BTW: Prázdný prostor

V listopadu jsem musela definitivně vzít v úvahu špatnou zprávu – moje laserová tiskárna se patrně dopracovala k technologické verzi Alzheimerovy choroby. Nejdřív ji nemohl najít počítač, ale to spravil nový kabel. Potom si při skenování nebyla jistá, zda má usb konektor a našla ho tak dvakrát z deseti pokusů.

 

 

Ok, byla jsem trpělivá – ten stroj mi sloužil devět let, člověk se má trochu snažit o pochopení. Ovšem když krátce na to prohlásila, že nemá, prostě fakt nemá tonery, zvlášť ten černej, co jsem jí ho koupila před měsícem, tak mi došla trpělivost. Přišel čas pro novou tiskárnu.

Jako obvykle jsem se obrátila na Marka – co myslíš, že by se nám domů hodilo? Navíc zrovna vypukl Black Friday, takže celá akce proběhla poměrně rychle. Jen s jednou otázkou: změř si, jestli se ti tam ta nová vejde! I našla jsem si rozměry nové tiskárny, přeměřila místo v mé pracovně a řekla: vejde 🙂

Asi vás nepřekvapí, že se nakonec nevešla – sice jsem její rozměry zaznamenala správně, ale bez vědomí toho, že se horní část při skenování ještě významně otvírá. Což normálně nevadí, ale u mě měla tiskárna vyhrazené místo v poličkách, takže to vadilo. Naštěstí má ta nová obludka wifi, takže se hezky vešla do Martinovy pracovny a mě zbylo… prázdné místo.

 

 

 

Představte si malou podkrovní pracovnu důmyslně vybavenou poličkovým systémem na míru. Prostor je maximálně využitý, vešla se sem i postel, byť o něco kratší, než jaké se běžně vyrábějí. Věci jsou stěsnané na svá místa, všechno se nakonec uloží, včetně obvyklého nepořádku překypujících dokumentů, propisek, všelijakých kabelů, šišek z tisícilelých borovic ze Sierry Nevady a rámečků s fotkami členů rodiny. A najednou je tu… prázdné místo.

Možná mi nebudete věřit, ale ono je tam pořád! Už dva týdny. Přemýšlím, jak ten drahocenný prostor pojmout – co tam dát, co přesunout, aby celek byl ještě efektivnější, hezčí a méně nepořádný? Dar takhle velkého prostoru by se neměl promrhat! Rozhodně by se tam neměly přesunout účty a dokumenty čekající (zatím marně) na založení, které okupují místo po mé levici. Nechci tam ani přemístit věci z podstolových poliček – vždyť už si tam zvykly.

A tak ve mně vyklíčil plán – to místo využiju hned poté, co si v pracovně pořádně uklidím.

 

PS: Nejsem si jistá, jestli to letos stihnu:))

 

A tak se dnes ptám: Jak to vypadá na vašem pracovní stole? Patříte spíš k těm, kdo mají  rádi pořádek, nebo k těm, které pronásleduje chaos? Mělo by prázdné místo šanci zůstat prázdné? 😀 

Aktualizováno: 10.12.2018 — 10:52

37 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Navrhuji přemístit vše , co bylo vlevo, nyní na nové místo vpravo , případně opačně. Je to smysluplné neb již zpaměti a pohmatu víš, co bylo na minulém místě a nově, opačně to překvapí, navíc bystříš mozek i jemnou motoriku a nakonec sebeovládání. :-))))

 2. Dede, jak píše Lída, také by se mi líbilo během svátků koukat od počítače na hezký betlém. Jinak by se ti tam možná hodila nějaká menší „skřiňka“ se šuplátky, do kterých bys mohla dávat drobnosti, které při práci potřebuješ (lepenku, svorky, gumičky) a máš je třeba v různých kelimkách na stole. Uvolnilo by se ti tím místo na…další stožek papírů 🙂

  Jak také už bylo řečeno „kočkaři“, tak i u nás by si takovéhle místečko okamžitě zabrala některá kočka. Já bych to naopak uvítala, snad by mi pak přestaly zaléhat ruce na klávesnici, zrovna když chci psát 🙂

 3. Jenom devět let? Moje laserovka slouží od r. 2006, má upravené kazety, aby šly dosypávat saze a servis na ni ještě nesáhl, jediné, co jsem musel udělat bylo stažení dodatečných driverů pro W7, když jsem skončil s XPčky. A to jsem na ní tiskl časopis, který vycházel čtyřikrát do roka a každé vydání reprezentovalo dva balíky A4 kancelářského papíru.

 4. Já bych to neřešil a spolehl se na zákon horizontálních ploch v domácnosti. Ten praví, že: „Jakákoliv volná horizontální plocha se samovolně vertikálně zaplní.“ Pozor je nutno dávat pouze na překročení násypného úhlu, kdy potom hrozí nebezpečí sesuvu.

   1. (rofl) Víš, Jindřichu, já čekala, že tento proces začne okamžitě a překvapilo mě, že nezačal (wasntme)

 5. Já bych se přimluvila za nápad Lídy. Nějakou vánoční výzdobu. Inspiraci jsi viděla na albu od YGY. No a výzdoba nemusí zmizet na Tři krále, dá se to protáhnout i déle (chuckle)

  1. Sbírám síly na ten úklid. Už to začíná vadit i mně, takže se do toho budu muset opravdu pustit 🙂

 6. Mám ráda pořádek a pronásleduje mne chaos! (chuckle) Jak já se vždy těším na „okurkovou“ sezónu, kterou hodlám vyplnit opravdu pořádným úklidem v papírech! Jenže většinou nikdy nedojde na orbu v nejhlubších vrstvách, které jsou následně odloženy někam, kde nejsou tolik na očích. No, radši to už dál rozebírat nebudu. (tmi)
  Jinak se mi moc líbí nápad Lídy s betlémem – s ním krásně zaplníš poličku a získáš čas na další nápady. Ono se časem něco o ten prostor samo příhlásí. 🙂

  1. Ach Hančo, nemluv o orbě v nejhlubších vrstvách… já mám dojem, že do těch mých budu muset čase sfárat 😛

   1. Óóó, jak bolestné, potvrzuji! 🙂 Ale pak TA Úleva! Stejně zapomeneš, co si tam měla! :-)))

 7. Hihi 😀
  Dede, já bych tam dala stylově před Vánocema betlém. Vydrží tam nejmíň do Třech králů a mezitím tě třeba napadne i další využití. Třeba velikonoční výzdoba (do hlavy néé)

 8. Každý fitness trenér radí kancelářským krysám, že pro zdravou kondici musí být tiskárna nejdál a za co nejvíce schody 😀

 9. Udělej si Dede prokrastinační koutek 😀 .
  Dej tam nějakou mlsotu, knihu na odvedení pozornosti, pár míčků pro psy, pokud tedy mohou do pracovny, však se znáš sama nejlíp. 🙂
  A jak se ti pak pěkně bude (ne)pracovat…

  1. JJ, ty jsi záludný poradce! 😀 Holky psí by dodaly, že vedle míčků by tam mohlo být i něco na zub – jejich! (rofl)

 10. Já bych to místo pojala jako odkladiště papírů, znám se- papíry dokážou zavalit libovolné množství místa, o učebnicích můžu říct totéž. Tak si tam dej misku se sušeným ovocem 🙂

  1. Papíry zatím držím v houfu po své levici, ale je mi jasné, že když nebudu dávat pozor, snadno se tam přelijí 😛

 11. Mně se líbí nápad přesunout tiskárnu do Martinovy pracovny – tak se aspoň během dne párkrát projdeš (rofl) . I já v práci měla původně tiskárnu ve vedlejší místnosti, páč do kanclu se už nevešla – s odchodem jednoho zaměstnanance zbyl jeho stůl a jeho židle. Židli okamžitě obsadila sběrná krabice na papír (aby ho tam mohl Jeník házet od stolu a nemusel se zvedat (chuckle) ) a stůl zabrala tiskárna. Takže místo dvanácti kroků tam a dvanácti zpět dělám jen osm kroků tam a osm zpět (schválně jsem si to teď odkrokovala). Inu – kde ušetříš, tam ušetříš.

  Jinak na mém pracovní stole je chaos – stejně tak na stole kuchyňském. Ale je to můj chaos a mně nevadí. Však se všechno nakonec najde – pokud se mi v něm nezačne někdo jiný přehrabovat.

  A neboj, nakonec svůj volný koutek dobře využiješ – a s tím úklidem pomaloučku. Já taky přeměňuju pokoj do dvora na svůj pokoj. Původně to byla mamčina místnost, ale to jejím odchodu se pomalu zavalovala různými věcmi, až jsem si řekla dost! Je fakt, že jsem zvládla vyklidit dvě skříně a teď tam potřebuju dostat „svů§j“ nábytek – bytelné křeslo po našich (to je ještě v hale), rozkládací válendu, skříňku a stůl (tao vše je v sousedním pokoji, který zabral Jeník svým velmi osobitým způsobem, takže já tam už nechodím) – byla bych moc ráda, kdyby to bylo do Vánoc, a pokud možno i letošních (rofl) .

  A OTéčko – pokračuje Advent a takhle jsme si ho včera užívali na Rybničním zámečku – já včetně výborného svařáku.
  https://yga.rajce.idnes.cz/2018_Advent_na_Rybnicnim_zamecku/

  1. Na výstavě v Rybničním zámečku jsem byla taky- jenže za světla 🙂 Moc se mi to líbilo, Rybniční zámeček je fakt pidizámeček, spíš vilka- tam bych dokázala bydlet, navíc s tím nádherným výhledem na rybník… ach.

  2. Ygo, to je krása! Myslím ty fotky:))
   Mít svůj vlastní pokoj nebo pracovnu, to je stav, kterého žena obvykle dosáhne až tehdy, když děti vyletí z hnízda a je to báječný pocit 🙂 Mimochodem, moje pracovna bývala Markův pokoj:)) Já se tu zaškeblila velice šťastně… jen jsem uvažovala, jestli by mi někdo nechtěl dát jako vánoční dárek zážitek – že by mi to tu uklidil (rofl)

  3. Ygo, to je nádhera, moc se mi líbily ty zdobené lustry, a ten betlém, a vlastně vůbec všecko! A lesní rohy už jsem neslyšela hodně dlouho, měsíc dorůstá do rovnodennosti. Paráda.
   U nás jsou taky různé akce, ale takhle pěkné ne, a já kvůli tomu óbr chcípu, co mi sedí za krkem radši nikam nejedu.

   1. Já jenom upozorňuju (neb jsme na to byli taky upozorněni (chuckle) ), že se nejedná o rohy lesní, nýbrž lovecké. Lesní roh má totiž klapky, kdežto na lovecký se hraje pusou a rukou se různě přiklapává ta díra na konci – je to prý alikvotní nástroj. A bylo to moc hezké, kór ta produkce za tmy!

    1. No jo, vlastně, vždyť tyhle lovecké rohy vznikly z rohu jako takového, na lovech se jen troubilo. Na zvířecí rohy.

  4. YGO, to jsou moc hezké fotky. Představuji si tu práci všechny stroměčky vánočně naparádit a pak je zase odstrojit 🙂 Ale pokoukání je to moc hezké zvuk rohů (ať už lesních, či lovecké „halali“) mám moc ráda.

   Při letošním hrabošení v mých vánočních ozdobách uložených v jednom loďním kufru jsem našla dvě „záhadné“, lehké krabice. Po jejich otevření jsem zjistila, že jedna je plná jednotlivě zabalených figurek ze šustí! Dokonce Svatá rodina je mezi nimi a dalších asi 15 figurek (zrovna tu paní z fotky betléma, jak nese dvě putýnky mám a několik dalších co tam jsou). No a v druhé krabici je dokonce celý „andělský orchestr“ také za šustí. Úplně jsem zapomněla, že těch figurek mám tolik. Takhle opatrně jsem si je sama zabalila při stěhování z Německa sem. Tedy letos už to bude 22 let a jasně jsem na ně úplně zapomněla. Tak jsem si z nich take chtěla udělat betlém ve vedlejším domě na parapet nad krbem (v našem dome už nad krbem mám betlém papírový). Jenže v neděli tam budeme mít naše tradiční perníčkování a zůčastní se ho i 4 mrňata věkem od jednoho roku do čtyř (2 chlapci, 2 holčičky). Takže ho tam postavím asi až dětičky odejdou, obávám se, že by hlavně holčičky „panenkám“ neodolaly, a výška parapet je v dosahu jejich ruček.

  1. Sharko, teď mám pocit, že tam může být cokoliv 😀 Zajímavé je, že to prostě nezavalily věci… že by tam strašil duch staré tiskárny? 😛

 12. No jo, mít kočku, tak už si nemusíš dělat starosti 🙂
  Já už se u počítače akorát bavím, takže moc místa nepotřebuju a taky nemám. Podložka pro myš a místo na hrnek s kafem. A když si sem občas vyskočí Vivi, protože nutně potřebuje pohladit, na katastrofu je zaděláno.
  V práci mi pomalu stůl nestačil, papíry byly všude. Ale já přesně věděla, co kde mám, pokud mi do toho nikdo nehrábnul ( a to zkusili jen jednou), neboť pořádek je pro blbce, inteligent ovládá chaos! 🙂

  1. Máš pravdu Tečko, kočka by se tam vyjímala báječně… 🙂 Možná i dvě. (Pokud by stejně nechtěly ležet na klávesnici:)) Ale já vím, proč musím být bezkočičí, takže hledám dál 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN