BTW: Jen se tak trochu zasmát

Na radnici ve Dvoře Králové nad Labem uspořádalo místní městské muzeum výstavu kreseb Jiřího Wintera – Neprakty. Nemohu říct, že bych vymetla každou výstavu, která se ve Dvoře objeví, ale tohle jsem si nemohla nechat ujít.

 

 

Odjakživa mám ráda kreslené vtipy. Kresba dodává vtipům další kouzlo a někdy se zcela obejde i beze slov. A dvojice Švandrlík – Neprakta u mě vždy vedla. Mám doma i celou knížku jejich vtipů – jsou chytré a dokonale nakreslené. Těch všelijakých překvapivých detailů, které tam člověk najde! Však byl Jiří Winter neuvěřitelně vzdělaný člověk.

A také velmi přímočarý! Na výstavě totiž byly i vtipy, které se jaksi na veřejnosti obvykle neukazovaly. Popravdě, když jsem viděla, jakým způsobem je možno budit Šípkovou Růženku, tak jsem na chvilku přemýšlela, jak by rodič takový obrázek vysvětloval malému dítěti:)) Ale i tak nebyli Š/N vulgární – a to já zase ocením. Vulgární vtipy moc ráda nemám.

A koho bych já zařadila mezi svoje top kreslíře? Adolfa Borna, Vladimíra Renčína, Jiřího Slívu, Bohumila Ceplechu (jeho jezevčíci!), Vlastu Švejdovou nebo Honzu Vyčítala. Jo, nesmím zapomenout na Kantorkovy vtipy nebo Miroslava Kemela.

Miluju zkratku a bystré myšlení, jaké se za dobrými kreslenými vtipy (obecně vtipy:)) moc neskrývá. Možná i proto, že sama nejsem s to si vtipy pamatovat – obvykle bych jich dala na požádání dohromady tam maximálně tři až pět. Ale raduju se z nich, to zase ano.

 

A tak se vás dnes ptám: Máte rádi kreslené vtipy? Kdo je vaším favoritem? Máte v hlavě nějaký vtip, který se vám tvrdošíjně drží v paměti? (Já mám takhle v hlavě Nepraktův katovský: Mistře, vy jste se nám ale rozkatil!:)) Vzhledem k právům nemohu jen tak nacpat k článku obrázky, ale můžeme si dávat odkazy na své oblíbené vtipy:))

 

Zkuste tohle… http://bavme-se.webzdarma.cz/index_3.htm

Třeba tady je Kantorek a (nejen) jeho kočky: https://g.cz/23-nejlegracnejsich-kreslenych-vtipu-od-pavla-kantorka/

Aktualizováno: 10.4.2019 — 14:58

38 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dva me oblibene:
  Kantorek (?) Zahnal jsem ho do kouta a tam me zmlatil.

  Vycital: Manzelka pristihnuvsi sveho chote in flagranti vece: S TOUHLE kockou tedy chalupu neodmyšíš!

 2. Děkuju všem, zasmála jsem se:))
  Já si momentálně pamatuju vtipy o blondýně a kukačkových hodinách – obě verze. Jak tu z milionáře (který z ptáků si nevytváří hnízdo – kukačka… protože žije v hodinách:)) tak ten o opilé manželce, která přijde pozdě domů a snaží se kukat s hodinami, aby si manžel myslel, že půlnoc:))

  Jinak s taťkou jsme si užili, měli jsme obrovský čokoládový dort (jaký by chutnal i Terrovi blahé paměti (h) ) zdobený čerstvým ovocem a bylo nám veselo. Taťka děkuje za přání! 🙂
  Mimochodem, když jsem ten dort dávala do auta, tak nebyla ještě ztuhlá horní poleva a ušpinila jsem si bundu. nevšimla jsem si toho nejdřív, ale když jsem pak šla do rádia nahrávat a všimla si té pohromy, měla jsem nutkání lidem na potkání vysvětlovat, že to JE ČOKOLÁDA! (Vypadalo to jako něco úplně jiného:))
  PS: Tu bundu jsem si vyčistila ještě v tom rádiu – lepší mokrá než…:))

 3. Ja jsem taky mela rada kreslene vtipy panu Jiranka a Rencina. Vtipy si normalne nepamatuju, ale jeden Rencinuv ano:

  Obrazek manzela, jak si cte v kresle noviny a za nim stoji manzelka v kuchyni. On povida: „Hure slysim, Marie, rikala jsi „LOVE“ nebo „VOLE“?

  Tatinkovi preji vsechno nejlepsi k narozeninam, Dede (^)

 4. Moji nejoblíbenější – Renčín, Kantorek, Jiránek. Hodně jich mám i v knižní podobě a vždycky, když Víla potřebuje nějakou trefnou ilustraci do školního projektu, nejlépe na nějaké velmi vážné téma typu „vztah lidského pokolení k růžové barvě“, tak něco najdu.

 5. Moje nejoblíbenější tiskovina byla Dikobraz – kde je mu dnes konec a podobná dost chybí. A tam se na nepovedený vtip narazit prostě nedalo.

 6. Také mám ráda kreslené vtipy a většinu zmíněných autorů (několik jich neznám).

  Dede, tvoje odkazy jsem si teď s chutí prohlédla a moc mě pobavily. Tvému tatínkovi gratuluji ke krásnému věku a hodně zdraví do dalších let.

 7. Já mám ráda, Kantorka a Renčína- ale vtip sem žádný nenapíšu, protože si je nepamatuju 🙂

  1. jsi mi připomněla ten,jak sedí taková stará paní u psychiatra a on jí říká: Ne paní Vomáčková,nejste zmije, to byste musela mít taky na zádech,takovou klikatou čáru.

 8. Děkuju všem za vtipy, budu si je průběžně číst a smát se 🙂
  Jinak jsem dnes na cestách, taťka totiž dnes slaví 85. narozeniny (inlove) (party) (f) (sun)

  1. Jéé – tak velikánská gratulace a že přeji hodně zdraví, štěstí a spokojenosti! A posílám virtuální pugét (f) (f) (f)

 9. Mám ráda vtipy židovské, a protože nejsem blondýna (ani mentální), tak i o blondýnách 😉 Ale to si netroufnu sem žádný dát, protože nevím, jak na tom jsou ostatní 😉

 10. Mám rád náboženské vtipy, člověk tam najde tolik absurdna.

  Třeba před poslední večeří. Ježíš říká hostinskému:
  J: „Prosím stůl pro 26 lidí
  H: „Ale vás je jen 13“
  J: „My chceme všichni sedět na jedné straně“

  A nebo anglické hříčky:

 11. Mám ráda vtipy vtipné, a můžou být i trochu dočerna. A kreslené jsou úplně top. Samosebou, Š+N jsou v top 10 (taky mám jejich jednu knížku), dále Renčín (i toho mám schovaného), Jiránek, Born, Kerles a Kantorek (jsem na FB ve skupině milovníků jeho vtipů a je zajímavé, že komentáře k nim jsou stejně vtipné, jako jeho obrázky). A toto všechno vede Honza Vyčítal – miluju jeho trampíky! Navíc – on byl velký vizionář i co se týká plastické chirurgie (rofl) – jeho dámy disponovali velkým pozadím i popředím a kolagenovými rty už před čtyřiceti lety!

  A jeden židovský (nemalovaný):
  Kohnová leží na smrtelném loži a hledí do okna: „Podívej se, Iciku, jak je venku krásně, jak svítí sluníčko a ptáci zpívají. V takový den se ani nechce umřít!“ Kohn vstane ze židle, zatáhne rolety a láskyplně pronese: „Sára, nerozptyluj se!“

  1. Jsou to i mí oblíbenci. a ráda vzpomínám na Jiránkovu knihu vtipů.kde uvnitř byl plakátek se vzpřímeným důležitým psem , v horní pacce aktovku a pod tím byl nápis :naučte svého psa chodit do práce“ 🙂
   A taky jeden myslím Vyčítalův a k tomu rybářský(tedy můj)
   Kibic se dívá na rybáře a konstatuje, hmhm, americký naviják, švýcarský prut,anglická třpytka! No, pánové, jen vrozená slušnost mi brání říct, co ryze českého tu chytnete. 🙂

   1. A není to spíš vtip páně Renčínův? Myslím, že Vyčítal by to tam napálil rovnou! (rofl)

     1. Aha, dík, jsem si nemohla přesně vybavit, díky! 🙂 Kdysi jsem si je vystřihovala a schovávala ale kdeže jsou??? ! Povodně,stěhování,jsou fuč!

 12. Jako kdybych se vrátila do dětství, kdy se každý týden (?) doma objevil nový Dikobraz. Ještě než jsem si přečetla komentář Ygy, chtěla jsem dodat Jiránka a Vyčítala, Yga mě předběhla 😀 .
  Pokud jde o dvojici Neprakta-Švandrlík, trochu odbočím od vtipů a připomenu dětský „komiks“ Sek a Zula. Byla to jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství a dodnes zaujímá důstojné místo v mé knihovně.

 13. Mými oblíbenci jsou Renčín a Jiránek, MLP má rád Kantorka, každého z nich máme doma i v knižním vydání. Jo a jezevčíci pana Ceplechy byli skvělí! 🙂 Vtipy o psech nebo se psy mám obzvlášť ráda. Nic moc si nepamatuju, ale tento mám zvlášť v oblibě – je o psech, blondýnách i policajtech :
  Policajt zastaví blondýnu se psem. „Slečno, váš pes nemá košík!“ – „Ale my nejdeme nakupovat.“ – „Promiňte, to jsem nevěděl.“

  1. 🙂
   Á vidíš, ráno jsem nad tím jezevčíkem přemýšlela a taky jsem si nemohla vzpomenout na zhotovitele. 🙂 Vím, jen, jak jsem ho vždycky hledala, jozefčíka jednoho! 🙂 A on to byl pan Ceplecha,taky můj oblíbenec.

 14. OTéčko – u nás je dnes docela chladno, i to sluníčko svítí studeně (rofl) , ale v pondělí bylo krásně. A v pondělí (protože nejmíň návštěvníků) chodíme teď do parku – takže další várka, tentokrát už opravdu jarních fotek. (chuckle)
  https://yga.rajce.idnes.cz/2019_V_parku_-_8._duben/#

  P.s. myslím, že pouze na dvou fotkách mám nějaké lidi – tentokrát jsme šli velmi málo frekventovanou cestou a protože bylo to pondělí a taky turisté teprve nabírají dech.

 15. Také mám ráda kreslené vtipy a dvojice Švandrlík – Neprakta také u mě vede. Potom hned Vladimír Renčín . Jako dítě jsem ráda četla Dikobraz.

  Vtipy mám ráda a dám vám k dobru jeden od nás gynekologický :

  U krajského soudu probíhá soudní řízení s přednostou místní gynekologie. Je souzen za zabití staré prostitutky.
  Předseda senátu se ptá : “ Pane doktore jste vzdělaný člověk a lékař, jak jste to jen mohl udělat ? “
  Přednosta odpoví : “ Pokusím se vám to pane předsedo vysvětlit.
  Ráno jsem přišel na kliniku a odrodil jsem 10 žen, pak mě čekaly 2 operace. Odpoledne jsem ještě sloužil v ambulanci a vyšetřil asi 15 žen.
  K večeru jdu unavený domů parkem a vtom na mě vykoukne z křoví stará prostitutka a říká mi – když mi dáš 20 korun, tak ti jí ukážu – . No nezabil by jste jí také pane předsedo ? „

 16. Miluju kreslený vtipy, člověk v nich objevuje spoustu detailů,které jiní nevidí nebo jichž si prostě v prvním plánu nevšiml… miluju jeden Kerlesův kreslenej vtip,kterého se nikdy nezbavím…
  to kdysi vyšel asi omylem v Dikobrazu, protože cenzor ho nepochopil…
  To je záběr, kdy u stolů v zasedačce sedí vysocí funkcionáři KSČ a mají schůzi, všichni starší pánové v oblecích a hledí ke dveřím, které se rozrazily asi bez výzvy ke vstupu a klepání, v nich stojí uřícený ,trochu mladší soudruh , také v obleku,, má povolenou kravatu,rozepnuté sako , rozevláté náměstíčko na hlavě a do lapání dechu pronáší hodně nahlas (ano,to je z toho prostě vidět) větu: Je zle,soudruzi! Proletáři všech zemí, se doopravdy spojili!

  1. Já to dám sem dolů pod sebe, ať to tu Dede nezahltím: Bedu dneska pustili (music) …zbytek je na Hadech….

   1. Určo jásají i kočenky, myslím, že budou pěkně mokrý od hubiček a slziček. Tak Bedulko, krásně si užij tu nejdůležitější místnost v bytě a my budeme kopat s Tebou!!! (h)

   2. Zapomněla jsem též vyjádřit radost, že se Beda navrátila „do náruče“ nejen Kačky, ale i svých kočiček, které jistě radostí předly, až se otřásaly (a Beda předla též) (clap) Tak kéž je veškeré další plánovaná rekonvalescence je co nejůspěšnější. Nadále mačkám palce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN