BTW: Předěly

To se člověk po Vánocích tak trochu protáhne, zrovna začne opatrně přemýšlet o tom, jestli a jak vyběhat hříšné mlsání, kterého se dopustil během svátků lásky, pokoje a dobrého jídla, a už na něj mává Nový rok: „Nezapomeň, zase začínáme! Co s tím letos uděláš?“

 

 

No právě, co s tím udělám?

Znám dobře teorii o tom, že vhodný okamžik k zahájení jakékoliv aktivity je právě teď – netřeba čekat na druhý den ráno, na pondělí, na prvního nebo dokonce na ten slavný Nový rok! Jenže také vím, že v praxi je to… řekněme… složitější. Nepochybuju, že tato teorie skvěle funguje v případě vytoužených činností, na jaké si s jistotou troufáme. Jakmile ale něco z toho neplatí, začne to skřípat.

Člověk totiž může toužit po věcech, na jaké si ve skutečnosti moc netroufá. Třeba… uplést svetr. Začít běhat. Namalovat obraz. Jenže samotná touha nestačí, něco málo člověk musí umět už i pro samý začátek. Třeba jak držet jehlice nebo rozdělat barvy. Nu a pokud chybí víra ve vlastní schopnosti, tak nastupuje váhání… a berlička umělých začátků. Věřte, že někdy to chce pořádný kus odhodlání pustit se do věcí, které jsou určeny jen a jen pro vaše potěšení!

Podstatně častější je však případ, kdy musíme dělat věci, o kterých víme, že jsou správné a potřebné, ale prostě se nám do nich z nějakého důvodu nechce. Je celkem jedno, jestli za tím stojí objektivní problém, vlastní lenost nebo obojí. Panečku, jak se v takovém případě hodí nějaké to pondělí nebo prvního! Vždyť odklad nechtěného je přece tak sladký! Byť zbytečný:))

O tom totiž něco vím. Však vidím, jak se na mě Nový rok vědoucně usmívá a říká: „Tak co, dáme si to jako obvykle?“ Sama na sebe se zamračím, protože ono „jako obvykle“ bohužel platí. Ach jo. Tady aspoň vidíte, jak moc mi jde hubnutí a jak často uklízím svoji pracovnu…:))

 

Tak, milí čtenáři – na zdraví! (inlove)

 

Aktualizováno: 31.12.2018 — 11:16

37 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Všechno nejlepší do roku 2019 vám všem! (d) Ať rok, který tu leží před námi jak zápisník s nepopsanými listy, přinese každému to, co od něj očekává, a navíc mnoho drobných radostí (a občas i nějakou tu hodně velkou), příjemných zážitků a milých setkání. Ať se tu i v roce 2019 ve zdraví společně potkáváme! (inlove)

    1. Zápasí? Nějak jsem si nevšiml. Ano, někteří zápasí až do padnutí, aby, v momentě, kdy už jsou definitivně na lopatkách, přišli na to, že zápasili zbytečně, jenže to už jim není nic platné. Já jsem se vždy držel zásady, že elektrický proud moudře chodí cestou nejmenšího odporu a s úspěchem jsem se po něm opičil. Takže jsem v pohodě, vysmátý a za tři měsíce oslavím 71 narozeniny, kamarádka bude slavit dvaasedmdesáté o šest dní dříve. Obě opearace přežila ve zdraví a dnes je dokonale fit a bez jakýchkoli patologických nálezů, rakovina dostala vyhazov, i když ji to stálo jednu hlasivku a celou štítnou žlázu. Dostal jsem důchodový výměr, přidají mi přes osmnáct stovek a pokud se zadaří, budu moci do konce roku zrušit odběr elektřiny a proud pro svoji domácnost si vyrábět sám a zcela zdarma. (rofl)

     1. „Budu moci do konce roku zrušit odběr elektřiny a proud pro svoji domácnost si vyrábět sám a zcela zdarma.“ 😉 A co vaše auto na vodu? Ještě nezrezlo? (rofl)

      1. Auto jezdí na líh a na prorezavění karoserie má 12 let záruku, takže ještě osm let reznout nebude. A auto na vodu je realita, ( vynález pana Naudina, nastartuje se na benzin, po ohřátí výfuku se upravené výfukové rouře spustí pyrolýza a vozidlo jede na vodík), jenže to chce mít vozidlo s karburátorem a poliši po tom jdou jak slepice po flusu, pálí tučné pokuty a vozidla zabavují. Takže spíš bych to viděl na elektromobil, ovšem bez baterií. S tím, co mi bude vyrábět zadarmo proud, by to auto mohlo jezdit bez dobíjení tak dlouho, než by se opotřebením a věkem rozpadlo a navíc by mohlo mít i trvale pracující klimatizaci, takže by nebylo potřeba v zimě škrábat námrazu z oken. Jenže vyrábět a používat něco takového žádný ,,civilizovaný“ stát nikdy nedovolí.

 2. Hodně zdraví, spokojenosti a kus štěstí v tomhle novém roce (inlove) !
  Předsevzetí… no, už se znám dost dlouho na to, abych si nepředsevzávala 😛 .

  1. Zano, já se tu chechtám „nepředsevzávala“ – to je krásné slovo 😀 zkuste si ho říci bez přešlapu 3x rychle za sebou – já to nesvedla 😀

   Také si žádná předsevzetí nedávám a už dávno jsem vzdala i ten pokus o zhubnutí. Je to marné, možná by to šlo, kdybych neměla manžela, ale ani tak bych na to nevsadila(a raději budu mít manžela, on si na můj vzhled nestěžuje )

   Též přeji všem úspěšný rok a (jak napsala Hanča) ť se tu na jeho konci zase všichni ve zdraví sejdeme !

   1. Hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v novém roce (inlove) S předsevzetím jsem na tom jako Zana 🙂 a Marička 🙂

  2. Chyba. Zásady a předsevzetí je třeba porušovat, jinak nedělají člověku radost. (Remarque, Tři kamarádi).

 3. Všem přeji dobrý, úspěšný a klidný rok 2019. Ať se na jeho konci zase všichni sejdeme – jak my, naši milí, i naše milovaná zvěř, ve zdraví a v pohodě.

 4. Všechno nejlepší vám všem! (inlove)
  A hlavně to zdraví… říká osoba, která začala silvestrovskou „oslavu“ ve tři ráno s prvním atakem šíleného ehm, zažívacího chcípu 😛 Takže sakra vím, co si přeju 😀
  No, aspoň jsem nehřešila s jídlem… 😛

  1. Dede lity, lity. No alespoň si můžeš řídi, žes Nový rok opravdu začala z čistým…ehm.. no svědomím jistě též ale navíc i vnitřně. 🙂

   1. Dnes je to lepší, ale ukrutně mě bolí žaludek, což se po virózách nestává. Začínám uvažovat nad tím, jestli to nebyla otrava z jídla – večer předtím jsme byli v naší hospodě na místní akci a to kuře… no, nesmrdělo, to určitě ne, ale… No, bylo to hustý 😛

    1. Dede, ono nemuselo smrdět a taky to nemuselo být z kuřete. Ale pokud jste tam nejedli nic jiného (chlebíčky, jednohubky, cukroví plněné krémem, mořské plody, nakládané ryby…),tak špatně tepelně upravené kuře může být docela problém, a ani to nemusí být přímo Salmonella, jsou i jiné breberky, které spolehlivě složí i odolné jedince.

 5. Hmmm.. tak namalovat ten obraz 🙂
  Všechno nejlepší do nového roku a hlavně zdraví!

 6. Nový rok mi začal krásně! O půlnoci jsme si vzali bublibubli a šli si připít se sousedy ven a taky cigaretka se šikla. Tak jsme se vysunuli ze dveří a jak tak nejsme zvyklí chodit společně, tak jeden nás zabouchl dveře s klíči v ruce a moje klíče zůstali vevnitř, ovšem v zámku. Po všech následujících strastech se podařilo ve 2 ráno bydlík otevřít. Říká se jak na NR, tak po celý rok. Já říkám „No nazdar!“ Ráno jsem vše prohlásila za příšerný incident a MLP odvětil, že to nebyl incident ale politováníhodná skutečnost. Ach jo.
  Musím končit neb Lidunka se rozhodla poležet na pecku. 🙂 Radujme se přátelé,jsme zase spolu, tak směle do toho! 🙂 (h)

  1. Jenny, tak ty jsi vykročila do nového roku skutečně úspěšně – dostala ses domů! 😀
   Jinak tyhle situace znám a není to žádná sranda, natož po silvestrovské půlnoci! (hug)

  2. My jsme se na Silvestra vzbudili ráno v deset, lehce se upravili, vyvětrali, obsloužili kocourka, skromně pojedli, vypli počítač i mobily a znovu hupli do pelíšku. K večeři si dali mušličky, nastavili budíka před půlnoc a šli si trochu schrupnout. O půlnoci bouchli rychlý špunty, (jahoda), smlsli něco cukroví, zkusmo zapli debilbednu, po minutě a prolezení všech kanálů ji zase vypli, opět obsloužili kocourka a šli, pro změnu, spát. Telefony jsme spustili až na Nový rok večer, to jsem odvezl Marušku domů, (má to za komínem, za rohem, čili kousek), v Kojeticích dotankoval E-85, (moje auto je jediné, které bumbá alkohol, my dva ani náhodou) a po lehké večeři zapadl opět do peří, tentokrát spát. Bylo to krásné a bylo toho dost, ještěže se tato blbne jen jednou za rok. A nejvíc se mi líbil výbuch kanálu v Přešticích. Takhle to dopadá, když projektují a staví ,,odborníci“. Pokud by ta kanalizace byla udělaná správně, nikdy by se to nemohlo stát.

 7. Přeji všem do nového roku hodně zdraví, radosti a když už to Dede načala, tak taky splněných předsevzetí! 😉

  1. Nikdy jsem si žádné nedal. A nikdy si nic neplánuji, jen se operativně přizpůsobuji nastalé situaci. Takže sice nevím, co bude zítra, jestli někam vyrazím s balíčky, nebo bude klídek, ale jsem připraven na obě možnosti.

  1. Vzdyť je tma, a leje jak o žních. To běhání ještě pár hodin počká ;P
   Teď si popřejeme zdraví a štěstí na celý rok a uděláme čin čin 😉

   1. Na chatě bylo v noci jasno (nádherné hvězdy!) a přimrzlo. Dole ve vesnicích se prchavé květy petard změnily ve smradlavý dým, my nahoře jsme měli podívanou zadarmo a bez smradu. Ale klidně bych si to odpustila – chudáci zvířata. Moji psi to prospali. Teď už jsme hodinu na cestě domů, využíváme prázdné D1.

    1. Tohle znám z chalupy… ticho, hvězdy, s trochou štěstí mráz a petard jen nepatrné ozvěny. To vůbec není špatné 🙂

     PS: Neběhám, to je na mě moc – ale pilně chodím:))

     1. Koukám, že tady ty časy příspěvků pěkně blbnou, fakt jsem ten předchozí nepsala ve 2 ráno, ale cca v 10. Přitom ten první, ze stejného tabletu i připojení, se nadatoval dobře. Nechápu. (tohle píšu 1.1. 22:54)
      Jj, chůze je taky dobrá a nehrozí tolik chyb jako u běhu. Ale… chce to chodit tak, aby o tom to tělo vědělo… no prostě… rychleji dál a výš 😉

      1. čas = T-7:20 – to mi někdo vysvětlete jak to ten web dělá! Kdyby to aspoň udělal pokaždé. (Oba tyto mé příspěvky jdou z PC doma)

 8. všem přeji šťastný nový rok 2019, pevné zdraví, ať se vám ve všem daří a ať se plní vaše přání (h) (h) (h) (h)

  1. koukám, že jsem to napsala už vloni, i když už je půl hodiny letos – no nic, to mi ten nový rok pěkně začíná 😀 😀 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN