BTW: Jak jsem chytila psa, aneb dobrý skutek musí být potrestán

BTW_dé_logo„Lžete! Říkám vám, že lžete a toho psa jste vyhodila! Nevěřím vám ani slovo!“ Dívám se na záští poznamenanou tvář té ženy a nechápu. Řekla jsem pravdu, mohla jsem to i dokázat, kdyby ji nějaké důkazy zajímaly. Mohu pochopit vztek, frustraci… Pokrčím rameny. Hlavně, že ten pejsek bude v bezpečí.

 

Včera odpoledne jsem měla jednání v Hradci Králové a rozhodla se, že domů nepojedu jako obvykle přes Chlum, ale vezmu to z centra kolem letiště a přes Předměřice. Mluvila jsem zrovna přes hansfree s Alex, když mi v Předměřicích, jeden blok za tamějším úřadem, skočil před auto pes. Bylo 14:20.

Dupla jsem na brzdu, okamžitě stáhla okénko, takže i Alex slyšela, jak na psa volám: „Mazej domů, dělej!“ To je něco, co dobře funguje u našich vesnických psích potulníků. Tenhle pes, sotva odrostlé štěně křížence, velké asi jako český strakatý pes, ale zlatě žlutý, však neposlouchal.

Nejdřív mi vyskočil předními tlapkami na auto, ale pak odběhl. Zmateně pobíhal po silnici, kde začínal rušný odpolední provoz, auta zastavovala, snažila se ho objet – prostě situace zralá na malér. Houkla jsem na Alex, že jdu lovit psa, odbočila, zastavila a vytáhla z auta vodítko a pár pamlsků. Však ne nadarmo je moje auto pojízdná psí bouda, byť si zrovna hraju na dámu.

Chytit psa nebyl problém – bylo to hezké hodné mladé zvíře, ale strašně zmatené. Když jsem ho odvedla ze silnice, hned se vrhnul k nejbližším otevřeným vrátkům, kde stál pán s místní jezevčičkou vedle stáli další lidé s kotětem v náručí. A tak jsem začala cestu s neustále opakovanou otázkou: „Nevíte, čí je ten pes?“

Hned na začátku trasy jsem narazila na místní cykloobchod a tak jsem tam samozřejmě vlezla s onou otázkou. Paní nevěděla, ale ochotně zavolala na místní obecní úřad. Jejich odpověď mě zarazila: prý mám psa dovést někam do klidnější zóny a vypustit ho, že najde cestu domů. Popravdě, znám i u nás na vsi psí tuláky, které už nikdo nechytá, protože víme, že si oběhnou kolečko a zase půjdou domů. Také vím, jak se takový zkušený tulák chová – a to tenhle mladej psí trouba rozhodně neuměl.

Paní zavolala ještě dalším dvěma lidem, ale nikdo o podobném psu neslyšel. Tak jsem zašla do ulice „Na obci“ a hezky jako agent s teplou vodou jsem oslovovala lidi, občas zvonila na zvonky a ptala se a ptala. Lidem se pes líbil, ale nikdo ho neznal – ani místní pejskaři, do kterých jsem vkládala víc naděje než do kolem procházejících maminek s kočárky a projíždějících cyklistů.

Pes se mi mezi tím dvakrát uvolnil z vodítka – měl sice obojek (bez jakéhokoliv označení), ale byl to šuntový kousek, ta plastová přezka vůbec nedržela a obojek se prostě rozepnul. Když jsem byla na bezpečném místě, tak jsem i pozorovala, jestli se pes nebude chtít vzdálit – jít domů, ale kdepak Blbounek, ten jen běhal od jednoho psa za plotem k druhému a chtěl se družit.

Nedalo se nic dělat. Použila jsem vodítko i jako obojek, a zavolala na městskou policii do Hradce. Tam mi řekli, že se musím obrátit na místní úřad, protože Předměřice už mají jako obec zvláštní smlouvu a pro psa přijedou jen tehdy, když jim zavolá starostka. Vzpomněla jsem si na reakci starostky na předchozí telefonát z cykloobchodu, ale nakonec jsem pokrčila rameny. Vždyť to mohou dát jako hlášení do rozhlasu, ne? (U nás na vsi máme záchytný kotec a rozesíláme esemesky:))

No, nevěděla jsem, do čeho jdu. Nečekala jsem žádné nadšení – byl konec jejich pracovní doby (cca 15 hodin) a tulák pes je komplikace. Ale takový výbuch zášti a zásadní osočení ze lži jsem prostě nečekala. Na jedné straně starostku chápu. Pokud jim tam cizí lidé naschvál vypouštějí psy, tak to obec stojí pořádné peníze. Chápu, že se ve svém úřadě setkává s různými lidmi, a že jí pravděpodobně někteří lžou. Chápu i výbuch hněvu z další komplikace na konci pracovní doby.

Jenže bych čekala, že potom dojde k jistému uklidnění a já budu moct situaci v klidu vysvětlit. Nabízela jsem jí své doklady, ptala jsem se, proč bych obíhala se psem, kterého se údajně chci zbavit (který mě jednoznačně neznal) vesnici, proč bych parkovala tam, kde může každý moje auto vidět? Pak jsem neuváženě prozradila, že jsem od Dvora Králové – což vyvolalo šílený výbuch nevole a zjevně jí to utvrdilo v tom, že jsem padouch. Nevím, co jí udělali lidé od Dvora Králové, ale muselo to být něco strašného.

Obvinila mě ze lži (opět), protože jsem měla vodítko. Snažila jsem se jí vysvětlit, že cvičím svoje psy, že v autě vozím i stopařskou výbavu, což mělo za následek další výbuch: „Ještě navíc jste aktivistka!“ Hm, tak z toho mě taky zatím nikdo neobvinil:))

Zeptala jsem se jí, co mám tedy udělat s tím psem? Navzdory tomu, jak se chovala ke mně, bylo vidět, že jí není jedno, co s tím zvířetem bude. Myslím, že má psy ráda – možná proto byla tak rozčilená.

Otočila se ke mně zády a zavolala hradecké strážníky. Vyšli jsme z úřadu ven, její kolega, který více méně mlčky poslouchal (jen jednou pravil, že by to tedy vyhlásit mohli, ale paní starostka na něj štěkla, že je to zbytečné, že ten pes je vyhozený), se s ní rozloučil a odjel. A my jsme čekaly na dvorku na městskou policii.

Zavolala jsem Vítkovi coby předsedovi našeho stopařského sdružení Rescue Stopaři a dlouholetému bývalému starostovi naší vísky, jestli by nemohl paní starostce potvrdit moji morálně psí bezúhonnost. No zkusil to… to jsem slyšela. Marně. Paní starostka mi potom jenom jedovatě řekla, že až ve vsi najde pobíhat černého a bílého psa, tak aspoň bude vědět, kdo je vyhodil. Vítek mi později řekl, že jednal s hodně lidmi, ale na někoho podobného ještě nenarazil – paní starostka byla ve své víře v moji vinu naprosto odolná vůči faktům.

Potom mi vmetla do tváře obvinění a zároveň otázku, jak je prý možné, že psy u nich ve vsi nacházejí jen cizí lidé a ne místní? Že místním věří, cizím ne. Tak jsem navrhla, že se může zeptat těch lidí na křižovatce, kteří všechno viděli. Neodpověděla mi. Pak tam přijel nějaký člověk, ona se s ním bavila a já čekala s neklidným Blbounkem na vodítku. Přemýšlela jsem, jestli mohl být vyhozený a vycházelo mi, že mohl. Byl v dobré kondici, mladý pes, nejspíš v pubertě, důvěřivý, hodný…

Přijel strážník, mladý chlapík s jemnými způsoby – pokud šlo o psa. Dal ho do přepravky, vrátil mi vodítko a vzal si ode mě občanku, aby si zapsal údaje. Přemýšlela jsem, proč bych proboha takhle ztrácela čas, kdybych se toho psa chtěla zbavit? Kdyby byl můj, přece by se ke mně i jinak choval? Třeba by nechtěl do cizího auta? Jak to, že to ta ženská nevidí?

Nechtěla to vidět a nevzdala se. Udělala jakousi jedovatou poznámku na moji adresu – úplně jsem jí nerozuměla, ale strážník se pak s pohledem na mě zeptal: „Ona ta paní tady už nějakého psa našla?“ jak ji bolelo, když musela připustit, že nenašla! Tak jsem pozdravila a odešla. Na oné  křižovatce jsem ještě zazvonila ty lidi, co honičku na psa viděli a řekla jim, že pes je v útulku – aby to řekli každému, kdo by ho hledal. A jela jsem domů. Bylo chvilku před čtvrtou.

Přiznám se, že mi z toho zážitku bylo nanic. Jednak kvůli té starostce. Ještě jsem se nesetkala s někým tak snadno osočujícím druhé lidi bez ochoty poslouchat fakta. A potom – a to hlavně – kvůli tomu pejskovi.

Dokud jsem nedošla na úřad, byla jsem přesvědčená, že je to mladý nevybouřený pes, který utekl na toulačku – za fenkami a dobrodružstvím. Představovala jsem si úzkost toho, kdo ho hledá a dělá si děsné starosti. Však jsem se kdysi Ari něco nahledala! Už tohle je nehezká představa.

Ovšem představa, že tohle důvěřivé zvíře někdo vyhodil z auta a odjel – a že možné to je – je mnohem horší. Já vím, že se to děje, samozřejmě to vím. Ale něco jiného je to zažít.

Rve se ve mně smutek a strašná zlost, skoro tu starostku chápu. Nechápu, jak to emočně zvládají lidé v útulcích. Klobouk dolů! Pokud Blbounka někdo vyhodil, pokud se ho takhle podle zbavil, tak mu ze srdce přeju, ať taky přijde o svůj domov a jde žebrotou.

No nic, doufám, že se psík jen zatoulal a páníci ho brzy najdou. Asi vidíte, jak jsem byla vykolejená, protože jsem to zvíře ani nevyfotila! Tak pro případné hledající uvádím:

 

V pondělí 10. 10. 2016 ve zhruba 14:20 jsem v Předměřicích nad Labem odchytla mladého psa zlatavé barvy, delší srsti. Výška (odhadem) asi 50 cm, světle hnědé oči. Na sobě měl tenký látkový obojek s plastovou přezkou, bez označení a známky.

Psa jsem odvedla na místní úřad v cca 15 hodin, předtím jsem procházela vesnici a ptala se lidí, jestli ho neznají.

Městská policie si ho odvezla kolem 15:45 do útulku v Hradci Králové.

 

PS: Pokud ho najdu na nabídce útulku, dám sem odkaz – oni ho určitě vyfotí.

PPS: Moc doufám, že najde své doma, je to moc milý a hezký pes.

 

Psa jsem chytila na křižovatce ulice Obránců míru a Na Obci

Psa jsem chytila v Předměřicích na Labem na křižovatce ulice Obránců míru a Na Obci

Aktualizováno: 10.10.2016 — 22:20

65 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ach jo Dede, hlavně, že je pes v pořádku. Ale tohle jednání člověka fakt naprosto dostane do kolen. Bohužel v domě máme podobnou potížistku. Prostě si vymyslela, že já jako bohužel předsedkyně výboru jsem se spikla s jinou majitelkou, aby se za peníze SVJ dělala střešní okna, která chce ta majitelka. Že naschvál chceme dokázat, že je střecha v havarijním stavu, aby to dotyčná nemusela platit. Nic nepomáhá, že na schůzi se odhlasovalo, že 100% hradí okna řečená majitelka. Prostě jsem podvodnice a je třeba demonstrativně fotit i faktury na 3 a půl tisíce, jen aby mě na něčem nachytala. Po pravdě řečeno, takové jednání z pozice té obviňující, která je spravedlivá a dokáže, že ten druhý je podvodník, mě zaskočilo. Ale už s tím pracuji, v sobě jsem to nějak rozebrala, a do budoucna se s dámou moc sr.. nebudu.

 2. Když jsem tenhle příběh včera četla, bylo mi to celé moc líto, a to jak Dede, za to podovné jednání paní starostky, tak opuštěného/ztraceného pejska, jen jsem neměla čas se zapojit do debaty (to nemám skoro vždycky, hromada pěkných debat mi utekla, třeba ta o jménech, prostě nestíhám). Nerýsuje se už nějaké pozitivní rozuzlení? Byla bych moc ráda, kdyby ano.

 3. Dede, jsi dobrá, já nevím co bych dělala. Mě by asi ujely nervy a rozbrečela bych se. Jenže si člověk nemůže vzít psa domů, když už tam dva má. My jsme vloni v létě hledali pánečka zaběhnutému psovi který měl známku od veta. Volali jsme na veterinu a hledali podle známky veterináře. Přes některá úskalí / neochota jednoho veta/ jsme dostali telefon na dalšího a ten nám sehnal pánečka. Jenže to byl velikánský pes, tmavý, skvrnitý ale ne doga, už nevím jaké rasy a bály jsme se ho chytit. Než pán přijel, byl pes pryč, naštěstí ho dojeli,pes byl na cestě domů.

 4. Můžu se OTíkovitě pochlubit? Můj málomluvný veterinář mi dneska pochválil holky. Říkal, že kdyby každej měl psy tak spolehlivý, že se jim dá jen držet ruka na břiše, měl by on ráj na zemi. Že je dneska spousta psů zpovykaných a vůbec nevědí, co je povel, natož aby sami na říkání nastavovali, co je zrovna potřeba.
  Tak se chlubím. 🙂 Ono je to fajn, když vám veterinář zvíře ošetřuje rád. A pochvala zrovna od tohohle Pana Veta báječně hřeje.

  1. Jen se chlub (inlove)

   My jsme byly taky pochválený – jednou, když se vet Berry skoro 40 minut šťoural v očních kanálcích a ona se mu ani nepokusila ukousnout nos (mimochodem, fakt to pomohlo – pamatujete, jak jsem psala o Berryiných problémech s očima?) a podruhé s Ari, které rentgenoval loket bez přispání, protože Ari ho špatně snáší. Zvládla (s mojí pomocí) všechny polohy packy a snímky byly ostré.
   Já myslím, že je to jako s dětmi – když člověku důvěřují a mají základní výchovu, jde se s nimi domluvit skoro vždycky:))

   1. Jojo, pamatuju. V obou případech AriBerry skončily líp, protože držely. Konkrétně kdyby Ari nedržela na rentgenu…
    Mám ještě bonus: aktivně sbírám psí gesta. Odtud je ta ruka na holém psím břiše (fena tak uklidňuje štěňata, když jim chce olízat zadek, a do dospělosti se to přenáší jako univerzální uklidňovací gesto nadřízeného k podřízenému – sakra, zrovna mi došlo, že to je to, co dělá Donda Melině, když jí rýpe do slabin košem. Ech, tam to má trochu jiný účinek. Ale to je tím, že Donda je buldozer 😀 ) A náš vet je celorepubliková kapacita – přišla jsem k němu jak slepá k houslím, prostě byl jedinej, koho se nebála Riki blahé paměti. Má úžasný ruce, JJ může potvrdit, to kouzlo funguje na zvířata, děti a vyděšené osoby (třeba když vám někdo zakousne psa a tak). Je opravdu málomluvnej, tím myslím jako fakt hodně málomluvnej. Diagnózu vysvětlí vždycky, postupy včetně kladů a záporů taky, dokonce ukazuje na maketách a fotkách, když člověk projeví zájem, ale nebaví ho takovej ten společenskej hovor. Mně to vyhovuje – jsem tam kvůli psovi, ne kvůli lechtání ega.
    A tak mi silně zalichotí, když utrousí pár slov typu „vy máte psy vychované, ti to zvládnou“.
    Penušce svého času dával drén zaživa. Komentoval to slovy: „Nemyslel jsem si, že to vydržíš.“ Dělal to proto, že už měla slabé srdíčko a on nechtěl riskovat přispání – a věděl, že jí (a mně) může věřit.
    Mám pocit, že výsledek je, že je všechno jednodušší pro obě strany, vet není pokousanej a může pracovat v klidu, pes nedostane zbytečnou dávku léků/jedů… Oboustranná pohoda. (inlove)
    Mám toho chlapa ohromně ráda a ohromně si ho vážím za to, jak dělá svou práci a jakej je.

    1. Ruku na břiše neznám – zkusím! 🙂

     Mít skvělého veterináře, se kterým si rozumíš a navzájem si věříte, to je pro zvířecího člověk velikej dar. Přeju ti ho!

 5. Teda DEDE, to bylo něco. Jsi zlatá, že jsi paní starostku ustála.
  Pejskovi přeji,aby brzy našel domov.

  Já mám špatnou zkušenost s jedním plzeňským útulkem. Brali jsme odtud Fouska. Tvrdili nám a i do papírů nám napsali, že je kastrovaný. Já jim přivezla krmivo a ještě jim dala peníze za kastraci.
  A Fousek kastrovaný nebyl. Já chápu, že v útulku se přednostně kastrují kočičky. Ani mi nevadilo, že Fousek byl zablešený, strupy v kožíšku a s průjmem. Ze všeho jsme ho vyléčili a nechali i na naše náklady vykastrovat.
  Ale takhle lhát, to se nedělá.

  1. Ne Míšo, lhát se opravdu nemá. jen nevím, jestli je ještě slušné něco takového dnes říkat 😡

  2. Mám takovou podobnou příhodičku. Když jsem si brala Filípka z depozita, pán mi tvrdil, že kocourek je samozřejmě očkovaný, ale očkovák mi k němu nedal. Požádala jsem ho o jeho dodatečné dodání a začala několikatýdenní anabáze. Nejdříve běžné výmluvy, že nestíhá, nemá čas a tak. Tomu jsem ještě věřila a dokonce jsem se nabídla, že si pro očkovák zajedu k němu do práce, protože jsem to měla v dosahu. Tak mi řekl, že teď ne, protože jede na dovolenou. Hned po „dovolené“ mi sdělil, že odjíždí na zahraniční služební cestu. To už mi bylo jasné, že tady něco nehraje, ale na očkováku jsem trvala dál. Po „návratu ze služební cesty“ následovaly bizarní výmluvy, na které by člověk hned tak nepřišel, a když už to bylo celé neúnosné, tak mi narovinu řekl, že kocourek očkovaný není. Takže jsem Filípka nechala naočkovat a bylo to. Ale nechápu to. Přitom ten pán předtím zachránil těžce zraněnému Filípkovi život a do jeho léčby investoval velikou částku čistě ze svého.
   Myslím si, že ti „kočkaři“ se po všelijakých zkušenostech tak obávají, že si to případný zájemce rozmyslí, že jsou často schopní vymyslet ledasco, a pak asi spoléhají na to, že když už máš kočku nějakou dobu doma, tak už ji nevrátíš 😀 . To mě pochopitelně ani nenapadlo, ale pán, jinak naprosto slušný, ze sebe zbytečně udělal úplného hňupa.

   Pejskovi přeju krásnou budoucnost.

 6. no, tak jsem si „početla“ a teda nepotěšilo mě to 🙁

  to musela být Dede hodně nepříjemná zkušenost, ještě bych pochopila první nepobavenou reakci paní starostky, ale že vzdor všem argumentům zůstávala zpruzená, to mi hlava moc nebere 🙁

  ale jsi dobrá žes to nevzdala (h) a snad to pro pejska dobře dopadne (y)

 7. Tedy Dede, stalo se mi něco podobného, sice ne v tvém kraji ale u Mělníka, avšak taky to byla starostka, před jejíž záští a nehorázným obviňováním jsem skoro fyzicky couvala.
  Asi to opravdu souvisí s těma poplatkama, ale taky je možné, že je to povinnou 🙂 výbavou k výkonu funkce.
  Těm slušnejm starostkám,(hihi, některé známe), se omlouvám.

  1. Abyt, myslím, že ty ten pocit bezmoci proti účelové hluché moci znáš dobře i z jiných časů. Já mám kliku, v tomto rozsahu jsem se s tím potkala poprvé. 😛

   1. V případě Mělník 🙂 se se mnou „spiknul“ místní veterinář a páníčka zatoulaného vlčáčka jsme našli. Ten pohled na onu starostku, když jsme jí to šli oznámit za to stál.

    1. To je skvělé, vždycky ráda slyším, když se zatoulané zvíře najde 🙂
     Kdybych toho psa našla tady u nás, tak mám taky jiné možnosti, ale jen jsem projížděla a ještě navíc byla za dámu. 😛 Holky mě po návratu domů skenovaly čumákama po milimetru, s kým že jsem se to venku zahazovala 🙂

 8. ještě než si počtu, dovolím si malé OT, snad se Dede nebude zlobit

  VELKÉ ZVÍŘETNICKÉ SETKÁNÍ !!!!!!!!!!!!!

  ráda bych vás, které to zajímá, převelela k nakouknutí na Hady do sekce Setkání – Pája tam hodila rukavici, ba přímo výzvu (inlove) (clap) (y)

  1. ehm, pardon to jsem byla já – ale důležitá je ta pozvánka a ne její autor, nějak mě to tady odhlásilo a já jsem si toho vůbec nevšimla

      1. Dede!!!! (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

       ale máš pravdu a zacházím tak i s otazníky, aspoň na netu – nevím proč mi jeden vždycky přijde málo průrazný, dřív jsem to nedělávala 🙁

      2. a ještě – nemůžu za to, že tady nelze formátovat text, veliké a červené by mě to možná uspokojilo i bez tolika vykřičníků 😀

 9. Dede, jsi naprosto skvělá a statečná ženská. (h) Pejskovi v tom útulku nebude špatně. A o paní starostce radši psát nebudu – nic slušného by to nebylo (headbang).

  1. JJ, nejsem ani skvělá, ani statečná, i když se to hezky poslouchá 🙂 Ono se vlastně nic jiného dělat nedalo.

 10. Taky jsem jednoho psa „našla“. Přidal se k nám na procházce, obojek měl, ale známku ne. Byl víceméně čistý a vypadal dobře živený. Celou cestu šel s námi a já uvažovala co s ním. Nakonec jsem si řekla, že ho zavedu k nám na zahradu a vyhlásím pátrání. Jenže jak se nás celou cestu držel jako klíště, v momentě, kdy jsem otevřela branku do zahrady a Indy vběhla dovnitř, pes se otočil a vystřelil k lesu. Volala jsem pak na obecní úřad a na veterinu, poptala jsem se ve dvou blízkých hospodách, ale nikdo takového psa neznal a majitele taky ne. O dva dny později jsem šla do místní večerky a pes seděl před ní. Ptala jsem se prodavačky a ona mi vysvětlila, že pes patří jednomu z dělníků, kteří pracují na stavbě blízkého rodinného domu a k ní si chodí kupovat svačiny. A že psa klidně nechává takhle volně pobíhat. Pak jsem pejska zahlédla ještě párkrát, než domek dostavěli. Jednou dokonce i s jeho majitelem.
  Blbounkovi přeju, aby našel domov s lidmi, co ho budou mít rádi.
  A paní starostka – těžko říct, co ji k takovému chování vedlo. Ale jako veřejný činitel by se měla umět ovládat, a žádné naštvání by jí nemělo zatemnit zdravý úsudek.

 11. Ano, mohu potvrdit, že přesně tak to celé probíhalo. Dokonce jsem ještě slyšela, jak Dede byla překvapená, když jí v ruce zůstal poprvé pochybný oboje. Potom se spojení přerušilo. Za notnou chvíli, spíš dlouhý čas se ozvala znovu a k mému překvapení situace nejenom že nebyla vyřešená, ale naopak se tak zhoršila, že jsem seděla nemohoucně v křesle a přemítala, jak jí pomoci. Na můj návrh ať mi jakostarostku dá k telefonu, mi odpověděla, že to nepomůže, že s ní už mluvil Vítek a úplně k ničemu. Jenom dodala, že jsou na cestě měšťáci a psa odvezou do útulku. Byla jsem jako na trní a ta nemohoucnost, že musím nechat kamarádku na holičkách byla dost děsná. Zavolala jsem jí znovu, to už byla na cestě domů značně otřesená tímto zážitkem a já na ni mohla jenom myslet. Nakonec se mi zdálo v noci o obojku, který na sobě měla Ajvi a ten byl děsný šunt s plastovým uzávěrem. Vzbudila jsem se a dlouho jsem nemohla usnout.
  Ano, já osobně jsem přesvědčená, že pes byl prázdninový dárek pro nějaké úúúúžasné dítě, ještě úúúúžasnějších rodičů. Nyní byl na obtíž, tak byl vyšoupnut z auta někde za dědinou. A protože to byl zřejmě kříženec zlaťáka, tak hledal společnost lidí ve vesnici. Jak normální v naší nesvréprávné občanské společnosti.
  Ano, věřím, že paní starostka je na takové případy zvyklá, ve své pozici prožívá a vidí ledacos. Také nastavení plateb za to, že toulavý pes je odchycen v katastru příslušné obce je moc a moc špatně. To vede jenom k tomu, že občané si raději psa „nevšímají“. Jak říkám velmi špatná společnost.Ale to paní starostku neomlouvá, že se chovala jako umanutý spratek. Zaplaťpánbůh alespoň za profesionální chování policistů!

  1. Já k tomu můžu dodat jen jedno- vyhozený pes je jednou z největších výchovných chyb. Vždycky se snažím do dětí (dneska už dost velkých, pravda) natloukat aspoň kapku zodpovědnosti. Fakt je, že bývám označována za příšernou matku 🙂 Když puboš vztekle třískne notebookem a ten praskne, tak ho donutím opravu zaplatit. No, třeba bych na ni i měla. Ale nechci. Se psem je to stejný. Přijali jsme za něj zodpovědnost, tak se musíme starat. Pokud ne, musíme se postarat o jiný domov. Bohužel následky neschopnosti nést zodpovědnost jsou příliš dalekosáhlé, nejde jen o hmotné věci, ale třeba i rozvrácené rodiny. Ale to jsem se dostala daleko.

   1. Já si říkám, jak to mají jednoduché – psa vyhoděj..až jim dítě něco zničí, případněš bude otravovat, tak co s ním? Neměli by ho také vyhodit???

  1. Ygo, ty kytky, co jim říkáš topinambury… to je to, o čem se zmiňovali Hanzelka se Zikmundem? (blush)
   Jinak moc pěkné fotky, Ernie vede (inlove)

   1. To nevím – S H+Z jsem o topinamburách nediskutovala (chuckle), ale pod fotku jsem dala odkaz na Wiki …

 12. Asi bych chvilku nechala paní starostku soptit, ale tak dlouho a tolik bych asi nevydržela. Takže bych asi já zavolala policii na ni….Pejskovi přeju strašně moc najít príma lidi, kteří mu udělají ze života ráj

   1. No, policie by to mohla vzít z jedné vody načisto – paní starostku sepsat a pejska odvézt. Prostě představitel obce či státní úředník by prostě měl mít jako součást pracovních povinností se chovat slušně. A to za každých okolností.

 13. Tak to je hustý … teď mám na mysli jednání paní starostky – přece jenom představitelka obce by měla umět vyjít s lidmi (jsem zvědavá, jak by se zachovala Jenny) – je pravda, že žádná obec nechce nacházet ve svém katastru zatoulané či vyhozené psy, protože je stojí nemalé peníze v útulcích. Jenže chování pí starostky je opravdu na pováženou …

  Terka našla celkem dvakrát psa v lese – jednou ho dovedla na šňůrce od bot domů a městská policie si pro něj přijela (což bylo docela humorné, neb oni neměli ani tu tkaničku a museli si půjčit naše vodítko) a po druhé ho odvezla do útulku (neb se furt cpal do objektu, který chránili dost drsní středoasiati, kteří by z něj udělali za pár minut fašírku) – tam to bylo taky o hubu, protože to se nedělá, musí se opravdu volat měšťáci, jinak za psa platíte pobyt vy – naštěstí je ukecala stylem „Tak dobře, psa si teda odvezu a za vesnicí ho pustím, ať to s ním dopadne jak chce!“

  No a při přestěhování do Lednice se nám jednoho dne pod kuchyňským oknem usalašil překrásný salašnický pes (rofl) – pro něj si na naše udání přijeli místní měšťáci, ovšem on už byl zřejmě známá persóna, orgána vítal olíznutím a do kufru auta vyskočil s radostí, že se zase sveze a černý šerif se s náma rozloučil s úsměvem a pokynutím ruky.

  Jo – a vlastně jednou jsem na silnici mezi Lednicí a Břeclaví ulovila štěně jezevčíka, které následovalo nějaké bezdomovce (bůh ví, jak se k nim dostalo, jestli ho ukradli a pak nevěděli co s ním …) – kvůli němu jsem obvolala a obeslala kde co a kde koho a nikomu nescházelo … pak jsme mu našli šťastný domov, ale tenkrát to Jeníkovi rvalo srdce a moc si ho chtěl nechat.

  Všem tuláčkům a vyhozeným pejskům přeji, aby je potkala taková Dede, která se nezalekne ani čertovi babičky – teda místní starostky (h) (h) .

 14. Lituji Dede, že musela tohle prožít. Mám to za sebou jednou na policii- byla jsme obviněna, že jsem kamarády šermíře nechala ze sklepa v baráku ukrást kompoty a policistovi bylo srdečně jedno, co říkám, on měl svého pachatele a ještě na mě tehdy dělal ramena, protože jsme byla mladá. Nevidím vzteky, kdykoli si na to vzpomenu.
  Starostku lituju, pokud obec nemá velký rozpočet a ona místo opravy chodníku platí v útulku psy. Přesto by se jako představitelka obce měla chovat aspoň slušně. A zřídit si jeden záchytný kotec.
  Doufám, že se zatoulal. Jinak to vidím na vyhozeného psa- mladej, nejspíš rozhryzal něco, co neměl (Karamel včera zlikvidovala další kablík od nabíječky a taky jsme ji nevyhodili, byť Kuba v tu chvíli viděl rudě).
  Co dodat. Snad jen čipovat. Pokud se u nás na dědině zatoulá pes, nikdy nemá obojek se známkou- ten přece pes dostane, když jde na vycházku, že.

  1. U nás obec známky nedává, Legýs je má jen od veta. Jsou oba čipovaní a Luxík navíc tetovaný, jenže tetování na bříšku, ve slabině nebylo čitelné už v roce tak dostal ještě čip.

 15. Přiznám se, že dokud jsem nedošla na ten úřad, tak mě vůbec, ale vůbec nenapadlo, že by mohl být pes vyhozený! Předpokládala jsem, že ho v okolí někdo hledá a situace, kdy hledám zaběhlého psa a někdo mi ho odveze někam daleko, kam já se už nedopátrám, je noční můra. Vůbec, je-li to pěkný pes – pak si ho někdo nechá, neinzeruje, nepíše na internet a ty si zoufej.

  Kdybych psa chytla u nás doma – a to se stalo víckrát, tak už máme postupy. Psa si člověk chvíli nechá nebo ho dá do vesnického kotce (je u spolehlivých lidí, kteří jsou většinou doma, mají stáje) a pak se pes inzeruje na stránkách naší obce a těch sousedních a rozesílají se obecní esemesky. Protože nejsme ani u velkého města, ani poblíž hlavní silnice, tak to většinou dobře funguje, u nás jsou prostě tuláci a ztracenci.
  Pamatuju se, jak jsme (lidi z okolí ve spolupráci s útulkem) skoro tři dny naháněli fenku, která se čehosi lekla a bivakovala v blízkém lese, nevěřila lidem. Taky se to povedlo. Já prostě o vyhozeném psu vůbec neuvažovala.

     1. Víš Ege, pokud „nebyl“ vyhozenej a někdo ho hledá,tak bych ho tam prostě dala hned a na FB taky… třeba i s upozorněním na karanténu.

      1. Já to chápu, ale taky chápu, že možná ještě pracovníci útulku neměli čas psa vyfotit a vyvěsit na stránky …

       1. Štve mě, že nemám fotku, ale popravdě ten pes se na vodítku vzpínal tak, že se rozumně vyfotit nedal. A poprosit o pomoc někoho jiného mě nenapadlo – mea culpa. Teď mě napadá, že si ho mohla vyfotit paní starostka, kdyby ho přece jen na úřadě někdo hledal. Ale ona byla tak přesvědčená, že je pes vyhozený, že vůbec nebrala v úvahu možnost, že není – a ta možnost tu přece reálně je, ne? No, až příště najdu nějaké zvíře, budu chytřejší.

  1. Ani se ti nedivím, že jsi spíš myslela na nějaké vyděšené chudáky pánečky, neboť máš sama otřesnou zkušenost s hledáním Ari. Ale ona je bohužel pravda jinde. A mimochodem obzvlášť s kočkami je to podobné. Koncem léta se u nás na ulici také objevil prázdninový dárek (envy) v podobě „joštomilého koťáťka“. Na štěstí se ho ujala jedna rodina, ale bylo to už na hraně. Kotě muselo dopravit k nám, do slepé ulice, na vysoký kopec auto, asi během některé noci. Proto si pořizuji celý život kočky – nalezence, abych mohla alespoň jedné umožnit prožít skvělý život.

   1. Takhle se u nás zabydlel asi před měsícem jeden kocourek. Začal se tu objevovat někdy v dubnu, vypadal jak odrostlé kotě a snažil se někde něco sehnat k snědku. Protože si ke mně chodí na sváču sousedovic kocour, který moc nemusí nastěhovanou babičku, tak tu kocourek vždycky něco našel. Navíc druhá sousedka nechává kočkám granule u vchodu, kdyby byl hlad a nechtělo se jim domů.
    Ta kocourkova zoufalá snaha se nažrat mi nakonec nedala, a začala jsem mu dávat ven do misky taky. Nakonec už moc daleko nechodil, často ráno ležel na rohožce nebo blízko vchodu a čekal. Když začalo být v září ošklivo a pršet, ležel na mokré podložce kousek od vchodu, ale střecha nemá takový přesah, aby ho ochránila. Navíc začal pěkně kašlat a dusit se. Tak jsem ho pozvala domů a už tu nejspíš zůstane. Má krásnou, nezvyklou kresbu, nikdo tu takovou kočku nikdy neměl. Musí být odněkud zdaleka, do vesnic okolo je tak 2 km, kdyby jen utekl, tak by se domů vrátil.
    Takže máme za sebou dvoje odčervení, (a asi bude potřeba ještě jednou, protože začal pěkně průjmovat), týdenní dávku ATB, díru v kožichu, ke které nevím kde přišel a nechce se hojit, a čeká nás kastrace.
    Musel vyrůstat u lidí, po nějaké době snesl opatrné pohlazení, pak podrbání za ušima a hlazení. Když se tu poprvé najedl a trochu prospal, suveréně použil záchůdek.
    Plakátky s prosbou o pomoc k nalezení pejska se tu občas objeví, ale kočky ani náhodou.

   2. Máš pravdu, kočky jsou opravdu chudáci. Někteří lidé s nimi zacházejí jako s plevelem. (devil)

   3. my jsme se také ujali nějakého koťátka, nikomu nechybí, spíše asi přebývalo. A to máme svou Čindu, kastrovanou. Kotě bylo snad ani ne půlkilové a vypadalo to, že se ho někdo zbavil koncem prázdnin. Teď už je z něho pěkný macek /nebo macková?/ ale naše kočka ho zatím nemá ráda. Ještěže máme velký prostor kde mohou přebývat bez vzájemného omezování. Nejsou v bytě protože naši koliáci by to nezkousli. Nebo spíš zkousli. (envy)

 16. Bohužel, každý pes někomu patří a majitel může nařknout dobrosrdečného nálezce třeba i z krádeže. Proto souhlasím s čipováním psů, aby majitel nesl za psa zodpovědnost ve všech situacích.
  Co se týká paní starostky – znám jednoho takového pana starostu. Vykonává tuto funkci proto, že nikdo jiný nechtěl být starostou…

 17. To víš, roztomilé šťeňátko vyrostlo, děti šly do školy, tak ho vyhodíme někde u vesnice, co doma se psem. A za rok zase štěně, jo?
  Paní… chápu ten první nával vzteku, pak už ne. Ale jestli je tam nacházejí často a půlka rozpočtu jde na útulek, musí to být strašná bezmoc.

 18. Dede, nevím, co paní S.M. – starostce Předměřic (jméno si dohledejte na stránkách obce) udělal kdokoli, ale nechovala se jako představitel obce. Kdybys zavolala, tak jsi mohla psa dovézt třeba po domluvě i k Pavle do Sezemic do depozita, možná by to bylo jednodušší, než zažít tohle.

  1. Taky jsem se podíval, jak se jmenuje a za jakou stranu byla zvolena. Inu, jaký pán, takový krám… Jako kdybych slyšel pana Jančíka neblahé paměti. Že pejska možná někdo vyhodil, je smutné, ale bohužel někteří lidé jsou svině. Ale svině by přinejmenším neměly zastávat veřejné volené funkce, obzvlášť ne v relativně malé komunitě lidí, kteří se navzájem znají, jaká musí být v Předměřicích.

 19. Mladý pes se v útulku (doufám) dlouho nezdrží. O mladé psy je zájem.
  Našla jsem takhle několik psů, ale vždycky se mi naštěstí povedlo dohledat majitele. Nebyli vyhození, jen zatoulaní. Vyhozené byly Penny a Melly, než se dostaly ke mně; Melly pravděpodobně, Penny určitě (našli ji kamarádi běhat v lese daleko od civilizace; snažili se ji udat a dělali kolem toho dost velkou reklamu, takže kdyby byla utekla a majitel ji hledal, dostala by se k němu zpátky). Melina byla odchycená na silnici mezi autama. Nessy na ulici u popelnic. Všechny tři jako cca půlroční puberťáci. Z nich ze všech Melly strávila v útulku nejdelší dobu – 3/4 roku. (Penny tři dny – strčil ji tam otec rodiny, která si ji od kamarádů vzala; kamarádi ji tam našli, když venčili vlastní psy,a okamžitě ji odtud vyzvedli, pak už se dostala ke mně – a Nessy asi 4 měsíce.)
  Nevím, co bych dělala na tvém místě, Dede. Asi bych si Blbouna odvedla domů a přijala do smečky. 🙂 Nebo kdyby to nešlo, tak bych ho dala trochu do kupy a pak mu našla domov. Právě proto, že by mě žralo pomyšlení, co se s ním asi tak mohlo dál dít.

 20. Neměla jsem to číst před vlezením do postele! Jsem neklidná, slzavá, vzteklá. Na lidskou zlobu, na pravděpodobné jednání majitelů psa, na nepravděpodobné jednání té funkcionářky. Jak mohla?
  Končím, nebo budu koukat do tmy až do rána. Nejsem mstivá, ale slabě doufám, že se paní bude také dlouho převalovat v posteli.

  (Scott se vesele vrátil po čvrt hodině s ukradeným míčkem v hubě).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN