BTW: Na Dedeníku vypukly prázdniny

BTW_dé_logoMilí čtenáři, tento týden se mi nečekaně cestovně zamotal, nemám jak vyřešit články, takže tak jsem se rozhodla udělat něco, o čem jsem už nějakou dobu přemýšlela: vyhlásím na Dedeníku prázdniny. Novinky se zase začnou objevovat od 25. července 2016, přičemž ten další týden, tedy do začátku srpna, to budou spíš diskuzní Chatníky s povídkou od Io na víkend.

 

Užijte si krásné dny plné volna, slunce, cestování, mlsání a třeba i koupání – pokud budete mít dovolenou. Pokud ji nemáte, tak o lenivých dnech aspoň snivě přemýšlejte, na chvilku to pomůže. Užívejte si čas malin, meruněk, rybízu, višní a bylinkových nápojů, ať už obsahují či neobsahují alkohol:))

Pro chvíle s invencí nabízím dvě témata pro drabblení:))

 

O gramatice aneb ti výš jak se to pýše?

 

a

 

Nikdy nic tak strašně nebolelo! 

 

 

Budu moc ráda, když si zase na Dedeník vzpomenete a zase se tu setkáme.

Vaše Dede

 

PS: Pokud se tu najde pár lidí, kteří si budou chtít povídat – máte tu v komentářích dveře otevřené.

 

Aktualizováno: 17.7.2016 — 23:40

21 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Špatný den

  Myslel si, že to zvládne levou zadní. Prostě dopoledne vysvobodí Princeznu ze spárů obludy a večer oslaví zásnuby. S lehkým srdcem se vydal do skal.

  Strmá cesta ho vyvedla z omylu. Dokonce musel sesednout z koně. V úmorném vedru zlézal poslední metry. V pancíři! Po chvilce ho bolel každý sval jako nikdy před tím.

  Konečně se dotrmácel ke sluji. Tasil meč a pomalu se plížil vpřed. Když najednou… v útrobách hory něco strašlivě zahřmělo.

  Hrdlo se mu sevřelo strachem a v nohavicích ucítil podezřelé vlhko. Ne tenhle tvor větší než stodola nebyl žádná přerostlá ještěrka. Tohle byla zhmotnělá noční můra.

  1. Ha, přichází nám k obědu uvařená plechovka.
   Teda nevim, ten drak by si měl pořídit otvírák, jinak si úplně zničí zuby. 😀

  2. Chichi, víš, že to tomu rytíři přeju? Nikdy se mi nelíbilo zbytečné zabíjení draků! 😀
   Díky Gleti, žes nezanevřela na drablíky! (wave)

   1. stejně si myslím, že to s tím, požíráním panen a princezen je pomluva. Telecí nebo jehněčí je určitě chutnější

    1. To je fakt, kožich je určitě stravitelnější než brokát. 😀 A taky je ovcí víc než princezen.

 2. Staré pověsti dračí

  Rok, když pastýř Olfried našel v jeskyni dračí vejce, byla zima dlouhá. Proto ho vzal sebou do pastoušky. Po čase se vylíhl drak. Pastýř se o něj staral a drak, mu pomáhal hlídat ovce. Jenže vesničanům se nelíbilo, že má pastýř draka místo psa. A pastýř musel draka pustit.

  Uběhlo několik let. Jednou měl Olfried nehodu a umřel by, kdyby ho nezachránil jeho drak. Odnesl ho domů. Na rozloučenou ho sevřel v mocném obětí ….

  Už zase, povzdechla jsem si. Další zvoraný úkol. Můžete stokrát vysvětlovat rozdíl mezi tím objetím a tou obětí, vždy se najde někdo, kdo to poplete.

 3. Taková krásná témata přece nemohou zůstat ladem (chuckle) . Sice trochu vykradu sama sebe z DMD, ale člověk se během života dostává do obdobných situací dosti často.¨
  Tak tedy další obrázek z Cimburka:

  Pán na Cimburku se usadil na vyvrácený kmen a složil hlavu do dlaní. Chtěl být sám. Už několik dní se uzavírá do sebe a veškeré dění nechává na chůvě a Ctiborovi. V hlavě mu tkví slova bratra Metoděje: „každý, kdo prosí, dostává, a kdo hledá, nalézá…“ Ještě nikdy nevnímal žádná slova tak neodbytně.
  „Otče nebeský, už patnáct, ne, sedmnáct let hledám a nenalézám, prosím a nedostávám… Pýchy jsem se odřekl, pokání učinil… odpuštění hříchů přijal… Proč to pořád tolik bolí? Kam se mohli podít? Ani pohřbít jsem je nemohl… Jsou snad naživu? Hospodine, pro milosrdenství své, dej mi je nalézt.“

  1. MaRi, to je nádherné! Děkuju, žes aspoň ty jedno téma zvedla… (inlove)
   Mám to na Cimburku ráda a těším se na pokračování (wave)

 4. Zdravím a mávám a už jsem zase on-line. Tedy teoreticky už nějakou chvíli, protože v Barceloně jsem byla jen tři dny, ale jak se přistěhovala mláďata z Norska, tak tu bylo velmi živo. 🙂 Protože se nám sešlo hodně důvodů k oslavám, bylo nás od pátku v Domě devět a bylo to moc fajn.
  Slavili jsme narozeniny (Nikola), svátek (Ania), novou práci (Andy) a Markovo oficiální skončení školy – skvělým způsobem ukončil svůj internship neboli roční povinnou praxi (10 bodů z deseti, má už několik odborných článků v dobrých časopisech, jednou je první autor a další úspěchy na konferencích:)) a obhájil originální diplomku (9,5 bodů z deseti možných, ani devítka se nedává často), takže je z něj Master od Science v oblasti jaderného inženýrství. Jeho profesor mi osobně blahopřál k nadanému a pracovitému synovi, tak jsem matka hrdopec:))
  Byl to bezvadný týden a doufám, že se tu zase v pondělí v nějakém počtu sejdeme (wave)

 5. Také ode mne přání krásných letní dnů a příjemně strávené dovolené, pokud ji máte ještě před sebou. My po první části dovolené teď týden pauzírujeme doma a příští týden vyrážíme znovu.
  Užívejte si všichni to pěkné, co léto přináší, plnými doušky! (sun) (d)

 6. Také hezké léto všem. My jezdíme na chatu.

  Už se těšíme na 3.9.kdy letíme do Říma.
  Jestli bude zájem, tak napíšu článek o našich zážitcích.

  1. Milá Míša,napíš o Ríme,Tvoja láska k nemu je obdivuhodná/asi taká,ako moja k Parižu/
   P.S. máme tu jednu osadu,kde žije menšinové etnikum a ich ulicu voláme Roma štrase/vždy si na teba spomeniem,ke´d tam jazdím.

 7. Přeju všem hezké prázdniny- u žabek to zatím vypadá, že ten týden proběhne bez veder na padnutí 🙂

 8. Pripájam sa tiež-nie do písania drablatek,to absolutne neviem,ale krásne pohodové,lenivé dni

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN