LITERÁRNÍ LÉTO NA DEDENÍKU – Regi: Moudra i pindy psí slečny Indy podruhé

Píše border kolie Indy s malou pomocí Regi, protože tlapkama to pejskům na klávesnici počítače moc nejde. A jak uvidíte, Indirka si poradí s lecjakým zapeklitým tématem.

 

 

Drabblíky vznikly během posledních tří let v rámci akcí Duben měsíc drabble na webu SOS, nebo Deset drabblení desátého dne v našem domovském Šíleném šupleti.

 

Téma: Řekni vlkům, že jsem doma

Jsou nejrychlejší

 

Vlci jsou nejrychlejší zvířata na světě. Jak to vím? Experimentálně jsem to ověřila.

To bylo tak:

Byli jsme na výletě. V zoo. Jeli jsme tam autem. Hodně dlouho a hodně rychle. O moc rychleji, než já umím běhat, a to já umím fakt dobře.

V té zoo se mi nejvíc líbili vlci. Čuchali jsme k sobě přes plot a Honza nás fotil.

Když jsme večer přijeli domů, moji lidi si sedli v obýváku a rozsvítili velké okno na zdi, co se mu říká televize.

Myslela jsem, že se uštěkám. Ti vlci už v tom okně byli! Normálně nás museli předběhnout!

 

Poznámka: Indy si, chudinka, vůbec nevšimla, že jsme do té televize zastrčili flešku s fotkama a videem z výletu.

 

 

 

Téma: Pořád spolu

Psí život

 

Spím se svýma lidma v ložnici. Ráno jde on do práce, s ní jdu do obýváku pít kafe. Pak se jdeme venčit na zahradu. Dopoledne si zdřímnu před její dílnou. Po obědě jdeme na hodně dlouhou procházku. Odpoledne zase spím před dílnou. Večer se vrátí z práce on, a chvíli si společně hrajeme s mýma hračkama, a válíme se na gauči.

Někdy jedeme všichni na celý den na výlet.

Prostě normálka.

Občas ale odejdou moji lidi z domu oba, a na dlouho. Jasně, že nejsem nadšená, ale neštěkám a nevyju. Vždyť to není napořád. Vždycky se ke mně zase vrátí.

 

 

Téma: Vítr ve vlasech

Odměna za práci

 

„Indy, lehni, nehýbej se, polož hlavičku, zůstaň, pomalu…“

Tohle slyším, když chodím k dědečkům a babičkám, abych jim udělala radost. Poslechnu, protože to těm stařečkům dělá dobře. Mají nemocné nohy i ruce. Když mě hladí, někdy se netrefí, a strčí mi prsty do očí nebo do nosu.

Všechno klidně vydržím. Protože jsem hodná holka, a taky proto, že pak dostanu pamlsek.

Ale hlavně vím, že po práci půjdeme na louku. A tam uslyším můj nejblíbenější povel: „Máš volno!“

Vystřelím jako z praku. Polykám vítr, on mi češe kožíšek a obrací uši dozadu, já s ním závodím, a běžím a běžím…

Aktualizováno: 11.8.2019 — 20:34

30 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milá Indy a Regi, díky za drabblíky. Indy je moc šikovná pejska, posílám podrbání, a paničce pozdrav a přání další inspirace.

 2. Milá Indy a Regi, jste dobrá parta! Krásně jste nám to napsaly a naštěkaly. Užijte si získaných dovedností a taky hodně lítaček, nad které není ! 🙂
  U nás je TV divák Constance,zvaná CončaTonča,reaguje na všechno a kecá do probíhajících programů,zvláště o zvířatech, zajímavé je , že reaguje i na toho kresleného kocoura, co propaguje krmivo. 🙂

 3. Hezké drabblíky 🙂 Indy je šikovná, když hlídá, tak hlídá a umí vyděsit nejen okolojdoucí, ale i domácí 🙂

 4. Regi, to jsou moc hezké psí momentky-postřehy 🙂

  Moje švagrová občas na Floridě vypomáhá u starých nemohoucích lidí (hodně jich má Altzh.). A občas prý tam take někdo příjde s pejskem. Nedávno nám poslala fotku, jak někdo přivedl mini-poníka. Měl dokonce na nohách růžové tenisky a také se nechal hladis, objímat atd. Švagrová psala, že rozzářené oči těch lidí (kteří jinak většinou jen netečně koukali před nebo pod sebe)byly dojemné.

  A povel „máš volno“ mi připomněl narozeninovou gratulaci od mojí druhé švagrové. Byl na ní během rozevlátý pes, všechny 4 ve vzduch a bylo na napsáno „oslavuj jako pes, kterému zapomněli zavřít vrátka“. 🙂 Tak asi takhle si zaslouženě slaví Indy po dobře vykonané práci. Moc hezká drabblata.

  DEDE – moc hezká vřesová tapeta !!!!

 5. Regi promiň druhé OT – asi hlavně pro Ygu 🙂
  V pátek jsem byla v Praze a když jsem odcházela od taťky, tak jsem dole v domě potkala pána, který měl černou chlupatou fenku, sotva odrostlé štěně – na první pohled celý slovenský korač! 😀
  Vypadala úplně jako Ernie (taky šarmu plné nůše:)), jen nohy měla o něco vyšší. To bylo dost překvapující, protože její páneček mi tvrdil, že je to kříženec yorka a jezevčíka:)) No možná tam někde york byl (ty chlupy, možná), ale jezevčičí dědictví bylo dokonale skryté 😀 Spíš bych to viděla na toho knírače… každopádně byla Terinka okouzlující a moc se mi líbila – sympatie asi byly oboustranné, protože se mnou chtěla odejít 😀

  1. Úplně stejně ho pejska, jako je Ernest mají v nabídce našeho utulku, akorát má bílou bradu – utulkove jméno Vranik. Koukám, že slovenský korač je docela zavedené plemeno (rofl) .

 6. OT – Dnes ve dvě ráno mě vzbudila bouřka. Ale ona to nebyla bouřka, ta byla ještě relativně daleko, ona to byla Berry, která mi funěla do ucha a říkala, že bude bouřka, ať s tím něco udělám! Tak jsem pozavírala okna a zatáhla závěsy na normálních a rolety na střešních oknech a nakonec jsme s psicema spaly dál. Do pěti, kdy mi Berry zafuněla do ucha, že jí je v ložnici vedro a jestli by jako nemohla ven… 😛
  A pak se má jeden vyspat:))
  Jak to bylo s bouřkami u vás?

  1. U nás bouřilo před a kolem půlnoci a pak už nevím, i když okno v ložnici jsem měla otevřené – chápu Berry, když nemám přívod čerstvého vzduchu, taky se mi spí špatně. 🙂 Ale včera i dnes jsem musela koukat na počasí na radaru, abychom se s Denisem s procházkou trefili do pauzy, kdy neprší – a to tu už fakt dlouho nebylo. Dnes je zataženo na všech světových stranách a vytrvale prší asi od poledne pořád dál. (rain) Je to fajn, pokud to nebude dalších 14 dní – aby mi obří úroda ostružin neshnila, ale dozrála! (chuckle)

   1. U nás na dálném severovýchodě není sucho tak zlé. Dalo by se říct, že jsme kolem spodní hranice normálu. Občas nám tady slušně prší. A v posledních dvou dnech bez bouřek, jen tak pozvolna.

    1. Jsem od soboty ve Středních Čechách (Benešov) – po únavné neděli přišla bouřka a Brooks chtěla pod peřinu (Erník neřešil). A od cca 8. Hodin prší soustavně s hodinovou „venčici“ přestávkou (chuckle) kolem jedné hodiny odpolední.

     Na jihu JM prý stále 29 stupňů – hlásil Jeník 😉

  2. Tady v Praze pozdě v noci bouřka přišla. Hezky pozvolna, nejdřív jen ojedinělé blesky s většími pauzami, ale postupně se to rozjelo a blýskalo se pěkně hustě. Pršelo, ale nebyl to žádný příval. A dneska propršel tak nějak střídavě skoro celý den, pěkný zalévací déšť. Fajn, zelená se to tu jak v pralese 😀 .

  3. kolem desáté zabouřilo a začalo pršet a pršelo do 6 do rána, paráda…takovej ten zahradnickej déšť.., konečně se nádherně dejchá….

 7. Moc hezky naštěkáno, milá Indy, máš dobré postřehy! A s paničkou jste bezvadná dvojka, která dělá velmi záslužnou práci. Jen příště ještě připomeň paničce, ať přidá nějakou tvou fotku, že tě rádi zase uvidíme. 🙂
  Jo seznámení s vlky bylo jistě zajímavé, to by ti náš Denis záviděl!

 8. Indy je trpělivá a hodná, léčivá holka, která si svoje volno zaslouží mnohonásobně…..

  1. Je zvláštní jaká je to extrémistka. Jednu chvíli klidná něžná a ve vteřině rapl, který vystřelí naprosto nekontrolovaně. Předevčírem spala pod mým křeslem, já něco dělala na počítači. Najednou v televizi zaštěkal pes, Indy vypálila zpod křesla, zamotala se do kabelu od noťasu a už to letělo. Kabel skončil vytržený z obou konců až v kuchyni, noťas neplachtil daleko, ale spadl jako rozevřená kniha hřbetem nahoru o metr dál na koberec.
   Kupodivu přežili všichni. Já nedostala infarkt, Indy nedostala přes prdel a noťas naštěstí funguje, jen se položený na stole maličko kejklá. 😉

   1. jo,to znám, když jsou zvuky z bedny autentické a ne dělané a upravené na počítači,kočky taky reagujou… bohužel,někdy to odnesu šrámama…když u mě nebo na mně,spí…

 9. Regi, Indy má canisterapeutické zkoušky? Já jsme párkrát vzala psice k babičce do domova, ale ona je z nich trochu nervózní, tak jí vozím radši fotky.
  Jinak o víkendu jsem si zkusila, jaké to je, když si psice pohmoždí? natáhne? spodní konec zad s ocáskem- bolavý pes, kterému mrtvě visí ocas a neví, jak si na to má sednout. Díky tomu víme, jakou mají veterinární kliniku v Liptovském Mikuláši. Zdá se, že léčba zabírá, i když Karamel nosí ocásek pořád ještě zahnutý doleva- ale už zvednutý a zamává s ním.

  1. Jejda, Karamelce držím palec, ať se brzy uzdraví. Vy jste na Slovensku? Slyšela jsem, že tam psy nikde nepouští do restaurací, je to prý zakázáno zákonem. Je to pravda? Jakou máš zkušenost?
   Indy má canisterapeutické zkoušky. Dnes už opakované (musí se přezkušovat co dva roky) a příští rok půjdeme potřetí. Není vhodná k malým dětem. Pokud je jich moc, jsou divočejší a hlasitě se překřikují jedno přes druhé, má z nich skoro strach. Ale naprosto skvělá je u bezmocných starých lidí, ležících, nebo s demencemi. Klidná něžná, můžou si s ní dělat úplně cokoli. Když ji dám do postele k ležícímu klientovi, nechá se hladit, strkat prsty do očí, prostě cokoli. Slastně přivírá oči a občas u toho málem usne. 🙂

   1. Byli jsme o víkendu. Kačka říkala, že se psem opravdu nikam nesmí, leda na zahrádku a ještě ne všude. Vím, že ten zákon znovu projednávali a opět ho odhlasovali.

     1. Jako kdyby to nemohli nechat na rozhodnutí majitelů restaurací. Respektuju, když je někde zákaz, ale když je všude… Chtěli jsme jet na prodloužený víkend do Tater. Ale protože jezdíme všude se psem, na Slovensko nepojedeme. A takových turistů bude víc.

 10. Milá Indy, hezky jsi nám to zase naštěkala:)) líbí se mi, že umíš hezky pomáhat lidem, kteří to potřebují. A věř, že povel „volno“ by sis nikdy tak neužila, kdybys ho měla pořád:))
  Milá Regi, díky za další pěkné povídání 🙂

  1. Indy se pýří (fakt má kolem černého čumáčku pod bílou srstí prosvítající růžovou kůži 🙂 )
   A máš pravdu, nejvíc si „lítací“ procházku užije právě po práci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN