BTW: Nutkání

Tuhle jsem narazila na FB na pěkný vtip. Ukazovali tam fotku takové té informační cedulky na Domestosu – nejen návod k použití, ale i kdo a kde to vyrábí, distribuuje a tak. Na konci byl text: „Pokud jste to dočetli až sem, nejspíš jste si zapomněli vzít na wc svůj smartphone“:))

 

Musím se přiznat, že mě to pobavilo, protože patřím k těm, kdo si pro delší sezení vždycky na záchod nějaké to čtení berou. A pokud se mi náhodou stane, že v oné místnůstce ztvrdnu nečekaně dlouho a bez čtení, také mám tendenci číst cokoliv, co se v mém okolí nachází. Řekla bych, že v tom nejsem sama, což by potvrzovaly plakátky, které občas bývají na záchodech v restauracích – člověk s nutkáním číst se tak poučí o místních obchodech a službách ať chce nebo nechce 😛

Nutkavé čtení je záležitost nepřekvapivá, sdílejí ji generace lidí. Ovšem s nástupem chytrých telefonů a výhodných paušálů na mobilní internet se tato vcelku neškodná mánie odrazila do nových výšin. To už je nějaké pokušení, nosit si v kapse knihovnu se stále se obnovujícím obsahem! A kdyby se člověk náhodou nechtěl obtěžovat tím, co napsali jiní, má stejným způsobem přístup k vlastním dokumentům – pokud si je ukládá v cloudu na internetu.

Musím se přiznat, že patřím k těm, kteří si říkají – koukej přibrzdit s tím telefonem, vždyť jsi (ve svém věku!:)) jak ta nevycválaná mládež a čumíš do toho častěji, než je slušné. Nicméně „odhodit telefon“ pro mě není řešení. Už proto, že geografická roztroušenost naší rodiny a fakt, že bývám často sama doma i na cestách znamenají, že je rozumné mobil u sebe mít.

Navíc, já na něm jenom nečtu, využívám ho v mnoha směrech jako užitečný pracovní nástroj. Kde bych byla třeba jen bez kalendáře, který si sdílím i na počítači! Chyběly by mi aplikace na počasí, mapy, navigace… Ne, zbavit se mobilu je hloupé – chytřejší je se ovládnout:)) U Andyho v rodině si minulý týden vyhlásili sobotu bez internetu a líbilo se jim to. Začínám mít dojem, že s tím začnu taky – aspoň občas:))

 

A tak se vás dnes ptám na dvě různé věci:

Trpíte nutkavým čtením? Tedy… když nemáte po ruce něco, co byste číst chtěli, čtete cokoliv, co po ruce máte?

A za druhé – podléháte svodům světa plného informací ve vašem mobilu?

Aktualizováno: 8.10.2018 — 17:48

51 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Městskou ani jinou veřejnou dopravou nejezdím, abych četla různé plakáty. Ale čtu „billboardy“ za jízdy autem. Zrovna včera. Jeli jsme na Floridu a zastavili na jedné naší křižovatce, kde je ohromný billboard, kde se střídá snad deset, možná víc reklam, každá tam je snad minutu. Když jsme dojížděli na křižovatku, zrovna se měnila reklama, že ve zdejším divadle se bude hrát Drakula. Ale od kdy do kdy už jsem nestihla přečíst. Doufala jsem, že než zaskočí zelená, reklama se znovu ukáže, a snad poprvé jsem si přála, aby červená trvala trochu déle! Ale jako na pech zelená naskočila rychle. No musíme si datum zjistit jinde. Jinak třeba v čekárnách u doktorů také poctviě čtu různé reklamní (většinou zdravotní)letáčky, které tam jsou strategicky rozložené na stole. případně listuji časopisy které tam také jsou. Na poctivé čtení se nedokážu soustředit, protože vím, že bych stejně jedním uchem naslouchala co si místí povídají 🙂

  Mobil máme, zcela obyčejný a jen jeden dohromady. Používáme jen na nouzové telefonování. Tedy já si ho beru do kabelky, když někam jedu, stejně jako manžel, který ho jinak má v ruksaku při procházkách s bílou Sadie (a volá mi třeba zda má něco koupit cestou domů atd.), jinal leží netknutě v předsíni. Nejdou na něm ani příjímat ani posílat SMS (asi by šly, ale nemáme to nastavené). Ale v ruchu velkoměsta a při aktivnějším životě, než je náš je mobil jistě skvělá vymoženost.

  Na záchodě si nikdy nečtu, zato manžel ano, dlouho a kdysi na moji prosbu „že potřebuju“ koupelnu uvolňoval vždy s povzdechem. Am. koupelny mají vždy záchod a vanu pohromadě. Proto jsem před lety nesmírně ocenila, když jsme v jednom bytě poprvé měli koupelnu(s WC) a ještě jedno WC extra. Pak už jsem žádný další byt jen s jedním záchodem nebrali. Teď máme dvě koupelny a už bych nikdy jinak nebydlela. Manžel si teď v té své může trůnit a číst jak dlouho chce :)No a když někdy já musím sedět na trůně déle, pozoruji kresbu dlaždiček na zdi a hledám na nich „obrázky“ 🙂

  1. Maričko, jeden mobil dohromady… vlastně máte šťastný život, většinou jste spolu:)) Ale počítám, že k tomu máte pevnou linku – tu už my nemáme, každý v rodině je mobilní 🙂
   Jinak k tomu zírání na dlaždičky, když člověk nemá doma v kouleně co číst – já zase vidím ve šmouhách písmo 😛

   1. Ano, stále máme pevnou linku s okýnkem pro „caller ID“ 🙂 O tom, že se u vás hodně lidí odpojuje od pevné linky vím. Když ještě žila moje maminka, také o zrušení linky uažovala, používala hlavně mobil. Ale právě kvůli mně si ji držela, protože tenkrát byl ještě hovor odtud z pevné linky na mobil do Evropy drahý a z mobilu na mobil ještě víc (na tu délku, co my si povídaly). Zato z pevné na pevnou mě i víc jak hodinový hovor stál pomalu jen drobné.

 2. Taky čtu všude všechno, tedy pokud to přečtu (ale i s tím si poradím – třeba za účelem vyluštění často ani ne půlmilimetrových písmenek na obalech zboží v obchodech s sebou nosím v peněžence placatou lupu 😀 ). Stejně jako Hanča si beru do MHD nebo tam, kde počítám s delším čekáním, knihu. Akorát tedy na ten záchod si čtení neberu, tam se nikdy nezdržuji tak dlouho, aby to stálo za to.
  Telefon používám prakticky jen na telefonování a SMS. Mám sice chytrý, takže se s ním připojím na internet, ale je to jeden z těch prvních chytrých, co se objevily už před pěknou řádkou let, takže na tento účel je moc malinký, takže to, co vidím na displeji, nestojí za nic, a s tou dotykovostí to taky není tak úplně ideální. Už ho mám hodně dlouho a poctově slouží, ale zrovna nedávno jsem se rozhodla, že si opatřím nový, schází mi třeba ty mapy, navigace a jízdní řády po ruce, a takové podobné užitečné aplikace. Tak jsem zatím ve fázi vybírání a vybírání, chci, aby byl co k čemu, když už si ho budu pořizovat, a byl schopný provádět užitečné věci. Jinak na tom ale nejsem závislá. FB účet jsem si před lety zřídila jen proto, abych se dostala na FB kočičích útulků, a při tom v podstatě taky zůstalo, k žádné komunikaci ho nepoužívám a nic o sobě tam nemám. Elektronické hry nehraju, to mě nijak nebere. Tak snad ty zprávy, ale mně úplně stačí otevřít si PC nebo NTB, když přijdu domů. Neposlouchám na tom ani hudbu z žádného zdroje. Na veřejnosti radši sleduju dění kolem sebe – ulice, krajinu, lidi, než abych civěla na displej. Navíc mi přijde dobré sledovat na veřejnosti tak trochu, co se děje kolem, člověk nikdy neví, co se kde může semlít. Maniaci tomu asi nebudou věřit, ale když jdu třeba nakoupit, nebo cvičit, nebo něco podobného, tak nechávám mobil doma!!!

  1. No, chodit po venku a čumět do mobilu, to si člověk koleduje minimálně o bouli (jo, to se mi jednou stalo, ale s knížkou, fakt jsem narazila do kandelábru!:))

   1. No jo, ale spousta lidí to dělá. Buď jdou a čumí do mobilu, takže jsou na nejlepší cestě do něčeho/někoho narazit nebo zakopnout, nebo tak něco. Anebo si nasadí sluchátka a přestanou vnímat svět. Především vůbec neslyší, co se děje kolem, ale vlastně ani nevidí, jdou hlava nehlava, v jakémsi tranzu. Klidně tak vlezou třeba před auto.
    A to už vůbec nemluvím o magorech, co se v honbě po co nejatraktivnějším selfie někam zřítí a zraní, nebo rovnou zabijou. Já vím, je to krajní případ, ale není jich málo.
    Mobil je dobrá věc, ale vocaď pocaď.

 3. Cíleně se snažím předcházet situaci, kdy bych nemohla číst to, co chci – proto na cesty veřejnou dopravou nebo do čekárny u lékaře si beru do kabelky knihu, jinak stále v ní nosím časopis. Nebo radši dva. 🙂 Na WC si čtivo neberu, neboť tam netrávím tolik času, abych se stačila začíst. (chuckle) Ale znám domácnosti, kde součástí oné místnosti je i výběr časopisů ke čtení. A ještě si vzpomínám, že jsem se jednou, už vyvolaná sestrou do ordinace, ale ještě čekající na vstup k doktorce, z nedostatku jiného čtení naučila nazpaměť text plakátu, na který jsem zírala. Bylo to něco na téma, jak předcházet infarktu myokardu. (chuckle)
  Mobil používám jen na telefonování, SMS a fotky. Už několikrát mi synek nabízel chytrý model, ale odolala jsem, nepotřebuji být on-line neustále a navíc je mi líto vyhodit věc, která funguje. No co už se mnou, halt stará konzerva. Ale uznávám, že mapy v mobilu jsou dobrá věc, ty bych asi využila. Takhle chodím podle hlavy nebo podle papíru. 🙂

 4. Také se snažím přečíst vše, na co mi padne zrak, bohužel poslední dobou už nelze číst úplně vše, tedy alespoň bez brýlí 🙂
  A telefon jak jde doba pouýžívám k telefonování čím dál tím méně i když jej čím dál tím více používám. Dá se říct, že nyní používám už jen data a i ty telekonference, přestože je z větší části provozuji z telefonu jdou přes Skype a pdobné aplikace včetně obrázků a ne telefonováním 🙂
  A samozřejmě sdílení dat v cloudu se kterými mohu pracovat z kteréhokoli svého nebo služebního počítače, telefonu i tabletu je úžasné. Mám speciální google disk pro chovatele králíků, firemní cloud pro pracovní dokumenty, soukromý pro soukromé.

  1. Používam One Drive – pracuju teď pravidelně ze dvou počítačů vzdálených od sebe 250 km, takže jsem šťastná jak blecha, že nejsem závislá na (ne)ztrácení flešek nebo dévédéček. Když potřebuju, stahuju si dokumenty i do mobilu a nejednou se mi to hodilo.
   Mobil je pro mě skvělý pracovní nástroj – vlastně s ním pracuju jako s telefonovacím tabletem (který mám taky – po Martinovi, ale pořád jsem ještě nepřišla na to, k čemu ho používat – snad kromě hledání receptů v kuchyni 😀

 5. Čtu co je v dohledu. Chytrý telefon mám a jsem za něj ráda. Mapy, navigace… Potřebuji, lovim s ním kešky. A nebráním se Skype, fb, Flickr… Mám děti daleko a tak aspoň o sobě víme. A vidím fotky. Jo, telefonujeme si, ale fotka nebo video mi ukáže i obraz. No a pc na víkend a večery neodkladám, protože radši píšu všemi deseti na klávesnici než tužkou do sešitu. A psát mě zatím baví… Takže já moderní technologie nezavrhuji, ale snažím se, abych ovládala já je a ne naopak.

  1. Přesně Toro – taky jsme jako rodina rozházení, teď vlastně jsme každý jinde a sdílení fotek a poznámek v rodinné skupině na WhatsApp je mojí radostí 🙂 My jsme obecně velmi komunikativní rodina, ale kromě mě jsou všichni přes den v práci nedostupní pro volání – datové služby to jistí:))

 6. tak ceduli na Domestosu čtu v drogerii, když tento kupuji, pak už ne 😀 jinak čtu všechno, co kolem sebe vidím, úplně automaticky. někdy spatříte na cedulích neskutečnou lidovou tvořivost 🙂 nebýt obklopen vychytávkami elektronického světa, má-li jedna doma dva ajťáky, prakticky není možné – ale možná právě proto v pátek kvečeru odkládáme mobily a jiná „Jabka“ a lovíme je zpět v neděli večer 🙂

  1. Tak vidíš, zrovna u nás se přes víkend nejvíc sdílí, protože většinou mají všichni volno a dávají ostatním vědět, třeba co zajímavého zrovna podnikají. 🙂

 7. Chytrý mobil mám, ale nevisím na něm.
  Podívám se tam jen občas. Mám tam užitečné informace jako IDOS, počasí.
  Mám i ten zatracovaný Facebook, ale rozhodně tam nesdílím každou minutu. Chodím tam nepravidelně.

  Jinak čtu, co se dá. Mám ráda informace.
  A jsem moc vděčná za Google, díky němu mám přístup k mnoha užitečným informacím.
  Nebo je tu možnost koupit jízdenky a vstupenky přes net. To je výhoda. Zaplatím, vytisknu a mám po starosti.

  Já tyhle vymoženosti nezatracuji.
  A přesto každý večer před spaním, čtu starou dobrou milovanou papírovou knihu.

 8. ahaaaa tak jsem se dozvedela jak se jmenuje ta otravna manie i pri cisteni zubu pokazdy znova prelustit vsechna minipismenka na veskere kosmetice na umyvadle – a to proti sve vuli 😀
  (obcas vsechno otocim navody ke zdi ale kdyz ne, je to utrpeni)
  muj mobil je taky ‚debil‘ a ne ‚smart‘, umi jen volat a sms, ani nefoti, a je to uplne v pohode. koneckoncu sedim pred pc temer celou pracovni dobu, jeste cucet do obrazovky predtim a potom – nene! 😛

  kamaradka se ted zacala lecit na zavislost na surfovani (jako vazne :O ) – pricinou byl surf pri kojeni, kdyz uvolnene endorfiny vytvorily silnou vazbu na net a ted tam leze furtem furt i kdyz tam nic nepotrebuje. nahani to strach. (whew)

  sama jsem rada, ze dovolena byva temer vzdy offline, proste to tech par tydnu nijak nechybi – vzdyt driv to bez netu taky slo a jak dobre. (y)

  1. Závislost je průšvih, jako ostatně každá závislost.
   I proto se snažím samu sebe hlídat 😛

 9. Nutkavé čtení? To ne, mě ta písmenka lezou očima do hlavy sama. Ani se neptají 😀 Dokonce i v cizině, což je od nich zlomyslné.
  Ad mobil: vím, že je to nepochopitelné, ale nemám ho na telefonování. Za roky, kdy protějšek byl s velkou pravděpodobností za volantem, na poradě, za katedrou (mamka), ve školní lavici … jsem se naučila posílat písmenka a při tom zůstalo. A protože od svého mobilu navíc očekávám, že mě dostane z maléru, když se ztratím, nebo pichnu kolo v divočině, je na to dimenzovaný.
  Dede, já tvé sympatie k elektronickým hráčkám sdílím. Je snadné být mobilní nezávislák, když sedím u stolu s počítačem připojeným k internetu kabelem, lékárna je přes ulici, kolegové vedle v kanceláři a po cestě z práce se stavíš za rodiči, protože to je hned u oblíbeného supermarketu 😉

  1. Ri, mluvíš mi z duše 🙂 A takovou hezkou domácí situaci, kdy jsou všichni pospolu na více méně jednom místě jsem nějak v životě nezažila 🙂 My nejen bydlíme různě daleko od sebe, ale ještě jsme různě na cestách, často dlouhých cestách – což znáš s Jakkelem. Mobily nám prostě usnadňují život zásadním způsobem 🙂

 10. Ano, čtu každý papír na kterém jsou nějaká písmena.
  Ne, svodům mobilů nepodléhám a jsem na to hrda. Jenom po procházkách se psem juknu, kolik kroků jsem ušla. Ne kvůli kondici, ale porovnávám různé okruhy. Jinak telefonuji a esemeskuji velmi moderátně a mobil většinou zapomenu v autě, i když auto připomíná, abych si ho vzala. Odseknu neotravuj!, a ráda ho zapomenu.

 11. poslední dobou mě vytáčí lidi,co furt hrabou v mobilu, rejděj prstíkem po skle,jako magoři a neviděj a neslyšej..už několikrát jsem se zvedla a odešla z domluvené přátelské schůzky,protože jsme se cítila jako ten „křen“. Závisláci….když nebyly mobily,u telefonních budek fronty taky nestály…zlatej Beaver, tam se telefony nosit nesměj a je klid…jinak na toaletě bych si i ten leták z Globusu přečetla, ale nejde to,neb mám na hlavě Cecilku a u nohou někoho dalšího a jsem ráda, když si bez nehody vytřu….. mobil na ně ni neberu, s knihou jsem s etam zavírala,když jsme nekonala potřebu,prostě jsme si sedl ana dekl,opřela se o kachličky a četla….byl tam klid 😀

  1. Sharko, teď jsi mě rozesmála – prý se na telefon fronty nestály! 😀 Tak u nás na sídlišti, když jsme se kdysi přistěhovali na Lužiny, se fronty stály a pekelný. Protože nikdo nevěděl, jak dlouho se ten před ním bude vybavovat. I když vybavovat se, když ti za patami vrčí pár dalších lidí – to chtělo odolnost. Ovšem, když sis předtím na ten hovor půl hodinky počkala, ta odolnost se vytvářela celkem snadno 😀
   Ano, přiznám se… miluju mobilní telefony 😛

   1. Mobil mám, ale ,,blbý“ čili bez O. S., který umí jen SMSkovat a telefonovat, což mi stačí. A dodnes vzpomínám, jak jsem se koncem 90. let zastavil na Václaváku u budky, přd níž stála fronta, vytáhl z kapsy služební mobil a spokojeně si telefonoval, zatímco frontu stojící dav jen vztekle zíral. Pevnou linku jsme zrušili hned, jak GSM pokrytí dosáhlo slušnější úrovně, ještě před nástupem střílejícího psychopata Berdára do čela Telecomu a několikrát vyhazovali podomní prodejce, kteří nám ji přišli nabízet.

   2. no jo na Lužinách, to v Chrudimi byla ta nejbližší budka v 99% volná a rychej hovor se dal vyřídit i z hospody 😀

  2. Když jsou sami a hrabou se, ať si to užijou, ale co mě vytáčí doběla je, když „venčí“ psa stylem jdu, čumím do mobilu a táhnu kačera na špagátě. Naprosto žádná komunikace se psem, v tom lepším případě aspoň zastaví když pes potřebuje. A stejně šílené situace vídám i s dětmi – matka jde, čučí do mobilu a dítě úspěšně ignoruje. Já vím, že je otravné odpovídat na milion dětských otázek, ale čumět do mobilu a ignorovat je? 🙁 Ale ono se jim to jednou vrátí.

   1. Máš pravdu, tedy bohužel. Časem tomu děcku taky koupí mobil 🙁 . O psu nemluvě.

    I když, viděla jsem světlou výjimku, to ta matka na mobilu hledala odpověď na otázku, jestli mají včely zuby. I když nevím, jestli mne to víc potěšilo nebo poděsilo. 😀

     1. řekla bych, že nikoliv 😀 ale děti se dokážou ptát na neskutečné věci ( „a tati, prdí taky hadi? „)

       1. čurají,do vody a ty se v ní koupeš…to jsme jednou mstivě odpověděla nějaký protivný holčičce u moře…do konce pobytu do něj nevlezla…. (chuckle)

        1. jo tak takhle vznikli obojživelníci! To byly uvědomělé ryby, co chodily čurat na břeh! 😀

    1. už jsi viděla psa s mobilem? 🙂 Leda tak, že ho nesl v tlamě. Zatím se, zaplať pánbůh, se psem takto komunikovat nedá. Mobil mám jen na telefonování /když ho nezapomenu doma nebo taky v autě/ a jednodušší úkony. Závislák tedy nejsem.

   2. to taky a když si sednou se mnou na domluvený kafe a po pozdravu vytáhnou nebo překlopěj ten bazmek a šoupaj, tak odcházím….

    1. Sharko, to je prostá nevychovanost. Kdyby takový člověk neměl mobil, byl by pravděpodobně hulvát jiným způsobem 🙂 Mobil bych z toho nevinila:))
     Nejde mi net, než v mobilu, takže zkusím počkat, jestli to naskočí (blbě se mi píše:))

 12. Eh, milé dámy, začínám se kapku stydět – já vím, že moje náklonnost k technologickým hračkám je kapku ujetá, ale ten chytrej mobil mi přijde jako úplně běžná a strašně užitečná věc! 🙂
  Eh, nemluví tak maniak??? (blush)

  1. Máš pravdu, Dede, ale i tady platí přísloví: XXX je dobrý sluha, ale zlý pán (za mého mládí se tam dosazovalo oheň, ale mobil tam může být taky). Je na něj spousta fajn aplikací (mapy s navigací gde-proboha-su, podle kterých se prima chodí i po polňačkách v neznámém terénu, stellarium na pozorování noční oblohy, různé kalendáře a komunikační možnosti, aplikace typu akcelerometr, úhloměr, ladička, analyzér zvuku, termokamera pro tablety…). Ale jak píšeš, člověk se musí někdy ovládat a umět ten poklad vypnout.

   Na nutkavé čtení mívám v kabelce něco do práce anebo se rozhlížím v tramvaji. Bývají tam plakátky anebo rovnou držák na Šalinu – to je časopis dopravního podniku. Čtu si a jede se mi líp.

  2. Katastrofa je, když, (ve většině případů) je mobil chytřejší, než jeho majitel.

  3. Proč by ses měla stydět Dede? Mně spíš příjde divné když má někdo uzavřenou hlavu a technologii zatrvrzele odmítá, že nebude ‚čučet do mobilu‘. Ale vždyť na tom čtu noviny, knížky, vtipy, facebook, koukám na youtube na cimrmana nebo hudební videa, povídám si s mamkou a ségrou, které bydlí v česku a německu,hraju si detektivní hru nebo vybarvuju mandaly, v autě si mobil dávám jako navigaci. A tak dále.

   1. Takže při takovém nářezu musíš furt “čučet do mobilu” , není-liž pravda 🙂 . Nic proti tomu, tvoje volba! Lidi nejsou uzavřeni technologii, ani to nejde, ale někteří nezávislí radši koukají kolem a youtube si pustí až doma na PC, iPadu a jiných. Jsou volní!!

    1. No jo mě to rozčiluje, když slyším výrazy jako že někdo čumí do mobilu, to zní jako kdyby si někdo představoval, že prostě lidi tupě hledí na prázdnou obrazovku. Například já jsem teď v práci, mám přestávku, přístup na počítač nemám, ale protože mám mobil tak si můžu přečíst dedeník. Pak si popovídám s máti, která je dneska sama v nemocnici a naštěstí mobil má, a přečtu si kousek knížky než budu muset zpátky.

     1. Hm, takže jsi celou přestávku promobilovala. A jsme zase na začátku.
      FD, neber to osobně, je to jenom replika na dané téma. Nedalo mi to, ale plácnu se za to přes pracku. 🙂

      1. Aha, takže kdyby si dedeník přečetla na služebním počítači, z hloupého telefonu zavolala mamince a posvačila při tom nad rozevřeným časopisem, udělala by fakticky totéž, ale bylo by to v pořádku?

    2. nevím, jak jsi z popisu vyvodila, že FD je na mobilu přilepená bez přestávky na jídlo a oddech 😀 já to chápu jako výčet toho, na co všechno mobil používá, když už ho má chytrý. zrovna Jabko nebo jiný smart jsou skvělé právě v tom, co všechno umí a ty tím pádem, pokud jsi pracovně hodně v pohybu/ máš půl rodiny stovky km daleko, nemusíš s sebou vláčet žádné velké stroje. ono je to celé spíš o nastavení – kdo nemá sklony k závislosti, nebude k neodtržení ani od toho mobilu 🙂

   2. Já zásadní problém vidím v tom, že každý očekává, že každý je okamžitě dostupný. A díky příznakům „přečteno“ vzniká i tlak na odpověď. V tomhle se svět zrychluje až nepříjemně rychle

    1. pravda 🙂 ale to je přesně to, na co vesele kašlu 😀 kdo se nedovolá, může napsat zprávu a ozvu se mu hned, jak to jde. výjimka je, když volá mamka, MLP nebo syn 🙂 a v zimě služební mobil. moji kluci mají nastavené na pracovních mobilech zvláštní zvonění pro klienty, kteří mají nasmlouvaný servis pro akutní případy. a o víkendu se mobily pravidelně odkládají.

 13. Tak spíše nekontrolovatelné čtení než nutkavé, já prostě číst musím. Jakmile je něco někde napsané, automaticky to čtu.
  Chytrý telefon sice mám, dokonce ve dvou vydáních, ale prostě se snažím ho opravdu používat jen v nutných případech. Hlavně na volání.

 14. Čtu. Všechno. Ale telefon mám „hloupý“ -já s ním chci totiž telefonovat.
  Sobota bez internetu? Netřeba vyhlašovat, to se v sobotu ráno vezme batoh a návrat v neděli večer, to už se na internet může. Trochu teda podvádím, tablet internet má, ale sosám tím informace do map, ne že se u každé druhé jedle přesvědčují zda nemám nový mejl. Ani neposílám fotky online na fejsbůk, tam vůbec nejsem.

 15. Ano, čtu i návod na toaletní papír.
  Ne, telefon používám pouze jako telefon. Svět informací existuje pouze na mém desktopu a všichni kolem mě to vědí a respektují.

  1. Mám to stejně. A když někam jedu, je vypnutí mobilu první, co udělám. Přístup na fejsbůk a další podobné 3,14čoviny mám zablokovaný a žiju v klidu a pohodě. A pokud jde o čtení: Čtu rád a hlavně vše, co bych, podle mínění předkladatelů, měl podepsat. Většinou ten papír omlátím předkladateli o hlavu a oba vyhodím. Sousedka se jednou spletla, podepsala lejstro, kterému nerozuměla a pak brečela, protože jí účty za plyn stouply o 30%

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN