AUKCE: Holky piškvorky o Akci

Poprosila jsem naše piškdámy, aby napsaly, proč už deset let šijí polštářky.

 

 

 

Bubu:

Proč šiju pro Akci? Protože každý by měl pomáhat, pokud může. A pokud můžu pomáhat tím, co mne baví, těší mne to dvojnásob.

 

Dalmi:

Šiju ráda věci do Akce. Byla jsem často u předávání polštářků klientům hospice nebo pacientům v nemocnici. Viděla jsem to překvapení a radost z dárku. Akce se koná v předvánoční čas, v době, kdy jsou lidé rozechvělí očekáváním a připraveni se radovat. I tím je ta akce krásnější a odezva vřelejší. A radosti není nikdy dost.

 

Matylda+Kačka:

Šiju proto, že by měl pomáhat každý podle svých sil a možností. Navíc si myslím, že na seniory a těžce nemocné lidi se zapomíná, mimo jiné proto, že se obtížně prezentují v médiích, na rozdíl od okatých dětí z dětských domovů. A jednou třeba si někdo vzpomene na nás, až budeme staří. Kačka řekla, že jí dělá radost dělat radost.

 

Ri:

Proč šiju pro Akci? Protože můžu. Šít je zábavné, ale šít – a trochu vědět pro koho – je navíc ještě i napínavé. Prostě mě to baví.

 

Vave:

Myslím, že institut desátku v zásadě není špatný. Dokud můžeš, dokud máš, děl se, pomáhej, dávej. Jednou třeba budeš na té druhé straně. Šití mi přináší radost a věřím, že jí trochu zůstane v polštářcích pro lidi,  kteří ji potřebují obzvláště.

 

A jak se Akci dařilo pomáhat si přečtěte tady

 

 

Za akční tým: Bubu, Dalmi, Matylda a Kačka, RenataE, ri, Vave a zana

Aktualizováno: 19.6.2018 — 09:22

10 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Naše piškdámy jsou úžasně šikovné a nápadité, dále také pilné a ještě k tomu všemu mají dobré srdce. Těch polštářků a dek, nemluvě o různých dalších výtvorech do aukce, musí být za těch 10 let strašně moc!
  Děkuji vám! (clap)

 2. Děvčata, klobouk dolů! Nejen před vaším uměním, každá umíte, máte svůj osobitý styl, ale před tím odhodláním si každoročně najít čas, sehnat látky a tvořit pro neznámé lidi – rozdávat radost a potěšení.
  Celá Aukce je skvělá akce a vykupování polštářků je jeho koruna. I když málokdy dražím, vždy sleduju a polštářky poctivě vykupuju:))
  Mimochodem, i ostatní tvůrci stojí za zmínku, připadá mi, že nabízené výrobky jsou rok od roku lepší a profesionálnější! (h)

  1. Jo a nesmíme zapomenout na RenatuE, Matyldu a Zanu, bez nich by taky žádná aukce nebyla! (inlove)

 3. Piškdámy, jste úžasný holky s moc šíkovnýma rukama a velkým nádherným srdcem. Přeji Vám šikovné ruce a skvělé nápady ještě hodně dlouho. Díky za všechnu tu práci a rozdanou radost.

 4. Holky naše, jste úžasně šikovné a nápadité. Jen tiše vám závidím, škoda, že jsem tak stará a nešikovná.

 5. Opravdu velké poděkování! Tohle je velmi prospěšné, nejen pro obdarované, ale pro samotné tvůrce také. A jsem ráda, že tu jste! Díky, díky!!! <3

 6. Psala jsem už na Zvířetník, tak se budu jenom opakovat. Akce Aukce je velice krásná záležitost a v jejím rámci Výkupy jsou ještě krásnější. Piškdámy jsou báječné a šikovné a s nápadem a se srdcem. Jsou líbezné samy o sobě a jejich výrobky se jim podobají – jste dámy se srdcem ne na dlani, ale v prstech 😉 – je to má osobní radost vás znát a velice ráda vykupuju vaše polštářky. Myslím, že potěší několikrát – vás při výrobě a obdarované při příjmu, nás ostatní při jejich prohlížení, hádání autorek a výtěžek z výkupu potřebné.

  Těším se na letošní Aukci 2018.

 7. Holky, já nad Vaším uměním žasnu, protože tohle nedávám, ne ,že bych to neposkládala,ale neušila..když se prvně v rádiu ozvali s tématem – Jéžíškova vnoučata, tak jsme si říkala – jdete s křížkem po funuse, to jsme začali jako Zvířetníci dělat mnoho let zpátky, ale měla jsem radost,že se o seniory začal někdo další zajímat….a teď mi tu stojí slzy v očích, protože nějak nemám slov na to,jak Vám poděkovat..tak přijměte ty slzy, je v nich všechno…..

  1. Sharko dík, líp bych to nenapsala. A ty mokrý oči mám teď taky.
   Děkuju vám děvčata piškvorkový za všechnu radost, co rozdáváte (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN