MATYLDA: Sladké dráče Karamelka

0809mat3_1Tak prý nomen omen a můžu si za to sama.

 

 

 

Karamelka onehdy zůstala doma jen s Kačkou, která o patro výš šila, takže na ni nedostatečně dohlížela. Slečna štěnice se asi nudila a objevila na nízkém stolku v obýváku pytlík cucavých ovocných bonbónů, které Kuba dostal dárkem od své slečny. A nechal je tam.

Pořád nám asi nějak nedochází, že doma nemáme dvě vychované psí dámy, ale dámu a trdlo, a tak občas někde něco zapomeneme. Karamelka si pytlík odnesla do pelechu, kde ho rozervala, bonbony dílem rozžvýkala, dílem oslintala a nějakým nepochopitelným způsobem je vlepila do kožichu.

 

0809mat1

 

Ke Kačce doletělo barevně puntíkované ječící štěně, které se točilo dokolečka a snažilo se chňapat po barevných tečkách, které se jí důkladně přilepily do srsti a asi tahaly. Kačka štěně odchytila, bonbóny odstranila a telefonem mi oznámilo, že si toho psa mám vykoupat, protože strašně lepí a místy se snaží si vycucávat zbytky cukru z chlupů.

Když jsem přišla domů, vzala jsme psice ven na krátkou procházku. Ovocné bonbóny zřejmě nebyly ten správný deodorant, protože se Karamel dvakrát povedlo najít zdechlinu a vyválet se v ní (no jo, za zahradami jsem ji prostě neměla na vodítku a kočky z okolí tam nechávají zbytky pohozených úlovků, což je za suchých dnů docela jedno, ale jak každou chvíli prší…)

 

0809mat2

 

Dovedla jsem psice domů a Karamelka radostně odskotačila dřív, než jsem ji stihla chytit. Kuba mi ji donesl zpátky, že strašně smrdí a pořád lepí 🙂 A tak byla odvelena do sprchy, což nemá ráda a na rozdíl od Světlušky se s ní ještě úplně nesmířila.

Její radostný přístup ke světu dokáže likvidovat davy už od rána – sotva zjistí, že jsme proloupli oko, skočí na nás s radostným výrazem: „Vy jste se probudili! Taky jsem se probudila! Je nový den! Taky máte radost, že jo?“ což provázeno výskokem s roztaženými tlapkami, které vám přistanou kolem krku, probudí úplně každého.

Pokud může být sladké malé dráče, tak máme přesně tohle 🙂

 

0809mat3

 

Další fotky najdete zde: http://malcka.rajce.idnes.cz/2016_konec_cervence/

Aktualizováno: 8.8.2016 — 22:05

39 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. My jen mokrý- venčení dneska proběhlo rychle 🙂 Krátké proběhnutí po strništi a dom.

 1. Stene obalene barevnyma lepkavyma cukratkama (rofl) . Oj joj. To zas bylo u Matyldovejch veselo.

  Jo, a co Kuba?

  1. Kubu zítra propustí z nemocnice, sluch se opravdu velmi zlepšil, ale ještě měsíc bude brát nějaký prášky, má vést zdravý životní styl, hodně spát, nesmí kouřit, alkohol jen s rozumem a ten měsíc nesmí nikam, kde je hluk (takže žádná tancovačka ani bitva).
   A protože Kuba už bude zdravej, tak jsem právě přivezla od doktora Kačku- posílat ji vlakem s devětatřicítkou horečkou mi přišlo macešské 🙂 Princezna má angínu jak řemen.

 2. Matyldo, tys šla na procházku s Karamelkou karamelkovou???? i když – možná ti přišlo zbytečné psa umývat když se venku stejně (znovu) ušpiní…

  no ale – jak to dopadlo s těma karamelama? nějak mi chybí konec… pustily????? v té sprše???

  jinak, radostné štěně musí být úžasná nabíječka – v takový pošmourný den jako je třeba dneska, bych ji docela brala 8)

 3. ten letní sestřih jí moc sluší..slaďouš je to 😀

  krásně se to čte..představuju si ji oblepenou těma rozžvejkanejma karamelama různých barev… (chuckle)

  1. Sharko, já nemyslím, že by byla ostříhaná – jí ty delší chlupy prostě ještě nenarostly:))) Viděla jsem Karamelku na Setkání (začátek června) a to ještě vypadala úplně jako žížalka, teď už se jí začínají kudrnatět uši a ocásek a zarůstají jí tlapky. 🙂

   1. Přesně tak, ty dlouhatánské chlupy kavalírům narůstají až později, zatím je taková skoro krátkosrstá žížala 🙂

 4. Matyldo, ta tvoje hortenzie připomíná nevěstin pugét. Krásná.
  Karamela je štěně jak si ho představuji já! I s těma dlouhýma nohama. Ona ta štěňata rostou jaksi nárazově. Ale papá nebyl chrt, že ne? Vzpomínám, jak jsem zneklidněně pozorovala Scotta (zlaťák), který jeden čas narostl do jezevčíka. Uvažovala jsem, jestli se k mamince Askepot nepodhrabal jiný tatínek, ale posléze se Scott pochlapil a dorostl si do retrivera. Karamelce určitě dorostou chlupy, nebo – třeba se sesedne.

   1. Ježiš, to je krásnej tatínek! Hezčí než byl ten můj, blahé paměti 🙂 . Tati, sorry!

    1. No, ale ten tvůj zas měl třeba normální uši- takový kavalíří bys podědit nechtěla 🙂

   2. ježííííííííš, papá byl de Peyrac????? (inlove) a nebyl taky Goffrey??? (nebo jak se to píše) 😀

 5. Vážně, Matyldo, výběr jména byla trefa do černého, Karamelka je prostě sladká! (inlove) I ty její lumpárničky jsou neodolatelné – hlavně pro nás, co si o nich čteme! (chuckle) A fotky s kocourem, ty jsou moje nejoblíbenější, to už jsem tady psala vícekrát, ale nad Orinkem s tlapkou položenou kolem Karamelčina krku se přímo rozplývám! (inlove)

  1. A jéje, dnes jsem vyhrála Kalifornii! 🙂 No brala bych ji, radši než upršenou Českou Lípu!

  2. No, většinou kocour netvrdí, že štěně je až taková výhra v loterii. když mu třeba cestou k misce Karamel skáče na hlavu, ale zase se s ním honí po domě a to on rád 🙂

 6. Povídání i fotky moc krásné Matyldo.
  Úplně mě dojala fotka Oriáška a Karamelky v pelíšku v objetí.

  1. A to se mi nepovedlo vyfotit to, jak si ten polospící kocour olizoval packy, pak nahmátl psí hlavu, tak ji párkrát přiblíznul taky a zas lízal packy 🙂

   1. kočky a psi se někdy olizujou – a to nikoli náhodně vprostřed lízání vlastních tlapek… třeba se k tomu tihle dva taky dopracujou (inlove)

 7. Chichi, miluju Cukrátko a její něžné škodění! (inlove) Já vím, těžko vidíš něco něžného na situaci, kdy čekáš, zda z té mrňavé bestie vyjde ten kytičkovaný kapesník opravdu celý, ale stejně… ona škodí stejně roztomile, jak vypadá! 😀 A ty o tom bezvadně píšeš.

  (Můj poslední škodič byl velkovýkonný a roztomilost jen předstíral:))

  1. Nebuď na Ari zlá, ona za to nemůže, že i přes bílý vzhled děsí lidi 🙂 I když její zahradnické činnosti by mě dohnaly k šílenství.

   1. Náhodou, i Ari dostává rozum! Jsem letos v pokušení si na podzim koupit chryzantémy… jinak třídního nepřítele, kterého ještě (eh) nemoudrá Ari úspěšně likvidovala, aby nás všechny zachránila 😛

    1. to zkus. Luxík si záhonků nevšímal víc než 5 let a letos mi dvakrát vyhrabal narašený lilie. Bylo to na zabití. Byly nově dokoupené a o některých tedy nevím jak by kvetly.

 8. Jo, jo, radostné štěněčí období. Jen si užívejte veselé příhody 😉 . A ty máš, Matyldo, na koupání nějakej papír s razítkem, že děti nemohou přiložit ruku k dílu?

  1. Nikoliv, ale kačka honila termín s nějakým šitím a Kubu jsme zrovna dovezla z nemocnice z kontroly a strašně špatně chodil, no…

 9. Sladká Karamelka, nomen omen,tedy tu očistu vám nezávidím. Krásně spolu smečka vychází,dělá mi to radost, jestli Tobě taky, jako že áno, je to moc fajn. Užívejte si dál sladkých pokušení, ještě že kocouři moc na sladké nejsou.
  Dnes ráno jsme byly v posečené trávě a tak máme lupení až kdoví kde, vyčesáváme, chjo,to je ale potěšeníčko. Jo, uši, ty máme ožvýkané všichni. :-))

 10. (rofl) (rofl) (rofl)
  Teda zažila jsem psa zalepeného medem, psa, co si vyhrabával dietní rýži z misky packou, protože mu přišla horká (oboje Penny), psa s ušima od žrádla (Melly v dobách předdondích, teď už nemá tak dlouhé uši), psa radostně skákajícího na právě se probudivšího spáče (Donda), psa, co se vyválel vždycky a ve všem, přestože jsem měla oči jako rentgen (Riki), ale všechno naráz teda ne. Máš unikát!
  Sladkej lepivej unikát. 🙂

  1. Melinka fakt nemá dlouhé uši? Světluška jo (a taky věčně od jídla), i když ji Karamelka za ně tahá nebo jí je ožvýkává 🙂

   1. Nemá. V časech malé mantichorky neměla ani dlouhé chlupy na boku, ty jí už dorostly. Ale kalhotky a uši má trvale na poloviční délce než v předdondích dobách.
    A to předpokládám, že Melly je jezevčíkokokrobrador; chlupy má jako dlouhosrstej jezevčík s kokrem.
    Cha. Melly zkusila Dondu vzít za ucho při hrátkách tak, jak tahá Donda Melinu, Donda vypískla a Melly na to: „Ale ty mně to děláš pořád, co je špatně?“ Pak pokrčila rameny a vrátila se k bezpečnému žužlání Dondiny tlapy a k uválcování Dondy. Říkám té technice kuči sutemi waza 🙂 (jestli trochu znáš džudistickou terminologii – strh vlastní vahou pomocí tlamy).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN