FOTOČLÁNEK – Marek: Ptáci ve Stromovce

Začátkem února si Marek udělal dva fotovýlety do Stromovky. Výsledkem je plno pěkných ptačích fotek, které potěší nejen jejich znalce:))

 

 

 

A dnešní otázka? Ptáci jsou živí tvorové a některé fotky skutečně „mluví“ – ptáci něco dělají, nějak se tváří, vyvolávají nějaký dojem. Zkuste najít fotky, které k vám mluví a doplňte fotky svým textem:)) Ať už sem do komentářů, nebo přímo na rajče. Pro větší pohodlí při komentování jsem jednotlivé snímky opět očíslovala a tato čísla najdete i v článku.

Tady je odkaz na album: https://sandvika.rajce.idnes.cz/Dede_-_Marek_Ruscak_-_Ptaci_ve_Stromovce_-_zacatek_unora_2019_Praha/

Abych dala příklad: Fotka 06 – Madam, jste naprosto okouzlující! Myslíte, že byste si už konečně mohla mezi námi někoho vybrat? 😀

Jsem zvědavá, jak budete tvůrčí – pokud do toho dáte jen trochu snahy, můžeme se skvěle bavit všichni:))

Takže přeju krásné pokoukání!

 

03

 

06

 

11

 

13

 

16

 

27

 

36

 

40

 

Fotograf:))

Aktualizováno: 13.2.2019 — 00:28

21 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Tedy, musím vás všechny pochválit – na rajčeti jsem si fakt početla 😀

  Takže, kdo máte nějaké pěkné fotky, klidně z mobilu (já už jinak nefotím:)) a chcete se pochlubit… mail na mě máte 🙂

 2. Tak jsem tu dost pozdě a na rajčeti je hromadááá komentářů (které si teprve precut) a tady tady. Takže jen souhrně napíšu, že nádherné jsou všechny fotky, umíš Marku krásně fotit a jsi na to patřičně vybavený. Já nosím v kapse jen malý digitál a jen cvakám nastavení „auto“, tak jak mě něco zaujme. Takže něco se povede, něco ne. Hlavně pohyby třeba koček skoro všechny končí pouze šmouhou. Vyfotit takhle krásně ptáky v akci, to jsem zatím nezvládla.

  Nejvíce mě asi zaujala fotka č. 30-kovový lesk. To proto, že tam jsou skvěle vidět odděleně poskládaná brka křídel, jakoby je strace někdo uměle přidržel roztažené. Různá rozpětí křídel jsou vidět na řadě jiných fotek, ale na téhle se mi to líbí nejvíce.

  K té kačeří serii na začátku! Na těch prvních třech tedy doufám, že jsou to jen kačeři. Mě to totiž připomnělo smutnou scénku před pár lety na rybníčku, který je v parku našeho divadla v Montgomery. Sledovala jsem tam stejné shluknutí stejných kačerů. Myslela jsem, že se prostě „haštěří“, když najednou z pod nich vyklouzla také stejná kačenka a snažila se jim uniknout. Oni za ní a zase jí „topili“. Té kačky mi bylo děsně líto, bylo jasné, že o takovouhle přízeň vůbec nestojí. Ale byli od břehu příliš daleko, abych nějak kačery třeba rozehnala, tak jsem jen tleskala a křičela. Tohle „namlouvání“ se několikrát opakovalo, ale naštěstí se při tom celý chumel přibližoval ke břehu malého ostrůvku v jezírku a kačce se – přesně jako tady na fotce – podařilo vymanit a vyběhla na břeh. Kačeři kupodivu zůstali ve vodě a snad jí na chvíli dali pokoj. Krátce na to jsem to někomu vyprávěla a bylo mi řečeno, že opravdu tyhle námluvy někdy končí utonutím kačeny. Protože jí kačeři doslova zašlapou na příliš dlouho pod vodu, kolikrát navíc nekonečným klovaním zraní a ona se nedokáže ubránit. Někdy se to stane i na suchu, kde jí naopak kačeří nápadnící „touhou“, jak se o ní perou hromadně uklovají. Stává prý se to nejvíce tehdy, když kačeři převažují a pak jich několik hromadně zápasí o přízeň „nedostatkové kačky“. Takže tyhle fotky, ač také krásně nafocené, mě tuhle realitu připomněly.

 3. Marku, umis fotit, mas nadherny fotky. Mne se strasne libi fotka c. 23 – Par – na barve pleti nezalezi

 4. fotky jsou nádherné, prohlížela jsem už včera na rajčeti (h)

  jsem zvědavá, zda někdo okomentuje tu poslední 😀 😀 😀

 5. Skvělá je „serie“ 35,36,37 a racek 11 🙂 všechny jsou krásný … a „černobílý“ sympaťák hezky fotí.

 6. Překrásné fotky. Nejvíc mne uchvátily ty lítací – racci a straky! Ty teda jsou, to neumím (a chtěla bych). Můžu se zeptat na objektiv?

  No a jak je u mne zvykem, komentovala jsem skoro všecko (rofl) – miluju fotky, ke kterým se dá něco říct.

  1. Děkuji 🙂 Výbava na focení: tělo: Canon 6D mkii, obejktiv: Canon 70-200 mm f2,8 L IS USM. Hodil by se ještě extender 2x abych nemusel dělat výřezy, ale díky fullframe vypadá i výřez dobře.

   1. Díky za informace, musím se doma podívat, co mám. Když jsem byla na fotokurzu, tak každý účastník říkal, co má za foťák. „Jéžiši, tak to já se musím podívat, co to vlastně mám!“ … „Nemusíš, má to červený řemen, je to Canon!“ (rofl) . Ale mám dojem, že objektiv má stejný rozsah. Ale stejnak ty lítací fotky mi nejdou – chce to asi víc trpělivosti a hlavně se furt nedívat, kam zrovna mizí ty dva hajzlíci …

    1. U focení rychlých zvířat je klíč v závěrce. Vyplácí se si nastavit mód Tv na 1/1000 a méně sekund a nechávat si dopočítávat clonu a ISO. Objektiv by měl mít nejméně 200mm (ideálně 400) a světelnost 2,8 (případně 4,0, nejvýše 5,6). Nastavit si ostření na „AI Servo“ a vybrat středový ostřící bod. Potom foťák kontinuálně ostří při spoušti stisknuté „napůl.“ A samozřejmostí je mít nastavené sekvenční focení AKA kulomet. Pak už jen mít kliku 🙂

     1. Díky za rady – objektiv mám Sigmu 18-250, ale nejmenší světelnost 3,5 (tak snad to bude stačit). Tak jsem si to nastavila, a běda, běda ti, jestli toho racka taky tak nevyfotím (rofl) … U mne je problém, že zapomínám přenastavovat foťák na tu či onu situaci (někdy fotím zvířata a z toho krajinu a pak hned zase makro) – no a taky zapomínám ty hodnoty, které jsou pro to či ono nejlepší (headbang) , tož to se pak těžko fotí super snímky, pravda?! (rofl)

 7. Ještě poznámka pro místní fotografy! Pokud se vám podaří udělat pěknou tematickou skupinu fotek, můžeme se domluvit – Fotočlánek je autorsky otevřená kategorie 🙂
  Jen to chce mít vlastní rajče nebo jiné veřejně přístupné album. Do článku jde jen výběr fotek, aby se to lidem – hlavně na mobilech – taky někdy načetlo:))

  1. Děkuju, Renáto! Jsem hrozná – včera jsem se s tím tak piplala a podívej na výsledek (blush) Ale už tam ten odkaz je… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN