BTW: Suché tlapky

0217dar2_1Když jsem v ten páteční večer vypouštěla psy na noční hlídku, pršelo. Pršelo v noci. Při sobotním ránu jsme si přispali, takže jsem psice vpustila do domu až po osmé. Stále pršelo. Čekala jsem mokré, s trochou smůly už i zabahněné psice, takže jsem otvírala dveře preventivně vyzbrojena psím ručníkem.

 

Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že Berry je ze svého zádveřního pelíšku načechraně suchá i zespodu na tlapkách a pár kapek na Ariině hřbetě ukázalo, že nemohla být dál, než v teplé boudě u vrátek. Znovu jsem koukla na hodinky – to se ty čuby nebyly ještě ani vyčůrat?

Zatímco doma probíhaly ranní práce zahrnující mimo jiné krmení psů a jejich oficiální žebrání při přípravě mé snídaně, přemýšlela jsem o tom, jak se asi liší jeden déšť od druhého v závislosti na tom, co se v něm dělá.

Když je hezky nebo aspoň sucho, často až v ložnici slyším, jak si holky venku dávají se svítáním svůj první ranní společný sprint, případně jak v přátelském zápase dupou na dřevěné verandě. Ovšem když prší, nevystrčí ven ani špičku nosu – tedy pokud není třeba vyrazit na štěkačku za sprostým kolemjdoucím. Tedy abych byla upřímná, vyráží hlavně Ari, Berry radši velí, aniž by opustila pelech u vchodových dveří. Ale to není často, pěšky tu ráno vlastně nikdo nechodí.

 

0217dar1

 

Člověk by podle toho řekl, že se ty potvory deště štítí a nechtějí si namočit kožich. Ovšem z nebe by mohly padat trakaře, mohlo by lejt jak z konve, ale jakmile bych řekla „Jdeme ven, holčičky!“, vyrazily by ven jak se keserem, liják neliják a ještě by netrpělivě poskakovaly, jakože „Pojď, paničko, spěchej, škoda každé minuty, kdy nejsme venku!“ Pak se sprasí tak děsivě, že z Berry visí kudrnaté bahnité krápníky a Ari zcela změní barvu. A kde jsou potom ty pejsky, které se nemůžou ani vyčůrat, aby jim kapka vody nenamočila účes?

V tu sobotu ráno jsem tedy udělala jistý pokus ověřit si nečůrací teorii a hned po snídani jsem je vzala na zahradu a zavelela k čůrání. To byla úleva, když jim někdo nařídil jít, déšť nedéšť, ven! Obě dřepěly dostatečně dlouho na to, abych uvěřila, že si opravdu možná nějakých deset hodin neulevily, byť jim v tom bránilo jen trochu deště! Kdyby byly choulostivými bišonky nebo tak, ale skorovlčice???:))

 

A tak se vás dnes ptám jednou konkrétně: Co vaše zvířata a déšť? Chodí ráda ven v dešti nebo se mu radši vyhýbají? Copak psi, ti prostě aspoň třikrát, lépe čtyřikrát denně ven prostě musí, ale co třeba kočky, které si mohou vybrat? A k dešti můžeme rovnou přidat i otázku na procházení kaluží:)) Nezvířecí čtenáři mohou přispět se zkušeností svojí nebo svých dětí:))

(U nás Max kaluže pečlivě obcházel, stejně jako jakoukoliv „nevhodnou vodu“, Ari si jich v podstatě nevšímá, zato Nazgúlové a Berry prošli/ prochází každičkou jednu, pokud to výslovně nezakážu:))

A dodávám ještě otázku obecnější a přímo na vás: chodíte rádi ven v dešti? Vždy nebo jen ta určitých podmínek? Pojďme si povídat o tom, jak je nám venku, když prší:))

 

0217dar2

Aktualizováno: 16.2.2016 — 20:50

56 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Vraciam sa pre OT.
  1.Pre FF-dnes som videla pekné video o Norsku.Prečo je tam väčšina domov červených?/súvisí to s cenou farby,alebo to má nejaký špecifický dôvod?
  2.Škoda,že je ten anonym zmazaný,nebola som tu,nečítala som to,ale vonku prší,musím chodiť na adresy,tak by som si s blbom rada podiskutovala,aby mal čo dážď odplaviť.

  1. Nie je väčšina červených. Historicky to bolo rozdelené podľa toho, kto čo robil – mešťania mali biele domy, remeselníci žlté a rolníci červené. Dnes sa to už viacmenej zmylo, ľudia používajú, čo ich napadne, ale na vidieku je veľa poľnohospodárských stavení, ktoré sú z principu veci červené.

   1. Andy, můžu se Vás zcela OT na něco zeptat? Chceme dcéři poslat balíček do Norska a jak jsem si to dnes jen tak letmo zjišťovala, nebude to asi moc jednoduché, zato drahé. Co se nesmí posílat? A jaká je levnější varianta České pošty, pokud vůbec existuje? A co s tím proclením, resp. celní prohlášením, nebo jak se to teď jmenuje a jeho vyplňováním? Studovala jsem to snad hodinu a jsem z toho kapku zmatená.
    P.S. Dcéra chce poslat nějaké svršky, med, kakao a čokoládu, boty na běhání apod. A pak dvě láhve vína (ona skoro vůbec nepije, tak dvě deci za měsíc, asi jí to rozmluvíme, prý si to přeje jen ze stesku po domovině), to asi nepůjde, že?

    1. Nesmí se posílat jakékoliv léky, alkohol, cigarety, maso, sýry, ovoce a zelenina; problém je i s CD/DVD. Levnější varianta, než Česká pošta, není. Za proclení je zodpovědný příjemce v Norsku, ale odesílatel musí vyplnit celní deklaraci (taková zelená nálepka). Hodnota balíku včetně poštovného by neměla přesáhnout 350 NOK, jinak bude dcera muset platit dodatečně spoustu peněz, pokud to zboží bude nové, nepoužité.

    1. Yetti, bylo to hnusné, osobní, nebyla to diskuze ani názor. Navíc se nám, anonym, od pátku krapet rozvášnil, tedy bylo jasné, že sám těžko nahlédne nevhodnosti svých činů. Možná má duševní problémy, ale tímto způsobem si je tady ventilovat nebude.

 2. Dážď mám rada/niekedy/Viete,ke´d mám problémy a prší,oblečiem sa do starých handier a chodím si sama po opustených uličkách,rozmýšľam,trápim sa,občas aj zaslzím a dáž´d všetko zmyje a odplaví preč.
  A niekedy zase dážď neznášam-mám pekné oblečenie,dobrý účes,plány na prácu v zahradke,som so sebou spokojná/!/nepotrebujem si zresetovať hlavu,vrátiť sa do reality…..Keď tak rozmýšľam,ten dážď je pre m%na potrebný a osožný.

 3. Mým všem psům, kteří prošli životem u nás nevadil déšť nikdy ani sníh,naopak si užívali každého počasí mimo vedra. Boxerky milovaly vodu, z řeky a rybníka jsme je museli honit ven a Daník ten vydržel nahánět kačeny až ho málem utopily,dělaly si z něho jen legraci a ladně poodplouvaly sotva se rozčíleně přiblížil.
  Jenušce nevadí sníh ani déšť ale když mrzlo, dávala jsem jí kabátek neb má holý pupík, ale paní chovatelka říkala, že tohle u svých dospělých nepěstuje. Babuška, ta jediná, když prší,čůrá už na kraji obrubníku u trávy a hned trependí domů,vyčítavě a uraženě se dívá po mně,co si to dovoluji ji vystrčit ze dveří.

 4. Ajvi a všechny tři předchozí knírajdy se k dešti a psímu počasí 😉 chovaly stejně. Nastavily kapacitu močového měchýře na maximum a dokázaly nejít ven i patnáct hodin! (Jak závidím, to bych se nemusela v noci budit). Ale jít normálně na prchajdu v dešti, mít mokro shora a ze spodu to nikdy žádné nevadilo. Musím podotknout, že mluvím o dešti v normálních teplotách. A ne jako dnes, kdy padal tuhý déšť. Ne ledovice, prostě ty kapky byly hodně hutné a byly jenom dva stupně nad nulou. Tak to Ajvi nechtěla jít ani ven na prochajdu. Vykonala základní cvrkanec, otočila se a hajdy domů, do tepla. Darek jakbysmet, ten leží v pelíšcích celý den, venku byl jenom krátce a už začíná „zlobit“, je nevylítaný, tak nás používá jako velké hračky. Navíc venku fičí silná vichřice!
  Kdybych nemusela jezdit na rehabilitaci, tak nevystrčím také čumák, tedy nos!

 5. Prosím, nevšímejte si debaty s anonymem, jehož příspěvky jsem smazala. On ví, co napsal a může tak odhadnout, co se bude dít dál – byla to jeho volba.
  Povídejte si jako obvykle a kašlete na někoho, kdo využil tohle místo k tomu, aby ubližoval. Ten člověk nestojí za to.

  1. Co? Kdo? Kde? Jak? 😉 Přišla jsem se sem kouknout až teď a asi jsem přišla o nějakou velkou „legraci“. Teď je všelijakých anonymů a trollů na netu jak naseto, no.

 6. Rád bych tady anonyma upozornil, že jeho příspěvky budou předány na odpovědná místa spolu s IP adresami, které se ani neobtěžoval skrývat.

  § 184 TZ

  Pomluva

  (1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

  (2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

 7. Dede, ja som bola akurát včera trošku v šoku z toho, ako veľmi sme sa už jazykovo „rozkmotrili“. Pri prepínaní telky som natrafila na „Prostřeno“, varil účastník pochádzajúci zo Slovenska. Komentáre spolustolovníkov k menu: „Zemákový salát, to neznám, tam brambory nebudou, to bude něco s masem“. „Tehla, to teda netuším co je?“ Až posledná (najstaršia!) sa zamyslela: „Tehla, a není to náhodou česky cihla?“ Bolo mi do jedu aj do plaču, ale čo už, je to asi prirodzený vývoj :S …

  1. taky jsem na to včera docela koukala,že nezná výraz zemáky a jak tohle komentuju,tak jsem zařvala. To jsou brambory ty vole! A taky mi to přišlo k pláči..

  2. neboj, v Praze je privela slovenských studentů, a ti mají jistě spoustu kamarádů a tak se snad ani mezi mladými ta pospolitost a porozumění neztratí, aspoň doufám

  3. Ale třeba moje děti se naučily rozumět slovenštině z praštěného sitcomu „Susedia“. Na něco s ezeptaly, spoustu pochopily samy. Je v podstatě jedno, z čeho se to učí- výsledku bylo dosaženo a Kuba byl na základce jediný ve třídě, kdo rozuměl novému spolužákovi ze Slovenska a třeba na prosbu o nožnice mu správně půjčil nůžky :))))

  4. No, přišel k nám jeden manager Slovák a děvčata, co měl v kanceláři si ztěžovala, že vůbec nevědí, co chce a dokonce spolu mluvili anglicky. Tak jsem se ho ptala, jakou řečí k nim mluví a on že slovensky.

  5. No – tomu se nediv, že Češi Slovákům nerozumí … dyť oni barskdy nerozumí ani Moravákům – a to jsme prý jeden národ (rofl) ! My příhraničníci máme štěstí, že nás se neznalost slovenštiny moc netýká – máme pracovníka z poza Moravy a já mu říkám „Miro – to už mluvíš česky nebo ještě slovensky?!“ (chuckle)

   1. Za dávnych čias (na výške (chuckle) )som bola na výmennom pobyte v Nemecku a tam, v zmeske národností, sme si najlepšie sadli s istou Monikou z Prahy. Po 3 týždňoch sme sa my dve spolu rozprávali akousi Kollárovou českoslovenčinou a ani nám to neprišlo :)))

 8. Barouš vodu neřešil. Teda, na treku po několika hodinách už mu ten kožich promokl, takže jsem nakonec kopila pláštěnku, ale normální venčení bez problémů. Kaluže vždycky obcházel dokud bylo okolo sucho, pak je ignoroval. Po kastraci se mu změnila srst a přestala fungovat. Pak se přidaly plotýnky a dnes pečlivě hlídám aby se mu záda vůbec nenamočily – a když jo, tak vysouším, fénuju a trnu aby to neodnesl.
  Vašík déšť nesnáší, i když má pláštěnku. Ze sucha pod střechou ho musím vyhnat aspoň na vyčůrání, deštivý trek už jsem i vzdala. Kaluže příliš neřeší.
  Já se sice přiklánám k názoru MLP (a Vaška), že na déšť je nejlepší koukat ze sucha od teplého krbu, ale většinou neřeším. Deset hodin vytrvalého deště na treku ale dokáže nepotěšit i mne. Jinak mi déšť vadí jen kvůli Bardovi, prostě na tu jeho pětiminutovku 3x denně bych vždycky prosila zastavit kohoutky.

 9. Mojí gaučácké kavalíří partě je déšť šumafuk – mokro nemokro, vichr nevichr, slota neslota, ven vyběhnou ochotně za jakýchkoliv podmínek a jediný kdo se zabývá počasím jsem já – venku brblám a nadávám, jak zase budu muset sušit tři kavalíří hřbety a rozmotávat na sušení navíjecí vodítka (a potom jejich usušené gordické propletence rozplétat při snaze navinout je zpět – obdoba lana na koníčkování ve Třech mužích ve člunu …). A Dawn roztomilým způsobem zbožňoval sníh – když tedy u nás ve středním Polabí nějakým omylem napadla sněhová peřina a ne špinavá čvachtanice 🙂 , tak se v něm rozkošnicky vyvaloval … Jestli sem jdou dávat odkazy, tak zde zkusím jeden fotografický důkaz http://kloboucek.wz.cz/Data/Alba/Smecka05/Xtras/PICT0501.jpg

  1. To je rozkošné a svádí mne to k otázce – kavalíři nepotřebují kabátky? Já se fakt musím zeptat, protože se mi tahle fotka fakt moc líbí

   1. Kdepak, moji gaučoví kavalíři jsou kluci extra chlupatí a nikdy nenamítali nic ani proti velkému mrazu. Dokonce radostně pobíhali venku i když bylo méně než -20°C (pozor – psáno matematikem :D, takže míním „větší mráz“ jako např. -21°C, -27°C …). A zrovna Dawn byl snad chlupatější nežli bernardýn a měl i takový medvědovitý krok, takže jsem ho vydával za „lichtenštejnského bernardýna – to víte, Lichtenštejnsko je malé a tak museli miniaturizovat 😀 …“

    1. Sakryš, když je za emotikonem interpunkce, tak ho nenahradí – takže ne :D, ale 😀 , …

    2. Já jenom že je to námi vyvolené plemeno, takže jsem fakt chtěla vědět, jestli to, alespoň mladší, zvládnou bez oblečení. Nakonec my neděláme treky a pokud se jde, tak doufám, že se zvládnou zahřát.

     1. No, víš, Inko, já jsem kavalírky oblíkla do svetru třeba proto, že měli po operaci vyholené břicho v blbou dobu, nebo zánět vazu na přední tlapě- a tady pořád fučí jak na Výdrholci, tak je to lepší. A sníh se jim děsně nabaluje na chlupy na hrudníku, na břiše a na packách, dělá takové ty kuličky- takže za mě lepší, když je mají jen packách 🙂

      1. No já myslela na normální chození, když je mimořádná zima tak kámoška oblíká i fousandy. Já jenom že u nás mají klučíčka a od podzimu stále má něco na sobě. Majda to děsně řeší, prostě oblečenej pes je něco, co je třeba prozkoumat.

       1. Tak to ne, oblíkám je výjimečně. Třeba včera byly venku bez ničeho a to má Borůvka oholené břicho. Dokud se hýbou, potud dobrý.

    3. Nikoloki, „lichtenštejnský bernardýn“ mě porazil (rofl)
     Jinak ve sněhu se mi blaženě vyvalovali všichni psi (samci) – Max i Nazgúlové, holky to nedělají a víš, že mi to přijde líto? (wasntme) Nejspíš proto, že být toho sněhu jen trochu víc, než poslední roky bývá, vyvalovala bych se taky! 😛

     Jo a líbí se mi, když má pes dovoleno být psem – i když je malej a třeba i kudrnatej:)) Zateplený kabátek na psa mám taky – ušila mi ho Bubu pro skoro ochrnutého Kazana, ale jinak jsem ráda, že moji psi oblékat nepotřebují 🙂

 10. Tak déšť je vítán v kočičí domácnosti jen po šíleném vedru..to se pak na mne nikdo nezlobí,proč prším. A vrchol mojí zlomyslnosti je,když do pršení ještě fučím. Ale sněžit je mi dovoleno. To se jim líbí.

 11. Jakmile začne pršet, strakatice uléhají na pelech s výrazem- venku klesl tlak, prší, tak my tu hrůzu zaspíme.Ven se vyčurat jdou až tehdy, když není zbytí. A o procházky v dešti dvakrát nestojí- významně se oklepávají na každém druhém kroku a naznačují, že bych s tím počasím měla něco dělat. Konec konců, jsou to gaučáci 🙂
  Ovšem status gaučáků se nevztahuje na kaluže, které je nutno pořádně probrodit a v případě Světluchy i ochutnat. A i když zařvu, jakmile ji vidím tu vodu chlemtat, stejně tam pokaždé ten jazyk strčí, co kdyby byla lepší… http://malcka.rajce.idnes.cz/2016_02/#DSC03217.jpg
  Prostě brodí Borůvka, brodí i Světluška.
  Kaluže milovaly i moje děti, Kuba do nich skákal s rozběhem, a tak jsme doma měli gumáky i ve velmi malých velikostech… 🙂

 12. Mam rada teply letny dazd, trebars aj skombinovany s burkou. Ale jesenne, alebo zimne „smoklenie“ ked pada dazd-nedazd a cely den je vecer, to neznasam. (rain)
  Kocicaci dazd neoblubuju a mlakam sa vecsinou vyhybaju. Minko I. miloval vodu tecucu z vodovodu (tu lovil), alebo vodu vo vani. Jedneho dna mi chcel asistovat pri kupani. Na klzkom okraji vane dostal smyk a skoncil cely vo vode. Vyletel z vane ako raketa, zanechajuc za sebou moje poskriabane kolena a mokru stopu cez cely byt 🙂 .
  Nedavno som bola svedkom, ako z nasho vchodu vysla mlada pani s 2 detickami. Mensie asi 1-rocne bolo v kociku, o malo vecsi asi 2-rocny chlapcek bezal povedla kocika. Ale len do okamihu, dokial nezistil, ze na chodniku SU MLAKY 😀 !!!!
  Neomylne si vybral tu najvecsiu a HUPS, s rozbehom do nej skocil (no predsa aby to poriadne vysplechlo 🙂 ). Nastastie mamicka bola dostatocne prezierava a obula svojmu syncekovi gumaky.
  Inak uz som zistila, ze male deti miluju mlaky. Ak bude vsade sucho, ale v okruhu 100 m 1 mlaka, najdu ju (sun) .

  1. Yetii vůbec jsem nevěděla že kaluže se po slovensky řekne mlaka, to je další krásné slovo vaší mateřtiny.Chybí mi že se úplně vytratila slovenština z televize, proto mám radost vždycky když je tady na zvířetníku. Vždy mě potěší živelná radost malých dětí z kaluží, jejich maminky asi méně. Moje Kelinka moc ráda vodu neměla, déšť už vůbec ne ale ze sněhu, prašánku se radovala jako uličník. Kocour je z deště silně znechucen, přesto že je to nalezenec , a nebo právě proto se chová jako zpovykané hrabátko ze zámku.

   1. Marto „zpovykané hrabátko ze zámku“ je bezvadná charakteristika 😀
    Jinak slovenština je pro mě naprosto přirozený druhý jazyk, odmala. Nejen díky knihám, kterých jsme měli doma moc moc, ale i lidem – maminka měla na Slovensku plno přátel. No a já si nakonec jednoho vzala (inlove) , takže i naše děti samozřejmě ovládají i ty záludnější slovenské výrazy – na rozdíl od většiny svých vrstevníků 🙂
    A jsem tak moc ráda, že sem píšou i naše slovenské kamarádky – je to osvěžující:))

    1. Mne uz bolo zle pred 15 rokmi, ked slovenske deti nevedeli, co je to pohadka a ceske deti nevedeli, co je rozpravka 🙁 .
     A myslim (opravte ma, ak to nie je pravda), ze aj v Cesku je region, kde sa bramborum hovori „zemaky“ 🙂 .

     1. A dodatok: isiel ma slak trafit, ked 20-rocny mladenec vysokoskolak nevedel aka rieka tecie cez Prahu. A priblizne rovnako stary mladenec nevedel, preco je 29.august statnym sviatkom Slovenska. To stale hovorim o Slovakoch. Ked som si v knihkupectve prezerala knihu, predavacka sa mi ospravedlnovala, ze ju maju LEN V CESTINE.
      Aj toto je jeden z hriechov, za kt. pojdu pani Klaus a Meciar do pekla (devil)

      1. Oni ledacos, co nám připadá samozřejmé nevědí ani české modelky, ba někdy ani vysokoškoláci.

    2. Dede to náš kot Bohoušek má ještě jeden přídomek ,korunovační klenot, protože spí na červeném vyšívaném indickém polštářku, a zásadně pije jen ze své vysoké skleničky, misku odmítá , na zahradě pije z každé vysoké nádoby,třeba z kbelíku. Mám dotaz co slovensky znamená Ruščák,je to nějaké řemeslo ?

     1. Ne, to byli zbojníci z ukrajinsko-slovensko-polského pomezí 😛
      Popravdě nevím, co to znamená. Mohl by to být občan města Ruse, podle vzoru Pražák 🙂

      1. Aha, já Vaše jméno našla náhodou v Orlických horách v obci Neratov,pod úžasným opraveným kostelem.

     2. Ono s Vychodniarmi je to tazke (wasntme).Tam sa „zrazilo“ viac narodnosti a od kazdej si nieco vzali. Ale vo vseobecnosti su to dobri „ludze“ 🙂

      My Cesi a Slovaci mame to stastie (alebo „stastie“), ze byvame v strede Europy a kazdy dobyvatel – ci uz chcel od vychodu na zapad, alebo od severu na juh – a opacne, sa prehnal cez nase uzemia. Preto len malo nasich obyvatelov moze povedat, ze “ ja som cistokrvny Cech, alebo Slovak „. A vsetci, kt. sa premleli nasimi uzemiami, zanechali tu nejaky vplyv. Niekedy lepsi, inokedy horsi. Ale stare udalosti a okolnosti by nas nemali rozdelovat, radsej spajat ]:) .

 13. Jestli naše kočky mají nebo nemají v oblibě déšť, tak to prosím nevím. Jsou to kočky čistě bytové, ven nechodíc. Fousín byl bezdomáč, takže si užil dost a dost. A naše hraběnka Hepinesa von Strasse ta nemá vodu v oblibě.
  Do koupelny raději nevkročí ani jeden, co kdyby bláznivá panička pojala úmysl vykoupat je.

  Já osobně nemám déšť ráda, hlavně ne ten podzimní. Kdy fouká vítr a je lezavo. Jarní deštíček už vezmu na milost. Ale cíleně se procházet v dešti, to ne.

  1. Míšo, Tvoje Hepinessa von Strasse mne shodila pod stůl: je to fakt trefné pojmenování a já se tu řehtám jak kůň.

 14. Potvrdzujem jedovatosť dažďa, pokiaľ sa nejde na prechádzku. Už som myslím spomínala, ako Jackie za dažďa rieši nutné oštekanie votrelcov (drozdy, ježkovia, mačky, okoloidúci…) na záhrade alebo za plotom – vystrčí von padacími dvierkami len špičku čumáku, votrelcovi nandá len to najnutnejšie a zalezie naspäť do pelecha. Vyčurá sa na záhrade asi tak meter od prahu dverí a šupšup naspäť. Ale keď zamierim k skrinke s postrojom a vodítkom, môžu padať aj fúriky, ide sa von, hurá, nezdržuj, poď už, kde to viazne?! Prebrodí každú kaluž, do niektorých výtlkov zapadne až po bruško, ale ani to ju nepomýli. Blatová voda na prechádzke je neodolateľná. No a prídeme domov, utrieme čierne bruško a packy, a už je z nej zase pelechový povaľač. Sneh má rada, ale čo keď ten bol u nás tento rok len jedno poobedie 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN