MATYLDOVINY: Horko

Vím, že neříkám nic nového, ale je fakt horko. Zvěřinec se přes den zdržuje doma, kde je klimatizací vyrobená snesitelná teplota 25 stupňů – bez klimatizace bývalo v domě běžně přes třicet.

 

 

Myslím, že Světlušce by to nedělalo dobře, s nástupem veder a mým čtyřdenním pobytem na Ukrajině se její kardiologické potíže zhoršily. Musela dostat další medikaci a až zabrala, přestala jsem mít ufuněnou ukašlanou psici a získala opět potrhlo, které při procházce ráno nebo pozdě večer zase letí za hejnem ptáků jako obvykle. Karamel se tváří, že ji horko nezajímá, pouze se většinou zaparkuje v domě a ven chodí jen tu a tam hlídat.

Oriáš jako obvykle tráví léto převážně venku. V noci se spokojeně účastní kocouřích rvaček – kdykoli jen na ulici řev, vždycky je Oriáš u toho, hlásí mi sousedka, majitelka postaršího kocoura, která je chodí rozhánět. Přes den spí doma nebo u domu ve stínu.

 

Oriáš

 

Ovšem v současných vedrech chodí ven v noci i Adélka. Ráno otálí s příchodem a pokud se nedostaví před naším odchodem do práce, dělám si starosti já i kocour. Oriáš ji nedočkavě vyhlíží a případně skřípe (nemňouká, asi to neumí, proto mu říkáme Agent) a až se slečna objeví, tak jí nadšeně olíže hlavu, u čehož se Adélka radostně zatetelí.

Onehdy jsem šla se psy ráno ven a Adelína ještě nebyla doma. Z obilného lánu, kolem kterého jsme šli, se ozvalo žalostné mňoukání. Vyděsila jsem se, že tam je opuštěné kotě. Psice se tam nadšeně vrhly se mnou, ale to by se kotě mohlo bát. Vyvedla jsem je ven a povelem usadila před pole. Sama jsem vlezla do obilí, které má letos extrémně vysoká stébla.

 

Adélka

 

Na jakékoli slovo se ozvalo zamňoukání, a nakonec na mě vykoukl špičatý čumák. Naše Adéla se ztratila v obilí? Popadla jsem svou kočku, vynesla ji z obilí a slečna okamžitě vyrazila směr domov, zatímco já jsem pokračovala na procházku na pole, kde pošuk s kardiakem honili zajíce – samozřejmě nechytily, jen se důkladně proběhly a zajíc na ně dělal za keřem dlouhý nos.

I ve vedru se dějí věci 🙂

 

Dede: Děkuju Matyldě za tradičně půvabné povídání 🙂 a rovnou se ptám – jak snášíte horko vy? A vaše zvěř? 🙂

 

Světluška a Karamelka (aneb kardiak a pošuk:))

Aktualizováno: 1.7.2019 — 06:14

81 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. To máte štěstí! Tady na severu se už odpoledne zatáhlo, zvedl se vítr a ochladilo se, ale nespadla ani kapka. Já chci (rain) !

   1. My jo, jinde padaly kroupy, v Olmiku cca 5 cm. Ale polámalo nám to 4 stromy, byl strašný vítr.

  2. začalo u nás v půl devátý a za pět minut bylo po dešti,posunulo se to a u nás víc nespadlo…za řekou, na druhém břehu, lilo …. těch 5 minut bylo bez krup.
   ale viděla jsem tu hrůzu v TV a regulerně jsem se rozbrečela…

   1. U nás přišlo několik rychlých a kraťoučkých vln, asi v těch devět se tu spustilo taky, to už bylo trochu delší. Naštěstí bez krup. Hlavně to vyčistilo vzduch, ten včerejšek byl pro mě mnohem horší než to nedělní vedro. Několikrát jsem si musela sednout, protože se mi nějak divně motala hlava a vzduch byl těžkej jak deka.
    Ale ráno jsem vylezla ven a už to zase pere. Ne tak silně, ale moc se tu neochladilo.

   2. U nás ani kapka, na Slapech kroupy jak tenisáky. Odpoledne, když si Čertík šel k vetovi pro pigáro, to vypadalo, že bude bouřka, ale mraky najednou kamsi utekly. Doma jsem měl 24° C, díky tomu, že mám okna na sever, až na dvě, která jsou na východ, všude lesklé bílé žaluzie a větrám jen v noci a s podporou ventilátoru.

 1. To vedro samozřejmě nesnáším, ale jelikož to trvá už několikátý rok a do budoucna se zřejmě nedá ani nic jiného očekávat, tak si na to prostě zvykám. Doma mám už několik dní snesitelných 30, dneska dokonce pěkných 31 (což bych dřív automaticky hodnotila jako naprosto nesnesitelné), ale oproti venku je to krása 😀 , včera jsem měla například na severní straně, kam nikdy nejde přímé slunce, ještě navíc zastíněné stromy, skutečně 38. Obývák mám na západ, takže kolem poledního tam začíná pražit až do pozdního večera. Zatahuji tam žaluzie na lodžii, je to tak o trošku lepší. V noci mám cca 28, na spaní mi to nevadí, spím jak zabitá. Kočky přes den víceméně nevidím. Dva kocouři jsou celý den zalezlí v obýváku pod sedačkou, asi mají pocit, že je tak menší vedro. A další kocour a kočička se jen povalují po zemi, vypadají jako mrtvolky, kočka často leží na zádech a odvětrává břicho 😀 . Mám i mobilní klimošku a když už to přesahuje snesitelnou hranici, tak ji na pár hodin zapínám, je to fajn, za chvilku je to poznat, ovšem je to pořádný žrout proudu.
  Abych jen nelenošila doma, byla jsem dneska dokonce ve fitku, a ejhle, tam to bylo moc fajn, měli to krásně vychlazené.

 2. Matyldo, máš krásnou smečku. Psové jsou bezva dvojka a kočí,to jsou teda kusance ! Dobře se jim vede u Žabek na JM!
  Co kuřátka?
  Teď u nás spadly kroupy, skoro jak míčky, okna zatím drží,jdu se podívat na auto.

 3. tady se zatáhlo, ran jak u Verdunu, nebeskej fotograf mačká spoušť o 106, jeden blesk za druhým, ale Dešťová víla asi spí…ani kapička…a mračna jsou někam jinam…..

   1. Nás lízla jedna bouřka z jihu, druhá ze severu. Spadlo asi deset kapek a jinak nic. Huhlání hromů bylo tak daleko, že si toho nevšimly ani psice…

    1. V okolí kroupy, u nás vítr láme stromy v zahradě, zatím bez deště. každou chvíli cvakne UPS, hřmí, bleskuje. Teď jsme se dívali na seriál Good omens, asi bouře podobné síly.

      1. Tak tady se střídá jedna bouřka za druhou – naštěstí bez krup (u Hodonína prý padaly kroupy velikosti dvacetikoruny). Prší, prší a prší a venku by bylo příjemně… kdyby ty mrchy komáří někam zalezly. Ale to ony ne, čučí na terase a tak my musíme být zabednění doma – máme tu teď momentálně 26 °C.

       1. U nás nakonec pršelo 4 minuty a po hodině přišel minutový… no spadla kapka sem a tam a sem tam některá z nich byla krupka. Mokro moc není, ale je požehnaných 22 stupňů…

 4. Byla jsem ráno v šest hodin s psovýma venku, málem nás sežraly ovádi,po našemu hovada. Naštěstí mi to moc nevadí, daleko horší je pro mne píchanec od komára,hnusný predátoři. Pak jsme se zašily na chatu, MLP zůstal doma,naštěstí, neb špačci opět řádili. Jenže před polednem jsme utekly,to se nedá vydržet i když je chata ve stínu. Psice se radostně zvedly okamžitě se vyvenčily a šupky domů ke klímě. Doma mám božsky,jen očekávám,co mi v září pošle ČEZ,to budou mít žně.
  Nevystrčíme čumáky, až večer. 🙂

 5. Musím říct,že vedro dosahuje vrcholu. Vypadla elektřina a teď trvale pafá systém,který jede na serveru v Boxmeeru. Kuřata sotva funí a přitom zrovna oni nějaké chlazení mají. Bude to boj…..

 6. Doma sice klimatizaci nemáme, ale sofistikovaným větráním a zastíněním se daří uvnitř udržovat snesitelnou teplotu. Po většinu času je mi dokonce zima na nohy, takže musím nosit ponožky. (chuckle) Jinak mohu pracovat povětšinou z domu i když taky jsem musela vyjet do firem, kde v kancelářích lidé trpí vedrem. Asi bych mohla jako vedlejšák ty klimatizace prodávat, poněvadž loni jeden klient po mé intervenci zakoupil mobilní klimošku a letos jsem snad zlomila dalšího. Asi si říkají, když začnu o pracovním prostředí zaměstnanců a šetření na nepravém místě – čert nám byl babu dlužen! (chuckle)
  Mně na těch vedrech nejvíc vadí, že se psem musím ráno a pak až večer po osmé, a to není na delší výlety čas. Mezitím Denis střídá polehávání v různých peleších či na dlaždicích, párkát obejde pozemek a ožije až večer. To pak až do noci lítá po zahradě a honí chrousty. Jo kvůli chroustům jsem musela pořídit další 2 sítě do oken, protože ten blbý hmyz nalétává dovnitř a je schopen se umlátit. A že jich tu letos máme! Dále máme ještě vosy, zemní, těch se trochu bojím a ještě nevím, co s nimi provedu. Kdyby byly aspoň na nějakém vzdálenějším koutě zahrady, ale to ne, udělaly si hnízdo v zemi přímo pod okny. Ale to už jsem v jiném tématu. 🙂
  Jo a to vedro prý má tento týden skončit.

  1. Probůh chrousti! To jsou v Rožnově, hned u domu, kde máme podnájem. Jestli jsem ochotná ve svém věku kvůli něčemu ječet, tak je to chroust kroužící mi kolem hlavy a já s vidinou, jak se mi zamotá do vlasů (whew) A co se mě zamotá do vlasů, tak tam v těch kudrnách obvykle drží 😛
   Když mě jeden takhle „přepadl“ na vycházce se psima, chtěla asi Ari zjistit, proč ječím, takže kromě toho, že u mě neustále bzučel ten blbej těžkotonážní brouk (a to to byl jen chroustek letní!), tak mi Ari narazila ve výskoku čumákem do tváře, takže jsem byla a) vyděšená b) praštěná a c) oslintaná!

  2. Po setmění nalít do díry tak půl litru petroleje, počkat minutu, až zateče až na dno a zapálit. Benzin ne, ten by bouchnul.

 7. Vedro snáším s přibývajícím věkem stále hůře a hůře. V práci nemáme klimošku a doma v paneláku je to na zhebnutí.
  Manžel s Daníkem jsou na chatě. Je to tam přece jenom lepší.
  Jezdím tam o víkendu za nimi.

  V sobotu večer, když se ochladilo, jsem vzala Daníka na venčící vestičce ven. Venčíme od loňska a moc se mu to líbí.
  Vestičku jsem dobře zapnula a ještě to zkontrolovala. Daník byl šťastný, chodil po pozemku u chaty a zářily mu oči.
  Pak jsem si na chvíli sedla na lavičku a kocour se vrtěl a seděl na zadních přede mnou.
  Najednou couvnul a vyvlíkl se mi z vestičky a běžel za chatu. Rozběhli jsem se s manželem za ním a on rychle běžel po pozemku pryč od nás. Naštěstí to nevzal po schodech dolů ale zaběhl do chaty. Ta rána, jak my spadl kámen ze srdce, byla slyšet až do Plzně.
  Myslím, že i on byl trochu vyděšený z té nečekané volnosti.
  Jen jsem byla v šoku z toho, že se vyvlékl. Kočičí psycholožka paní Klára Vodičková říkala, že se právě z té vestičky nevyvlečou.
  Příště mu to utáhnu ještě trochu více a bude s ním chodit a nebudu si sedat.
  Dobře to dopadlo, ale v šoku jsem byla ještě 2 hodiny potom.

  1. (chuckle) no,já bych jí tak nevěřila…pokud v létě Daník méně baští,tak zhubl a z vestičky se vyvlíkne..pokud jsi ji nedotahovala doposud,protože jsi neměl adůvod, tak teˇdmusíš…od teď si to bude pamatovat, že to jde….

  2. Kočky, když si usmyslí, se vyvléknou z čehokoli, to by to leda musely mít zaříznuté tak, že by ani nemohly dýchat. Nemají vyvinuté klíční kosti, takže mají mimořádně pohyblivé přední nohy. Navíc se díky tomu ani nerozšiřují v ramenou, mají celé tělo jako takový víceméně stejně silný váleček, kde se postroj nemá o co zachytit. Navíc mají i relativně malou hlavu, která nepřesahuje tělo, tak se uvolněný postrojek nezachytí ani na krku, pohybuje se pěkně po srsti a sklouzne dolů. Kočce na to stačí jediný pohyb. Mám to vyzkoušené na Matýskovi, vyvlékl se několikrát i z pevně utaženého postrojku, ani jsem si nevšimla jak. Pak už jsem to raději přestala zkoušet.

    1. No, já už to zkoušet určitě nebudu. Bydlím v bytě na sídlišti a jsem svým způsobem ráda, že mi definitivně odpadlo dilema, jestli mají moje kočky chodit po venku, nebo ne. Jsou doma, a tak o ně nemusím mít strach. Navíc tři z těch čtyř už se mílovými kroky blíží do seniorského věku, takže jejich nejlepší zábavou je povalování a pospávání. A mlaďoch Toníček se dostatečně vylítá a vyskáče i po bytě. V průběhu svobodného venkovního života v dětství a v útlém mládí přišel o nohu a o ocas (naštěstí nevím jak), a tak bych ho už ven stejně nepouštěla. A nezkoušela bych ani žádný postroj. Toníček je takový drobný žížalka, šikovný a hbitý jako blesk, a tak je v jeho zájmu být kocourem bytovým 😀 .

 8. Jinak se přidávám k těm, kterým vedro vadí – mně prostě krade léto. Místo aktivních dní venku a na zahradě sedím doma v zabedněném domě. Brr.
  Berry vedro nesnáší – s tím jejím děsným kožichem to nepřekvapí. Ari se dokáže i opalovat, ale jak to leze nad třicet, taky se s úlevou chodí chladit domů. Ale jen pokud venku nezůstal páneček – s ním je ochotná se i usmažit:))
  Doma to jde i ve vedrech – jednak pomáhá nová tašková střecha a na nových střešních oknech máme takové ty slunce odrážející zatemňovací rolety, to pomáhá významně. No a když je zle (třicet a víc:)), tak skvěle funguje dvojice sluneční elektrárna a tepelné čerpadlo jedoucí v opačném módu – tedy na chlazení. V obou na jih obrácených místnostech (dole i nahoře) jsou foukací radiátory a ty umějí chlazením držet obyvatelný celý zbytek domu…

 9. Matyldo, miluju tvoji smečku! Jednak se mi strašně líbí její soudržnost napříč živočišnými druhy a druhak si užívám jejich vylomeniny – to se to člověku směje, když to není on, kdo si jde vyřvat hlasivky zatímco chlupatci radostně mizí v dál! 😀
  Jsem ráda, že Světluch si na nové léky dobře zvykla a pomáhají jí. Pošuk a kardiak!!! ty jsi ale zvíře (rofl)

 10. Nemohu se zúčastnit, nechci vás naštvat 🙂 . Ale – včera 23 stupňů, slunečno, lahodný lehký větřík. Ale zato jsme se na ranní procházce, pes a já, porvali se dvěma jezevcema. Asi to byli rodiče toho malýho, co chodí na granule za garáž, nevím. Ale byl to děsběs!
  Scott najednou začal táhnout, myslela jsem, že je před námi hárajicí fena. Najednou jsem zahlédla v mlází u potoka velký šedý kámen, který tam neměl být. Pes se tam vrhnul, kámen se strašnym řevem proti němu vyrazil, přiřítil se druhý kámen a začala mela. Všichni čtyři jsme řvali jak pominutí a prvně jsem slyšela Scotta naříkat strachy. Dlouhé vodítko se mu omotalo kolem stromku a byl bezmocný. Ležel na zádech, dva jezevci na něj útočili, já útočila na jezevce; bála jsem se, aby se mu nezahryzli do břicha, nebo mě do holých nohou. Naštěstí mi jenom pošlapali tenisky. Bylo to opravdu tělo na tělo! Fujtajbl! Nakonec uznali, že jsem větší a řvu víc a rychle odšmejdili porostem pryč. Klepala jsem se zbytek procházky a ani nevnimala to krásné, jinak tiché nedělní ráno.
  Abych vysvětlila, proč je pes na dlouhém vodítku. Od dubna do srpna tady musí být psi pod kontrolou na vodítku, kvůli v přírodě se rodícím mláďatům. V Oslo je to blbost, ale je to celoplošné. Ačkoliv Oslo… za garáží malý jezevec, srnky s mláďaty hodujicí na tulipánech a bůhví o čem nevím. Ježiš, aby se mi za garáží neobjevil granule pojídající krokodýl!

  1. z jezevce je moc dobrej guláš……chceš recept? Ale to bys potřebovala boty s kovovou špičkou…. 😉

    1. Já bych bez masa umřel hlady, protože vše ostatní jím jen jako nutné zlo. Včera jsem zavážel Rataje nad Sázavou a projížděl místem, kde je naprosto fantastický výhled na zámek na skále; škoda, že jsem neměl ssebou foťák. Dnes jsem si dal pauzu, že si odpočinu, jenže ráno mne vyhnali s jedním expres balíkem do Stříbrné Skalice a když jsem přijel domů, čekal mne E-mail, že si mám v Lazarské vyzvednout přepínač, který jsem si před dvěma týdny objednal a který na skladě běžně není. Takže jsem se stavil na Václaváku, že jako zkontroluji buřstánek u nakladatelství Academia na rohu Václaváku a Vidučkovy. No, klobása podivné chuti už je za devadesát, (bývala za 49 a pamatuji časy, kdy byla mnohem lepší i s hořčicí a chelebem za 4 Kčs) a stánek patří nějaké ruské mafii, podle přízvuku personálu. A zítra vyrazím na Šumavu, z Ústí přijedou dva kolegové, z Lovosic třetí a podíváme se pod Boubín, jestli tam ještě bude sklenobýl.

  2. Tedy Jano, tebe dobrodružství nijak nešetří:)) Tentokrát jste měli oba opravdu kliku, že jste vyvázli bez zranění – jezevci jsou urputní bojovníci a Norsko je jejich země zaslíbená:))
   Když jsme bydleli v Hoviku, tak jsme měli jeden rok na procházkové trasy tři jezevčí nory! Nazgúlové se s nimi servali několikrát, naštěstí to bylo většinou na obou stranách hlavně řev a vyceněné zuby. Jen na poprvé schytal Daník pár pohlavků a měl drápance na obličeji – to proto, že se tenkrát ještě chtěl kamarádit (jako se vším) a jezevec pro to neměl pochopení:))

 11. Neví ta zvěř co by v těch vedrech chtěla. Naše vnitřní koče se chodí chladit ven do džungle a kocouři venkovní, hostující, se snaží vnikat dnu a ležet bříškem na dlaždičkách. 😀
  A Matyldo, Oriáš je véélkej fešák!

  1. Abyt, je velikej a děsnej rváč. Fakt nám hodně narostl 🙂 Adelína je pořád o kus menší, i když jinak má podle mě rozměry běžné kočky- jenže v porovnání s ním je pořád „malá kočka“. 🙂

   1. Achjo, Dede, ne, vůbec není klid. Kvůli Anešovi dělím léto mezi Žižkov a Sázavu, obě strany vznášejí rozhořčené stížnosti a já už jsem z toho pojíždění celá umordovaná. Anešek je sice regulérní hysterik, ale do propojených zahrad sázavských přibyl vedle jednookého Gastonka ještě modrooký krasavec Delon, nová bitevní sousedovic kočka, která zmlátí i psa a samozřejmě všemu velí paní domu, proužkovaná Džungara, která se moc nepáře ani se mnou. 😀 Natož s kravičkou mou bílou, něžným Aneškem. 😛

    1. hm, to vypadá na drama! Možná nakonec Džungara zmlátí sousedovic Pitipačku a vlídným okem zhlédne na Delona a budete mít s Aneškem chvíli klidu 🙂

 12. No, v práci máme v jedné místnosti klimu, takže se to snažíme rozhánět do zbylých dvou, jsou to tři místnosti za sebou. Doma spodek baráku – zlaté buchty – je docela obyvatelný, ale ložnice v podkroví, o tom raději pomlčím. Už jsem se pomalu měsíc pořádně nevyspala.
  Majda chodí ven pouze ráno, okolo deváté ji jedna ze sousedek jde pustit domů, kde je zataženo a chládek. Bohužel má představu, že její miminka musí hlídat ona, takže včera v největším vedru, když se Andělka cachtala ve vaničce, musela dozorovat, blbka jedna

  1. Hlídat se musí- i Karamel je ochotna sedět na žhavém slunku, jen aby mohla oštěkávat případně vetřelce.

  2. Naši psi by vydrželi hlídat celé odpoledne u bazénu aby se Jana nerozmočila. Musíme je zahnat domů, do chládku.

  3. Přesně – už jsem se zařekla, že příště Berry aspoň na nějakou část dne zavřu doma, ať si myslí cokoliv. Když pak děti odjedou, zjevně ji bolí celý pes a následující dva dny většinou prospí. Ale sama si pokoj nedá:))

 13. Hmm hmm – takže v práci se klimoška posr…kazila, takže tady veškeré chlazení má na starosti stolní větřák (ale momentálně je tady docela snesitelně, asi počítače nestačily ještě vzduch rozehřát). Doma klimu nemáme vůbec a ani nám nechybí – túje nám dělají v obýváku přijatelno a ložnici zase lodžie. Navíc orientace východ-západ je geniální.

  Zikmund přebývá přes den ve sklepě (asi), v noci v ložnici (a mezi tím stošestrát za sebou otravuje „Pusť mne ven“ a „Pusť mne dovnitř“), Erník se povaluje po dlažbě v hale a Brůča se opaluje na lodžii nebo dvorku (kde víc svítí slunko). Ven chodíme brzo ráno nebo pozdě večer, odpoledne fakt jen čurajda za barákem.

  Jinak u nás je horúčava velmi letní, ale to je už klasika – začínají žně. Oproti jiným letům je začátek prázdnin daleko zelenější, přece jenom byly nějaké deště – a u nás bez krup!

  1. My máme obývák a ložnici orientované na západ a praží tam slunko celé odpoledne, takže na balkóně u ložnice je dlažba horká ještě v deset večer.
   V práci máme taky stolní větrák- postavený na zemi, aby mi foukalo na nohy a ne za krk.
   Kočky bývají přes den zalezlé v trvalkovém záhonu, který má letos kvality džungle- hustý a vysoký, přece jen tu a tam zapršelo…

   1. No jenomže my máme před těmi západními okny ty vzrostlé túje, takže sluneční svit se k nám nedostane.

   1. U nás Sharko je taky veliké sucho. A to se vždycky říkalo, že liberecko je nočník Čech.

    1. My máme prázdnou podzemní nádrž na dešťovou vodu… co skončily květnové deště, máme s vodou zase utrum. Obvykle sem nedojdou ani bouřky… 🙁

     1. Dede, to si říkám pokaždé, když nějaký chytrý politik, zelený terorista… vykřikuje hesla, že je třeba zadržet vodu v krajině, vystavět nové přehrady, nádrž na dešťovku do každé zahrady, nově nesmí být svedena dešťová voda do kanalizace – kde vy blbouni vezmete tu vodu, když neprší???

      1. Ono JE potřeba zadržet vodu v krajině, a ne přehradami, ale prostě prací s krajinou… Jen kde nic není 😡

     2. Mohelka má strašně málo vody a bojím bojím o studnu. My nemůžeme mít hloubkový vrt protože jsme blízko potoka a čerpali bychom vodu znečištěnou Mohelkou. A to by nebyla pitná. Do vsi není zavedený veřejný vodovod protože se to prý pro tak málo lidí nevyplatí. Tak máme každý barák studnu a jedeme na vlastní…

      1. Dva metry vzdálenosti stačí na to, aby se voda, prosáklá z potoka do studny, či vrtu, dostatečně vyčistila. A při cenách vodného a stočného je vlastní studna velmi výhodná. zejména, když je v ní Nautila a v domě dostatečně dimenzovaná tlaková nádoba. Já jsem zase poradil sousedce, která brečela nad cenou plynu, (měsíčně spálila za bůra plynu a zaplatila tři stovky za plynoměr), aby se nechala přetryskovat sporák a pořídila si 12 kg PB lahev. Takže teď zaplatí ty tři stovky ne za měsíc, ale za skoro rok!

 14. vedro je hnus..do +25°C to snáším, nad už hůř a hůř…ráno se proberu z mrákot, a donutím s efungovat…kočky ležej jak pohozené svršky a nehýbou se..jen kocour se opaluje, leží na zádech,zadní nohy do praku,přední složené na hrudníku a smaží se…packa srostla, bylo to naštíplé…další opalující se magor je Bezulka…asi si myslí,že jí to slunce rozpustí špeky..ježiši,tohle kdyby fungovalo,lehnu si tam taky….
  ostatní leží v bytě, mají tam koupelnové předložky, zespodu pogumované a na nich nastříkanoou vodu…takže se po tom nadšeně válí…
  v bytě mám max. +28°C, když jim nechám rozcapené na lodžie…no, nechám. Po příchodu domů, udělám z domovní chodby průvan, natáhnu si tam chlad, srazím teplotu na mých 25°a je fajn…aby se vzuch hýbal,pustím větrák a z lednice vytáhnu kefír, trochu osolím, přimixuju do něj okurku a je mi blaze….pokud nemám na tohle chuť, dám jogurt, ledovou vodu,vytvořím Ayran a mám další chladicí bombu na tohle vedro…kočky jedí tak polovinu co normálně, pijí víc…

  1. V paneláku musí být hrozně… jsem ráda, že bydlím na venkově, i když rozžhaveném, kde si můžu vlézt do jezírka a chladit se chvíli tam 🙂

   1. tak nejhůř je těm pod střechou a těm, co maj okna na západ, já mám východní stranu… ale když je rozpálený parkoviště, tak je vedro i dole.. svítí ke mě tak do těch 11 hodin, pak to slunko přejde na bok a je klid..ale vyhřáto je…včera jsme věšela prádlo, když jsem dověšela poslední , mohla jsem sbírat suché,jako první pověšené spodní prádlo….ovšem kombinace západní okna bez balkonu a pod střechou, to je bydlení za trest…

   2. Já bych svůj byteček za venkov neměnil. Bydlel jsem v rodinném domě se zahradou a bazénem téměř 40 let a dnes jsem rád, že jsem se ho zbavil. Na vedro mám jednoduchý recept: Do oken světlo a teplo odrážející žaluzie, větrat přes noc a přes den mít puštěný ventilátor na mokré prostěradlo na skládacím sušáku. Výsledek: Venku skoro 40 ve stínu, uvnitř max. 24.

  2. Čertíkovi jsem napustil asi 5 cm vody do plechového číšnického tácu, s gustem se v tom brouzdá, pak vyleze a otřepává a olizuje si tlapky. A předevčírem ulovil obrovského černého čmeláka.

 15. Nemít doma i v práci klimatizaci, tak bych už asi zkolabovala, vedro nesnáším a je mi z něj fyzicky zle. Teď máme doma návštěvu, tak spím v obýváku u koťat, takže jsem ještě nevyspalá, mají rytmus dvě hodinky vzhůru, tři spím a střídají to pravidelně ve dne v noci, na pracující domácí se pranic neohlíží.

  1. Právě že já klimatizaci v práci nemám… za minulý týden jsem byla uvařená tak, že jsem se vždycky strašně těšila domů, kde klima je. Do kanceláře mi většinu dne svítí slunko a nad sebou mám plechovou střechu, budova stojí uprostřed polí a stromy kolem ji nestíhají zastínit. Moje intelektuální výkony tomu odpovídají 🙂

    1. Mně by rovnou odlezli v penálu…. (whew)
     Doma mám klimu, to je vynález k nezaplacení! a do práce naštěstí nemusím.
     Ale i tak je to hnus velebnosti… 😐

     1. Včera jsem proseděl v autě deset hodin a najezdil přes 400 km. Klimoška to jistí, večer jsem byl naprosto fit a dnešní výlet MHD do města byl mnohem horší.

    1. Jednou namočit nestačí, namočení je nutno pravidelně opakovat a úplně nejlepší je, hodit spodek závěsu do plného lavoru; voda vzlíná, vypařuje se a tím chladí. A neuškodí, pustit na ten závěs ventilátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN