HOST DEDENÍKU – Alex: Duo Cacib letem světem

Na brněnském výstavišti se odehrávají různé velkolepé akce. Pro mne jsou lákadlem výstavy hospodářských zvířat nebo výstavy psů. A na jednu z nich jsem v sobotu 4. února nečekaně zavítala.

 

 

Ještě v pátek by mne ani ve snu nenapadlo, že bych jela na Duo Cacib do Brna, ale večer mi zazvonil telefon a k mému milému překvapení se ozvali naši přátelé ze severních Čech, chovatelé, od kterých jsme měli Klérku. Byli ubytovaní v hotelu u Výstaviště, a že v sobotu po deváté nastupují do kruhu se svým psím, mladým parťákem, teriérem.

 

 

Protože Ajvi hárá, bylo jasné, že se nemohou zastavit u nás doma (jak ráda bych je uvítala) a tak jsem domluvila setkání na Výstavišti. Dlouho jsem už na žádné psí výstavě nebyla. Před více než třemi lety kvůli Ajvi, když byla ještě štěně, aby si zvykla na jiná, velmi rušná prostředí. To jsme byly jenom jako návštěvnice. A přede dvěma lety jsem se byla také jenom podívat na Světové výstavě, takže jsem byla rozhodnutá – už žádnou výstavu.

 

 

V sobotu ráno, tak akorát včas, abych zastihla předvedení pejska v kruhu, jsem kroužila okolo Výstaviště a snažila se propracovat automobilovým kolapsem kolem vstupních bran. Hromady tajícího sněhu, mohutné slané tmavohnědé kaluže na komunikacích, kolony aut popojíždějící na parkovací místa. Nu, nakonec se mi podařilo zaparkovat v parkovacím domě, ale to znamenalo projít pěšky zase celým areálem zpět, do oblasti okolo Z pavilonu.

 

 

Psům byly určeny tři pavilony. Časově jsem všechno zvládla. Strávila jsem příjemné dopoledne s našimi přáteli, držela palce předvedení jejich pejska (panička je zkušená kynoložka a chovatelka) a radovala se z jejich postupu. Prošla jsem si pavilon P, do dalších dvou jsem se nedostala z časových důvodů.

 

 

Fotila jsem, v nevalných světelných podmínkách pavilonu, při tom velkém hemžení lidí a zvířat to bylo dost i fyzicky náročné. Ve stylu klek-vztyk, klek by mi šel, horší už je to se vztykem 🙂 Nestihla jsem ani všechna plemena, která byla v sobotu v „péčku“ vystavovaná, protože na některá přišla řada až odpoledne a to já jsem už byla doma. Prostě na celý den to už pro mne není.

 

 

Ale stejně to bylo pro mne vzrušující, celá atmosféra v pavilonu. Hluk od zvířat i lidí, potlesky u kruhů, kde už o něco šlo, pachy z kabátů a srsti (venku bylo dost mokro), soustředěné doúpravy, nervozita lidí. Bohužel jsem cítila i tentononc od pejsků, jak majitelé zapomínají své svěřence často venčit. Ona se nervozita může i u psů projevit hyperaktivitou střev.

 

 

Co obdivuji v dnešních časech jsou výbavy na výstavy. Hlavně přepravky různých druhů a velikostí, kam si může pejsek lehnout a mít svůj klid. To za „mého mládí“ nebylo, pejskům musela v lepším případě stačit jenom deka. Takže návštěvníci do nich strkali a málem po nich šlapali.

 

 

Navečer mě opět zastihl telefon. Na červeném koberci, v záři reflektorů a pátravých očí kamer, které přenášely dění na velkoplošné obrazovky, vybojoval mládežník vysoké ocenění a půlmetrový pohár 🙂 Skončili sice až večer, ale spokojení šli do nedělní bitvy a znovu úspěch i s jiným rozhodčím. I pro mne to byl tím pádem spokojený víkend 🙂

Byl-li někdo účastníkem výstavy, napište, jak jste uspěli a jak se vám výstava, letos v mokrém sněhu, líbila.

Fotografie i s textovým doprovodem jsou tady: http://dig.rajce.net/DUO_CACIB_2017-sobota

 

 

Dede: Nádherné fotky, milá Alex! Užila jsem si pohled na výstavu, aniž jsem se musela probojovávát k pavilonům:))

A tak se ptám: Byl jste se tam ještě někdo podívat? Ať už vystavovat pejska nebo prostě jen pro radost?

A obecně se ptám: jaká Alexina fotka se vám nejvíc líbí? A které ze vyfocených psích plemen?

 

Aktualizováno: 14.12.2019 — 23:31

75 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Já jsem se svým prvním psem ( v mých 18 letech) byla výstavním světem totálně nepolíbená, věděla jsem, že existují, ale nikdy jsem na žádné nebyla. A svého prvního psa jsem vybrala náhodou, na inzerát v Psovi příteli člověka. Zrovna jsem narazila na chovku s výstavně úspěšnými fenami, čerstvě s jednou interšampionkou, sestrou mého budoucího zlatíčka. Chtěla jsem papíráka, ale domácího mazlíka, žádné výstavy, žádný cvičák.Při prvním stříhání se chovatelka tak rozplývala, jak je úžasný, a pacholek malej se tak vystavoval, že jsem se nechala ukecat na výstavu, a to rovnou na světovku v Brně v roce 1990. No vyhrál třídu dorostu, bylo mu sedm měsíců, pan rozhodčí byl nadšen, já byla v sedmém nebi a už to jelo. Za tři roky jsme projeli celou Evropu( kam se dalo dojet mojím trábošem), chovatelka vodila, já jsem na to dřevo a spíš bych ublížila, ale pravda Deiwik se vystavoval skoro sám, měl to v sobě. A za tři roky byl interšampion, krycí pes s ideální bonitací, já si pořídila ze stejné chovky jeho nevlastní sestru a pak ještě jednu…Kdoví jak by to dopadlo, kdybych si ho třeba poprvé stříhala sama, nebo bych odpověděla na jiný inzerát…Nezažila bych úžasných pár let ježděním po výstavách v divokých devadesátých letech, s autem, které různě stávkovalo a muselo se startovat šroubovákem, dvě ženské, dvě děti a několik psů…Jako speciální vybavení deka, pytlík piškotů, pískací kachnička a miska na vodu…Když jsme si pořídili skládací klec, tak už to byl zázrak. A to jsme třeba na výstavu do Budapešti jely vlakem, my dvě ženské, ani jedna neuměla žblemptnout jinak než česky, celkem čtyři malí knírači – můj pes, tři feny a z toho jedna háravka. Jely jsme na noc, ráno se táhly z nádraží na Népstadion na přejímku, tam měla moje chovatelka domluvené krytí na svoji háravku, odvystavovaly jsme a protože si krytí chtěla pojistit ( byl to nějaký německý šampion a jinak by neměla šanci se k němu dostat) tak jsme se psy, s bagáží a samy dvě baby přespaly na budapešťském hlavním nádraží s maďarskými bezdomovci. Ráno se umyly u kohoutku mezi kolejemi, znovu nakryli a večer se vlakem vrátily do Prahy. O den déle, než jsme počítaly, ale plné zážitků:-) takových příhod máme spousty, teď už mám opravdu jenom mazlíčka, takže chodíme pravidelně koukat na mezinárodku do Letňan, to máme nejblíž. Taky mě fascinuje, kam se to vybavení posunulo, křesílka pro vystavující, stolky,ohrádky, klece, člověk jenom zírá…Zrovna ale u kníračů mi připadá, že dost vyměkli, jsou sice líbivější na pohled, ale ta hrubá srst jako dráty je pryč, nohy a fousy mají bohatší, ale podstatně náročnější na údržbu. Alespoň u černostříbřiťáků, co jsem pozorovala. Už z nich zmizel ten německý hrubosrstý typ, jsou to spíš američtí gaučáci,takový přečančaný…Mám pocit, že vidět potkana, dostali by infarkt:-)

  1. Tedy Minko, ty se nezdáš ale jsi borec, máš můj obdiv.
   Já byla zatím jen dvakrát. U naší druhé boxiny, když jsme uchovňovali a teď ,po letech, s Pájou. To jsem teda čučela jak doba pokročila a těch vymožeností dokola, ajaj,to bylo divení. Mno, uvidíme na jaře! Dodala jsi mi odvahy. 🙂

   1. Taky držím palce! Nejdůležitější je, když máš někoho zkušenějšího sebou, abys na to nebyla sama a to máš. Já vždycky jezdila s chovatelkou,jednou nemohla a já musela s čubinou na bonitaci, a to bylo najednou písmenek v bonitačním kódu! A jenom proto, že neumím předvádět a nevytáhnu ze psa to nejlepší!Sbíhavý chody, pronešenej hřbet, tam toho bylo… Ale vy jste holky šikovné, ty i Pája, a užijete si to. Nejblbější je, že my mívaly více kruhů najednou a musely si hlídat nástupy a k tomu ještě malé děti – pět a osm let. Ale Vy vlastně taky máte Olíka a Chika 🙂

  2. Minko, to tedy koukám! 🙂

   Jsem zvědavá, co na tvůj kníračí názor řekne Alex – vím, že svoji Ajvinku hledala podle hodně přísných pravidel… má to plemeno za všechny ty roky taky v krvi 🙂

  3. Minko, jsi skvělá! Když máš krásného psa, který se rád předvádí, tak to je dobře mu dát šanci, někteří pejsci výstavy milují. Někdy se člověku zasteskne, ale zase je to fakt náročné na čas i peníze.

   1. Hlavně v tu dobu jsem byla mladá a naivní a věřila jsem v objektivitu a spravedlnost…a byla jsem z toho vyléčena, protože to je nejenom o hodnocení pejska, ale taky o známostech, sympatiích a nesympatiích rozhodčích vůči předvádějícícmu, majiteli psa nebo chovateli. Proto jsem pak raději jezdila ven, bylo jednodušší zvítězit v Norimberku, Nitře, Ljubljani, Budapešti než v Brně nebo Mladé Boleslavi… a to jsou mezinárodky, tam by měli být nejlepší z nejlepších, nejenom psi, ale i rozhodčí…kolikrát když jsme zjistili, kdo píská, tak jsme se ani nehlásili, protože víme, že ten a ten má své favority a my k nim nepatříme. Někdy to bylo k pláči, v kruhu dva, my objektivně lepší, ale zvítězil ten druhý. Samozřejmě pes nemusí mít den, prostě se šprajcne a bude dělat blbosti, to nikdo neovlivní a musí se s tím počítat, jenom to někdy bylo k vzteku a člověk musel zatnout zuby a nemohl dělat nic, aby to psovi nezošklivil. Teď už by to asi snášela hůř, ty zákulisní čachry, pomluvy, spekulace, už se chodím jenom dívat:-)ale byla to sranda…

 2. Alex, máš krásné fotky, za těch podmínek přímo úžasné. Mně se nejvíc líbí ta doga, co vypadá trochu jako Beta (inlove) .

 3. OT
  Zemřel mistr češtiny Antonín Přidal. Je to smutné, ale asi to tak mělo být, jak se říká, proti věku není léku.
  Ale je to taková zvláštní shoda okolností, že jsem právě včera vytáhla z knihovny knížku velmistra češtiny Pavla Eisnera Rady Čechům, jak se hravě přiučiti češtině. Toužila jsem strávit chvíli s tím naším krásným jazykem, který tak dostává na frak. A dnes přišla tato zpráva. Pan Přidal bohužel ustoupil o píďu. Ale věřím, že pořád ještě budou tací, kteří na něj sem tam vzpomenou.

   1. Ne.protoze treba preklady se zadavaji podle ceny a ta je oproti zbytku evropy ctvrtinova.

    1. O to tady vůbec nejde. Mistr jazyka, vynikající překladatel a spisovatel a chytrý a vzdělaný člověk (což byli oba zmínění pánové) nevznikne tím, že mu někdo „zadá“ překlad za vyšší cenu. To je bohužel základní a zásadní omyl dnešní doby. Kdekdo se vymlouvá na plat a tvrdí, že kdyby dostával více peněz, tak by dělal lépe. Propastný omyl. Ze špatných lékařů tak budou špatní lékaři s vyšším platem, ze špatných učitelů budou špatní učitelé s vyšším platem, ze špatných prodavačů budou špatní prodavači s vyšším platem atd. Nic víc, nic míň.
     Snad nějací pokračovatelé budou. To záleží, jestli se vyskytne někdo tak okouzlený jazykem a tak hravý a dokáže to podat ostatním. A taky, jestli vůbec bude mít nějaké publikum.

     1. Promiňte připomínku anonymní nakukující.
      Jde o to, že i ten, kdo umí, se svými překlady musí (v produktivním věku) uživit. Takže se nevěnuje beletrii, ale jiným, lépe placeným tiskovinám.

  1. Velká škoda, velká. Byl to můj vzor. Milovala jsem, kromě jiného, jeho publicistický pořad Netopýr. To byla osvěžovna ducha. (u)

 4. Několikrát jsem se byla podívat na výstavě psů v Litoměřicích. Bývá tradičně v květnu, pokud si vzpomínám, bylo snad vždy krásné počasí a spousta výstavních kruhů byla venku. Bavilo mě to.
  S naším bulíkem jsme jeli na výstavu až do Českých Budějovic. Bylo to na přelomu zimy a jara, nevlídno, studený déšť, vystavovalo se v halách. U bulíků bylo tak narváno, že tam i došlo k incidentu, kdy jeden nervózní pes se zakousl do ocasu kolegy, který mu asi narušoval osobní prostor. To bylo řevu!
  Pěknou vzpomínku mám naopak na Mladou Boleslav s Denisem, předvádělo se sice také v hale, ale místa bylo dost a hlavně se pak strakáči „po výkonu“ měli možnost dosyta proběhnout na obrovské travnaté ploše. 🙂
  Už jsem dlouho na výstavě nebyla (s výjimkou naší klubové, ale tam byli jen samí strakáči, že), a tak jsem moc ráda, že jsem se mohla podívat. Hladkosrstého bernardýna jsem snad ještě neviděla. Moc se mi líbí erdel – pes, kterého dnes člověk nepotkává často. Ty fotky jsou, Alex, překrásné a vybrat tu nej mám problém. Nominovány jsou: lištičky – velškorgi a kólie pro ten výraz v očích, pán s irským setrem pro zachycení emocí a série pána s irským teriérem pro jejich souznění. A bulíci, prostě proto. (inlove)

  1. Hančo vidíš, a já mám poslední dobou pocit, že na erdely narážím co chvíli:)) Je fakt, že jeden je přímo u nás na vsi na statku – Rony je krasavec urostlej, nádhernej pes. A fenky mají i brněnští záchranáři, co s nimi občas cvičíme. Já vím o dvou, ale klidně jich už může být víc, oni to jsou skvělí psi na výcvik.

 5. Já jsem na výstavě nejvíc prožívala toho pána s irskou teriéřicí. Trvalo to dost dlouho co jsem je měla tak jaksi na očích, no, šmírovala jsem! Z těch dvou čišelo naprosté kamarádství, vzájemná důvěra a vzájemná láska. Věnovali se sami sobě i když sledovali okolní dění. Dokonce se u pána zastavil nějaký známý (usoudila jsem), bavili se spolu, ale pán stále seděl s fenečkou na klíně. Byli prostě spolu, nedovedu to vyjádřit slovy. Naši přátelé také všechno podnikali spolu se psem, i když to bylo mladé potrhdílo. Ale já vím, že příště se už bude chovat jako starý mazák. Věří svým lidem, tak jde tam, kam oni. A tohle jde okamžitě poznat. To se nedá nacvičit.
  Když potkám u lesa vyfintěnou dvacítku, od hlavy až k patě v super mysliveckém oblečení včetně klobouku, v jedné ruce skoro ročního boerder teriéra na metrovém vodítku, zmítajícího se jako ryba na udici, v druhé v nalakovaných dlouhých nehtech cigaretu, jak směřuje do lesa a na můj dotaz ať si ho pustí, že si s Ajvi pohrají, tak je odpovězeno, já nemůžu, on by mne neposlechl. To je protipól toho pána s irskou teriérkou.

  1. Alex, to je dost hroznej obrázek, té slečny s cigárem a border teriérem! Já sama bych si na teriéra netroufla (ten temperament!:)) a vím, že bordeři jsou taky velmi svébytné osobnosti. Otázkou je, k čemu je loveckej pes, kterej nemůže být puštěnej z vodítka… (fubar)

  2. Alex, ja len doplním slečny so smartfónmi prilepenými na uchu a psom na vodítku, či už metrovom alebo flexine. Slečny vôbec nevnímajú svet okolo seba, tobôž svojho psa, cez cestu idú bez obzretia rovno pod auto, pes im ide po druhej strane chodníka s vodítkom krížom cez celý chodník, namiesto aby spozorneli keď ide okolo druhý pes tak svojho nechajú na flexine zaútočiť bez toho, aby si to vôbec všimli … Načo je takýmto ľuďom pes?

 6. Alex díky moc za reportáž! 🙂 Přiznávám se, že jsem dosud nikdy na psí výstavě nebyla – asi mi chybí někdo, kdo by mi jednou zavolal, vzal za křídlo a do té haly vtáhl:))

  Fotky jsem prohlížela poctivě – a k článku vybrala z těch, které se mi opravdu líbily!:)) Psi se mi líbili všichni, ale pokud jde o zachycený okamžik, tak pro mě vede ten pán s teriérkou na klíně, pak smějící se kolie, hned za ní ten retrívr (?) v domečku a sílu má ta fotka mládence s anglickým setrem! Jo a smějící se cairn teriér, ten taky. Líbí se mi, když si pes umí výstavu užít. 🙂
  Vlci z pohádek ovčí babičky… Jo!!! Já to mám černobíle a pokud si holky stoupnou k oknu, s packama na parapetu, tak vypadají úplně přesně!!! (rofl)

 7. Nejsem psí, takže to beru jen pocitově. A pocitově se mi nejvíc líbí fotka pána s knihou a s irskou teriérkou na klíně. Vypadají jako správní parťáci, tak, jak to má být.
  Všichni jsou moc pěkní a pro své páníčky jsou určitě ti nejkrásnější. Můj teoreticky vysněný pejsek na fotkách není – dobrmaní fenka. Ale je to vážně jen teorie, zůstanu u koček 😀 .

 8. Já jsem se byla na výstavě párkrát podívat a vůbec mě to nezaujalo. Krásně načesaní psi, to ano, ale můj šálek čaje to teda není.

    1. Výborně – stále na ni myslím, ledviny jsou sfině záludné, ale když jsou k životu potřeba!

    2. To je skvělej výsledek! No, Kačka dosud hadičková, může mít jiný názor, ale myslím, že je to nejlepší cestě 🙂 palce ale pro jistotu držím dál!

  1. Vyprovokovala jsem otázku, ale teprve nyní jsem se dostala k počítadlu. Jsem ráda, že ledvina funguje. Pokud bude v klidu, nebude se stresovat, tak by to mohlo vyjít!!! Moc a moc jí to přeju, už si chuděra vytrpěla moc!

 9. Nejvíc se mi líbí kolie pro její výraz, obě dogy a a a… a všichni ostatní.
  Vzpomínám na jednu výstavu tady v Norsku, kde Best in Show vyhrál jeden vlčák. Ani ne tak kvůli psovi samému, on byl statný a krásný, o to ne, ale kvůli jeho prezentaci. Po všech těch cupitáních se zdviženým vodítkem vlítnul do manéže urostlý chlap se statným psem, tryskem manéž oběhli a doslova se oba zapíchli na místě. Bylo to tak působivé, že jsem zařvala a strhla k hlasitým projevům i reservované Nory. Společně jsme to téhle dvojici vyhráli, si myslím 🙂 .
  Kdybych někdy vystavovala svého zlaťáka, tak bych rozhodně necupitala. Šla bych rázným krokem, čehož by on využil k radostnému skákání a rvaní vodítka. Mimochodem, nikdy jsem neviděla vyhrát zl.retrívra i když krásy pobrali dost. Oni na ten dril holt nejsou. Jejich posláním je být krásný a v našem případě neposlušný. Čest výjimkám, i tací jsou (dog) !

  1. Jano, pes na výstavě musí být nejenom připravený exteriérově, ale musí být i vychován. Schválně neříkám vycvičen, i když profesionálové mají psy vycvičené k vystavování. Handleři umí vystavit kde koho, ale přece jenom se zmítajícím psem nenadělají nic. Kdysi se za psa, který neuměl chodit v kruhu u nohy diskvalifikovalo. Jednpou mi rozhodčí říkal, že na tom je vidět, jak se k psovi chovají, nic s ním nedělají. To bylo v případě mladého muže myslivce. Pes nebyl ani učesaný. I takové případy jsem zažila. Jak řekl pan rozhodčí: „Vytáhl ho z boudy, odepnul od řetězu a jel na výstavu“. Ale to bylo kdysi moc dávno. Pan rozhodčí litoval, pes byl pěkný, ale …….

   1. Náš soused na chalupě měl dvě nádherné komondorky, ovšem 100% venku, u ovcí, bez péče o srst. Před výstavou je narval do auta a jelo se

    1. U komondora to ani moc nejde je moc šlechtit 😉 . I když! Viděla jsem nedávno nějaký dokument a tam je nějak na výstavu připravovali, myslím že koupali v nějakém speciálním šamponu, aby se dredy neporušily.

   2. Jistě Alex, je to tak. I když …jak se k psovi chovají, nic s ním nedělají… Náš zlaťák je vzdělaný, má absolvované 3 kurzy, na kterých se vždy předváděl jako perfektní studující. Ale získané vědomosti nepraktikuje! Ona tahle rasa je dost samostatná, paličatá a žije v domnění, že nejvíc rozumu pobrali právě oni.
    Jednou v Praze jsem šla pro noviny a vidím na druhém chodníku dialog, tedy monolog mladého muže se zl.retrívrem. Retríver zírá nezúčastněně do dáli, všechny čtyři nohy zabetonované do chodníku. Přejdu a ptám se, máte problém? Jooo! Prosím vás, vona se nechce hnout z místa! Já ji hlídám, bydlím támhle za rohem, jdu do tohohle krámu a už to jdeme 10 minut! Zblázním se! Říkám, jak se jmenuje, dejte mi to vodítko. Frído, jdeme! Frídu už to nebavilo, radostně vykročila, a za námi zůstal poskakující mladík, prosebně volající, prosim vás, nezastavujte se, nezastavujte se!! U krámu předávám vodítko a říkám, už s vámi půjde, jenom se chtěla sama rozhodnout. Vím, že to tak nemá být, ale oni jsou retrívři někdy pacholci paličatí. Budiž jim odpuštěno, jinak jsou to milující psi.

    Jestli jsem už o tom někdy psala, budiž i mně odpuštěno. Senilním.

    1. Já zas byla svědkem scény, kdy „blondýna“, to je soukromá přezdívka zlatých pejsků, odmítala jít směrem určeným paničkou. A ta ji přesvědčovala: to víš, že půjdeme jako obvykle, ale musím hodit dopis do schránky…

     1. Jo! Taky se někdy stane. Nepřesvědčuji, dám povel ne… mě, deme tudy! Většinou to uzná.

      1. Hi, hi! Jano, já když Ajvi na něco nebo někoho vříská tak použiji cvičákové „Klíííd!!“ neposlechne a řve dál, tak zařvu „Drž hu.u!“ A je klíííd.

    2. myslím že nepsala…připomíná mi to, když jsem jednou hlídala kamarádce jejího černého knírače – středňáka, protože potřebovala nutně odjet mimo město :-)už mizerně viděl, skoro neslyšel, jíst mu ale ještě pořád chutnalo :-)náš pejsek ho vždycky venku obíhal v kruzích a šťoucháním do nohy ho správně směroval 🙂 ale taky se vždycky nezadařilo a milý Adam se zapíchl na místě jako mlékárenská kobyla a nehnula jsem s ním :-)sousedka nás pozorovala a volá na mě z balkonu “ máte nového pejska?“ a já na to “ ne, jednoho psa a jednu černou kozu“ 🙂 ad fotky – líbily se mi úplně všechny 🙂 nejvíc ale vlčí smečka ( fakt jako ti z Pohádek ovčí babičky, jen na bílo :-)) a dva čtenáři páníček a pes 🙂

     1. Jj, to mně taky, nemohla jsem si vybrat, jedna hezčí jako druhá. A ty dogy, jejda, no nedovedu vybrat jednu, nedovedu! 🙂

     2. Jo jo, knírači jsou taky velmi umanutí – tohle dělávala Toya. Když se jí nelíbil směr vycházky, tak si prostě sedla a seděla a seděla a seděla (nebývala na vodítku). Ernest má v sobě taky hodně z knírače (rofl) , ale nesedí, on se rovnou vcucne do země a odtrhuj si mne! Dělá to hlavně při domněnce, že se de už domů – hýzlík malý, černý, milený.

      1. Asi budu vypadat divně, ale tohle jsem zažila jen s jezevčíkem (blush)
       Vlčáci mi to nedělali a nedělají (tfuj tfuj:)) Ti mají zase jiné speciality… 😛

       1. Mně se takhle sekala Penny, když se ztratila – zapomněla, kde je, a už málo slyšela a s tím koukáním přes stařeckej zákal to taky nebylo slavný. Melly pro ni vždycky šla, ale Penny občas chtěla vědět, kde že vlastně je, a pak teprv byla ochotná jít dál.
        Holt byla serža až do konce života.
        Melly to má snazší – když má záchvat paniky, tak může vypnout a nechat capat jenom tělo a věřit nám, že se postaráme. Proto taky nechce na vyšší příčky.
        Paličatý zdravý zvíře jsem zažila jenom asi dva týdny – Nessy zhruba dva měsíce po vytažení z útulku. Poměrně rychle pochopila, že buď půjde, nebo ji tam nechám. Túra je na pochopení takové věci docela dobrej prostředek a povel „tak čau“ má hodně do sebe. 🙂

      2. Olda to někdy dělá taky když chce jít jinudy než já. Je jak zalitej v betonu a jen kouká očima velkýma jak koláče s medem – nemohli bychom jít ještě támhle a jéé tam jsme ještě taky nebyli!! A tak chodíme cik cak… trasu na půl hoďky někdy jdeme i hodinu a půl! :o))

  2. Jano, taky bych tleskala pěknému chlapovi s krásným vlčákem, zvlášť, když se umějí mužně předvést:))

   Jinak tvé zlaťácké příhody mě umějí spolehlivě rozesmát 😀

 10. Mně se moc líbí fotky kerry blue terriera a wheaten terriera, kvůli jejich společné historii, a samozřejmě taky proto, že jsme kerry blue terriery chovali. Ale všichni terrieři jsou moji oblíbení

  1. Mimochodem mě fascinuje, jak tu – zdá se – kde kdo zná wheaten teriéra… dokud jsem o tom článku nemluvila s Alex, neměla jsem tušení, že takový pes existuje:)))

   1. Milá Dede, ono se to jmenuje přesně Irish soft coated wheathen terier. On totiž je kromě Kerry blue teriéra zde známého od Páji i Irish terier který má hrubou srst podobnou drsnosrstým jezevčíkům ale taky světlou barvu. Ukázka je ta čubička na klíně.
    MMCh je odněkud od Vás. Já ji viděl i s páníčkem předloni čekat na paničku v Kuksu u pokladny špitálu.

    1. Jejej Jindřichu, svět je malej 🙂
     Díky za vysvětlení, já s teriérech orientuju jen zhruba, i když můj pobyt v Anglii byl z tohoto pohledu velkým školením 🙂 Tam mají teriérů tolik druhů, že jsem se obvykle neodhodlala ani hádat:))

 11. Byly jsme s Pájou a kerrynkou Conny v Polsku v Racibórzi/y , koncem listopadu a dostaly jsme hodnocení v juniorech“velmi nadějná“, máme na to diplom. Paní polské rozhodčí se nejvíc líbily Conynčiny zuby, se rozplývala.Akorát Conny byla velmi rozverná avšak u štěňat se to toleruje. Předváděla ji Pája, já bych body zbytečně ubírala 🙂 Hodláme Constance uchovnit neb až kdybych sešla načisto stářím, šla by Conny zpět k Páji , ten chov si to zaslouží. Tamní výstava mne zaskočila počtem psů a rozmanitostí ras, fotit jsem nestíhala, Pája vystavovala i Chica, takže byl dost frmol,psy jsme si prohazovaly jak bylo třeba a moc jsme toho nestihly. Zázemí výstavy bylo perfektní, teplá hala, vybavená soc. zař.,venku trávníky i velké parkoviště. BTW, na mně to teda moc není, raději, vůbec ale když chcete uchovnit, tak holt musíte.

  1. Z fotek se mi líbí nejvíc všechny. 🙂 Nejmilejší mi je ta s boxerem a s kerrýčkou.

 12. Z vyfocených psích plemen se mi líbí úplně všechny, jedno plemeno hezčí než druhé (teď to beru na vzhled, neberu v potaz povahu ani to, jestli bych si osobně některé z nich vybrala jako společníka domů – tam by samosebou vyhrál malý knírač anebo corgi – o tom jsem jednu dobu dost uvažovala).

  Taky těžko vybírat tu nej fotku – velice se mi líbila ta salašnickobernská fenečka na křesílku – má takový rozkošně čtverácký pohled. Další moc hezká fotka byla ta s kólii, i ona se tak zálibně dívala … No a pak skupina bílých švýcarů – nemůžu za to, ale hned mi připomněli hloupé vlky z Pohádek ovčí babičky (ne proto, že by se hloupě tvářili, ale proto, že mají takový vlčí vzhled, úplně jak v té pohádce, i když tam ovšem byli černí (rofl) ). V podstatě u každé druhé fotky jsem si říkala, že tato je ta nej – třebas ten nádherný anglický setr a jeho klečící páneček …

  Je vidět, že si Alex výstavu opravdu užila a krásně ji pro nás popsala a vyfotila.

 13. Já se musím přiznat, že mne tyhle velké výstavy nelákají. Kdysi jsem byla v Kolíně na tehdy ještě neupraveném Kmochově ostrově na nějaké oblastní či krajské – to byla nádhera. Jenže to už bude třicet let. Předloni jsem s kamarádkou byla v Budějovicích a nikdy asi více. I když zase lepší je se podívat na pejsky osobně než jen na netu.
  To se nevystavovali fudláci?? Ale dobrá, setři, bulteriéři, dogy……. raději nebudu vypočítávat dále

  1. Inko, NF jsem zahlédla, jak jsem psala byla jsem tam příliš krátkou dobu na to, abych fotila všechno. Dva celé pavilony (v jednom chrti, ve druhém „společenská plemena“) mi naprosto unikly. Ale světelné podmínky prachbídné, černí fudláci, byl by to jenom velký černý flek a to si tihle pejskové nezaslouží. Mám je moc ráda (no vlastně všechny psy mám ráda i ty křížené).
   Kdysi hodně dávno, jsem na výstavách v Brně i pracovala jako dobrovolník. Začínala jsem v březnu, kdy jsem pomáhala psát na stroji! katalog a končila jsem v červenci jako vedoucí kruhu. To jsem si vybírala pokaždé jiné plemeno, abych se co nejvíc o psech vedle rozhodčích, naučila. Internet byl ještě ve hvězdách 🙂 .
   Výstavy pod širým nebem jsem také zažila, ale moc pěkné vzpomíny nemám, protože jsem vystavovala Eris a bylo zrovna po bouřce. Louka plavala, vyfešákovaní psi zplihli a my běhali v kruhu v promáčených botech se studenýma nohama (chuckle) . Jinak osobně i jako chovatel, se výstav neúčastním. Velmi dobře jsem za ta léta práce v kruzích poznala zákulisí. Ta jedna zmoklá výstava byla pro radost našeho chovatele 😉 .

 14. Mí favoriti jsou: ten setr, ta kólie s lišáckým výrazem a ta sehraná dvojka, co panáčkuje.

  1. Jó, Kalifornie! Teda v té Kalifornii je nějak namrzlo, to by člověk neřek… 😀

 15. Alex krásné fotky.
  Já na žádné psí výstavě nebyla a ani na kočičí.
  O to raději jsem si prohlédla vaší fotoreportáž.
  Jeden pejsek krásnější než druhý.

 16. Já jsem na ty teriéry. To setkání wheatna s kerrýkem je moje srdcovka.
  PS k včerejší debatě. Kerrýci a wheatni nelínají. Tak aby mi to nebylo líto, že mi kerrýci nelínají, pořídil jsem si k tomu dvě krátkosrsté pidikočky a jednoho mohutného zrzavého dlouhosrstého kocoura. Takže jsem zásoben.

  1. Je, Jindřichu, ty máš zvířátek. Určitě se s nimi nenudíš. Jak se spolu snesou psi a kocky?. Ještě k tématu:pejska nemám, ale líbí se mi zlatý retrívr. Alexiny fotky se mi líbí vsechny.

   1. Jindřichu, omlouvám se za tykání. Nejak mi to došlo až při čtení dalsich příspěvků.

    1. Není proč, není zač se omlouvat, jinak pejskové a domácí koče spějí spolu na jednom gauči. Jen na zahradu nám nesmí cizí kočka.

   2. Jindřichu, mohutní zrzaví kocouři jsou mým krásným snem a proto mi CD přiděluje samé špinavé oškubance. Ty sice vypiplám, ale nikdy se z nich zrzaví kocouři nevyvinou. Ale i tak, díky za ně (cat) . Přávidím.

    1. JanoBa, taky jsem dlouho toužila po mohutném zrzounovi. A CD mi přihrála na zahradu mrňavého „podtrženého“ zrzečka, trojnohého a bez ocasu. A tak mám zrzka Toníčka. Je báječný, je to můj pumprdlík a miluje mě celým svým kocouřím srdíčkem.
     Dlouhosrsťáka mám černého, impozantní zjev (cat) .

     1. No vida, a mně se nejvíc líbí klasický krátko srstý mourek – ne ten stříbrný, ale ten hnědý – a mám co? Mám zrzka! S polodlouhou srstí!! Ale už bych ho neměnila … (shake)

      1. No prosím, u nás je na výběr skoro všechno. Krátkosrstého tmavého hnědočerného mourečka mám taky, to je Matýsek, náš nejstarší. Má jen bílou bradičku, jinak je celý hnědý, pěkně pruhovaný a má černá záda. Je to pořádný chlapák, šestikilák 😀 .

     2. Já mam kočku a kocoura klasicky šedé mourovaté. Kokese od Míčky rozeznam tím, že Kokes má bílé ponožky a je to pěkný koumák.Matej je zrzavobily a zdržuje se nejraději u mne v náručí. Na výstavě psů jsem nebyla, ale na výstavě koček ano.

      1. Jen si děvčata kočičí povídejte o kočkách! (inlove) Já si je všechny ráda představím:)) Holt s mojí smečkou je na Dedeníku koček kritický nedostatek, pokud mi tedy někdo nenapíše kočičí článek (wave)

  2. To mi povídejte Jindřichu! U nás doma máme po odchodu naší milované boxerky a kokra, bohužel oba v jednom roce, další dvě potvůrky, kerrynu a ruskou barevnou boloňku a k tomu jednoho malého nalezence, starou ,přestarou fenečku a dvě kočky domácí bez PP, o fóglovi Pepovi ani nemluvím, to je největší bordelář naší domácnosti. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN