MATYLDOVINY: Vánoční ladění

Časopisy jsou obvykle plné rad, jak se vánočně naladit (a taky jak se nezničit). To první obvykle zvládám slušně, u toho druhého jsem v pohodě – nad spoustou věcí jsem mávla rukou a dělám je, až se mi chce (třeba úklid ve skříni je pro mě na jaře logický, zatímco před Vánoci nesnesitelný).

 

Na vánoční ladění hojně využívám hudbu, vybrané filmy a občas i návštěvy výstav a adventních trhů.

Letos mi to všechno nějak kulhá. V práci frmol, ale to jsem měla vždycky. Když si pustím hudbu, dělám u toho sedm věcí najednou, nebo někdo konečně dorazí domů a vypne mi ji – jinak jsem letos hojně doma sama (ovšem jen zdánlivě, s Adelínou a psicemi nikdo není doma sám, navíc musím být ve střehu, jestli kocour náhodou nemá dojem, že pohrdám jeho majestátem a nehodlá někde zatřepat ocasem).

U vánočních filmů pravidelně usnu, jen včera jsem zvládla Vánoční koledu bez ztráty kytičky. Už jsem dokázala usnout i u medvídka Pů!

Adventní trhy jsem viděla v Brně a v Olomouci. Obojí pěkné, ale i ve všední den s neskutečnými davy lidí. Všude hlavně punč a klobásy všemožného druhu (no jo, byla jsem tam autem, takže jsem si ani nelízla). A zjišťuju, že mi ty davy vadí.

Musíte se víc snažit, pane správče. Postřižiny v tom mají jasno 🙂 Tak já si jasno asi udělám taky. Dnešní noční vichřice vytrvale pošupovala na balkóně krabicí s tou trochou cukroví, co jsme zatím zvládly, a připomněla mi, že i tady je potřeba se víc snažit 🙂

Jako obvykle mám snahu hledat viníka. Letos je jasný – mít čtvrtý advent na Štědrý den je jednoznačně podraz.

Dneska si večer pustím konečně hudbu, jakou chci, než zbytek rodiny dorazí pozdě a začne drmolit ze všech stran. Kaččiny neustálé příjezdy a odjezdy do Liberce, tréninky a večírky udělaly z našeho domu v podstatě zájezdní hostinec s lepším ubytováním a stravou.

Konec konců, vždycky si můžu vzít sluchátka…

 

A jak se vám letos daří vánočně se ladit? 🙂  

Aktualizováno: 13.12.2017 — 17:17

66 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. ta nechuť k davům je taky tak všeobjímající, že mě to vždy znovu a znovu zaujme, opakují to totiž totál všichni – je to zvláštní, ale mně to asi nevadí a už vůbec ne na akcích typu trhy apod., tam s tím prostě počítám, tudíž mě to nezaskočí a je mi to tak říkajíc šumák

  Staromákem jsem jednou prošla, když jsem šla od doktorky, ale bylo to odpoledne a asi bez osvětlení to není ono, vůbec mě to nezaujalo a u stánků VÝHRADNĚ žrádlo, to je divné, ne?????

  mně Vánoční ladění bohužel už třetí rok kazí to, že mi v této době odešla Nynyška, nejlepší kočka na světě, moje největší láska, moje životní kočička – právě dnes jsou to dva roky….

 2. Pro navozeni te prave vanocni atmosfery posloucham ceske koledy hlavne, kdyz jsem sama doma a muzu si zpivat (jinak mam zakaz), svetylka nam sviti pred domem a nase Ani mi vcera hrala koledy na piano, kdyz jsem zehlila. Vanocni trh ve Vancouveru bojkotuju, byla jsem asi dvakrat, vzdycky jsem odchazela zklamana. Tesim se, az si pustime Lasku nebeskou a budeme se vsichni divat spolecne.

  1. No a já zas nemůžu koledy 🙂 jen na Štědrý den. Případně těsně před ním. Jo a světýlka mám před domem taky- to je nezbytný atribut 🙂

  2. Já se musím pochlubit.
   Naše plzeňské trhy jsou moc krásné.
   Máme na náměstí nádherný nazdobený strom.
   Moc pěkný ze dřeva vyřezávaný betlém.
   Živé zvířátka a pěkně nazdobené stánky.
   Kdo bydlíte poblíž, přijeďte se podívat.

 3. Díky Matyldo, za milej článek – no, usnout i u medvídka Pů! (rofl)
  Já (po našem rozhovoru), pomalu zdobím Dům, dnes jsem udělala těsta na cukroví, ale… se sobotní premiérou mám letošní advent zatím pořád hlavně divadelní:))
  Moc ráda bych šla na nějaké adventní trhy, ale mám problém s těmi davy lidí. Už jsme se i rozjeli do Kuksu, ale když jsme viděli auta zaparkovaná podél silnice na obou stranách už kilometr před vesnicí, tak jsme to zbaběle vzdali – nemyslím, že bychom tam někomu chyběli 😛
  Možná se vypravím někdy příští týden do Prahy, ale moc šancí tomu nedávám – musíme ještě udělat dost věcí i pro obec (já i Lucka, co spolu hrajeme divadlo jsme i v zastupitelstvu a jsme samy na sociální i kulturní komisi:)) a čas se prostě nedá nafouknout.
  Tak si aspoň hraju vánoční muziku – koledy i vánoční písničky. A k cukroví samozřejmě Vánoce ve zlaté Praze 😀

  1. Moc pěkné jsou vánoční-adventní trhy u nás. Jsou na víc místech, každé místo je jiné a lidí až tak moc není. Jenže je to od vás daleko, jasně, vím.

     1. Doufám, že zítra aspoň trochu nasaju atmosféru – mám ráda brněnské trhy, koneckonců, mám aj ráda celé Brno (rofl) .

      1. A co jsem to chtěla (nějak jsem neudržela myšlenku) … teda, jak nemám ráda davy, tak na trzích mi to vůbec nevadí (však tam jsem většinou jen chvilku) – ono to opravdu k té atmosféře patří, bylo by divné, kdybych tam byla sama (chuckle)

      2. No jo, Brno je Brno, fakt to tu mám ráda a jsem moc ráda, že tu bydlím.
       Pokud jde o trhy, zkus Zelňák, ten bývá nejlepší (jo a na Zelňáku, nebo kousek vedle něj u tržnice na dvorku je Butcheck, současný brněnský fenomén, mají samé dobré věci a slečna je moc krásná). Sympaticky vypadá i trh na Dominikánském náměstí u Nové radnice. Jsem ostuda, ale letos jsem zatím nikde nebyla, jen úplně zkraje na Moraváku, ne kvůli vánoční atmosféře a svařáku, ale cíleně jsem si šla do jednoho stánku koupit dřevěnou krabici na kapesníky, kterou jsem vloni koupila dcéři.
       Zítra se na vás všechny budu moc těšit, ale jsem upřímně zvědavá, jak vše zvládnu, kromě Brnění mám i našeho vodáckého Kapříka a mezitím (od šesti do osmi) ještě jednu akci, no uvidím, snad se to nějak urovná.

    1. Jo, byla jsme i na brněnských, ale bylo tam hodně lidí i ve všední den v poledne… a mě tak vadí ty davy 🙂

     1. Bára Antonová (alias Atomová, možná jste spolu chodily na VŠ?) doporučuje chodit na trhy hned zrána. 😉

 4. Z vánočního šílenství jsem už (dávno) vyrostla. Okna jsem si nechala umýt, na dveře jsem pověsila věnec, na parapety postavila vánoční truhlíky, o nedělích zapalujeme svíčky na adventním věnci a ve všedním den nějaká ta svíčička taky zaplane. Adventní trhy si ráda prohlédnu na fotkách, ale jinak je k atmosféře vánoc nepotřebuji. Zato jsem byla ve školce na besídce, na akci Česko zpívá koledy a dnes jdu do LŠU na klavírní vystoupení vnučky. A nějaký pěkný film shlédnu snad o svátcích. Doufám, že mi budou dávat moji oblíbenou Lásku nebeskou. (inlove)

  1. Já jsem Lásku nebeskou viděla kus a tak zoufale mě to nezaualo, že nemám odvahu na repete 🙂 Ale já zas miluju Polární expres…

   1. Hmm – neviděla jsem Lásku nebeskou, neviděla jsem Polární expres … jestli nejsem nějaká duševně zaostalá 😛

 5. Zatim nemám vůbec čas se vánočně naladit. Syn má v pooperační jizvě zánět, takže ráno při roznášce novin konkuruji tryskomyši a potom s ním prosedím zbytek dopoledne u lékaře ve vedlejším městě. Kdyby mi aspoň půjčili do čekárny lehátko,že bych si zdřímla.

 6. Nic neřeším. Žádné Vánoce! Ještě ke všemu totiž není ani možnost, protože pravděpodobně strávím tento čas mimo svůj byteček.
  V úterý mi vylezl vpodvečer horolezec oknem ze světlíku do šatny. Prostě najednou byl „doma“ cizí chlap. Pěkně prolezl štendrem, na kterém mám oblečení, probrodil se věcmi, které tam jsou uložené…. Ječela jsem na něj, co tady dělá, jak se sem dostal…… prý budou přes můj světlík tahat nové vedení vody kvůli havarijní situaci. Takže budou vynášet ze světlíku hromady suti, tahat špinavé hnusné trubky, dávat nové a to vše přes můj byt! Začnou v pondělí. Já tím pádem nemůžu jezdit, protože si musím ohlídat majetek, nemůžu je tady nechat hospodařit po svém. Bude tu špína, bordel…….. mám já tohle zapotřebí???? To už fakt není normální. Takže vánoční nálada ani omylem. Spíš jsem vystresovaná a nervní co se bude dít.

  1. Slavit vánoce domácí dřinou je blbost! To není oslava, ale galeje. Nicméně, na druhou stranu, dobře vám tak, to máte z toho, že si myslíte, že (citát z bible), v potu tváře denní chléb svůj vydělávati budeš, je nezvratné a nejede přes to vlak… Já jsem dárky, (dvě krůty) přivezl a odevzdal už před třemi týdny, takže někdy před čtyřiadvacátým trochu vyluxuji, nakrmím pračku a tím končím, na štědrý den večer odjedu k mláďatům, pomůžu jim tu krůtu sežrat, (Klárka také prohlásila, že si s vánocemi nehodlá dělat nervy, takže žádné blbnutí s cukrovím a kaprem nebude), posedíme, pokecáme, načež odjedu domů, nakrmím Čertíka a spokojeně zalezu do pelíšku, s čímž mi kocourek rád pomůže. Vždyť je to den, jako každý jiný, jen svatá církev, která mi může být dokonale ukradená, z toho dělá vědu.

   1. A slavit budu až někdy po vánocích, až Jiřinka opět uteče, (velice ráda), od vychladlého rodinného krbu.

  2. Karolínko, klídek, to je, bohužel, jedna z nevýhod společného ustájení. Mě jdou přes byt také dvoje stoupačky a ty vodovodní se budou příští rok měnit. Jenže pořád je to lepší, než vodu nemít, nebo mít doma Benátky. (Ne ty nad Jizerou). Ten termín sice moc šťastný není, ale buďme rádi, že se ještě našel někdo, kdo to umí udělat. Nám v létě zhavarovala v baráku kanalizace a najít firmu, která to byla schopna opravit, trvalo mnohem déle, než vlastní oprava, navíc chudáci, co bydleli v přízemí, těm se přes jejich záchody po bytech rozlévaly splašky z celého baráku déle, než týden!

   1. Ono se řekne „klídek“, ale tady se to sype jak domeček z karet a hlavně – nikdo nikomu nic neřekne! Takže když tu začali nade mnou vrtat, kopat, tahat ze zdí jakési pozůstatky trubek, padal mi strop na hlavu…… tak jsem se nedovolala žádných informací. Když mi vyměnili sice ošklivý, ale funkční sprcháč za nový, hezký, ale nefunkční, tak se nedovolám taky nikde! Takže neodtéká, hromadí se mi tu sr…. z horních pater, sprchuju se a stojím ve vlastní špíně po kotníky…… Fakt už toho je nějak přes moc!

    1. Nojo, ale teď zase přesně víš, co to je, když se řekne HAVÁRIE. (aneb všechno zlé je k něčemu dobré, ne že bych to někomu přál, ale platí, že i cesta do ráje je úzká a trnitá.) A pořád se můžeš těšit na to, že bude líp. Kdybys bydlela v domku na samotě u lesa a něco se ti tam rozsypalo, bylo by to nejspíš horší. (Sehnat nahonem řemeslníky a pak na to vše peníze…) Tady zpaltíš jednou za měsíc příspěvek do fondu oprav a ať se stará představenstvo. A ono se stará, i když pro tebe poněkud nekomfortně, ale asi to jinak nejde. Když nám rekonstruovali výtah, musel jsem se měsíc škrábat pěšky do 4. patra a se schody se opravdu nekamarádím, ale přežil jsem to a dnes máme výtah pěkný a bezpečný a, hlavně, větší, takže se do něj vejdou i větší kusy nábytku. Takže si říkej, že velké duše snášejí utrpení mlčky a těš se na lepší příští, nic jiného se stejně dělat nedá.

    2. Karolíno, upřímně, po peripetiích různého druhu v městském bytě (i typu „na opravu jste si ještě nevydělali“) jsem šťastná jak blecha, že bydlím v domku na venkově.

     1. Já jsem zase šťastný, že se na náklady na provoz a servis baráku dělím s dalšími 23 partajemi. Příklad – generálka střechy. U rodinného domu i sedmipatrového paneláku vyjde finančně prakticky na stejno, ale majitel rodinného domu je na to sám, kdežto my to z fondu oprav zaplatíme levou zadní. Na fond oprav dává každá partaj 25 Kč na metr čtverečný plochy bytu jednou za měsíc, což pro mne reprezentuje 1.800 Kč měsíčně, což je, při mém důchodu, únosné. Ve fondu máme momentálně skoro 2 mega a příští rok hodláme začít budovat vlastní kotelnu s kogenerační jednotkou. Barák má nové elektro stoupačky, zateplení s novou fasádou,zrekonstruovaný a vylepšený výtah, novou střechu a vypadá, jak kdyby byl postaven včera a ne před 40 lety. Když si představím, že bych měl na této úrovni a z důchodu rekonstruovat rodinný domek, ježí se mi hrůzou všechny chlupy na těle, bydlel jsem na ,,venkově“ v rodinném domku přes čtyřicet let a vím, co to obnáší a to jsem si většinu údržby obstarával sám. Děkuji, ale už nikdy více!

      1. Já jsem bydlela v bytě, který patřil městu a to nám ho odmítalo prodat, dokud se nedostaneme na tržní hodnotu, což by bylo podle jejich představ 2.5 milionu za byt. Uvázat si na krk zničený byt (pořád jsme ho opravovali za své a od města neměli ani korunu slevy na nájmu) v cikánském ghettu, do kterého odmítali investovat, protože jsme si na to prý ještě nevydělali a odmítali ho prodat, protože z čeho by platili opravy nepřizpůsobivým- děkuji, to radši za stejné peníze vlastní dům, který bude v důchodu můj a ne že mě z něj vyhodí, protože na ten přemrštěný nájem nebudu mít a v mezičase budu ty prachy sypat do černé díry zvané městská část. Brno prostě mělo spoustu věcí jinak.

       1. ano, tady jsou přesně vidět ty dva protipoly – byt v dobré čtvrti nebo na udržovaném sídlišti, v dobrém nebo udržovaném stavu, s dobře vedeným SVJ je rodinné stříbro. takový mají naši, resp. proto jsme jim ho na hypotéku koupili. to, co popisuje Matylda, je děs a lépe prchat. pravdu má krakonoš v tom, že na dům musí být ruce + peníze, protože „kolem baráku se musí skákat furt“, jak kdosi pravil. ovšem pokud se od počátku samého dům průběžně udržuje a ošetřuje, je dlouhé roky klid, než některá součást začne dávat najevo, že by ráda opravu nebo výměnu :-)a když na to síly jsou a ruce šikovné, je radost skákat kolem vlastního domečku 🙂

        1. No právě! když síly nejsou, ruce nešikovné a důchod průměrný, (nebo když je jeden líný a preferuje klídek a pohodu, což je přesně můj případ),tak se v tom panelákovém bytě bydlí mnohem levněji a pohodlněji. I když je pravda, že mezi barákem na ,,dobré adrese“ a v Chánově je velmi obrovský rozdíl. A s tou radostí… Sestra si kdysi dům pořídila. (V Praze ne, chci vlastní dům se zahradou). Teď má rozsypanou páteř, takže na zahradě dělat nic nemůže, důchod minimální, protože jela na živnosťák, aby moc neplatila, je jí manžel je na tom stejně a ve střeše mají dřevomorku. Takže je odsouzená k tomu, aby oba dřeli, ač nemocní a těžce pohybliví, až do smrti a smutně koukali z oken na pustnoucí zahradu. On je totiž málokdo ochoten si připustit, že stárne a co dnes zvládal levou zadní, nezvládne za pár let vůbec a když to pak jednoho dne dopadne, tak jen zoufale kouká a brečí.

 7. Adventní čas mám moc ráda a užívám si ho dosyta.
  Ale mě letos v předvánočním čase zradily záda,
  nemohla jsem chodit, bolelo to moc a byla jsem i na neschopence.

  Takže jsem musela zrušit zájezd na adventní trh do Norimberka. Nejeli jsme ani do Prahy na vánoční trhy na Hrad.

  Ale u nás v Plzni jsou také krásné adventní trhy.
  Doma jsem si to vyzdobila. Protože kočičák Daník je malý průzkumník a zvědavec, tak letos máme všude svíčky ledkové. Takže světýlka jsou, i trochu uklizeno je, když záda dovolila.
  A i upečeno mám pár druhů.
  A dárky mám už i zabalené, sháním je už od léta.

  Mám takový předvánoční zvyk, že se vždy dívám na americký film Zázrak na 34. ulici, na ten novější z roku 1994. To u mě spolehlivě navodí předvánoční náladu.

  A věkem jsem dospěla k tomu si to hlavně v klidu a pohodě užít. Bez stresů a honění.

  Takže všem krásné a požehnané Vánoce.

  1. ano, to je tááák krásný film 🙂 vždycky se u něj dojmu – hádej, u kterých dvou scén nejvíc…

       1. Mně Mrazík taky nedojímá- protože jsme ho viděla jen asi 138x a navíc není adventní- Mrazík je vánoční obžerství 🙂

        1. Mazík je spíš pro zasmání a možná i trošku malinko k zamyšlení. Ale pan Filipovský, jako baba Jaga, opravdu nemá chybu.

      1. je to film, natočený poprvé v roce 1947 a jeho filmový remake v roce 1994 ( ještě byl TV film). nepřeslazená romantika a v té verzi z roku 1994 byl naprosto skvostný Richard Attenborough v roli pana Kringla/Santy Clause. vlastně je to celé o tom, jestli máme víru v dobro a zázraky 🙂

  2. Já jsem se kdysi dávno vydal na vánoční trhy na Staromáč a spodek václaváku, ještě s manželkou a její kamarádkou. Obešli jsme to, skoukli, co tam mají a za kolik a odjeli jsme si na kafe a dortík domů. V pohodlí a teple jsme se pak usnesli, že to byla zbytečná výprava a druhý den zajeli do Hájenky v Kersku, tam měli vynikající mufloní roládu a jelení guláš za mnohem méně peněz.

  3. Já mám záda, po operaci a opravě vyhřezlé plotýnky, v pořádku, nic mne nebolí a obtíže s pohybem, až na nedostatečné okysličení, díky nízkému výkonu krevního oběhu a tudíž nutnost častého pauzírování, žádné, ale kategoricky odmítám jakkoli střečkovat jen kvůli určitému datu v kalendáři. A současné vánoce už nejsou záležitost sváteční, ale z 99% komerční. Takže těch 99% v pohodě vypustím a svátek mám celý rok, tak proč kvůli několika dnům blbnout? Mnohem důležitější je, že se po Lucii začíná, i když zpočátku neznatelně, prodlužovat den. Ono z astronomického hlediska by měl být Nový rok právě den po lucii, protože to je datum slunovratu, problém je v tom, že posunutí kalendáře je prakticky nerealizovatelné.

 8. No, to je jednoduché – žádné vánoční ladění nepěstuji. Trochu cukroví jsem chtěla napéci zítra, ale včera večer přišel Adalbert a nesl si pravou přední, zlomené to snad nemá, ale stále si ji nösí, takže nás zřejmě čeká návštěva veteriny. Což bude něco, v přepravce nikdy nebyl, autem nejel. Jo a na Vánoce se Kuba s novomanželkou rozhodli jet do Španělska, takže jejich macho kocour bude na svátky u nás. Takže budu trávit dny pouštěním koček ven a dovnitř a hlídáním, aby Drnda neutekl.

  1. No, vzhledem k tomu, že při pouštění zvěře hlídám, aby neutekla Adélka… tak ti to fakt nezávidím 🙂

 9. Vánočněš mne ladila od 8.12. Vánoční koleda, na Nova Cinema šla v pátek,v sobotu i v neděli…já si tu Zemeckisovu verzi (2009) šíleně užívám, tak jsem fakt seděla přilepená před televízí a sledovala ducha Jakuba Vodrala a figuru Ebenereza Vydřigroše a spoustu těch, mně už tak dobře známých postaviček, uliček ,domů a zákoutí,cítila jsem vůni pečených husí a krůt, vůni vánočního punče a bylo mi fajn, k té sobotní jsem si dala kousek štoly a jablečný horký džus se skořicí. A nejlepší na tom je, že si ji o Vánocích přečtu a pustím si ji na audiu..nojo,každej na něčem ulítáváme….Jinak jsem na tom jako ty, davy lidí mi vadí,překáží a vůbec to není vánoční ladění, jen stres stres stres a ten nechci. Takže jsem trhy letos vzdala. V práci se ladím plamínkama svíček v ozdobných vánočních skleněných kouličkách a do aromalampičky si kapu Vánoční sen, voní hezky….

  1. na náměstí to je ve všechní den hezké – strom je ozdobený, podél radnice stojí asi 10 stánků, mají trdelník, ozdoby a punč… trhy asi vypuknou o víkendu, ale to tam nepůjdeme, atmosféru si uděláme doma :-)domeček je ozdobený zatím zvenku a je to legrační – přední strana do ulice je vánoční, se zimním truhlíkem, světýlky na hrušni, zimními věnci na vstupních dveřích. a vzadu na zahradě stále ještě kvetou dva otužilé muškáty + bakopy a velká chryzantéma 😀 a nová holčička je pěkné šídlo a velká zahradnice, takže budeme vybírat vnitřní výzdobu velice obezřetně 🙂 ty se letos sešly, dárečky naše – tvoje Kačenka, Matyldina Adélka a naše Selina 😀

   1. Trdelník si dám raději u Tesca v Letňanech, i za tu padesátku je ta trocha přeslazeného těsta drahá, ale občas se zhřešit musí.

     1. Trdelník jsme slíbila Kačce- a taky trochu medoviny nebo něčeho podobného :)Snad zítra! Před Brněním nebo po něm 🙂

     2. Já jsem si ho letos koupila poprvé protože o tom každý mluví – no nic moc, jen ta atmosféra. / namotaný lívanec/Ale voňavý byl a teplý.

     3. Mě se povedlo nedávno v Peny koupit hruškový kompot se skořicí, občas ho tam mají, ale vždy jen krátkou dobu, protože jde na dračku. Takže jsem vzal čtyři skleničky a včera večer jsem si mlsl, kocourek sice čuchnul, ale nechtěl.

   2. Taky jsem dostala od CD ve spolupráci s Mikulášem dárečky. Dva!! Našla jsem na dvoře dvě docela malá koťata, pravděpodobně je sem někdo hodil, protože jsou krotká. Dala se hned chytit a to černé s ponožkami začalo hned příst. Jsou to pravděpodobně kocourci ( povídala veterinární technička, co má u nás ustájené koně). Už bydlí v maštali, žerou jak nezavření a vypadá to, že se snesou i s naší Amálkou trojbarevkou. Takže mám taky dárečky 😀

    1. To je hezký 🙂 Mně dneska Oriáš částečně odpustil křivárny typu nové kotě a veterina- konečně se přišel pořádně pomazlit…

     1. to je moc hezké oboje a posílám podrbáníčka všem chlupáčkům 🙂 Selinka dnes po česání 1) vyměřovala dráhu skoku na kuchyňskou linku ( bylo tam máslo a děravý sýr) 2) skákala po Sněhovi, aby ji lovil. no koukal jako zjara, tak šla lovit radši kabel od fontánky 🙂

      1. Evo, ty máš nové kotě? Co takhle malou představit pořádně?:))
       Je fajn, že víme, že je to holka a jmenuje se Selinka, ale… jakou má barvu? Kde se u vás vzala? Co tropí nejradši a co na ni říkají tvoje současné kočky? Pokud Snížek trvale nežasne… 😀

       1. Snížek žasl, protože holčička najednou zapomněla, že na doyena smečky se neskáče, tento se neloví a neplácá se pacičkou 😀 zkusím to sepsat – fotek by mohlo být dost, mladá dáma je fotogenická a ráda se ukazuje 😀

        1. Oriáš se za mnou přišel včera poprvé pomazlit od té doby, co jsem přitáhla ten odpad ze smetiště a vozila ho pak na veterinu. Byl viděn, jak k němu Adél oddaně vzhlíží a on jí olizuje ušatou hlávku 🙂

         1. tomu říkám úspěch! tleskám a mávám k Žabkám (clap) Oriáš je velkorysý a kocour gentleman (sun)

  2. Vánoční koledu miluju, po dlouhé době film, u kterého jsem neusnula- rodina na to pohlížela jako na zázrak 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN