HOST DEDENÍKU – Matylda: Máme doma Karamelku!

0326mat1_1Do naší domácnosti dorazila nová členka strakaté smečky, trikolorní kavalírka Karamelka.

 

 

Když jsme si pro ni přijeli, okamžitě se k Borůvce vlídně vinula – no, vinula, zakousla se jí do ocasu – zřejmě poznala vlastní barvy 🙂 Borůvka ji za chvíli setřepala a sepsula.

Naopak Světluška se tvářila, že je tím zájezdem vyloženě zklamaná – to jsme zažili u Borůvky, když jsme jeli pro Světluch 🙂 V autě na mrňu trochu vrkla, když ta na ni chtěla lézt, ale Karamelka nakonec zůstala u Kačky na klíně a strakatice ostentativně vylezly na klín Kubovi.

 

Karamelka vraždí hračku, nezvyklé prostředí ji nijak nestresuje:))

Karamelka vraždí hračku, nezvyklé prostředí ji nijak nestresuje:))

 

Doma ji konečně pořádně očuchaly, ale Světluška si jí pořád okatě nevšímá, zatímco kocouři nevěřícně zírali, co jsme to dotáhli domů 🙂 Psice jsem radši vzala ven trochu vyběhat, aby upustily páru a vyjasnily jsme si, že na ně mám pořád čas.

Krmení proběhlo v klidu, u nás se nesmí lézt do cizích misek. Teď Karamelka už zase spí na Kaččině kabelce – tu měla Kačka s sebou na návštěvě a zatím to vypadá, že pojede do školy bez ní.

 

Spí na Kaččině tašce... jestlipak jí Kačce půjčí, až se bude muset vrátit do školy? (Kačka, ne Karamelka:))

Spí na Kaččině tašce… jestlipak jí Kačce půjčí, až se bude muset vrátit do školy? (Kačka, ne Karamelka:))

 

Zatím vše probíhá v klidu – Karamelka se napila, nažrala i vyčurala na trávě, přestože venku mrholilo a slečna znechuceně pískala. Ale je krásná 🙂

 

Dede: Blahopřeju Matyldovým k novému přírůstku a jsem zvědavá na každý detail ze strakatého sžívání (inlove)  Velikonoce jsou svátky znovuzrození a tady ho vlastně máme máme ukázané v praxi  🙂 

A dnes se Matyldy ptejte rovnou vy!

A kdyby hste si náhodou vzpomněli, můžete přidat historky se sžívání vašich smeček – lhostejno, jakého živočišného druhu jsou její členové:))

 

Krmení (ne)dravé zvěře:))

Krmení (ne)dravé zvěře:))

 

Borůvka s Karamelkou

Borůvka s Karamelkou

Aktualizováno: 14.12.2019 — 23:32

48 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Šiškote tá je ale kráásna, to karamelové obočíčko, a tie ušenká, a tá zadelka majinká, no rozlievam sa tu tiež na karamel … A charakter to bude tiež výrazný, to už je teraz jasné 🙂

 2. Tak dneska Karamelka provokovala Světlušku ke hře a ta se skoro přidala (popoběhla tři kroky, aby si nezadala), ale vytrvale u toho mávala ocasem. Karamelka byla obdivována davem šermířských koledníků, ulehla mezi naprosto cizí lidi na pohovku a spokojeně tam spala. Asi bychom pro její osobní rozvoj měli pořádat audience 🙂 Dneska teda udělala bobek doma (páník neuhlídal) a Borůvka ji za to sepsula. Nemá to mrňa jednoduché v takové smečce, ale dopoledne dostala pribináček a ten uznala za prudce jedlý. Psice dostaly taky trochu, aby si nezáviděly, asi budou za chvilku jako koule. Ven s námi šla mrňa jen kousek, pak se vrátila s Kubou domů, zatímco já jsem vzala psice do vinohradu, kde na sebe nabraly strašně moc kudlaček. Něco jsem vyčesala, něco vystříhala- Světluch strašlivě líná, co tři dny z ní vyčešu kouli velikosti morčete.

  1. Karamelka nevidí důvod, proč by se měla bát nějakých cizích chlapů šermířských, když je bezpečně DOMA, ne? 🙂

   Línající psi – ano prosím! Popravdě čekám, že brzy nebude Ari jen hubená, ale i nahatá 😛 Berry vypadá, že zůstane huňatá, i kdybych z ní vyčesala další dva psy 😀

   (Musím říct, že i u mě už vypadá svět o kousek lépe, když neble… nezvracím jak amina 😛 )

  1. Matyldo, Karamelka je krásné štěně a na současných fotkách je vidět,jaké je to ještě mrně (třeba,jak čuchá u Světlušky a za Kubou). A také je na nich vidět její „třetí barva“ – hnědá na tvářích. Má to Borůvka také tak – hnědou jen na hlavě ? No a černá korunka psí princezně náramně sluší 🙂 Je mi jasné, že se u vás teď život točí kolem malé „vetřelkyně“, ale musí to být nádhera, sledovat jak poznává nejen své nové okolí a spolubydlící, ale vůbec celý svět (jako, kde se v trávě vzala vajíčka ??? 🙂 ) Moc vám malou přeji a kéž by byla ten správný lék, který by Borůvčinu nemoc zpomalil (když se říká, že stress může nemoc způsobit, proč by opak nemohl být pravdou).

   1. Ano, taky má hnědou jen na hlavě na stanovených místech- a pod ocáskem, což je taky stanoveno 🙂

 3. Koukam s obdivem, jak se vam zvirena pekne sziva. Coz svedci o bezva rodine. 🙂 A ta tecka na hlave Karamelky je fakt k zulibani. (inlove)

 4. Karamelka je nádherné štěňátko. Moc vám jí přeji. Snad Borůvce prodlouží a zpestří život.

  1. Jenny, konečně vidím tvoji oplocenku, máš to tam krásné a Jenynka je činorodé čírtě (inlove)

   Matyldo, zatím to jde dobře, viď? Štěně prospívá a zbytek smečky se učí věřit svým očím 😛

   Omlouvám se, ale máme to tu letos jak podle hesla „Jak jsem potkal viry“ a dnes jsem to já, kdo jim padnul za oběť :/ Takže to musíte s Matyldou zvládnout i zítra.
   Přivítám všechny zprávy o tom, jak si užíváte velikonoční pondělí (wave)

   1. Dede, nechtělo by to zajít za nějakým imunologem nebo alergologem? Ty jseš na hromadě několikrát za rok, u nás marodíme jednou za několik let….

    1. Ivo, tam já už chodím kolik let… a musím říct, že co jsem mohla díky jehličkám dostat konečně očkování proti chřipce, jsem nemocná mnohem méně často. Ovšem, dřív to bylo určitě co dva měsíce, v horších případech i častěji. Letos odolávám kýchacím chcípům, to, co mě skolilo je ta zažívací varianta virózy… řečeno kulantně. A od jídla to není, já letos ani nestihla velikonoční menu ochutnat 😛

 5. Karamelka je moc krásná a doufám, že vám bude dělat jenom radost!
  A usmívám se tady, když si vzpomenu, jak k vám měla přijít Borůvka a porovnám to s dnešním „Zvířetníkem“ u vás doma…

 6. Krásná pejska Karamelka – přeju vám hodně spokojených společných dnů.

  P.s. – nevím, jestli jsi už mluvila o jejím jméně – tedy, jestli jméno dostala od paní chovatelky nebo jestli jste ji ho vybrali sami. Mně se moc líbí.

  1. Ygo, měli jsme vybrat jméno na I. Jenže už předtím se doma rozpoutal boj o to, jak se bude štěnice jmenovat. Mušketýr chtěl Lentilku, Kačka Fidorku, já Karamelku a Kuba tvrdil, že nejsme normální 🙂 Nakonec vyhrála Karamelka proto, že jsem ve jménu chtěla R- když Světluška to R nemá. No a pak jsme si sedla k překladači a zadala „karamela“ pěkně od afrikánštiny a postupovala dál. No a lotyšsky a bělorusky je karamela iris- takže Karamelka je Iris z Výhonkovce 🙂

   1. To je krásné … a mezi náma, Karamelka je daleko lepší než Lentilka (rofl) … akorát, jak na ni voláte?! Celým jménem?! Já například jméno Ernest velice často zkracuju na pouhé Ern (chuckle) … je to dost úderné

    1. No, většinou Karamelko, já krátká jména prostě neumím, v případě nouze (jako když dneska lezla na mělčinu jezírka) Kari- je to od jídla a úderné 🙂

     1. Nějak si neumím představit, jak zařvat na psa, když dělá něco nepravého,jménem delším než dvojslabičným…

    2. Přesně na tohle jsem se chtěla Matyldy taky zeptat. Já, ač jen kočičí, jsem vždycky vybírala jména, která se dala nějak zvučně zkrátit: Jožííí, Kačííí, Špuntííí, Tasííí, (ale ten slyší i na Prcka, ačkoli to nijak zvučné není). A kupodivu to funguje i na ty kočky. Tak jsem chtěla vědět, jestli se ta jména pejčí taky nějak krátí.

 7. Karamelka je sladká no jako karamel. Tak mnoho štěstí s novým štěňátkem, ať ji Borůvka vychová k obrazu svému. Máte teď na nějaký čas doma tři zbojníky. Myslím tím kocourky s Karamelkou, tak buďte dostatečně obrněni. Blahopřeji!!! (inlove)

 8. Tak jsme vzali Karamelku na vodítku ven (vodítko je děsný nepřítel, obojek taky) a bylo to asi 50 metrů po silničce. Štěně bylo úplně zjašené a po příchodu totálně odpadlo 🙂

 9. Matyldo,
  myslím, že psí dámy budou mít snahu vychovávat, ale demoliční četa se patrně rozroste o dalšího člena, aspoň zezačátku, jen co se chlapci rozkoukají.

  Já mám zkušenost jen s kočičáky, a to až na pár zavrčení prošlo vždycky víceméně v pohodě.
  Až ten poslední přírůstek to nemá jednoduché. Poté, co loňskou zimu ztratil věkem přiměřeného kamaráda,to se staršími nemá jednoduché. Ke hrám už nejsou, Jožínka (9,5 roku) se ho bojí, protože byl jako kotě dost divoký, tak na něj syčí a vyhýbá se mu. Damíšek (9 let) je vzteklý a vyhrožuje mu. Občas ho profackuje na potkání a někdy se nesnesou ani u misek.
  Je mi toho prcka líto, nudí se a občas bývá útočný. Ráda bych mu pořídila nějakého kamaráda, ale bojím se, jak by ho přijal.

  Přeju celé smečce co nejvíc společného života.

 10. Karamelka je krásná. Už jsem četla včera jak se sžívají a vidím, že to bude dobrý, pohodová smečka, oni už vědí, že občas někdo přijde a někdy zase odejde, to je jak u nás doma.
  Naše kočindy se letos dožívají 10-ti let.Jsem ráda, že to všechno snáší dobře. Mia se už s Jenuškou kamarádí, spinkají spolu i s Babu, ležíce, jedna za druhou jako vláček. Když tam není místo, tak Mia skoči mezi ně a udělá si ho.Čita ta neříká nic, jen nejvíc leží na mně :-). Babu nám začala nějak plešatět, zajedeme k vetovi na nějaká vitamín. Možná to bude i stresem,protože malá ji trochu zlobí ale nesmí.Důrazně vysvětleno. Babuška se ale na základě přítomosti Jenušky trochu vzpamatovala a chodí si více pro mazlení. Hodně už teď spinká. Kanár řve jen když má v kleci bordel a na smečku neříká nic.

  1. No, dneska jsme zahlédla, jak Karamelka ožvýkává Oriáškovi ocas, ten na to nevěřícně hleděl, tak jsem šla štěně umravnit 🙂

 11. Karamelka je krásná a přeji vám pohodové sžívání.

  U nás sice po roce a půl Hepinka Fousáče bere, ale nadšená z něho není ani náhodou. Pořád na něj občas syčí.

  1. Sím tě, vyřiď Karolině, že je mi to moc líto. Bibís byla milá krásná kočička a Karolína, chůdě malé, to je smůla, že objímám a hladím po tlapce.

  2. Karolínu může potěšit jen to, že poskytla potřebným kočičkám milující domov, a i když měly vyměřený jenom krátký život, tak měly spoustu lásky, mazlení a nikde nestrádaly.
   Karolíno na dálku objímám a hladím.

  3. to je hrozně smutné. Karolína mi v úterý říkala, že pojede znovu na veterinu, že je to asi bezoár a zatím tohle. je to hrozné jak člověk vůbec nemá čas se připravit na takovou nečekanou smrt

  1. Uf, doufám 🙂 Světluch zatím vytáhla z rukávu všechny schválnosti, co umí- nemůžu to sežrat, musíš mi to dávat po kusech, nemůžu žrát granule jen tak, musím počkat, až dožere Borůvka a bude mi ty moje závidět- ale dneska ráno na štěně zamávala ocasem, když ji Karamelka zkoušela vybídnout ke hře. Borůvka hlavně vychovává 🙂

   1. Já bych vám přála, aby ta smečka takhle vydržela ještě hodně dlouho. Doufám, že to vyjde. Karamelka je úžasná, musela jsem se sem vrátit a ještě jednou si to přečíst a projít fotky 🙂

 12. Jé ta je krásná, půl černá a půl bílá, dokonce s korunkou (tu jsem zatím viděl jen u pár blenheimů), krasavice a určitě bude i inteligentní 🙂 – tak ať je u vás veselo …

  1. Korunka mě taky zaujala, druhá trikolorka měla taky něco jako korunku- ne puntík, ale takovou krátkou čárku 🙂 Karamelka byla větší, dost dlouho byla největší štěně ze všech, teprve časem, ji začal dohánět jeden pejsek.

   1. Ať si ji všichni utváří k svému obrazu 😀 a Karamelka zapadne do Vaší domácnosti i smečky…

 13. Matyldo to budou veselé Velikonoce u vás doma! To je dobře, že to takhle vyšlo s načasováním. A Karamelka je moc roztomilá.

 14. Tak jsem první, kdo může gratulovat k rozšíření smečky-ať vám slečna roste do krásy a zlobí pouze přiměřeně věku, pohlaví a rase! Rozhodně se nudit nebudete, myslím že demoliční četa uvítá dalšího parťáka na lumpárny! Když si vzpomenu na září 2013( bože, to to letí) když jsem si přinesla Terdu, nevěděla jsem, že budu mít doma velkou čtenářku, která mi zlikviduje většinu knih na spodní polici knihovny…Nakonec to dopadlo tak, že estetika neestetika, koupila jsem pět metrů králičího pletiva a obalila půlku knihovny. Trvalo to skoro dva roky, než ji to přešlo, ale pletivo zabralo…přeju tedy pevné nervy a doufám, že budeme moct složit poklonu všem třem hraběnkám na 10. Setkání.

  1. To jste dopadli s knihovnou docela dobře, můj Fíďa se projevil nejen coby bibliofil, ale dokonce i jako bibliotékofil, takže kromě knih zblajznul i roh knihovny 😀 …

  2. Haha, moje boxerka Ája první, neměla ráda jednu mou kamarádku, protože, když přišla kecaly jsme dlouho do noci nebo celé odpoledne jsme probíraly všechno možné a Ája musela ven s přednostou a pak zase domů a kamarádka tam pořád byla. To se jí nelíbilo a tak selektivně vybírala kamarádkou zapůjčené knihy a téměř všechny je intenzivně přečetla. S mými knihami to nedělala.V té době jsem kupovala stále nové knihy pro kámošku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN