HOST DEDENÍKU – Matylda: Jak se dělá filmeček

0316mat1_1To vás a bandu vašich kamarádů pozvou na ples, kde už několikátý rok bavíte známé krátkým tematickým vystoupením.  No a letos to byly „Vynálezy, které změnily svět“.

 

Jeden z kamarádů napíše scénář o hraběti Zeppelinovi. Následně se dozvíte, že účinkující musí mít kostým a v mém případě jsem taky musela získat drdol. Situace se řeší tak, že se rodina příšerně pohádá, že na tohle období doma kromě nějakého trapného hadru nic nemáte, posléze na sebe navrstvíte možné i nemožné a získáte kostým.

Paruku na čarodějnici (vystoupení před čtyřmi lety) jsem smotala Kačce na hlavě do drdolu (šla rozčesat jen psím hřebenem s otáčecími zuby) a orvala jsem jí kytici umělých kytek, co měla nachystanou pro jiné použití. Kytky jsem našpendlila na slamák. Tu šálu, co jsem omotala kolem klobouku, už Kačka stejně nenosila 🙂

 

0316mat1

 

V den natáčení jsme si do staré textilky, kde kluci mají pronajatou místnost, natahali jídlo, pití i kávovar (catering musí být). Kačka mě nalíčila (bez brýlí a zvětšovacího zrcátka toho moc nevidím), narazila jsem si na hlavu paruku a na ni přišpendlila klobouk.

Legrace to byla do chvíle, kdy jsem zjistila, že budu běhat po starém požárním schodišti z pororoštů, kterých asi půlka chybí, já si šlapu po sukni a mám vysoké podpatky. Točili jsme to v únoru, takže můžu konstatovat, že na takovém schodišti příšerně fouká pod sukni 🙂

 

0316mat2

 

Zbytek se dotáčel v interiéru. Asi nejhorší bylo, když zkoušeli, jak mě srazit smotaným kobercem – poprvé mi zkusili srazit klobouk, podruhé už to bylo lepší a ty modřiny, co jsme si vyrobila o hranu pódia, teď v zimě nakonec není vidět 🙂

No a po dvou večerech Mušketýr oznámil, že bylo špatně točit to proti bílé zdi, protože mu tam triky jdou špatně udělat – potřebovali jsme dostat za sebe vzducholoď 🙂

Následně byla zakoupena strašlivě zelená barva, všichni dostali zakázáno obléct si cokoli zeleného (frflali i nad zeleným listím na mém klobouku) a chlapci vymalovali zeď nazeleno. A točili jsme všechno znovu.

 

0316mat3

 

Pak jsme potřebovali natočit scénu z Zeppelinovic domácnosti. Kubu jsme postavili za kameru, oblékli se do kostýmů, přestavěli kus obýváku a přinutili zvířata držet se mimo záběr. A dotočili jsme zbytek.

A pak Mušketýr doma stříhal, přidával hudbu, vyráběl triky – místo zelené barvy doplnil video se stavbou vzducholodě – stříhal, poslouchal, nutil mě poslouchat, nutil mě hodnotit, jestli tam titulky jsou dostatečně dlouho, dostatečně krátce…

A vznikl filmeček, který byl součástí vystoupení. Prosím, tady je:

https://www.youtube.com/watch?v=UlnuOGCZ9Ak

 

Dede: A já jen dodám – nenechte si to video ujít, i kdybyste měli čekat do večera, až budete mít čas – je skvělé:)) A Matyldo – vy dva jste skvělá dvojka a spolu s tou partou kamarádů umíte bavit sebe i druhé. Ostatně, ještě jsem nezapomněla na letecké labutí jezero:)))

PS: Původně jsem chtěla dát „filmeček“ na pátek, abyste to měli jako víkendové pokoukání, ale Matylda vyráží v pátek na cesty, takže si holt zpříjemníte středu:))

Nesmím zapomenout na otázku, takže tady je: Jak se ve volném čase bavíte vy? Umíte také bavit i ostatní?

 

0316mat4

 

Aktualizováno: 14.12.2019 — 23:32

39 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Matyldo, jste báječní, vtipní a moc vám to sluší! Doufám, že přátelé aplaudovali filmečku vestoje 😀

 2. Obdivuju scénář, herecké výkony, technickou zdatnost Mušketýrovu a to, že jste neoslepli brčálovou sleptou!

 3. Matyldo, je to báječné, vtipné a moc vám to všem sluší! A pohled do zákulisí je vždycky fajn, málokdo tuší, jak takové legrácky vznikají, taky bych mohla vyprávět 🙂

 4. Matyldo, tak to je bomba. Je fajn, když se umíte bavit a dovedete pobavit i ostatní. Shlédla jsem i ostatní videa a umírající labuť v podání Mušketýra nemá chybu!!! A vůbec pánové byli skvělí všichni. A von Richthofen – Rudý baron s trojplošníkem…!!! Bezváááá. A hele jeden z té letky Rudého barona měl zeleno-žluté letadélko, nebyl to už Kuba? Kačku jsem poznala na plovárně.

 5. Matyldo!
  Vám to v dobových kostýmech tak sluší, že si skoro říkám, že jste se narodili do špatné doby! Už na fotkách z plesu jsem vás obdivovala, ale tady (anebo na Plovárně) jste úžasní … tleskám (clap) (clap)

  1. Ygo, víš, my máme skoro tolik kostýmů, co civilního oblečení- takže pro nás je to normálka, po těch letech si člověk zvykne 🙂

  1. Teď jsem se ještě koukla na to Rozmarné léto, co se na youtube nabízí hned jako další, taky je to moc hezké. Jste fakt šikovní, takoví přirození, fakt se mi to líbilo.

 6. Matyldo, jste všichni kabrňáci!!! Moc hezká, (lechtivě) vtipná groteska (a text). Navíc zajímavé povídání „kterak film vznikl“(všechna čest, Mušketýr je skvělý herec i filmový střihač). Prohlédla jsem si další dva filmečky, které samy následovaly a koukám, že teátrální geny mají i vaše dětičky (v Rozmarném létě jste celá rodinka, v Rytířích nebes jen Kubu a Mušketýr, že?). Všem vám to sluší a dovedu si představit, jakou si při tom užijete legraci (třeba dostat srolovaným kobercem před „klobouk“) 🙂

  1. No, v podstatě bývá větší legrace to trénovat, než to konečné vystoupení, ale ten filmeček se dost zdařil.

 7. Pěkné, takřka profesionální. Pořád jsem musel myslet na to, že Československá televize někdy před 50 lety by to natočila přesně tak 🙂
  Posíláte to na některou z přečetných soutěží amatérských filmů?
  Něco bych tomu ale vytknul: takové zábradlí v době hraběte Zeppelina prostě nemohlo existovat. Propána, to u nás není spousta dobových secesních zábradlí? To jste zrovna tak mohli být kostýmováni v mikinách.
  První Zeppeliny samozřejmě taky vypadaly jinak než onen Hindenburg, ale to si běžný divák asi neuvědomí. Nebo mu to přijde vhodné ke komediálnímu charakteru dílka.

  A ještě bych připojil, že „Vynálezy, které změnily svět“ je titul pěkné knihy (mám doma).
  Autor A. A. Hoch
  Vydavatelstvo Družstevní práce v Praze spolu s nakladatelstvím Orbis
  Se 190 ilustracemi
  1936

  1. Nikam to neposíláme, je to prostě jen pro pobavení přátel. Proto si můžeme dovolit některé drobnosti nedodržet stoprocentně.

  2. Se mi to zábradlí přes noc rozleželo. Ano v uzavřeném průmyslovém areálu, třeba i jako součást technologického zařízení, mohlo být zábradlí bez ozdob. Ovšem rozhodně ne z jeklů, to ne!!
   Jenomže to už je pro diváky asi opravdu subtilní detail. Tak odvolávám svou výtku 🙂

 8. Matyldo díky, moc jste mne pobavili.Fantastická práce,kostýmy,obsazení a ten nápad, no vynikající,jste fakt dobří a umite bavit i jiné, nejen sebe. Jsem váš fanda! A na závěr, konečně vím kdo vynalezl světově užitečnou věc :-))))

   1. to ne, to Matylda Mušketýrová. Ta je toho díla původce. Moc krásný film ani to nemusí být 3D

 9. Matyldo moc pěkné, video ještě jednou zkouknu pořádně doma večer.
  Matyldo moc vám to sluší, vy jste rozená žena secese.
  Přiznám se, že by mě to také bavilo, kousek komedianta v sobě asi mám.

  A DEDE jak se bavím ve svém volném čase.
  Jak už jsem tu psala, chytlo mě u srdce tohle
  https://www.postcrossing.com/
  A baví mě to čím dál více. Poslední úlovek, krásná pohlednice z Mexika.

 10. Když někdo k renezančnímu manželovi mimochodem vyfasuje podobnou dcerku, neví dne ani hodiny. Takže ano, byť jsem nikdy neměla ambice hrát cokoli, potažmo někoho bavit, i přes problémy s kostýmem ( asi mělo ND ve fundusu ledacos ) jsem byla mnohokrát použita ku obveselování davů. Jednou nynější ředitel kolínského muzea pořádal historický Kolín, hráli jsme s Bimboušem měšťany, kteří v noci vynesli morem nakaženou děvečku před hradby. Tak to mne zakostýmovali tak, že mne vlastní tchýně nepoznala. No a Plaňanská zvonění bývala celodenní akce, takže vzhledem k omezenému počtu organizátorů jsem fakt nehrála na varhany, jinak mne použili na cokoli. Ale nestěžuji si, bylo to moc fajn

 11. nádhera..a to jsem dala i ty další,co tam jsou…nemá to chybu…
  (chuckle) a (rose1) a :*

  1. Sharko.ani nevim.co vsechno tam uz dali. Tohle je z minule soboty. A nepodivam se.protoze vypnuli eletriku v casti vesnice a ponekud necekane s tim i internet.

 12. Moc pěkné – úsměvné, nápadité a zábavné… Gratuluji k báječnému výkonu celému osazenstvu!
  Tohle bohužel není pro mě – velmi těžko se mi hlídá mimika a k tváři i figuře je kamera nelichotivá…:o))))
  U nás ve vedlejší dědině (podotýkám, že hodně malé) jsou ochotníci, kteří jsou do hraní neskutečně zapáleni. Viděla jsem od nich „Ztrátu třídní knihy“ a bylo to opravdu velmi dobré.
  U profesionálů člověk dobrý výkon očekává – u amatérů je ten výsledný dojem mnohem intenzivnější a hlubší.

  1. Kameraman na fotce je můj brácha- kdyby mě zabíral špatně, zmydlila bych ho jako správná starší sestra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN