HOST DEDENÍKU – Alex: Polštářky ZU v Domově sv. Alžběty v Žernůvce

Už několikrát jsem psala (na Dedeníku) o domově, kde žije moje maminka. Poprvé v roce 2014, kdy maminka byla v Domově už rok a půl. Letos se Domovu v Žernůvce u Tišnova dostalo výsady v podobě dárků – patchworkových polštářků – klientům. Polštářky ZU ze Zvířetnické aukce, které navíc po vydražení splnily ještě jeden úžasný, člověčenstvím naplněný úkol, peníze za jejich vydražení jdou na velmi krásný počin, pro nemocnou mladou ženu.

V předvečer Mikuláše jsme polštářky s paní aktivizátorkou rozdávaly v Domově a způsobily překvapenou radost. Vždy jsem vysvětlila, co je společenství lidí na Zvířetníku.

 

 

Klienti měli radost, obdivovali krásnou práci našich piškvorkářských dam. Mnozí přiznali, že drží patchworkový výrobek poprvé v ruce, jenom o tomto šití z kousků látky slyšeli. Všichni děkovali, děkovala nám i sestra, která měla zrovna ten den službu. Fotky na Rajčeti jsou zde:

http://dig.rajce.net/Polstarky 

Po rozdání polštářků chodil se svým „týmem“ andílků a jednoho čerta i impozantní Mikuláš a rozdával drobné dárečky.

 

 

O klienty, ať už soběstačné, nebo ty ležící se nestarají pouze výborné, pečlivé pečovatelky a sestřičky z Kongregace. Také paní doktorka, která do domova pravidelně dochází, ale i řada lidí jako je aktivizátorka, rehabilitační pracovnice, sociální pracovník, který má na starosti i dobrovolníky docházející do Domova na výpomoc, paní provozní, ekonomka, dámy kuchařky v kuchyni, připravující vynikající jídla, milé paní v prádelně a žehlírně (ano Domov má svou vlastní prádelnu, která produkuje voňavé, čisťounké prádlo).

 

 

Působí zde i nenahraditelný pan údržbář, starající se nejenom o budovu, ale i o velké zahrady přizpůsobené pro vozíčkáře, paní uklízečky, které udržují budovu v perfektním čistém stavu (mít to doma takhle vysmejčené, tak bych byla moc ráda) a konečně pan ředitel, který tomuhle všemu spolu s Matkou představenou velí, má vše na starosti a má za vše zodpovědnost.

 

 

Nevím, jak všem těmto lidem za jejich práci poděkovat, za práci, která je nezaplatitelná, za péči, za laskavé chování, za preciznost, člověčenství a za přátelství, které s mnohými už roky udržuji. A proto mám dvojnásobnou radost, že pro klienty Domova byly tyto polštářky ušity. Díky naše šikovné dámy Matyldo, Dalmi, Ri, Kačko, Bubu!

 

 

 

Aktualizováno: 14.12.2019 — 23:31

9 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Všem přeji pokojné vánoční svátky a děkuji Dede a Lice za zveřejnění zprávy, kam polštářky ZU dorazily.

 2. Marně hledám slova, kterými bych vyjádřila, jak moc se mi tenhle počin líbí. Jste báječné ženské, počínaje piškdámami, přes Renátinu práci s Aukcí až po Alex s předáváním polštářků (včetně těch ostatních, které zajistily logistiku dopravy). Takže za mně : DĚKUJU ! že rozdáváte radost. (h)

 3. Vrátila jsem se z Domova, byla jsem za maminkou a popřát dalším klientům. Všichni pějí chválu na polštářky, jak jsou krásné a stále jsou paf z toho, že dostali takovéhle nádherné dárky od naprosto neznámých lidí 🙂 (h) . Snažila jsem se stáhnout dnešní článek a ukázat jim ho, ale v tom úzkém lesnatém údolí je tak mizerný signál (všichni operátoři), že se to zasekávalo. Takže jak přijde aktivizátorka, tak jim ho ukáže.

  1. Milá Alex, díky tobě za zprostředkování a našim excelentním švadlenkám za krásné dárky pro lidi z Domova. (h) Víš, je to tak krásné slyšet o tom, že existuje domov pro potřebné, který je skutečně Domovem (inlove)

 4. Alex, tobě i všem ostatním, kteří jste připravily tak pěkné chvilky klientům domova, moc děkuji.

 5. Chtěla bych ještě poděkovat všem, kteří se účastnili nejenom na šití polštářků (šikovná děvčata), ale i těm, kteří se podíleli na dopravě sem na Jižní Moravu. Vave, Renata & comp. 🙂

  Když mi Renata sdělila, že polštářky budou poslány komplet, tak jsem se zděsila, JAK??? (sweat) Napřed padla volba na ČD a jejich zásilkovou službu, balík bych vyzvedla na nádraží v Tišnově. Ale potom přišly uklidňující mejlíky od Vave a ten ohromný ale lehoučký kokon přistál u nás doma s PPLkou- viz album na Rajčeti. Potom už šlo všechno hladce. Takže všem, VŠEM , kteří se této obrovské, ale nádherné akce zúčastili vřelý dík, za obětavost, logistické schopnosoti … a vůbec, že jste

 6. Už jsem se rozplývala na Zvířetníku, tak jenom znovu zdůrazním, jak sakra dobrý tým pořád jsme.

  Aukce je úžasná věc, kterou se nám stále daří organizovat. A jsem ráda, že právě v jejím rámci jsou vykupovány i Předměty zvláštního určení a že v poslední době jsme se zaměřili právě na Domovy pro seniory. Ta jejich radost je nelíčená a dojemná.

 7. Milá Alex, to jsi moc hezky popsala a musíš být nesmírně ráda, že je o tvoji maminku tak skvěle postaráno ! Polštářky jsou opravdu překrásné a autorkám za ně patří velký dík. Tak ať všem obdarovaným klientům polštářky ještě dlouho dělají radost a hřeje je každý ruční steh do jejich výroby všitý. Je krásné vidět na fotkách ty rozzářené tváře a Mikuláš a jeho „andělský doprovod“(plus čerst, samozřejmě) se mi take moc líbili

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN