HOST DEDENÍKU – Tora: Jídelní způsoby v Hotelu u devíti koček

logo_tora_2O jídelních rituálech našich spolubydlících koček jsem už sem tam něco napsala. Věřím, že i u vás pozorujete různé stravovací rituály. Protože stejně jako lidé, i zvířata jsou každé jiné a každé se jinak nejen chová, ale i žere. Stravovací návyky našich koček vám popíšu podle jejich služebního stáří, protože jinak bych se do toho určitě zamotala.

 

 

Služebně nejstarší Tobiáš je jedlík rozvážný. A taky tak trochu prasátkový. Všechno mu nejlépe chutná ze země. Nebo popřípadě ze stolu, pokud miska je na stole. Nebo z okna, pokud je na okně. Prostě obsah misky je nutno vytahat vedle, pečlivě prohlédnout a teprve poté pomalu, rozvážně pozřít. Jak vypadá místo, kde předtím Tobiáš stoloval, si myslím dovedete představit.

Čenda začal před pár lety mít s jídlem potíže. Trpěl poměrně rozsáhlým zánětem dásní, vytvořily se mu choboty a měl pocit, že jídlo na něj snad přímo útočí. Začal hubnout, vystupoval mu hřbet. Nějakou dobu jsme to řešili Convenií, která vždy zánět lehce zahnala, ale pak už se nedalo a museli jsme přistoupit k radikálnějšímu řešení. Extrakce části zkažených zubů včetně vyčištění chobotů. Poté, co se dásně zhojily, se z Čendy stal opět excelentní jedlík, který si svou dávku vychutnává a neváhá si vyžádat nášup.

Rozárka. Naše jediná domácí kočka nežere maso. Ani syrové, ani vařené. Kapsičky má ráda, nejraděj gourmetky a jí krásně, způsobně, čistě. Prostě dáma každým coulem, která zanechá misku (pokud jí vyhovuje obsah) krásně vymetenou a vyčištěnou. Ovšem pokud tam není to, na co má chuť, párkrát do toho dloubne, načež vstane, protáhne se, pronese něco ve smyslu: „Tak tohle si sežerte sami,“ a odkráčí středem, vědoma si toho, že pokud si jen vrkne, obdrží další várku s něčím jiným a ještě bude středem pozornosti, zda je tentokrát už vše v pořádku.

Barbucha má dvě stravovací místa (tedy dvě pravidelná, o kterých víme). Pokud není spokojen s úrovní stravy v jednom hotelu, přeběhne bryskně do druhého, kde si postěžuje, že je malý hladový kocourek, který už asi týden nikde nedostal nic k jídlu. Úroveň stravování v druhém hotelu lze dobře odhadnout z jeho reakce u misky, nabídnuté v aktuální destinaci. Vrhne-li se hladově na jídlo, byl buď už moc dlouho venku, nebo v druhém hotelu došly oblíbené kapsičky. Nakoukne-li do misky a nafrněně odejde pryč, podávalo se v druhé jídelně maso či jiné pochoutky a těžko lze zaujmout strávníka čímkoliv jiným, než nadrobno nakrájeným hovězíčkem. A to, jak známo, na stromě neroste, takže povětšinou pak odchází Barbucha v takovou chvíli nakrknut, že tady tedy nic moc stravování nemaj a dojde se sem podívat, zda se nezlepšili, nejdřív až zítra.

Jája, kocour všežravý, pažravý a nedožraný. Jeho „ňamiňamiňami hamham mlaskmlak grr“ zní kuchyní v každé denní či noční době. Žádná miska si před ním nemůže být dost jistá. Jakmile klepne prkénko na maso, a nedejbože se k tomu ještě na lince octne kus masa a ostrý nůž, tančí rituální tance černých dlouhosrstých bojovníků, až hrozí nebezpečí, že se v misce mezi kousky masa octnou i kousky Jáji. Nadšení, s jakým se vrhá na maso, nezná mezí. Podezíráme ho, že kdybychom ho nechali, sežral by na posezení nejen krávu, ale i tele a ještě by se pak mlsně olíznul a ohlédnul: „Tak copak tam máš dál?“ Jsme moc rádi, že už nemusí mít dietu, takže nemusíme hlídat to, co kde sní. Protože on sní všechno všude.

Pán Podstolí, neboli Silver. Kocour, který se k nám do domečku propracoval jako poslední, bohužel první odešel. Je to cca dva tři týdny, kdy se jeho stav zničehonic prudce zhoršil. K FIV se přidalo rychlé nádorové bujení. Nenechali jsme ho trápit. Usnul mi v náručí a teď už běhá za Duhou, s oběma očima (a taky opět s kocouřím příslušenstvím), silný, věčně mladý. Nicméně vzpomínáme na něho často, takže mi to nedá, abych připomněla i jeho stravovací návyky, které provozoval, když ještě byl na naší straně Duhy.

Od počátků, kdy hladově a rychle hltal všechny zbytky, které Tobiáš a spol. nedojedl, se projedl do stravovacího guru místního kuchyňského spolku. Od určité doby musely všechny ostatní kočky jíst někde na vyvýšeném místě, protože ač dostávají všechny stejné jídlo, Silver trpěl utkvělou představou, že v ostatních miskách je něco echt lepšího, než dostával chudáček on, a strkal postupně hlavu do všech misek, které našel. Největší legrace s ním pak byla ve chvíli, kdy osciloval mezi miskou plnou masa a mnou, která jsem stála u linky a například připravovala oběd.

V jeho představách jsem mívala v rukou dobroty nevídaných chutí, takže odbíhal od misky s masem, aby mi ducal do nohy a vyžadoval se nových laskomin. Stačilo, abych mu „jako přidala“, tedy zamíchala to, co už v misce měl a to bylo radosti, Silver objevil znovu maso a s chutí se na něj opět vrhl. Radostně takhle našel maso několikrát za sebou a tím pádem, než ho sežral, užil si spoustu radosti.

No a Sofie a Bonnie – ty mají jídelní rituály jednoduché. Ráno a večer se sejdou u naplněných misek, ty během chvilky vyčistí až na dno, přijdou si pro pár pohlazení a pak už zas běží žít si svůj volný, nikým neomezovaný život.

Každý si u nás prostě přijde na své…

 

Dede: Skvěle popsáno – je mi jasné, že bys Silvera jsi momentálně v kuchyni prakticky sama…:)) A já se ptám: jak stolují vaši mazlíci?:)) 

PS: definici mazlíků ponechávám na vás 😀

tora_2

Aktualizováno: 14.12.2019 — 23:31

40 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Melly je černá díra s horizontem událostí v jícnu. Žere všechno, dravě a hltavě, a vzápětí zase tvrdí, že strašlivě strádá hlady. Po nabídnutém pamlsku se vrhá, jako by se měl nečekaně odhmotnit. Pravda, zastaví se zuby těsně před kůží na ruce, ale ruku vydatně poslintá.
  Donny žere jako dáma. Pamlsky si bere špičkami předních zubů a nedotkne se ruky ani fouskem.
  Ale když Melina zhltá svou misku a významně čumí na Dondu (která dostává větší porce a celkově žere pomaleji), ustoupí jí občas Donda od své misky: Tak se teda docpi, ty nedožero, já už mám dost, abych nějak přežila.
  Výsledek je, že Donda je štíhlá, jako bývala Penuška, a Melly kyne.
  Zábavné situace nastávají, když servíruju granule, které Donynce až tak úplně nechutnají. (Je i vybíravá, jako byla Penuška.) To sežere nezbytné minimum, načež leží u své poloplné misky, Melly na ni čumí a opakuje něco o hynutí hlady, a Donda tam jen tak leží a granule hypnotizuje. Žrát je nechce, protože jí nechutnají, ale dát Melině je taky nechce, protože sama ještě nemá dost.
  V tom případě pomůže, když hrábnu do misky a pár jich přendám do té Melininé. Donda nazná, že by fakt mohla přijít o všechno, a ten svůj zbytek s odporem schroustá.

  Penuška to řešila jinak. Když byl sama, dělala podobné ofuky jako teď Donda. Kdykoli byla pohromadě s někým – s Nessy, Melly a tak, žrala rychle všechno: co kdyby jí někdo v noci vyžral její usyslený díl?

  Riki blahé paměti si zahrabávala, co dostala navíc a co nechtěla hned žrát. Třeba kosti do květináče. Kupodivu nikdy nevyrostly. Nebo chleba do mraveniště. Kupodivu zmizel.

 2. Mikeš stoluje dosti kultivovaně, jen při servírování má silnou tendenci ducat a vinout se, takže nejednou část krmě skončí na zemi (není zrovna snadná manipulace, má-li se chovatelka srovnat s plechovkou, lžicí a dvěma holemi).
  Zato s Čumpelíky (souhrnné označení, je-li třeba vydat povel nebo zahřmět jako Perun hromovládný) je výdej stravy obřad. Granule jsou servírovány v kyblíku, aby byly stále k dispozici. Jelikož je chovatelka neobratná a svěřenci nedočkaví, opustila jsem metodu misek a obsah plechovky je podáván lžicí a jmenovitě přímo do papulek. Zajímavé je, že v době misek se vrčelo a ošklivě dívalo, zatímco metoda lžícová se obejde bez hlasových projevů, nevraživosti i bez předbíhání.
  Jen ty granule! Punťa má milý zvyk packou převrátit kyblík,ač pohodlně dostane, z vysypaných granulí si nabere několik do paštěky a odejde. Připadám si pak jako Jánošík, když mu baba podhodila hrachu. V pondělí jsem si opakovala krasomluvu, když některý haj…pejsánek prokousal díru v pytli, který obsahoval dobrou polovinu patnáctikilového obsahu (v kyblíku bylo granulí dost), Sypaly se utěšeně…

  1. MaRi! Jánošík mne dostal a pejsánek dorazil. Ono je někdy o život vydávat večeři třem tvorům naráz, ovšem v nějakém pořadí, aby se předešlo třenicím – nejprve kocourovi na sklepní schod (tuhle jsem zdrncala až na podestu, neb jsou uklouzla po upadlém kousku krmě), pak Ernestovi granule a naposled Brooke maso – tyto logistické manévry jsou pro to, aby si nežrali navzájem (Brooke je na mase, ale chtěla by granule a Ernest je na granulích, ale chtěl by maso … kocourovu misku by chtěli vyžrat obá).

   1. No, já to řeším povelováním. na mističku se čeká a pak udělám nějakou formu odpočtu (často formy střídám, pro zábavu svoji i psů:)) a následuje bleskurychlé vrhnutí se na potravu 🙂

    1. Hm, teď mě napadá, že jsem vlastně nudná 😛 A pak mám psát nějaké zajímavé zvířecí články! 😀

    2. Chtěla bych tě vidět povelovat Zikmunda … a když nemusí on, proč by to dělali ostatní(rofl) . Těžký život chovatele dvou různých živočišných druhů!

 3. Yupee, tralala, volali z urologie, ze posledni test nema zadne rakovinove bunky. Takze ta imunoterapie zabrala a potvoru jsme porazili!!!! Jeste uplne za vodou nejsem; v utery se tam doktor koukne kamerou a za 3 mesice si musim lecbu na 3 tydny zopakovat. To jak kdyby dneska byly Vanoce.

  Dekuju vsem za drzeni palcu a povzbudiva slova.

  1. Bože!!! To je výborná zpráva – jsem moc ráda, opravdu moc ráda, že to tak dobře dopadá. Věřím, že i kamerové obrázky budou jenom krásné. Stále držím palce. (h) (h) llllllllllllllllllllllllllllllllllll (to napsal Ernest – taky ti přeje všechno dobré)

  2. Hurá!!!
   Mám radost, velikou a vůbec je to skvělá zpráva. Hanko, věřím, že to bude úplně v pořádku. Veselé Vánoce!
   (inlove)

  3. Tak to je moc dobře, jsem moc ráda, že jsou výsledky takové. Držím palce, aby to bylo i nadále vše OK.

 4. Mia a Čita snídají každé ráno gourmetku na půl, v noci chroustají granulky obě, střídavě a ruší. 🙂 odpoledne pak opět na půl jednoho Félixe. Zajímavé je, že to musí být gourmetková krabička s oranžovým proužkem, ostatní druhy nežerou a Félike taky jen jeden balíček ve kterém je králíček a něco, něco. Jenka s Cončou mají granule přes den a ráno a večer do toho masíčko, většinou srdíčka a jazyky. Když vytáhnu syrové hovězí je všude velký nával, taktéž hrozí podříznutí a ze spodu řve Mia, čokloidi, dříve psi, stojí na zadních a zkouší krást.
  Milá Toro, moc pěkně si to napsala, někdy je to prostě o život. Ale když mají dost doma, proč venku furt hledají ty speciální fujtajbly, to teda neskousnu, NIKDY ! 🙂

 5. Moje kočky jedí celkem uměřeně, nemají žádné pozoruhodné stolovací zvyky. Jen Toníček občas něco vytahá z misky a sní to ze země, ale není to pravidlem. A princeznička Rozárka jí výhradně a jedině granule, maso nebo konzervu si nikdy nevezme. Naopak kocouři jsou všežravci v tom smyslu, že konzumují konzervy/kapsičky, syrové maso i granule.
  Když jsem byla malá, babička s dědou měli boxerku Irisku. Tenkrát samozřejmě nebyly žádné konzervy ani granule pro psy. Psi prostě jedli totéž, co lidi, a navíc děda chodíval na jatka do Holešovic (dnes tržnice) pro maso pro psy (u okénka se tam některé dny v týdnu prodávalo maso pro psy). Iriska jedla víceméně všechno, i když zelenina jí samozřejmě moc nejela. Ale bylo jedno jídlo, které z duše nenáviděla, a to byla rajská omáčka s rýží. To pak dlouho postrkovala misku po kuchyni a až po dlouhé době, když jí bylo jasné, že nic jiného nebude, se do toho pustila. Funěla do toho, prskala, potřásala hlavou až rýže lítala kolem. Babička pak měla co uklízet! Ovšem dlužno říct, že rajská nebývala často 😀 .

 6. Eh, jak se tak na to koukám, zase nemám co dodat:)) Ari i Berry jedí slušně, všechno (pokud to není zelenina – zeleninu je v masových konzervách Rocco, tam je prý poživatelná:)), ze svých misek, které si navzájem po jídle vylížou – co kdyby ta druhá nechala atom něčeho poživatelného. Maso jedí stejně rychle, granule Ari prostě vdechne – na to, že jsou dost velké, až neuvěřitelně rychle… Berry si je chroupe pomalu a s chutí (aby ne, je to za studena lisovaný Lukullus). Takže co si Ari nehraje s vodou na pití, je u nás velmi jednoducho… 🙂
  Jo syrové kosti (ne syrové maso, to patří do misky) dostávají ven, na zahradu. Jsem panička herodeska, já to v Domě nechci 😛

  1. tak zahrabaná kost pod kobercem nebo uklizená do postele, to není nic, co bych chtěla zažít 😀 …

 7. Krasne napsane, Toro :).
  Nas Kater Chen se ustalil na osmi kilech, vahu si drzi v zime v lete. Podle vahy by mel byt vsezravec, opak je bohuzel pravdou. Kapsicky jedine whiskas a granule jedine purina, ostatni pokusy skoncily jako zradlo liskam (nebo co je to v noci na zahrade sezralo).
  Jako jedinacek ma zlozvyk nedojidat. Je jedno, jak velkou porci do misky dostane, zhruba ctvrtinu odmitne dozrat. Jakmile nazna, ze v misce zustava onen nesezratelny zbytek, posadi se, koukne vyznamne na posluhu, vyznamne na misku a kdyz se nic nedeje, s zuchnutim pred miskou demonstrativne umre.
  Ve stylu pozirani granuli je nas Kocore taky svuj. Cumakem cast granuli z misky vyhazi a tyto pak prohlasi za nevhodne. Na milost je vezme, az kdyz je nahazim zpet do misky…
  Jidlo od stolu ani u vareni nezebra, syrovym masem, samozrejme, nepohrdne a je ochoten kvuli nemu i zapanackovat. Varene maso je podle nej maso nepozivatelne… A stejne je Kocore nase zlaticko :))).

 8. Lady stoluje jako opravdová dáma. Svojí misku má buď na stolku nebo na podlaze, ale odděleně od ostatních. Bohužel je v jídle tak pomalá, že půl misky jí vždy „ukradnou“ ostatní. Ovšem jejích 7 kg svědčí o tom, že kvalitní granule jí s chutí a vynahradí si tím příkoří vyžrané misky. Ona u stolu jako jediná z mého zásadně neloudí.
  Melíšek II se vrhá na jídlo jako kdyby půl roku nejedl. Chrochtá u toho jako prasátko. Obvykle si vytáhne kousek mimo misku a konzumuje na podložce, kterou mají pod miskami. Nadšeně se vrhá i na pamlsky. A když něco jím já, podléhá to přísné kontrole černého čumáčku. Oproti drobnému předchůdci Melíškovi I je to obrovský kocour.
  Cecilka je náš prdloušek i v jídle. Baští jako nezavřená a pořád je to hubeňour dvoukilový. Když se lámou tyčinky, tak tančí kolem a tlapičkou se dožaduje mlsku, tyčinky miluje. Sýrové kuličky také. Ona je vždy tím delikventem, který zapomenutý pytlíček s kuličkami nebo balení tyčinek rozporcuje a umožní tak i ostatním přístup k dobrotě.
  Damián pořád „bojuje“ o jídlo. Ještě si nezvykl, že už mu hlad nehrozí. Už nemá ty průjmíky po pozření potravy, srovnalo se mu zažívání a začal se měnit na velkého kocoura. Začíná se i učit brát si pamlsek a tak, jako to dělal Zrzínek si tlapičkou kousek podá do tlamky. Chutná mu úplně všechno. A nesmí chybět u mého jídla – další ochutnavač, to abych se náhodou neotrávila.

 9. Na stolování našich stávajících mazlíků není nic extra neobvyklého, nicméně nemohu nevzpomenout blahé paměti Gorana, zvaného též důvěrně Beruše. Kocour nejistého původu, ale stoloval po šlechticku – kousky kapsičky napichoval na drápek na pacce a vznešeně nesl k ústům, tedy vlastně k tlamičce, ale u něj mi výraz ústa přišel docela patřičný. Taky než ke stolování došlo, mívali jsme takový rituál – manžel sedával v pracovně na židli, Beruše přišel, sedl si vedle něj, upřel na něj zrak, otevřel ústa a – zasípal. Neuměl moc mňoukat. Na to mu manžel povídá: „Goránku, už byla“ (myslel tím kapsičku). Ale Goran se nedal, a opakoval postup. Manžel také. No, a tak Goran přidal na intenzitě sípání a ještě zvedl packu a poklepal jí manželovi na koleno. A pak už jsme přestali provokovat ubohého kocourka a kapsička konečně opravdu byla. Beruše už je devět let za duhovým mostem, ale tyhle vzpomínky jsou pořád živé.

 10. Škoda Silvera, byl to pro mne Pan Kocour.
  Darek má příšerné stravovací způsoby. Když už se prožral k 6,6 kg, tak si tak vybírá, že víc než polovinu zásilky kapsiček ze Zoohitu zblajzne ochotně Ajvi. I když nařídím přísné vyhladovění, tak manžel vyměkne a za den jsme opět tam, kde jsme byli. Vím, že si přilepšuje venku u hrabošů, proto odčervuji 4x ročně. Ale stejně, to co mu chutnalo čtvrt roku a za čím se mohl utlouct, tak najednou je to naprosté FUJ. Tak je momentálně jenom na granulích. Na jeho toužebné tanečky a „hladové“ oči nedám.
  Ajvi to je jiný strávník – kyselina. Misku s granulemi vdechne tak, že je ani nekouše, potom vytřeští oči a začne se dusit. Od mala. Když my jíme, dokáže tak slintat, že Najt je proti ní vyschlá Sahara. Je to můj první knírač, který tak sliní. Jsou pod ní malá jezírka a já mám stále v pohotovosti hadr a utírám :O .

 11. Opravdu krásně napsáno! Naše Tessynka připomíná Rozárku – prostě britská lady se vším všudy. Ovšem vyznává jenom gourmetky a nadrobno nakrájené syrové hovězíčko – nejlépe z libové roštěnky. Granule pouze z ryzího zoufalství – když se rozhodne předvádět týranou hladovou kočičku. Jinak pravidelně kontroluje, zda je posluha v neustálé pohotovosti, a při přípravě a plnění misky pečlivě dohlíží v kuchyni u mých nohou.

 12. Fousín je pažravec. Jí s chutí a rád a jedl by často. Okolo sebe nadělá bordel. Jídlo je jeho vášeň.
  Co je u nás se poněkud vypapal. Ale poslední dobou se zhubl, ač jí pořád stejně.
  Tuhle jsem na něm vyzvídala, jak to dělá. Ale neprozradil mi to, lakomec jeden.
  To je můj sen, žrát a nepřibrat.

  Hepinka je dáma, miluje gourmetky. Jí rozvážně a v klidu. Musíme jako první dát jí. Fousín je sice nervozní, ale nejde jinak.

  Poslední dobou si oba oblíbili kapsičky Felix, po těch by se utloukli. Ještě, že je teď v ZOOHITU mají “ v akci “ .

  1. „To je můj sen, žrát a nepřibrat…“ 🙂
   Míšo, až vyzvíš, jak na to, pochlub se, taky bych to ráda věděla.

 13. Ernest si baští svoje Britky, pokud do nich zamíchám lžičku nějaké konzervy (nebo zbytků po Zikmundovi) bez problémů a s radostí. Včera jsem mu hodila dvě kuřecí křidýlka a taky se neofrňoval (a naštěstí ani neblil, což po syrovém mase někdy dělává).

  Zikmund přes léto jídlu moc nedá, ale jak se přehoupl podzim, žere jak nezavřený – přes den dvě kapsičky (někdy i tři) a přes noc misku granulí. Zřejmě očekává tuhé mrazy (rofl) . Jenomže teď má třetí den domácí vězení (uhodily mrazy a Jeník zavřel okýnko do sklepa) a tudíž je na nás dost nasraný (když jsme doma, děláme mu dveřníky) a just nežere (to máte za to!) – takže chudák Ernest musí dojídat zbytky (chuckle) – no přece to nevyhodím. Ovšem prsíčka si dal, u těch se přemohl (syrové maso miluje, ovšem játra si prý mohu narvat do špicí).

  P.s. musím pochválit krásnou fotku krásné Rozárky – minule jsem zapomněla 🙂 .

  1. Jej Šazi má tiež Britky, ale u nás sú granule len na ozdobu, konzervy sú poživateľné len do určitej miery. Jedine čo žerie sú vaničky (obsah nie obal). A samozrejme zožerie všetok hnus čo nájde na prechádzke. Včera si doniesol nohu z ovce, alebo kozy, ani večeru som mu nedala.

 14. No, u nás je to prosté, příchodem Majdy se kočky začaly krmit na skříni a skončily i tance okolo prkénka, neb u nás se dokonce skákalo na pracovní desku. Taktéž skončily packy v talířích a podobné, protože Majda nesnese, aby jedl někdo jiný než ona. Teda svým vybraným přátelům dovoluje, abych jim taky dala sušené maso či jinou pochoutku, ale jako z misky se u nás nikdo jiný nenají.
  O tom, co kočky budou či nebudou jíst bylo a bude popsáno ažaž, takže ještě že mám venku dostatečnou armádu, aby měl kdo odmítnuté žrát.
  Majda má přesně rozděleno které maso se jí syrové, které musím uvařit, které nepozře. Kosti zásadně v obýváku na koberci, ještě že nám vysavač pere koberce

  1. jo hotel U Inky je vyhlášenej 😀

   u nás je to jako u Tory.

   Miňák si nabere plnou tlamku,odejde vyplivne to na zem a pak pojídá, zkusila jsem mu dát misku solovku, al eten mimoň to jídlo prostě jako Tobiáš chce jíst ze země. A naučil to i Majolenku (headbang) .Kačenka má svoji misku a nikoho do ní nepustí. Vždy ji vyžere celou. Želvice mají společnou misku. Nenelka se jídlu věnuje asi jako modelka a Bezulka poctivě spapká všechno a po všech a ještě chce nášup, Otesánek milovanej. Kdybych vyměkla,tak už dávno praskla. Pidikočka sní denně svejch 10 granulí a malou konzervu Gourmet s králíkem nebo kuře s lososem. A je najedená. Energii čerpá z hřejícího radiátoru,v létě ze slunce. Noriska miluje grilovaný kuře, syrový hovězí a makrelu a tvaroh. Jí samostatně a musím ji hlídat,jinak se moje poděska nenají. Cvakne ručička u hodin nebo spustí kompresor u lednice,Noriska sebou škubne a metelí od jídla pryč a už ji zpátky nedostanu. Pitina si pamatuje,jak měla jako kotě,než se ke mě přidala na dovolený,hlad. Miluje míchaný vajíčka na špeku a tak jí chutnají všechny konzervičky,ve kterých jsou vejce. Oblibuje krevety s kuřetem a kuřecí s ovocem. Z talíře mi krade rukolu. Kocour,Majolenka,Kačenka a želvice mají misky na zemi v předsíni. Pitina na stole. Noriska na lince. Pidikočka na skříňce u okna. Pokud krájím maso,odloží Noriska svoji bázlivost a krade jako straka.Já jsem ráda,že se nají a tak dělám, že to nevidím:-D Pitina si řekne,že chce desátek a zbytek čeká.Nějak pochopili,že je neošidím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN