BTW: Jak byla Beruška smutná

Je to asi dva týdny, co mě začala znepokojovat Berry. Byla smutná, bez energie, vpadala utrápeně. Začala jsem ji intenzivně pozorovat.

 

 

Jak chodí? Nebolí ji něco? Ano, asi trochu záda, ale to vím už pár měsíců a vypadalo to, že nasazená chondroprotektiva zabírají. Ne, opravdu nekulhá!

Chuť k jídlu měla pořád, to mě utěšovalo. Musí se dít něco opravdu moc špatného, aby se Berry netěšila na svoji mističku! A co, eh, vylučování? Ptala jsem se Martina, jestli bylo na procházce v tomto směru vše v pořádku a on potvrdil, že ano. Co s tím psem může být?

 

 

Držela se hodně u mě, já ji mazlila a v duchu spřádala nejrůznější teorie. Většinou umím u svých psů vidět problémy i v tě nejrannější fázi, dokud jsou jen „divní“ a žádné další symptomy nemají. Co je to tentokrát? Nemůže to být něco se štítnou žlázou? Teď v dubnu jí bude sedm!

Pak jsem už opravdu nevěděla, a protože byla neděle a já nemohla nic jiného podniknout, tak jsem poslala dotaz po mailu kamarádkám. Když to nevidím já, může mít někdo jiný nějaký nápad.

 

 

Spolehla jsem se právem. Zdena bp. mi odpověděla: Poslouchej, a není to kvůli tobě? Už jsi nějakou dobu nemocná a pořád ti není líp! Moje kočky to vždycky poznaly a reagovaly na to!“ Matylda pak dodala: „A taky ji pořád pozoruješ – a to samo nepomáhá!“

Ach, děkuju vám, děvčata! Protože to bylo ono a dnes to už vím zcela určitě, protože já jsem zdravá a Berry je zase přiměřeně veselá:))

 

A tak se dnes ptám: Jestlipak vaše zvířata reagují na váš aktuální zdravotní a duševní stav? A jak?:))

 

Aktualizováno: 22.3.2017 — 19:41

38 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Moc vám všem děkuji za povzbudivá slova, no a když někdy zbyde chvilka, zatněte paleček a chvíli přidržte.
  Už mě to nebaví!!!

 2. Mám velmi empatická zvířata. Nejvíce Čita, ta když mi něco je tak mne přijde hladit, žádné drápky, jen hebká pacička. Mia ta chodí hřát a teď jak jsem ve Vánoce ležela se zápalem plic, tak Conny mne chodila průběžně objímat a Jenka ležela se mnou. Vůbec mně nezvaly do hry ani nelákaly ven, poznaly, že já nemůžu a vzorně čekaly na přednostu.
  Ještě požaluju na Conny, ta tak vrká na přednostu, celého si ho omotává kolem packy.To je lásky ! Jenka ta ne, to je tvrďák, urputná rusanda. 🙂

 3. Zdravím. Dneska mám myslím k tématu co říct. Před týdnem mi v nemocnici sešroubovali dohromady zlomenou páteř, zasádrovali zlomenou ruku, zatřepali hlavou, jestli mám mozek. Asi nemám, protože všechno tohle jsem si zavinila vlastní blbostí. Lezla jsem na dvoumetrový plot, chtěla jsem se přetáhnout k sousedovi a to nemehlo nemělo správně zajištěnou jednu laťku, za kterou jsem se chtěla přitáhnout. Povolila a já jsem se pozadu zřítila na asfalt. Dvě zlomeniny páteře, zlomená levačka, natlučená hlava. O teď se plácám na zádech jako kapr na suchu doma, obklopená různými pomocnými přístroji, které mi domů navezli.
  No a teď zvířata. Kocour celkem racionálně zhodnotil situaci a i když mi jinak do postele neleze, tentokrát si vyskočil, udělal nekolik magických kruhů kolem mě celé, sedl si a správně zhodnotil, že služby jsou mimo provoz. Seskočil a teď se jenom občas přijde podívat, jestli se mnou může počítat.
  Pes to vzal víc citově. Po prvním zjančení začal podezřívat „kazatelnu“ , že mi usiluje o život a první den jenom ležel a pozoroval mě. Pohled to byl zvláštní. Nejistý, milující a jaksi zkoumající. Mám ji dorazit, moh bych být potom alfa, třeba… ale na druhou stranu, čím bych platil granule, necháme to radši být. Když se konečně rozhodl, vylezl na postel, i když jinak také ne, položil svou krásnou retrívří palici mezi tlapy a s blaženým výrazem usnul.
  Takže u nás je to asi takhle, teď.

  1. Propána, co všechno může způsobit jedna pitomá plotová laťka! Držím palce, ať kostičky srostou tak, jak mají. (y)

  2. Šmankote co to je? Člověk ty ženský pár let nenavštíví a vony úplně zvlčej. Jestli ono to není z těch psů :-).
   Ale vážně: onehdy jsme měli v rodině podobné zranění a vlastně jediné faktické omezení je při jízdě na kole: se sešroubovanou bederní páteří se prý šlapání nějak blbě přenáší do páteře.
   Držím palce, ať se z toho úspěšně vyhrabete.

  3. Proboha, JanoBa,co bylo u souseda tak moc důležitého? Že jste riskovala zdraví a život. Přeji, abyste byla brzy v pořádku a ať vás zvířátka pomohou uzdravit.

   1. To je právě to! Důležité tam nebylo nic. Vůbec nic. Jen jsem se rozhodla uklidit něco absolutně nedůležitého. Ovšem, za blbost se platí.
    Jinak děkuji všem za přízeň.

  4. Jano, myslím na vás, bude to běh na dlouhou trať, rozcvičit takovou patálii bude zabíračka. Ale nejsme žádné cukřenky, my starší dámy, to zvládnete. To nejhorší už je za vámi! Držím!!!!!

  5. Milá Jano, mne bolí páteř i bez zlomenin, asi se tak projevuje artrosa kyčlí. Tu bolest ti opravdu nepřeji. Ale co ti přeji je brzké uzdravení a k tomu tady u nás držíme palce, tlapky a drápky. Ať se vše zlomené a natlučené správně zahojí!!! (flex) (y) (y) (h)

   1. Jano, já vám také držím palce a přeji vám aby se vám všechno dobře zahojilo a zvířátka vás opečovávala. (h)

   2. Držím palce, ať šrouby drží, kde mají být, nelezou předčasně samy ven, a až bude čas je vyndat, ať jdou ochotně. (h) (f)

 4. U nás je dokonalá ošetřovatelka a zvětšovatel všech smečkových emocí lady Hamilton. Dobře ji Penuška vybrala, Melly je taková soucitná ošetřovatelka.
  Donda člověku skáče na hlavu, asi z něj chce všechny starosti a nemoce vytřást. 😀 Ale fakt je, že poslední dobou Donda začíná přicházet na chuť něžnosti – a Melly je už pátý měsíc v kuse veselá. Hurá! Chodí se mazlit k cizím pejskařům (poté co je s Dondou prověříme jako melinkonežravé), má veselé uši a jeví náznaky, že by si s náma chtěla hrát.
  Už bylo na čase.

 5. Děkuju moc za milé komentáře! Jsem ne cestách, tak vlastně jen nakukuju… (inlove)
  No, letí to se zvířátkama… Berry už bílá skvrnka na bradě zanikla v šedivých chlupech (angel)

  1. Mému Matýskovi už je třináct let! Ani tomu nemůžu věřit. Mám v živé paměti, jak jsem si domů přinesla tříměsíční vyjukané kotě a jak jsme se učili žít společně. Je to jako včera, uteklo to jako voda. (inlove)

 6. Vzhledem k tomu, že během noci se u mne střídají jak kocour, tak Ajvi, když se probudím, tak věřím, že jsou na mne jaksi duševně napojení. Jak poznají ze svých pelíšků, že jsem jenom otevřela oči do tmy, to je záhada. Takže když mne něco bolí, nepoznám, zda to jejich tulení má být léčebné, nebo jen tak.

 7. Když onemocním, přijdou si mě psice s vážným výrazem prohlédnout a pak ulehnou za mnou do postele, protože tuhle podivnost je třeba prověřit a hlídat (navíc v posteli ležím přes den málokdy a musí se to využít). Borůvka věděla, kde mě bolí záda, na tohle místo se přitiskla a hřála. Karamel se to učí, zatím pozná, že mě zebou nohy, a tak zaleze pod peřinu a usilovně mi je zahřívá. Světluch to všecko dozoruje, ale těsně přilehne málokdy (musí mi být hodně mizerně).
  Jestli ale někdo byl mistr v odezírání mých starostí, tak to byla Borůvka: hele, studuje mi packy. Tak třeba bych mohla zakulhat ještě víc, aby to stálo za to. Že by mě mohla litovat a dala by o piškotek víc?

 8. Toya se mnou uměla stonat – opravdu cítila, že je mi mizerně a poctivě se mnou ležela v posteli – i ty nutné vycházky se snažila omezit na minimum. U Zikmunda si nejsem tak jistá – teda nejsem jistá, jestli v té posteli se mnou ležel kvůli solidaritě nebo kvůli tomu, že má postele všeobecně rád, ale přes den si je neužije (protože do ložnice zavíráme).

  Ernest – tak tady nevím. Tak je to přece jenom mlaďoch a momentálně neví, co si počít se sebou (jaro a hormony dělají se psíčkem divy). Ale umí mne rozesmát a to dokonce cíleně – když vidí, že se těm jeho kravinám směju, tak je dělá s ještě větší vervou, abych se smála ještě víc – je to šašek počmáraný.

  1. A poznámka – není možná, že je už Berry sedm roků! Vždyť ještě toťkaj to byla Vuvuzelka a věrný Kazan byl pro ni psí bůh. Jak nám ti psi (a děti) stárnou – ještě že my zůstáváme stále mladí (chuckle) !!!

 9. Hlásím, že moje zvířata vždycky byla na můj stav velmi citlivá, někteří více, jiní méně. Asi to bude vnímáním ze strany člověka. Vzhledem k tomu, že jsem to měla na učňáku s oblíbenýma koňma a v práci s oblíbenýma kravama, není to zřejmě náhoda. Když mne brávaly zuby, ležela mi Princezna přímo na tváři a léčila. Když jsem odešla do nemocnice na rizikové, náš tehdejší pes Gaston přestal žrát a Bimbo měl vážné obavy, že o něj přijdeme. Těší mne to, ale na druhou stranu i já cítím, jak se cítí oni

 10. No,já teď bojuju o Kačenku a jak se tvářit před kočkou, že jsem plná optimismu,to nevím. A protože se to nezlepšuje,tak je mi ouvej…A když kašlu,tak Pitina začne kašlat taky…ne,že by to ode mne chytla, ale asi mi chce ulevit.Vet se tomu smál,kočka zdravá a já najednou u něj zakašlala a za chvíli se z přepravky ozvalo zakašlání. Jak mám teď zánět průdušek,tak mi furt leze na hrudnik a přede..A ostatní mě choděj mejt…
  PS: jsem ráda, že Beruška v pořádku…

  1. Kačenka ještě pořád není dobrá? To je doba, co jsem o tvém boji s její rýmou četla na Zvířetníku! Tak vám moc držím palce, oběma (h)

   1. kdyby rýma Dede, to bych jáslaa..jenže ona si nějak oslabil aimunitu a teď má zvětšený játra a billirubin 32 a nelepší se to..a krmím ji stříkačkou…

    1. Sharko, tak to držím palce ještě víc a dej vědět, jak se Kačence daří. Šiš, jak se jí povedlo přijít k takovému maléru… (h)

  2. Zánět průdušek jsem si odstonala v únoru,taky s kocourem na hrudníku. Když jsem nemocná, naši dva žárlivý kocouři uzavřou příměří a jdou se mnou do postele marodit.Na šarvátky je zapomenuto. Hned jak je mi lépe, příměří konči. Micka na moji nemoc nebo špatnou náladu nereaguje vůbec. Matěj mi chodí umývat vlasy,asi mu připomínají srst. Když kočka myje člověka,je to největší projev náklonnosti a lásky zvířete k člověku.

    1. Moji kocicaci jsou taky přesvědčení, že v neděli musí dostat snídani ve čtyri ráno a dávají mi to jasně najevo.Zduchaji do mne čumákem. To je jediný den, kdy nemusím do práce.

     1. Proboha, kde pracujete? Už jednou jste psala o nějakém strašném vstávání ve 4 nebo ve 3 ráno.

      1. Anonym: Česká pošta „prosím nenadavat“.Při důchodu roznasim denní tisk,tedy spíše rozvazim na kole.To je ranní rozcvička! Redakce slibují předplatitelům noviny doručené do 7.30 hod., proto začínáme tak brzy.Protože v sobotu odebírá noviny více lidí, začínáme o hodinu dřív.

       1. Já to mám podobné, vstávám v půlpáté..i o víkendu,kočky jsou naučené,tak buděj….a to dělám v kanclu..od 6 hodin.

        1. No já mám doručovací obvod 12 km.Ono se to nezdá,ale při tom objíždějí paneláků a různých nepraktickych zajizdkach je to skutečně tolik. Mam co dělat, abych to stihala.Zvlast v zimě, když je dlouho tma.Největší lahůdka je pořádný liják, promočené noviny být nesmí.Pred důchodem jsem pracovala jako pečovatelka v domově důchodců.Takze změna práce byla hodně odlišná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN