Z ROZÁRČINA ZÁPISNÍKU: Ty kočky!

Řeknu vám, je to strašně nespravedlivé. Zatímco já dostala vynadáno a musím se kát na pelíšku, Polárka sedí na polici a zlomyslně se mi po kočičím směje. Přitom za všechno může právě ona!

 

 

Už Rex mi říkal: „S kočkama si nic nezačínej. Když budeš hodná, udělají z tebe pitomce. Když se ohradíš, budeš za surovce. Vyhrát nemůžeš!“ No jo, ale jak se mám kočkám vyhnout, když s nimi bydlím?

Začalo to úplně nevinně. Šla jsem do jídelny zkontrolovat, jestli kočky nespí na židlích za ubrusem – někdy to dělají a mně se líbí jak zavřeští, když se mě leknou. Strčím čenich pod ubrus, když najednou: jauvajs!

Něco mě bolestivě plesklo přes ucho. Vyskočím… a nikde nikdo. Samozřejmě jsem cítila kočku, ale co na tom, já cítím kočky v celém domě pořád.

Opatrně jdu zkontrolovat další židli. Jauvau! Tentokrát to fakt zabolelo! A byla to určitě drápatá tlapa. Bílá. Teď už identitu zákeřného útočníka znám, ale kde jen ta zatracená kočka může být?

Kousek couvnu a vyskočím si předními tlapkami na odpadkový koš, abych viděla výš. Ještě než se převrátil a vysypal, uviděla jsem ji! Ležela placatá na ubruse a zrovna opatrně nakukovala na místo, kde jsem ještě před chvilkou stála. Já ti dám! Copak nevíš, že se na stůl nesmí?

Ten skok se mi opravdu povedl! Vyletěla jsem na úroveň desky stolu, zabrala předníma nohama a zařvala jak lvice! Polárka strachy zavřeštěla a vystřelila třetí kosmickou. Já za ní, ale podklouzlo mi pod tlapkama prostírání a energie skoku hodila mě, ubrus a plno drobných zbytečností zpátky na podlahu.

Chtěla jsem pokračovat ve své spravedlivé misi, když mě stavil řev – pro změnu paniččin. Nepřejte si vědět, co mi všechno řekla! Kdyby znala pravdu, určitě by se mi omluvila. Takhle ležím na hanbě a říkám si: „Rexi, ty máš prostě vždycky pravdu.“

Přeju vám krásnej chlupatej den a dejte si pozor na kočky, jsou strašně mazané!

 

Napsáno pro ČRo Hradec Králové, pořad Svět zvířat, 2017

 

Co na to říct? Psi jsou chudáci a kočky mazané – nebo snad ne?:)) Co vy na to? 

 

 

Aktualizováno: 2.7.2017 — 19:16

23 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. Taky jsem to navečer na Hadopasech zjistila, je mi to opravdu moc líto; i když jsem ji nikdy neviděla a znala ji jen z psaných příspěvků a fotek. Ani jsem nevěřila, že to se mnou tak zamává, je mi to opravdu líto. No, snad je jí teď líp. R.I.P. Hanko.

  2. BOhužel už jsem to viděla na Hadech. Ach jo …. Navíc se to stalo už evidentně před několika týdny. Ale to je osud internetu… R.I.P Hanko W. HOdně síly Chetovi…

  3. Byla jsem dnes od časného rána na cestách, ale volala mi Alex, tak vím.
   Ne, že bych to nečekala – poslední mail, který mi Hanka napsala byl plný obav, bylo jí čím dál tím hůř. Ale člověk přece doufá! Ale když se neozývala, tak jsem se bála. Bohužel, oprávněně.

   Milá Hanko, viděla jsem tě jen párkrát, ale vždy jsem si tě vážila pro tvoji sílu, s jakou jsi se uměla rvát se životem, smysl pro spravedlnost i pro humor. Vždy jsem čekala na Tvé komentáře a i když jsi psala málo, měla jsi vždy co říct. Odpočívej v pokoji (h) (rose2)
   Myslím na Cheta… (hug)

  4. Ach bože, Hanko! Budeš tady chybět! (rose2)
   Myslím na Cheta a taky na Hanky maminku, pro ni to musí být strašně bolestné.

 1. Zatím co pes se otáčí po kočce celý, kočce stačí okroutit hlavu dokola aby měla slušný přehled. Mia i Čita fackují zásadně shora aby psice nezjistily polohu koček. Zvláště dobře uvíznou drápky v kudrnaté Conči, to se jim líbí moc, noha se jim v tom případě natáhne snad metr a pes neví odkud to přišlo. Ubrusy už nevedu, stačí malá ručně vyšívaná dečka,která je ve velké oblibě k odsunutí na zem.
  A takto jak píšeš Dede, tak pan Kebule u Nelinky srovnal do mrtva krásné modré skleněné a porculánové ozdůbky, co měla v jídelním koutku.

  1. Jenny, předobrazem této scénky byla Čita a Kazan – jen Kazan nemusel vyskakovat na stůl, stačilo se mu opřít předníma tlapama o jeho hranu. Byl to stůl z borovice a zásek jeho drápů už se stolem zůstal… 🙂

 2. Jackie nedávno dostala drápkatou packou, keď zahnala z mačku z chodníka popod bránu do dvora a podľa svojho zvyku potom vopchala pod tú bránu čumák. Na moje „kázala som ti, že ju máš nechať na pokoji“ sa potom tvárila, že tam žiadna mačka nebola a okolo tej brány sme ani nikdy neišli 🙂

 3. Jasně, že jsou mazané! Vždycky mají svou hlavu a za všech okolností dbají na svou důstojnost. Snad proto je tak milujeme.
  Kočky spící na židlích za ubrusem moc dobře znám 😀 . Perfektní místečko.

 4. Cheche – je pravda, že téměř vždy to odnese pes! Je přece větší (většinou) a chytřejší (tvrdí renomovaní vědci (fubar) ), tak by měl vědět, co jo a co ne (něco jako starší sourozenec (rofl) ). Ovšem moje empirické zkoumání mi prozradilo, že téměř vždy je na vině kocour (v našem případě) – ten si skoro vždycky začne a pak se tváří, že on nic, on muzikant, za všechno může ten potrhlej černej …

  Tak si z toho Rozárko nic nedělej, všude je to stejné … i když já v poslední době praktikuju heslo Padni komu padni a Jeden za všechny, ale především všichni za jednoho!

  1. Ygo, tak dneska se k tobě přidám a podepíšu to všechno… akorát u nás je vždycky jedna nechápavě a provinile hledící Světluška, že ty zmetky (koč a pes) zas neuhlídala, Karamel se tváří vzdorovitě skoro vždy a kocour naprosto nevinně 🙂

  2. Ygo, přesně! od psů se čeká, že se budou chovat ke kočkám jako rozumnější starší sourozenci, kteří jsou větší, a tedy ustoupí… 😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN