BTW: Na co feministky zapomněly

0811dar1_1Přiznám se, že se ráda bavím nad čas od času vybuchujícími debatami na téma feministického významu sklopeného či nesklopeného záchodového prkénka. Taková pitomost! Kolik práce dá překlopit prkénko do žádoucí polohy? Jeden pohyb. Feministky však opominuly jeden skutečný důvod k rozhořčení nad mužskou nezdvořilostí v domácím prostředí – jestlipak uhádnete, co mám na mysli?

 

Tak, a teď by mě zajímalo, co vás napadlo jako první!  😛  Komplikovaný životní koloběh špinavých ponožek? Vrozená neschopnost vidět a uklidit papírovou roličku, která zbude po vypotřebování toaletního papíru? Přecvakávání televizních programů nadzvukovou rychlostí? Ale kdepak, mám na mysli mnohem strašnější prohřešek!:))

No? Tak já vám to prozradím.

Představte si, že ráno vlítnete do sprchového koutu, jen se rychle opláchnout před náročným dnem, vezmete do ruky sprchu, zapnete vodu… a ta vám vesele teče na hlavu, kterou jste si rozhodně nechtěly chvíli před odchodem umýt! A to jen proto, že váš nejdražší zapomněl po svém ranním rochnění přepnout sprchovou baterii do řádné polohy. No? Nic vám to neříká?:))

Možná ne. Možná si taky rády pouštíte vodu na hlavu pokaždé, když se sprchujete. Možná nemáte ve sprše baterii, která takové záludnosti umožňuje. Možná máte vlasy stejně krátké jako váš muž a nemusíte řešit otázku, zda vyděsíte své okolí, pokud vyběhnete z domu učesána ve stylu spěchající vodnice (tím nemyslím zeleninu, ale ženu od vodníka:))

Dobrá. Uznávám, že to zdaleka není tak častý případ mediálně zajímavého pseudosporu, jakým je poloha záchodového prkénka. Ale věřte mi, že tento problém skutečně existuje! I my jsme ho doma řešili, už jen proto, že máme horní sprchovou růžici tak velkou, že jak ta spustí, není kam uskočit.

Už slyším ty námitky – proč si nemůže dát žena pozor, jak je sprcha zrovna přepnutá? Inu vycházím z logiky, že zatímco muži, přichystanému vlézt pod hustý shora padající déšť voda tryskající z nečekaného směru neublíží, žena, snažící se uchránit si z jakéhokoliv důvodu svůj účes, má prostě smůlu – a ne každé stačí se po umytí po psím způsobu jen oklepat:)).

A to nemluvím o případech, kdy jdete do sprchy jen něco nebo někoho (dítě či psa) umýt. To je teprve překvápko, když je jeden při onom nečekaném dešti oblečený!

 

PS: Tento článek pracuje s nadsázkou, byť problém nepřepnuté sprchy (PNP) skutečně existuje:))

PPS: Jestlipak jste také někdy PNP v rámci rodiny řešili?

PPPS: Jak moc si rádi pouštíte vodu na hlavu, potápíte hlavu pod vodu… prostě co vy a zaplavené oči, uši a nos?:))

 

Aktualizováno: 9.8.2016 — 22:02

82 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Pevnou hlavovou sprchu vůbec nemám (záměrně) a ruční sprchu nezastrkávám do toho držáku, pokládám ji na baterii, takže voda shora nehrozí. Záchodový dekl nesklápím, nějak na to nejsem zvyklá. Kočky do záchoda nelezou, ani tam nenahlíží, a když nejsem doma, tak nemají přístup do koupelny. Jinak mám dveře do koupelny pořád otevřené, protože v koupelně je jeden z kočičích záchodků.
  Plavu v plaveckých brejličkách s hlavou pod vodou, voda v uších, v nose nebo v puse mi nevadí, léta jsem se potápěla a vody jsem si užila až až. Při plavání mi do nosu voda nenateče, protože pod vodou nosem vydechuju, vodu z uší po vylezení z vody vyklepu. Teplota vody v bazénech mi celkem vyhovuje, ve skutečně plaveckých bazénech musí být chladnější, v teplé se nedá plavat, alespoň já mám pak pocit, že nemůžu dýchat a že jsem přehřátá. Tak po dvou třech bazénech mi voda přijde obvykle příjemná, po uplavání kilometříku mi i chladný bazén přijde tak akorát. Samozřejmě na „cachtání“ musí být teplejší, na dlouhodobější cachtání je lepší si vzít tenký neoprén.

 2. Tak zákeřný nečekaný přepínání sprchy je jedna z mála věcí, který mi voda v Kajutě *nedělá*. (rofl) Jinak tu postupně nuceně obnovuju prakticky celej vodní kolotoč počínaje čerpadlem ve studni a konče splaškama. Jestli vono by to nevyšlo líp, kdyby Kajuta měla akorát starej rumpál a škopek (a byla za náležitou cenu jakožto bejvák bez funkčního rozvodu vody)…
  S feminismem má kajuta společný asi to, že na něj nebere zřetel.

   1. Idea byla ta, že bych byla zaplatila tak o 200 tis. míň a za to bych ten systém v pohodě stvořila novej, funkční a chytrej. Místo flikování údajně funkčního a fakt stupidně vymyšlenýho systému starýho. (Konkrétně momentálně proklínám idiota, kterej neuměl správně umístit a dimenzovat septik.)
    To jako fakt, bydlíky téhle velikosti se zdrojem vody, ale bez rozvodu a odpadů tu v okolí jsou o tolik levnější.

    1. Takže bys za ty samé peníze vlastně měla dneska Kajutu s novým fungl rozvodem vody a odpadu. Tak to je zpropadená smůla. Možná vlastně i za míň, předělávání starého umí být dražší než budování nového.

 3. No, jako někteří zde, také máme dvě koupelny a každý si v ní „ouřaduje“ po svém. Navíc jsme oba „vanoví“, takže sprcha zůstává nevyužitá.

  Přiznávám, že vrchní prkýnko (dekl) nesklápím(a manžel ve své také ne). Když je tu někdo cizí, tak si odskočí do mé koupelny, která je „z chodby“, manželova je součástí naší ložnice. Takže jsem se kdysi rozhodla, že by se asi slušelo, abych si zvykla dekl sklápět a nějaký čas se mi to dařilo dodržovat. Jenže pak jsem zase jednou v noci „musela jít“ a jak se snažím moc si tím nenabourat spánek (a jdu někdy se zavřenýma očima a v koupelně nerozsvítím), tak jsem si sedla na mísu a už, už to teklo, než mi došlo, že jsem si sedla na prkýnko na ne „na otvor“. No naštěstí jsem stihla vyskočit a poklop zvednout, ale bylo to o fous. No zvyk, je zvyk a tak dekl zůstává zase nahoře 🙂

  1. Chichi, Maričko, takhle jsem byla v noci minule překvapená já, protože večer jsem v horní koupelně koupala Patrika a protože to nějakou dobu trvá (ano, ve vaně si hraje:)), tak jsem si sedla na záchod – samozřejmě na deklík. No a pak jsem večer oba použili dolní koupelnu a v noci bylo o překvápko postaráno (chuckle) Naštěstí bez nehody… 😛

   Jinak my sice máme dvě koupelny, ale oba nějak používáme obě 🙂

 4. Potápění mi naprosto nevadí, naopak. A věř mi Dede, že pád do PROVZDUŠNĚNÉ nádrže fakt dobře prověří, jak dlouho vydržíš pod vodou, protože v té neplave ani dřevo. To se mi stalo v mládí. 😀

  1. V provzdušněné nádrži bych se asi hanebně utopila.
   Ostatně není právě na tomhle postavena jedna z teorií vysvětlujících mizení lodí v Bermudském trojúhelníku? 🙂

     1. Tak by jim to bylo houby platné! 😀 Stejně by šly ke dnu. Brr, ale není to hezká představa, ta provzdušněná voda…

      1. Takže jediný řešení je kamarádka druhá plachetnice někde na slušným kusu vody a pořádný lano? 🙂

 5. Plavu pod vodou a koukám. Bez brýlí, plaveckých i všech ostatních. Otravuje mě, že se musím chodit nadechovat, ale ještě jsem to bez dýchání nenacvičila 😉
  Sprchu doma neřešíme. Nějak se přihodilo, že máme dvě koupelny a rozdělili jsme si je. Předtím jsme měli přepínací sprchu, ale asi byla rozbitá, protože na ten druhý režim se dala přehodit pouze když tekla voda a držela tam, jen pokud tekla pod určitým tlakem, jinak spadla zpět do původní polohy.
  Vztekám se u našich. Mají přepínač, který má ve střední poloze vypnuto, na jednu stranu je ruční sprcha, na druhou horní růžice. Jsou tam gravírované obrázky. Vždycky je pečlivě prostuduju a rozhodnu se, který asi znázorňuje ruční sprchu. Úspěšnost zlití ledovou vodou shora je tak 50 na 50 😀

  1. Momentálně mám taky takový. Po vypnutí vody se sám vrátí do polohy „teče z kohoutku“. Je to příjemnější než zlití shora i zdivočelá ručka poskakující po sprcháči. 🙂
   (Zdivočelá ručka mi přijde jako úplně nejhorší varianta, pokud možno kombinovaná s bojlerem, takže prvně teče voda studená, ať má člověk nastavené cokoli. Sprcha shora mi poleje jenom hlavu, ale zdivočelá ručka vezme hlavu i podvozek a ještě se přitom dervíšsky chechtá.)

  2. Taky jsem měla takový přepínač, který šel přepnout jen tehdy, když tekla voda pod dostatečným tlakem. Nebyl rozbitý, tak prostě fungoval. Takže se nikdy nemohlo stát, aby při puštění vody tekla shora.

 6. Problem PNP vyresen pred lety s vybudovanim koupelny. Mam baterii bez prepinace, je tam nasazena jen sprchova hlavice. O to vic zazivam sok v cizich koupelnach – jenze vlastne opacny. Cekam, ze potece voda v hlavice a ona mi, samozrejme studena, ohodi nohy.

  Detem vtloukam do hlavy, ze dekl doma zavrit, na verejnach zachodcich nechat otevreny. Tam by mel byt podle me i odmontovany. Doma v mise prekvapi DOMACI cosi, ale na verejnych zachodcich je to CIZI a ten adrenalin pri otvirani deklu! Co tam bude tentokrat?! Utecu nebo to preziju?

  Plavat neumim, byt se nad vodou nejakou dobu udrzim. Ano, plavu spatne a ano, plavani me neba. Mokra hlava ani voda v ocich ci usich mi nevadi. Vadi mi mokre a studene plavky! Slava vsem FKK :))).

  1. Evo, na veřejných záchodech bych se asi taky bála dekl otevřít! 😀 Když na takovej narazím, tak tam radši nejdu, pokud mám jen maličkou šanci na jiný řešení 🙂

 7. Taky bys mě neměla ráda, Sharko. Taky při splachování přiklápím deklík a to proto, abych zvědavé a lačné bakterie uvěznila uvnitř. Ony se jinak rozletí až do dvou metrů záchodového prostoru a imunitní systém, bojující jako lev, tě proklíná do desátého kolena! No a jak jsem taková empativní, pomáhám mu tím deklíkem.

  1. Se musím smát, protože já jsem mívala v dětství přiklopené deklíky moc nerada – odjakživa jsem tušila, že z pod deklu může vylézt COKOLIV: pavouci, holčičkožraví červi či příšerky jakéhokoliv druhu (podle toho, co jsem četla naposled:))

   No a jako dospělé mi trochu toho nepříjemného pocitu zůstalo (angel) Jeden nikdy neví! 😛

 8. Tak problém přepnuté sprchové růžice nás naštěstí minul, protože za á) jsme tak chudí, že nemáme takovou vymoženost (rofl) a za bé) jsme tak bohatí, že každý má svůj sprchový kout (rofl) (rofl) – teda je fakt, že Terka používá sprchu ve vaně a Jeník se musí o svůj sprcháč dělit se psy.

  Ale najdou se jiné prohřešky proti feminismu – nejvíc mne vadí zavalení „pokoje do ulice“ jeho „jednou použitými“ svršky takovým způsobem, že je problém si tam vyžehlit kapesník – pokoj do ulice používám částečně jako šicí a žehlící (ovšem velmi sporadicky), částečně jako hostovský a Jenda zcela jako odkládací šatnu. No a to je problém – když přijdou hosti na noc, musím provést debordelizaci („Zrovna jsem si to chtěl uklidit!“), oděvy hodím do pračky („Měl jsem to jen jednou!“ nebo „Teď jsem si to vytáhl čisté!!“) a mám zas o zábavu postaráno (chuckle)

    1. Bohužel to taky znám. Případně dotaz- měl jsem to na sobě jen chvílu, myslíš, že si to může ještě oblíct?

      1. Holky, to je přesné. Zrovna jsem se chystal, případně už jsem na to myslel, je u nás v kurzu.

 9. lehce OT: Dámy, zkuste si koupit plavecké brýle a zaplavat si s nimi tak jak se má, takhle si ničíte páteř!

  1. Výborná rada – a s ušima a nosem udělám co?????
   Když sundám dioptrie a ještě si nasadím nějaké plavecké brýle, tak budu postrach okolí!

   1. Do uší jsou špunty a do nosu nateče jen když děláš kraviny a neumíš to. Obecně ale nejvíc vadí voda v očích.
    S dioptriema je problém – samozřejmě že jsou dioptrické plavecké brýle, ale ty už nestojí dvě stovky. Takže buď plavat na slepejše nebo, po vyzkoušení že v brýlích je to fajn, zainvestovat.
    Pokud ten postrach myslíš jen jako že budeš vypadat nestandartně, tak ve vodě je to jedno, mimo vodu brýle sundáš a vůbec, komu to vadí ať se dívá jinam (nejlépe na svůj pupek). Jo, je lepší nechávat si svou hromádku u něčeho výrazného, tak abys ji pak našla. Plavců slepejšů je dost i mezi závodníky – když vylezou z vody, prostě jim někdo brýle podá nebo si je odvede.

     1. Jsem taky slepejš a moje „plavecká“ taška je jasně oranžová, to funguje:)))
      Plavecké brýle mi tu zapomněl Marek a zatím jsem nebyla v pokušení je zkusit – já stejně plavu nejradši na zádech:)) Že bych to přece jen zkusila?

     2. Neslepejši vidí jak fungují jiní slepejši. Někdo neřeší vodu v očích a plave s normálními dioptrickými (hlava pod vodou, nezávodně), někdo pořídí ty drahé dioptrickoplavecké a někdo plave na slepejše. Tam zřejmě dost záleží na tom jak a jak moc jsi slepejš. Ale tak v nouzi se dá sehnat vodič, ne? Je škoda plavat blbě a místo aby si člověk páteř rovnal, ještě víc ji ničí.

      1. Hm, mě teď plavání – doporučené – ničí nespolupracující koleno. Netušila jsem, jak moc to může vadit!
       Nemáš na to nějakej nápad?

       1. Plav kraula nebo znak, prsa jsou na koleno velká zátěž (bohužel osobně velmi dobře znám). Nebo si pořiď piškot a plav jen ruce (ideálně prostřídat obojí). Piškot se nohama drží líp než destička.

        1. Jo, to by šlo – chodím plavat do lázeňského bazénu (Lázně Bělohrad) a tam se to dá půjčit. Zajímalo by mě, jak dlouho to potrvá, než to zase bude fungovat – ale chůze se už lepší! Je to boj (furt rovnám kosti 😛 ) ale včera jsem už s hůlkama ušla 3 km:))

      2. Jsem slepejš převeliký, ve vodě, jak pravíš, mi to nevadí, plavu s hlavou nad i pod vodou, tam brejle nepotřebuju, problém je v nejistotě jakmile vylezeš, to neslepejš nemůže vědět, jen vidět :), pravda a jest to věru velký rozdíl. A neustále otravovat někoho, aby mi doprovázel? Blbě vidět je každodenní záležitost, nejen rozmar na pláži či u bazénu.

       1. Abyt, souhlasím – mám stejnou zkušenost. Asi nejhorší je to na novém místě, jak se to naučím, tak už (s opatrností:)) funguju 🙂

        1. A mě strašně štve, že jsem slepejš celej život, ale většinu života jsem bez brejlí jakž takž viděla. Ale teď po čtyřicítce je to bez brejlí tragédie, takže nejen že blbě vidím, ale ještě mě to šíleně vytáčí a je to o to horší 🙂

         1. Mě už to snad ani neštve, Matyldo. Do 4 dioptrií jsem hrdě pobihovala bez brýlí, mnóóho veselých historek, (např.v restauračních zařízeních jsem navštívila spoustu skladů a kuchyní než jsem se dopátrala kýženého), no teď mám jednou tolik a bez vidím tak max na dva na metry. Mě štve vědomí, že bez brýlí existovat nemůžu.

          1. Já na tom byla ještě o trošku hůř, ale jakmile se začala dělat odlehčená skla, tak bez problémů, nikdy jsem je neutopila. A ve větších vlnách plavu ouško, krásně se dž s vlnami srovnat.

        2. Jj, opatrný průzkum, automatické počítání schodů, registrace významných rozpoznávácích bodů, atd… Vlastně je to dost obohacující. 🙂

        1. Víš ty vůbec, kolik stojí utopené brýle? A kolik stojí brýle? Ty dvě stovky, o kterých píšeš nahoře, ti nedají ani na pouzdro. Riskneš, že ti je nějaký poloslepý kraulista na nose rozrazí ?

         1. Brejlovce doma mám, naštěstí může nosit (tam kde hrozí něco podobného) brýle kauflandové. Ve vodě bez brýlí. Kamarád co plave s „lupama“ si je ani nepřivazuje, držej mu dobře a problém nemá, ale vždycky se dá vzadu hodit guma. Ostatně v bazénu je vždycky někdo vyloví.
          Dvě stovky jsou nejlevnější plavecké brýle.

          1. Petro, nezlob se, ale buď jseš hloupá nebo děláš trolla. V marketech koupíš brýle na čtení, na dálku těžko, všichni co tu o brýlích diskutují jsou krátkozrací, pokud vím. Ono i dalekozrací (ne „stařecká“ dalekozrakost) musí mít brýle z optiky, protože jsou v obroučkách jinak osazeny a často je ta vada kombinovaná s astigmatismem.

        2. moje multifokály s rámečky Zenka, stály moji měsíční vejplatu, uplavat mi,jdu si to hodit….

     1. Zkoušela Sharko, avšak ve vodě taky paní radová, neb jinak jsem je hned utopila neb jsem tvor ponorný.

      1. spíš jsme myslela na Karolínu- čočky a přes plavecký brejle…jenže já si nabrat do nosu,tak se zblázním…

       1. Čočky mít nesmím!
        A nabrat kamkoliv si nehodlám, to zase to plavání tolik nemiluju!

      2. asi tak 🙂
       a plavecké brýle mě rozčilujou. Dost se nad nimi navztekám v létě v Chorvatsku. Ještě do bazénu je budu tahat, ne?
       😀

      1. dokud jsme nepotřeboval amultifokály,tak jsme v jednodenkách plavala, držely dobře…a nestály majlant,mjako brejle,takže bych vyplavení přežila bez lítostivého vzteku….

  2. Já nevím, proč se všichni na Petru tak zlobíte?! Jen vám chtěla říct, že plavat stylem ála paní radová není to nejzdravější pro naši páteř (a že o tom něco vím, protože tak taky plavu a taky mně pak bolí záda). Jenom poradila, že ti, komu vadí voda v očích, to mají zkusit s plavacími brýlemi – přece nikomu nic nenutí, je na nás, jestli její radu využijeme nebo ne.

   V moři nejradši plavu se šnorchlem a brýlemi – tedy nepotápím se (za prvé mi vadí voda v uších a za druhé nedostanu prdel pod vodu (rofl) ), ale hezky brázdím hladinu jak ledoborec (ne, jachta fakt nejsem), jsem rovná jak prkno a po ukončení plavacího procesu mne bolí maximálně spálená záda.

   1. Nemyslím, že se na Petru někdo zlobí, proč? Bych pravila s klasikem – nejlepší zkušenost je zkušenost – , a každý má tu svou, že.

   2. Máš pravdu Ygo – možná jen Petra nedocenila, že některé brýle mají cenu slušného počítače, tak je člověk nerad namáčí (třeba já:))

    Jo a taky ráda plavu jako prkno – ale na zádech!:))

 10. Se sprchou problém nemáme, máme totiž vanu a tam se dá přepínač na sprchu ohlídat.

  Co mě štve, je když můj syn není schopen ručník rozprostřít, aby uschnul. Dále vršící se ponožky a spodní prádlo v jeho pokoji.
  A to jsem ho za poslední léta docela dost vycepovala.

  1. Míšo, tohle jsem kdysi u kluků řešila tím, že co nebylo v koši na prádlo, to jsem prostě nevyprala. Ono jim to za čas došlo – když jim došlo to prádlo (chuckle)

 11. Problém nepřepnuté sprchy důvěrně znám a domácí panové s euž culí, když z koupelny slyší moje vzteklé ječení. Protože kdo nastrká psa do sprcháče a v případě Karamelky musí hlídat, aby štěně sprcháč neustále neopouštělo? Kdo pak jen popaměti zvedne ruku k baterii a následně si pustí vodu za krk a na hlavu? No?
  Problém mám, i když se sprchuju sama. Nemám ráda, když mi z ničeho nic začne téct voda na hlavu, v bazénu hlavu potápím nerada a plavu prsa jak paní radová. Ve sprše si vezmu sprchu do ruky a řídím, kam mi ta voda má téct, ne že mi teče úplně všude a já si to mám ještě užít. Tak to teda fakt neee:)

  1. Psy ve sprcháči nemeju (hadice na dvoře obvykle stačí 😛 ), ale ta představa vesele skotačící Karamelky realizující útěkové plány, zatímco z tebe odkapává, mě – promiň – prostě rozesmála (rofl)
   Ovšem jinak naprosto souhlasím se vzteklým ječením! (wave)

 12. PS: asi ano, na chalupě mě štvala nepřepnutá sprcha na volný průtok z válce do vany. Když jsem si potřebovala natočit do nádoby teplou vodu a nebylo přepnuto, získala jsem kvalitní osprchování obličeje a následně jsem si vytřela koupelnu.
  PPS: ne, tam mi to tak nevadilo. Sprchovou hlavici, jako máte doma, my neměli a už to asi nehrozí, takže tenhle „problém“ asi už nikdy řešit nebudu.
  PPPS: nenávidím zaplavené oči, nos a uši. Plavu jako „paní starostová“, jen aby mi oči nezasáhla voda. Kvůli potížím s očima to je i trochu logické. A protože nejsem vodomil, tak jakékoliv střetnutí s vodou mimo vanu či vířivku považuji za ohrožení života.

  1. problém se sprchou ani s prkýnkem nemám..tedy krom toho,že mi hlídací kámoška přiklápí na záchodě deklik – což považuji za katastrofu,když se domů přišoupu ode dveří s výrazem Tycha de Brahe, kterému do 2 vteřin rupne močák.A svým výrazem varuju kočky,aby se mi nepletly do cesty..a zrada až tam-deklik dole- zabila bych ji!!!!
   Nesnáším, když na mě někdo cáká vodu, to si neberu servitky a kanál hadr (velice hlasitě,sprostě a adresně nadávám) a plavu také jako paní radová, hlavu nad vodou- pod vodou jedině s potápěčskými brýlemi…

   1. Já jsem si zvykla deklík přiklápět hodně rychle, od chvíle, kdy jsem z mísy tahala kotě, mého prvního kocourka. Vědoma si téhle překážky odklápím deklík plynule v momentě, kdy se otáčím s druhou rukou zavírám dveře. A dveře zavírám proto, že jeden malý kocourek se mnou strašně rád trávil chvíle na záchodě, což mi jednak šlo na nervy kvůli soukromí a druhak proto, že velmi zvědavý kocourek pořád chtěl zjišťovat, co že se to tam děje, a tu mi sklopil deklík na záda, jindy prošlápl splachovadlo a všelijak se pokoušel dostat se co nejblíž. A pak jsem na tom trochu jako JanaBa.

    1. tak dveře na hajzlik mám a zavírám je a kliku nám otočenou,aby ji kočky neotevřely, tak nemám důvod zavírat deklik…

     1. No, já právě mám 2 v 1, koupelna nemá odvětrávání, v osmdesátce zdi to prostě nešlo, takže musím mít často pootevřeno, jinak by se tam drželo vlhko.

      1. Já mám otevřeno v té své pididíře co bydlím stále, tudíž WC-dekl je nutnost, jinak se tam ti zvědavci Melíšek s Cecilkou utopí a při mém tvrdém spánku to ani nebudu vědět.

      2. a ty nemáš v koupleně okno? do dveří jde zabudovat dveřní mřížka, větralo by ti to i když by byly dveře zavřené, lepší by byl ventilátor, současné přístroje by do té silné zdi vyvrtaly průduch, pokud to tedy není kámen nebo opuka…to by šlo blbě a hůř, ale šlo….

  2. Je fakt, že když spustí sprcha položená na vanové baterii, tak bývají následky horší než v tom sprcháči – tam člověk potom aspoň nemusí vytírat koupelnu… 😛

   A když nejsi vodomil, nemusíš tedy „paní radovou“ řešit! 🙂 Při občasném plavání to tvoje páteř zvládne…

   1. Jenže spousta lidí „nerada plave“ právě proto, že plave blbě. Bojí se aby jim necáklo do očí, plave jim to pomalu, bolí je za krkem… A když je ukecáš na brýle, najednou zjistí, že je to fajn a ochotně lezou do vody ve které by dřív jen smočili kotníky a na něco se vymluvili.

    1. hlásím se k paní radové..ale myslím si, že u mě to není očima, ale nosem a pusou – že mi do nich nateče.

     1. Obojím vydechuješ a když ne, tak pusu zavřeš. Vodu v nose nesnáším, ale fakt se tam dostane jen když děláš blbinky jako obrátky a kotouly a nedokážeš u toho plynule tím nosem vydechovat. Při normálním plavání tam voda nevleze.

    2. Se přiznám, že mi vadí teplota v českých krytých bazénech. Voda je pro mě prostě studená a když vylezu ven, klepu se jak drahej pes. Vlézt tam podruhé jsou prostě muka. Byla jsem párkrát plavat v aquaparku v Laa a tam byla i v plaveckém bazénu voda příjemná. Ne vysloveně teplá, ale mnohem příjemnější a lidi se tam koupali i s hodně malými dětmi.

     1. Taky mi vadí obvyklá teplota vody – v tom kafi se nedá plavat! Potit se při plavání je hnus. Voda ve které vydrží malé děti je na plavání naprosto nevhodná, tam jdou teploty přes 30°C.
      Pokud po rozumně dlouhém pobytu vylezeš a je ti zima, byla právě voda moc teplá (tohle pak neplatí u zimního plavání, ale to jsou teploty, do kterých bys nestrčila ani prst. Ve sprše to platí perfektně).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN