BTW: A přece se točí

0621dar4_1Stála v chodbě a s nadějí na mě upírala zrak: „Paničko, půjdeme ven?“ „Berry, právě jsme se vrátily z výletu…“ „A bude hned večeře?“ „Ještě je brzy, vydrž.“ „A budeš nám házet míčky?“ „Ne, musím dělat i jiné věci, než pořád někde lítat se psima!“

 

Berry na mě ještě chvíli nevěřícně zírala a bylo vidět, jak v hlavě přemílá, co by se z té nemožné paničky dalo ještě vytlouct za zábavu. Co je to jeden výlet, když se ani míčky neházely? Když pochopila, že tudy (tedy aspoň tady a teď) cesta k zábavě nevede, odpráskala se otevřeným zadním vchodem na zahradu.

 

Berry má třešně ráda...:))

Berry má třešně ráda…:))

 

Fascinovaně jsem ji sledovala – doteď jsem netušila, že by se pes mohl klackovat! Vypadala jako otrávený prepuberťák, chyběly jen tenisky a díra na koleně. Vláčela tlapy, jako by patřily někomu jinému, hlavu nesla nízko a znechuceně čuchala kolem sebe. Taková otrava! Potom se ohlédla, a když zjistila, že se jí směju, tak zvedla hlavu a zamířila si to ke svému oblíbenému stromu. Když už nic, aspoň si natrhá třešně!

 

...a natrhá si je sama:))

…a natrhá si je sama:))

 

Vzápětí se k ní odkudsi přiřítila nadšená Ari s plyšovou kachnou v hubě. „Pojď se tahat o kachnu! A vědělas, že k nám pod dolní bránou prolézá sousedovic kocour? A už převedli ovce z louky zpátky na zahradu – pojď, řekneme tomu drzému beranovi, co si o něm myslíme!“ Nohy bílé fence jen tančí netrpělivostí, svět je úžasný, pořád se v něm něco děje.

 

Netrucuj a pojď něco dělat!:))

Netrucuj a pojď něco dělat!:))

 

Vidím, jak se Berry otáčí směrem k Domu a zkoumá, kde jsem. Jenže já na ně koukám z kuchyně, kde mě nevidí. Berry tak může odhodit pózu zhrzené a totálně zanedbané pejsky, ožívá a vzápětí obě střelenkyně pádí k plotu bafnout na ovce (aby si nemyslely:)) a pak k přední bráně – konečně je tam někdo, koho mohou pořádně oštěkat. Klackování skončilo – svět se zase točí jak má:))

 

Berry

Berry

 

Ari (s kachnou)

Ari (s kachnou)

 

A jedna prémiová fotka 🙂 Dámy, jak jste se dnes nalíčily vy? Ari hlasuje pro zelenou…:))

 

0621dar6

 

A tak se ptám: Co potřebujete vy nebo vaše zvěř k tomu, abyste měli pocit, že svět se točí správný směrem? 🙂

Aktualizováno: 21.6.2016 — 10:12

36 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ovšem Ari se projevila jako jedinec se skvělým výtvarným cítěním! Zelená s bílou, to je přece velmi slušivá jarní (anebo i letní) kombinace! (rofl)

  1. Ano, je umělecky nadaná – včera zařadila ještě bordó, lehla si pod třešeň… 😛 (rofl)

 2. OT – měli jsme letos moc krásné jaro – dostatek vláhy i sluníčka, u nás jsou pořád teploty +- 20 stupňů, tedy ideální. Nesečená tráva mi sahá k ramenům, příroda je úžasně zelená a žírná a navíc tady po minimálně dvou letech rostou houby. (inlove) (f) (sun)
  Jenže je taky Slunovrat! Úžasná nejdelší noc… jenže odteď se to bude zkracovat… (wasntme)

  1. Hele – ty mi připomínáš švagra. Jenom zasedneme k první večeři na dovolené, pronese ponurým hlasem „Tak, a už máme před sebou jenom devět dnů dovolené!“ No, ještě jsem ho nezabila.
   A ty taky – ještě ani pořádně nenastaly ty krásné dlouhé teplé dny a ty „…odteď se to bude zkracovat!“ A když si vzpomenu na tmavý leden, je mi do beču.

   A poznámka – jak jsem se v sobotu chlubila s Terkou, tak tady je video z toho dostihu – kůň se jmenuje Love Me, Terka má na sobě bílý dres se zeleně kostkovanými rukávy a mají číslo 4. Upozorňuji – jeli přesně dle pokynů trenéra (rofl)
   https://www.youtube.com/watch?v=TdiuRWrwogI

   1. Nóó, YGO!!! To byly nervy. Terka je skvělá, to byl finiš !!!! Nááádhera, díky !!! Obdiv stále! 🙂

   2. Ygo, to bylo úžasné! Moc blahopřeju Terce a držím palce do dalších dostihů (inlove) Je fakt dobrá! (f)

  2. Dede, víš co? Jsi kazisvět! Jako můj muž, který pohlédne na rozjásané slunce a chmurně pronese, no a je to tady! Teď už to půjde tím špatným směrem.
   Já bych ho zabila!

   Ari kup novou krabičku s líčidlama. Změna je život!

 3. Po príchode domov z vychádzky Brix ihneď očakáva večeru – aj keď sa náhodou vrátime o tretej popoludní. Štandardne totiž chodíme na vychádzky neskôr a vrátime sa tesne pred večerou, takže má zafixované, že po príjemnej vychádzke sa dobre nažerie a môže relaxovať. Pokiaľ mu odmietneme jedlo vydať hneď po príchode domov, pes sa urazí a až do večera dáva najavo, že takto by svet teda fungovať nemal. Vesmírna rovnováha je opäť nastolená až o pol siedmej, kedy pes dostane svoju misku 🙂

  1. Ach ano, nedodržení rituálů, vůbec, zahrnují-li jídlo, to s během světa jednomu psovi pořádně zacloumá 😀

 4. Zlatý kocouři, jak to tak čtu :-). Ti jsou nejvíc zaručený,když mi leží na klíně a já si je dovolím odložit, vstát a jít třeba na WC. Vzhledem k tomu, že na posezení si u mě na klíně se u nás vypisuje kočičí pořadník, není se ovšem čemu divit. Jen Barbucha to má jinak, ten je zpruzelej, když se včas neotevřou dveře a on nemůže tryskat ven. Tam nás už samozřejmě k ničemu nepotřebuje, plot si proleze sám…

 5. Milé dámy, copak shnilá ryba.

  Naše mňaudáma Hepinka tuhle měla na svých dlouhých chlupech vetknutý bobek.
  Zaváněla jako řádně uleželý syreček.
  Museli jsme jí zabalit do ručníku a zmíněný bobek ustřihnout. Málem nás všechny zabila.

 6. Svět strakatic se otáčí správně, pokud se podává krmení včas a jde se na pořádnou lítačku ven. Zhnusený výraz psic, když v džínách a botaskách odcházím bez nich, stojí opravdu za to. Jo v lodičkách a šatech si můžu jít trajdat kam chci, to nejdu na pole… to mě jen Světluška důkladně oskenuje, že jsem se zas byla muckat s cizím psem (no, v některých hodinách mám přítomné cizí psy). Ale zdrhnout jim ven v botaskách znamená, že bych mohla jít občurávat vinohrad bez nich!

  1. Chichi Matyldo, tvoje psaní a moje představivost dokážou divy! Představovala jsem si jak tu přidřepneš, onde taky… (rofl) (rofl)

   Tvoje holky mají příjemně bohatý život, který jim vyhovuje 🙂 Já bojuju s tím, že skončíme jednu aktivitu a holky na mě upírají zrak – A CO BUDEME DĚLAT TEĎ??? Nepodařilo se mi zjistit, kdy by měly dost, vždycky jsem odpadla dřív 😛

   1. No jo, jenže my většinou přijdeme z procházky a já jdu překládat. A psice vědí, že je zbytečný na mě zírat, protože teď pracuju a to si mají někde kolem mě lehnout a počkat, až budu ochotna k jiným aktivitám.

    1. Víš, že kdybys po procházce dělala pravidelně něco typu žehlení, psaní článků na Dedeník nebo tak, tak by si třeba taky lehly a trpělivě vyčkávaly, až se zase urveš 🙂
     Ale přiznejme si, že moje psice jsou v létě po procházce rády, že se můžou nachlemtat vody a ulehnout do stínu a to je venčím většinou po ránu nebo navečer.

     1. Když sedím v pracovně, tak jsou buď venku, nebo u mě – zrovna teď mi Berry spí pod stolem a hlavu má mé noze (nemůžu vstát:))
      Ale stačí, abych si šla udělat kafe nebo tak a už stojí a nadšeně koukají, co jako bude. A to zklamání, když se panička, ošklivák, vrátí ke stolu! 😛
      Jinak jsem zjistila, že si je často aktivizuju já sama a to slůvkem „tak“! (wasntme)

  2. Matylda perlí, chechtám se tu na celou hubu 😀 Takže svět se točí správným směrem !!

 7. Majda hlasuje pro shnilou rybu – zrovna v pátek jednu objevila. Bohužel dík volavkám někde v poli. To se zanoří Majda do pole a nejprve se vynoří smrad, poté naše modelka se střevem vetknutým za uchem…
  Procházka bez pohrání si s nějakým cizím – její dvě spolukámošky už jsou normálka – pejskem jako by nebyla. To se vrací domů spruzelá, nafouklá jako kdysi Kačenka když jsme promptně neučinili to, co po nás chtěla

  1. Inko, to by mě kleplo, najít shnilou rybu i uprostřed pole! Ovšem tvůj popis situace nemá chybu (rofl)

   Tak Majda potřebuje psí kamarády, aby byla vycházka uznaná. 🙂 A co takhle honění nutrií – to by nezapočítala? 😀

   1. Já jsem tu taky párkrát našla rybu na poli, kde široko daleko není nic, jen bahnitá říčka… až Nové mlýny. Ale už je nějakou dobu klid. Zato vím, kde tady na statku hnízdí čápi- ale ti snad chytají spíš ty žáby, ne?

    1. Hlavně myši chytají v poli. Ryby většinou roznáší volavky. Ony jsou hlavně lovci, rybu vytáhnou,naklovnou a pohodí. V hospodě mně štamgastky,co chodíme ve čtvrtek na pivo, položily důraznou otázku, proč rybáři hážou do polí TY ryby! Mnó, to by bylo aby sedící, stále sedící rybář zvedl zadel a odnášel rybu do pole. Nemá pro to žádný důvod. Rybář rybu chytí a doma sní nebo někomu dá, případně ji hodí zpět. Nikdy neodnáší ryby do přilehlých polí, leda by vypil moc Redbulu. O těch volavkách to vím přesně ale jsou tu ještě kormoráni a ty teprve pozoruji.Ti ptáci za to nemůžou, jdou za potravou a taky se asi volavky nudí a míčky se jim házet nedají.

      1. Matyldo!!! (rofl)
       Jenny, věřím, žes o těch míčcích pro znuděné volavky aspoň přemýšlela (inlove)

   2. Člověče, zatím jsem byla rychlejší a viděla ji dřív. A nevím proč, asi tři měsíce za nima neutíká, ale to je jen otázka času

    1. No, to je asi proto, že ryby už jsou vytřený. Pokud se třou kapři nebo menší ryby, bývají při hladině a to se nemusí ty ptíce namáhat, jen stojí a klofou.

     1. Vlastně i štiky jsou u hladiny akorát hore břuchom, tak je to baví, takže ta bílá je taky dobře vidět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN