BTW: Nerozbitný!

BTW_dé_logoTen titulek mě zaujal: nerozbitný telefon se špičkovou výbavou! Vážně nerozbitný? S internetem? Jak to poslední roky nedělám, tak tentokrát jsem si na ten článek klikla. Technické specifikace jsem pominula, protože mě fascinoval jiný detail – ten telefon je vyráběn v pouštní kamufláži!

 

Myšlenky se mi okamžitě rozjely po nečekané koleji. Přemýšlela jsem totiž nad tím, kdo asi nejvíc potřebuje nerozbitný telefon nabízený výrobcem na normálním trhu – čti, nikoliv na armádní zakázku?

Tak určitě takoví, jako jsem já. Lidé, kteří nosí telefon neustále s sebou, většinou po kapsách a každou chvíli jim někde vypadne. Navíc já jsem prakticky denně v lese, takže škála prostředí, kam může můj telefon spadnout, je opravdu rozmanitá. Víte, kolikrát a kam mi už ten můj chudák mobil vypadnul?

Když Marek tuhle viděl na dvou místech rozkřáplý ochranný kryt, jen zavrtěl hlavou – co s tím ubožákem proboha děláš? Inu, používám ho! Zatím funguje. Obvykle se po pádu rozletí na tři kusy: mobil vypadne z krytu a navíc ztratí baterii. Já potom najdu někde v jehličí všechny součásti, složím je a on zase poslušně naskočí. Zatím.

Eh a to ještě pomíjím chvíle, kdy hledám mobil zapadlý někde v autě. Ten prevít se umí trefit do každé škvíry! Kolikrát jsem už propátrávala všechen ten členitý terén pod předními sedadly! Jo a jednou mi vypadnul z kapsy výcvikové vesty rovnou do motoru – to, když jsem dolévala vodu do ostřikovačů a suchý zip na horní kapse už fakt není, co býval… Ale ano, vytáhla jsem ho a byl jen špinavý.

Další velmi širokou skupinou potenciálních uživatelů jsou rodiče malých dětí. Jejich mobily nejen padají kdykoliv rodiči vláčejícímu dítko a tisíc jeho propriet prostě chybí další chapadlo, ale musejí vzdorovat i neomylně ničivým ručičkám nejmladších telefonistů. Do takových přístrojů je dloubáno, tlučeno, jsou olizovány a patlány dětskými pochutinami. Víte, jak děsně na všem drží zaschlá miminkovská instantní kaše?

Rodiče ocení i další prvky bezpečnostní výbavy – například softwarové zabezpečení přístupu k aplikacím a datům. Heslo pokud možno už ve spořiči displeje, protože dnešní generace dětí má šikovné ruce a než se otočíte, tam vám buď vymažou nějakou aplikaci, nebo volají vašemu šéfovi. Pamatuju si, jak si Andy po jednom z Patrikovo nesčetných průniků do softwarových hlubin mobilu přístroj skutečně zahesloval. I chodil pak dvou a půlletý pacholík s nedobytným přístrojem a hlasitě žadonil: „Tatínku, dej tam heslo!“

Takže pokud bych já mohla výrobci nerozbitných telefonů poradit, tak vychytávka s pouštní kamufláží sice může být zajímavým marketinkovým tahem, ale zrovna tak by na obalu mohl být Mickey Mouse, některý ze superhrdinů, kytičky nebo módní proužky s puntíky. Lidí, kteří potřebují odolný telefon, je totiž mnohem, mnohem víc než vojáků!:))

 

A dnes se ptám úplně jednoduše: Užili byste takový telefon? A mimochodem… co svému telefonu obvykle provádíte vy?:))

Aktualizováno: 29.5.2016 — 22:55

75 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. OT – hlásání
  Holky chodí po Domě a snaží se ze mě vyrazit jídlo. Byly by až dojemně přesvědčivé, kdybych si nevzpomněla na Berryino krvavé praktiky 😛 , takže jsem pro dnešní večer neoblomná a dostaly jen probiotickou léčivou pastu.
  Navíc mají v misce s vodou iontový nápoj, na který se tváří, že je to cyankáli s brokolicí dohromady. Chjo, kozy jedny, nevědí, co je pro ně dobré. Já jim nakonec tu vodu dám, ale jestli budou zatvrzelé, dostanou – tedy hlavně Berry, ten roztok do tlamy stříkačkou… (wasntme)

  1. Milá Dede , ani nevíš jak mi spadl kámen ze srdce. Moc jsem se o ně bála. Držím dál všechny tlapky, jen ať jsou v pořádku. (h)

  2. Držíme palce, packy a drápky pro Yin a Yang!!! (y) (y) (y) (y) Tlamičky zoufalé, hladové. Jejich skutečnost se z ničehož nic roztříštila a ony nechápou proč a co že se to stalo.

  3. Uf. Tak to čtu až teď, ale pro jistotu chytám palce a nebudu ještě pár dní pouštět. Podrbej za mne hladem trápené vlčky.

 2. Tak nejprve Dede – držím dále palce psím holkám, naštěstí jsem se tu dočetla už i zprávu, jak jste u veta pořídily.

  Mobil jsme zatím nerozbili a to hlavně proto, že ho používáme jen minimálně. Pořídili jsme si ho výhradně na použití v nouzi. Zase s tolika lidmi nekomunikujeme, aby nám na to nestačila pevná linka. Mobil máme s sebou v autě, při jízdě, já ho mám v kabelce když jedu z domu a manžel ho nosí v ruksaku, když je venku se Sadie. Máme jen jeden a jeho číslo znají jen asi 3 lidi, kterým jsme ho dali s upozorněním, že jistěji se nás dovolají na pevnou linku.

  Včera večer jsem si krásně početla u drabblat, děkuji za pochvalu u toho mého, včak ty vaše také byly bezva.

  A takové O.T. Včera se tu debatovalo o klimatizaci. A vzpomněla jsem si na jeden fígl, který v horku používám na rychlé celkové ochlazení těla. Třeba, když přijdu z venku a je mi takový hic, že ani chládek v domě mi v ten moment nestačí. Tak se postavím „úhlem“ (na ciferníku ,tak 2 hod.) před otevřené dveře tak, aby se otevíraly směrem ke mně. A pak si dveře přehazuji (jako si s nimi pinkám) z jedné ruky do druhé na co největší vzdálenost (rozpětí rukou). Dveře lítají v pantech sem a tam a já stojím v jejich „průvanu“ tak, aby mi ten větříček, co si vyrábím co nejvíce zasáhl celé tělo a dělám to tak dlouho, dokud se neschladím. Zkuste to, pomáhá to.

  1. Já zase ponořím ruce až po lokty do chladné vody a snažím se setrvat, dokud se schlazovaná krev neroznese po těle. To jsem dělávala v práci, tam by mi ty lítací dveře neprošly 😉 .
   Maričko, díky za avizo o zprávě o AriBerry, nějak jsem to přehlédla (fubar) a už jsem chtěla Dede honit, jak to dopadlo.
   Dede, to bude dobré, u těch střevních zánětů je dobře jít včas a nečekat.

  2. Maričko, to chlazení dveřmi musí fungovat, vůbec, když je člověk zpocený, si myslím 🙂 Mimochodem se mi moc líbí tvůj popis celé akce – brilantní 😀

  3. není nad to,mít doma čerstvou mátu a popíjet ji a dát si ji i do květináče..i ta vůně „ochlazuje“…stačí pohladit listy…

   1. Sharko, nám se na zahradě množí mata jako diva. Z části udělám med, ostatní rvu po trsech ven. Vůně máty je cítit na metry „od zdroje“, celá provoněná jdu do domu…a je mi stejně horko:) Prostě na zdejší vedra tohle chlazení nestačí. Ale vůně je to krásná. Co jsme teď ve vedrech vyměnili před večeří becherovku za chladící „Gin&Tonic“, k plátku citronu si přidávám ještě lísteček či dva právě čerstvé máty, takže ji i „popíjím“ 🙂

    1. na naše vedra to pomáhá….ale dej si trsík do květináče a postav někde v místnosti… co já bych dala za tvoji mátu Maričko. Jednou mi dovezl kamarád tu prérijní,sušenou..z nějaké indiánské rezervace, to bylo něco,kam se ty šlechtěný druhy hrabou…

     já mám letos dva metrový truhliky, v nich klasickou mátu,citronovou a čokoládovou mátu..voní to úžasně….a to je ještě nizoučká….

 3. Elegantně černá, ne vlastně matně antracitová barva, to je hrob mého mobilu! Já bych potřebovala ve svítící růžové nebo žluté, abych jej uviděla právě v těch škvírách v autě. Ale mám kamarádku, jmenuje se Pitrýsek a ta mi (a nejenom mě) ušila do Podmitrova dárek, takovou jednoduchou kapsu ze světlé rifloviny. Je ozdobená ruční křížkovou výšivkou a světe div se, můj mobil do té kapsy padne jako pr*el na hrnec, světle modrá je nádherně všude vidět a riflovina i trošku chrání před rozletěním se na tři kusy. Navíc s takovým neotřelým pouzdrem na mobil, honím vodu. Jen si ho musím přeprat, proto nemohu nafotit.
  Díííky Pitrýsku (h) !

  1. Alex, i to je jeden z důvodů, proč je pouzdro na mém telefonu zářivě světle zelené 😀 Tedy ta zářivost je teď už kapku ušmudlaná, ale účel to pořád plní 🙂

 4. Jo a co se týče telefonů – bráním se bráním chytrému mobilu seč to jde, ale minulý týden jsem i já uznala, že asi to bude nutné. Jsem antitechnický talent, nemáte někdo tip na mobil, který budu mít ráda?

   1. Google nexus. Zatím jsem byla vždycky opravdu spokojená s google telefony, teď mám už 20 měsíců nexus 5 , a tablet mám nexus 7, rok bez problémů. hlavně nejsou tak drahé jako samsung a přitom mají stejné vybavení.

    1. Nexus je pro začátečníka nebezpečný. Může přijít nepovedená aktualizace a telefon se zaseká. Je to fakt testovací platforma.

   2. Děkuji mnohokráte, ono to má klábosnici, to by se mi líbilo. Bohužel se to asi líbí více lidem…

  1. Inko, neboj se toho – to je prostě malej počítač, z které jde i telefonovat (pokud nejsi u nás na vsi – ale to nemá s telefonem nic společného:)) Takže se to ovládá hodně intuitivně.
   Já mám teď tu microsoftí Lumii a je to fajn, perfektně se mi to spárovalo s počítačem (pošta, kalendář) a to, co od toho chci, na tom funguje. Zatím 😛

   1. google má nový telefon tento podzim, vypadá skvěle, všechny části hardware jsou vyměnitelné a všeliké další vymoženosti, až budu kupovat nový mobil, určitě první zvážím tenhle. ale můj současný google nexus má sice 20 měsíců, ale je úplně bez problémů, tak to spolu snad ještě rok vydržíme.

     1. No vypadá jak placatá Rubikova kostka (rofl) – vůbec nechápu, proč to tam furt přehazuje (ovšem je možné, že je k tomu komentář, já mám vypnutý zvuk, abych nerušila zbytek domu – avšak, je-li engliš, stejak bych nerozuměla (headbang) ).

 5. Telefon jen na tři části? 😉 Měla jsem nějakou Nokii s výměnnými kryty (asi 3510), když se zadařilo sbírala jsem přední kryt, zadní kryt, tělo, baterii a silikonovou klávesnici. Nejlepší majstrštyk byl, když mi tento telefon upadl v přízemí na dlažbu a odskákal po dlážděných schodech do sklepa, a … zůstal pohromadě. Je funkční dodnes, jen leží ve skříni pro případ náhlého úmrtí jiného telefonu.

  1. Tohle dokázal můj Sony Ericsson. Div jsem po podlaze nesbíral i jednotlivá písmenka 😀

 6. Můj úplně první telefon, Nokia 3310, jsem používala přes 10 let. Vydržel leccos a stále je funkční.
  Jen jsem pak od MLP dostala něco asi o 20 generací modernějšího – Samsung, dotykový, ani nevím jaký (blush) Taky se po pádu rozpadá na 3 díly, složím a jedeme dál. Telefonuje, píše, budí, a navíc proti té Nokii si při uspávání mláďat můžu číst Dedeník a Zvířetník 😉
  Odolává technickým pokusům starší dcery (co se stane, když ťupnu tohle?) i oslintávání mladšího syna. Slouží čtvrtým rokem a doufám, že ještě chvíli vydrží, fakt nerada a těžko si zvykám na novou techniku 😀

 7. Ten „pouštní“ telefon je můj telefon v odolné edici pro operátora AT&T v USA. Další výjimkou je Motorola X force, která má extrémně odolný displej co vydrží většinu běžných pádů. Dnes je ale spíš móda odolných pouzder a to odolných, že skutečně nezničitelných (doporučuji hledat „Panzer case“ nebo kryty Spiegel) případně pouzdra třeba pro potápěče. Problém takového pouzdra je jasný. Telefon to nafouknout do všech směrů. I maličký iPhone 5s/SE vypadá s tím pouzdrem jak gumový granát. Blbé je, že se s tím musí při nákupu telefonu počítat. Takže když v obchodě je telefon perfektně ovladatelný, tak po navléknutí do čehokoliv co má vydržet pád najednou zjistíte, že jednou rukou že nezmůžete nic.

 8. OT – kdyby byl paleček… Berry se v pátek večer neudělalo dobře (zvracela a měla průjem, podle mě i teplotu, jen jsem se v jejím stavu neodvážila použít teploměr:)) a poté, co to vypadalo, že se to přes víkend s dietou a smectou zlepšuje, se to zase hodně zhoršilo. Navíc to vypadá, že to chytla i Ari – na jednu jdeme k veterináři, tak doufám, že to nějak zastavíme.

    1. Když šla Berry z mojí pracovny, tak to nezvládla a krev byla na podlaze a u schodů i na stěně. Kruci. Už čekáme u veterináře.

   1. Tak jsme zpátky, vypadá to na bakteriálně zkomplikovanou virózu. Dostaly lék na zánět střev a obě atb. Trochu jsme váhali, co s Ari, když ta na tom zatím zle není, ale pak jsme se rozhodli, že to nemusí dojít až do zlého, tak je dostala taky.
    Ono je těžké je držet tak, aby se nenakazily – i když mají misky oddělené, tak si olizují čenichy… a venčí se na stejných místech a tak. Teď jim musím rozpustit do vody ionty a zítra touhle dobou máme být zase nastoupené na veterině.
    Tak doufám, že to všechno zabere a děkuju za palce 🙂

    1. Zánět střev si pořídila kdysi i Brooke – šla z ní černá krev a vypadalo to fakt strašidelně. Po nasazení léků se jí viditelně ulevilo a byla brzo OK … tak doufám, že dívky budou taky v pořádku.

    2. Dede, stejně by si záviděly dietu 😉 . Už jsem si to užila s Airou, kupodivu zbytek smečky dobrý. A před dvěma lety s Ellie, ale to vypadalo jako otrava – průjem, krev ve stolici, zvracela pěnu a nakonec ani nechtěla chodit. Do normálu se dostala asi za týden, vyvařovali jsme kuřátka, mrkvičku, rýži, vločky…

 9. Mám úplně normální klávesovou Nokii, v měkčeném obalu, nosím v něm ještě spoustu věcí, takže když spadne, spadne jak v peřince. Proto padá, když ji držím v ruce. Koukám na ty tři díly na podlaze a syčím: „Rozborka by ti šla, kdy se naučíš sborku?“
  A složím ji a je dobře.

  Zatím se vyhýbám mobilům s dotykovým displeyem. Mimo jiné proto, že se nedá odblokovat v rukavicích. Kolega přijímal hovor, když měl na obou rukou latexové rukavice, které nemohl zrovna sundat. Dalo mi hodně práce zachovat vážnost, když vyklepával heslo nosem…

  1. Taky tři kusy? 😀 Inu rozborka jim, prevítům, jde velmi snadno, sborka zůstává na nás 😛
   Ad ovládání mobilu v rukavicích – minulé Vánoce jsem dostala armádní rukavice a ty mají na koncích prstů jakousi hmotu, díky které ten telefon jde ovládat – jen nevím, jestli mají v armyshopu i rukavice do laboratoří:)))

 10. No, mám dotykáš Samsung a radši na něm mám gumový ochranný obal a fólii na displeji. Protože u telefonování často něco dělám. Taky jsem u něj už jednou spadla z kola 🙂

   1. Nepsala jsem esemesku- jen jsem zaujatě telefonovala a málem přejela vlastní dům- tak jsem rychle zabrzdila volnou rukou. Přední brzdou…

 11. Já mám dotykáč Samsung a občas mi chybí trpělivost. Mlátím prstem do displeje. Někdy je tak pomalý. A také mi už spadnul, ale přežil.
  Zlatá stará Nokie.
  Na stará kolena skončím u Aligátor Senior.

  1. ten má máti a když jí to občas čistím od zpráv atd..uvažuju nad tím, že to je dobrej mobil a že by mi stačil 😀

   1. Samsung má v prodeji snad 100 typů mobilů od těch co překonání i notebook po výkon kalkulačky 😀

  2. Můj starý samsung dotáhl pomalost tak daleko, že když jsem chtěla volat, tak se tak dlouho nic nedělo, že jsem telefon strčila zpátky do kapsy a pak najednou na mě někdo z kapsy volal! (wasntme) On si to šrotoval tak dlouho, že se hovor spojil po skoro pěti minutách… (fubar)

  3. Ten Aligátor jsme kdysi koupili babičce a po roce jsme ho téměř nepoužitý prodávali dál. Babičce totiž přišla daleko logičtější na ovládání dědova Nokia 3310, tak jsme jí sehnali stejnou – a používá ji dodnes.

 12. Cheche – se směju. Ne mobilům, ale tomu, že mi při přečtení titulku okamžitě vyskočila věta „A skláři nebudou mít co žrát!“ … ano, ano – nedostižné Pelíšky a vánoční pohoda s nerozbitnými skleničkami (rofl) .

 13. mám svůj třetí mobil..první alcatel už dosloužil,ale není rozbitý, dovolat s ez něj dá,jen je veliký a těžký…druhou 3110 mi ukradli (za tou pláču) a teď mám dual Nokii a jsme spokojená, Firemních jsem vystřídala více, vyklapávací véčko Nokii, vysouvací Nokii a Erickson..díky mojí dualní,mám teď jen jeden telefon a je mi fajn….

  1. Měla jsem hodně telefonů, hlavně v době, kdy jsem je ještě testovala v IDG a na některé ráda vzpomínám. Potíž je v tom, že co jsem si zvykla používat chytrý telefon tak zpátky jít nechci – a ty chytré jsou většinou nudné a velké (wasntme)

  1. Našla jsem to. Potopit se může 1 m na 30 minut a spadnout z výšky 1,8 m aniž se poškodí. (flex)

   1. To si zkusím zapamatovat, až budou chtít mobil chlapečci. Kolikrát že může spadnout z těch metr osmdesáti? (wasntme)

     1. Mobil CAT je celý obalený gumovým pouzdrem, takže asi vydrží těch pádů víc. (wait) Kupodivu není ani tak těžký jak jsem se obávala.

      1. záleží jak spadne a na co…ve finále ti řeknou mechanicky poškozeno a máš po záruce….

       1. Já telefony moc nepouštím a když tak jenom do psí misky s vodou. (rolf) Teď nosím mobil v pouzdře zavěšený na krku. Ale co mám CAT neupadl mi ani jednou. 😀

        1. Ne, ale teď jsem pro firmu 3 reklamace řešila…a co si myslíš, že jsem se dozvěděla 😀

 14. Mě sice mobil občas upadne., ale ničitel mobilů je a byl náš Kuba. Že mu padají odkudkoli kamkoli, to při jeho aktivitách není divu, takže leta jsme měli zásobu vyřazených telefonů od nás z práce a Kuba si nemusel dělat výčitky. Zásoby došly a chlapeček začal pomalu dávat na telefon pozor, protože pokud ho nezničil, někde ho nechal a stálo ho to dost peněz. A protože jsem byla matka herodeska, při odchodu na střední školu obdržely děti vlastní účet a měsíční platbu a musely se snažit. Párkrát jsem na konci měsíce dodala, ale brzy se naučily zacházet s penězi, takže zbytečné platby rádi nemají.

  1. To není k mobilům, ale stejně – že je to skvělé, ty studentské účty a karty? Děti se tak rychle naučí hospodařit a obecně i jednat s bankou. Já si to taky pochvalovala 🙂

 15. Ahoj. Nu, já takový mobil používám, Evolveo Strongphone. Z toho kam všude už spadl, by měly dnešné elegantní placaté mobily asi kopřivku. Tenhle v pohodě vydrží nárazy, špínu, prach, vodu. Navíc má extrémní výdrž baterie, při běžném užívání nabíjím jednou za měsíc. To má sice malou nevýhodu, že za tu dobu zapomenu, kam jsem pohodil nabiják, ale zatím jsem ho vždy našel. 😀 Maskování nemá, je černý a ani neoplývá funkcemi, ale ty co potřebuji, ty má. Existuje už verze s dotykovým displejem z nějakého mimořádně odolného skla, ale tenhle zatím funguje, takže o výměně neuvažuji.

  1. Hledá se ten černý mobil v terénu dobře?
   Viděla jsem kdesi reklamu na nějaký obdobně kvalitní přístroj. Vychvalovali ho obdobnými slovy a končili: „Navíc ho vyrábíme v zářivých barvách, takže ho snadnou najdou mezi tím, co po tobě zbude.“ 🙂

   1. JJ! (rofl) To je úžasně optimistické prohlášení! (rofl)

    Jo, takový bych brala.
    Alasdaire, našla jsem si ten tvůj a fakt mě zaujal! Vypadá výborně, mě se líbí ta „chytrá“ verze:)) No, uvidíme, ten můj pořád statečně drží, praská jen ten obal! 🙂

    1. Ten chytrý prakticky není aktualizovaný, má hrozný foťák a nemá optimalizováno u práci s baterkou. Jediné řešení je si tam nahrát nějaký fanouškovský Android z internetu a řešit si to podle návodů z fór

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN