BTW: Třídění

Stála jsem v koupelně a upřeně se zadívala na kelímek se zubními kartáčky. Věděla jsem jistě, že v Domě už vlastně bydlíme jen dva, tak jak je možné, že jich tam už je zase tolik? Dokázala jsem spolehlivě odlišit ty naše, ale rozklíčovat zbytek se mi nepodařilo. Kam se vlastně vypařilo pravidlo osobních barev?

 

Osobní barvy jsem členům rodiny přidělila už před lety, když mi lezlo na nervy nepředvídatelné množení používaných zubních kartáčků, stejně jako našpiněných ručníků. Zdálo se, že moje mužstvo je natolik zahleděno do vesmírných událostí, že je nad jejich síly si pamatovat, nejen jaký mají aktuální ručník, ale i aktuální kartáček, byť ten se mění podstatně méně často než ručník.

Rozdělila jsem tedy osobní barvy, nakoupila kartáčky v oněch barvách, stejně jako barevné závěsy na ručníky. Vzhledem k tomu, že jsem každému přidělila jeho oblíbenou barvu, tak to fungovalo. Dlouho. Dokud se všichni nerozprchli do nových domovů, kde už nebyli vázaní barevných schématem. Jenže jak všichni bydlí daleko, jezdí obvykle na celé víkendy, ne na dvouhodinové návštěvy, takže při pobytu doma potřebují co? Kartáčky na zuby a ručníky:))

Takže když přijedou k nám, používají buď kartáčky svoje, nebo slídí v mých zásobách a použijí takový, jaký tam najdou. A potom ho nechají v kelímku, aby do příště šťastně zapomněli, jaký používali, takže to buď odhadují nebo jsou slídit po nových. Výsledek? Podle počtu kartáčků v koupelně u nás musí čas od času přespávat fotbalová jedenáctka!

Minule na mě v mailu vykoukl newsletter z Lékárny.cz a ejhle – měli ve slevě mé oblíbené kartáčky Curaprox. Zbystřila jsem a prohlédla si detaily nabídky. Ano, seděl by i typ kartáčku a trojbalení by mi vyhovovalo. Jenže… kdo mi zaručí, že mi přijdou zrovna ty barvy, které mají na obrázku?:))

 

A tak se dnes ptám – jak třídíte tyhle věci v rodinách vy? Děti se vytřídí snadno, ale když vám nakonec vyrostou a s nimi později i rodina…:))

Aktualizováno: 17.4.2019 — 19:48

16 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Děkuju za milé komentáře – tak nějak mě těší, že nejsem sama, komu se doma množí zubní kartáčky 😀 je vidět, že rozdělení podle oblíbených barev je běžný způsob identifikace domácích spotřebních předmětů:))

  Přeju vám všem krásný zelenočtvrtkový večer (inlove)

 2. No, u ručníků si pamatujeme, kdo si který vytáhl, když jsme sami doma, protože ručníky máme do barvy koupelny- u některých se to povedlo čistě náhodou- jedna je modrá a druhá vínová, ale snesou tam i růžové a všude samozřejmě bílé. Napadá mě, že budu muset koupit nové, protože je peru často a některé jsou vhodné spíš jako podložka na jógamatku než na utírání :). Mušketýr má kartáček zelený nebo modrý, já oranžový nebo růžový. Podle toho, co koupím, tak se nějak podělíme 🙂 Děti si svoje vozí, protože s námi už nebydlí, ale vždycky tu mám nějaký nový pro sklerotiky 🙂

 3. U nás třídíme na bílou a modrou, tedy kartáčky. Ručníky ,MLP Modré,já růžové a bílé, na některých máme i vyšité monogramy.:-) Musím ručníky vytřídit, mám jich tolik, že bych se mohla znovu narodit. 🙂 Po tchýni zůstaly ještě zabalené v igelitu,ach, jo.

 4. Jak píše YGA, také tenhle problém nemáme, jelikož máme každý svoji koupelnu. Ale dříve, když byla jen jedna, řešili jsme to jen rozdílnými kalíšky – přesněji já měla spíše keramickou vázičku a kupodivu kartáčky jsme si nepletli.

  Kartáčky na zuby nemusíme kupovat – dostáváme je 🙂 Oba chodíme 2x ročně na kontrolu a čištění zubů. Při odchodu vždy dostaneme malý sáček v němž je kartáček, zubní niť a malá pasta. Často jsou tam dokonce kartáčky dva. Pokaždé vypadají jinak – tedy mají jiný tvar držátka, délku, šířku, barvu a tvar štětin. Prostě jak výrobci kartáčků momentálně došli k závěru že právě takovýhle kartáček je nejlepší. Oba také máme elektrický Oral B kartáček. Jenže já ho používám méně pravidelně, než manžel. Stále dávám přednost kartáčku a tak příděl jeho kartáčků končí většinou u mne. Já mu zase dávám moji pastu, protož si zuby už dlouhá léta čistím pouze jedlou sodou a vyplachuji Listerinem (a mám je zcela zdravé). Takže kartáčků máme dost i pro hosty, kdyby náhodou potřebovali.

  Jo a starý kartáček hned nevyhazuji. Dá se s ním velmi dobře pucovat „u kořene“ kohoutků dřezu či umyvadla. A také když jednou za čas leštím prstýnky, náušnice apod. Měkkým kartáčkem namočeným do „pasty na klenoty“ se mnohem lépe čistí drobné záhyby, do kterých se hadříkem či vatičkou nedostanu.

  1. Zdrchaný zubní kartáček a stará zubní pasta jsou nejlepší nástroje na vyleště ní všeho, co jiným postupům tvrdohlavě odolává.

 5. To je zajímavé téma. Jak vidím, v rozvětvené rodině je někdy problém najít si i svůj kartáček (rofl) . To u nás je jednoduché – každý má svůj kartáček ve své koupelně (pravda, Jeník se musí dělit se psy a pračkou, poněvadž on okupuje prádelnu – kde máme sprcháč pro psy). Terka jezdí jednou za čas, ale i tak má svoji koupelnu i se svým kartáčkem, mýdlem a dalšími proprietami nahoře, já mám svou koupelnu dole a Jeník holt má psí sprchový kout (ovšem, je to jeho rozhodnutí, já bych se s ním klidně o koupelnu rozdělila).

  Jinak mám zásobu klasických kartáčků „pro strejdu příhodu a návštěvy“, ale my všichni používáme elektrický kartáček Oral B. Jsme lenoši…

 6. No tak tohle je výživné… Mám krabici od zmrzliny a v ní spoustu kartáčků. Prakticky nevím, čí jsou a měla bych je asi vyhodit. Jenže tři jsou vnuček, i když se pokaždé pomalu poperou o to, který je čí – a to jsou naprosto rozdílné. Něco je tam Kačky, něco Kuby a o těch dalších se mohu jen domnívat. Tak snad zakoupím nové, udělám fotodokumentaci a zatavený seznam čí je jaký kartáček přiložím.

 7. Já také u nás kupuju kartáčky podle barvy.
  Manžel modrý, já červený, syn Pája zelený.
  Peta už u nás nepřespává, tak má svůj doma.
  A vnouček má svůj dětský společně s dětskou pastou.

  Co se týče ručníků, tak můj mladší syn mě soustavně vytahoval moje červené a růžové ručníky pro svoji potřebu.
  Až se mi po letech podařilo mu přenést do podvědomí, že má ručníky šedé a zelené .

 8. U nás to je podobné. Dlouhodobě používáme Curaprox, ale občas neodoláme některým barevným výstřelkům, čímž se naruší barevné schéma typu bílá-červená-modrá. Doma to zjednodušil ekologický Hřívnatec, který přešel na jakési bambusové kartáčky, které jsou stejně drahé jako Curaprox, ale vydrží o polovic méně – ale kupuje si je sám. Doma tedy co tři měsíce objednám nové a my s Vílou si ty barvy dokážeme zapamatovat. Objednávám na notino.cz a tam se dají objednat konkrétní barvy, vždycky přišly ty správné. A taky objednávám trojbalení, Víla kartáček rozdrbe dřív.
  Na chalupě je to složitější, leckterá návštěva tam kartáčky zapomene nebo nechá na příště – jednou za rok vyhodím všechny a návštěvy upozorním. Zajímavé je, že všichni naši hosté také používají Curaprox, liší se jen v tom, zda mají soft-supersoft-ultrasoft. Pozitivní je, že náštěvy na chalupě zapomínají nejen kartáčky, ale i zubní pasty. Pastu jsem nad Dalmatinovem nekupovala už léta 🙂
  Vždycky mám nějaký nový kartáček v zásobě a návštěvám ho můžu nabídnout.

  1. Taky používáme Curaprox. 🙂 Ten bambusový dcera nějakou dobu používala taky, ale pak se vrátila zpátky k osvědčené značce. Naposledy jsem jí (a jejímu chlapci) kupovala tyhle, přišly mi celkem roztomilé: https://www.notino.cz/curaprox/love-edition-ultra-soft-5460-zubni-kartacky-2-ks/ – na Curaproxu se mi líbí právě tyhle jejich akce, občas mívají zajímavé barvy a vzory, třeba my s MLP máme jako cestovní jakousi zelenou „lesní“ edici, syn pro změnu už léta rád používá kartáčky černé nebo tmavomodré (včetně štětin), atd., však se nějaké ty veselé druhy dají najít i na tom Notinu, koukni se.
   Kartáčky kupuju v kamenném obchodě, máme tady v Kénigu jednu malou drogerii, takovou tu tradiční, a mívají tam vše v dobré kvalitě, ve velkém sortimentu a dost laciné, třeba i ty kartáčky jsou oproti zmíněnému Notinu o dost levnější, nevím, jak to dělají.

     1. Dík za tip, zatím máme zásobu. Hingisovou v drogerii u pana Nového taky mají. Já ty naše zelené kupovala hlavně z legrace, kvůli vzhledu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN