BTW: Už se to blíží!

BTW_dé_logoNervozita pomalu, ale jistě stoupá a se stále se prodlužující dobou zkoušek klesá naše schopnost tolerovat děsnou zimu v nepoužívaném sále místní hospody, což klidu také nepřidá. Bože, ta premiéra je fakt už v pátek!

 

Dobrá zpráva: všechny čtyři víme, o čem ta hra je, jak začíná, pokračuje a spánembohem snad i končí.

Špatná zpráva: občas se navzájem tak vyvedeme z míry nějakou tou improvizací, že nám unikají takové drobnější detaily, jako třeba přesné pořadí jednotlivých témat v jednotlivých jednáních, což vede k dalším improvizacím, čímž se kruh zmatení mění v postupující spirálu:))

Dobrá zpráva: protože jsem tu hru napsala já, nikdo jiný nebude vědět, že jsme zase něco zmotaly!

Špatná zpráva: tu hru budeme hrát víckrát – ano, jsou takoví nadšenci, kteří si objednají představení, aniž by tušili, jaké je. Prý stačí že víme, žes to napsala ty. (Balvan odpovědnosti mi pomalu táhne hlavu pod hladinu:)) No, a s naší sklerózou nemáme naději, že by se nám povedlo hrát dvakrát úplně stejnou hru!

Dobrá zpráva: neustále se najdou lidé, kteří jsou ochotni nejen na divadlo přijít, ale i pomáhat s jeho přípravou. Doufám, že jim to vydrží, protože potřebujeme do sálu místní hospody nanosit další židle z obecního úřadu a tyto dvě budovy nestojí vedle sebe:))

Znepokojivá zpráva: každý jeden člověk na vsi, který viděl naši vánoční hru (lhostejno, že to bylo už před dvěma lety) naprosto přesvědčeně očekává, že to zase „bude prdel, ty vole!“ (cituji jednoho nadšeného diváka). Tím se dostávám coby autor do velmi ošemetné situace. Pokud se lidé zase budou smát od začátku do konce, tak to znamená, že jsem nezklamala. Pokud se smát nebudou… brr.

 

Prostě, držte nám, prosím, palce!:))

 

PS: Dnes jdu vyjednávat, aby nám na zkouškách začali topit. Však tam ta kamna jsou:))

 

majak_plakat

Aktualizováno: 23.10.2016 — 16:25

44 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jejda, škoda, že na víkend přijedou děti k nám a ne naopak, jinak bych na premiéru moc ráda zavítala. Vůbec nepochybuji o tom, že to bude sukces!! 🙂 A co se týče obav z výpadku textu – nepomohlo by umístit k jevišti vkusně maskovanou nápovědu? 🙂

 2. Mně se moc líbí, jak jste akční. Budu držet palce. A taková improvizace není k zahození – lidi můžou jít víckrát a pokaždé tam bude trochu jiná legrace. Já bych hrát nemohla. Já tak maximálně na táboře ve scénkách uvádějících děti do děje před etapami 😀

  1. Asteris, i tohle je důležitá role – a hrát pro děti je zodpovědná záležitost. Ty malé ti to totiž naprosto věří (chuckle)

 3. Pokud jde o trému, mám děsnou. Pořád jsem klidná a rozvibruju se, jak mám vlézt na scénu. Ale hraju moc ráda, jen už není moc příležitostí.

  1. Matyldo, taky máš moc krásné fotky – podobné těm od Ygy, ale zase jinak osobité. Já dnes fotila akorát muchomůrky 😀

 4. Já teda budu mohutně držet palce a doufat, že někdo natočí a budu se zase bavit u záznamu.
  Dole jsi psala, že přicházíte o hospodu, vadí Ti to proto, že vlastně přijdete o sál, nebo že se nebudete mít kde scházet? Vesnická hospoda zejména na malé obci plní spoustu úloh. Někde to řeší tím, že si pronajmou hospodu třeba sportovci nebo jiný spolek. Každopádně – má obec nějakou možnost společenské místnosti, sálu, starého kostela??????

  1. vadí mi, že přijdeme o místo, kde se lidé scházejí. koná se tam všechno – kromě pohostinství i plesy, přednášky, divadlo pro děti i dospělé, na co si vzpomeneš. Obec má pak už jen zasedací místnost, která je na většinu těchto akcí malá. Jinak jediný oficiální spolek u nás na vsi je ten náš stopařský a pak kroužek pro děti – ti mají schůzky v jiném obecním domě, ale tam je jinak málo místa. Je tam ordinace lékaře, obecní sociální byty a byl tam denní stacionář pro seniory – právě tam chodí děti a pak starší dámy na cvičení.
   Prostě bez hospody to vidím hodně černě.

 5. milá Dede, neboj až začneš mluvit, tréma z tebe spadne 🙂 a představení bude jistě moc krásné (y)

  hm, a text??? sama sis ho napsala, neříkej mi, že si to nepamatuješ, nevěřím!!! to spíš chudáci všichni ostatní – ty si v nejhorším rovnou na jevišti „napíšeš“ jiný (rofl)

  držím palce a i já doufám, že to opět někdo natočí a představení bude ke shlédnutí pro širokou veřejnost (inlove)

 6. omlouvám se, snad Dede promine OT-čko

  tak za prvé – chystá se 11. VELKÉ SETKÁNÍ ZVÍŘETNÍKŮ 2017… veškeré informace najdete na Hadech v příslušné sekci
  http://forum.hadopasi.org/viewforum.php?f=104

  a za druhé – i letos se sejdeme (nejen) na procházku s pejsky, bude MIKULÁŠSKÉ VENČENÍ 2016… informace opět na hadech v sekci SETKÁNÍ A SRAZY
  http://forum.hadopasi.org/viewforum.php?f=21

  děkuji za pozornost, tím končím hlášení 🙂 (inlove)

 7. Abychom tu nazazdili povídání jen na naše divadlo, tak se zeptám: kdo z vás taky hraje v nějaké formě divadla? 🙂
  Myslím tím i rekonstrukce bitev a tak… Vím, že je tu víc čtenářů, kteří tyto zkušenosti mají:))

  Pojďme si povídat o trémě a premiérách!
  A o paměti na texty!

  Já si třeba naprosto přesně pamatuju, jak vypadá barevně podtrhaný scénář. Jen ten obsah se mi každou chvíli schová (wasntme)

  1. Sím, já učím a vychovávám děti, počítá se něco z toho? 😀

   Jo, ten scénář… to znám. Najdete to v… na straně… vlevo dole a ten vzoreček v sobě nemá zlomkovou čáru, ale jak kruci vypadají ta jednotlivá písmenka?

   1. Kdo učí, ten vlastně hraje permanentně a to před nejméně odpouštějícím publikem 😀 A kdo před takovým publikem opakovaně obstojí, ten je hoden úcty (inlove)

    „Jak kruci vypadají ta písmenka…“ přesně! 😀

  2. Zapomenu si kde co, klidně půlku batohu, ale paměť na texty mám sloní. Asi nejlepší fór se přihodil kdysi v řečtině. Děťátka měla referát, řečtí lyrikové, to je Sapfó a tam ta skvadra. Já si večer nachystala na stůl nějaké texty, originály i překlady, s tím, že pak z toho uděláme debatu o překladech a o lyrickém metru. Jenže knížky zůstaly hezky doma na stole. Prolezla jsem kabinet, nic. Prolezla jsem batoh, nic. Tak jsem ve dveřích mezi třídou a kabinetem pokrčila rameny, pronesla něco o špatně připraveném sklerotikovi – a začala recitovat zpaměti.

   1. Achich, takovou paměť bych si přála! Tedy dnes mám dojem, že bych si přála jakoukoliv paměť 😀 Já bych si přesně pamatovala tvar těch textů, ale ne jednotlivá písmenka (wasntme)

    1. Chyba zaostření. 🙂 Zkus si vzpomenout na tvar vláken papíru – a písmenka hned naskočí. 🙂

 8. Momentka ze života: U nás se dnes maluje – v Domě v předsíni, chodbě a kouskách místností, zvenku fasáda na jedné straně Domu – vše opravy po tom, co tu řádili řemeslníci při instalaci elektrárny a x dalších činnostech letošního léta.

  Sedím nahoře v pracovně a najednou mě volá hlavní malíř. Když sejdu dolů, připravena řešit malířské náležitosti, tak povídá: Umyjte prosím té černé fence uši! Ona mi sem hodila tu kachnu a otřela se o mřížku… (na váleček:))
  A ejhle, naše Berry byla skutečně bíloušatá! I hezkou bílou korunku měla… 😀

 9. Dede, to dáte. Bude to sranda veliká, ty budeš vyklepaná, ale jen jak to dohrajete, začněte dumat nad další sezónou. Trošku ti tu partu tam u vás závidím :). Zlomte vaz!

 10. Děkuju, jste všichni skvělí (inlove)

  Problém je v tom, že s rostoucí nejistotou mám tendenci opět přepisovat scénář (wasntme) Když já nejsem žádný dramatik, natož režisér a herec jen tak tak 😛 je ale fakt, že až doteď byly zkoušky tak bezvadnej čas – všechny spolu výborně vycházíme, hodně jsme se při zkouškách nasmály a jediný problém byl, abychom ten čas neprokecaly 😡 No a teprve teď mi dochází, jaká očekáváním se k tomu představení tady na vsi a v okolí vážou (whew)

 11. Dede, obdivuji vaši sílu a odhodlání udělat něco po druhé. A zlomte vaz. Velká výhoda je, že je to autorská hra, takže nikdo netuší, jak to bylo ve scénáři původně. Tak si to užijte, jak nejlíp můžete (h).

 12. Tohle moc oceňuju, to odhodlání a nadšení pro věc. Přeju vstřícné diváky a vám hérečkám tfuj tfuj tfuj, zlomte vaz!

 13. Držím palce, neboj, bude to dobrý! Nmůže být jinak! Být blíž, zakoupila bych lože, začala se smát už při vytažení opony a vyčerpaná bych skončila s poslední replikou.
  I co! Ono to tak bude i beze mne! Držím.

  1. Chichi, opona. Lucčin muž ji spravil, tak se dá (skoro) zatáhnout. Ovšem budeme trnout, jak snese být používána… zatím ji moc nedráždíme 😀

 14. Milá Dede – volám Bravo! Jsem přesvědčená, že opět dobudete sérdce všech, kdož se vaší produkce zúčastní – tož zlomte vaz a tfuj-tfuj-tfuj . A doufám, že opět bude záznam představení, abychom se i my pokochali (nod) !

  Otéčko – a tady je ukázka jiného „divadla“, přírodního – jeseň na jihu Jižní Moravy se vybarvuje dočista do čista (bohužel, bez sluníčka, ale snad i to ještě bude – třebas dneska by to šlo!)
  http://yga.rajce.idnes.cz/2016_Dvacateho_rijna/

  1. Já se chytím tady… on už nějaký záznam jiného představení existuje? A je možné ho někde shlédnout? Taky bych se chtěla pokochat… prosím

    1. Dede, moc děkuji za odkaz, už jsem zhlédla a výborně jsem se bavila.
     A měli jste plný sál, tak ať je v pátek taky vyprodáno.

 15. Dede,jsi nezničitelná! A to je dobře. Věřím, že víska se bude zase dobře bavit. Takže: Zlomte vaz!
  P.S. Tak nějak té vaší vísce přávidím. U nás toto je nemožné. Skladba obyvatelstva to neumožňuje.

  1. No, u nás se leccos děje 🙂 Jak jsme malá obec (cca 380 lidí v jedné vesnici a dvou osadách), tak máme celkem živo, dokonce i malé děti tu máme. Jenže teď v listopadu nám končí hospoda a to je zlé – nemáme obchod ani kostel, jen zřídka fungující poštu a úřad. No, musíme doufat, že se zase nějaký nájemce najde. Jenže ono je to těžké – ta zdejší hospoda rodinu neuživí – ti, kdo je ti teď mají pronajatou, všichni pracují někde jinde, tohle mají jako „vedlejšák“. A když rodina čtyři roky nemá žádné volno… tak se jim vlastně nedivím.

 16. Milá DEDE zlomte vaz.
  To je nádherné, že někdo v dnešní době napíše hru a nazkouší.

 17. Dede, držím všechny čtyři palce. Kdybych bydlela někde poblíž, šla bych se rozhodně v pátek také bavit, i kdybych si měla přinést vlastní skládací židli. Téma tvé hry je mi velmi blízké. 😉

 18. Milá Dede, zimu jsme si užili často na zájezdech a nebo na představeních v přírodě. To zrovna moc uměleckou tvorbu nepodporuje když jeden mrzne. Tak ať už vám tam konečně zatopí!!!! Jinak se nelišíte od profesionálů pokud jde o předpremiérovou horečku. Takže zlomte vaz! Nakopávám vás : Tfuj, tfuj, tfuj! (ninja) (ninja) (ninja)

 19. Z té zimy si moc nedělej, správný umělec musí trpět. Tiše doufám, že vám zatopí aspoň na představení. 🙂
  A hele – ono je to jako chyba, když je každé představení jiné? Stejně je každé jiné, tak co. Tím se divadlo siší od filmu (mimo jiné). Tak proč to nepřiznat – víceméně improvizujeme, takže co jste viděli včera, to už nikdy neuvidíte, dneska si vymyslíme úplně jiné dialogy! 🙂
  Srazte vaz. (inlove)

  1. Držím palce, neboj, bude to dobrý! Nmůže být jinak! Být blíž, zakoupila bych lože, začala se smát už při vytažení opony a vyčerpaná bych skončila s poslední replikou.
   I co! Ono to tak bude i beze mne! Držím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN