HOST DEDENÍKU – Alex: Zlomyslnost věcí

0518alex1_1„Kde jenom ty nůžky mohou být?“ Už druhý den chodím po celém domě a usilovně hledám své nejostřejší nůžky, které používám pouze na stříhání psích nebo pánečkových chlupů.  Jsou stále ostré, každým střihem se ostří samy. Takže hledám.

 

Hledám už i v místech nemožných na výskyt nůžek, jako třeba lednička. (Ale i tam, jsem jednou v mládí, našla svoje hodinky???) Musím snášet zlomyslné rady MLP, že si mám dávat věci na své místo. Ano, všechny stříhací pomůcky mám v růžové tašce a tu jsem už prohlédla. Nic. V noci se mi o nůžkách i zdálo.  Vesele na mne mrkaly oranžovými držadly – z prádelníku. Ráno jsem se vrhla do fuseklí a kalhotek – nic. Sen byl pouhé mámení.

Druhý den odpoledne, kdy v takových situacích ztrácím zájem o vše ostatní, jsem bez nálady, chodím od ničeho k ničemu a pokouší se o mne deprese, jsem znovu uchopila růžovou brašničku, všechny věci jsem vysypala na stůl, prohrábla prázdnou tašku a ejhle něco v ní zůstalo.

Na zadní stěně tašky byla vzpříčená lepenka, kde je v průhledném výlisku trimovací nůž. Když jsem ji dala na stůl k ostatním věcem, tak v tašce zůstaly NŮŽKY. Byly zapadnuté ZA lepenkou s trimovákem. Ufff, to se mi ulevilo, radostně a trošku zlomyslně jsem oznámila pánečkovi, jak se mi nůžky poťouchle schovaly na místě, kam patří.

Neuběhl ani den a už zase hledám. Tentokrát malou flešku. Před pár dny jsem si koupila novou – stará SE ztratila, podezírám vysavač, někdy slupne s rachotem nějaké záhadné věci, a jak spěchám, neprohlédnu zásobník na prach. Nové flešce jsem koupila kamarádku. Malou fialkovou rolničku, mrňavoučký přívěsek, v podobě maličkaté kabelky. A teď – fleška i s kamarádkou nikde!

 

0518alex1

 

Vím, že jsem ji měla v kabelce, nachystanou i se staženými fotkami, které jsem si chtěla nechat vytisknout na papír. Zuřivě jsem prohrabala kabelku. Nakonec jsem ji vytřepala na kapotu auta, na parkovišti nákupního centra, a ejhle, v prázdné kabelce slabounce zacinkalo! Znovu jsem prohledala černou podšívku kabelky, ale barevná fleška s kamarádkou nikde. Jenom slabounké cinkání.

Už jsem se lekla, že blázním a už mi cinká z toho neustálého hledání nějakých věcí v hlavě! Ó alzheimer, demence,  šílenství už jste na obzoru! Najednou jsem nahmátla v podšívce něco podlouhlého – a cinkalo to. Milá fleška zapadla pod podšívku kabelky, v rožku rozpáranou podšívkou! Tak malou dírkou, že jsem ji tou dírkou velmi těžce dobývala zpět. Podotýkám, že jiná, větší díra v podšívce není. Už ani ta původní!

A od dnešního dne jsou na pořadu další nůžky, tentokrát zahradnické Fiskars, které mají veselé, oranžové, dobře viditelné rukojeti. VÍM PŘESNĚ, co jsem s nimi naposledy stříhala (kořínky sazenice lískového ořechu),  ve kterých místech zahrady jsem je stříhala, co jsem dělala další čas, po celé odpoledne (nůžky v tom nefigurovaly, sázela jsem rajčata), ale kam jsem ty zatracené nůžky položila, když jsem kořeny ostříhala – nevím!

Zahrada prohledána, prohrabaný kompost, skleník, lezla jsem pod každým keříčkem a dokonce jsem prohlédla i pytle s odpadky v popelnici před domem, než je odvezou popeláři. Vím, že někdy v zimě, nejdříve na podzim se odněkud vynoří.

V posledním týdnu mám ve hře ještě ztracené čtecí, obyčejné brýle. Do kabelky, jenom na nákupy, takže řádná finanční ztráta. Ale jde přece o princip!! Je toho poslední dobou nějak moc, snad už tohle období skončí, už se pečlivě hlídám! Že bych se hlídala málo?!

 

P.S.: Brýle jsou na světě!!! Byly ve fotobrašně, kterou jsem také prohlédla, ale poprvé jsem je neviděla?! Ach jo …a bude hůř!

 

Dede: Děkuju Alex a ptám se zcela prostě: taky hledáte? Co nejčastěji? Jaká byla nejpřekvapivější místa, kam se vám věci schovaly?:))

Aktualizováno: 14.12.2019 — 23:32

56 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Presne ako som pisala minule. Vcera som sa rozhodla, ze urobim domace utopence. Kupila som spekacky ( napodiv, su to skutocne spekacky so spekom vnutri), ale recept na nalev SA NASIEL AZ NA POSLEDNOM MIESTE, kde som ho hladala 🙂 .

  OT: Musime k vetovi, velmi nas boli zubok. Vcera sa cely den zasival po kutoch a nechcel papat. A ked uz Minko nechce papat, tak je ZLE.

 2. Velmi krásné komentáře, některé jako bych psala sama. 🙂 Já nemůžu najít své černé společenské kalhoty, naposledy jsem je měla na srazu spolužáků v listopadu 2014 a určitě jsem v nich došla domů. 🙂
  A ve věčném hledání potřebného nářadí při práci na zahradě nedokážu nacházet nic povzbudivého…

 3. Alex, nejsi v tom sama!!! Mohu tě potěšit žhavě aktuální příhodou z dneška, kdy na psí procházce můj zlomyslný mobil vyskočil z ledvinky a ustlal si v trávě. Zjistila jsem to doma, zmobilizovala páníčka a za Denisova nadšeného souhlasu (že se jde ještě jednou) jsme zahájili pátrací akci. Byla jsem si vědoma dvou krizových situací, kdy mohl mobil vyklouznout – jednak jsem esemeskovala, jednak jsem Denise odměňovala pamlsky – a naštěstí jsem věděla, na kterých místech to bylo. Našel se, samozřejmě, na tom nejvzdálenějším místě trasy, díky prozvánění. To bylo radosti! (clap)
  Jenom mám dojem, že bych se bez podobných vzrušujících příhod klidně obešla!

 4. V rámci hledání předmětů jsem rozdělila byt na sektory,prohledávám systematicky a většinou po povzbuzení přednostou ( trapné poznámky), předmět časem najdu.:-) Některé věci jsou však ztracené nenávratně, tedy téměř. Ta radost , když po létech zapomnění věc najdu avšak zjistím,že ji vůbec nepotřebuji.Některé věci mám hned v několika vyhotoveních,zde je předpoklad , že snad jednu najdu ale ono ne, dopíšu tedy seznam, že je třeba dokoupit to či ono a pak marně ten seznam hledám.Tato zábavná činnost mně přivedla k názoru, že pokud to nemám , tak to asi nepotřebuji, avšak seznam nezbytných věcí opět rozšířím , většinou o klíče od auta,klíče od bytu( náhradní jsou u sousedů) a tak stále trénuji krátkodobou i dlouhodobou paměť a pánbu ví že mně ten němec nedostane. Samozřejmě vím, že je třeba si dávat věci na stejné k tomu určené místo, vím to, vím ale nečiním.Zřejmě to dělám z nějakého mně utajeného důvodu, k vůli kterému jsem nabádána přednostou abych si zašla k psychiatrovi. Nemyslím, že by mi to ten odborník našel. 🙂

 5. Ri! Já jsem letos na jaře vykopala z kompostu loni ztracený nožík na zeleninu z kuchyně. Sice jsem zatím měla už nový, ale to bylo radosti, jako když se vrátí ztracené dítě domů. Nůž byl naprosto vpořádku, umyla jsem ho, nový vyřadila (nesedl mi do ruky) a starý uložila na jeho místo do dřevěného nožového špalku. Ještě nyní cítím ten blažený pocit kolem žaloudku.

 6. Když něco nemohu najít (a že to bývá často), dokáže mě to pořádně naštvat, obzvláště, když je to něco co nutně – třeba okamžitě – potřebuji. To pak lítám domem jak fůrie a hledám. A vztek mám většinou hlavně na sebe, protože když se mi něco „ztratí“ jsem si vědoma, že je to důsledek mé nepořádnosti, nejsem totiž člověk, který vždy vrací (dává) věci kam přesně patří(jak říkal pan Horníček, mám doma ve svých věcech „přehledný nepořádek“). Zato, když (zcela vyjímečně) něco nemůže najít manžel, nechává mě to celkem klidnou, protože choť je v tomto směru můj pravý opak. Takže nanejvýš prohodím „ono se to časem najde“, vím, že nemá cenu se nervovat. A taky že jo, většinou je to jen chvilkové odložení hledané věci jinam.

  Nejvíce si pamatuji záhadnou ztrátu zlatého maminčina prstýnku před pár lety. Maminka prstýnek dlouhá léta nosila ale pak mi ho ještě za svého života dala (a ráda viděla, že ho nosím). Už jsem to kdysi popisovala. Nosím prstýnky dva – snubní a ten maminčin. Doma ne, ale navlékám si je, když jdu ven a po návratu je zase – už zcela automaticky oba najednou – sundavám a dám do malé misky v koupelně. A tak, když jsme tenkrát po nich zase příště sáhla, ten snubní tam byl, ten maminčin ne a prostě jsem nechápala, kam zmizel. Tenkrát jsem z toho byl děsně nešťastná, prohledala jsem celý dům, věděla jsem, že nikde venku jsem ho ztratit nemohla, ale doma prostě nebyl. Obrečela jsem to převelice a snažila si zvyknout na to, že je pryč. Uběhl týden, možná dva a já si zase jednou v koupelně chtěla natřít škrábanec lékařským alkoholem, který kupuji v litrové, neprůhledné flašce. A jak jsem ji otevřela a naklonila, něco se na dně zalesklo. Kouknu dovnitř a tam na dně – ztracený prstýnek. Ach ta radost tenkrát – zase jsem bulila, ale to už štěstím. A zpětným procesem mi to došlo. Vraceli jsme se domů, já se někde škrábla a mám ve zvyku na to hned dávat alkohol. No a škrábanec byl zrovna nahoře toho prsteníčku. Takže já v koupelně nejprve automaticky sundala a odložila snubní prstýnek ale pak jsem udělala tu velkou chybu. Škrábnutý prst jsem ještě s prstýnkem celý zasunula do hrdla lahve a zatřepala, aby se rána „vypláchla“. No a tím zatřepáním mi prstýnek sklouznul z prstu, aniž jsem to ucítila. A nakrásně jsem zapomněla, že na prstě ještě byl (přeci už snubní byl dole, tak určitě tam byl i ten druhý), odešla jsem z koupelny a ztráty prstýnku jsem si proto všimla až později. Když nenávratně ztratím „normální“ věc, také mě to mrzí a pochopitelně se ji snažím najít, ale dá se to oželet, nahradit. Ale převelice špatně snáším ztráty (rozbití) věcí, ke kterým mám citový vztah, které jsou „památeční a vzpomínkové“. A tak ztráta (naštěstí dočasná) tohoto prstýnku byla pro mne zatím ta nejbolestivější, ale také nejradostnějští znovunalezení 🙂

 7. Ale teď jsem si vzpomněla, jak jsem si uklidila sluchátka od počítače. Já totiž nějak nedokážu rozlišit od sebe jednotlivé nabíječky, usb kabely a podobné věci. Prostě nevím, co je k čemu. Měla jsem šikovná sluchátka k novému mobilu. Pěkně mi fungovala, tak jsem rozhodla je pečlivě uložit.
  Znáte ten pocit, už když něco naprosto logicky ukládáte, že to hned tak nenajdete ? Tak to byl ten případ.
  Už jsem je nenašla. Prošla jsem všechny šuplíky na dráty. Pak všechny své kabelky, batohy, tašky, znovu šuplíky na dráty, pak všechny šuplíky, pak všechny batohy, sluchátka nebyla. Nebudu to prodlužovat. Koupila jsem si nová. Potřebovala jsem je speciálně k počítači, vybrala jsem si dost drahá, ozkoušela je u počítače a pak začala dumat, kam je uložím, aby mi je tentokrát nikdo neodnesl.
  Tak jsem otevřela svůj šuplík, vyhrabala schovanou kapsičku na mobil. Vypadá jako kočka, má oči a ocásek, nemůžu ji nosit mezi lidi, ale nedám. Mám ji schovanou a přesně to bylo to místo, kam jsem si schovala nová sluchátka před nepřátelským světem.
  Pokud si myslíte, že uvnitř té kočky byla schovaná ta původní ztracená sluchátka, máte pravdu 😀

 8. Tapuz, já knihy půjčuji, ale také to dělám jako LenkaS., jenom ne proti podpisu (chuckle) .

 9. Jojo, věci jsou mrchy poťouchlé.
  Už rok hledám jednu kabelku. Určitě jsem ji nevhodila, byla to v potu tváře pracně vyráběná replika kabelky z přelomu 19. a 20. století.
  Před víkendem jsem našla průkazku na divadelní předplatné této sezony. Dvě divadla jsem ukecala, teď už zbývá poslední představení.
  Asi u nás taky bydlí Zášupšák 🙂

 10. Zlomyslnost věcí je pověstná, ale nezoufejte, ono je to přejde.
  Soused si najal dva mládence, aby mu uklidili zahradu. Jeden cípek jeho zahrady sousedí s naší příjezdovou cestou a pilní mládenci natahali hromadu uřezaných větví právé tam. Byla to krása! Když jsme se blížíli k domu, první co jsme viděli, byla hromada starých větví. Co teď. Dohadovat se sousedem jsem se nechtěla, tak jsem vzala věc do svých rukou.
  Začala jsem v půl jedenácté, skončila o půlnoci. Vloupala jsem se mu na zahradu, hromadu jsem přeházela přes plot k nám, porcovala větve do otýpek a druhý den odvezla do sběrny. Jenže! Kde jsou ty zahradnický nůžky! Nebyly ani s baterkou, ani druhý den za světla. Tak jsou asi v ňáký tý otýpce, už se na to vykašlu, nejsem blázen, abych tu furt lezla po kolenou.
  Včera přijedeme z návštěvy, upadnou mi klíče, sehnu se a co? Vedle klíčů leží nenalezené nůžky. To místo jsem prohmatala, prokoukala desetkrát. Potvory zjistily, že už je nehledám, tak je to přestalo bavit. Takhle na ně!
  Jo a soused! Ten můj zločin nikdy neobjeví. Do cípku nevidí, sám na zahradě nepracuje a mládenci příští rok budou zase jiní.

  1. Takhle mě dovede rozběsnit situace, kdy věc, o které vím, že určitě! je v kabelce, tam není a potom šup, náhodou se podívám po něčem, co mi právě spadlo v autě a tam najdu jiných ztracených věcí!!! Takové ty skuliny mezi sedadlem a kostrou auta, ty jsou bezedné, co vypadne ze špatně zavřené kabelky je v nenávratnu a když je najdu dají se z nich vydolovat jenom pomocí svícení baterkou a dlouhé pinzety.
   Od doby kdy jsem koženou černou peněženku beznadějně „ztratila“ v černém táflování auta, si kupuji peněženky jenom barevné, abych je viděla, jak ve většinou černé podšívce kabelky, tak i vypadené v autě. Mimochodem, byla jsem se podívat v Bauhausu na ty Fiskarsky a zjistila jsem, že nejsou s oranžovými rukojeťmi, jak jsem si je z jakéhosi neznámého důvodu pamatovala, ale oranžový je jenom ten knoflík na otevírání. Jinak jsou celé černé!!! To je konec!!!

   1. Já myslím, že zahradní nůžky mají nějaký sjezd – včera je hledal Jeník „Dal jsem je tak, abych je hned našel!“ Máme černo-modré, taktéž neviditelné …

   2. Alex, s tím hledáním v autě, to je přesné! A tak, když jsem dostala malé černé ovládátko od vrat, tak jsem na něj rovnou přivázala oranžovou a světle zelenou stuhu. Pravda, vypadá to poněkud pouťově, ale zatím to té věci už kolikrát zabránilo zmizet do zapomnění! Navíc se to za ty stuhy lépe tahá ze škvír, kam se to malé placaté udělátko rádo schovává (chuckle)

 11. Alex, to jsi mne moc potěšila. Nejsem v tom sama. Klíče a mobil si musím dávat na určená místa, jinak hledám (a umím při tom hledání perfektně zmatkovat). Hesla do počítače, piny ke kreditkám apod. jsou kapitola sama pro sebe – nakonec jsem zvládla způsob, jak si je zapamatovat, ale dalo to fušku.
  Horší je, že bojovky „kam jsem to dal“ začíná provozovat můj starší synek (nejvíc ho štve má odpověď „kam sis to dal, tam to najdeš“).
  Takže díky za povzbuzení, nejsem v tom sama 😀 .

  P.S.: Ty nůžky nehledej, jsou zasazené pod lískou.

  1. Ani se nedivím, že tou větou synka štveš … ta je přímo na matkovraždu (rofl) . A prosím tě, který je starší? Na první (druhý, třetí, desátý až stý) pohled to nepoznám …

   1. Moc se těším, až mi tu větu začne vracet, až budu něco hledat já 🙂 .
    Je to ten trochu menší s trojúhelníkovou bradičkou. Nediv se, on je starší o dvě minuty, pan doktor prostě chytil prvně za nožičky jeho :).

   1. Pod rajčaty by to nebylo špatné, ty budeš na podzim vytrhávat. Kvalitní nůžky si v hlíně jen odpočinou, nezreznou 🙂 .

    1. Ale třebas, když jsou zasazené, se ti rozmnoží jako brambory … hlídej, jestli už vystrkují špičky (rofl)

    2. Fiskars zreznou na stopro, stačí je nechat na dešti a jsou jak liška. Vyzkoušeno, několikrát 😉

     1. Zreznou, všecky, nejen fiškarsky. A první se rozpadne ta pružina, která je otevírá :/
      Já se neplaším. Fiskars nůžky mám, hlídám si je. Když se ztupí, koupím si nové a ty předchozí zmizí. Najdu je, až budu přehazovat kompost. Vím to. Akorát mě naštve, že někdy tam zmiznou ty novější 🙂
      A taky ovladač od garáže. Páník ho vykopal z kompostu předloni. Než se tak stalo, bylo jedno z dětí v podezření, že si ho vozí na klíčích 😀

 12. Eh, milá Alex, pokud tě to utěší, tak taky hledám! A nejhorší je, že se množí případy, kdy prostě JDU NAJISTO, prostě vím, že to tam JE a ono to tam, mrcha, NENÍ!!! Takhle jsem šla před lety najisto pro svoji společenskou kabelku… doteď se nenašla. Vidím to na parádivé ufouny, nebo tak nějak:))
  Pokud jde o klíče a mobil, mám (podobně jako jiní) léty hledání vypěstovanou disciplínu v odkládání na předem určená místa. Jenže!
  Když to tam pak není, je ta detektivka při hledání ještě napínavější :S Obvykle to znamená rychlou úvahu – co jsem měla naposledy na sobě? Copak bundy a kabáty, ty se prohledají rychle, ale kapsy u kalhot, výcvikové vesty (s mnoha kapsami:)), to už na chvíli vydá. U mobilu paradoxně pomáhá, že jsou dnes o dost větší, než bývaly (tedy můj větší je) – klíče velikost zatím nemění:)) Jo a nejlepší bylo, když hledané klíče spadly z věšáčku do boty pod ním a pak ty boty byly uklizeny… 😛
  Speciální kategorií – tedy u mne – je hledání nápadů. (wasntme) To mě napadne něco báječného, o čem by se dal napsat článek a je mi jasné, že takhle skvělou věc prostě nezapomenu. Hm. A víte jak dokonale? Zapomenu? (fubar) No, zapisuju do mobilu, když to jde… ale i tak by z těch zapomenutých témat bylo možná i měsíční vydání Dedeníku! (chuckle)

  1. Jéje – já mám nápadů, někdy mám dokonce za vycházku (když je mimořádně klidná) i půlku GENIÁLNÍHO článku hotovou … a dojdu dom a prt … pusto prázdno v hlavě. Opravdu přemýšlím nad pořízením diktafonu. Na druhou stranu si říkám, že asi až tak nic převratného jsem nevymyslela, když mi to během pár hodin (dnů, měsíců,…) vyšumí z mysli (rofl)

   1. YGO, tak nápady na články, na prochajdě, mne opouštějí s překročením prahu domu. Nevím čím to je?
    Ale ten Tvůj dnešní o Ernestovi se povedl!

  2. Ano, Dede, člověk jde na jisto a ono to tam není! Beru to jako podraz od osudu, či čeho.
   Hledat klíče od auta, po několikahodinové prochajdě, když nejsou v té kapse ruksaku, kam je vždy dávám, to se jedna orosí (whew) . On bolí celý člověk a představa, že bych měla trasu projít znovu u mne způsobí náběh na průjem. Ta radost, když při podrobnějším prozkoumání příslušné kapsy tam klíče jsou!

 13. Po posledním 24-hodinovém pátrání po Kubových klíčích (byly zapadlé za komodou v předsíni) jsem na komodu umístila košíček, kam po příchodu klíče všichni odhazujeme. Naštěstí jsme si na to zvykli a jediný, kdo je občas hledá, jsme já- když jdu od auta a mám ruce plné tašek s nákupem, s učebnicemi, notebook… tak mi občas někdo otevře a klíče zůstanou v hlubinách kabelky, nebo si naskládám věci na chodník, zamknu, hodím klíč od auta do kabelky… tádydádydá.
  Ovšem jsou věci jako flash-disky, které hledám zcela pravidelně (buď si ho někdo bez dovolení půjčil a zatlouká, nebo je v jiné kabelce) a pokud nechci vyvraždit rodinu, zastávám názor, že u nás doma bydlí Zašupšák, zlomyslné strašidlo schovávající předměty. Má dlouhé ruce s šikovnými prsty a schovává věci, které následně objevíte na místě, co jste předtím pětkrát prohledali.

 14. S tou podšívkou mám také zkušenost. Takhle mi zapadly klíče dírkou v podšívce baťohu. A vůbec mi nešly vyndat. Musela jsem dírku zvětšit, abych je vůbec vyndala.

  A ještě heslo dne : “ Chceš-li něco zaručeně hledat, ukliď předtím příbytek. „

  1. Máš pravdu, Míšo, podšívky jsou zákeřné. Dělají se v nich dírky a těmi se protáhnou věci, které by tam teoreticky neměly vůbec projít. Naštěstí mívám pevné spodky bund, takže občas udělám výlov věci zpod podšívky a zašití podšívky kapes. A situace se po čase opakuje…

 15. Někdy v březnu nás přijel Katčin bývalý pozvat na svatbu. Takže jsem pochopitelně zaúpěla, že nemám co na sebe a hned další týden jsem vyjela na nákup. Ve svém oblíbeném krámku s oblečky na hrochy jsem zakoupila nejen halenku na svatbu, ale i dvě další do práce. Jednu jsem rovnou použila a ostatní dvě jsem odvlekla do ložnice……..Šest neděl poté jsme se oblékali na tu svatbu a – jasně, svatba byla 30.4. a halenky dosud nenalezeny.

 16. jojo,milá dede, hledám a ještě jsem nenašla celý velký svazek klíčů od všeho (byt, zahrada, kolárna, klíč od zámku na kočárku a mnoho dalších klíčů. Už je hledám celý rok, ale asi je neobjevím.Vím a pamatovala jsem si dobře a zcela jistě , že jsem těmi klíči odemkla zamčený byt, abych se dostala dovnitř. Venku jsem je ztratit fakt nemohla. No , odpadkový koš mne tehdy fakt nenapadl, ale patrně a nejpravděpodobněji tam skončil i pohřešovaný svazek. Brýle se mi schovávají velice často. Do ledničky, do mrazáku a taky do špajzu mezi mouky a jiné čerstvě nakoupené potraviny.Už je to dlouho, co jsem opravdu usilovně hledala peněženku. Postrádala jsem ji dost citelně, i když peněženku normálně vůbec nenosím, protože platím všude, kde je to jen trošku možné, kartou.A právě ta karta z poťouchlé peněženky mi strašně moc chyběla,protože doma nikdy nemívám v hotovosti víc jak stovku. No, našla jsem, našla. Po třech dnech jsem otevřela mrazák, že z něj vyndám zásoby, abych měla z čeho na ten den uvařit. Jen jsem chtěla taky vyjmout zeleninu na rizoto. aa kuk a ejhle! Ta potvora zlomyslná na mne vyjukla právě zpod toho pytlíku mažené zeleniny. Byla k němu pěkně řilepená. Měla jsem jen neskutečný vztek na sebe, protože jsem v poslední době fakt neúspěšný hledač všeho možného. Naštěstí ta platební karta fungovala normálně i po zamražení. Ale tehdy jsem byla vážně zoufalá a už jsem chtěla kartu zablokovat.Kdo nemá tyhle trable, je šťastný človíček. Ale poměrně nedávno jsem hledala taky rezervní klíče od auta. Jsně, byly zapadlé v dírce podšívky, jako ten maličký flash disk u Alex. A stejně výchovné komentáře poslouchám do MLP též . Ale nejvíc mne vytáčí, když mne Jiří začne nabádat, abych si vzpomněla, kam jsem to ztracené dala. To pak vyloženě ječím jak Niagarské vodopády a řvu vztekle, že kdybych si dokázala vzpomenout, kam jsem hledanou věc založila, tak si ji najdu sama.S přibýváním věku je to zapomínání fakt děsný. jediná, ale dost chatrná omluva je to, že má krítkodobá pamě´t je prokazatelně a a bohužel nenávratně poškozená mozkovou příhodou z roku 1995. A když slyším od svých dcer to jejich “ A bude ještě hůř!“ chatá mne amok. Mají všichni hohužel pravdu, ale připustit si svou nemožnost zapamatovat si , to ještě stále nedovedu.

  1. Lenko, zkusím tě utěšit – ty ztrácíš (nebo nenalézáš:)) věci a máš prokazatelně poškozenou krátkodobou paměť – máš omluvu!!! Nikdo ti to nemůže vyčítat, ne? (inlove) A teď si představ neustále hledače, jako jsem já (to jsem ještě nic nenapsala o hledání důležitých papírů:)), kteří žádnou omluvu nemají (wasntme) Já holt nenajdu jiné vysvětlení, než že jsem lajdák! 😛

   1. Šmárjá, důležitá lejstra. Jednou se mi v práci podařilo nenajít originál, žaloby. Tak to si myslím, že jsem byla na infarkt. Prohledala jsem kde co!!! A ono se to přichytlo, potfor jedna, kancelářskou svorkou, zespodu k jinému spisu. Ale našla jsem jej a musela jsem si dát prcka! No vida na co si ještě nevzpomenu!

 17. U nás běžné – barák na tři patra, k tomu garáž a dřevník… Já si pamatuju, kam jsem co dala (většinou), ale přijede MLP a o víkendu s těmi MNOU UKLIZENÝMI věcmi (spíš mrsknutými na první místo po ruce) něco dělá a pak je uklidí na místo, kde si myslí, že by měly být…V pracovním týdnu následuje hledání potřebné věci, poté si sprostě zakleju a jdu volat do Blavy, kam to zašantročil (devil) . Naposledy jsem hledala nabíječku k vysavači na okna, nebyla tam, kde má být. MLP bohorovně prohlásil, že ji tam dal, ještě mě poučil,jak vypadá, hmm a pak jsem ji našla na jeho pracovním stole zabordelenou pod papíry.
  Většinu potřebných věcí do zahrady máme dvojmo, abychom našli aspoň jeden kus 😉

  1. Jo. Já si věci uklízím na místo. Moje věci na moje místo. (Teda obvykle). Nářadí páníkovo pečlivě na místo, kde jsem je vzala. Po víkendu obvykle lítám po baráku jako magor a hledám to páníkovo nářadí. Nůž z králíkárny je u slepic. Písátko od slepic ve stodole, lopata ze stodoly u králíků, … máme ještě garáž a půdu a dřevník … Jeden se tak naběhá 😀
   Taky máme všechno aspoň dvakrát 🙂 Mám to svoje schované, aby se mi během víkendu nepřemístilo někam, kde to bude rozhodně po ruce, dokonale na očích, jenom já to neuvidím 😀

   1. Ri, kdybychom nebydleli/y tak daleko od sebe, tak bych řekla, že ti naši chlapi jsou z jednoho hnízda. To, že hledám zahradní nářadí, není to nejhorší (devil) , páník se za těch patnáct let, co bydlíme v baráku, ještě nenaučil, kam co dávám v kuchyni 😉 a to je pak mazec. Občas hrozí vražda hledaným předmětem.

 18. Já jsem byla kdysi expert na klíče. Mívala jsem takovou obrovskou skrumáž klíčů na kroužku, spíš kruhu. Po vstupu do místnosti jsem je někam odložila a už to jelo! Hledali všichni. Nakonec mě má tehdejší sekretářka donutila je dávat na stejné místo, které po mém příchodu zkontrolovala. Byly klíče – šéfová byla pochválena, nebyly – dostala jsem vynadáno. Fungovalo to a funguje dodnes – po vstupu do bytu klíče automaticky věším na háklík k tomu určený. Takže klíče mám asi jednou provždy vyřešeny. Zato ty ostatní věci ne, takže hledám neustále a všechno možné. A bude hůř!

  1. Ha, ha, šikovná sekretářka, to by mne nenapadlo! Šla na Tebe jako při výchově štěněte, ale s úspěchem.
   Já jako sekretářka jsem měla jednou vynikajícího šéfa, úžasného ve svém oboru. Ale jak ten byl roztěkaný. Já hledávala jeho brýle po celé republice, jeho baloňák, který si omylem vyměnil s někým na ministerstvu v Praze. Jeho úžasný klobouk jsem našla v Karlových Varech. Měla jsem z toho hledání po telefonu, vždy mokré ucho. Jeho pas jsem jednou hledala v Rakousku, po telefonu a potom pro něj jela na hranice 🙂 . Ale byl to výborný a úžasně vzdělaný člověk!

   1. Alex, takového mám pana profesora. Kdysi si mi postěžoval, že vždycky někomu půjčí knížku a neví komu. Tak jsem vyrobila seznam, kde byl název knihy, komu půjčil, kdy půjčil a kolonka na to, kdy to ten člověk vrátil. Aby seznam někam nezaložil, nalepila jsem ho na vnitřní sklo knihovny. Ideální, geniální, blbuvzdorné řešení, dokud si někdo nepřišel pro knihu. Pan profesor knihu vyndal z knihovny a zapsal do seznamu, co bylo třeba. Jenže jak se mu špatně psalo na svislý seznam, odloupl ho z knihovny, položil na stůl, a pak přehnul a založil do té knihy, kterou podal vypůjčovateli…
    Profesoruvzdorné řešení to prostě nebylo 🙂 .

    1. No, tatínek byl taky profesor. Že se neustále hledaly aktovky, deštníky, rukavice, klobouky….. to jsme přestaly s maminkou řešit. Ale úžasné bylo, když mu ve škole přikázala uklízečka, že se musí zouvat do papučí. „Nikdy!!!“ prohlásil otec „jsem tu profesor a nebudu stát před studenty v papučích“. Nicméně uklízečky tehdy byly „nedostatkové zboží“ a vládly světem i univerzitou, takže tatík vymyslel „vychytávku“ – návleky, které mu šila maminka ze starého vyřazeného povlečení. Jenže si je vždycky zapomínal sundat, takže z VŠ na Žižkově jel domů tramvají do Vršovic s tou parádou. V zimě mu zbývaly obvykle jen ty gumičky okolo kotníků se zbytky rozedraných, zablácených a prosolených tkaniček, co zbyly. Pokaždé se divil, proč se celá tramvaj tak řehtá.

     1. Ja som uz isla z prace domov v robotnickych bagancatach aj (kedysi davno) v pocitacovych sandaloch.
      Ale rekord drzal kolega Fero, kt. isiel domov v ochrannej prilbe a tiez sa strasne cudoval, preco sa mu cely autobus rehoce.

    2. JJ, JÁ JSEM ZASVOBODNA PŘIŠLA „VÝPŮJČNÍM“ ZPŮSOBEM O SPOUSTU KRÁSNÝCH A TEHDY TĚŽKO DOSAŽITELNÝCH KNÍŽEK.PAK MNE TO ZTRÁCENÍ PŘSTALO BAVIT A ZAVEDLA JSEM SI FAKT FUNGUJÍCÍ SYSTÉM, KTERÝ SE MI OPRAVDU OSVĚDČIL. HLAVNĚ KVŮLI LIDEM, CO PŮJČENOU KNÍŽKU ZAPŘELI A ZAPÍRALI STÁLE. KDYŽ PŘIŠEL NĚKDO PRO NĚJAKOU KNÍŽKU, VZALA JSEM KUS ČISTÉHO PAPÍRU, NAPSALA JSEM PŘED DOTYČNÝM NA PAPÍR NÁZEV KNÍŽKY A POPROSILA JSEM HO O PODPIS NA TEN PAPÍREK. TEN KOUSWEK POPSANÉHO PAPÍRU PUTOVAL NA MÍSTO PŮJČENÉ KNIHY.KDYŽ PŘIŠEL DOTYČNÝ KNÍŽKU VRÁTIT, PŘED NÍM JSEM TEN PAPÍREK ROZTRHALA A ZAHODILA.NÍŽKU JSM ULOŽILA NA JEJÍ MÍSTO V KNIHOVNĚ. UŽ NIKD SE MI ŽÁDNÁ MNIHA NEZTRATILA, ZATO VŠAK UBYLO PŘEČTNÍCHTIVÝCH ZÁJEMCŮ . ONO TEHDY NEBYLO DOST DOBŘE MOŽNÉ NĚKTERÉ TITULY SI POŘÍDIT.KNIHY SICE TAK DRAEM DOSLOVA PŘES NOC VYSTÁLA(SPÍŠ NA MALÉ ŽIDLIČCE )V NEPOHODLÍ VYSEDĚLA) PŘED PRODEJNOU KNIH. I KDYŽ VYCHÁZEL VĚSTNÍK O TOM CO DO PRODEJNY KNIH DORAZÍ, BÝVALA TO STEJNĚ SÁZKA DO LOTYNKY.PŘIŠLY TŘEBA JEN DVA VÝTISKY Z NICHŽ JEDEN SI NECHALA PRODAVAČKA, TAKŽE BYL K MÁNÍ POUZE JEDEN EXEMPLÁŘ. MÍ VRSTEVNÍCI JISTĚ PAMATUJÍ TEN ADRENALIN ZEJMÉNA VE ČTVRTEK, KDYŽ VYCHÁZELO NĚCO FAKT KVALITNÍHO. A JELIKOŽ NA SLOVENSKU BYL SYSTÉM CENZURY A POVOLOVÁNÍ TITULŮ ZÁHADNĚ PRUŽNĚJŠÍ, KUPOVALA JSEM SPOUSTU KNIH RADĚJI VE SLOVENSKÉM PŘEKLADU. A JELIKOŽ BYLO NUTNÉ POROZUMĚT,. POŘÍDILA JSEM SI SKVĚLÝ SLOVNÍK SLOVENSKO ČESKÝCH VÝRAZŮ.ČTU DODNES A BEZ PROBLÉMŮ I VE SLOVENŠTINĚ A UŽ OD GYMPLU DOCELSA DOBŘE I V NĚMČINĚ.ANGLIČTINU VŠAK DO SVÉHO MOZKU NAŠŤOUCHAT NEDOKÁŽU,TRKŽE, POKUD NA MNE PC ZAČNE BLÁBOLIT V ANGLINĚ, CHYTNE MNE TAK DĚSNÝ AMOK, ŽE PECKU HROZÍ OKAMŽITÁ DEFENESTRACE.

     1. Já knihy nepůjčuju. Už kdysi můj děda, který byl velký čtenář a měl velikou a krásnou knihovnu (tím myslím obsah knihovny, nikoli ty police 😀 ), a pak i moji rodiče, kteří si taky vybudovali báječnou knihovnu, mi od dětství kladli na srdce, ať knihy nepůjčuju. Že je to nejlepší cesta, jak o ně přijít. Tak jsem si to vzala k srdci. Možná jsem občas někoho zklamala, že jsem mu něco nepůjčila, ale tím pádem jsem o žádnou knihu nepřišla. Dnes už to není tak aktuální, v knihovnách se dá sehnat prakticky všechno.

      1. Půjčuju jen lidem, u kterých předpokládám, že vrátí. A hlídám si to, nejsem líná a není mi trapné upomínat, jestli tu knihu pořád mají. Takže co jsem půjčila, to se mi vrátilo. Ale to jen proto, že jsem měkká povaha, jinak bych – stejně jako vy – nepůjčila z výše uvedených důvodů nikomu nic.

    3. Asi som tu uz pisala o stredoskolskom profesorovi, ktoremu som rano o pol siestej niesla pisomky ku vlaku – skratkou cez cintorin 🙂
     Josef je mily chlap, ale vtedy ma preklinalo asi 30 gymnazistov 😀 .

 19. Mne sa stava presne podla jedneho z Murphyho zakonov:
  Hladany predmet sa najde az na poslednom mieste.

  Alebo nieco potrebujem a zabozemoj to nejdem najst. Po nejakom case, ked dotycnu vec nepotrebujem, priam vyskoci na svetlo sveta.
  Inokedy mam hladanu vec „pod nosom“ a nevidim ju, presne podla ludoveho prislovia:
  Na kriz hladi a Krista nevidi (think) .

  Neobvykle miesta uskladnenia potrebnych veci:
  – mama nechala okuliare v pivnici, tyzden sme ich hladali
  – priatelka Zorka vramci vykladania nakupu strcila penazenku do mraznicky
  – ja som pracovnu penazenku (bolo v nej len par euro a preukaz do coopu) odlozila tak dokonale, ze dodnes som ju nenasla, ten preukaz ma mrzi 🙁

  Takze: Skleroza je velmi dobra nemoc. Aspon zabudnem, ze som chory 🙂 .

 20. Po přečtení věty jsem si myslela,že Velká Kočka napsalal příspěvek .. a ona Alex 😀

  rolničky mám na mobilech – kočky si je půjčují – ne rolničky, mobily…kocour tu klouzavou červenou Nokii hrozně rád používá buď jako malou lyži nebo brusli… a Pitině se líbí vyklapávací véčko, furt to otevírá….

  a s tím hledáním – vždycky to dám na místo, jenže doma funguje odloučené pracoviště Bermudského trojúhelníku, jinak to být nemůže, na skřítky nevěřím….. (headbang)

 21. Nedávno jsem (snad na Psu) četl vtip: „Marie, vzpomínáš si, jak jsem před půlhodinou konečně našel ty dlouho hledané klíče od auta?“ · „Jo, vzpomínám …“ · „A nevíš náhodou, kam jsem je dal potom?“ 🙂

    1. Trochu mi to připomíná ten kreslený, jak na Měsíci stojí dva kosmonauti u rakety, koukají vražedně na sebe a ten jeden říká: „No nečum na mne tak blbě, já ty klíčky uvnitř nezabouchl!“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN