BTW: Na poštu!

O víkendu Martin napsal velikonoční přání a požádal mě, jestli bych je nemohla zanést na poštu. Jasně, řekla jsem s přehledem. U nás na vsi není pošta strašákem – v Praze bych si u takového slibu minimálně povzdechla:))

 

Zajímavé na tom bylo, že nikoho z nás vůbec nenapadalo uvažovat o tom, že bychom koupili známky a přání hodili někde do schránky. Není divu – znamenalo by to řešit celou řadu potíží. Tak například – jakou známku? Přání v obálce na Slovensko… Hm. Dobrá, to se dá vygooglit, když by na tom člověk trval.

 

Cesta na poštu nás dostala na nečekaný výlet – na kopečku nad Bečvou (u Dolní Bečvy)

 

Potom by nastal další problém – totiž ty známky koupit. Doby, kdy se známky prodávaly všude možně jsou pryč a matně si vzpomínám, jak jsem kdysi známky sháněla natolik marně, že jsem je nakonec musela koupit na poště – což je logistický nesmysl, protože to tam už ty obálky rovnou donesu a ušetřím si práci s dohledáváním ceny za poštovné.

 

Potkaly jsme studánku… jen odtok potřeboval trochu vyčistit od listí, byla to proudící ledová radost:))

 

Když jsem kývla na to, že obálky odešlu, zapomněla jsem, že v pondělí už budu v Rožnově. A jak jinak, když jsem si zajela dopoledne do města nakoupit, obálky zůstaly na kuchyňském stole:)) A tak jsem odpoledne dumala, jestli mám jet na poštu v době, kdy tam jdou desítky lidí z práce nebo to odložit na zítřejší dopoledne.

 

Napily jsme se všechny:))

 

K těmto úvahám mě vedly zkušenosti – jestli na poště ve Dvoře Králové je to vždycky mazec, v Praze je to otrava nejméně na půl hodiny – když máte štěstí a nic se nezadrhne. Jistě, občas se stane zázrak… ale se zázraky se při plánovaní nedá počítat:)) A Rožnov má jen jednu poštu… asi jako Dvůr. Chjo, proč nejsem doma?

 

Jarní Bečva je bystrá a tady má moc pěkné peřeje…

 

Naše víska je malá, pošta je to poslední z běžné vybavenosti, co jí zůstalo. Sice otvírá v neuvěřitelně pitomé hodiny (8-9 a pak 14-15,30, v úterý je jen dopoledne), ale když je otevřená, tak je to v pohodě! I nasměrovala jsem své úvahy novým směrem. Proč jezdit na poštu do Rožnova, když od nás to mám stejně daleko do Dolní Bečvy?

 

Beruška 🙂

 

I vygooglila jsem si místní poštu a zjistila, že a) má otevřeno a b) je vedle ní parkoviště. Co víc si můžu přát?Moje úvaha vyšla perfektně. Pošta v budově místního úřadu byla jak z cukru, já druhá na řadě a paní poštovní ochotná. Jen to poštovné! Jedno přání doletí na Slovensko za pouhých 39 korun. Jsem opravdu ráda, že naše rodina akceptuje elektronickou komunikaci:))

 

Aryška (má ocas… jen strašně foukalo:))

 

A že to byl opravdu dobrý nápad, tak jsem si tam ještě našla vycházku se psima a moc jsme si to užily (jsme samé fenky:)) Však se podívejte na přiložené obrázky…:))

 

A tak se dnes ptám: co vy a vaše pošta? Doručuje nebo jen hází lístečky o nepřítomných adresátech? Znáte své pošťáky?

 

Pejsci 🙂

Aktualizováno: 1.4.2019 — 19:11

54 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Mě dnes pošta vezla balík. Volala pošťačka, jestli jsme doma. Říkám, že ne, že si to vyzvednu na poště. A ona, kde že jsem, že by mi to dovezli. Tak jsem se zeptala, jestli jedou přes Nymburk 🙂
  Vyslídily mě tety pošťačky v práci a balík mi dodaly, protože přes Nymburk jely 😀
  Já si nestěžuju 😉

 2. Kdo nám donáší noviny, nevím, nikdy jsem ho neviděla, ale bývají ve schránce už mezi šestou a půl sedmou ranní. 🙂 Mám je tak, jak jsem zvyklá, k snídani. Ostatní pošta naproti tomu dorazí až před polednem. Dlouho k nám chodívala sympatická a milá paní pošťačka, kterou jsme si všichni oblíbili, nejvíc náš Denis. Měla pro něj pokaždé pár granulí a podrbání a když jsme se někdy potkali „v terénu“, on se k ní radostně vrhal. Pak už si zapamatoval poštovní uniformu a kolo a vrhal se i k jiným poštovním paním, které ovšem očekávaly spíše, že se je pes chystá zakousnout a zaujímaly obranná postavení. Bohužel byla naše milá paní pošťačka převelena jinam – prý to tak pošta dělá, asi aby zaměstnanci nezakrněli.
  Jinak na naší poště, zvlášť dopoledne, nebývají nijak dramatické fronty, horší to bývá na hlavní poště ve městě. Jo a ještě by mě zajímal důvod, proč byla cena na známce nahrazena písmenem? (fubar)

  1. Hančo, ona byla cena nahrazena písmenem? Vidíš, o tom nemám ani tušení, byť bych měla teorii:)) Takhle si rozdělí známky do kategorií a můžou je vesele zdražovat, aniž by ztratily platnost! 😛

   1. Ano, pohled/dopis po ČR má písmeno A a teorie o zdražování neplatí, je to naopak. Písmenkové známky platí vždy danou službu, ať jsi je koupila za 16 nebo za 19. Máš-li zásobu, ušetříš. Známky s nominálními hodnotami naopak musíš vylepit v plné výši, máš-li zásobu za 16, musíš dokoupit ještě za 3. A písmenkové známky se dělají i moc hezké, třeba kulaté s Járou da Cimrman nebo s postavičkami z večerníčků.

    1. Díky Renato, to jsem netušila 🙂 Jednak málokdy něco posílám, a pokud už tak činím, tak rovnou z pošty… Vidím, že o ledacos přicházím 🙂

     1. Já posílám i z pošty se známkou, pokud tedy mají jiné než s prezidentem. Onehdy jsem v kanceláři našla zapomenutou obálku, ve které byly známky nejrůznějších hodnot a byly tam právě i takové, které se dokupovaly při nějakém zdražení. Tak jsem z těch nízkých hodnot vylepila celou cenu a paní pošťačka mi tam musela dát tři razítka 🙂

     2. Z pošty to vyjde dráž, než ze schránky, protože každý dopis je zvážen a cena bývá v 90% případů vyšší, než cena známky.

    2. Děkuji za vysvětlení, mám doma pár známek s Áčkem, o kterých už nevím, za jakou cenu jsem je vlastně koupila. A nebyla jsem si jistá, jestli je mohu ještě vůbec použít.

 3. ČP je snad radši bez komentáře. Nedávno jsem trhla rekord, když jsem potřebovala koupit kolky a čekala jsem hodinu a půl (devil) . Nedoručené balíky jsou standard, ale ani mě nenapadne si pro ně chodit, požaduji opakované doručení, což kupodivu funguje. Znamená to jen nekonečnou trpělivost, protože poté, co k večeru obdržím SMS, že doručení se nezdařilo (já samozřejmě celý den doma), na poště obvykle nikdo nezvedá telefon. Takže vytočit číslo, položit si telefon vedle sebe, nechat vyzvánět a čekat, až to někdo vezme, zpravidla je třeba několikrát zopakovat, protože ono to po určitém počtu zazvonění vypadne. Ještě v bývalém bydlišti mě pobavila úřednice, když jsem si šla vyzvednout zásilku. Vzala lístek a odešla někam dozadu, občas jsem ji otevřenými dveřmi zahlédla přecházet sem a tam, byla tam dlouho a pak se vrátila bez zásilky, podávala mi lístek zpátky a pravila: „Já jsem to nenašla.“ Nevím, jestli čekala, že nad tím mávnu rukou a řeknu jí, ať to tedy nechá, že to vlastně ani nechci. Já jsem ovšem konstatovala, že tam mají pěkný bor..l, a doporučila jsem jí, ať jde pokračovat v hledání. Nakonec to našla na místě, kde předtím ještě nehledala. Snad nejlíp a bez problémů chodí obyčejné dopisy a pohledy. Neustálé „zlepšování“ služeb a s tím spojené výmysly mě fascinují. Nedávno jsem zaslechla, že uvažují o tom, že by balíky doručovali snad jen dva dny v týdnu (nepochybuji, že by je při té příležitosti opět zdražili). Zdá se, že pokrok jde mílovými kroky kupředu.

  1. Jo, a co je na známkách, je mi úplně fuk. Jsem ráda, že vůbec nějaké jsou a dají se na poště koupit.

  2. Tapuz, takhle se chová pošta u taťky (Praha 13) a je to dost zoufalé. A pak mu pošlou z družstva nějakou pitomost, ale doporučeně… co na tom, že je celý den doma? Aby pak šel čekat a čekat a čekat na poštu…
   Mimochodem jsem slyšela, že často s sebou balíkáři ty balíky vůbec nemají, jen ty lístečky… tak nevím, jestli to není pomluva, ale třeba v té Praze by mě to zase moc neudivilo…

   1. Dede, bohužel to není pomluva, je to tak. Někdy s sebou skutečně mají jen ty lístky a rozhazují je do schránek. Zajímavé je, že ale jindy doručují balíky tak, jak mají. Jaké je kritérium, netuším. Teď, co bydlím na Proseku (Praha 9), je to o něco lepší. Dřív na Spořilově (Praha 4) k tomu patřila ještě nejméně jednou týdně sousedova pošta v mé schránce, úplně cizí pošta ve schránce (vedoucí pošty tvrdila, že je to tím, že mají brigádníky – asi negramotné), zmačkané dopisy nacpané spolu s reklamními letáky jen tak napůl do schránky na plotě, takže v případě deště nebo sněhu rozmáčený humus, dopisy nebo i balík hozený jen tak přes vrátka na cestu ke dveřím – v případě deště nebo sněhu opět rozmáčený humus. Fakt nevím, za co by chtěli víc peněz. Celá staletí platilo, že přidáno dostal pracovník až tehdy, když dobře pracoval. Dnes chce každý víc peněz jako podmínku, že bude vůbec (jen tak napůl) pracovat. Nakašlala bych jim.

    1. Když je mnoho managorů, nejsou peníze pro ty, co opravdu pracují. Takže výsledky jsou pak jasné. Pošta sice brečí, že nemá lidi, ale není schopna, (stejně, jako spousta jiných podniků), jim zajistit aspoň trochu slušné pracovní podmínky a plat, za který se dá přežít. Teď si zase management českých drah vymyslel, že opět zkrouhne režijky! Ono jim nestačí, že zaměstnanci, kteří měli dříve zcela bezplatné volné jízdenky si dnes musí za režijky platit přes tisícovku ročně, ještě je chtějí většině sebrat! Kdyby vyházeli zbytečné managory a úředníky, tak by takové hověziny nemuseli vymýšlet; po pravdě on by je ani kdo vymýšlet neměl. Takže na dráze byla vyhlášena stávková pohotovost a kdo jezdíte vlakem, počítejte s tím že je reálné, že v rámci stávky budete muset přejít na jiný druh dopravy.

   2. balíkář ti lístek nedá,ten ti dá až druhej den pošťačka do schránky- zkušenosti Dana, z Nuslí….

 4. u nas ma posta taky oteviraci hodiny ‚pro nezamestnane‘ jak tomu rika sousedka 🙂 ale postak necha balicek klidne v garazi, jen doporucene ne. a znamky se daji objednat pres internet – vybrat obrazek, na prepazce mivaji vetsinou jen pana krale a sezonni (vanocni ap). kdo hazi listek i kdyz jsme doma je dpd a delaji to sysyematicky, jak mi potvrdila pani v optice, kde ty balicky chlapek sklada po ‚neuspesnem dorucovani‘. zdrzi tim doruceni o jeden den 🙁

  1. Tak u nás to zatím DPD neumí, aspoň jsem o tom neslyšela:)) No, já mám s kurýry domluvu, že když to není s placením, tak to v mé nepřítomnosti (po aktuální dohodě) nechají na psí boudě. To má výhodu, že oni to tam snadno dají (je hned u vrátek), ale už to nikdo nevezme odtamtud:)) Jasně, když je třeba sníh nebo průtrž mračen, tak asi ne, ale jinak to funguje 🙂

 5. DEDE já pravidelně posílám vánoční i velikonoční pohlednice. Přijde mi to milé a navíc mám na to krásné vzpomínky z dětství.

  Navíc provozuji postcrossing, zrovna včera jsem posílala 5 pohlednic do celého světa. Platila jsem 207,–CZK. Pošta opět podražila. Jenže je to můj koníček, tak si 1 x za měsíc povoluju.

  Co se týče pošťáků, vím že to nemají jednoduché.
  Dříve k nám chodila stejná paní pošťačka, už nás znala. Poslední dobou chodí pořád někdo jiný.
  A balíky. Nechávám si je raději posílat na poštu, protože ač je manžel v důchodu a tudíž doma, stejně máme pořád ve schránce oznámení, že jsme nebyli doma.

  1. Míšo, o postcrossingu už od Tebe víme, al ejá někam zašil atu adresu, M.S. a Plzeň vím, ale ulice a číslo? Máme nové pohledy na Beaveru, tak bych ti o víkendu jeden poslala…..

   1. já taky bych poslala, Sharko, až budeš mít Míšinu adresu tak mi ji prosím přepošli.

   2. Moc děkuji za pohledy předem.
    Adresa :
    Michaela Sedláková
    Toužimská 20
    323 00 Plzeň

 6. Naše pošta v rámci svých omezených hodin funguje dobře, balíky se dřív vozily jen dopoledne a teď je rozvážejí tehdy, když to stihnou. Obvykle ženy, takže třeba pytle krmení nechává posílat spedičkou Mušketýrovi do firmy. Tam si spedičky nedovolí remcat, že kolem pojedou až v tolik a jaktože ty si dovoluješ být o kilometr a půl dál v práci.
  Na poštu chodím pro známky a někdy i pro pohledy, protože starší členové rodiny chtějí obrázek na Vánoce i Velikonoce. Chytrý telefon nemají, jen starší tlačítkový, tak jim to plním takhle. Ano, ta cena je neskutečná. Nechápu metodu, že když lidi málo posílají, tak jim to ještě zdražíme, místo kampaně „pošlete pohlednici babičce“. Asi mám nedostatečné vzdělání….

  1. Jo a pokud jde o známky s prezidentem, ty tu nechce skoro nikdo. Paní poštovní se mi tuhle omlouvala, že buď ještě zbytky Vánoc nebo prezident- tak jsem vesele posílala ty vánočkové 🙂

   1. Nojo, ono na tom, jaká známka je na obálce, strašně záleží, že? Pořád lepší, než kdyby se na ní šklebil Kraďousek, nebo svatá trojice. (Fiala, uzená noha, Stanjura). A jak vypadá klasický dopis už jsem skoro zapomněl. 😛

 7. Jojo, rušení pošt a omezování lidí, i u nás omletá píseň. Musím podotknout, že naše pošta a děvčata v ní pracující jsou naprosto fantastické a stěžovat si opravdu nemohu. Bohužel jejich pracovní doba končí půl hodiny po konci mé pracovní doby, takže dostat z pošty zásilku není tak jednoduché…

  1. No, Přerov je okresní město (necelých 50 tisíc) a má celkem 4! pošty (jedna z nich je v Předmostí). Pamatuji jich podstatně víc…

   1. No, u nás na vsi ji už taky chtěli asi třikrát zrušit, ale zatím jako zastupitelstvo říkáme trvalé ne… ovšem jak dlouho nám to vydrží, to netuším. Zatím to nejspíš funguje jen proto, že u nás nemůžou udělat poštu partner, protože u nás není žádný obchod nebo podnik, který by fungoval…

    1. Já jsem se přizpůsobil, takže poštu i její služby už k ničemu nepotřebuji. Takže kdyby ji úplně zrušili, tak o tom snad ani nebudu vědět.

 8. Dede, poštu máme v naší vesničce střediskové a až na otevírací dobu je celkem v pohodě. Na to kdy mají a nemají otevřeno jsem si už zvykla a podle toho se přizpůsobuje. Ale stejně moc neposílám a ani neplatím.
  Ale musím se vyjádřit k poštovnímu výletu. Ach to je krása (h) , opravdu jarní příroda se spoustou vody a pučícím životem. Jdu se znovu kochat tou krásou. Co já bych dala za kousek bláta. Zem už je zase vysušená na tvrdý beton a když Ajvi hrábne v trávě zadníma nohama po enonom, tak se práší ;( .

 9. Poštu u nás na dědině nemáme,je o 3km dál a bývá tam dost lidí s jen jednou paní v okénku, ta dělá všechno, přijímá,vydává, sportkuje, sazkuje,balíky vydává a přijímá taky, takže se není čemu divit,že čekáme. Zatím co Česká pošta má jistě manažerů a mluvčích dostatek, řadových zaměstnanců má těžký nedostatek. A proč? Platí je jako otroky a taky buzeruje. Moje pošťačka bydlí naproti přes potok a je skvělá, přes všechny ty trable se snaží lidem doručovat a odnášet všechno včas a osobně ale vidím po ní jak je sedřená a kolik toho musí odšlapat a odtahat. Zajímalo by mně, kdo vymýšlí ve vedení pošty lecjaké ty troloviny, které se pak v praxi neosvědčují. Ale pozor vážení, u České pošty ještě neproběhla privatizace a jistě se mnozí na ni těší, pak ovšem se možná budeme ještě divit a vzpomínat. Využívám el. poštu, nicméně na všechno to opravdu nejde. Třeba nám rybářům penízky z poštovní spořitelní knížky, pecko nevyplivne 🙂

  1. Jenny, u nás na vsi se například poštovní děvčata (byla to opravdu děvčata:)) střídala snad co… teď fakt nevím, ale asi dva roky. Prý na delší dobu smlouvu nedostanou – to když jsem se ptala. (Důvod neznám, asi se tím nějak šetří – že by jim nechtěli dát smlouvy na dobu neurčitou? Ale to se jen domýšlím)
   Taky to vždy bylo jedno děvče na celou poštu, ale je fakt, že už neroznášejí – to naše stará paní pošťačka ještě i chodila po vsi. Teď se jezdí – opět ženy 🙂 Jsou fajn, skutečně doručují, ale když je člověk vidí, tak jsou štvanci…

  2. Jo a ještě něco – Jenny, tvoje milovaná řeka (i když ty už jsi měla celou Bečvu ne? Tady je jen Rožnovská:)) je nádherná a mám ji moc ráda. Psiny taky 😀 I když do jarní vody je nepouštím…

   1. Jj, od pramenů až po Moravu. (h)
    Jsem ráda, že je vám tam dobře. Stav se i na Horní Bečvě, na Silverádo ranči dělají ten nejúžasnější hambáč na světe,jak je jejím, tak když si na tento vzpomenu, sbíhají se mi sliny. Jsou tam psí lidi, takže bezva ! 🙂

  3. Kdo? Ti mladí, vysokoškolsky vzdělaní. Mají jakýsi papír s kulatým razítkem, ale životní zkušenosti veškeré žádné a tak vymýšlejí jednu hovězinu za druhou. Dřív to bylo tak, že kdo chtěl jít na vedoucí pozici, musel začít, bez ohledu na vzdělání, až úplně dole a pokud se neosvědčil, byl vyhozen. Dnes je něco takového naprosto nemyslitelné, i když by to ta mládež potřebovala jak prase drbání. Minulý týden jsem sháněl na netu potenciometry do jednoho starého zařízení. Když jsem zjistil, o kolik by byly dražší, kdybych si je nechal poslat poštou, raději jsem si pro ně zajel osobně. Udělal jsem si hezký výlet a ušetřil skoro dvě stovky.

 10. Pošťačku znám podle jména, protože mi furt nechává oznámení ve schránce a je to úplně jiná ženská,než ta,co roznáší noviny, letáky a buhvícoještě …. a pak znám tu hodnou a laskavou paní za přepážkou naší pošty, co mi na to oznámení vydá moji poštu…..znánky,pokud něco doma posílám, jsou „A“ a upřednostňuji ptáky,zviřátka a Čtyřlístek….pohlednice k čemukoli už je dávno levnější jak poštovné..jestli to takto půjde dál,dožijeme se i konce tohoto nemoderního dinosaura, který usnul a zaspal posametovou dobu tak moc, že to nikdo nedokáže dát do chodu tak, aby stačil kráčet s dobou…..

  1. Sharko, a kde ty známky kupuješ? Na poště nebo je ještě mají trafiky? V naší trafice je tedy nemají…

   1. Myslím, že známky se dají koupit už jen na poště! A ještě velmi často nemívají ty samolepící (a když jsem chtěla ty kulaté s Járou Cimrmanem, tak se na mne dívali jak na exota – na ty se stála fronta před otevřením). A že bych si vybírala jestli s ptáčkem nebo čtyřlístkem?! já neberu jen prezidenta (naštěstí, ta je ještě plivací).

    1. Víš Ygo,kdyby to byla známka za korunu,tak je mi to celkem jedno, ale takhle si za ty prachy chci vybrat…..

     1. NO to jistě, ale kde nic není… a jaký kroj, tak se stroj (jako ber, dokud je co). (rofl)

   2. Dede, většinou na poště, ale třeba u nás je některé trafiky mají…dokonce třeba v pokladnách na zámcích a hradech se dají koupit, z těchto míst se ještě občas pohledy posílají….i na Veselém kopci ve skanzenu,mají pohledy i známky….

    1. Pohlednice posílám tak, že je na místě prodeje foťákem ofotím, doma oskenuji a hodím jako přílohu do mailu. Vyjde to mnohem levněji a do doprovodného textu mohu napsat i to, co by na pohlednici napsat nešlo. (rofl)

 11. Já už o posílání poštou nevím skoro nic, takže když už, tak jdu jedině na poštu. Nemám nějak problémy v Jablonci ani Olomouci. Posledně jsem posílal zapomenuté brýle majiteli a měl jsem z toho já i paní na přepážce Vánoce. Do jaké obálky, kam napsat adresu, jak se to zavírá 😀 Akorát potvrzení za poslání normálně nedávali, tak jsem si musel tu obálku vyfotit, že jsem ji poslal.

  1. Chtěla bych vás vidět, být ta muška na stěně 😀 Ale nechtěla bych za tebou stát ve frontě… 😛

 12. Včera se mi povedl parádní kousek. Měla jsem vygůglenou zastrčenou poštu u Podolské vodárny, protože ta naše je příšerná, běžné čekání 40 minut. Jenže kus před zastávkou tramvajím vypadl proud. Pustili nás ven, došla jsem na poštu, milá paní mne hned odbavila, já došla na Kublov… a naskočila do stejné tramvaje, z které jsem vystoupila!

   1. Ta mi ujela před nosem, nechtělo se mi utíkat a přebíhat otevřené koleje. On ten výpadek byl okolo čtvrt hodiny a pošta byla blesková – už to samo o sobě je zážitek!
    Když musím něco zařídit na té naší, vezmu si cestou z práce lístek, dojdu domů, převléknu se, vezmu psy, chvíli se procházíme před poštou a pak už jsem konečně na řadě.

  1. Skoro bych souhlasila s Jenny! 😀 Jinak je to dost zoufalé, leč typické pro život ve velkoměstě 🙂
   Já holt zase furt hledám parkování…

   1. Tak toho jsem ušetřen. U baráku mám vyhrazený plácek, kam můžu jen já a všude jinde parkuji, kde se dá. Nějaké zóny mne nezajímají, kriplplacka je vynikající věc a navíc funguje i jako dálniční známka. Jenom budu muset sehnat trochu bílého latexu a obnovit už značně setřený znak invalidy u vyhrazeného stání, protože svislé značení zajišťuje TSK, ale vodorovné, (značku invalidy) si musím zařídit sám. Poprvé jsem si to nechal udělat od firmy, (DOZNA) tím jsem získal normám vyhovující předlohu a teď už si to obnovím mnohem levněji vlastními silami.

 13. Já si na poštu nemohu stěžovat, u nás jsou ochotné a slušné. Ale bývalo to i lepší, u nás na vesnici se obsazení dost často mění. A v Č.Dubu – bývá hodně lidí, Turnov-tam je to bezpředmětné, není vůbec kde zaparkovat a chodit přes půl města? to raději na tu vesnici kde mají od 11 do l3,30 zavřeno.

  1. Jenom? U nás je zavřeno 11-14 a pak otevřou do 16 a dvakrát týdně do dechberoucích 17 hodin 🙂

   1. Jak říká klasik: Vot éto kapitalizm! A zvykejte si, bude hůř. V momentě, kdy poštu zprivatizují, přestane prakticky úplně, aspoň pro občany, fungovat, protože roznášet dopisy a noviny nebude výdělečné. Není to tak dlouho, co zrušili telegramy, protože proč platit za telegram, který stejně dorazí až s pošťákem, když mám E-mail, který dorazí do max. několika minut a je zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN