MATYLDOVINY: Záhada kuchyňské utěrky

Ráno nejdřív přijdu do kuchyně, pustím domů Oriáše a začnu vydávat krmení zvěři. Obvykle z kočičí kapsičky uberu půl lžičky a dám do misek psům ke granulím. Když nemám hned po ruce lžičku, naberu dvěma prsty, opláchnu se, automaticky sáhnu po utěrce… a ta nikde. Sherlocka by to chtělo!

 

Nějakou dobu jsem uvažovala, kam ty dvě utěrky vždycky zmizí, když jsem pak zahlédla Adélku, jak bleskovým výskokem strhne utěrku z topení nebo ze židle a s dotyčnou textilií v zubech mizí v obýváku. Doběhla jsme ke dveřím a zjistila, že už vidím jen cípek utěrky mizet pod pohovkou.

 

 

Ano, je to tak. Adelína nesnese utěrku úhledně přehozenou k uschnutí. Nenápadně ji sebere a uloží do některé ze svých skrýší. Obvykle pod pohovku, za rohovou skříň, taky za skříň blízko rohu, kam se dá vlézt. Zhruba co tři dny projdu schovávačky, vytahám utěrky i s tím prachem a chlupy, které se najdou za skříní v každé zvířecí domácnosti, vyklepu a dám do pračky. Utěrek na praní máme jako průměrná restaurace. Zato za skříněmi začínáme mít vymeteno 🙂

V poslední době se Adelína zlepšuje. Jelikož jako prťavka má zakázané noční rejdy venku, pořádá si je doma a utěrky zvládá vynosit i po průhledovém schodišti do patra, kde je malebně rozkládá na chodbě i v koupelně. Ráno tak vidíme, čím se děvenka v noci bavila 🙂

 

 

Dede: Takže Adél není jen kočka vodní, ale i utěrková:))

A tak se dnes ptám – jak rádi se baví vaši čtyřnozí přátelé? A jak se u jejich zábavy bavíte vy?:))

 

Aktualizováno: 10.7.2018 — 22:21

53 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Pohled na Adelku, za cíp táhnoucí utěrku do patra musí být vskutku božský 🙂

  Já si nevybavuji, že by kde některá naše kočka kradla věci. Tedy pravidelně a „zanášela je“. Kocourek Bobík se zamiloval do kousku králičí kožešinky uvázané na provázku. Buď po ní vyskočí, když ho s ní provokuji, nebo ji jen tak ležící popadne do zubů. Pak s ní peláší z ložnice přes celý dům (provázek táhne za sebou), nebo naopak kožešinku z obýváku donese na ložnice a skokem odloží na postel. A velmi rád se ji snažil nacpat pod moji přikrývku, čímž mi lechtá nohy, jak tam i s kožešinkou cpe i svůj čumáček.

 2. U nás Čita uměla vyskladnit skříň, kam až dosáhla, taky si dovedla posouvací dveře skříně krásně otevřít.
  Mia nedělá nic, je to kavárenský povaleč. 🙂
  Jenka je velký lovec Pampalíny, honí doma případné mouchy a děla přitom randál,je schopna skočit za tím otravným hmyzem kamkoliv.
  Conny je mladá dáma, udiveně čučí a kroutí hlavou. 🙂
  Mnó, vlastně, jen ti zajíci :-))

 3. Já jsem se nebavila zrovínka teď. Je tu vedro. Řekla jsem si, zchladím dlaždice v předsíni, leč na dlaždicích horkem umlácený chlupatý pes. Mírně říkám, Skottí, vstávej, nehnul brvou. Scotte vstaň prosim tě, lehce zvednul jedno ucho a zase ho úhledně složil. Scotte sakra vstávej nebo… loupl okem, prásknul ocasem a to bylo maximum, co byl ochoten pro mne udělat. Nezbylo mi nic jiného, než ho obmýt. (Dog) .
  Vlastně jsem se bavila.

 4. Moje čtyřnohá kámoška Kamiška se baví, já se ofšem moc nebavím. Její vášní jsou odmala plastové květináče, bohužel často i s kytkama. To pak ráno nacházím kytku vkusně rozmístěnou v malých kouscích po dvoře a rozžvýkaný květináč tamtéž. Takže už nemám bazalku, mátu (všimněte si, že má ráda bylinky 😀 ) ale i hezkých pár jiných květinek. Tresty – mírné, dostane vynadáno a nemluvím s ní – nepomáhají. A mlátit jí nechci. No teda často bych chtěla (devil)

 5. Tak Kraďouskova banda se šla ožrat do parlamentní nálevny, zbytek pravice zoufale hýká a Gregorová se opět tulí ke Koptíkovi. Navrhuji zanést dnešek do historických análů jako Den srandy. (rofl)

  1. A jak to proboha souvisí s kočičím kradením utěrek? Tohle není politická diskuse a ani příspěvek vtipný rozhodně není. Bulvár si může každý koupit v trafice, na to nemusíme čít podobné bláboly.

   1. Pro někoho blábol, pro někoho dobrá zpráva. A že má TOP 09 vychování řeznického psa také o čemsi svědčí, stejně jako o těch, co je volili.

 6. Matyldo, máš kouzelnou akční koč, ty moje už jenom prospí skoro celý den – 12 a 10 let

  Zuzanka jako malá si tahala kdeco do svého stanu, říkala jsem jí „ty strako“ – jsou to hezké vzpomínky (h)

  1. Daisy zase „uklízí“ bačkory když není mamka doma, nosí je do postele a spí na nich

   1. To dělá Karamelka, jakmile se k nějakým mým botám dostane- stačí nechat pootevřený botník. Něco si půjčí, odnese si to do pelechu nebo na pohovku a spí na tom 🙂

 7. Ke včerejšímu tématu – hádejte, co mi zrovna trůní v autě? Jo, je to menší melounek cca 7 kg (rofl) . Už se na něj těším.

   1. To mě trůnily višně v autě v pondělí, 17 kg. Už mám ve vlastní šťávě ve sklenicích i mnógo marmošky, i v rumu. /co kdyby za rok nebyly_-nenašla jsem smajlíky, který si klepe na čelo/

 8. Matyldo, ze srdce přeju tak akční kočku! Díky za vtipné a barvité vylíčení jejích průšvihů. My si podobné užíváme už pět let! Přeji mnoho sil do dalších let! Hi, hi.

 9. Adělka je krásná a šikovná kočička.

  Náš Daník mě naučil po žehlení ještě večer sklidit vyžehlené prádlo. Jinak se v něm přes noc vyválí a mohu ho prát znovu.

  Leze rád na žaluzie u balkonových dveří. Jednou se stalo něco téměř neuvěřitelného. V noci Danda ukousl a následně snědl plastové kuličky ze závěsu, kterým se žaluzie zatahují. Naštěstí je do rána vyzvracel. Ale nevěřila bych, že kočičáci jí plast.

  Lítá s plyšomyšima po bytě a klade nám je do postele.

  Ale když leží stočený do klubíčka je k pomilování.

  Na chatě je šťastný. Odmítá chodit ven na postrojku. Bojí se tam.
  Ale uvnitř lítá po schodech, sem a tam jako šíp.
  Kouká se z okna, kde je síť.
  Říkáme mu stará Keliška, jak všechno pozoruje.
  Střídavě spí na gauči a na mé posteli. A když přijedu ( je tam s manželem na delší dobu ), tak kouká na mě nehezky, když jdu do své postele večer spát. Je přece jeho a já mu tam lezu.

    1. Mně kdysi kocourek Špuntík ukousl srolovanou anténku od radiobudíku. Tu jsem pak naštěstí našla v koupelně, značně ožvýkanou. Stejně byla k ničemu, budík hraje a budí dodnes.
     Jinak miloval houbičky na nádobí, klidně si pro ni vyskočil do dřezu a ráno jsem po kuchyni sbírala kousky molitanu. Naštěstí je nežral, ale cupoval s náramnou chutí.

 10. Matyldo, když vidím na druhé fotce tu packu šátralku, tak mi je jasné, že věci, jí ukradené, mohou být kdekoliv – původně i potom:))
  Je to akční zvířátko, přesně do vaší rodiny 😀

  1. Packa šátralka je neuvěřitelně měkounká pacička, která něžně pohladí- a následně bleskově sebere to, co chce 🙂

    1. To s ejen tak zdá- Adélka je průměrně velká kočička, Oriáš je pořád o kus větší 🙂

 11. No co se divíš – nejdřív se namočí a pak se utře! To je přece noumální, Uďo! (rofl) A že je to kočička pracovitá, rovnou použitou utěrku uklidí. Máš v podstatě štěstí na čistotnou koč 😉

 12. U nás má Orinka spadeno na toaleťák, už párkrát rozmotala skoro celou roli, taky už jsme lovili papír (celou nenačatou roli) ze záchodu.
  OT – Ellinka se nedožila rána, už běhá za Duhou s Fleurkou.

   1. (hug)
    Pro Ellinku vysvobození a volnost, pro tebe smutek nad předčasným odchodem (ti, které milujeme, odcházejí vždycky předčasně…)

  1. Ivo, to je mi moc líto. Nějak se u brány při vstupu na duhový moc začíná dělat fronta. A tobě bohužel před ten most přeběhly v tak krátké době za sebou hned dvě fenky. Snad se tam Fleur a Elli setkaly a zase spolu vesele běhají. Ale ta bolest, co ti po nich zůstala…!

 13. Díky tomu, že kocouři jsou venku a Majda starší dáma, máme chvilku klid od překvapení. Ale byly doby, kdy jsme ráno vstávali a odpad mnou tříděný byl snosený doprostřed obýváku a přetříděný a rovnou i drcený.

 14. Po odchodu Kačečen, se úderné komando rozpadlo. Ztratilo vůdce. S příchodem Če-čen, se obnovuje…to je adrenalin, do nedávna jsem netušila,že jde šplhat po provázkových záclonách,že kočky umí na provázcích dělat uzle atd..opět schovávám sirky…
  opět se u nás čte a názor na programy v TV vyjadřují stále,někdy je uspokojí když program rozcupují, někdy do něj nablejou…včera jsem si dala letní jablko na misku do obejváku, zmizelo,našla jsem ho dneska v kuchyni -ohryzané.
  když to popisuju,věřím, že se všichni bavíte…ale vězte,že někdy bych vraždila!!!!

  1. No s 8 se nenudíš, já dnes se 6 taky ne. Skok střemhlav ve 3.00 ráno z parapetu do postele na mé břicho – nádhera. Stažení vypraného a suchého ručníku ze sušáku na lodžii, následné zpracování na hnízdo. Honička „kdo dřív doběhne z kuchyně do knihovny a zpět“ s postupným přibíráním dalších nadšenců a likvidací toho, co stojí v cestě. Vytřeno! Super. O to líp se v tom mokrém bude válet. Vyklizená krabice? Paráda. Hned jí rozcupujeme. A můžu vytírat znovu. „Co hledáš? Botu? Tak tu jsme neviděli. Ta ohlodaná pod postelí že je tvoje? Aha, tak sorry“. „Co myslíš tím, že tu byla rtěnka? To červené, co mám na zubech?“ „Promiň, ale postel ti teď zrovna nepůjčíme, máme moc práce a přece nás nebudeš budit!“ Atd.

   1. Ještě že mám doma v noci jen jednu kočku, Oriáš se doma zásadně zdržuje jen přes den. Psice v noci spí a nevlídně zahlížejí na toho, kdo by je budil. Manévry tohoto typu by mě zničily 🙂

     1. Čertík občas loví plyšmyš, ale nejraději pavouky a mouchy. Jenže pavouky doma nemám, protože pokud mi do bytu nějaký pronikne, má to ,,za pár“ a moucha také poletuje jen tak dlouho, než se ze země vznese perfektně řízená černá střela, ozve se mlask a nastane ticho, po chvíli nahrazené spokojeným vrněním. A jinak si nemohu ani v nejmenším stěžovat. Záclony, nábytek, věci v policích -absolutní nezájem. TV sice sleduje, ale už ví, že ulovit pochodujícího slona nelze, (kdysi to zkusil, pak se šel ještě podívat na zadní stranu LCD panelu, načež seskočil na zem, pronesl zlostné MŇáááÚÚÚ a od té doby už to nezkouší).

   2. Šárko a Karolíno, to jsou všechno nádherné historky a je to popsané skvěle barvitě a stručně, že řvu smíchy.Nyní žádné domácí zvíře nechovám, ale po alotriích několik let mrtvého Hokinka se nám oběma stýská. V současnosti ani v budoucnosti žádné zvířátko nechci.Můj současný zdravotní stav mne nabádá ke zodpovědnosti, takže svodům odolávám. Skoro vám dvěma tu zábavičku závidím, takže aspoň , že se mohu historkám smát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN