HOST DEDENÍKU – Myš: Myší hraní aneb kdo si hraje, nezlobí

1123mys1_1Nedávno jsem objevila novou činnost, která mi učarovala.  Je to práce s různě silnými dráty, korálky a kamínky.

 

 

Na jaře proběhl kurzík ve škole a já se do drátování zamilovala. Nejdříve jsem hledala inspiraci na netu, ale teď už to probíhá jinak. Jdu si na odpolední procházku nebo spíš dostihy se Sisskou a většinou se snažím vypnout mozek, abych si ho vyčistila od dopoledního štěbetání dětí a řešení všelijakých situací ve třídě a připravila si ho na odpolední domučování dalších dětí.

 

Červený svícen

 

Poslední dobou ale nevypínám, spíš přepnu do jiné krabičky a vymýšlím, co a jak by se z drátů a korálků dalo udělat někomu dalšímu pro radost. No a pak večer dotáhnu ke stolku tašku plnou materiálu (dřív to býval košík na nákup, teď už je to velká cestovní taška) a začnu své výmysly uskutečňovat.

Někdy mi hraní vydrží několik hodin, než dojdu k finálnímu výrobku, ale moc mě to baví. Co z toho vzniká, posuďte sami.  Samozřejmě dráty se dají kombinovat s dalšími technikami, takže vznikají i obrázky.

 

Čtyřlístky pro štěstí a andílci

 

Vlk byl například dělaný speciálně do penzionu na Šumavě, kde jsem byla na dovolené. Už při objednávání na nás byl majitel velmi milý a vstřícný, tak jsem si říkala, že mu dovezeme dárek a děti kamarádky, s jejíž rodinou jsme se Sisskou jely, mě vnukly nápad na vlka vyjícího na měsíc. Penzion se totiž jmenoval Vlčí jámy. (Mimochodem vřele doporučuju.)

Těším se na spolupráci, kterou jsem si domluvila s bývalou kolegyní a nyní ředitelkou dětského domova. Budu tam jezdit a dělat s dětmi dílničky, učit je různé techniky, aby si samy vyrobily dárky nebo doplňky do pokojíčků.

 

Ledové království

 

Moje výrobky někteří znáte už ze srazu Zvířetníků. Pokud by někdo měl zájem o drobnůstky pro radost, můžete se podívat na Rajče, kde jsou téměř všechny věci vyfocené a ozvat se mi. A pokud byste měli zájem o něco konkrétního podle vlastního nápadu, není problém se domluvit.

Kompletní nabídku najdete zde:))

Rajče: http://myngiska.rajce.idnes.cz/Mysi_hrani/

 

Malí andílci na stromeček

Malí andílci na stromeček

 

Malý svícen se srdíčkem

Malý svícen se srdíčkem

 

Ozdobičky na stromeček

Ozdobičky na stromeček

 

Věšák s drobnůstkami

Věšák s drobnůstkami

 

Vlk s úplňkem

Vlk s úplňkem

 

Zápich srdíčko

Zápich srdíčko

 

Zelený svícen

Zelený svícen

 

 

Aktualizováno: 14.12.2019 — 23:31

55 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Neodolala jsem a objednala jsem si na rajčeti srdíčko a ptáčky. Jsou to půvabné věcičky!

 2. Myško, jen taková poznámka- proč nemáš obchůdek na Fleru nabo na Simiře? Fler je známější, Simira mi přijde zajímavější…

  1. Matyldo,na Fleru jsem zaregistrobana,mela jsem tam vysivani,hodiny a kosiky z pedigu.Drateni jsem tam nedavala.Je ho tam docela dost a rekla bych,ze dost draheho.

 3. Myško, můžu se taky ještě přihlásit? Moc moc moc bych chtěla toho motýlka č.24 a ten svícen č 42. Prosím. Jsem se sem dostala až teď večer.

 4. To jsou moc krásné věci. Mám moc ráda tyhle ručně vyráběné věcičky. Tak ať se daří i nadále stejně dobře!

  1. Toro, se zpožděním jsem se dočetla tu smutnou zprávu od odchodu Silvera za Duhu. Je mi to moc líto, ale byl to PAN kocour, který si u vás prožil nádherný, dlouhý život. Ovšem stejně to bolí, já vím.

   1. Děkuji. Ano, chybí nám, ale na druhou stranu víme, že jiná možnost nebyla. Však se zas uvidíme… jednou.

 5. Krásná a velmi milá udělátka. Jsem nadšena. Jdu se podívat na paradjku. Od Rusavy mám ptáčka zpěváčka a na oásek jsem mu pověsila skleněného andělíka. Myška je šikovná a zručná, což mně chybí a neumím, proto moc oceňuji. Potěšilo mně, moc, moc. Myško díky! Měla jsem teď hnusné dny,takže opravdu díky za tu potěchu.

   1. Jenny, jak se tady říká „každý oblak má stříbrné lemování“, tak ať se i u tebe brzy to stříbro zableskne.

 6. Myško, to jsou všechno překrásnéé věci! Žasnu, kolik už jsi toho vyrobila ! Vždyť je to velice titěrná práce, jak často sbíráš rozsypané korálky po zemi 🙂 Nemáš od těch drátků rozpíchané prsty? A jak dlouho ti třeba trvá jeden andílek? Moc se mi líbí zakomponování drátků do obrázku. Také svícny jsou moc hezké a napadlo mě, že by takhle parádně obtočená váza mohla vypadat hezky. Prostě nádherné výrobky a nedivím se, jaký je tu o ně zájem.

  1. Maricko,zalezi,jak moc andilka zdobim,ale vetsinou tak pres dve hodiny.
   Korally moc nerozsypavam,mam je ve vickach od zavarovacek,navic bych je v mem koberci nemasla.Zato ruce mam ne rozpichane,ale uplne cerne od dratu.Asi si budu muset koupit neco na vydrbani.Mam ruce jak delnik z Agrostroje.

 7. Dekuju vam strasne moc za zajem,vsechny objednavky z dedeniku a rajcete jsem si napsala,na hadech jsem jeste nebyla.Je toho poradny seznam,takze se hned pustim do prace.Co je placaté,poslu v bublinkove obálce.Chcete to posilat doporucene nebo jen obycejne?

 8. Myšíííí, to je krása! Já to vybírání Dede usnadním a uchamtím si hned ten zelený svícen tady dole poslední obrázek a k tomu zapichovacího modrého anděla rajče č. 44. Šlo by to? Mail snad ještě někde v počítači máš od těch nádherných zavinovaček touhle dobou v roce 2008. Jejich uživatelka už chodí do druhé třídy a pro letošek je mistryně republiky ve skupinových společenských tancích družstev v kategorii mini. V jedné zavinovačce, kterou odmítla poskytnout dalším svišťům v příbuzenstvu, spává dodnes medvěd.

 9. Myško, mám vážný zájem o hodiny! Jak jsou vlastně velké? A zkusím vybrat i nějaké svícny, Vánoce se blíží…:))

   1. Já bych asi raději soukromě, rajče je přeci jen veřejné a to se mi moc nechce. Jo a rozměr ciferníku je přibližně 20x20cm a okolo číslice, nebo může být i větší.

    1. Díky, to na ně bude hezky vidět:)) Dobře, chápu. Já jen aby si lidé mohli udělat nějakou představu – třeba Yga, když potřebuje sedm andělů! (inlove)

 10. Chci vědět, jestli bych mohla dostat do vánoc sedm stejně velkých (malých) andělů, ale každý jiný a kde se to dá objednat?!

  Jinak smekám před Myší myšatou klobouk a hluboce se klaním před jejím umem a energií. A doufám, že nám Myša napíše i o dílničkách v DD – velmi záslužná věc.

  1. Já myslím, že by to šlo, jen mi písni, jakou velikost bys chtěla a jestli máš nějakou barevnou představu nebo to necháš na mě.

   1. Jéžiš – tak velikost asi takovou, aby mohly být součástí jmenovky na vánoční balíčky (a jelikož ještě ani pořádně nevím, co budu darovat, tak ani velikost těch balíčků neodhadnu). Taky není třeba je dělat na milimetr přesně – jenom tak přibližně. Barevnost fakt nechám na tobě, tam se nespleteš – mně se tví andělíčci líbí všichni, tak jestli máš naděláno do foroty, beru jakékoliv.

    Budou pro nás skoro dospělé holky – my letos toho anděla doopravdy potřebujeme … jo, teď mne napadlo, že jich vlastně potřebuju osm a ten osmý, ten prosím červený – ten bude pro mamku.

 11. To, že je Myš neskutečně šikovná, pilná a tvůrčí, to víme všichni. Že se věnuje dětem „svým“, ostatním, i dospělým, to ji šlechtí.
  Ale jen ona a ten nahoře ví, kde na to všechno bere čas a energii… :o)
  Jsou to nádherné a originální věci Myško a jsem stále v úžasu z toho, že na co sáhneš, to se Ti daří…

 12. já cííííííííííííí ten čtyřlístek!!!!! (sun)

  jenom nevím, jestli jsou všechny tři stejně velké (jeden samostatně č. 25 a dva mezi drobnostmi č. 38)

  bo chci velký, ale jeden z těch druhých má hezčí barvu, se mi zdá… hm, nebo ne?? (rofl)

   1. já nevím velikost, když jsou hotové, nemusíš pro mě vyrábět extra, vyberu si jeden znich – jen řekni, jestli jsou stejně velké 🙂

    a ještě bych potřebovala vědět, na jaký průměr svíčky je ten Střední červenobílý svícen č.5

    mám totiž na cestě vánoční svíčku, tak jestli by se tam vešla…??

    1. První ciferník mi při schnutí popraskal, tak jsem udělala další pro jistotu rovnou čtyři, čísla jsou udrátovaná, jen okorálkovat 11 a 12, teď čekám, až mi doschnou ciferníky, abych je mohla obrousit a namalovat a zkompletovat. Myslím si, že po neděli poputuje balíček, jen mi do mailu písni adresu, prosím.

     1. Jasně. Jen musím vybrat ještě i svícny a čím déle je prohlížím, tím jsem nejistější, protože se mi jich líbí moc:))

   1. tak vyrob prosím ještě třetí pro mne, klidně po vánocích, stejné jako má jakkel…děkuju

 13. Mně se moc, ale úplně ukrutně líbí ozdobičky na stromeček a motýlek na věšáku. Vlastně všechno je to moc hezký. A obdivuju především tu trpělivost, kterou to vyžaduje. To já třeba při šití, když mi něco nešlo podle mých představ, tak jsem s tím praštila, případně do toho ještě kopla a bylo. A s patřičným slovním doprovodem. Děti vždycky říkaly: á tady zas lítaj kurvy a prdele (přísahám, že jinak sprostě nemluvím, ale tady to zkrátka jinak nešlo). No za chvíli jsem se pokorně vrátila a pokračovala, ale u drátkování by se asi takhle pracovat nedalo.
  Myško, je to zkrátka nádhera.

 14. Myško,Tvoje začátečnické práce jsou čím dál lepší…škoda, že nebyly v Aukci,taková Pavlina svíčka ve Tvém svícnu, bojovala bych jak lev…
  mohla bys tam prosím k obrázkům dát i rozměry a ceny? A pro představu těch,co k těmto kouskům jen obdivně vzhlížejí,jak dlouho trvá výroba?
  A nebude ti vadit, když to odtud dám i na Hady?

  1. Sharko, třeba ten červený svícen je na svíčku vysokou 15cm s průměrem 8cm a výroba trvala 5 a půl hodiny.

   1. a to je na tom hodně důležité, já vím, jak to dlouho trvá, ale aby si to uvědomili ostatní….že to není žádná, desetiminutovka….

 15. Myška je chronicky šikovná:)) to víme už dávno. Já bych dodala něco, co možná není zřejmé – ty věci jsou na prodej! 🙂
  Můžete si vybrat drobný vánoční dárek u spolehlivého dodavatele (wave)

 16. Myško, tak tohle jsem zkoušela. Byla jsem na kurzu drátkování, ale pracovali jsme jen se včelařským drátem. No, chvilku mě to bavilo, ale brzy jsem se vrátila kam? K hadříkům 🙂
  Momentálně s drátem bojuje Kačka na škole. Semestrální práce jsou dva řetězy na dané téma. Jeden už má vymyšlený, bude muset ohýbat, letovat a bude shánět galvanizování. A s druhým pořád bojuje, má myšlenku, ale zatím se s paní profesorkou neshodly na tom, co je hlavním výtvarným rysem vinohradu 🙂

  1. Hlavní výtvarný rys vinohradu… ach Kačko, já ti skoro závidím! 🙂

   Já neumím nic s materiálem, ale jsem pevně rozhodnutá pracovat na změně. Příští týden budou u nás v muzeu výtvarné dílny – vánoční ozdoby (jak jinak v našem kraji:)). Hodlám tam jít a něco zkusit. Pravděpodobně to dopadne všelijak, ale zatím to nevzdávám předem! 😀

  2. A v čem jsou rozpory mezi výtvarným cítěním Kačky a paní profesorky ohledně vinohradu (vážně mne to zajímá)? Já sama – ač výtvarnem téměř nedotčena – jsem přesvědčená, že vinohrad přímo vybízí k výtvarnému zpracování. Taková stará hlava je výtvarno samo o sobě – možná pípr si vinici představuje jako ty nedozírné řádky, vyrovnané v drátěnce (a hele – drát! (rofl) ) a nikdy neviděla starý vinohrad pěstovaný ještě na dřevěných kolcích – to je poezie (když na tom nemusíš pracovat).

   Ale uznávám, že vymyslet na toto téma řetěz, je dost těžké … ráda bych viděla výsledek, to bude určitě moc zajímavé. Já Kačce přávidím (ano, jsem lepší než Dede (chuckle) ) ten dar vidět a vytvořit – nemám ani jedno. Proto zvládnu maximálně tu výšivku křížkem a aj tam mám problémy se složitějším počítáním (shake)

   1. No já bych na řetěz viděla různě zkroucené révové hlavy doplněné a spojené drátem (skutečně dřevo a kov) – ale to by byla fakt fuška vyrobit. Nevím, jestli je Kačka kromě malířky a švadleny i řezbářka:))

   2. Ygo, pípr je z Jizerek, takže je velmi pravděpodobné, že naživo vinohrad nikdy neviděla a podle ní je hlavním rysem vinohradu takový ten zkroucený úponek, zatímco podle Kačky hrozny, potom zelené šlahouny a to, jak je vyrovnaný mezi sloupky do řádků- prostě zobrazení hroznů u starých mistrů versus současná realita 🙂

    1. No vidíš, každý si ten vinohrad přestavuje jinak – já jeho duši vidím právě v tom starém dřevě, které uvidíš, když se shýbneš k zemi. Já myslím, že ten řetěz Kačka správně uchopí a bude to hezká práce – doufám, že své práce fotí a že nám je ukáže. Tohle mne moc zajímá …

   3. Takový kousky z ze starého vinohradu jsou nádherné na vánoční svícen. Já řeknu kousky dřeva protože jsem naprostý laik a neumětel. Ale naše Jana to opatruje ještě z nějakého kurzu floristického. Je to zdobné samo od sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN