HOST DEDENÍKU – Míša: Daník se představuje

Tak jsme se dočkali a máme ho dnes už doma měsíc. Bylo 17. srpna, když jsme si ho přinesli k nám domů. Dlouho jsme na něj čekali a ten měsíc bez kočičáků byl moc těžký. Ale už je tu zase veselo.

 

Daník se narodil letos 27. května a čekali jsme na něj do jeho 3 měsíců. Když jsme si ho přebírali, byl to malý kotík. Ale odvážně přešel z přepravky původních majitelů do té naší.

Je to krásný kocourek, jak já říkám, ze zdravého venkovského genofondu. Má krásnou mourovatou kresbu kožíšku a jak říká naše paní veterinářka, bude to velký kocour.

 

 

Je to velký přítula, mazlí se a při tom hlasitě přede. Miluje kočičí hračky všeho druhu. S míčky hraje fotbal a dokáže s nimi kličkovat jak rozený fotbalista. Dachmá plyšomyši všech velikostí a přenáší si je v tlamce. Prohání rád míček v koulodráze.

 

 

Jak roste, tak se nám z něho stává i malý zákeřníček. To takhle skočí nic netušícímu páníčkovi na záda a začne mu olizovat uši. Nebo páníček prochází a najednou se vynoří packy, které si přidrží jeho lýtko, které je následně zakousnuto. Panička si ho hladí v náručí a najednou je její ruka pevně sevřena pacičkami a začne být okusována. Je to naše malá piraňka.

 

 

Ale stále je velmi roztomilý. Tomu jeho kotěcímu pohledu se nedá odolat. A když sladce spí v košíčku, je prostě k zulíbání.

Ač vyrůstal u rodinného domku, tak se docela brzy naučil na kočičí záchod. Malé nehody má jen zřídkakdy, jinak je opravdu vzorný.

 

 

Jako všichni naši kočičáci má dobrý apetit. Preferuje rybí konzervičky. Cosmo je jeho favorit. Ale nepohrdne ani jinými kvalitními značkami. Protože roste, dáváme mu ještě kočičí mlíčko.

Daník nebo Danda, jak mu říkáme, vnesl do našeho života zase radost.

 

 

A doufáme, že nám ve zdraví vyroste v pořádného pana kocoura a bude tady s námi ještě dlouho.

 

 

Aktualizováno: 14.12.2019 — 23:31

38 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ty jsi ale krásný kocourek!
  A vyrosteš ve velikého kočičáčka a budeš posluhům dělat jen radost, to už je vidět na kukuči.
  Tak ať se Ti daří zlatíčko.

 2. Mám dotaz na kočkaře – v sousedství jsou tři koťata. Malá. (Typický případ, nekastrovaná kočka, moje snahy o osvětu dlouhodobě selhávají) Stejně jako ostatní kočky mají jídlo a přístřeší, ale všimla jsem si (na dálku, jakou mě k sobě pustí), že mají nepěkná očka. Zatím ne zahnisaná, ale to může brzy být. Nemáte nějakou radu, kterou bych mohla tlumočit majiteli? Nebudou doma, v teple a nikdo je nebude piplat – tak to tam nechodí. Ale kdyby existoval nějaký jednoduchý způsob, mastička nebo tak, tak by se možná majitel postaral…

  1. Nebo odčervení? Ale jsou fakt malá, tak do dlaně (já to u koťat neodhadnu, se štěňaty jsem mnohem lepší:))

   1. Dede,odčervují se už malá koťata, přípravek se dává podle jejich váhy.Jenže by měla být zcela zdravá. Mast nebo kapky je možné koupit v lékárně nebo u veterináře, případně veterinář napíše recept.Platí se v plné výši.Bolavé oči jsou častým problémem u venkovních koček, šíří to mezí sebou.Venkovni kočky krmím,po příchodu domů si umývám ruce dezinfekcí, abych něco nepřenesla na moje kočičáky.

    1. Díky. No, těžko určit diagnózu u plachých koťat, ale dám řeč s majitelem. Stejně musím k vetovi kvůli Berry (léky), tak bych to když tak zkusila zařídit.

     1. Dede, určitě rád poradí. Už jsem taky byla u veterináře s pochroumaným zrzavým venkovním kocourem,zaplatila ošetření, injekci na zmírnění kočičí bolesti, výdajů nelituji.Kocour se u nás za tři dny zotavil a prchnul od nás zpět na své venkovní stanoviště. Krmili jsme ho venku ještě pět let a pravidelně dávali pipetu na odčervení. Nyní už je za Duhou.

   2. Dede, zároveň s koťaty by měla být odčervená i máma-kočka, protože to zamoření škrkavkami většinou pochází právě od ní.
    Koťata se odčervují několikrát v určitém časovém odstupu. Většinou přípravkem ve formě pasty – líp se podává a je jemnější.
    Na očička mast nebo kapky, jak psala Janina.
    Určitě se poraď s veterinářem.
    Jseš moc hodná.

 3. Jéje, to je ale roztomilý kocourek! A jaký má krásný košíček, přesně na míru (zatím, že) ! 🙂
  Hodně radosti z dalších společných dnů!

 4. Jak se tak dívám, zdá se mi, že nad čelíčkem vidím
  .
  .
  .

  pěšinku.
  Přeju hodně radosti

 5. Daník děkuje všem za pochvalné komentáře a vzkazuje, že se bude snažit růst a prospívat, aby z něj byl velkej pan kocour.

 6. Míšo, zapomněla jsem napsat, že na té poslední fotce je nejkrásnější kočka ta uprostřed!

 7. Malý Daníčku, tak si se krásně nasadil, uměl sis vybrat. Tak přejeme dlouhá léta radosti,radovánek, zakusovánek,hodně hraček a spokojené posluhy. 🙂

 8. Milá Míšo, Daník je moc krásnej kocourek! Ten jeho kukuč (inlove)
  Taky mám slabost pro mourky (a černé:))
  Tak ať se vám dlouho dobře společně žije 🙂

  1. Já jsme vždycky chtěla zrzavého kocoura nebo tříbarevnou kočku- a nikdy jsem jimi nebyla osídlena 🙂

    1. Alex, mám zrzavobílého kocoura s bílými ponožkami. Před osmi roky se objevil zanedbaný v panelákovém sklepě a rozhodl se, že bude můj mazlík.

    2. Přání bývá otcem myšlenky, tak pozorte! Vím, že jste plní ale CD bývá potměšilá a přející. 🙂
     🙂

    3. Děvčata, co není, může být.
     Když už jsem měla doma tři kočky, rozhodně jsem se zařekla, že další už nebude, že tři je víc než dost. Ale občas jsem si tak posteskla, že mi do barevné sbírky chybí zrzek. A voila, na zahradě jsem našla zrzečka Toníčka. Normální kocour by byl zůstal kocourem venkovním s trvalým přísunem potravy a péče. Ale CD byla tak potměšilá, že na naši zahradu seslala zrzečka slaboučkého a trojnohého, takže mám už pár let kočky čtyři 😀 . K úplné dokonalosti tu teď chybí už jen nějaká bílá kočička, ale to už radši nahlas ani neříkám.

   1. Já jsem byla kdysi osídlena Miou, ta byla jako ztělesnění snu o mouraté kočce s bílými znaky. 🙂 Po tříbarevkách jsem nikdy nijak netoužila a měla dvě:))

    1. Miuška je miluška moja, hodňoučká. Akorát se na starší kolena rozkecala. Co já se všechno od rána nedozvím. Hlavně mi nadává, když zrovna nemám čas mazlit a ONA to nutně teď potřebuje. 🙂

 9. Roztomilej ďáblík! Má velké packy, bude to určitě kus kocoura. A mourečci jsou stejně nejlepší 😀 .
  Tak ať z něj máte radost dlouhá léta!

 10. To je roztomilý kocourek. Hezké fotky – myslím, že největší práci daly ty, na kterých v klidu sedí, že?

 11. Na tretej fotke zhora sú pekne vidieť tie o pár čísel väčšie pacičky a keďže výživu jak vidím nezanedbávate, nepochybujem, že to bude kusisko kocúra. A ten sebavedomý pohľad nad operadlom kresla – toto tu je celé moje 😀 Je fakt krásny! (ale v tom kúsaní ho nepodporujte (chuckle) )

  1. Na kousnutí doporučuji rázně vyslovit „kch“. Zvuk který vydáte přesně odpovídá kočičímu prsknutí. Dáte najevo nevoli a kocour se dekuje. Po několika pokusech mu dojde, že tohle jako opravdu nee.

   1. a musí to být důrazné a krátké… funguje to, dělal jsem to na ty moje taky..jedinej,kdo tomu nějak nehověl,byl kocour,koukal na mě jak na magora, u toho platilo zanaříkat AUAUAU a hned přestal.

 12. Proužkovaní jsou ti nejmazanější. Ale taky samozřejmě ti nejroztomilejší, vzkazuje Barbucha. Užijte si ve zdraví spoustu dalších let!

 13. Milá Míšo, Daník je moc hezký kocourek – totiž tihle hnědí mouráčci se mi líbí snad ze všech barevných variant nejvíc. A pak – ty úžasné černé oční linky!

  Věřím, že si užijete spolu spoustu kočičích let a těším se na další povídání o Dandovi (ech – když se řekne Daník, tak se mi okamžitě vybaví rozchechtaná chodskopsí tlama 😉 ).

 14. Míšo, gratuluju ke krásnému pruhovanému kocourovi, jak říkáš, 🙂 ze zdravého venkovského genofondu!!! Užívejte si kotěcí léta, ta uletí jako vítr a bude z něj puberťák jako vymalovaný. Jen si ho nenechte přerůst přes hlavu, mohl by z něj být tyran, tak jak je někdy z našeho Darečka (bat) .

 15. Vítej kluku pruchatej, ať máš krásnej domov hodně dlouho a jsi zdravej a spokojenej kocourek….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN