BTW: Ty nejhezčí Vánoce

Milí čtenáři, přeju vám ze srdce ty nejhezčí Vánoce! (h) Takové, na jaké budete po celý následující rok vzpomínat s radostí – ať už proběhly jakkoliv:))

 

 

Obvykle si přejeme Vánoce šťastné, požehnané, radostné, veselé či poklidné a pak čekáme, co nám osud přinese. A že to jsou někdy zážitky! Tu dobrodružství, tady průšvih, tamhle nedorozumění, někdy nečekaná setkání. O spoustu nečekaných událostí se obvykle postarají děti a zvířata – ještě, že je máme!:))

 

Takže ještě jednou, šťastné a veselé 🙂 A kdo se budete chtít svěřit s tím, jak to proběhlo u vás – pište. Nakonec se tu pod virtuálním stromečkem sejdeme.

Tím se dostávám k poděkování vám všem, kteří sem chodíte a svými komentáři povzbuzujete a odměňujete autory, čímž tento malý koutek pospolitosti udržujete při životě (inlove)

 

Foto: Marek Ruščák

 

PS: Mezi svátky se těšte na skvělé čtení – svoji pohádku a povídky poslala Tora… 🙂

 

Aktualizováno: 23.12.2018 — 21:06

39 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ozývám se se zpožděním, vůbec nic nestíhám, ale – ty nejhezčí Vánoce jsme měli asi letos. Byl nás plný dům (resp. byt) a bylo to moc pěkné. Vše jsme zahájili výpravou na Breughela ve Vídni, výprava jak blázen, jeli jsme dvěma auty, bylo nás sedm – my dva s MLP, babička (tchýně) a obě děti se svými partnery. Výstava byla nádherná, vřele doporučuju (i když už asi není co, on-line lístky jsou už vyprodané a na ty zbývající na místě se čeká docela dlouho). Pak vánoční Vídeň, krásná jako vždy; babička poprvé viděla náš oblíbený Naschmarkt, byla z toho u vytržení, do toho nějaká ta kavárnička, prostě bezva. Od neděle jsme byli jen v pěti, salát se moc povedl, vánočky taky (už několik let je plete syn – ze šesti pramenů), letos byly opravdu excelentní, lehké jako peříčko, výborné (tajný tip – pekli jsme je pět minut na 220 °C a pak jen 20 minut na 180 °C a úplně to stačí, až jsem se divila, vždycky jsem si myslela, že se má vánočka péct dýl, cca 40 minut), polévka taky moc (miniaturní zbytek si beru zítra do práce), ryby dobré (já osobně jsem teda měla kuřecí stehenní řízky, ryby v poslední době nějak nemůžu, ani nevím proč). Dárky byly, myslím, taky pěkné, ale hlavně – byli jsme spolu. Syn odejel včera (a teď už je se svou dívkou kdesi v Maroku), babička dnes ráno. Teď večer jsme s dcerou předvařovaly jídla na víkend – zelňačku a čočku po švábsku, od každého to vyšlo na dva veliké hrnce, ona jede se svými kamarády, my s našimi. Před chvílí dcera s proviantem odejela. Zítra se zabalíme a v sobotu to oklikou přes Vídeň (ještě jsme nestihli toho Moneta v Albertině, tak si tam zajedeme, dokud nám platí dálniční známka) bereme do Bílých Karpat za kamarády na Sokolku, na náš tradiční Silvestr. Míváme jej kostýmovaný/maškarní. Letos někdo vymyslel téma Ein Kessel Buntes. Dlouho jsme si s maskami nevěděli rady, ale nakonec jsme si vymysleli, že my dva s MLP budeme za návštěvníky z Bavorska, takže dirndl a lederhosen to jistí, uvidíme, co na to řeknou ostatní. Mějte se všichni fajn, možná ještě zítra nakouknu, ale pokud ne (mám v práci ještě nějaké resty) – přeju všem v novém roce vše jen to nejlepší.

  1. Pokusím se o odkaz, pokud projde, tady si můžete některé ty Breughelovy obrázky prohlídnout zblízka, třeba i v různých druzích zobrazení: http://www.insidebruegel.net/ – úžasná výstava to je, opravdu, jen těch lidí kdyby tam nebylo tolik (nejhorší bylo potkat ruskou výpravu s průvodcem).

   1. Určitě: uvaří se předem namočená čočka (lepší je taková ta malá hnědá nebo zelená – beluga nebo puy, ale může být i taková ta naše obyčejná), na másle se zpění najemno pokrájená mrkev, případně i petržel a celer, klidně i řapíkatý, cibule a pár stroužků česneku, podleje se to bílým vínem a dusí do měkka. Pak se zelenina vmíchá do čočky, vše se osolí, opepří, přidá se trochu citronové šťávy, lžíce medu a malý rajský protlak. Nakonec se vmíchá kysaná smetana (jeden až dva kelímky) s trochou mouky (já mouku nedávám, husté je to dost) a hodně posekané petrželky. Podle chuti se to celé může ještě trošku přikyselit vinným octem. Podává se to s chlebem nebo uvařenými a pak opečenými těstovinami (vrtule apod.) a kdo chce, může si k tomu dát třeba plátek uzeného.
    Včera jsem to vařila ze tří sáčků obyč. čočky (jiná doma nebyla) a bylo toho opravdu, ale opravdu hodně.

 2. Milá DEDE,
  také jsem moc ráda chodím.

  Vánoce u nás proběhly v klidu a pohodě.
  Stromeček vydržel kočičí zkoumání.
  Včera dorazil vnouček Samík a měl velikou radost ze všech dárků. To potěší.
  Dorazili i naši mladí.
  Bylo to fajn.

 3. Právě jsem se vrátila z rodinné sešlosti! Bylo to nádherné – pomuchlala jsem si malinká nebožátka jezulátka (Terezka i Matějíček mají tři měsíce, tak se ještě neumí chováníchtivým šišlajícím tetičkám bránit), nasmála jsem se těm starším děťátkům (tři a čtyři roky – Dituška a Samuelek se velice vyřádili – nejvíc s dárky pro své mladší sourozenečky) a jinak to bylo velmi poetické odpoledne (navíc s veltlínkem i tramínkem) … děkuju Ježíšku!

  1. Já jsem měla Štědrý večer s dvouletým synovcem- dostal tatól (traktor) a vozik (vysokozdvižku), což bylo hodnoceno chlapcem vemi kladně, navíc se v domě vyskytoval „pejsék“(2 ks) a kočí mňau (2 ks). Věřím, že i hodnotná literatura (leporela) došla časem zhodnocení 🙂 Jinak mi byli k Vánocům naděleni hlavně puboši (kámoš dostal herní noteboook a iphone a já nic), kdy jsem v koutku duše plesala, že mám tohle za sebou 🙂

  2. My jsme se sešli včera, rodina MLP. Jen se nám ty děti nechtějí množit, je jen jedna rok a půl stará princeznička. Bylo to krásné, jen jsem si uvědomila, že se už mockrát takhle nepotkáme – babi s dědou mají osmdesát dva let, děda dost sešel…

 4. No u nás moc veselo nebylo, včera zemřela bílá fenka Sadie (popsala jsem to „vedle“ na Zvířetníku). Ale máme tu teď od pondělí na hlazení „černou Sadie“, fenku manželova synovce, který ji pojmenoval skutečně po „bile Sadie“ protože se mu jak jméno, tak samotná fenka moc líbily. Té už je přes 12 let a také je vidět, že stárne. Samozřejmě jsou smutní s námi, o situaci bilé Sadie věděli, švagrová ji dobře znala, mockrát tu při návštěvách doprovázela manžela a Sadie na procházkách. Ale přes smutek jsme rádi, že nakonec zemřela doma, do konce milovaná a „mezi svými“.

  1. Maričko, to je moc líto, ale faktem je, že jste svojí péčí Sadie prodloužili aktivní život kam až to šlo (h) Roky prostě utíkají – všem, jen na těch pejscích je to nějak moc vidět…

   1. Dede, děkuji. I když je to smutné, lepší konec jsme si jak Sadie, tak my přát nemohli. Na tak velkého psa, je dožít se skoro čtrnásti a půl let je úctyhodný výkon.

    ALE, zapomínám ti napsat ohledně Berry. Možná bys jí mohla zkusit koupit tyhle Hill’s granule, jak jsem zjistila, prodávají se u vás též. My je začali asi před měsícem a půl kupovat pro Trixie a najednou jsme si všimli, že je mnohem čipernější, chodí (resp. čmuchá) na mnohem delší trase, než kdy před tím. Ničemu jinému tuhle změnu neumíme přičíst, jedině těm granulím (dáváme jí je odp., večer dále dostává ty svoje co už žere roky, nebo konzervu).Tady se prodávají jen tyhle male kousky (taková velká čočka a Trixie to nevadí, slupne je raz dva), ale na obrázku dole jsou i větší kousky

    https://tinyurl.com/yb8dorex

    1. Díky, Maričko, za ten nápad. Zvážím to, i když mám své pochybnosti. Berry totiž po normálních (extrudovaných) granulích děsně prdí (wasntme) a já se toho nadýmání bojím – už jednou měla torzi a nechce se mi riskovat. Teď dostává ty za studena lisované granule, ty jí nevadí.
     Jinak Hills jedli Nazgúlové a dělaly jim dobře, takže tu značku znám (a mají velmi dobré dietní konzervy pro psy zotavující se po zvracení a průjmech – Daník věděl:))

     1. Dede, samozřejmě to byl jen návrh, sama víš, co Berry smí a co ne. My si na „prdící Trixie“ už tak nějak zvykli, že zda „výfuky“ nabraly z granulemi na intenzitě jsme si ani nějak nevšimli 🙂 Ale teď když si to uvědomuji, naopak se mi zdá, že alespoň v autě při jízdě na procházku nebývá tak zaplynováno jako jindy. Ale to může být jen mylná doměnka:)

 5. Ještě upozornění – od zítra tu budeme mít literární hody – máme pohádku a tři povídky od Tory, jedno čtení lepší druhé. nenechte si ho ujít! (inlove)

 6. Tak co, jaké byly ty vaše? My jsme se díky štědrému dni přesunutému do Prahy ocitli najednou v… no… dostatku času, takže jsme se i potoulali po centru a bylo to moc fajn:))
  Pokud jde o Ježíška, tak díky němu tady možná budeme mít třetí rozcestník z Jeruzaléma! Už koupil letenky… 😛
  Čím potěšil Ježíšek letos vás?

 7. Krásné Vánoce všem!

  My máme Štědrý den prakticky až dneska, kdy dorazila Terka (včera to bylo velice komorní) a zítra bude tradiční velké rodinné mecheche, na které se těším velice moc. Bude to krásné završení letošních Vánoc …

 8. Přeju vám všem krásné Vánoce a doufám, že jste si je užili v klidu a pokoji, jak se sluší a patří. My jsme je měli se štědrovečerní cestou do Bratislavy, aby Kačka mohla být na Štědrý večer doma- její přítel měl službu- která byla v klidu až na poslední úsek, kdy to vypadalo, že nám dojde benzín a za půl hodiny máme být doma u stromečku… ale dojeli jsme na výpary k benzince, která byla v provozu, a všechno nakonec dopadlo dobře 🙂

 9. Krásné a požehnané Vánoce všem tady i jinde, mějte se rádi a objímejte se navzájem a to i se svými zvížaty, všichni a všechna to moc potřebují. (h)

  1. Ahoj všem,
   je po Vánocích, a tak přeji všem dobrý rok 2019 – zdraví, radost a dobré zprávy dospělým, dětem i zvířátkům!

 10. Milá Dede, připojuju se k přání všeho nejlepšího – a těším se na příští rok na Dedeníku! Bez téhle oázy klidu by byl můj svět chudší, tak mohu jen od srdce poděkovat…

 11. Veselé Vánoce všem 🙂 Mávam z Prahy, letos slavíme s taťkou, takže už máme za sebou i příjemnou procházku v centru. Výhodou je, že všechno máme připravené, protože jsme to sem přivezli.
  Ať vás Ježíšek potěší (inlove)

  1. Milá Dede, tak si nechtě chutnat, stejně jako všichni ostatní, protože u vás už je čas večeře 🙂

   Dede, děkuji za Dedeník, moc ráda se chodím číst a doufám, že ještě dlouho budu.

   Krásné vánoční svátky přeji, užijte si je !

 12. Krásný Štědrý večer, milá Dede, a pohodové vánoční svátky! Děkuji Ti za tuto milou a útulnou hospůdku, kterou pro nás provozuješ, chodím sem moc ráda.
  Krásné Vánoce vám všem, se kterými se tady potkávám!

 13. milá Dede i všichni ostatní zde přítomní, píšící i čtoucí, přeju vám krásné a hlavně poklidné Vánoce (h) (h) (h) – Beda, letos se třemi kočenkami, Zuzankou, Myškou a Emičkou

  https://1url.cz/EMHZJ

 14. Děkuji za milé přání (inlove)
  Milá Dede přeji tobě, všem v rodině, všem přispívajícím a i nám vděčným čtenářům klidné a pohodové svátky vánoční. Děkuji za ten vlídný přístav, který mám poskytuješ (h)

 15. Som rada,že Vás mám.
  Prajem Vám spokojne,pokojné,požehnané Sviatky,nech sa vašej duše dotkne tento krásny, 2018 rokov sa opakujúci príbeh o láske.

 16. Děkuji za krásné vánočni přání, ráda bych napsala něco stejně hezkého, ale mé schopnosti jsou na jiné úrovni než tvé. A tak ti skromně přeji hezké Vánoce s tvými blízkými.

 17. Milá Dede, přeji Tobě i všem návštěvníkům Tvého koutku krásné, klidné a šťastné Vánoce. Děkuji za tvé přátelství a prostor, který mi poskytuješ.

 18. Milá Dede, přeji Tobě i celé Tvé krásné rodině požehnané Vánoce.
  A děkuji Ti za tenhle krásný klidný koutek v dnešním rozbouřeném světě. Moc ráda se sem vracím (h)

  1. Ach jé, zase jsem to zvojtila 😀
   Jasně že přeju krásné Vánoce i vám všem ostatním. Ale to už jsem psala i na Hadech.

 19. Milá Dede,
  dík za tuhle hospůdku, kterou jsi pro nás otevřela. Sem člověk může vejít, i když je mu někdy ouvej.
  Hezké svátky Tobě i celému osazenstvu.

 20. Milá Dede a všichni ostatní!
  Přeji Vám klidně prožité vánoční svátky, tak jak si přejete, aby byly.
  Vzpomínám na všechny ty lidičky, kterým letos odešel někdo blízký a poprvé tráví Vánoce bez člověka pro ně nejbližšího. Ať také prožijí ty první Vánoce bez velkých jizev na duši.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN