BTW: Vánoční

Milí čtenáři, dovolte mi popřát vám všem radostné Vánoce plné pohody, vnitřního klidu a míru. Ať už je trávíte mezi svými nejbližšími, v práci nebo sami, třeba jen ve společnosti čtyřnohých přátel, zkuste se na chvíli zastavit a vychutnat si je. Odsuňte všechny starosti a najděte si chvíli na čistou radost.

 

Je třeba si uvědomit, že štěstí se vyskytuje a nevyskytuje, a že s tím jeden nic nenadělá. Měli bychom být vděční, když se dostaví a nezoufat si, pokud se toulá jinde. Důležitější je něco jiného – spokojenost a pohoda naštěstí nejsou zdaleka tak prchavé jako štěstí, a jejich zdroj si nosíme sami v sobě. Je na nás, jak se stavíme k životu, jak umíme najít a vychutnat to dobré, co nám nabízí, přejít to horší, a nakonec se neutopit v tom zlém.

Tak, jako nám nikdo nepřinese štěstí na zlatém talíři, tak nám ruka přítele a spolehlivé rameno našeho životního partnera mohou pomoci najít rozkolísanou duševní rovnováhu, vrátit úsměv a nastolit klid a spokojenost. Radost v životě nám přinášejí i naše zvířata – nakonec, kdo nás nejčastěji rozesměje?

Takže doufejme ve štěstí, ale nezapomínejme si sami v sobě otvírat cesty ke každodenní drobné radosti, spokojenosti a pohodě.

A tak vám všem ze srdce přeju tu sílu radost a spokojenost hledat a nacházet.

 

PS: A děkuju vám za věrnost těmto stránkám – jsem šťastná, že Vás tu mohu potkávat (h)

 

 

Aktualizováno: 23.12.2017 — 21:11

50 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Článek o ozdobách na Zvířetníku jsem četla až teď. Ve Slezsku také máme „baňky“.Z dětství si pamatuji chaloupky a ptáčky, už se nedochovaly.Dnes jsme se byli podívat v Národním technickém muzeu v Praze a zítra se vracíme domů.

  1. Jo, diskuze baňky versus gule mě taky zaujala:)) U nás se říká kouličky… 😛
   Janino, doufám, ¨že se ti vánoční výlet povedl a máš plno pěkných zážitků! (Mám ráda technické muzeum:))

   1. Dede, u mladých jsem načerpala novou sílu. Jsem tu jak v bavlnce a každé odpoledne jsme měli nějaký pěkný program.

 2. Doufám, že už je malé Katce lépe – ony tyhle střevní virózy bývají naštěstí rychlé. Chudák, vybrala si na marodění špatnej čas…
  Martin je zachránce Vánoc! A váš náhradní strom je skvělej – přesně takovej, jak má vánoční strom vypadat (ještě bych přidala pár ozdob 😀 😀 😀 ).

  1. Eh, Zano, však jsem si na tebe vzpomněla! Sice by se ještě pár ozdob našlo, ale tři řetězy světýlek člověka nutí myslet na to, že ten strom bude jednou i odstrojovat… 😛

   Jinak Katce je líp, ale oba s Andym si z pohotovosti přivezli šílenou rýmu… holt výměna virů funguje, vůbec při oslabení domácího mužstva. Ale rýma je už jen otrava, proti intenzivní střevní viróze u batolete:))

   1. Dede, všem přeji brzké uzdravení,hlavně malé Katce. Já mám velkou Katku (vnučku) a příští rok bude mít opět miminko. Ještě jsem si nezvykla, že jsem prababička a budu dokonce dvojnásobná.

 3. Doma jsem si sice vánoce a vše, co s nimi souvisí, zakázal, ale radost jsem udělal převelikou a to JEDINÝM a ještě levným dárečkem, CELÉ RODINĚ. Nechtělo se mi k mláďatům dorazit jen s mušlovou pastou, tak jsem přemýšlel a vzpomněl si, že sice mají doma tři notebooky, ale žádný s CD mechanikou a navíc spoustu placek, které nemají na čem pouštět. I zakoupil jsem v sobotu večer externí USB mechaniku a špendýroval ji v tajuplném balíčku s nápisem Aloha nui ka kou, což česky znamená zhruba mnoho pozdravů vám všem. Po večeři, (bez ryb, kočička dostala k vylízání skořápky od mušlí, což ji naplnilo hlasitým nadšením a celý večer pak byla až neskutečně hodná) pak nastalo napětí, když hlava rodiny dáreček rozbalila a pak salva naprostého nadšení a jásotu. Se slavením byl konec, okamžitě byly doneseny notebooky, nainstalovávány doprovodné programy a velká radost, že placky mají využití, ale největší haló nastalo, když bylo zjištěno, že DVDčka přes tohle umí přehrávat i ,,chytrá“ televize. Takže ostatní dárky musely počkat, až nadšení trochu opadne a spokojenost s, byť nevlastním, dědečkem je na bodu 1a, včetně kočičky, která moc dobře ví, od koho ta mňamka pochází. Domů jsem dorazil až v jednu ráno, Čertík mne dlouho očmuchával, načež jsem byl důrazně upozorněn, že miska je prázdná a kocourkovi bylo samotnému smutno. Dostal lahůdkovou kapsičku, do které se okamžitě a s nadšením pustil a s nacpanou cejškou mne odvedl do postele. A zase je na rok pokoj.

  1. No – dá se říct, že Andy s rodinou měli veliké štěstí, že toto nebyl první stromek (rofl) – ten by Martin asi do auta nenarval 😉

  2. Dede, ¨vřele děkuju za foto dokumentaci. Takhle krásný „náhradní“ stromeček by byla škoda nevidět. A jak je pravidelně rozložený! Vsadím se, že vám vydrží (a bude vonět) mnohem déle, než kupovavý. Já vím, že byste byli raději měli stromek menší a byly všichni pohromadě. Ale nakonec jste díky sousedce bez stromečku nezůstali a vnoučata ho budou moci také obdivovat, až přijedou později (tedy snad se nemoc nebude Katky držet celé svátky).

   My mívali velký strom až do stropu od tatínkových známých lesníků (tedy dokud jsme bydleli v Žitné ul, kde byly vysoké stropy, v paneláku už býval maličký). Při pohledu na Markovu lopotu s upevněním, jsem si vybavila tatínka, jak se také pachtil nejen strom vsadit do stojanu, ale ještě ho upevnit rovně. Měli jsme těžký, litinový stojan ze tří ramen, která se zahákla do střední trubky a pak se šroubem utáhl kmen. Jenže než se kmen vsadil do stojanu, ta vrtkavá ramena se hýbala, nechtěla držet ve správných vzdálenostech od sebe, někdy i vypadla. No býval to zápas kdo z koho. Ale bratr stojan stále má a používá.

 4. Som v práci,medzi adresami si to čítam,dojímam sa, radujem,že sa vrátil Pú,že Katka má „len virozu“,že je Martin obetavý,že sa stále stretáme písomne a občas i naživo a vôbec,že máme Vianoce-čas lásky,pokoja,svetla.

  1. Verenka,ať ti to v práci rychle uběhne.Snacha jde do práce zítra,za svými klienty v Chráněném bydlení.

  2. Verenko, doufám, že sis i ve službě užila trochu vánočního klidu a výjezdy, které byly nutné neměly příliš vážný důvod.

 5. Milá Dede, také Tobě, celé Tvé rodině a všem „zdejším věrným“ přeji klid, pohodu a lásku u stromečku a během celých vánočních svátků.

  Malé Katce přeji rychlé uzdravení a je mi líbo, že se tím Andyho rodině změnil štědrovečerní plán. Schválně nepíši pokazil, protože „zachránce Martin“, si tak trochu zahrál na zdejšího am. Santu, který „zachránil Vánoce“. Dárky naložil do pytle, přibalil stromek a huráá do Prahy 🙂 No a jak už jsem napsala na Zvíř. tento Štědrý večer bude ten kamínek životní mozaiky na který se nezapomíná.

  Jo a jelikož nemám Facebook, nemohu se (jako Beda) podívat na náhradní stromeček – nemohla bys sem přidat fotečku ?

 6. Krásné vánoční svátky, pohodu, klid v duši a v novém roce i drobné radosti v každodenním žití.

  Dede děkuji moc za tuto oázu klidu a slušných lidiček. (inlove)

 7. Milá Dede, děkuji Ti, že sis našla čas na vánoční článek, zvlášť v době, kdy valná většina žen má zcela jiné starosti. 🙂 Myslím, že nejenom mně jsi tím připravila takovou jednu malou radost. (h)
  Doufám, že malá Katka bude brzo zase jako rybička, děti mají schopnost se uzdravovat velice rychle. A vy pak budete každý rok vzpomínat, jak jste letos stěhovali Vánoce. (chuckle)
  Přeji všem příjemné vánoční svátky a všechno dobré v roce 2018!

 8. Veselé Vánoce všem, Kuba s Kaččiným přítelem odchází na psí procházku, já smažím kapry, Kačka dobaluje dárky, stromeček svítí a Adelína je ze všeho paf 🙂 Oriáš zabral menší pohovku a sedněte si, kde chcete. Takže pohoda 🙂
  Užijte si Vánoce, jsou krátké- aby nám ta pohoda vystačila do příštího roku.

 9. Krásný Štědrý den – hlavně klid mír a pohodu (jak už jsem přála na Zvířetníku).

  U nás jsme ráno stávali do sluníčka (teda někteří ještě do tmy, ale na ranní vycházku jsme šli až za světla), ale teď už je schované. Nevadí, i tak se psy vylítají (doufám, že Ernest dneska zase nezahne kramle jako včera). U nás jsme už na Ježíška nachystaní – stromeček nastrojený, salát naležený, kapr obalený, štrůdlíky made in Verenka upečené – tak boží chlapečku, jsi vítán.

 10. Dede, moc krásně jsi to napsala… přeji všem krásné a pohodové svátky, v nichž najdou nějakou tu menší nebo větší radost pro své srdce a blaho všech blízkých dvou- i čtvernohých (h) (h) (h) (h) (h)

 11. Milá Dede, díky za krásná slova, ano, ano, jak píšete „Je na nás, jak se stavíme k životu“ o tom to vlastně všechno je 🙂
  Přeji malé Katce ať je brzy zdravá, celé Vaší soudržné rodině pohodové svátky vánoční a v novém roce
  tolik radosti jako mají Vaše pejsky na moc hezkém přání.
  Děkuji za příjemný azyl, který Vaše stránky nabízejí(h)
  Jana

 12. Klidné a radostné vánoce, v novém roce pohodu a zdraví všem a psavcům hodně nápadů, abychom my, nepsavci, měli co čist

 13. Všem přeju krásné a klidné Vánoce a do roku 2018 hlavně zdraví. Všechno ostatní už si člověk zařídí sám. :o)

 14. Všem spřízněným duším přeji krásné Vánoce a jen to dobré v příštím roce.
  U nás v Jeseníkách svítí od rána sluníčko, takže už jen z jeho přítomnosti jsem nadšená (hodně mi v posledních zachmuřených dnech chybělo), takže si to úžasně užívám a všechny starosti a problémy jsou menší a bezvýznamnější…

  Velké díky Dede za tuhle přívětivou hospůdku plnou báječných štamgastů a jejich zvířecích parťáků!

 15. Pohodové vánoční svátky, hodně zdraví a štěstí do nového roku všem dvounohým i čtyřnohým.
  Dede, Tobě veliký dík za tohle místečko, kde je moc hezky.

 16. Přejeme s Ritou a Čiči pohodové vánoční svátky.Ať se vám splní alespoň některé z vašich přání a naberete sil do dalšího – nového roku.

 17. Krásné Vánoce, moji milí! Tak jak na tom jste? V plné práci nebo už kolem vás svátky pokojně plynou? (inlove)

  My máme změnu – Andy s rodinou nepřijedou, prohnala se mezi nimi sice krátkodobá, ale nepříjemná žaludeční viróza a nakonec to chytla malá Katka – takže včera večer strávili na pohotovosti v Motole čtyři hodiny – dětí se stejnými příznaky tam prý bylo nespočet. Naštěstí Katčina znepokojující apatie byla dána jen vysokou horečkou, ne dehydratací, jak se báli, ale stejně je holčička nemocná, tak jsou doma. Rozhodnutí padlo včera večer, měli přijet sem, doma neměli nic…
  Tak Martin před chvílí odjel do Prahy s kusem připravených Vánoc (naštěstí jsme byly s Nikolou pilňuchy a je navařeno) a naším stromečkem. A my? ten nahoře se na nás vlídně dívá a moje kamarádka a sousedka prořezávala živý plot ze smrčků a jeden strom měla navíc:)) Věřili byste tomu? Tak nemáme malou jedličku ale velký kosmatý smrk 🙂
  Jak se to říká? Když člověk plánuje, tak se ten nahoře vesele směje? (angel)

  1. Dede, tyhle Vánoce se zapíší do vašich dějin a nikdy na ně nezapomenete, na soudržnost rodiny, smrk náhodou vyříznutý… to je to kouzlo Vánoc. Ne, nepřeji malé holčičce nemoc, ani náhodou, ale když už se stalo je toto řešení hodné super rodiny.

   1. Jo, to je ono! 🙂 Nevzpomněla jsem si přesně.
    A k tomu smrku – náš Ent je tak velkej, že už spolknul tři řetězy světýlek a není přesvětlený 😀

 18. Dede, pravdivá slova. Přeji všem tu sílu zdolávat nástrahy života. Ty horší – zdravotní, a ty snažší – jak to říct? normální.

 19. Taky přeju všem pohodu o Vánocích a dobrý příští rok.
  Dávno jsem se naučila nehledat štěstí tam, kde není, štěstím jsou právě ty drobné denní radosti.
  Jo, a ty Čisté radosti mého života i ty následující díly jsou součástí mé „knihovničky útěchy“. Funguje to.
  A Tobě, Dede, velký dík za vedení téhle hospůdky, kde se můžeme setkávat.

 20. Připojuji se s přáním všeho dobrého, přeji příjemné prožití dnešního dne a i všech následujícich. Buďme na sebe hodní!
  Díky Dede a pozdravuj!

 21. Milá Dede, díky za vše a krásné Vánoce. Přesně tohle,co jsi napsala, jsem měla na mysli přáním v naší vedlejší hospůdce aniž bych to Tvé četla. Přeji klid a pohodu a vychutnej si ten kouzelný vánoční čas se všemi Tobě milými. (h)

 22. Milá Dede, krásně a pravdivě jsi to napsala. Člověk musí hledat drobné „čisté radosti svého života“. A když je k tomu navíc kousek štěstí, je to moc fajn.
  Přeju Tobě, Tvé krásné rodině a taky tady všem holkám „co spolu mluvíme“ 😀 krásné Vánoce.

 23. Zdravím štědroranně a přeji všem dvounohým i čtyřnohým pěkné a klidné svátky prožité podle vlastních představ a s těmi, které máte rádi 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN