BTW: Radostné a požehnané Vánoce!

BTW_dé_logoMilí čtenáři, dovolte mi popřát vám všem radostné Vánoce plné pohody a vnitřního klidu a míru. Ať už je trávíte mezi svými nejbližšími, sami nebo ve společnosti čtyřnohých přátel, užijte si ty nejkrásnější svátky, jaké nám náš kalendářní rok nabízí.

 

Oslava narození Jezulátka připomíná duchovní rozměr svátků – mluví o lásce, víře, odpuštění i spasení.

Slunovrat znamená vykročení ze tmy směrem k té laskavější a bohatší části roku, symbolizuje naději. Ano, máme ještě před sebou dlouhou a studenou (doufejme:)) zimu, potom blátivé a vrtošivé předjaří, ale už jdeme tím správným směrem:))

Pospolitost kolem bohatě prostřeného stolu a dárky, kterými si vzájemně snažíme udělat radost, zase připomínají důležitost rodiny a přátel. Je to čas, kdy bychom za rodinu a přátele měli poděkovat a slíbit si, že je nebudeme zanedbávat, že vždy najdeme čas aspoň zdvihnout telefon nebo zazvonit po skypu.

Bez pravidelné péče neschnou jen květiny, ale i vztahy mezi lidmi. Máme štěstí, že dnes se dá komunikovat mnoha způsoby, opravdu už stačí jenom chtít.

A co říct těm, kdo prostě zůstali sami? Pokud čtete tento článek, tak je jedno jisté – tady najdete lidi, se kterými můžete rozmlouvat, nemusíte zůstat úplně osamělí. Věřím, že nás tu pár pozdraví i dnes (inlove)

 

Krásné Vánoce přeju!

 

PS pro večer: Tak co, jestlipak se letos Ježíšek trefil?

 

dede_ariberry1

Aktualizováno: 24.12.2016 — 00:26

31 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Krásné pohodové vánoční svátky všem dvounohým i čtyřnohým, prožité v klidu a zdraví přeje
  Alena a kočičí smečka

 2. Krásné Vánoce Vám všem a s díky za došlá, úžasná přáníčka přeji i já všechno dobré v období svátků slunovratu i v celém příštím roce.
  Letos jsme poprvé za celou dobu, co jsme s chlapem spolu (37 let) strávili Štědrý den sami, ve dvou. Chybí mi štěbětání dětí, jejich radost, upřímnost, bezprostřednost (nehodlám chotě nutit do něčeho, co mu není vlastní). Takže kouknu na novou pohádku a půjdu do hajan.
  A dárky? Ty už si pod stromeček dlouho nedáváme, ale já budu mít ten největší zítra: přijedou rodiče, děti, vnoučata… Takový dárek bych přála všem!

 3. Mili pratele: preju vam at salat chutna, ryba ci rizek se nepripali, vanocni stul at je krasny, at darky potesi vas i obdarovane, ale hlavne at panuje dobra nalada. K te vizi idealnich vanoc mne vzdycky napadne tahla basnicka od Vrchlickeho:

  Hlas zvonů táhne nad závějí,
  kdes v dálce tiše zaniká;
  dnes všecky struny v srdci znějí,
  neb mladost se jich dotýká.

  Jak strom jen pohne haluzemi,
  hned střásá ledné křišťaly,
  rampouchy se střech visí k zemi
  jak varhan velké píšťaly.

  Zem jak by liliemi zkvetla,
  kam sníh paď, tam se zachytil;
  Bůh úsměv v tvářích, v oknech světla
  a v nebi hvězdy rozsvítil.

  A staré písně v duši znějí,
  a s nimi jdou sny jesliček
  kol hlavy mé, jak ve závěji
  hlas tratících se rolniček.

  Můj duch zas tone v blaha moři,
  vzdech srdcem táhne hluboce,
  a zvony znějí, světla hoří —
  ó vánoce, ó vánoce!

 4. Krásné svátky všem a moc děkuji těm od kterých jsem dostala mailem milá přánička. Moje na Hadech není právě vánoční, ale bavlna je také bílá 🙂 Já v ní stojím jen proto, aby bylo vidět, jak vysoká a krásná ta letošní byla, na pocukrované lány byla radost koukat.

  Včera jsem jela k mojí české kamarádce vyhandlovat (jako každý rok) moji vánočku za krabičku jejího skvělého cukroví. Vánočka se mi zase povdela – tedy doufám, že uvnitř bude stejně dobrá jako je na pohled – a za chvíli ji půjdu nakrojit k snídani. Venku je krásně modrá obloha a otepluje se. Protože my si doma slavíme „po česku“, tedy dneska, pokud počasí vydrží pojedeme zítra na Boží hod zase na procházku k moři.

  Také mám desku Karla ve Zlaté Praze a bude nám tu celý den vyzpěvovat spolu s dalšími deskami českých a am. koled.

  1. Maričko, já děkuji za fotku bavlny. Krásné povedené makro, tuto kytku moc zblízka neznám, ale nosím ji stále v oblečení 😛 . A posílám k Vám na jih US alespoň virtuálně – SNĚŽENÍ. U nás začalo sněžit!!! (clap)

 5. Pokojné,spokojné,požehnané Vianoce prajem tiež.
  Čo mi Ježiško donesie,neviem,darky už pod stromčekom mám,ale slúžim až do 26.-Po návrate domov si urobím svoj Štedrý večer,ale tie nervy čo to bude….

 6. I my z Hotelu U devíti koček přejeme krásné Vánoce všem lidem dobré vůle. Koukáme na pohádky a je nám fajn. Užívejte si též, Vánoce jsou úžasné.

 7. Byli jsme na dlouhé vycházce v zamrzlém lese, celou dobu nám na hlavu padalo něco mrznoucího. A teď – Ježíšek mě má fakt rád (inlove) – začalo po tom všem ledu sněžit! krásně vánočně sněžit:)) Já vím, že to nevydrží, vánoční obleva je veliká, ale stejně… aspoň pro tu chvilku.
  Zpívá mi tu Kája Vánoce ve Zlaté Praze, tak zpívám s ním! 🙂

  1. Ještě z dětství mám Kájovo LP Vánoce ve Zlaté Praze, je to krása. Přijde na řadu zítra. Mám ještě i gramofon.

   Ve zlaté Praze ovšem prší a je asi 5 stupňů. Kde je romantika zasněžených střech a zamrzající Vltavy?

 8. Chtěl jsem strávit svátky mezi lesními velikány, ale sousedé mi řekli, že jsem se úplně zbláznil a že mě přivlečou za uši jestli nepřijdu. Tak jdu. Mám své uši rád.
  Krásné a klidné svátky všem přeji.

 9. Všem přeji krásné Vánoce. Dneska je u nás klid, pravé Vánoce začnou zítra, kdy přijede Terka (a tudíž Ježíšek bude nakládat taky až zítra) a pak hlavně pozítří, kdy se sejdeme celá rodina u prostřední sestry. Dnešní podvečer jsem zasvětila balení dárků a dala si svaté předsevzetí do dalších let, že už budu kupovat pouze dárky placaté, hranaté a pravidelných tvarů – víte, jak se blbě balí hasičské auto?!

  Co se týká počasí – tak dopoledne byla poledovica, odpoledne už odměklo, a teď prší …

 10. Krásné Vánoce a ať se každému splní jedno přání.

  U nás procházka nebude, i když jsem se na ni těšila – Donda hárá, je v nejlepším, a Melly ji oddaně zaučuje, co že se v takových dnech správně dělá. Doufám, že ten sníh a mlha vydrží, než Donda dohárá. 🙂

 11. Požehnané a krásné Vánoce a do Nového roku všechno, co si sami pro sebe a své blízké (i ty chlupaté) přejete!

 12. Krásné Vánoce, hodně štěstí, zdraví, lásky, pohody a přátel, na které se můžete spolehnout!
  Díky, milá Dede, za vánoční článek! (h)
  Jdeme do lesa, nedá se nic dělat, i když klouzačka pokračuje, tak se budu opatrně plúžit. 🙂

 13. Přeji všem pěkné a klidné vánoce, hodně zdraví a dobré vykročení do nového roku 🙂
  No a já douklidím, nabalím velkou kabelu a vyrazím na celodenní cesty. A doufám, že ty ledové cesty přežiju ve zdraví 8)

 14. Přeji všem krásné a pokud možno „zdravé“ Vánoce (h)

  Já tu kašlu, kejchám, smrkám, takže z původně plánované návštěvy vnučky nebude nic. Škoda, s dětmi jsou Vánoce takové vánočnější.

 15. Přejeme s Ritou všem pohodové vánoce a do roku 2017 hodně štěstí a zdraví.
  Užijte si dnešní den v klidu a bez stresu.

 16. Dede, moc krásně napsané! Ano pospolitost rodiny a dobří přátelé – to je obrovský dar, který je poteba udržet při životě, zalévat a hýčkat. V dobách špatných i dobrých.
  No a s tím Ježíškem. V mnoha případech se netrefí, ale stejně z něj mám radost a těším se na něj (h) . Ale nyní musím jít chystat, prochajda bude jenom proběhnutí.

 17. Koukám Dede, že to máme podobné, já vstala po páté, abych dojela nakrmit moje strávníky u fabriky a po návratu, kdy panelák ještě spal,jsem si uvařila vánoční kafe a dala si pár kousků cukroví. A abych si ten Štědrej den udělala vánoční,pustila jsem si v TV Zimní vílu.Kočky se ke mě přitulily a Pitina mi přede do ucha…hezky ty vánoce začínají….

 18. Veselé Vánoce, moji milí! Doma je ještě ticho tichoučko, ale já už začínám plnit body příjemně rozvolněného štědrodenního programu 🙂 Tak například dát si vánočku, kafe, podrbat psiny a pilně přemýšlet o tom, co budu dělat potom:))

  1. Krásné a klidné vánoční svátky přeji vám všem.

   U nás je opět klouzačka a to snad větší než včera. Obrázek sem dát neumím.

   1. Marsko, u nás to také namrzá a padá mrznoucí mlha. Na zemi to klouže, auta do našeho kopce bojují a sypači, kteří jinak sypou poctivě mají Štědrý den.
    Já sypu pilně do ptačího krmítka. Ptíce jsou vděčné, protože jinovatka a sníh jim brání dostat se k přirozenému jídlu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN