuckle) A ten spací trojúhelník na poslední fotce – fakt si tak šikovně lehli sami? – je boží!!!!

 4. Koťata se mají! Takové krásné dětství a ještě je čeká snad dlouhý a určitě hezký život.
  A co Rozárka? Pořád se zlobí, nebo už povoluje?

 5. Toro jsi úžasná. Nejen, že se tak s krásně o koťátka staráš, ale o nich i tak krásně a s láskou umíš psát.
  Hotel U devíti koček je prostě nejlepší místo na světě s nejlepšími lidmi pro kočičky.
  Těším se na další vyprávění 🙂

 6. Toro, jsou to nádherná po všech stránkách zdravá koťata. Užívejte se navzájem a nevynechte ani chvilku.
  Dareček myšky plyšové pinká, než mu je zabaví Ajvinka. Ty skutečné co přinese domů, tak dokáže nechutně naporcovat, jako dnes ráno, naštěstí na dvoře.

 7. jsou úžasní! skvěle složená kytka, chtělo by se říct 🙂 myšky do vody hází u nás házejí Pipi a Eddie, ale proč to dělají, to mi neprozradili ani za šunku 😀

 8. Ta koťata měla obrovskou kliku, že se dostala zrovínka k vám. A vy vlastně také, že? Přávidím.

 9. ahoj Krakenci,
  koukám, že jste se zabydleli na furt a to je moc dobře. Topíte myšky? Moje smečka taky (Toro, dělaj to průběžně a je jedno,kolik komu je)… pořád nějakou suším…A koukám i toaletní hrátky probíhaly…šikovný jste!!! A krásný, nohatý… jen se vyběhejte a rostěte a osvalujte se do ještě větší krásy! Hodně zdraví a nádhernej domov navždy, Vám moc přeju….

 10. Milá Toro, tak jsem si zase užila každý odstavec a každou fotku 🙂 Asi nejvíc má na nich dojímá ten jejich život v chumlu (inlove)
  A z Goliáška se zdá skutečně růst Goliáš! 😛

 11. Jsou krásní všichni.
  A Goliášek ležící na zádech je láskou k sežrání.

  Co se týče nošení plyšových myšek do vody, tak na chatě to Daník také dělá.
  Čert ví proč to kočičáci dělají…………

 12. Milá Toro, tak jak vidno, koťata jsou naprosto zabydlená a vy se s nimi opravdu nenudíte. 🙂
  Ta poslední fotka je nejhezčí, takový nádherný trojúhelník. (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN