MATYLDA: Zrození čarodějky

Letos jsem po vyhlášení tématu 29. šermířského plesu „Kouzla a čáry“ došla k jednoznačnému názoru, že obyčejná čarodějka v černém být nehodlám a hlavou mi probleskla představa paní Gogolové, voodoo čarodějky z knihy Čarodějky na cestách od Terryho Pratchetta.

 

Nápad prima, cesta k uskutečnění poněkud trnitá. Hodlala jsem být černoška v barevném oblečení s bižuterií poněkud kostlivého rázu. Sehnat paruku přijatelné podoby byl neskutečný úkol. Buď byla malá (rozměrově tak na chlapa) nebo nedostupná. Na e-shopech pouze na objednání, černošky se asi nenosí. A moje představa byla Whoopi Goldberg 🙂 Nakonec mi jedna spřízněná duše zapůjčila starší paruku, kterou jejich spolek používá pro čerta. Navlékla jsem do okraje dvě řady kloboukové gumy a bylo to dobré.

 

Zkouška paruky a tetování

 

Sehnat v sekáči květovanou sukni byl v únoru skoro neřešitelný problém, ale našla jsem jedny zapomenuté letní šaty velikosti M, kterým jsem ufikla vršek, navlíkla gumu a šlo to. Halena se naštěstí v jednom sekáči vynořila, a tak jsem měla vystaráno.

No a došlo na šperky. Nejdřív jsem si odskočila do místních chovatelských potřeb, kde jsem zakoupila tři hryzací kosti pro psy a čtvero sušených slepičích pařátů – když jsem prodavačce vysvětlila, nač to je, nadšeně se mnou vybírala co nejkrásnější pařátky obzvlášť pěkně zahnuté 🙂 Když jsme odcházela, zamyšleně odložila pikslu s pařáty na pult a pronesla: „Měla bych objednat další, čarodky budou za chvíli.“

 

Pařáty a kosti – základ čarodějnické bižuterie:))

 

Ovšem kosti žužlací nejsou to, co kosti pravé. Baty vyrvala ze slepice na polívku moc hezké kosti z hnátů, vyvařila a usušila. Dokonce je dodala dekorativně ožehnuté. Zbytek kostí jsem získala cestou z tréninku, kde jsem nacvičovali vystoupení na ples. Zastavili jsme se ve fastfoodu a nakoupili smažená kuřecí křídla. Kyblík jsem zabavila a prohlásila, že křídla budou až doma, protože v restauraci mi bylo trapné tu hromadu kostí balit s sebou 🙂

Kostičky byly pečlivě okousány, obrány, vyvařili jsme je v normální vodě, jarové vodě a týden sušili. Byly luxusní 🙂 Kaččin přítel mi do nich navrtal díry a Kačka mi vytvořila ozdobu do vlasů, zatímco já jsem na režnou nit navlékala kosti střídavě s korálky. Taky jsem si vyrobila apartní voodoo panenku, ale protože jsem v podstatě hodná, nechala jsem špendlíky doma.

 

Bez woodoo panenky by to nešlo:))

 

Taky jsme museli vyřešit barvu mé kůže. Od švagrové zapůjčená hnědá barva na obličej byla mírně mastná a nechytala až tak dobře – bylo vyhodnoceno, že jsem se určitě kolik dní nekrémovala, takže vystoupila suchá místa obličeje, a dostala jsme příkaz se týden patlat co nejvíc 🙂

Kuba zakoupil barvu suchou, ředitelnou vodou. Když se přikápnutím vody naředila na správnou konzistenci, dala se houbičkou nanášet a když uschla, tolik se neotírala. Po pěti hodinách se tedy místy trochu oddrobila, ale to nebylo nic, co by se nedalo zatupováním napravit.

 

Jak vzniká čarodějka…:)) Foto Wanda Vardanová

 

Tetování nejdřív zkoušel černou barvou na nenalíčené kůži, abychom se dohodli, co a kam má namalovat (brýle bohužel mít musím). Na hnědé kůži to ovšem stálo za to.

Na plese mne spousta lidí poznala, až jsem promluvila, případně řekla, kdo jsem. No, nedivím se. Mým největším úděsem byla cesta domů, protože jsem musela řídit auto a to líčení se vším všudy se dalo sundat až doma. Tiše jsem doufala, že policii nepotkám, protože nevím, jak bych vysvětlila, že ta blondýna v řidičáku je totožná s černoškou za volantem. No, měla jsem štěstí 🙂

 

Kdo pozná Matyldu?:))

 

Dede: Na Matyldiny plesy se vždycky těším, protože jejich rodina je hravá a jsou skvělí v oblasti kostýmů a rekvizit. Ovšem letos Matylda překonala všechna očekávání! Ale zajímavých masek bylo víc. Ostatně, podívejte se sami…:))

 

 

 

Okouzlující pár:))

 

Zde je Mrazík a spol:))

 

Zde hledíte na Matrjoškiny…:))

 

Profesor Snape a Harry Potter

Harry čaruje a Snape létá!

Aktualizováno: 8.3.2017 — 10:52

40 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Nedá mi to, právě jsem po x-té dočetla Čarodějky a od teď už budu mít paní Gogolovou navždy spojenou s tebou, moc ti to sluší (y)… jen ten ananas na hlavě by tomu dodal korunu (chuckle)

 2. Matyldo, jste úžasní, celá rodina !!! A všem vám to sekne a jsem ráda, že i Kačka se mohla – po tolika zdravotních patáliích – do téhle „švandy“ zapojit. A tys byla skvělá čarodějka! Při čtení článku, jsem sí říkala, že je škoda, že fotek je málo a hle – díky YGe jsem zjistila, že máš „rajče“ a hned jsem si našla – jéé tam toho je a jaká krása!

  Není někde náhodou odkaz (video)na celé představení?

    1. Tak to by bylo fajn, kdyby se podařilo video zpracovat. Jo a napsala jsem jiný komentář, ale skončil níž v Kalifornii 🙂

 3. uctivý hlubokosklon před tebou,Matyldo, při tom, co všechno musíš stíhat a poněkud šíleném zahájení roku letošního…ale jako Erzulie jsi dokonalá 😀 a Mušketýr na(za)maskován zcela dokonale, nepoznala jsem ho. bylo taky gumbo a krokodýlí hle-bičky?

  1. No to nebyly, zato byla pizza. Protože pod sokolovnou je restaurace, kde jsme chtěli ještě před plesem večeři- my tam musíme být dřív a všechno nachystat. No a když nám před poloprázdnou hospodou řekli, že jídlo by bylo tak za dvě hodiny, tak jsme si do sokolovny objednali pizzu… sice to nechápu, protože těch lidí odradili hodně, ale tak asi se zas kuchař neuštval, že.

 4. Před chvilkou jsem přijela domů a v autě jsem si najednou vzpomněla, že mám „pravou“ woodoo panenku 🙂 Snad před deseti roky mi ji přivezl kamarád, rodák z New Orleansu. Její základ je malá dřevěná „vařečka“, která má ale poctivě vyřezaný obličej. A pak je oblečená, včetně těch spendlíků 🙂 Mám ji už dlouho, ale přiznávám, že byla zasunutá v šupleti (a úplně jsem na ni zapomněla), protože mi fakt trochu nahání strach a nějak jsem nikdy nenašla odvahu třeba jen tak si vytáhnout a znovu zapíchnout ty špendlíky – no jo, síla pověrčivosti. Tak kdybys Matyldo někdy příště hledala inspiraci 🙂 Možná bych ji měla vyhodit, no ale byl to dárek !

  http://marickac.rajce.idnes.cz/Pro_Matyldu_-_woodoo_panenka/

 5. Matyldo, som načisto fascinovaná tou vúdú panenkou, obávam sa, že sa mi o nej bude aj snívať (chuckle) A inak celkove uctivá poklona (bow)

 6. Matyldo! Úžasné, zvláště když vím , co je za tím vším práce a ty máš ještě zaměstnání,psy a úplně nejvíc starosti o zdraví rodiny. Hlubokosklon! Akce bezvadná, Mušketýr se krásně umí zmenšovat. Jestli pak umíš taky nějaké zaříkavadlo? Sem tam by se nám něco hodilo. :-))
  Jo ,moc ti to slušelo!

    1. Matylda učila v jazykovce, ale jen dva večery v týdnu. Jinak překládala a učila individuálky. Jenže jelikož prázdniny jsou pro mě finanční katastrofa, neplacení faktur je národním sportem a od příštího roku by mě čekalo EET, tak bych ráda našla jinou práci. Angličtinu můžu nabídnout jako bonus, ale tuhle úroveň stejně nikdo nechce. Jo, kdybych byla skladník, soustružník nebo obráběč kovů- to bych byla zaměstnaná už desetkrát.

      1. Umím to, co je napsáno předtím, jsem aktivní řidička a jsem z jižní Moravy. Jinak jsem hodně kreativní a díky překladům se hodně snadno učím.

 7. Nádhera, hodně jsme se bavila..hele a ten nátěr na hnědo,co udělal s podprsenkou?? vyhnul se ? nebo to šlo vyprat??

  1. Skoro se vyhnul a šlo to vyprat, ta barva je vodou ředitelná a když zaschne, tak se moc neotírá.

 8. Matyldo, jste neobvykle skvělá partička. Hříbečka bych nepoznala! Pozdravuj ho! Držím palce na nápady do dalších let. Kačce palce k úplnému uzdravení!

 9. Matyldo, umíte se celá rodina báječně bavit. V dnešní době, kdy většina lidí nemá „na nic čas“ je opravdu osvěžující zjištění, že jsou takoví lidé, jako jste vy. Moc vám fandím a trochu závidím.
  Jo a představuju si ty policajty 😀

  1. Já se taky okamžitě začala chechtat při představě policejní kontroly.
   A zábava to musela být nesmírná.

 10. Matyldo to je perfektní maska. A ty modré oči v tmavém obličeji, to je krásný kontrast.
  Umíte si tam u vás užít radosti života.

 11. Úžasné – já už se dřív kochala na rajčeti a chechtala se. Myslím, že letos se Matylda a spol. opravdu vyřádili.

  Poznámka I: až mne mrzí, že ji ti policajti nestopli (rofl)

  Poznámka II: v tom autfitu může klidně v létě k moři, včetně kostěné bižu 😉

  1. Ygo, taky mě to napadlo, že se v tom dá jet k moři. Je to obojí tenoučká bavlna, tenhle kostým kupodivu ještě užiju 🙂 Kostěnou bižu nechám ovšem doma 🙂

 12. Matyldo, neustále mě okouzluje, jak si všichni – vaše rodina i přátelé, umíte hrát. A co umíte – že si na to najdete společný čas! Já se snažím ukočírovat dohromady čtyři lidi a co to někdy dá práce:))
  Takže klobouk dolů – těch kostýmů jste vyrobili, že by zásobily krajské divadlo 😀
  Jo a tedy ne, že bych ti to přála… (wasntme) ale trochu mě mrzí, že tě ti policajti nezastavili. To by byl pohled! (rofl) (Oni by tě nakonec pustili… 😛 )

  1. Jasně, víš, jak dlouho by to policisté dávali na služebně k lepšímu? 😀

   Matyldo, moc ti to sluší a jsi vážně k nepoznání. To musel být fakt úžasný ples. Jste naprosto skvělí.

   Prosímtě, ten Ivánek (hádám podle zrcadla v ruce, že je to Ivánek), není to náhodou Mušketýr? Jestli jo, tak klobouk dolů, vaše rodina má tedy mimikry 😀 .

  2. Dede, pokaždé mě udiví, že se nechám ukecat, abych minimálně tři neděle svého vzácného volného času obětovala na něco takového- třikrát pětihodinový trénink plus k tomu v jiné dny šití a shánění kostýmů. A to chlapi nacvičují v rámci obvyklých tréninků, ty neděle jsou hlavně kvůli holkám, co jindy nemůžou. To vše kvůli 18 minutám vystoupení na plese (letos to byl Mrazík) a čtyřem tanečkům, protože víc jich obvykle na tom plese nestihnu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN