MATYLDA: Outdoorový kavalír

0524mat1_1Sotva se začalo oteplovat, stal se z Karamelky outdoorový kavalír. Pokud může, tráví spoustu času na zahradě. Na terasu jsme jí dali i deku, aby si nenachladila pupík 🙂

 

Proto máme skoro pořád otevřené dveře ven, kam putuje proud zajímavostí, které tam Karamelka z domu nenápadně odnáší. Dá se tam najít utěrka, psí hračky, špinavé ponožky a spodní prádlo ukradené v koupelně, případně plastová miska od poledních granulek, kterou Karamelka nosí tak, že ji uchopí za okraj do zubů, přiklopí si s ní oči a poslepu odchází (i s občasným klonnk!, když někde narazí).

 

0524mat1

 

Nepořádný jedinec, který si neuklidí boty do botníku, pak v podstatě může sám za to, že se minimálně jedna bota odstěhuje na zahradu a při cestě ven je potřeba vyrazit hledat – ještě že mám růžovo-oranžové botasky.

Onehdy Karamelka prováděla ranní toaletu dost dlouho, a tak jsem pojala podezření, že má průjem. Neměla, ovšem to, co leželo na trávníku, mělo dost zvláštní barvu – bylo to poseté červenými skvrnami. Po prvotním šoku mi došlo, že zírám na zbytky květovaného kapesníku. No nic, okousaná utěrka je červeně kostičkovaná, to si zase užiju…

 

0524mat2

 

Dlouho byly problémem průhledové schody v domě. Lákala jsem na piškotky, ale nic. Štěně postavené na schod zaujalo pozici přejeté žáby a odmítalo se pohnout. Pak přijela ze školy Kačka a dostala Karamelku na obyčejnou závist – Světluška si pro piškot po schodech vyběhla a jak Karamelka ví, pochutiny jsou jen pro ty, co neváhají.

Doufám, že Světluška trochu zhubne – její životní tempo nabralo zcela jinou dynamiku než dřív. Třikrát denně je potřeba se honit po domě a po zahradě a okusovat si hlavy, plus hodinová procházka s lítačkou navíc.

 

0524mat3

 

Procházka je báječná, ovšem pokud si vezmu foťák, mám o zábavu postaráno. Když namířím objektiv na kytku, Karamelka neomylně pozná, co je objektem mého zájmu, odpíchne se ke skoku a dotyčnou rostlinu ukousne.

O vyhnaných motýlech bych mohla vyprávět romány, a proč protrhla čenichem tu krásnou pavučinku s rosou, to opravdu netuším. Stala jsem se mistrem úskoků – co já se všechno ještě naučím!

 

0524mat4

 

0524mat5

Aktualizováno: 23.5.2016 — 12:07

62 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Nějak pozdě se dočítám o odchodu Bertíka, je to smutné hlavně pro tatínka. Tak hladím po tlapce, já to prožila letos už 2x, takže vím, co to je, akorát Bertíkovi bylo 15,5 roku, kdežto Bělinka necelé 3 a Melíšek První necelých 7. O to je to smutnější, že oba byli hodně mladí.
  Včera tu lilo, dneska lilo! Ještě by mělo pršet. Ne lít, ale normálně pršet, tak týden, jemně, vsákle….. pražské parky po prvním sekání jsou úplně žluté a to je konec června. Vypadá to spíš na konec srpna.
  Jinak teplota vyhovující – kolem 20°, paráda! Obávám se, že to dlouho nevydrží a bude zase to hnusný vedro.

  1. Karolíno!!! On je teprve konec května 😉 , o to hůř. U nás už je popraskaná zem, tam kde nezalíváme, jsou záhony jak Sahara.

 2. Matyldo, to se moc hezky četlo. Se jménem Karamelka jsi se fakt trefila, její hlavička mi opravdu přijde zabarevená jako taková ta tmavá čoko-karamela, co má uvnitř svělte hnědou náplň 🙂

  A popis jak Karamelka nosí misku mě rozchechtalo. To je táák přesně popsané, že to úplně vidím. Nejen na štěněti, ale i naše Trixie „v dospělosti“ takhle vyvádí s prázdným květináčem na zahradě. Ono se jí ani jinak nedaří ho chňapsnout, jedině, když do něho vnoří čumák. No a tím pádem si ho take překlopí na nos. Jen, jak má větší hlavu, tak přeci jen oproti Karamelce vidí kudy běží. Ale když popadně nějaký větší květináč, take se pak potácí a občas narazí. No je s nimi legrace a moc vám i Světlušce tohle živé štěndo přeji. Jo – a nevím, proč by měla Světluška hubnout ??? Mě tedy vůbec nepřipadá, že to potřebuje ??? A dobra zpráva je i ta, že máš zase Mušketýra doma.

  Dede (níže). Jednak dodatečně je mi líto tvého tatínka, z fotek a různých zmínek vím, co pro něho Bertík znamenal.

  A ohledně klíšťat. Zrovna dneska byl na netu tenhle článek. Je v angl. ale je o tom jak úplnou náhodou našla vetova asistentka(studentka)v kožichu psa klíště, jen minute před tím, než měl být uspán, protože ochrnul. Veterinář si naštěstí vzpomněl, že pří výuce byla zmínka o chrnutí po klíštěti, ale nikdy se s tím sám nesetkal. Tak psa oholili, jestli nemá další klíště a pak ho poslali domů s tím, že ochrnutí pomine. A take ano, pes byl do druhého dne v pořádku, majitel to považuje za zázrak. Tak kdyby se nedejbůh něco někdy stalo vašim pejskům, tak abyste o tom take něco věděli.

  http://abc13.com/pets/vet-discovers-rare-condition-saves-dogs-life/1352980/

  1. Proč by měla hubnout- vedle nemocné Borůvky kilo a půl přibrala, což je pro malého psa dost. A objevil se jí slabý šelest na srdci- tradiční nemoc kavalírů. Vet jí dal slaboučkou dávku prášků, aby se to nezhoršovalo, ale kdyby zhubla na svou původní váhu, srdci by se nejspíš ulevilo. Nicméně na ní problém nenajdeš- lítá jak před třemi lety a řádí.

 3. Outdoorová Karamelka! 🙂 Věřím, že se jí líbí mít přehled, co se děje venku i vevnitř a ještě si přeskupovat věci. (chuckle) I když – až nastane chladnější počasí, abyste pak nemuseli pořizovat dveřníka. (chuckle) Z vlastní zkušenosti vím, že u nás by se rozhodně nenudil!
  Posílám holkám strakatým pohlazení!

  1. Dveřník je pro mě děsivá představa- ale jak terasa zmokne, nechce tudy slečna jít ani čurat a musíme jít s ní 🙂 tak se třeba vybodne na dveřníkování 🙂

 4. No tak som sa vrátila z welnesu v HU-bolo bezvadne.Síce v prvé dva dni to vyzeralo,že navečer zasneží,ale nakoniec sa oteplilo.Teraz sa prehryzávam restami,čítam a čítam,až mi oči slzia-dnes veselosťou nad Karamelkou.
  Dnes je v českom kalendári jana-všetkým blahoželám a skoro som zabudla-vítam v klube dospelých našich maturantov!!!

 5. Je krásné vidět usměvavé pejsky :). Karamelka byl mooc dobrý výběr, opravdu. Ta vás nenechá zahálet. A na Světluš je vidět, jak ožila. Krása, moc mě tvůj článek potěšil.
  Vím, že to nepřebolelo, dlouho to nepřebolí. Je dobře, že zvířata to berou jak to je. Stačí, že se trápíme my.
  A Mušketýrovi přeju, ať je už OK, sesypalo se toho na vás taky požehnaně, jak to bývá. Držím palce, ať už je lépe.

  1. Toro, už bych fakt chtěla, aby bylo líp. Pokud ti chlap jde na ambulantní zákrok a vrátí se za týden po dvou transfúzích krve a jedné transfúzi plazmy, je to dost o nervy.

 6. OT – tak jsme tu teď měli skoro dvouhodinovou bouřku a díkybohu bez větších krup (akorát to ošlehalo část květů z mohutně kvetoucího šeříku). Je nádherně zalito, v nádrži mám zase plno vodu. Už to fakt chtělo, bylo hrozné sucho – včera tu ani nekáplo 🙂
  Jak je u vás? (wave)

  1. U nás dopoledne pršelo – chvílemi docela hustě. Takže zalito jest – hurááá. Teď už zase vysvítá sluníčko.

  2. U nás bohužek nula nula houby. Začíná to léto dobře, už máme žlutou trávu, v zemi praskliny … A všechny mraky jdou okolo, vidíme je, ale prší jinde.

 7. Mám takovou otázku- přijedu na Setkání a jelikož Kačka vyrábí seminární práci ze starých džínů, začíná se mi tenčit zásoba. Nemáte někdo džíny, kterých se chcete zbavit?

  1. A jaké chceš? Světlé, tmavé, široké, úzké … ne, že bych ji měla tolik, ale můžu sehnat.

  2. To jsem ráda, že přijedeš a něco taky pohledám a něco už mám připraveno.

   Máš z kavalírek radost a my taky, jsou bezvadný a Karamela je v tom nejlepším věku na spoustu lumpáren, taky vidím, že se Světluch ráda přidává. Udělala si moc dobže, že jsi přivezla to štenisko. 🙂

 8. OT – taky máte na psech úrodu takových těch miniaturních klíšťat? Já jich sbírám ze psů strašně moc, většinou to stíhám dřív, než se zakousnou, ono jim dostat se přes kožich na kůži chvíli trvá. Ten prostředek proti klíšťatům (tablety) asi funguje, hodně z nich nacházím už ve fázi „odpadám po požití nejedlé krve“, ale trochu mě děsí to množství, to tady u nás fakt nebývalo.
  Jak je to u vás?

  1. Ne – Ernest jim asi nechutná. Ale včera dávala Terka Brooke další spot po cca měsíci … a je rozhodnutá ji příště taky dát tabletu.

   1. Sím tě, co to dáváš za „diamantovou“ tabletu, koupím to ať to stojí , co chce. Poraď, dík, nemůžu to najít v textech minulých.

    1. Jo, to kdybych věděla – ale mám to napsané v očkováku, tak až dojdu dom (a nezapomenu), tak se kouknu a dám vědět. Dávkuje se podle hmotnosti psa, takže tvoje holčička spolkne „pouze“ český granát (rofl) …

     1. Jo, myslím, že je to ono – diamant do huby (v kategorii 20-40 už fakt jo:)). Funguje to a mám dojem, že psala Xerxová, že snad i déle než inzerované 3 měsíce…

     2. Potvrzuji – tohle zbaštil Ernest. Naštěstí tenkrát vážil 6,5 kg, teď, kdy má téměř dvakrát tolik, by to bylo zase dražší …

  2. Nějak ne, co jsem Světluch (sběračce všemožného hmyzu) dala za krk jakýsi jiný spot než Frontline- vet přísahal, že funguje. Karamelíně jsem zatím nedala nic, je prťa, ještě nemá čtyři měsíce.

 9. Matyldo, Inka dnes napsala to podstatné – tvá smečka se zase směje a doufám, že ty už taky (inlove) Cukrátko je číslo a navíc milé číslo, které za sebou nenechává spoušť (chuckle)
  A přidávám se k Abyt – vyfoť jednou Karamelku s miskou! 😀 prostě si dej foťák na kuchyňskou linku… ale předtím vysvětli kocourům, že není jedlý 😛

  A k chrpám a mákům – u nás zatím nekvetou, ale stejně, až přijde jejich čas, tak nevím, jestli je najdu. Loni byly na makovém poli u Vrchovnice, ale letos je tak řepka – to na máky nevidím. Tady v okolí jsem je dávno neviděla, škoda…

  1. Dede, krásné máky na pozadí,moc se mi to líbí.
   Před cca třemi, čtyřmi lety jsme byli v ND na Prodané nevěstě a na scéně měli znázorněné pole lán s vlčími máky – obrovský panel, šikmo zavěšený,shora dolů, přes celé jeviště a jihočeské chaloupky, tak typické, byly zavěšeny v prostoru , moc hezké, krásná scéna.

  2. Dneska jsem byla v Berouně (vlakem) a podél trati jsou mraky vlčích máků, to už jsem dlouho neviděla takové množství. A začalo to hned za Smíchovem. Jedním slovem nádhera. Jako by byly už prázdniny a ne květen.

 10. Možná bys, Matyldo při focení mohla využít ony momenty, kdy Karamel přenáší misku. 🙂

  1. Na pole si ji naštěstí nenosí a tam je nechávám nejčastěji vylítat- a včera jsem málem začala kvílet, když mi zemědělci posekali krmnou směs až po okraj pole a vzali s sebou i chrpy a vlčí máky- kam se na ně budu chodit dívat? Budu muset najít jiné koukací místo 🙂

   1. S chrpama a vlčmákama je ten problém, že si rostou jen tam, kde se chce jim a jakýkoliv pokus o domestikaci ignorují. 🙂
    A áno, jsou táák koukací. :))

 11. Světluška s Karamelkou jsou akční děvčice. A jak jsou krásné, jedna hezčí než druhá.

  A když k tomu připočítám kočičáky Kiliho a Oriho, tak máte nádhernou smečku Matyldo.

  1. Kilián dneska ráno přišel jak Popelka… Popelák. Zas se někde vyválel ve svinčíku 🙂 To s bytovým Fousínem nemáš, Míšo 🙂

   1. Fousín je také čunisko. Tuhle si na balkoně vlezl do krabice, kde byly před tím kytky, a vyválel se v hlíně.

 12. Ano ano, akční štěně do rodiny = zbystření smyslů zbývající smečky. Co mi to jen připomíná?! (rofl)

  U nás vede toaleťák – takovou spotřebu jsme neměli ani tehdy, když celou naši rodinu postihla nemilá břišní infekce.

  Jinak Karamel je opravdu moc hezká. A Světluška? Světluška se na všech fotkách směje! Neuvěřitelné – většinou se tvářila jako prvorepubliková diva na sofa. Myslím, že štěně je nejlepší lék na bolest, kór takové (nod) !

  A držím palce Mušketýrovi, ať se rychle rekonvalescencuje.

  1. Eh, právě u nás pominulo období roztrhaného papíru, kdy jeden nevěděl, co ho doma čeká- Karamelka recykluje kde co 🙂 Doufám, že s látkami jsme si to aspoň trochu vysvětlili, páč byla načapána, jak škube utěrku, tak s ní dostala po zadku.
   Uvidíme 🙂

   1. Matyldo,letos to je 10 let, co mi odešel Šarik..bolí to furt, trochu míň, ale furt… (hug)

   2. Nedokoukala jsem to, protože jsem nechtěla brečet a asi bych se tomu nevyhnula – s Bertíkem je to navíc hodně čerstvé. (h) Ale pořád se mi ta myšlenka líbí, to jo (f)

    1. Dede, promiň nejapnou otázku, ale nějak mi to uniklo. Tvůj tatínek Joss přišel o milovaného Bertíka? Jinak jsem se moc nasmála nad Matyldiným líčením Karamelčiných čertovin. To jsi, Matyldo , mohla přece očekávat, když sis brala to nejaktivnější a nejdivočejší štěndo z vrhu.Ale jak vidno, světlušce štěndo pomohlo netruchlit a ještě hodně omládnout. Kéž to takto fungovalo u lidí! Bylo by to moc prima. Dva kočičí uličníci k téhle psí dvojce skvěle pasují a spolupracují jistě na všech lumpárnách .

     1. Ano Lenko, Bertík odešel za duhu – a měl štěstí, bylo to poklidné, bez veterináře, prostě to mozek postupně vypnul. Bylo mu 15,5 roku a v životě kromě občasných zažívacích potíží vlastně nepotřeboval veterináře. (h)
      Taťkovi je smutno, samozřejmě. A ještě něco – moc děkuje za vaše projevy soustrasti, nějak nedokázal sám odpovědět, mám poděkovat já. Tak to tímto ráda činím (inlove)

      1. dede, tak to je mi opravdu moc líto. Tatínka plně chápu, že teskní. Však byli s Bertíkem tak sžití ,že jeden bez druhého jako by nebyli. No, je to pravda, že psí životy jsou proti těm lidským příliš krátké.

   3. Myslím, že hodně bude chybět na Setkání … a ti ostatní, co od loňska přešli Duhový most, taky. Kruci, cosi mi spadlo do oka …

    1. Přiznávám, že jsem to do teď ještě nezkousla a to ani ty vaše milušky drahé, jak mi myšlenka přejede přes mozkovnu, už brečím.
     A boxerky byly krví mého srdce,takže to nepřebolí nikdy.

 13. Světluška celá omládla…Karamelka je taky osobnost..a kalhotky krade a vynáší tvoje nebo Kačky? Šikovná je..moc šikovná.
  A vůbec, když chceš něco fotit,musíš bejt rychlejší jak ona 😀

  1. No, krade všechno, nedělá rozdíly mezi členy rodiny… ale takový procvakaný silonky |-(

 14. Jak se ty holky nádherně smějou! Doufám, že se směješ taky
  Sousedovic Lucky je taky borec, je mu dvanáct týdnů a já jen zírám, kolik toho ujde. Občas s námi jde na procházku a to je teda věc. Karamelka a Světluch jsou velikostně ke hrám přizpůsobené, ne však půlmetráková Mařena a podle mne pidištěně. Ona je sice opatrná, ale on po ní občas tak jede, že nakonec se rozjede i ona a šlápne na něj. Ani nevykvikne, zatímco když ho přišlápne panička,tak to je randál! Moc vám přeji hodně krásných dní

  1. Jo, už se směju taky 🙂 Ale byla to teď náročná doba, kdy mě rozesmáté psice dost uklidňovaly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN