LITERÁRNÍ LÉTO NA DEDENÍKU- Regi: Moudra i pindy psí slečny Indy poprvé

Píše border kolie Indy s malou pomocí Regi, protože tlapkama to pejskům na klávesnici počítače moc nejde. A jak uvidíte, Indirka si poradí s lecjakým zapeklitým tématem.

 

 

Drabblíky vznikly během posledních tří let v rámci akcí Duben měsíc drabble na webu SOS, nebo Deset drabblení desátého dne v našem domovském Šíleném šupleti.

 

Téma: Příjemné dny

Schované dny

 

Tohle je ale bezva téma! Dnešní drabble napíšu jako nic:

Mám moc ráda příjemné dny. Nejpříjemnější z příjemných jsou, když vůbec nejsou vidět. Takové dny schované pod hromadou křupavých granulek, nebo voňavého masíčka, nebo pod nalitým podmáslím… To prostě miluju. Když potom, co ty dobroty slupnu, už zase vidět jsou, to už tak příjemné nejsou.

Tak a mám hotovo.

Cože? Že jsem špatně spočítala slova? Že jich není sto? A že to mám úplně špatně? Že se nepíše příjemné dny ale příjemná dna, když myslím dna misek? A že dnešní téma vůbec nebylo o miskách? Já se na to vyštěknu!

 

 

 

Téma: Falešná identita

Divnota

 

Byli divní. Něco na nich divně vlálo, na hlavách měli hodně divné věci, něčím moc divným voněli a počmárali nám dveře!

Tak jsem na ně štěkala, vrčela a zase štěkala.

Moji lidi se taky chovali divně. Divňochy pěkně přivítali a tvrdili, že je všechno v pořádku, a že je přece všechny znám. Pod tou divnotou opravdu byla malá troška známé vůně, ale o to bylo všechno ještě divnější.

A pak se mi začali smát!

To teda nebylo fér. Pokud to vážně byli naši kamarádi, neměli k nám chodit maskovaní a tvrdit, že jsou něco, co nejsou. Že prý tři králové…

 

 

 

Téma: Periferní bicáček

Je to Bruno!

Oni jsou dobří. Když je normální téma, tak ho přede mnou moji lidi zatají. Jenže s touhle ptákovinou nechtěl nikdo nic mít, takže ji hodili na obojek mně.

Víte, co mi dalo práce zjistit, co to vůbec znamená? Ale zvládla jsem to.

Nejdříve periferie. To je někde daleko od centra. Teda od místa kde bydlím, protože střed světa je přece náš dům.

Potom bicáček. Prý je to takový namakaný svalovec.

Takže už to mám! Jednoho totiž znám. Bydlí od naší vesnice daleko, jezdí k nám jenom na návštěvu, a svaly má jako hrom. Jmenuje se Bruno, a je to pitbull.

 

Aktualizováno: 23.6.2019 — 18:36

22 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. To je moc fajn, že se zase objevila Indy s paničkou! (clap) S těmi praštěnými tématy si Indy poradila výborně, ráda si přečtu další dílka. Psích drabblíků není nikdy dost! 🙂

 2. No, ani se nemohu divit, že drabblátka jsou taková veselá,radostná a moc hezká, vždyť je píše ta nejchytřejší pejska ze všech psích plemen a ani nepotřebuje bicáky, na to jsou jinačí. 🙂 Tak díky Indy a pište s paničkou dál, potěšilo nás. Přemlouvala jsem moje psice, že by taky něco daly k dobru ale prej v tom vedru se na to můžou vyštěknout! :-)) Budu používat, jó?

  1. Taky to budu používat 😀 Rozhodně je to slušnější než varianta, která mi obvykle přijde na jazyk jako první – a rozhodně vtipnější:))
   Mávám z Rožnova! 🙂

 3. Myslím, že jsem na tom jako ostatní – nadchlo mě „já se na to vyštěknu“ a moc se mi líbilo, jak se Indy vypořádala s bicáčkem… To je ale pitomé slovo! (rofl) (rofl)

  1. Myslím, že ty máš taky dostatečné zkušenosti s praštěnými DMD tématy. A na ně je nejlepší mít v zásobě nějaké to zvířátko. Někdo má dračici a někdo psici. 😉

   1. No jo, ale já jsem tomu čelila jen po dvě sezóny, vy to dáváte každoročně:))
    Navíc tobě se povedlo zpracovat velmi divné téma velmi přirozeně:))

  2. Tady se přidám pod Dede 🙂 No když jsem četla „bicačák“, tak už jsem se viděla, jak jdu googlit co je to za moderný výraz, který zase neznám (já dlouho nevěděla, co je to „ajťák“ – no holt žiju jinde). Ale nakonec jsme se pobavila tím, že je to pitbull, protože ti někdy mají opravdu ramena a bicepsy, že z nich jde strach.

   Regi, moc hezká drabblata a obdivuji, že jsi se s Indy vůbec dokázala zadaného názvu zhostit a těch sto slov vymyslet (hih „příjemné dny“ – „příjemná dna“ – to je roztomilé).

  3. Bicáček byl skutečně oříšek, ale člověk zjistí, že napsat se dá úplně všechno. V každém případě, Indy to zvládla bravurně.

 4. Dnešní drabblátka od Indy se povedly moc a moc.

  Ale naši psi vzkazují: co to panička povídá, že příjemné dny není příjemné dno?! Každy správný pes potvrdí, že jen tehdy je den příjemný, pokud dno misky přikrývá něco příjemného, či-li chutného! (:o)). Jo a to divné – z našeho páníčka se taky někdy stává divnota s kulatou lesklou hlavou! Ehmm – teda on má pořád kulatou leskou hlavu, ale někdy víc a pak je to divné – prý jezdí na skútru, tak proto! Ale periferní bicáčky my rádi nemáme – nene, žádný takový cizí namakaný svalovec k nám nesmí, to bychom mu natrhli to … biceps! Haf, haf, domluvili jsme! (inlove)

  1. Indirka si sedla, zvedla packu a naklonila hlavu na stranu. Přemýšlí, jestli ji chválíš nebo ne. Myslím že usoudila, že ano. A vzkazuje pozdravení tobě i všem psím čtenářům.

 5. Milé Indy a Regi, ráda jsem četla vaše drabblíky i na DMD, tak si je ráda zopakuji. Jo, periferní bicáček, to nebyla žádná sranda a vy jste to vyřešily tak krásně a přirozeně. A nevyštěkávej se na to a přidej ještě něco.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN