MATYLDOVINY: Kam až?

Je léto, odhalují se všichni, čím méně oblečení, tím líp. Jižní národy to vidí jinak. Pouštní kmeny se zahalují, protože pod oblečením z přírodních vláken si vytvoří mikroklima, které se dá na rozdíl od odhalené kůže snášet celý den.

 

Vyzkoušela jsem to a v mnohém dávám za pravdu. Lehká vlající tkanina je příjemnější než spálená záda. A co teprve když si člověk spálí třeba stehna!

Současná společnost je vůči odhalování velmi tolerantní. Někdy si říkám, že až přespříliš. Ultrakrátké sukně, džíny s děrami i tam, kde ukazují i to, co nemají, obrovské výstřihy s čouhajícím prádlem…

Hlavně mládež si tento druh „oblečení“ bere, aby působila údajně svůdně. Oni to totiž nosí VŠICHNI! A hlavně tamten známej zpěvák a zpěvačka… jenže ti to nosí jako jevištní kostým, dost často inspirovaný stylem oblékání těch nejnižších vrstev společnosti.

Vyptávala jsem se kamarádky, která žila v Americe, jak moc se tam nosí džíny s rozkrokem u kolen a čouhajícími trenýrkami. Suše konstatovala, že je viděla jen jednou – když jí přivezli lednici z obchodu černí speditéři.

Nemůžu se zbavit dojmu, že bezhlavé kopírování jevištních kostýmů je jen zajímavý byznys pro výrobce tzv. fast fashion, tedy levného oblečení, které se prodává za pět peněz a jeho kvalita je bídná, což je jedno, protože za dva měsíce bude „in“ něco úplně jiného. Tedy nevím kde levného oblečení, protože v naší kotlince i tyhle nekvalitní hadry stojí dost peněz.

Ale já si rozervané džíny na sebe nevezmu a podprsenka vyčuhující z 60 % z trička mi nepřijde svůdná, jen lemplovská. A tak pořád hledám, kde si mám koupit oblečení, které sedí a zahaluje přiměřeně počasí a ročnímu období. A čekám, kdy se ze spodního prádla zase stane spodní. A divadlo života nebude jen křiklavé nevkusné jeviště.

 

Dede: Díky Matyldo! Zase trefa – a to jsi ještě nepoznamenala, že mnoho dívek nosících tuto, eh, módu lehkých dívek, na to vůbec nemá vhodnou postavu… Klátící se mládenci s půlkou holého zadku čouhajícího z kalhot ovšem za nevkusně oblečenými dívkami nijak nezaostávají.

A tak se dnes ptám: Co myslíte, je decentní zahalení lidského těla přežitek? Já vím, měla bych definovat „decentní“ 😛 No, nechám to na vaší úvaze:))

Jak se nejradši oblékáte v horku – když musíte jít mezi lidi, slušně oblečení?

Aktualizováno: 24.7.2017 — 21:04

68 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Zcela OT, dámy (a Dede se za odbočku od tématu moc omlouvám), ale kdybyste některá z vás nevěděla co s volným časem a byla někde v blízkosti Třebíče, moc doporučuju tohle: https://www.samajim.cz/inpage/program/
  My tam budem v pátek a v sobotu, hledejte dům Seligmana Bauera, pomáháme kamarádovi. Slibuju, že si určitě pošmáknete. I vínko asi bude, moc dobré a k tomu košer, od Mošeho z Chrámců.

   1. Tak třeba jindy, je to každý rok. Znám lidi, kteří jsou z jiné části naší země a berou si na to i dovolenou, aby tam mohli celý týden být, je to opravdu fajn festival, a to jídlo je jen taková třešnička na dortu.
    P. S. Asi jsem to tu už mockrát psala, jsem zarytá filosemitka, stejně jako celá naše rodina. Mám radost, že něco takového existuje.

 2. Některé ty fotky teda jsou! (tmi) Čouhající prádlo nemám ráda a kalhoty proklatě nízko posazené taky ne. Ovšem když si vzpomenu na svá mladá léta – minimalistické minisukně jsem nosila taky a rovněž i lehce odhalené bříško (cípy košile svázané pod prsa). (chuckle)
  Do parného léta beru halenky nebo šaty bez rukávů, z lehkých vzdušných látek, hlavně nic přilepeného těsně na tělo!
  A ještě k té Americe – myslím, že tam by se exempláře do módního pekla našly velmi lehce. Tam jsou totiž k vidění lidé opravdu monstrózně obézní, i docela mladí, klidně oblečení v šortkách a upnutých průhledných tričkách, ze kterých jim na všechny strany přetékají doslova metráky sádla. Myslím, že něco takového jsem u nás nepotkala! (chuckle)

  1. Och, píšu z jiného PC, a tak jsem se rozvášnila, že jsem se zapomněla podepsat! (chuckle)

  2. Jj, to se dá vygooglovat, tuším něco jako „People of Walmart“, spousta „krásných“ (a vlastně smutných) fotek.

 3. Říká se že „šaty dělaj člověka“. Jenže často přemýšlím, jestli to stále platí v tom kladném slova smyslu, hlavně u mládeže. Současná móda, která ukazuje „ve společnosti“, zcela veřejně (ba často přímo nestydatě) co nejvíce odhaleného těla (vkusně i nevkusně) , tak ta se mi nelíbí. Já se tady už dávno posledními výkřiky módy neřídím, děti nemáme a mladá už také nejsem, takže se už ani nepohoršuju. Ale stále si myslím, že zálibný pohled něčího oka by měla přitáhnout osoba jako celek. Tedy nejen chováním, mluvou, hezkou tváří a účesem, ale i svým oděným tělem (ano klidně sexy, ale stále vkusně). Jenže u některých „moderních“ oblečení (převážně mladých dívek) mám dojem, že partnera později už pomalu „není čím překvapit“.

  OT pro Dede. Včera jsme se vraceli z procházky s Trixie a najednou vidím do jednoho domu vcházet paní a za ní krásný pes „Berry…a nebo Kazana“. V tu krátkou chvili jsem si nebyla jistá který 🙂 Psa jsem zahlédla sice celého, ale jen na moment a „na co že to koukám“ mi také hned nedošlo, nečekala jsem to. Jednak jsem byla v autě a jednak pes zacházel do domu za paničkou. Byl černý, ale na packách a na „sukýnce“ měl stejné pálení jako Berry. Jenže se mi zdálo, že pálení měl i v obličeji, jako měl Kazan. No koukala jsem jako blázen, kde se tu takový pes bere. Kolem domu jezdíme vlastně denně, je v naší čtvrti asi o 4 ulice dál. U domu visí vedle am. vlajky (to je tu běžné) ještě německá, takže paní je asi Němka. To že by měla dlouhosrstého vlčáka, kterého si z Německa přivezla je pravděpodobnější, než to že by měla chodského psa – to je přeci české plemeno, ne? Kdyby byla paní nevešla dovnitř, určitě bych řekla choti, ať zastaví a zeptala bych se. Takhle tam zajít a jen tak zazvonit se mi nechce, ale budu to „hlídat“ a jestli ji někdy ještě uvidím, určitě se zeptám – zvědavost mi nedá.

  1. Angličané dlouhosrsté německé ovčáky chovají záměrně, klidně to tak může být i v Americe (já to nezkoumala:))
   NO je rozhodně větší než choďák, přerostlý Kazan byl stejně velký jako Berry, tedy jako fena NO… (a ty jsou o dost menší než psi – samci)

   Jinak když já koukala v Americe po psech, tak jsem každou chvilku viděla nějak vybarvenou Trixie… 😀

   1. Ivo, Dede, třeba se mi poštěstí s paní promluvit a zjistit jestli má Berry nebo Kazana.

    A jsem si jistá, že určitě převážná většina těch „Trixies“ které jsi viděla byla stejní dobráci, jako je ta naše 🙂

    1. Milá Maričko, všichni pitbulové, které jsem měla čest poznat osobně, byli a jsou úžasní ňuňánkové – to ta naše pinčice (prý společenské plemeno) je proti nim fúrie fúriovatá, po celém okolí známá jako džek rozparovač.

     1. Hihi YGo, „Džek rozparovač“ 🙂 Ale zase v případě potkání psího Golijáše, určitě pinčí David-furie nedopustí, aby ti bylo ublíženo.

 4. S letním oblečením nemívám ve Švédsku problémy. Letos jsem zatím byla bez bundy i když mnohdy jen lehčí bez podšívky jen jednou. Ale tento týden má být až 22°a pokud k tomu nebude fičet studený vítr tak pujdu s Pufem úplně bez bundičky. A to zase budu postrádat kapsy. Uvidím co přinese měsíc srpen. 😉 😛

  1. Kočko, nás potěšilo, že po měsíci teplot kolem 35 stupňů to kleslo… ale ty máš zas opačnej extrém. Ale věř, že ani ten náš by se ti nelíbil.

   1. On to nebyl celý měsíc, ani to nebylo tak dramatické, těch tropických dnů a nocí bylo jen pár, jinak bylo prostě teplo, tak jak to v létě bývá. Určitě je ale letos chladněji než minulá léta a tepla začala taky o dost později, až vlastně v červnu, posledních pár let bývala klidně i od konce dubna. Ale sucho je o dost větší, to ano, i když teď v posledních dnech trochu (někde i víc) pršívá.
    Stejně je už s létem asi šmytec, jak je po svaté Anně, nestojí to pak vesměs za nic.

    1. Když u nás je tepleji než v Brně- v průměru tak o dva stupně- a prší mnohem míň než v Brně. Nebylo tolik tropických nocí, ale ta vedra byla jaksi… vleklá.

     1. Myslím, že ještě není všem vedrům konec, podívejte se na předpověď na příští týden (pro Českou Lípu 34 – 35 st. C).

     2. Kohoutky jsou v dešťovém stínu (včetně Jundrova, kde máme zahradu), tady neprší skoro vůbec, a pokud prší v Kohoutkách, v Jundrově určitě ne. A sídliště je taky hodně rozpálené, samý beton, skoro žádná zeleň. Jediné, co na obou místech funguje, je vítr, fučí tu moc, tak možná z toho mám ten subjektivní pocit menšího vedra. Ono by se to dalo ověřit podle statistik ČHMI, ale nechce se mi hledat, omlouvám se. Ale stejně mi fakt přijde, že je letos oproti jiným rokům chladněji.

      1. Myslím, že léto ještě nekončí – vždyť i v srpnu bývají vedra k padnutí, a dokonce i noci (což letos nebyli) … však není všem dnům a létu konec (shake)

       1. Ano, druhý srpnový víkend na hody obvykle máme na chcípnutí- několikrát jsem si to s dětmi užila, když jsem z nich svlíkala propocené kroje 🙂

        1. Ovšem za tu dobu, co jsem s MLP, mám ověřeno (a na mateřské empiricky odpozorováno), že hned po jeho narozeninách (14. 8.), někdy i dřív, se počasí rapidně zhorší, začne předčasný podzim, a kromě pár náhodných dalších teplých dnů to už pak za moc nestojí.

         1. U nás to neplatí – nikdy nevím, jak bude. Třeba loni byla minimálně půlka září vysloveně horká 🙂
          Jen ta chladna z rána – ahoj Aničky! – ta obvykle fungují 😛

 5. Volné šaty, když to jen trochu jde.
  A nebo dlouhé triko, které se jako šaty tváří, když jsem v divočině a na zahradě. Ale ono to moc nejde. Jednoho by sežrali a nemá to kapsy. Takže zbývají kraťasy a trička.
  Když k tomu přičtu, že pro sebe neseženu boty, jen čekám, kdy se v nějakém tom módním pekle objevím 😀
  V gumových žabkách a s batůžkem. Když už, tak už 😀

  1. Hele, gumový žabky nosím taky 🙂 Dědina je dědina 🙂 Mně fakt jako vadí to ostentativně vystrčený spodní prádlo. Tak toho se snad u tebe nedočkám 🙂

 6. Moje léto jsou obvykle tříčtvrťáky a volnější trička – s nebo bez rukávů. Bývaly to šaty a sukně, ale nějak jsem změnila preference:))
  Pokud není horko moc (tak nad 25 stupňů), nosím do lesa radši než krátké svoje „expediční“ kalhoty 😀 Jsou ze sportovního obchodu, tenounká, velmi příjemná látka, která je prodyšná a navíc rychle schne. Má to několik výhod: míň mě požerou hladoví hmyzové, jsem méně poškrábaná od podrostu a ještě mi nepadá do bot tolik smetí:)) A ještě něco – jsou to kapsáče, takže mám nad kolenem kapsu na mobil – to je u mě hodně podstatné! Ne, že bych v lese telefonovala, nebo četla maily, ale fotím…:))

  1. Problém kapes na tříčtvrťákách je letos v horkém létě dost akutní. Jelikož chodím po polních cestách, skončím často u kraťasů s aspoň nějakou kapsičkou…

 7. Já mám v létě nejraději šaty bez rukávů nebo kraťasy s tričkem, co si kdo na sebe navleče mě nijak extra netrápí, je to každého věc a jeho vizitka. Co mně vadí ale velmi, že tuhle hadrnickou módu nosí malé děti. Takže když takhle ke mně přijde vnučka (7 let), tak se převléká, někdy ne moc ráda, do pohodlných kraťasů (což podle mého nejsou těsné džínové), trička, sukýnky nebo šatů. A děravé těsné džíny tak, že jí nejdou pomalu ani sundat, zahrabu někam hodně hluboko, aby jí nenapadlo je chtít. Jo a taky jsem nepochopila, když v těch největších vedrech přišla sice v sukni, ale k tomu musela mít ještě legíny.

  1. Eh, těší mě, že tohle ještě řešit nemusím – i když i Patrik už má občas striktní názory, co chce nosit a co ne… jen neovlivní, co je mu zakoupeno, takže obvykle vybírá z hezkých a praktických věcí. ostatně – ty díry si umí na věcech vyrobit sám 😀

  2. No to je právě ta logika současného oblékání. Nejen že to má být sexy obtažené, ale takhle móda klesá k čím dál menším dětem, podle mě proto, že maminky baví z dcerek dělat své zmenšené kopie. Děsný.

   1. No, já myslím, že tohle je trend jen u určitých vrstev obyvatelstva (a vždycky býval), kdo je soudný, obléká se (a vždycky se oblékal) normálně.

  3. Jestli to nebylo obráceně … ona (vnučka) chtěla ty legíny (protože se jí líbí, protože se v nich cítí dobře …) a matka striktně trvala na sukni, protože leginy+tričko se hodí max na zahradu (hřiště), ale ne na cestu mezi lidmi za babičkou 😉
   Píšu ze zkušenosti s minitoscou. Je hubená. Většina kalhot na ní visí, pokud to nejsou ty extra úzké, které normální postavě téměř nejdou sundat, a které jí teda většinou jakž takž drží na těle (pas/boky velikost cca 128, délka velikost 140, to se moc nevyrábí 🙁 ). Má ráda leginy právě proto, že jí nepadají. A často řešíme to, že si na ně má vzít sukni nebo musí ve skříni vyhrabat dlouhé tričko. Prostě, zadek má mít zakrytý. Šaty nosí taky a ráda, ale někdy (i v horku) jí pocitově sedí ty leginy. A chce je. Takže pak přijde na řadu sukně na leginy 🙂

 8. Mám moc ráda volné splývavé a dlouhé šaty. Bavlna, len… Nejlépe až po kotníky. Nejen proto, že zakryjí co přebývá, ale jsou příjemné a pohodlné. Jenže v taxíku to jaksi nejde. Máme nosit „dress code“, tzn. černé kalhoty, bílý vršek. Já teď nosím v létě černou bavlněnou sukni případně lehké bavlněné kalhoty (mám dvoje, turecký styl), bílou halenku nebo tričko. Cítím se v tom pohodlně a volně. Co já vidím denně v ulicích se snad ani nedá popsat. Krásné dívky, potetované neuvěřitelným způsobem (jak já tohle nesnáším!), navlečené do příšerných hadrů…. Ale hlavně jim ve valné většině chybí soudnost – vážím-li při 170 cm 100 kg tak si na sebe neberu upnuté tričko, kalhoty bokovky, minisukni nebo šortky. Občas je mi do pláče nebo smíchu, když to vidím.

  1. Soudnosti v tomto směru by se podle mne měly naučit doma. ale pokud jediným heslem je „svoboda projevu“, tak to asi neklapne.

 9. Když můžu, chodím v co nejkratších kraťasích, bez podprdy a ve funkčním triku nebo v něčem ramínkovém. Když takto nemůžu (tedy do práce), nosím delší sukně a lehké halenky, nejlépe bez rukávů. Čouhající spodní prádlo, díry a podobné fakt nee!
  Zahalování (do světlého!) funguje při pohybu nebo tam kde fouká, jinak je ono mikroklima k nesnesení. Naopak dát si při pohybu cokoliv na hlavu u mne znamená rychlé přehřátí.

  1. Vidíš Petro, a já se svými uplývajícími roky zjistila, že jsem stále náchylnější k úpalu/ úžehu (nikdy nevím, který je který:)) a tak jsem si zvykla nosit slamák. Sice mám občas dojem, že v něm vypadám jako kůň, ale pozitivní efekt je nezpochybnitelný 😀

   1. Pokud se hýbu, hodně hřeju a v tu chvíli cokoliv na hlavě = průšvih (vícekrát vyzkoušeno). Pokud se musím ve vedrech pohybovat na slunci, tak vždy co nejrychleji a pak odpočinek ve stínu. Při statice na slunci je naopak nějaká ta krycí věc vhodná, ale přímé slunce fakt nemusím a pokud jen trochu můžu, zalézám do stínu.

 10. Ja síce chápem, že možno adolescenti majú momentálnu potrebu nosiť roztrhané nohavice, ale prečo v obchodoch nie sú žiadne iné? Táto stádovitosť mi vadí najviac, bez ohľadu na vekové a veľkostné skupiny sa šije všetko rovnako (ešte aj pre deti spravia džíny s dierami na kolenách?). Podľa marketérov máme asi všetci 15 rokov a veľkosť XS. Osobne ma dosť vytáča aj móda ultraúzkych nohavíc, podľa mňa v podstate nesvedčia nikomu, ani štíhlym ľuďom, no a my s hrubšími nohami máme smolu. Lebo iné proste nie sú. Upgrade sú ultraúzke nohavice s krátkym sedom, z ktorých pri každom zohnutí sa vypadáva skoro celé pozadie. Ja som sa na leto nejak ustálila na širokých, plandavých nohaviciach a tričku. Ale posledné nohavice som si už musela kúpiť cez internet, v obchode môžem zabudnúť. Len rúrky, ktoré ja nenatiahnem ani na ruku, nieto ešte na nohu. A všimli ste si, z akého sú tie veci v obchodoch nekvalitného materiálu a jak sú šlendriánsky ušité? Ale ceny jak za haute couture, či jak sa to píše…

  1. Km, koukni sem! http://www.praktikmoda.sk/ Je to od vás, u nás mají prodejnu. A odněkud objednávají bezvadné kalhoty stylu džíny – dvě nebo tři varianty ušití (širší, užší…), skvělej materiál (mírně pružné) a velmi dobré šití. Já si u nich gatě objednávám už automaticky – jak začnou ty aktuální jevit známky opotřebení, nahlásím v prodejně číslo, tvar a zvolenou barvu, za nějaký čes, mi přijde sms, že je mám na prodejně, tak přijdu, vyzkouším, požádám o zkrácení, zaplatím a za nějaký den mi přijde sms, že si mám kalhoty vyzvednout. Pro jedince nesnášejícího nakupování kalhot není lepší varianta:))

   1. Ony by ty šaty (některé) byly i pěkné, kdyby nebyly tak zběsile vzorované, škoda (nějradši nosím všecko jednobarevné, nebo jen s nějakým decentnějším vzorem – menší puntíky apod.); ty kalhoty, co zmiňuješ, jsem na jejich stránkách nenašla, asi budou od jiného dodavatele?
    Jinak, mně se na kalhoty docela osvědčil M&S, od jara mám od nich dvoje, jen takové obyčejné, ale jsou fajn a sedí. Mají zvýšený sed a jsou „skinny“, ještě si chci přikoupit nějakou jinou barvu (zatím mám černé a modré). Kupodivu pěkné (a ne drahé) kalhoty a i jiné oblečení mívá Tchibo, jen si to chce vychytat velikost.

    1. Ty modely jsou dost podivné, jak píše aida, nehezky vzorované, jak v čínské tržnici. Možná v reálu jsou lepší, jestli je ten materiál kvalitní, možná v prodejnách mají i jiné věci. Kalhoty tam vidím jen jedny, zběsile vzorované.
     V poslední době mám poměrně dost oblečení na běžné nošení z Tchiba, od spodního prádla až po bundu. Vypadá dost pěkně, materiál bývá kvalitní a většinou je i slušně ušité.

     1. Že jo? Já jsem z toho taky překvapená. Některé věci od nich mám už třeba 3-4 roky a pořád „drží“. Až zas tak drahé to nemají (nemluvě o slevách).

      1. Jo, některé věci mám už taky poměrně dlouho a jsou to držáky, tvarově i barevně 😀 . A jak píšeš, párkrát se mi stalo, že se mi něco líbilo, ale v poměru cena/výkon se mi to zdálo zbytečně drahé, tak jsem to nekoupila, a zakrátko jsem to našla v sezónních slevách.
       (Mám z Tchiba dokonce i bílou předsíňovou skříň na úklidové pomůcky a prostředky. Pasuje mi do předsíně jak zadek na hrnec, vypadá pěkně a je překvapivě festovní. Kdo by to řekl, co všechno se dá u firmy s kafem opatřit 😀 .)

       1. Ten jejich nábytek se mi vesměs líbí, ale připadne mi drahý. Jestli skříň pasuje, tak je to fajn. A ráda slyším o té festovnosti (mám tam vyhlídnuté nějaké židle, které se jim tam občas objevují), odrazuje mě právě ta cena, tak uvidíme. Kuchyňské potřeby jsi nezkoušela? Já mám jen takovou tu věc na rozpouštění čokolády (něco jako sítko bez dírek), a ta je dobrá.

        1. Máš pravdu, ten nábytek je drahý a ta skříň taky byla mnohem dražší, než bych si představovala. Ale prošmejdila jsem na internetu i v reálu kdejaké obchody s nábytkem a právě jen tahle konkrétní skříň mi na centimetr přesně pasuje do rohu v předsíni k takové příčce, perfektně s ní lícuje, jako kdyby byla na míru. Tak jsem ji nakonec koupila a tu cenu vytěsnila z mysli 😀 . https://www.tchibo.cz/univerzalni-skrinka-p400060308.html?x=H4sIAAAAAAAAAAFiAJ3_ETMsDgAAAV2ASBTAABRBRVMvQ0JDL1BLQ1M1UGFkZGluZwCAABAAEMY0uUElnGMo5fpY2AOmGxYAAAAQq6YmP5db2IDSTxI1aoOY1gAUc5Zf4ATNfAX93uYvdWtFeMCKitwbtD-7YgAAAA%3D%3D
         Do kuchyně od nich, myslím, nic nemám, ale mám pár doplňků do koupelny a jsem s nimi spokojená. https://www.tchibo.cz/davkovac-mydla-sedy-p400063139.html?x=H4sIAAAAAAAAAAFiAJ3_ETMsDgAAAV2AVB_pABRBRVMvQ0JDL1BLQ1M1UGFkZGluZwCAABAAEMxDWHZMwte0apjgyNMHdUgAAAAQXufEkktjZFUf2jj-DprodQAUx0P7l0qfpxGlz0nlaS3HfKA90Q1KbCSiYgAAAA%3D%3D
         Je toho víc, šedé a starorůžové, ale už to není v nabídce.

          1. P. S. Mrkla jsem na tu skříňku, vypadá pěkně a prakticky.

    2. Ty šaty vypadají na netu mnohem hůř než v reálu – viděla jsem tam předevčírem paní, zkoušela si nějaké (na svatbu, jako matka) a byly pěkné. Ale já šaty nenosím, tak je nesleduju. Ty kalhoty mají od jiného dodavatele – ty dostanu jen v prodejně.

 11. Ano taky občas zírám, co si na sebe někdo vezme.
  Navíc mě facinuje, že rozervané jeansy, které vypadají jako vytažené z kontejneru, jsou příšerně drahé.

  Já v létě preferuji džínové tříčtvrťáky a tričko.
  Zajímavé je, že v Římě nemám problém si vzít dlouhé vzdušné šaty ke kotníkům a na hlavu klobouk.
  Tady to moc nenosím. Ani sukně. Ale myslím si, že bych to měla přehodnotit a oblékat se trochu ženštěji.

  1. Děravé džíny jsou fast fashion- tedy něco jako v jídle fast food. Je to rychlý, kvalita mizerná a měla by tomu odpovídat i cena. Jenže bohužel…

   1. děravý džíny mám občas také – jen bohužel na nesprávných místech a s nesprávným vytřepením

    1. Já taky. 😉 Nosím je jen na zahradu apod., mezi lidi fakt ne.
     Ale jinak se mi tahle móda moc nelíbí, vlastně vůbec ne. Třeba vloni v létě mi to bylo moc líto v Litvě – byli jsme v Kaunasu, na té jejich hlavní třídě – Aleji svobody, seděli jsme v kavárně a pozorovali „cvrkot“. Kolem nás chodila spousta moc hezkých a moc hezky upravených děvčat (Litevky jsou krásné), s dokonalým make-upem, v pěkných botách a tričkách nebo košilích, s pěknými kabelkami – a pak k tomu všemu tohle, hodně se mi to nelíbilo a bylo to škoda. No, ono to zas přejde, jako každá móda. Teda doufejme.

 12. No – co někdy vidím na ulici, tak z toho mnohdy zraky přecházejí. Jsem přesvědčena, že ony dívčiny (dívčiny XXXL velikosti a XXXL věku) nemají doma zrcadlo ani nikoho, kdo by jim jemně naznačil, že toto už ne-e. Nejvíc se mi příčí legíny do půl boků (a půl zadku) a k tomu tílko nad přetékající pupík … no a ty spadlé sedy u pánů (ale i u dam) – nevím, není to hezké a taky si myslím, že ani pohodlné. Zaplaťpambu za moji docela staromódní dceru, která i ve svých sedmadvaceti a velmi útlé postavě preferuje spíš „usedlejší“ módu – bez odkrytých půlek, břicha a prsou …

  Jinak já v parném létě preferuju šaty, je-li chladněji, půlkáče (kratší než třičtvrťáky, delší než kraťasy) a košili nebo trochu slušné triko (nic obtaženého – taky při mé postavě by to bylo velmi, velmi obscénní (rofl) ). Taky sukně není marná, tak lehce po kolínko – cokoli kratší by bylo v mém případě už nevhodné.

  1. No, legíny jsou kapitola sama pro sebe- přes ně prostě má být něco dlouhého, krátké tričko snad leda do posilovny…

 13. Svoboda v oblekani a moznost ukazani sveho stylu jsou dulezite, stejne jako respektovani sveho okoli. Nevim, jak je to na ceskych strednich skolach, ale v kanadskych se musi dodrzovat „dress code,“ ktery si vytvari kazda skola individualne.
  V lete nosim rada saty, ale taky sortky a tricka bez rukavu.

   1. Nektere fotky v clanku z odkazu jsou opravdu povedene. Vykukujici raminka podprdy ani pruhledna, popr. krajkova tricka a pod tim viditelne nosena podrda mi nevadi. Ovsem musi k tomu byt postava, vek a odpovidajici prilezitost.
    Z pod uzkych raminek letnich tricek nebo satu prece podprsenka couhat vzdycky bude! Ja si extra proto vybiram podprsenky s hezkymi a napaditymi raminky :). A udelam z nich barevny doplnek. Ovsem odkryta zada, kde je videt zapinani podprsenky (daji se sehnat modely se zapinanim vepredu!), nebo kdyz jeste vykoukne seprana cedulka a viditelna poprda zarezana do ramen a podrameni, to je hodne spatne.
    V lete nosim kratasy, popr. sportovnejsi sukne a tricka na raminka :). A boty Keen. Zadny zabky nebo botky na podpatku u me nenajdete.

    1. Podprsenka čouhat nikdy nemá, je to hnusné a není to žádný barevný doplněk. Stejně jako čouhající spoďáry z kalhot.

 14. Maxišaty! Pod tou dlouhou sukní je božsky.
  Jednou jsem takhle jela na kole a předjeli mě tři nebo čtyři pánové v takových těch oblečcích. A ten poslední z nich měl silně průsvitný černý obtažený trenky. A já si tak nahlas zafilozofovala: Jestlipak ten chlap ví, že má hezkej zadek – a že je mu vidět kopmlet celej včetně rýhy mezi půlkama?
  Jak dojel zbytek trasy, to fakt nevím. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN