SOS: Jmenuje se Aran

Arany znamená maďarsky zlatý. To je i na pohled, svým zlatavým pálením. Nevím ale, jak se maďarsky řekne opuštěný a smutný. Což ani není třeba neb je. Umřel mu nečekaně páník.

 

Současná majitelka, která ho takto „zdědila“ (dcera) si ho nechat nemůže neb bydlí v centru Prahy, jednoho velkého pesana už v bytě má a ještě dvě kočky a malé dítě.

 

 

Útulek coby řešení zatím nechává až jako poslední možnost, moc ráda by, aby byl v dobrých a milujících rukách.

 

 

Je to pětiletý čistokrevný německý ovčák, cca 45kg, společenský, v lásce vychovaný, s lidmi a dětmi nekonfliktní, (kromě těch nejmenších, mohl by je porazit), na ostatní zvířata navyklý, (fenky a malé psy neřeší), ale také zvyklý na zahradu, prostor a pohyb.

 

 

Základní výcvik má. Zatím je v přístřešku na pražské parcele, zima se ovšem kvapem blíží.

Fakt nechci být jak Srstka 🙂 , ale je to  krásný a poslušný pejsek, bude vám věrný a vděčný. A někdo ho může učinit také zase šťastným.

 

 

Kontakt na mě a majitelku na Dedeníku.

 

Aktualizováno: 27.9.2017 — 08:01

16 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Abyt, díky, že se staráš a taky přeji Aranovi hodně štěstí,už tak musí být smutný. Je krásný! Jen do odpovědných,dobrých a milujících rukou. (h)
  A co třeba původní chovatel?

 2. Ten je náááádherný. Moc mu přeji domov a vlídné páníčky, kteří se mu budou věnovat, mít ho rádi a bude s nimi hodně dlouho. Brala bych ho hned!

 3. Šmánkote, ten je nádherný. V nejlepších letech. Sakra, proč jsem tak stará, slabá, hned bych ho brala i k Ajvi. Ta je kastrovaná, problém by nebyl, jenomže můj věk a zdraví. 🙁 .

   1. Aha… Inzerovala paní i někde jinde (je potřeba inzerovat na hodně místech), kontaktovala chovatelskou stanici (pokud je pes s PP)? Na tom facebooku to asi není úplně ono, do té skupiny se musí člověk přihlásit a ne každý potenciální zájemce používá facebook.

    1. Co všechno zkoušeli přesně nevím, ale zkoušejí to od srpna, jak výše uvedeno. V ovčounských kruzích se o něm ví (informace Ešusová). Na původního chovatele není nový kontakt.

     1. Chjo. Je ten pes z oficiální chovné stanice? Pokud ano, tak by se měl dát kontakt dohledat třeba přes klub, kynologickou unii, pokud dále chovají, tak určitě dávají inzeráty a u nich kontakty bývají…
      No, na druhou stranu, co by s ním dělali – poměrně starý pes, ne moc vychovaný, na nějaký kynologický výcvik už to moc není, je to těžký, navíc píše, že pes bude potřebovat pevnou ruku. Pokud chce někdo vlčáka na kynologii, tak si pořídí štěně…

      1. No je, je to těžký. Mně na kynologii moc nezáleží, kdybych jen trochu mohla, už dávno si ho vedu na špagátku domů.
       Celou tuto akci mám v podstatě z druhé ruky, ale majitelka sem nahlíží.

       1. Mně taky ne. Jen jsem to brala prakticky – z vlčáků má většina lidí strach, je to dost velký pes, lidi ho mají spojený s policajty a vojáky jako ostrého psa. Troufnou si na něj právě většinou lidi, kteří mají o kynologii zájem nebo naopak lidi, kteří by měli mít maximálně psa plyšového. Typický rodinný pes to tedy není.

        1. Můj poslední vlčák byl můj kámoš, parťák, přítel, ochránce a člen rodiny.
         Ale máš pravdu, lidi se jich většinou bojí, ale psa zkazí zase jen člověk

 4. To je ta „potíž“ s inzercí na Zvířetníku a podobně osazených serverech, každý už je zazvěřen 🙂 Však mě by se taky moc líbil! Ale na třetího vlčáka prostě nemám ani prostor (už do auta bych je nenacpala) ani síly. Přiznám se ale, že jsem nad tím jeden okamžik vážně zauvažovala 🙂

  A tak jsem chtěla poprosit ty, kdo používáte Facebook: mohli byste to sdílet ve svých kruzích? Pak by byla šance toho nádherného pesana přece jen zase o kus větší (inlove)

 5. Ach, ten teda je … ale záhradu nemám a s priestorom a pohybom to bolo u mňa na hrane už aj s krpatou Jackie…

 6. Nádhernej kluku,nemít doma 7 koček,beru Tě hned.. prosím, prosím ať Aran najde milující lidi a krásnej domov….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN