BTW: Bezprostřední dotek aneb divadlo!

Když jsme někdy v zimě slíbily, že jako Dedivadlo budeme hrát na dni obce Lipnice u Dvora Králové, tak jsme se nijak moc nezabývaly tím, kde to vlastně bude. Potom se blížila ona sobota 25. května a my jsme začaly zjišťovat podrobnosti. A dostaly jsme zprávu, že budeme hrát na hřišti v kamionu. V kamionu? Vážně?

 

 

Žádný šok se ale nekonal, už proto, že na opravdovém jevišti hrajeme jen výjimečně. Konec konců na masopustu v Bílé Třemešné jsme hrály na vleku od traktoru, takže kamion je určitě krok vzhůru – doslova:)) A tak jsme se do Lipnice jely podívat večer před vystoupením, abychom zjistily, jak se věci mají. Zjistily jsme, že náklaďák bude stát na kraji hřiště, na jedné straně bude plachta odhrnutá a schody budou postavené z palet.

 

Originální prkna, která znamenají svět:))

 

To vlastně neznělo vůbec špatně! Samozřejmě budeme muset improvizovat, ale jsme zvyklé. Musím sama uznat, že pokud jsme dědici nějaké té divadelní historie, tak nezahrnuje ani tak Národní divadlo, jako spíš potulné komedianty v maringotce. Jen koníka nahradilo moje auto a pokud vím, slepice před námi také nezavírají:))

 

Bez trošky marketingu to nejde:))

 

 

Druhý den jsme se při pohledu na zaparkované auto nadchly – paráda! Velikost „pódia“ nám naprosto vyhovovala, ale neměly jsme žádné zázemí. No dobrá, na to jsme zvyklé taky, hlavně, aby přišli lidé. Přišli a bylo jich dost – muži i ženy. A pak… pak se stal jeden z těch zázraků, kvůli kterým člověk píše divadelní hry a leze na jeviště.

 

Připravujeme scénu

 

Lidé se chytli – napojili se na nás, bavili se a my jsme hrály jak o život. Kolik nových gagů a hříček jen za to představení vzniklo! Nikomu nevadilo, že kolem pobíhají děti se zmrzlinou a na druhé straně hřiště se točí pivo a griluje prase. Každý z diváků mohl kdykoliv snadno odejít a žádný to neudělal.

 

Gábina s Luckou 🙂

 

Uvědomila jsem si, jak takový bezprostřední kontakt s diváky miluju. Není to snadné – nic neschováte, nic neošidíte. Ale také nikdy nezapomenete na dar, jaký vám lidé dobrovolně dali. I bez jeviště, reflektorů a opony. Lidé, kteří vám jsou nadosah. A když vás potom v obchodě zastaví úplně neznámá žena a líčí vám, jaké to bylo báječné představení… co víc by člověk ještě mohl chtít?

PS: Fotky z představení nemám – my jsme fotit nemohly… 🙂

Dana:))

 

V sobotu hrajeme v Praze – od 16:30 v Dolních Chabrech. https://www.dchabry.cz/kalendar-akci

Těšíme se na každého, kdo si najde čas 🙂

 

Hotovo! 🙂

Aktualizováno: 17.7.2019 — 21:14

35 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dede a další dámy – tak jak to včera dopadlo? Určitě dobře, počítám, jste šikovné.

  1. Ahoj všem, přeju hezkou neděli 🙂
   Divadlo bylo moc fajn, i když přišlo málo lidí. přesto se zase povedlo nastolit skvělou atmosféru, smíchu bylo plno a zase jsme vymyslely nové hovadiny – tentokrát jednu z nich začala převržená mistička a poslední sousto z křížal se zatoulalo pod stůl… neřekly jsme s Luckou ani slovo, nemusely jsme. Náš tichý souboj lidi rozesmál i tak:))
   A byl se na nás podívat pan Ivo Železný, ten vydavatel. Potom s námi i poseděl… prostě to byl vydařený výlet. 🙂

 2. Milá Dede, jste úžasné! Přeji hodně dalších dobrých pocitů,dobré diváky,nápady a hlavně tu čistou radost! (h)

 3. Opět zcela OT poznámka, nicméně, děvčátka krásná, dámy (zejména pražské), kdybyste neměly nic lepšího na práci, vyrazte semhle: http://www.veletrhvedy.cz/cz/ – náš mladík je tam (už potřetí) na jednom ze stánků. Prý je to fajn akce.

  1. Mohly byste to třeba spojit s návštěvou Dedivadla.:-)
   Dede, já nepřijedu, i kdybych vás opravdu ráda viděla, jednak máme v sobotu závody (teda MLP má, já budu maximálně posedávat někde na břehu) a jednak máme na večer koupené vstupenky na Schauspiel: http://www.divadlofeste.cz/events/jiri-honzirek-a-kol-schauspiel-jedine-uvedeni-2/ – už jsme na ně měli jít vloni, ale nakonec jsme nemohli a vstupenky jsem dala kolegovi z práce, byl nadšený.
   P.S. Kdo budete v Praze dýl, určitě jděte na Šímu ve Valdštejnské jízdárně, stojí to zato, nádherná výstava!

    1. Ta výstava byla před časem v Brně, byli jsme tam několikrát, opravdu pěkná věc. V Praze to ale asi bude jinak instalované, asi.

 4. Milá Dede. Muselo to lidi hodně bavit, když dali přednost Dedivadlu před rožněným prasátkem a točenému pivu! Zvláště pánové. Moc vám všem divadelním dámám přeju hodně uchvácených diváků a Tobě Dede nevyčerpatelnou múzu! Držím palce na další představení.

  1. Víš, bavilo – někdy se to tak povede. V první řadě seděl muž, možná ani čtyřicet mu nebylo. A byl tak radostně soustředěný, tak nádherně se smál (na správných místech:)), že stačilo se jen na něj podívat, aby byl člověk na jevišti nabitý energií. A takových tam bylo víc – prostě někdy se to povede (inlove)

 5. No prosím, opravdu ta scéna situovaná do útrob kamionu vypadá dobře! 🙂 Důležité je, že se vám na ní dobře hrálo a že jste měli, totiž měly vnímavé publikum. Tak ať se zadaří i v Praze!
  P.S. Moc ti to sluší!

  1. Děkujeme moc! No, budeme se snažit – je to prima, když člověk může hrát jen pro radost z hraní:))

 6. A co zalozit kocovne divadlo? Do toho nakladaku by se vam vesly vsechny kulisy a nebyl by problem s pronajmem salu :)). Jste jednicky! Zlomte vaz!

  1. Škoda, mám to kousek, ale musím odvézt partu kolegů do Nejdku, takže nestíhám; dřív, jak v osm večer zpátky nebudu. A když si představím, jak dnešní ,,umělci“ vyžírají dotace, přičemž to, co předvádějí je děs běs, (měli by za to své umění dostat pětadvacet na holou a ne prachy), jímá mne smutek.

   1. Dnes jsem byl zkontrolovat slatinnou louku u Velenky (Kersko). Mečíky bahenní zmizely, protože už předloni zmizelo i bahno, (bylo to jediné místo v Česku kde rostly, jsou ještě možná u Hodonína a někde na Čertoryji), ale místo nich se tam zničehožnic objevil nádherný dvojitý vemeník zelenavý; loni po něm nebyla ještě ani stopa, dnes tam jsou dva obrovské kvetoucí kousky a kousek vedle jedno nekvetoucí mládě. A také tam momentálně kvetoe i několik desítek pětiprstek ale atypicky zbarvených.

     1. Dokonale. Voda se na ni dostávala průsakem z vedle tekoucího potoka, (půda je tam ve formě od hlíny špinavého písku), jenže v potoku je sucho a rybník o kousek dál půl metru pod normálem.

  2. Canivo, ten náklaďák není můj 😀 ještě toho kousek, stačí, že všude možně po Domě je poukládaný náš divadelní fundus – v šatně, na půdě, pod postelí u mě v pracovně, v přístěnku… 😛 Martin už občas bručí, protože mu je jasné, že s každou novou hrou zase něco přibude (wasntme)

   1. To nepochybuj, má to dobře odhadnuté. 😀
    Ale jste holky neuvěřitelně šikovné, na to každý odvahu prostě nemá.

    P.S.: Myslím, že byste byly schopny vybalit z autíčka tři tyče a plachtu a taky byste hrály jako v Národním, vy se nezdáte.

    1. Pochopila jsem – ale ta představa! 😀 Té jsem neodolala… Už jsem se viděla, jak se s takovou věcí snažím couvat a parkovat 😛

 7. Dede, tedy koukám a žasnu, jak se dokážete se svým představením přizpůsobit.Rozesmála mě věta: „Jen koníka nahradilo moje auto a pokud vím, slepice před námi také nezavírají:)) Ale je moc fajn číst, jak jste byly úspěšné i v tak improvizovaných podmínkách.

  Začínáte být známé kočovnice a třeba byste mohly váš věhlas ještě rozšířit vlastní magnetickou reklamou na tvoje auto (však kočovné maringotky také bývaly popsané a pokreslené). Jestli se to tedu u vás také dělá. Velký, tenký magnetický arch, třeba přes celé dveře auta s nápisem, který se dá kdykoliv sundat.

  Hezké fotky a tobě to na ní moc sluší. ALE, že máš na sobě ty dříve zmíněné indiánské náušnice ? Vidím na nich nejen modrý kamínek, ale i „orlí péro“ 🙂

  Na sobotu přeji plný sál !

  1. Děkuju Maričko!
   Magnetický pásek s názvem divadla mám na autě – je na té fotce dokonce vidět. Jen je takový… no… méně nápadný:))
   A máš pravdu, na konci těch náušnic je opravdu stříbrné orlí pírko 🙂

   1. S magnetickou reklamou mám hezký zážitek. Pracovala jsem ve firmě, kde marketingové oddělení sehnalo na pár dnů zápůjčku elektrického auta BMW i3. Aby se management mohl pochlubit na webu fotkami, markeťáci také nechali vyrobit logo firmy na magnetické fólii. Bohužel si nepřečetli o autu žádné informace, takže netušili, že karosérie není z plechu, ale z plastu, vyztuženého uhlíkovými vlákny (zjednodušeně). Reklamu jsme tedy na autíčko lepili pomocí lepící gumy, přezdívané žvýkačka 🙂
    Firma byla malá a kdo chtěl, elektroautem se svezl. Mělo to v té době ještě různé mouchy, ale také jsem si zajezdila a líbilo se mi to.

 8. Stála jsem na jevišti mnohokrát (a že někdy bylo v hledišti opravdu hodně lidí), a proto vím, že bych hrát nedokázala. O to větší máte můj obdiv a úctu!
  Je úžasné, pokud se někomu stane oblíbená činnost součástí života natolik, že se o ni dokáže podělit s ostatními a obohatí je tím o nevšední zážitky.
  Přeji DEdivadlu hodně úspěchů a Tobě, jako autorce, samé báječné nápady!

  1. Děkujeme, milá Alčo! 🙂
   Jen by mě zajímalo, při jaké příležitosti jsi na tom jeviště stávala… třeba jsi…zpívala? 🙂

   1. Zpívám ráda a snad i dobře :o) , ale nezpívala jsem – konferování, přednášení…

 9. Milá Dede, ani nevíš, jak je mi líto, že nepřijedeme – nejenom že letos nemám zázemí blízko Prahy (Terka v sobotu odlítá do Filadelfie na koníčky), ale dneska jsem Jeníka a švagra Libora vypravila na jejich čtyřdenní ajzlpónskou expedici na dálný východ… Slovenska (ano, budou až na Dukle!), takže ani psy mi nemá kdo pohlídat.

  1. Dálný východ? Spíš divoký východ. Ten dálný a divoký současně je až v Čiernej nad Tisou. (Šrotil jsem tam půl roku a bylo to šťavnaté.) (rofl)

  2. Ygo, budeš nám tam chybět, ale chápu, že okolnosti nepředěláš. Myslím na Terku, aby se ve zdraví vrátila a byla co nejúspěšnější! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN