BTW: Veselé Velikonoce

Milí čtenáři, přeju vám ty nejkrásnější Velikonoce – ať už je oslavíte jakkoliv. Jako křesťanské svátky, svátky jara nebo příležitost jet na první jarní delší výlet.

 

 

Má být krásně (no, zapršet by fakt mohlo, ale co naděláme:)), takže je naděje, že by mohla většina plánů na volné dny vyjít – aspoň z hlediska počasí. My jsme doma, v pondělí přijedou děti a zůstanou tu se mnou ještě dva dny – bude veselo!:))

Když se náhodou někdo dostanete k počítači, tak dejte vědět, jak se máte a co děláte. V čem barvíte vajíčka? (Já letos jen v cibuli:)) Děláte doma i kraslice? (Já ne – možná až ex post s dětmi:)) Co zeleného jste dali do velikonoční nádivky? (Kopřivy já nerada, ale zahrada dala zelenou cibulku, pažitku a trochu celerové natě – celer mi přezimoval!:))

A pokud jste byli na výletě, tak dejte vědět kde – inspirace není nikdy dost. Vůbec, když budete mít odkaz na fotky!:))

 

A pro radost fotka od nás ze vsi – je tedy už víc než týden stará, teď už jsou jehňata o kousek větší:))

Aktualizováno: 20.4.2019 — 07:13

44 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. My byli částečně doma a částečně na chatě.
  Bylo krásně, tak jsme si to užili.

 2. Přeji všem krásný konec Velikonoc. My je letos trávili u Terky v Benešově. Vajíčka jsme barvily – tentokrát jsme zkusily gelové barvy ála mramorování. No… trošku nás zklamaly, vůbec ta vajíčka nevypadala jako na obrázku. Ale barva na vajíčka chytla a ještě zbyla „na rok“ (rofl) .

  Jinak jsme byli včera v Kolesech – ano, na dostizích. Oproti minulé neděli v Brně, kdy bylo zima a vůbec neveselo (Mafin se šprajcl v mašinách a vůbec neodstartoval) bylo v Kolesech velmi teplo a Mafouš se do závodění přímo opřel a po velmi hezkém průběhu dostihu doběhl s Terkou druhý – třičtvrtě délky za favoritem (chuckle) ! Moc hezky prožitá Velikonoční neděle.

  1. No vidíš, jak máš šikovnou dceru 🙂 Tak jste si to užili… My jsme měli doma 24 hodin plyšmyš i s Kačkou a Michalem a bylo to zajímavé- strakatice by ji nakonec asi adoptovaly, kdyby jim míň skákala po hlavě 🙂

  2. parádní Velikonoce, milá Ygo 🙂 A koukám, že Mufinkovi to taky lépe běhá za hezkého počasí:)) A Terka je prostě dobrá:))

   1. Jinak my měli Velikonoce moc pěkné, měli jsme doma obě děti, jezdili jsme na zahradu a udělali tam hromadu práce (zděnou kamennou zídku u jednoho záhonu, dlážděnou cestičku u jiného, schodky kolem chaty, atp.), konečně se to tam snad trochu pohnulo k lepšímu a začíná to tam vypadat kapku civilizovaněji. A konečně prší, tak nám snad všechny ty nově vysazené rostliny nezajdou.
    Beránka jsem nepekla, mazanec a hlavičku (ve dvojí verzi, jednu s masem, druhou bez masa) ano, vše se nadmíru povedlo. Ještě jsem dělala hrnec dušeného jehněčího (s mrkví, cibulí, česnekem, řapíkatým celerem, dobromyslem, tymiánem, mátou a bobkovým listem), bylo to výborné.

 3. Přeju krásné Velikonoční pondělí! (inlove)
  Jak se máte a co děláte? Nám za chvilku dojedou děti, bude legrace.
  Sluníčko svítí, dnes je ale chladněji, protože se vrátil náš známý ledový vítr. Sucho je hrozné, snad aspoň ten příští týden zaprší, jak slibuje předpověď (zatím)

  1. Krásný zbytek velikonočních svátků všem! U nás také od pátku slunečno a včera k tomu horko jako v létě, dnes už trochu chladněji.
   Naše děti odjely včera – byla jsem večer tak vyšťavená, že jsem střídala četbu s televizí, to vše na gauči. (chuckle) Ono po poměrně rušných dnech, kdy se chodí nejen do lesa a po výletech a vaří a peče s asistencí dychtivých kuchařinek a kuchtíka, ale člověk je během vaření i několikrát zatčen a odveden do vězení v zahradním domku, z něhož musí uprchnout oknem, se není čemu divit. 🙂 I pes krom ranní procházky a ohlášení koledníků dnes nejeví zájem o žádnou větší akci. 🙂

   1. Hančo, naprosto chápu – ono by stačilo jen to vaření nebo ty útěky z Alcatrazu… dohromady je to už prostě záhul 😀

    Já tu mám děti až do středečního večera, kdy je vezu zpátky do Prahy 🙂 Už mám uchystané pelechy, ale mládež zatím nejeví ani stopu klížících se očí (na rozdíl od babičky:)), tak ještě s večerkou chvilku počkám. Však ráno nikam nespěcháme… (což asi bude znamenat čerstvý start – k neprobuzení jsou prý jen v dny, kdy mají vstávat do školky:))

 4. Nedělní poledne, Velikonoce, a náš debilní soused vytáhl sekačku… Nejsem věřící, ale docela mě to uráží. A jak je vidět, tak pokud je někdo buran, tak je to napořád a nic s tím nezmůže ani to, že vlastní firmu za stovky milionů.

   1. Podvodnikatel, který vlastní firmy za stovky milionů neumí odpočívat a nedělní klid je pro něj věcí zcela neznámou. Bohužel považuje stejné konání za normativ i pro svoje zaměstnance a podle toho je také (většinou mizerně, protože nepracují 24 hodin denně a sedm dní v týdnu), platí. Takže zbývá jen doufat, že ho brzy dohoní infarkt, nebo mrtvice a tiše si říkat, že velké duše snášejí utrpení mlčky.

   2. Víš, u nás na vsi taky leckdo pracoval i v neděli… Ale bez sekaček a zapálených ohňů – obvykle to bylo kytko či bramborosázení… ne každý stíhá přes týden. Ale nikdo nerušil ty ostatní…

    1. Ale jo, on je máklej, on i v normální neděli vytáhne sekačku po obědě. Kromě toho ještě celý víkend pouštěli před barákem nějaký stroj, asi protahovačku na dřevo. Radost takový soused, přitom do práce jezdí v poledne, v pět zpátky, čas má.

 5. Začínají kvést tařice. Na Vyšehradské, nebo Střekovské skále působí velice pěkně, na bílých vápencích tolik nevyniknou. Jde o rostliny, příbuzné s hořčicí a když je doma zasadíte na skalku, nebo do záhonku, vytvoří velké a bohaté trsy zářivě žlutých květů-

   1. Tařice a uschnout? To zní dost divoce. Buď jste je měly v extrémních podmínkách, nebo šlo o nějaký rozmazlený kultivar.

    1. Krakonoši, spokojeně mi rostla šestnáct let. Loni za celé léto nepršelo (od dubna do září), teploty hodně nad třicet, spíš k té čtyřicítce. Asi i na tařici extrémní hodnoty, neustála to.

    2. Krakonoši, za a) je dobře! Na JM už 5 let panují v létě extrémní podmínky! Už se duševně připravuji na letošek. Fyzično se připravit nedá.
     Mimochodem, já ty kotrče tařic měla už třicet let.

     1. Tak pokud někde uschne i něco tak suchomilného, jako je tařice, tak už je to na pováženou. Ale když jsem tu před x lety napsal, že Česká republika vysychá a je potřeba s tím urychleně začít něco dělat, nikoho to nijak nevzrušilo. Stavět nádrže a rybníky, když do nich není voda, je příchod s křížkem po funusu. Ano, můžeme do země zavrtat o něco hlouběji a vyčerpat i podzemní vodu, kterou jsme za tím nechávali v klidu, ale má to dva háčky. Ten první je v tom, že většina podzemní vody z velkých hloubek obsahuje nadlimitní množství uranu a druhý v tom, že nová nemá odkud přitékat; prostě když nezačne pršet, tak voda jednou definitivně dojde a pak s úžasem zjistíme, že ani když se bude platit milion za litr, tak prostě nebude.

 6. Plánovaly jsme s českými děvčaty zase letos malovat kraslice, ale nakonec nám to nevyšlo se všechny dát dohromady – nemoci, návštěvy atd. Tak se sejdeme později. Já jsem ale rozvěsila kraslice, co jsem dělala drive, jen žádné nové jsem k nim nepřidala.

  Jak u nás ve čtvrtek řádně lilo, tak se i citelně ochladilo a ráno bylo venku jen +12 i když blankytná obloha ! Teď teplota o pár stupňů stoupla, ale stále fouká chladný vítr. No od zítřka má být zase teplo.

  My nic extra přes víkend neplánujeme, naopak manžel „ne-velikonočně“ venku seká trávníky (a není zdaleka sám, sekaček je v okolí slyšet několik). Po tom dešti totiž tráva povyrostla doslova přes noc. No a až doseká, tak já tu trávu půjdu rozsypat pod rajčata a papriky 🙂

  Zítra udělám šunku. Je to zdejší tradiční velikonoční oběd a my už jsme jí dlouho neměli a dostali jsme na ni chuť.

  Přeji všem krásné svátky a vy si Dede užívejte s vnoučaty !

 7. Přeji vám všem krásné prosluněné Velikonoce! I když trochu deště (spíš víc) by neškodilo. Já mám Velikonoce letos dost pracovní. Včera jedna návštěva (na oběd), dneska druhá návštěva taktéž na oběd. Zítra peču jeden velký pekáč nádivky (pro syna a jeho přítelkyni), pozítří další pekáč nádivky – přijde druhý syn s rodinou. A po Velikonocích padnu za vlast a aspoň dva dny nevařím!!!

  1. Lído, zítra jedu za taťkou, takže kromě místního menu vařím ještě další věci do krabiček – taky mám pocit, že jsem v té kuchyni zakletá:)) Ale od zítra už to bude v pohodě… tedy než přijedou děti 😛

 8. Přeji všem Krásné Velikonoce a chvíle pohody s Vašimi milými a zvířátky taky. (f)
  Užíváme si na zahradě i v terénu, na lukách a lesích je nádherně, i když bohužel sucho.
  Nádivku budu dělat, dám tam zelenou petrželku,taky pažitku a divoký česnek, který mi roste u potoka ve stínu, to všechno naláduji do žlutého kukuřičného kuřete, mám ho ráda a občas zhřešíme koupí. 🙂 Vajíčka barvím, letos v OVU, jíst je nebudu, ráda je mám ale nesvědčí mi, max. jeden kousek. Večer usmažím myši, něco jako koblih ale nekynuté,posypu cukrem se skořicí. Na výlet nejdeme,jen po okolí,kde je bezlidno.
  Mějte se krásně jarně a nabírejte sil. (h)

  1. Sucho je děsné – když přijedu se psima k lesu, tak se práší tak strašně, že musíme ještě chvíli sedět v autě se zavřenými okny, než můžeme vyjít ven 🙁 A to je duben…

   1. Proslýchá se, že začátkem května by mělo zapršet. Je otázka, kde všude a jak moc. A já slavím velikonoce tak, že pendluji mezi koupelnou, kuchyní a ložnicí, neb mám návštěvu. (V kuchyni pouze asistuji, protože návštěva s elektrickou kuchyní neumí). 😀

 9. Nevím co je špatně, ale fotku nevidím.
  Velikonoce nijak neslavím, využili jsme volných dnů a jsme na chatě, pracujeme, procházkujeme, užíváme si.

  1. Už tam snad je 🙂 Jo my máme hlavně práce na pozemku a já v kuchyni. Ale užila jsem si taky dobrodružství, když jsem měla za autem připřáhnutý velký vozík nevalné kvality a musela jsem s ním odvézt ostříhané větve. Zjistila jsem, že na couvání s vozíkem mi opravdu chybí… ne snad buňky, ale praxe určitě! 😀

   1. Dyslektici i mírní a bloudiči v terénu to nedávají, já taky ne, tohle jsem musela vzdát. 🙂

 10. Omlouvám se, už to tam snad vidíte:)) To je následek toho, že se zobrazení fotek na mobilu někdy chová divně – třeba dnes ráno byla fotka z titulní stránky bůhvíproč otočená o 90 stupňů. tak jsem to zkusila napravit – z mobilu. Trénuju použití redakčního systému v mobilu – až budu ty dva týdny pryč, abych vám sem mohla dávat zprávy. A výsledek? Zmizelo to! (wasntme)
  Jak to tak vypadá, ještě se mám co učit:))

  1. Matyldo, to jsou moc krásné fotky! Hlavně zvířata – doufám, že se stanou ilustrací k nějakému dalšímu povídání:))
   I když Karamel s ušima slepenýma bodlákama tak, že neviděla… nebo kocour přilepený k psici bodlákama, když jí chtěl jedu fláknout… to se tedy jen tak neopakuje 😀

  2. Matyldo, moc hezké fotky „fauny a flory“ 🙂 Ale ten šátek – no podle velikosti spíše „pléd“ – ten tedy je krásný! Kdo ho háčkoval? Tohle musela být práce na hodně dlouhé zimní večery!

    1. Jéé Matyldo, u fotky máš „dárek“,tak jsem nějak předpokládala, že jsi ho dostala dárkem. A zatím je to tvoje ruční práce ! Takže nejen výborně šiješ a piškvorkuješ, ale ještě háčkuješ(a kdoví co ještě dalšího – hmm maluješ šátky na hedvábí..). Ty píšeš „skoro“ dva měsíce, jako dlouhou dobu, no mně by to trvalo určitě déle(vypadá to na krátké a dlouhé sloupky, které zvládám). Šátek je opravdu krásný a obdarovaná bude určitě velice nadšená.

 11. O svátcích sedím doma, protože se v lese hemží ťůristi pěšky i na kolech s většinou nezvládnutými psy a dětmi. To nemusím. Navíc beru už dva týdny ATB na znovu vzplanuvší boreliozu a budu je brát do začátku května. Nesmím na slunce (chodím v letním klobouku a celá zahalená) a nesmím mléko a mléčné výrobky. Do kávy si dávám sójové mléko. Fuj tajksl! Některé dny je lepší být blízko toalety nebo alespoň hustému křoví. Proto také musím mít bezturistno.
  Vajíčka už nebarvím, kdysi jsem je dávala do gázy a do té zastrkala jarní lístky a obarvila v OVU. Dnes je jenom uvařím na tvrdo, zatím je můžu. Každý den tak jeden kousek. Kde jsou ty doby, kdy jsme dělali na Velikonoční pondělí po mrskutu soutěže, kdo jich sní víc! A nic nám z nich nebylo!!!
  Přeju všem hezké jarní svátky, ve zdraví a tady je pozdrav
  http://dig.rajce.net/Velikonoce
  P.S. Dede, tu fotku také nevidím (think) .

   1. Ve čtvrtek přezuji na letní gumy a v pátek zkusím, jestli budou, nafotit hořce jarní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN