HOST DEDENÍKU – Tora: Vyloveno z drabblat (1)

Logo_Tora_drabbleNěkterá témata, která si v rámci měsíce dubna na nás pořadatelky vymýšlejí, jsou pěkně zapeklitá.  Nejzapeklitější bývají většinou bonusy, kde je zadání tématu okořeněno ještě i formou, v jaké se mají zpracovat.

 

Výběr, který vám dnes předložím, jsou kousky, nad kterými jsem chvílemi i zoufala – opravdu jsem zezačátku vůbec nevěděla, jak téma uchopit, jestli vůbec na takový námět lze něco s kočkami vymyslet. Jak vidno, lze všechno. A postupem doby jsem zjistila, že čím šílenější téma, tím víc se bavím a čím šílenější výsledek, tím víc čtenáře zaujal.

Stoslůvka jsou vybrána průřezově, ze tří ročníků, kterých jsem se zúčastnila. Drabble jsou uváděna včetně závěrečných poznámek – tak, jak byla napsána.

Z prvního ročníku jsem vybrala téma, na které jsem třeštila oči drahnou chvíli a vůbec netušila, co si pod ním představit. Takže nakonec mi vypomohla Sofie a její večerní pohádka pro koťata.

 

Téma: Punková nutrie
Název: Jak na zlobivá koťata

„Koukejte už zalézt do toho pelíšku!“ pravila rázně kočičí máma Sofie.
„Pohádkůůů, pohádkůů,“ překřikovala koťata jedno druhé.
„Jste tu všichni? Tak poslouchejte: Pro zlobivý děti si chodí čerti. Ale pro zlobivý koťata chodí nutrie. Ale není to lecjaká nutrie, je to punková nutrie! Má velkou fousatou hubu a z ní čouhají dva obrovský oranžový zuby. V uchu má kus drátěnýho plotu, na zádech zelenej pruh ze žabince. Věčně je v rauši, protože si dává mletou vrbu, a miluje rachot. Proto musí kočičky našlapovat potichoučku a hlavně vůbec nesmí chodit k řece, jasný?“
Tu noc se koťata od mámy ani nehnula.

 

 

Druhý ročník byl na ošemetná témata velmi bohatý, a to hned od začátku. Tak co byste řekli třeba na toto? My v hotelu jsme si ho vyložili hodně po svém a přiznám se, že jsem na konečný výsledek byla opravdu pyšná.

 

Téma: Duch jazyka
Název: Smutný osud

„Uzený, s bramborem a omáčkou!“
„Óóóóch,“ ozvaly se šustivé hlasy.
„Vařený, rajská a knedlík!“
„Áááách,“ zašuměly koruny stromů.
„V trojobale, americké brambory, česnekový dip!“
„Ouououou,“ zasténalo v travinách.
„Uzený, jemná cizrnová kaše s vůní rozmarýnu a česneku!“
„Ólalala,“ zazpívaly vlny na řece.
„A co ty?“ obrátili se na posledního.
„Nakrájený na kousky…“ soukal ze sebe stydlivě.
„A dál?“ dotíraly hlasy.
„Naložený do misky…“ lezlo z něj jak z chlupaté deky.
„Fíhaaaaa, to zní dobře,“ zaznělo v okolí.
„A pak mě sežraly kočky,“ dokončil svou story smutný hlas.
Duchové hovězích jazyků na sebe pohlédli a rozesmáli se, až se jatka otřásala.

 

Když na mně vykoukl bonus, jehož téma znělo „Pravda je rodu ženského, protože je víc krásná, než praktická“, a v zadání jsem se dočetla, že by to měl být muzikál, šly na mě mrákoty. Zpracování formou scénáře, tedy i s režijními poznámkami, musí z něj být poznat, že se tam zpívá a možná i tančí. A to vše v dvojdrabbleti, neboli ve dvou stovkách slov. Uf. První večer jsem to vzdala. Jenže přes noc se mi vše rozleželo v hlavě a řekla jsem si – chtějí muzikál? Dostanou ho. Z mého muzikálu Kočky za sklem je sice napsaná jen tato jedna scéna, ale kdybych ho jednou dopsala, ó jé, to by byl trhák! 🙂

 

 

Téma: Pravda je rodu ženského, protože je víc krásná, než praktická – bonus, muzikál
Název: Kočky za sklem


Přichází Princezna, klopí hlavu.
„Strach mám o lid můj kočičí, ten den se blíží, dozajista přijde!“
Kolem proběhne Mladíček, následovaný Zrzavým.
„Ještě si hrajte, ještě se bavte, dokud můžete!“
Dojde k lůžku, kde leží Stařec. Ladně usedne vedle. Upře na Starce svůj zrak.
Začne zpívat árii, během které na scénu postupně vcházejí další – Mladíček, Zrzavý, přiblíží se i Černý. Ke konci árie všichni tančí kolem Starcova pelíšku.

„My žijem s nimi z čisté lásky
a dožít máme se zas běd
rozmarem jejich bez nadsázky
kožich nám budou děravět
ač vám to je či není divné
už to tak chodí drahně let
po pravdě je to prapodivné
to bychom mohli vyprávět.

To jednou ráno vrznou dveře
chlap jako hora stojí v nich
ty jeho ruce ty jsou všude
nelze se před tím zachránit.
Oči i zuby prohlídne nám
kdyby to bylo jenom to
bez dlouhých řečí auvaj auvajs
přiletí potom pigáro.

Pomalu dotančí. Rozesadí se kolem Starcova lože.
Stařec se zvedne:

„Vězte! Tímto každoročním rituálem stvrzují lidé i kočky, že i další rok budou neochvějně stát při sobě. Lidé budou kočkám poskytovat domov, kočky budou lidem domov tvořit.
Taková je pravda a tak to budiž navěky!“

Padá opona. Závěr třetí části.

 

Závěrečná poznámka: 

Osoby a obsazení:
Princezna – Rozárka
Mladíček – Barbucha
Zrzavý – Tobiáš
Černý – Jája
Stařec – Čeněk

Úryvek z připravovaného kočičího mňauzikálu Kočky za sklem.
Autor libreta: domácí.
Nápěv písně z třetí části: prozatím není složen originál, lze broukat na melodii písně Milenci v texaskách z muzikálu Starci na chmelu.
Technická poznámka: pigáro = každoroční očkování.

 

 

Do třetího, letošního ročníku, se mi hodně pletli naši dva stařešinové, kteří mají v naší kuchyni poměrně luxusní kočičí domov důchodců. Moc ráda je pozoruji a moc ráda vidím, jak se bývalí venkovští kocouři změnili v domácí mazlíky, kteří jsou rádi za teplý pelíšek a střechu nad hlavou. A tak když přišlo téma, s kterým jsem si nějak moc nevěděla rady, pomohli mi rádi oni dva.

 

Téma: Prosím vás, pane, pošlete mě až na konec světa!
Název: Světoběžník

„Hele, stačí, aby domácí řekl, a půjdu třeba na kraj světa. Já jsem totiž prochodil kde co, dokážu dojít kamkoliv, abys věděl!“
„Fakt, Silvere? To jsi byl i za řekou?“
„Jasně, Jájo. Dokonce až v lese!“

„Tak pánové, musím kuchyň vytřít, sypejte na chvíli na dvůr, slunce svítí, běžte si vyvětrat kožichy!“
„Na dvůr? Vždyť misky jsou tady! A teplá dlažba taky!“
„No tak, Silvere, přece tě nebudu ven nosit… jak podlaha uschne, tak zas přijdeš, utíkej, ta chvilka na čerstvém vzduchu tě nezabije!“
„Nezabije… co když se ta kuchyň ztratí? Někdo by ji měl radši hlídat! Hlásím se dobrovolně!“

 

Závěrečná poznámka: 

Nutno dodat, že Silver, patnáct až dvacet let starý čistě venkovní kocour, kterého jsme potkávali po celém městečku i jeho okolí, zaparkoval kolem vánoc pod stolem v naší kuchyni a od té doby, pokud nemusel – viz výše – z kuchyně nevyšel. Nanejvýš dojde tak ke dveřím, zkoukne počasí a opět se vrátí. Misky, teplo a bezpečí vyhrálo nad toulavým srdcem. Asi k tomu přispěly i bolavé klouby, ale Silver se nového domova prostě nemůže nabažit.
Ale na Jáju se stejně vytahuje pořád.

 

 

A máme tu poslední vypečené téma. Po jeho přečtení jsem také jen polkla a padly na mě chmury. Rum? Co s kočkami a rumem, proboha? Nicméně… vzpomínka zasvítila, no a pro jednou byly kočky holt víceméně jen pozorovatelé, nikoliv hybatelé děje.

 

 

Téma: Pláčí námořníci rum?
Název: Jen tak si trochu šplouchnout (aneb na rumové vlně)

„Nejlepší je ten s plachetnicí,“ tvrdil domácí. „Námořníci prej jinej nepijou!“
„Ale tenhle plachetnici má!“ zvedl flašku kamarád.
„Jenže špatnou! Takhle vypadá správná plachetnice!“ Domácí se vyštrachal na židli a začal šmátrat rukou po lednici.
Čenda, sedící na lince, to viděl nejlíp.
Domácí nahmatal tu ohromnou flašku. Shodil si ji na hlavu. Pak ho ještě praštila do nohy a těsně nad zemí byla zachycena kamarádem.
Pětilitrovka rumu šplouchla, vyrazila lehce nasazený špunt a uronila na zem jednu velkou slzu.
Ti dva málem brečeli taky, ale nechtěli si ředit ten rum.

A koho vyhodili prvního? Nás!
Prý si to slížou sami!

 

Toto sice v poznámce nebylo, ale padaly na to dotazy v komentářích, tak raději vyjasním okamžitě. Ne, nejsme domácnost alkoholiků a běžně si opravdu rum v pětilitrových lahvích nekupujeme. Toto byl dárek, který jsem dostala, když jsem se stěhovala z jednoho nejmenovaného jihočeského města, které je proslaveno výrobou rumu s plachetnicí. A na té lednici stála opravdu docela dlouho. Ale už nestojí. Víte, on se rum strašně rychle vypařuje…

 

Aktualizováno: 14.12.2019 — 23:32

63 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Toro, u tvých drabblíků nelze neobdivovovat (kromě jiného ovšem) hlavně dvě věci: věrnost Hotelu u devíti koček a umění uchopit a zpracovat všechna ta vypečená témata.

  (Vím, o čem mluvím. Letos jsem se taky vetřela do DMD, ale nezvládla jsem ani polovinu témat.U těch zbylých bylo tak půl na půl, že nebyla nálada a že nebyl nápad. Proto znovu můj hlubokoslon před uměním najít nápad na zpracování.)

  1. Milá MaRi, už kolikrát jsem si říkala, že už bych toho měla nechat, že se budu jen opakovat, a kdoví jestli vůbec něco napíšu. Ale pak mi to nedá, prostě je to taková moje osobní výzva, že to prostě nějak s tím tématem dokážu zkoulet. Uvidíme, jak dlouho to ještě půjde :).

 2. Toro je to nádherné! „Duch jazyka“ mi nakonec přivodil lehké slintání a vzpomínku na jazyk v čínské omáčce, hned bych si ho vařila. A ostatní kočičí témata jsou prostě úžasná. A moc díky za staroušky. Určitě jsou oba šťastní ve svém domově do konce života a vůbec se nedivím, že nechtějí větrat kožichy na dvoře ani na chvilku, aby jim kuchyň někdo neukradl.

  1. Díky 🙂 a k staříkům – zrovna na ně koukám, leží ve dveřích a větraj si kožuchy. Zabrali nejoblíbenější místo v domácnosti, vstupní dveře – vidí ven a přitom maj „zadek“ v bezpečí doma.

   1. Hihi Toro, na „zadek v bezpečí“ byla expert Dixie 🙂 Jen v tom bezpečí nechávala celý, nebo alespoň kousek ocásku, kdyby se náhodou rozhodla vrátit dovnitř (protože venku prší, moc fouká,slyší nějaké hlasy). Někdy jsem jí musela ven mírně popostrčit, protože zatím ce se princeznička rozmýšlala do domů létaly mouchy. Jinak přeji staříkům ještě další spokojené roky k těm už tak úžasným !!!

 3. Toro, to jsou krásné miniaturky, které je radost číst! Obdivuji tvé nápady a fantazii! Zajímalo by mě, jestli si každý účastník DMD musí zvolit svůj fandom nebo je to dobrovolná záležitost (ptám se čistě teoreticky, ne že bych se chtěla účastnit – probůh, to ne!! Když vidím, jaká taky mohou být témata…. (chuckle) ).

  1. díky 🙂 ano, fandom musí být zvolený, ale není pravidlo, že musí být psáno do jednoho fandomu. Existují jich desítky, možná stovky. Lze vybírat. Například fandomy různých knih, filmů – nejznámější je asi Harry Potter, nebo třeba Star Trek, nebo jakýkoliv film. Nebo Historie, či Realita – tam se dá schovat běžný život, například. Nebo, pokud autor ví, že bude psát něco svého, tak název svého příběhu nebo si vymyslí název pro svůj svět, jako já mám Hotel U devíti koček… A každé drabble je možno psát z jiného fandomu, klidně třicet drabblí, třicet různých fandomů. Vůbec to není svázané, opravdu ne. Možnosti jsou veliké.

 4. Toro, pěkné, obdivuju, v životě bych nic takového nevyplodila, natož narychlo podle zadání.

  1. 🙂 díky, jak jsem psala níž, každý umíme něco jiného. Jsem moc ráda, že se líbilo.

 5. Jo a Dede, zapomněla jsem dodat, že jsem si ráda přečetla, že léčba na psí holky zabírá.

  Trochu O.T, když už u psů. Máme tu vedra, včera bylo +35 a vlhkost take hrůza. Takže musím denně odpoledne zalévat záhony. Na tom u našeho domu už mám nádherné papriky, spoustu žlutých a už i několik zelených. Na záhoně vedlejšího domu mám jen papriky zelené. Krásně kvetou, ale žádné papriky jsem tam ještě nenašla. Ale vím, že na tomhle záhoně je úrody vždy poději, tak to mě uklidňovalo, že musím čekat. No a včera odp. , když jsme se vrátili z procházky s Trixie, rozmotala jsem hadici a šla zalévattam. Trixie se kolem mne motá, tak jsem se ji „zeptala“, zda si chce „zaskákat s vodou“ a namířila proud vody na ni. No tentokrát nechtěla, dále mě upřeně pozorovala. Jak jsem se s hadicí trochu pootočila, Trixie se z druhé strany přikradla ke keříkům paprik, čumák prostrčila drátěným kornoutem kolem keříku. Zpod listu chňapsla menší papriku do pusy, trhla a už s ní pelášila do chláku pod strom !!! Tak teď už vím, proč jsem tam zatím žádnou paprika nenašla, 🙂 A bylo jasné, že Trixie věděla, že to nemá dělat, prostě nechtěla, abych ji přištihla při lupu. Fakt jsem se jí musela chechtat. Loni jsme záhon obehnali pletivem právě z tohoto důvodu, letos jsme mysleli, že kornouty kolem keříků stačí – nestačí, budeme muset zase oplotit 🙂

 6. Milá Toro, to je prostě úžasné !!!! Všechna drabblata jsou bezvadná, ale kdybych „na skřipci“ musela vybrat to NEJ, tak – stejně jako mnoho jiných – by to byl Duch jazyka 🙂 Začala jsem číst, jsem jaksi ztracená, ale čtu dál, čekám, jak to bude pokračovat. Věty „„A co ty?“ obrátili se na posledního. „Nakrájený na kousky…“ soukal ze sebe stydlivě“…no ty mi take moc neobjasnily 🙂 ALE pak ten konec, prostě geniální !!! Hned jsem si to celé přečetla znovu, když už jsem tedy věděla, že áno:)

  Tvůj (báječný) článek na NP jsem četla se zpožděním, tak už jsem neragovala. Ale už tam jsem přemýšlela co znamená Fandom. Pro mne nové slovo, ale nechtěla jsem ho hledat. Jak se teď do češtiny dostávají anglická slova, snažím se často z toho počeštění vyluštit „original“. Už jsem myslím ptala, že mi chvilku trvalo co je „ajťák“, a o víkendu ta „klimoška“ mě taky hned netrkla. Takže jsem se domyslela, že Fandom, bude nějaké doména fanoušků (něčeho). A teď jsem se schválně jukla na net a odhadla jsem správně…citace z Wikipedie „Fandom is a term used to refer to a subculture composed of fans characterized by a feeling of empathy and camaraderie with others who share a common interest“… U vás tedy jen s tím rozdílem, že každý „drabblák“ má svůj vlastní fandom. A ty máš kočičí (a YGA bude mít rodinný!)a já se nestačím divit, jak jsi svému fandomu věrná a fakt je každé tvé „zapeklité“ téma drabblat (a že tedy jsou) o tvých kočičích miláčcích (i v tom Duchu jayzka). (clap) (clap) (clap)

 7. Dede, díky za možnost uvést tu pár drabblíků, jsem moc ráda, že se líbily. A moc se mi líbí to pozadí tvého webu s těmi máky 🙂 fakt.
  A doufám, že ty tvoje holky chlupatý už budou brzo úplně v pořádku, jak je se zvířetem cokoliv, je to stres veliký. Držím palce.

  1. No, byli jsme zase u veta, obě holky dostaly ďobanec do kožichu (atb), ale pan doktor zatím není z Berry úplně nadšen. Je to lepší, ale dobré ne. Ptala jsem se opatrně na setkávání se psy (Setkání) a bylo mi řečeno, že ony už teď nejsou pro psy hrozbou (nákaza), ale ostatní psi, byť oficiálně zdraví, jsou hrozbou pro ně – hlavně pro Berry. Navíc tam jedeme zítra zase na injekce, tak uvidím, ale obávám se, že mě zlatá Morava zase neuvidí 🙁

   1. Dede, do soboty jsou ještě tři dny, tak uvidíš. Když měla problém Ellie, tak vet říkal, že ty záněty ve střevech jsou nebezpečné tím, že velmi rychle postihnou játra a slinivku. Ellie tenkrát dostala těch injekcí několik – ATB, nějaké spasmolytikum, od bolesti …, vodu jsme do ní nedostali dva dny, jíst chtěla až po třech dnech. Víceméně utekla hrobníkovi z lopaty, přijít až druhý den, tak bylo pozdě 🙁

   2. Jéé Dede, asi jsme psaly ve stejnou dobu, tenhle dodatek jsem si přečetla až teď. Tak dale držím palce, ať je zase brzy hej a hopsasáá.

   3. Milé Blekenvajt duo – vy teda musíte mít co jedna, to druhá – moc vám přeju, aby už nebylo třeba dělat další ďůrky do kožůšků a abyste zas mohly bez problémů běhat a baštit… a aby i panička mohla mít zas klidnější spaní.

 8. Moc pěkné, všechny, krásné počteníčko. Jednu větu si budu pamatovat napořád:
  Lidé budou kočkám poskytovat domov, kočky budou lidem domov tvořit.
  To je prostě pravda, tak to zkrátka je.

  Nejvíc jsem si užila Světoběžníka. Miluju tyhle starý, životem otřískaný kocoury, který na starý kolena přijdou na chuť domácímu pohodlíčku a plným mističkám a rukám, které hladí. Jeden takový u mě bydlel a vzpomenu si na něj každý den.

  1. 🙂 děkuji. Ano, na to, jak krátkou dobu jsou oba s námi, se nám dokázali dostat pod kůži hodně hluboko, staříci naši kočičí krásní.

 9. Tohle mistrovství a elegance, s jakou vybruslíš z těch zběsilých témat, vymyšlených buďto chorými nebo mimořádně škodolibými mozky, bych moc potřeboval.

  1. To je moc krásná poklona, děkuji za ni. Někdy to šlo lépe, někdy hůře, však víš 🙂

 10. Šiš to je paráda! Přečetla jsem jedním dechem a moc jsem se bavila. Zvlášť ty jazyky mně dostaly 😀
  Krásně píšeš, Toro, moc krásně! Já v duchu půl hodiny přemílám v hlavě i každý komentář, než ho vypustím do světa. Drabble bych nedala dohromady ani za sto let!

  1. Lído, já myslím, že zkusit to může každý :). Nemusí s tím jít ven, ale jen tak pro sebe.. nebo pro nás tady… 🙂

 11. OT – hlásání: holkám je líp, zvládly i první opatrné jídlo. Pravda, zatím „netvarují“ (ano, snažím se být decentní), Berry stále ještě trošičku přichází o krev, ale je to výrazně lepší. Odpoledne jdeme zase na veterinu, ale jsem už optimistická – děkuju za podporu:))
  Mimochodem jsem byla natolik vytrvalá, že Berry nakonec (s temným výrazem) ten iontový nápoj vypila:))

  1. To jsem ráda. Nestíhám, doteď na poradě, a před sebou spoustu úkolů a k tomu zánět nosohltanu či která potvora…
   Takže jsem jen zkoukla jak je pejskám, proletěla komentáře – moc děkuji, napíšu až přijdu z práce všem sólo. Diky moc.

    1. Ech, to mělo být pod Dediným hlásáním – nu, ale i u tebe věřím, že bude líp (chuckle)

  2. Dede, 10 dní jsem byla mimo a hned se dějí věci! Je to nákaza, nebo něco špatného do žaludku? Podle toho co píšeš jste na dobré cestě, tak pokračujte! Palce jsou v pohotovosti.

 12. Toro, skvěle jsem si bavila a musela jsem v duchu smeknout, jak sis báječně poradila s obtížnými tématy – pamatuju si, jak jsem sama bojovala s punkovou nutrií! 😀
  Líbí se mi všechna drablata, ale nejvíc mě okouzlil ten nápad s jazyky, ten je prostě geniální. Je mi jasné, že jak tě napadlo právě TO, tak už se to psalo vesele a rychle, ale ten nápad!
  A dojal mě Světoběžník (inlove)

  1. Ano, máš pravdu, nejhorší je přijít na to, jak s tím tématem naložit, pak už je to hračka :). A ano, náš světoběžník Silver… prý mu tady v okolí přezdívali Běhounek, jak pořád křížoval dědinou sem a tam. No a vidíš, najednou nejde ani za plot zahrady. A já jsem ráda, bála bych se o něj.

 13. Nádherný start do nového dne. Toro krásně umíš psát. Ať Tě kočky inspirují ještě hodně hodně dlouho.

  1. Přečetla jsem všechno ,se mnou četly Mia i Čita. Společně jsme si broukaly Milence v texaskách. Muzikál, kdyby byl dopsán, mohl by nahradit třeba i Cats a nějak by se do toho mohla vsunout i nutrie s drátem a hlavně ty oranžový žuby. Toro, díky, umíš a moc se mi Tvé psaní líbí, hlavně kočičí specializace. Nakonec i těm jazykům to vyšlo.:-)Piš, piš ,piš!! (clap)
   A níže uvedená myšlenka na roli pro Dede,to by bylo moc hezký,aspoň by nemusela hrát chlapa. (rofl)

   1. Jenny, já za to nemůžu, že pro divadlo chlapi nejsou! (wasntme) Tady je to každý pole a role uteče (chuckle)

 14. Díky, Toro, vzpomínala jsi na krásné drabblistické časy a znovu ocenila, jak jsi vybruslila z těch ošemetných témat 🙂 . Hned mám lepší den.

 15. Tedy, Toro, jsi renesanční žena!!!! Ty umíš všechno! Je dobře, že jsi se přestěhovala v náš kraj, jsme obohaceni!!!
  P.S. Mně zaujala všechna stoslůvka. Punková nutrie snad nejvíc, to jsem se nasmála, „drátěný kus plotu v uchu“ mne dostal do kolen. Máš nádhernou uměleckou fantazii. Rozvíjej ji a tvoř dál!

   1. Alex, do renesanční ženy mám opravdu daleko 🙂 a ano, tady u nás na jihu Moravy se mi líbí. Tak snad i to psaní se bude dařit aspoň tak, jak dosud.

 16. Úžasné, chtěla jsem napsat, co se mi líbilo nejvíc, ale nelze… ty jazyky, dostala jsem na ně chuť… u muzikálu jsem se musela vrátit k písni a opravdu jsem si ji přebroukala… světoběžník, hmmm jak já mu rozumím… rum tedy nemusím, ale nic naplat, rumíček lékařský by neměl chybět v žádné domácnosti… jo a dokud bude u řeky tahle děsná nutrie, tak tam ani nepáchnu, i když nejsem žádný koťě.

  1. Udělala jsi mi svým komentářem velkou radost, Olčavo. Tak by to mělo být, proto jsou tyhle kousky psány.

 17. Jedním slovem – nádhera. Punkovou nutrii si ještě pamatuju, a se Silverem až na kraj světa mne skoro slzička ukápla, ale nejvíce mne nadchl muzikál. Já hlasuju proto, abys ho dopsala … i když mne napadá, že bych asi sáhla po melodramatu, protože uvedená píseň si říká spíš o procítěný přednes, podložený ponurou hudbou, u Starcových slov přecházející do kresčenda (rofl) . Jo – klidně bys ho mohla nabídnout nějaké věhlasné divadelní společnosti – třebas té od Dede (chuckle) … to by bylo podíváníčko!

    1. To sice jo, ale jak jsem to vypozorovala z minulé hry, bude ráda, když jí přidělí alespoň Zrzavce – protože minule se velice dobře etablovala v roli dědečka, tak aby to nakonec nebyl Stařec (rofl)

     1. ajajaj. To je velký úkol, Ygo, to fakt nevím, jak se toho zhostím. No, uvidíme, co bude příští rok za zadání 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN