MATYLDOVINY: Jen růžová to může být…

Onehdy jsem na nějakém fóru narazila na otázku, která mě zaujala – mohou ženy středního věku nosit růžovou barvu? Nejdřív mě zaujala absurdnost té otázky – proč se nikdo nezeptá, jestli můžou nosit modrou nebo zelenou? Co je divného na růžové?

 

 

Růžová byla v historii barva mužů. Takový rokokový růžový kavalír byl naprosto obvyklý. Až ve dvacátém století se z ní stala barva holčiček. A všimli jste si, že Panna Marie je obvykle oblečená v modré?

Pak jsem schválně nakoukla do katalogů s oblečením a zjistila jsem, že růžová není pro dospělé ženy zrovna preferovaná barva. Pokud ano, dokážou ji výrobci spojit s nějakým rádoby sladkým romantickým prvkem a dojde ke katastrofě.

Pak jsem se zamyslela nad svým šatníkem. Určitě nic růžového nemám! Ale mám – tričko, huňatou mikinu-klokanku a dokonce plavky. A mám je moc ráda. Nijak nepatřičně si v ničem z toho nepřipadám. A to není žádná pudrová růžová, ve které bych vypadala jako kilo tvarohu, ale fakt růžofka!

A následně se mi vybavil nějaký anglický film, kde v růžové – ne barbínovské, ale pěkné růžové – chodily hlavně starší dámy. A jak jim to slušelo!

Takže mi hlavou pořád vrtá podivnost té otázky – co je divného na růžové?

 

Dede: Růžová je barva, která z nějakého důvodu budí emoce – málokdy slyším někoho razantně prohlásit, že tuhle barvu (doplňte cokoliv kromě růžové:)) by tedy na sebe nevzal – o růžové to ale platí. Napadá mě, jestli za to nemůže Walt Disney! 😀 Rovnou se přiznám, že já ji mám ráda a mám ji v šatníku zastoupenou. Ne tak často, jako třeba modrou, ale dost. A čím jasněji růžová (vždy bez nádechu do lososova) tím líp!:))

Takže k Matyldině otázce přidávám další: Nosíte růžovou? Pokud ano, jaké odstíny máte rády? (Páni se asi dnes nezúčastní:)) Na oblečení nebo doplňcích? Vítáte růžovou v interiéru? Pojďme si dnes udělat růžovou středu! 😀

 

 

pink glitter texture abstract background

Aktualizováno: 18.9.2018 — 19:57

124 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. Je nádherná! Má moc pěkně vybarvené znaky – máš radost, viď? (inlove) A Aira vypadá, že se taky baví, snad to bude bezproblémové soužití.

   1. Radost – někdy, někdy bych ji nejradši přetrhla jak hada. Zlobí jak čertík, chodí zavěšená za botu a hryže ji, bohužel botu na zlomené noze. Včera jsem přemýšlela, proč mě ta noha tak strašně bolí, musela jsem si jít lehnout brzy večer, protože jsem nemohla chodit, už jsem měla černé myšlenky, že se v té noze děje něco špatného (oteklá, horká). Pak mi došlo, že skoro třináctikilové štěně na špičce nohy je záhul jak pro tu nohu, tak i pro záda (mám je od toho pádu zablokovaná a nechce to povolit). Takže koleno jsem ledovala, záda v kříži naopak nahřívala. Ráno jsem dokonce vstala z postele, i když jsem večer měla problém si do té postele lehnout.

    Vybarvení Blair není ideální – znaky má sice všude, kde je má mít, ale jsou moc světlé, potřebovala bych koupit Roboran H pro barevné psy, trochu by to mělo pomoci. No a má černou na prstech nohou a na zadních nohách (nevylučující vady), vypadá jak šmudla, co se nemyje 😉

    1. Stejné packy má Berry – ale u vlčáků je to dost jedno:))
     Jinak lity lity, já si po třičtvrtě roku kulhání napravovala záda skoro rok… držím palce

     1. N, já nevím, jestli kulhám kvůli zádům nebo mě bolí z toho kulhání 😉 . Ale když jsem zhukla z těch schůdků, tak mě bolelo to koleno a v zádech, dokonce mi dělali i RTG páteře, pro jistotu, takže jsem si s těmi zády hnula a skákání po jedné noze tomu asi moc neprospělo.

 1. a co chlapi a růžová? myslíte že to nutně musí být gay když má něco růžového??? :O

  diskusi jsem zatím jen prolítla (pošušňám si později), ale i tak jsem už asi osmkrát lezla do té tabulky barev, abych věděla o čem píšete 😀 😀

  sama nic růžového nemám, kdysi dávno jsem měla jednu mikinu která byla (asi) růžová s vínovou(?asi), ale ne taková ta cukrlátková… jinak mám asi nejraději zelenou, všechny možné odstíny (a že jich je!!!!!), dokonce mám i zelený brejle a optička mi tehdy řekla že málokomu zelené sluší – pravda, bylo to v době kdy jsem měla vlasy červené… mívala jsem ráda černou – co mám kočky tak jsem ji ÚPLNĚ škrtla ze šatníku, stejně jako i další opravdu hodně tmavé barvy, to prostě není možné (headbang)

  1. Nemyslím – i když u chlapů bych řekla, že to musí být s mírou:)) Tedy košile nebo tričko jo, oblek fakt radši ne 😀

 2. OT – včera ráno mi Berry nechtěla snídani, na vycházce při běhu za míčkem upadla a když mi odpoledne nechtěla piškot a jen se dívala, jak spadl na zem, tak jsem ztratila nervy a jela s ní k veterináři.
  Paní doktorka na první pohled a pohmat také nic neviděla, ale když jí změřila teplotu, tak měla Berry přes čtyřicet. Tak odběr krve a čekání (bála jsem se potíží s ledvinami, přece jen, bere už stále léky proti bolesti). Ukázalo se, že je to silná bakteriální infekce (což bylo lepší než čeho jsem se bála), ale kde se vzala?
  Nakonec se ukázalo, že to nejspíš vzniklo z malé ranky na pysku, kterou si Berry udělala asi před týdnem. Na té tlamě není nic extra vidět, jen kolem zubu je ten pysk růžový, ne černý, žádný otok, nic – ale přesto se tím prý mohla infekce dostat do těla.
  Dnes je Berry trochu lepší, ráno si vzala maličko masa s rýží a trošku se prošla. Ale je vidět, jak ji to vzalo…
  A teď si vezměte, že jsem s ní šla k veterináři vlastně jen na základě jednoho dne odmítání jídla a mé paranoie. I ten čumák měla pořád studenej a mokrej!
  Píšu to sem proto, abyste věděli, co může udělat nepatrná ranka na tlamě – nebo v tlamě….

   1. no potěš..ještě ke všemu co musíš dělat,nemocná Beruška…taky to nemáš jednoduchý…ale chytla jsi to včas, tak snad to zaženete….. (hug)

  1. Chudák Berruška a chudák ty. Držím palce, ať je co nejdřív ve své kůži a zdravá. (y) (y)

  2. Dede, není to paranoia. Já bych s Fleur taky šla k vetovi, když přestala jíst. Bohužel jsem ležela v tom špitále. A Fleur za tu lhostejnost MHP zaplatila životem…
   Držím pěsti, ať se Berry brzy uzdraví.

    1. Jejda, tak to moc držím Berryšce palce, aby byla brzo zdravá.
     Když Kamča přezubovala, asi se jí do té ranky po zubu taky dostala infekce a byl z toho zánět ledvin s hospitalizací na veterině. Coliformní zánět!! (devil)

     1. Lído, to muselo být hrozné – chudák pejska. (h) To by člověk neřekl, co? Přitom to tak nějak abstraktně vím, že zuby a obecně ústní dutina může být vstupem pro nepěknou infekci, ale člověku to hned nedocvakne.

   1. Teď jsem si přečetla a moc moc přeji Berrynce i tobě ať je brzy líp. Kluci kolií posílají čumákovku !

  3. Tak hlásím, že Berry je líp a dokonce si dala večeři, takže nemusíme jet na injekci atb, protože jsem jí mohla dát do masa tabletku.
   Mimochodem, obě bereme na „tlamové“ problémy augmentin 😛 Prostě jakej pán, takovej pes! 😀
   Je pořád taková rozcuchaná, pomalá, ale rozhodně má živější oči. Jak jsem ráda, že jsem na nic nečekala a rovnou jela na tu veterinu!

 3. To jsme tak, dávno tomu, s tchýní vybíraly, v čem bych mohla jít na promoci. Vytáhla docela pěknou látku, mohl z ní být kostýmek (antracitová s bílou nitkou). Hodila mi to přes rameno a vyděsila se, že v tom bych vypadala jak vdova, měla jsem 23 let 😉 . Černou, hnědou, zelenou a hodně tmavě modrou nenosím, vypadám v nich jak zelinka. Ono je to u mě s barvami takové zvláštní, snadno se v obličeji opálím a tak v létě nosím jiné barvy než v zimě – jak přestane svítit sluníčko, tak vyblednu do popelava…

 4. Mám jedny letní, dlouhé a široké růžové kalhoty, je to len s něčím, nosila jsem k nim tenkou poloprůhlednou hnědou tuniku a pod ní růžové tílko a vypadalo to docela dobře, ještě mám část oufitu doma. 🙂
  Nebyla to taková ta barbínovská růžová ale nevím jak ji nazvat, snad studená ?

   1. Dobrá pomůcka! Mrkla jsem a vzpomněla si, že jsem měla na synkovu svatbu kostým v barvě zde uvedené jako lasturová růžová. V kombinaci s černým topem to bylo prudce elegantní. 🙂

   2. Týjo – to je odstínů! Všecky jsem poctivě projela, ale pamatuju si z toho prt. Akorát vím, že ta malachitová mne překvapila, představovala jsem si ji daleko sytější a krásnější!!

   3. Hm, podle téhle stupnice je jahodová růžová jiná, než jak jsem si ji představila já:)) Zajímalo by mě, jak by vypadala červánková! 😀

    1. Kterou červánkovou máš na mysli – růžovou, šedorůžovou, růžovou s nádechem do zlatova, fialovo růžovou…?

     1. Já vím 😀 Jen jsem si vzpomněla na červánkové šaty… to byla tuším princezna se zlatou hvězdou na čele, co je chtěla? 🙂

      1. No a proto král Kazisvět se nemohl v žádném případě zavděčit, protože princezna Lada měla na mysli úplně jiné červánky než onen prožluklý král.

     2. Anebo taky růžovou do oranžova či dokonce červenorůžovou či růžovou se zelenkavými okraji … to všecko na červáncích lze vidět. Taky je rozdíl, zda se mluví o červáncích ranních či večerních, jarních, letních, podzimních a zimních. Ne ne – deset šatů v barvě červánků a každé jiné barvy. (rofl) A včil babo mudruj

      1. Kdyby byla Lada důslednější, tak z něho nejdřív vyrazila desatery úžasné šaty a teprve pak ho kopla do obrněného pozadí.

    2. A když vezmeš v potaz i rozdíl v zobrazení barev na různých monitorech, je to vlastně všechno úplně jinak 😉

 5. Musela jsem se hluboce zamyslet nad tím, jestli vůbec mám něco růžového v šatníku, protože bez přemýšlení bych řekla, že asi ne. Ale mám – jednu bundu signálně lososovou, svetřík s růžovofialovými proužky a jeden šáteček. Kdysi jsem vlastnila zimní bundu, která měla přesně ten odstín rúžové jako má čtvereček u nadpisu. Krom toho, že byla k nepřehlédnutí, taky skvěle hřála. 🙂 Ale jahodově růžovou halenku, kterou jsem kdysi dostala od tchýně, jsem sice několikrát vyzkoušela, ale pokaždé vždy vrátila do šuplíku. Nakonec jsem ji rozstříhala na šaty pro panenku. (blush)
  Ráda nosím všechny odstíny modré, zvlášť v kombinaci s bílou, tyrkysovou, žlutou. Vůbec nenosím hnědou a málokdy zelenou.

 6. Starší dámy oblékaly růžovou protože lichotí starší pleti. A netýká se to jen oblečení. Jedné ředitelce banky jsem nechala vymalovat kancelář včetně stropu světlounkou růžovou a fungovalo to krásně.
  A já mám doma světle růžově vymalované WC :)V kombinaci se světle šedým a tyrkysovým obkladem to vypadá skvěle.

 7. Předně, absolutně se neřídím všelijakými pseudoodbornými radami „módních policistů“ o tom, co kdo může nebo nesmí v jakém věku nosit.
  Pokud jde o barvy, měla jsem období, kdy jsem odmítala modrou (v dětství jsem si jí užila tolik, že jsem jí byla přesycená), ale to období už pominulo a teď mám v šatníku hodně tmavomodrých věcí a nosím je ráda. Taky ráda nosím černou a k ní něco pěkně barevného. Doslova miluju fialovou a mám ráda i tu růžovou, o které je dnes řeč – spíš tu výraznou fuchsiovou, než mdlou pudrovou. Taky mám ráda šedou v kombinaci právě s růžovou nebo s červenou. Mám spousty šátků a prominentní místo mezi nimi má právě hedvábný malovaný šedý šátek s růžovými obrazci, můj nejoblíbenější. V šatníku mám i všechny možné jiné barvy kromě jediné, a to hnědé. Tu nesnáším a hnědé triko, kalhoty, sukni nebo svetr bych si na sebe nikdy nevzala. Toleruji jen dvě hodně tmavohnědé semišové bundy. Byly tmavé už jako nové a jak stárnou, tmavnou pořád víc, takže už se pomalu blíží černé, a proto je beru na milost. Hnědou jsem vymýtila i z interiéru. Před čtrnácti dny jsem se konečně vzchopila a předělala poslední pokoj v bytě – pracovnu, v kterém jsem měla ještě původní starý nábytek – svůj bývalý studentský hnědý. Už jsem ho vysloveně nenáviděla. Šel pryč a místo něj mám bílý a pár kousků černého, takže teď už nemám doma nic hnědého a cítím se dobře 😀 .
  S béžovou je to tak, že tu světlounkou, „slonovou kost“, mám ráda právě pro její univerzálnost a vnímám ji vlastně jako variantu bílé, tu můžu. Naopak tu tmavší, „bílá káva“, ráda absolutně nemám, to je pro mě varianta hnědé a tu neberu.

  1. Hnědá mi zrovna pásne, jsem podzimní typ. Ale nemůžu říct, že bych ji zbožňovala, jen mi jde k pleti 🙂

 8. Jsem zase ve vlaku, teď nějaký čas budu jezdit do Prahy dvakrát týdně :(, tak jen marně dumám, zda mám něco růžového. Velkou plochu jako bundu, triko, gatě, si nevybavuji. Asi ne. Zato dcera růžové období měla a teď ho začíná mít vnučka. To mi asi stačí, víc růžové už bych neunesla.

   1. Jo, ty myslíš ty světle fialový? Tak ty mají do růžové opravdu daleko, i když už jsou dost opraný a momentálně mají nakročeno k Pavle…

  1. Tak šaty nebo kalhoty bych si určitě růžové nevzala, ale kdysi jsem měla růžovou zimní bundu, dlouhou (nelesklou!:)), takovou… jahodově růžovou. Měla jsem ji moc moc let a milovala jsem ji. Dosloužila v kočičím pelechu:))

   1. já měla růžový manžestráky, v roce 1987, mám je i na třídní fotce, nosila jsem k nim černé sako a bílé tričko 😀

 9. Růžová není moje barva.
  Nicméně odhalila jsem tři kousky – tričko s rolákem, které mám proto, že jsem chtěla ten rolák a v jiné barvě ho neměli. Nicméně vypadá dobře k šedozelenému svetru.
  Boty – to bylo záměrné, mám úchylku na výrazně barevnou obuv.
  A šátek – měla jsem šátkové období, kdy jsem nahamounila asi všechny barvy 😛 .

 10. Z oblečení mám trička, v různých odstínech růžové. Včera jsem si koupila otevírací pouzdro na mobil v růžové, je bezvadně vidět v chaosu (binci) v kabelce. A můj muž po mně zdědil růžové pouzdro na tablet a také si pochvaluje, že jej hned najde v hromadě knížek a časopisů.

 11. Ono hodně zaleží, u jakékoliv základní barvy, na barvě přimísené. Ta z toho udělá buď barvu studenou nebo teplou, nehezkou, nebo hezkou. Růžovou teď žádnou nemám, ale když byla, tak s příměsí hnědé. Ta srazí tu jinak cukerinovou růžovku a je víc libá oku mému. Za diblíka už nemůžu.

 12. Děvčata, kvizová otázka: Která zpěvačka zpívala tuhle písničku před Csákovou, nevíte?
  Červenou už nechci víc a černá se mi protiví,
  s tou bílou jsem to přehnala a ta zelená je šílená,
  jen růžová to může být tydydududydydududypdyp…

    1. Jo a ještě „Růžovou ti krinolínu, koupím dítě mé…“ a to si myslím, že Čeřovská zpívala.

     1. Sestry Allanovy a pak Edita Štaubertová s nějakým pánem.
      Ale původního interpreta té písničky od Czákové si fakt nevybavím.

  1. Já si myslím, že ta písnička byla psaná přímo pro Ilonu, že jí nikdo jiný před ní nezpíval. Ale je to jen můj dojem.

   1. Zpíval. Já si to pamamtuju, moji rodiče hudbě z téhle doby hodně fandili, tak to mám naposlouchané.

    1. Mám to v hlavě v takové umečenější verzi, než zpívala Ilona, ale nemůžu to nikde najít! Že by fakt přímo pro ni?

     1. hele a nepleteme si to s Malým vozem? To Čeřovská zpívala a po ní i Ilona… (Malý vůz čeká,mě leká….)

      1. Malý vůz určitě zpívala Čeřovská (a jestli ještě někdo po ní, to nevím, to už jsem neposlouchala).

       Taky to mám v hlavě v jiné verzi, tak to jsme dvě, Matyldo.

       Jinak na té pásce byla taky písnička Pentle růžová (Tahle pentle růžová ta se podobá holce, kterou mám rád), snad ještě s Pilarovou. Jenže to taťka nahrával tak různě a všude možně, tak nevím, vodítko to není.

 13. Jak jsem už podotkla u článku, růžovou mám ráda, byť ne každou. Musí to být studená růžová (já vím, zní to divně:)), tedy bez příměsí žluté, oranžové a tak. Z těch barev u článku (prostě jsem si vygooglila pink color:)) by se mi líbila ta druhá, tmavší.
  Na otázku, co je na té růžové bych odpověděla: nic, je to hezká barva, akorát z ní marketink udělal zuřivou barvu malých holčiček a dospělé ženy se v ní pak mohou cítit blbě. 🙂
  Já mám růžovou zastoupenou v šatníku celkem dost – nějaká trika, mikina, dvojdílné plavky a svítivě růžová šála, kterou používám na pochmurně tmavošedou zimní bundu. Ta bunda v jiné barvě nebyla, ale má růžovou podšívku, tak jsem to brala jako nápovědu a funguje to:))
  Jinak pokud jde o barvy v interiéru, tak bych s růžovou naopak žít nechtěla – končím u růžové osušky:))

  1. Ještě bych se pozastavila u barev pro děti. Jak se vám líbí nynější trend (nebo co to je) oblíkat děti do černé, šedé nebo maximálně špinavě bílé (jako biobavlna čičo)? Navíc dodávat hračky výhradně v „přírodních barvách“ – tudíž bezbarvé.
   Mně se to teda moc nelíbí, ale nejsem holt moderní …

   1. Ygo, taky nejsem moderní – mně se dokonce nelíbí ani černé kočárky – myslím ty hluboké, na miminka:))
    Navíc si myslím, že děti mají být venku vidět a jasné barvy tomu pomáhají. Pokud rodič bere v úvahu, co se kterému dítěti líbí (já třeba byla holčička oblékaná zásadně v modrém, protože jsem jinou barvu nechtěla:)), tak v tom nevidím žádný problém 🙂
    Ostatně, nemáte pocit, že v těch šedesátých, sedmdesátých letech tu moc růžové nebylo? Holčičí barva tehdy byla spíš červená – aspoň jak si to pamatuju já:))

       1. Já je taky miluju, ale pouze ten černobílý seriál. Tam byla Morticia překrásná a titulní melodie mi stále zní v uchu. 😉

        1. a dabovanej byl ve slovenštině, Morticii namluvila Božidara Turzonovová a ruce se se říkalo VEC …. taky ho miluju….

    1. Hm, červená byla používanější…
     Před dvěma lety sháněl brácha s manželkou kočárek pro mimi- a skoro všechny byly černé. Prý největší šleha byl černý kočárek s bílými záclonkami- taková apartní rakvička 🙂
     Období oblečení pro děti v šedé, černé a béžové jsem zažila, když byla Kuba malý. Strašně těžko jsem kupovala něco barevného- a přitom malé dítě musí být venku vidět a pokud se pohybuje tryskovou rychlostí jako Kuba, tak o to víc!

     1. Tak tohle fakt nepamatuju (děcka jsou ročník 91 a 94), asi to bylo až pak, nevím. Já je oblíkala vesměs do modré a zelené, v létě mívala dcéra nějaké pestřejší barvy.
      Černou (a šedou) nosím sama, už léta. Ale poslední dva roky jsem už vyměkla a začla jsem nosit i tmavomodrou.:-)

   2. Bílá je na oblečení na děti (aspoň tedy na moje) hodně nepoužitelná.
    Černá je fajn na gatě (pominu-li, že v tom případě se neválejí v černém bahně, ale ve světlém). Jinak nejlepší jsou pastelová trička – děcko je vidět, někdy i hodně vidět – jak píše dole Matylda, tryskomyši musí být výrazné.

    1. Žádné bahno není dost černé, aby nebylo vidět na černých gatích. I bláto z černozemě je po uschnutí šedivé 🙂 🙂

       1. Byli jsme kousek za Brnem (v Ořechově) na oslavě narozenin našich kamarádek, slavily 40 a 50, na pozemku byly i přes suché počasí bahnité louže a do jedné jsem omylem vstoupila, no.;-)

 14. Tak já na ty odstíny růžové, co jsou uvedeny v článku, moc nejsem, ale něco v jemnějším provedení by se přece jenom našlo. Mám růžovo-šedé triko a nosím ho ráda, mám hedvábný šátek s několika barvami a té růžové je tam taky dost, ale ten jsem už unosila (rofl) .

  Jinak z výrazných barev mám ráda zelenou a oranžovou. Opravdu nemám ráda fialovou (ale po mamce jsem zdědila fialovou mikinu, tak tu beru na milost). A hnědá je pro mne tabu – nevím proč, ale mi připadá, že mi vůbec nesedí.

  Jinak jsem slyšela, že starší dámy by měly nosit růžový šáteček na krku, že tahle barva lichotí jejich porcelánové pleti … tak bych měla vyrazit nějaký zakoupit.

  1. Nojo, Ygo, to je optická iluze. Když si nevezmeš k tomu růžovému nic bílého, máš opravdu hezčí odstín. Ovšem nejlepší je stejně chytit venku zdravou barvu z procházek a práce na zahradě, to pak žádná lichotidla nepotřebuješ.

 15. Tak asi sú ľudia, ktorým svedčí zrovna tento druh ružovej (pink/magenta – nemáme na to ani poriadne slovo, „cyklámenová“ alebo „fuchsiová“ ma nejak nepresvedčili), ale ja k nim určite nepatrím a nič v tejto farbe na mňa bez celkovej narkózy nedostanete. Vrcholne oku neladiaca mi pripadá kombinácia ružovej a červenej, nejako sa mi to spolu bije. Milujem limetkovú, tyrkysovú, aj niečo oranžové by sa našlo, ale pink nikdy (chuckle) . Ale som presvedčená, že farby, a tým myslím výrazné farby, by sme mali nosiť bez ohľadu na vek a iné kategórie, na šedkavé, hnedkavé alebo čierne oblečenie nie je nikto dosť starý!

  1. Tak na mě bez narkózy (hezké sousloví) nedostanou béžovou. Tu nenávidím z hloubi duše! Mimo jiné asi proto, že mi ji v dětství cpali, páč je taková praktická a hodí se ke všemu… tak z té dostávám osypky.

   1. Ja som mala na výške šedé obdobie, na skúšky som chodila v šedej blúzke a šedej plisovanej sukni alebo šedých kockovaných vlnených šatách (to v zime). Neviem, či som sa nejak podvedome štylizovala do šedej myši, ale našťastie ma to dokonale prešlo a šedú tiež už nikdy (chuckle)

    1. A já mám šedou docela ráda (tu béžovou ne), ale většinou je doplněna něčím výraznějším (minimálně mojí výraznou postavou (rofl) )

     1. No a k té šedé se krásně hodí zrovna tahle výrazná růžová – magenta, nejen na oblečení. Já mám celou hromadu přehozů na sedačku a potahů na ozdobné polštáře a čas od času to měním, čímž se vždycky úplně změní atmosféra obýváku. A jedna z nejpěknějších kombinací je právě tmavě šedý přehoz, k tomu světle šedé a bílé polštáře a jeden divoce růžový, moc pěkné.

  2. Tak bez narkózy (km, to je moc pěkně řečeno:)) by na mě nedostali béžovou a oranžovou – jak v přírodě miluju podzimní barvy, tak mně jako osobě vůbec nejdou, a to ani poté, co jsem se z blond přebarvila na tmavo, prostě v nich zmizím. 😛
   Šedou můžu, pokud k ní jsou výraznější doplňky. Mám moc ráda červenou (momentálně nosím červené botky i kabelku), ale moje známá výtvarnice a švadlena mi tuhle (s jistým údivem) řekla, že růžová mi jde líp než červená. Tak já mám tu růžovou prakticky odborně odsouhlasenou 😀

   1. Červené boty miluju- i když v červených lodičkách si připadám jako Dorotka z Čaroděje ze země Oz a láká mě klepnout o sebe podpatky 🙂 V červených botách bez podpatku zas mám chuť usednout na vrbu a začít si šít další 🙂

   1. to jsou Poláci, jezděj Sedmiletku…oni mají historicky doloženo,že ten pluk,který představují,opravdu nosil tu růžovou…šlechtic ji vybral proto,aby bylo vidět,že to jsou jeho vojáci, ž emá peníze na to,mít pluk…že jsou nápadní pro nepřítele a tudíž dobré terče, to už ho nenapadlo…..

   1. Dede, oni mi vesměs chlapi tvrdili,že to byla tehdá hodně drahá barva -na látky a že značila odolnost proti strachu…(což jsme jim odkývala s tvrzením, že chlap, co by si ji oblékl,musel být nutně blázen a blázni se nebojí….)..oni chodili do bitev a potyček jako první……

   2. Maskáče jsou poměrně nový vynález. Ještě za první světové se belgičtí vojáci pyšnili ,,nenápadnými“ jasně červenými kalhotami. Generálským kedlubnám došlo až hodně pozdě, že čím je voják nápadnější, tím menší má šanci přežít. Ale, na druhé straně, na cíl, který je pestře a nápadně vybarvený, se míří mnohem lépe.

    1. Nevím jestli přesně maskáče, ale khaki uniformu prvně používali Britové, poučeni zkušenostmi z Búrské války. Búrové válčili v „civilu“ a nebyli tudíž tolik vidět.

    2. Boje v té době se vedly taky, že proti sobě pochodovaly nastoupené jednotky a střílely, takže bylo jedno, jakou má uniforma barvu, trefili se vždycky. Maskovací uniformy ve velkém se objevily až za druhé světové s rozvojem techniky a změnou taktiky.

  1. Sharko, to je moc pěkné album! Jen mám pořád pocit, že všichni byli až moc viditelní, nejen růžovkáři! A jak těm chlapům slušej všechny ty klobouky… Jen tam nikde nejsi ty! 🙂

   1. Nejspíš to fotila… já jsme taky letos vlastně nikde nebyla, alespoň podle fotek 🙂 a ten úžeh na Špilberku si uhnala taky nějaká neznámá ženská, co není na žádné fotce 🙂

    1. No jo, to je velmi úspěšné album- jsi až na 4 fotkách 🙂 Já jsme obvykle na dvou- a ta druhá je rozmazaná 🙂

   1. Dan je jiná jednotka… ale nejvyšší hodnost má ten růžovej panáček vpravo od Dana, když koukáš na fotku, to je velící….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN