BTW: Maják aneb vítejte v kvasnicových lázních!

0120dar1_1Eh, pokud si myslíte, že jsem se zbláznila, tak připouštím, že trošku ano. A tak vám dnes nebudu nic moc povídat, protože dnes bych byla ráda, kdybyste si vymýšleli vy! Nevěříte?:))

 

Tak začneme. Vymýšlím si teď novou divadelní hru, protože tu předchozí (Pomoc, babička se vdává) jsme kvůli zaneprázdněnosti našeho jediného mužského herce museli v půlce zkoušení zrušit. Tedy musely. Zbyly jsme jen dámy. A tak jsem hledala téma, které by právě ženám mluvilo z duše a vyšlo z toho – hubnutí:))

Já jsem měla celkem jasno, o čem to bude, jen jsme hledaly vhodné umístění. Vyšly nám z toho lázně a Danu napadly (bůhví proč a na co myslela:)) lázně kvasnicové! Prosím, ne pivní – i když pivo a priori v použití nevylučujeme:)) Potíž je v tom, že ani jedna z nás (!) nikdy v lázních nebyla a teď si musíme vymyslet několik nejlépe zábavných, klidně i praštěných, ale uvěřitelných procedur.

Vycházíme z doktorské práce často citované leč na jevišti se neobjevivší lékařky, která používá k vylepšení zdravotního a duševního stavu svých klientek kvasnice pod heslem, jsou zdravé, jsou levné, jsou právě pro vás!

V té hře hodlám mluvit (doufejme:)) s humorem o životě, o hubnutí, o sebehodnocení, o hubnutí jako zástupném problému pro to, abychom se vyhnuly (převážně ženy, fakt) řešení mnohem vážnějších důvodů k nespokojenosti v životě.

A vás jsem chtěla poprosit o spolupráci! Pomozte nám vymyslet legrační leč uvěřitelné procedury, po kterých by měly být přítomné dámy krásnější, hubenější, veselejší a sebevědomější:))

Tak co, dáte se do toho? Byla bych ráda, kdybyste si prostě hráli – navrhovali každou pitomost, která se vám mihne hlavou! A společně z toho pak uděláme nabídku nepřekonatelných Lázní Maják – místa, kde uštvané, smutné a plnoštíhlé ženy opět nabydou radost ze života – shozené kilogramy jsou jen bonus navíc:))

Aktualizováno: 19.1.2016 — 18:51

67 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Tak nevím, kam s tím a zda se to hodí, ale Lázně Maják…no to je již léta u Dede, ať je kdekoliv. A představuji si, jak jako žena „pera“ napíše scénář pro film nebo lépe seriál. Ústřední postava Dede a holky psí, její rodina a web, jehož cesty vedou do celého světa. Postupně se představí všichny laskavé ženy a muži, kteří tu spolu komunikují.Různý způsob života v různých končinách světa, ale společná touha podělit se o vzpomínky, zážitky, bolesti a radosti.
  A ty skoky v počasí, léto v Australii a pak cesty s Verenkou za marody a moravské sestry a Matylda v zamrzlém vinohradu s nově obarvenou hlavou …. až k Maričce a Hance :-)To by mohl být nekonečný seriál, v podstatě ho naživo zažíváme denně. Ale Dede, kdyby se ti to chtělo sepsat 🙂
  Moc děkuji, je tu prima, mám vás ráda.
  Jana

  1. Děkuju Jano (inlove) Víš, mě to přijde jako nadlidský úkol – já to radši žiju (wave)

   Ale věřím, že by to mohlo být pro spoustu lidí, kteří to tu neznají, k neuvěření! 🙂

 2. Ještě mne Dede v souvislosti s lázeňstvím napadlo: Když můj tatínek měl problémy s pohyblivostí rukou, chodil na rehabilitace. Samozřejmě, má se postupovat v pořadí zahřátí svalu – posílení – protažení – co je tam dál? asi zklidnění, zchladnutí, odchod domů. Jenže co s člověkem, který se není schopen pohybovat natolik, aby sval prohřál? Je na to skvělý udělátor – na ruku či kam je třeba se dá igelitový pytlík a natlakuje se oxidem uhličitým. Ten ruku prohřeje a může se posilovat či protahovat. Taky prý ten zábal rozpouští tuky… v nafouknutých pytlících bys snad na jeviště došla, ne? 😉

 3. Dede – tak ti (a všem ostatním) něco řeknu – zítra na večeři je kvasnicovka … bez ohledu, kdo ji má rád (chuckle) (chuckle) (chuckle)

   1. Ja jsem to nikdy nejedla. Doma se to nedelalo, a v Americe o cerstve drozdi nezavadim. Holt jedna nemusi mit vsechno.

    1. Hanko, to je jako s koprem. Buď to má člověk rád nebo to nesnáší. Droždí můžu v libovolné podobě, kopr mi kromě nálevu sladkokyselých okurek páchne, takže koprovou omáčku/polévku/kulajdu nejsem schopna pozřít. Je to čistě osobní dispozice, protože moje děti koprovou omáčku/polévku/kulajdu milují a užívají si to u babiček. Stejně tak ovšem milují droždí – a to užírají všude 🙂

   2. dneska si jdu pro vážený kvasnice, budou čerstvý..taky si udělám knedlíčkovou kvasnicovou…

 4. Tedáá, vaše lázeňské nápady na hubnutí se mi moc líbily, ač jsem také v lázních nikdy nebyla. Tady kvasnicovou masku nabízí hlavně mladým (především chlapcům) na „pubertou poďobaný“ obličej. No jedna z léčebných procedůr by mohla být „bobřík mlčení“ (jak někdo podobně navrhoval – tedy namazat ústa). Vzpomněla jsem ti totiž na svoji dávnou zkušenost s krášlící masku s vajec. Rozšlehaná vajíčka (myslím, že byly dvě) s trochou olivového oleje jsem si napajcovala na obličej a nechala zaschnout. Jak to zasychalo kůži to pořádně stahovalo, měla jsem koketně našpulené rtíky, ale mluvit jsem nemohla, protože se tím stažení trhalo a docela to bolelo. Byla jsem sama doma, takže jsem se v zrcadle svého zjevu nelekala. Jenže manžel přišel nečekaně dříve z práce ! Já chtěla letět do koupelny tu hrůzu smýt, jenže cesta do ní vedle právě přes chodbu, takže jsem se před chotěm zjevila jak zombie, patřičně jsem ho vylekala, protože právě pro tu staženou kůži jsem mu nemohla ani hned vysvětlit, proč jsem takhle zřízená:). Šla jsem se umýt a „omlazení“ tvářiček jak poupátka růže jsem získala ani ne tak vajíčkem, jako mohutným masírováním obličeje ve snaze odstranit seschlé žloutky.

  Jinak jako někteří z vás, droždí mám též ráda. Miluju drožďové knedlíčky i pomazánku (tedy ani jedno už jsem léta neměla, tak jen vzpomínková chuť). V dětství jsem hodně trpěla na ječná zrna. Ale jakmile se mi začalo dělat, stačilo sníst kostku čerstvého droždí (právě proto, že jsem ho měla ráda, s tím nebyl problém) a zrno se tak do druhého dne ztratilo (jen jednou droždí nepomohlo a museli mi ho u doktora propíchnout). Měla jsem ráda i okoralé, ztvrdlé droždí, což se často stalo zbytkům čerstvého. Dala jsem si drobky do pusy a podle tvrdosti buď žvýkala, nebo je schroupala. Mňam.

  1. Ano, na ječné zrno tu fungovalo báječně, teď jsi mi to připomněla. A na akné se to nabízí pořád, zajímalo by mě, jak moc se to liší od B-komplexu (vitamíny B v tabletě), jestli je tam stejný mechanismus vstřebávání a působení nebo je to jinak.

 5. Kvasnicové lázně!!! (rofl)
  Spoustu vynikajících tipů na hubnoucí procedury už máš, tak já přidám ještě program pro duševní odpočinek. Co takhle využít kvasnice (nejlépe v pastoidním skupenství , t.j.lehce rozředěné mlékem) jako materiál pro různé výtvarné techniky ? Vyškrabávání ornamentů do zaschlých kvasnic? Vytváření abstraktních obrazů hňácáním kvasnic na malířské plátno dle metody profesora Knížáka?

  1. To je super nápad 🙂 Kdyby na tom plátně byl podklad z mouky, tak by se ty obrazy měnily, jak by to kynulo 🙂 A pak by se to dalo zafixovat pečením.

 6. Béééé, dostala jsem se k pecku až nyní, večer. A čtu náááádherné kvasnicové příspěvky. Kvasnice mám móóóc ráda (Pitrýsku, Abyt a spol.) – nečtěte! Nejenom mám moc ráda pečivo z kvasnic, ta lázeň v řídkém kynutém těstě by se mi moc líbila, YGO, jen s tím přisypáváním mouky by to bylo horší, to už bych nezvládla. V naší vísce v malém soukr obchůdku se prodávají rozporcované opravdovské kvasnice, jen už, Renato, nejsou „za korunu“. Ale bezva kynou a jsou z nich výborné koláče na různé způsoby. Takže žádné hubnutí, ale za to dobrá nálada.

 7. Pamatujete se, jak se chodilo pro „za korunu droždí, prosím“? Ani nevím, jestli se vážené droždí dá ještě někde koupit. V Kauflandu občas mívají balení 100g, to ráda kupuju, je to pro nás tak akorát.

  1. Ahoj Renato, vážené droždí mají u nás ve Dvoře v malé sámošce, které se roky říkalo Avena, ale teď už dost dlouho patří do řetězce Enapo. Někdy ho tam kupuju, mají vždycky čerstvé a já mlsám 🙂

   Jo a taky se tady u nás koupí kvas na kyselo – čerstvý (wave)

  2. u nás ano, jestli chcete na Pražení v březnu dovézt vážené kvasnice, řekněte….všichni…

 8. No ja by som v kvasbicovych laznich asi pribrala +20 kg 😛
  Mam velmi rada surove kvasnice a este radsej drozdovu pomazanku 😀 .

  1. Té museli implantovat klokaní DNA :O , to jinak není možný… Jdu si to zkusit. 🙂
   Můžu se zeptat – chlapi taky tak moc řeší hubnutí? 🙂

   1. To věru nevím, milá JJ. Já naštěstí nemusím a v mém okolí to moc neřeší ani ženy. 😀 Jinak já takhle trénuji fyzičku také, jen těch schodů nedávám celých šest, nýbrž jen tři. Tahle žena předvádí skutečně úctyhodné skoky.

    1. No tak to se taky musím pochlubit. Včera jsem to zkoušela, a taky skočila tři. Jednou, ale pro začátek dobrý. A shora dolů. Ale i to se počítá, ne 😀 ?

 9. To chce zjevně Dede vyrazit na studijní pobyt 🙂 .

  http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/10-tipu-kde-si-uzit-pivni-lazne.aspx

  Pak se prý můžeš natáhnout i na lůžko z ovesné slámy a dát si pivní chleba…

  Ještě mne napadly přenosné kvasnicové zábaly na ruce a nohy – pamatuješ na ten šílený protichemický obleček, složený z pláštěnky a igelitových pytlíků na ruce a nohy. Jo, mít v těch pytlících tak těsto anebo rozředěné kvasnice… to byl byl příchod na jeviště… žbluňky, žbluňky, čvacht, čvacht,…

  1. Šiš, pamatuju – Martin byl na vojně u chemiků, tak taky nezapomněl! (chuckle)

   A děkuju ne, na jeviště v tom nepolezu 😛

   1. Dede – pokud jsi autor hry, tak samosebou na jeviště v pytlíčcích s rozčvachtanýma kvasnicama polezou ostatní …

 10. Tedy díky, vidím, že si budu moct vybrat! (rofl)

  Líbí se mi nejen různé možnosti cvičení (Ygo, aerobik v bazénu s různě hustým kynutým těstem prostě nemá chybu:)), možnosti samofinancování včetně ježdění na kole 🙂 (Matyldo!:))

  LENKO, PROMIŇ, AŤ JE TVÁ HISTORKA JAKKOLIV NEUVĚŘITELNÁ, TAK TOHLE HRÁT ODMÍTÁM! (rofl)

  Jinak já má ráda kvasnice (s neblahými následky:)), ale naprosto nesnáším kvasnicové pochoutky 😛

 11. Jen mě napadlo, že v nějaké lidové písničce se zpívá:
  „Když jsem šel od Domažlic
  nesl jsem putnu kvasnic…“

 12. Tedy, kdyby někdo ordinoval k vylepšení mého zdravotního a duševního stavu kvasnice, byť sebelevnější :), okamžitě bych zhubla dobrovolně neb i slovo samé na mě působí dávivě.
  Takže navrhuji olemovat již přístupové cesty k lázním obřími billbordy s vyobrazením pučícího kvásku.

 13. OMLOUVÁM SE ZA DUPLIKÁT.MNĚ PRVNÍ KOMENTÁŘ NEBYL POVOLEN,PROTOŽE PRÝ JSEM MOC RYCHLÁ, TAKŽE JSEM NAPSALA DRUHÝ, S PODOBNÝM OBSAHEM. A NAKONEC TEN PRAŠTĚNÝ PC HLÍDAČ ZVEŘEJNIL MÉ KOMENTÁŘE OBA. JSEM Z TOHO JELENIN A OMLOUVÁM SE VŠEM ČTOUCÍM. A HOŘÍM ZVĚDAVOSTÍ , JAKÉ DALŠÍ NÁPADY SE OBJEVÍ. ON TAKOVÝ ÚPRK MEZI SUCHÝM VENKOVNÍM WC A CHATIČKOU STÁL TÉŽ ZATO.

   1. To nevím, ještě jsem tuto proceduru neabsolvovala. Ale měla bych zlepšovák – pro pokročilé by se přisypávala mouka … to by byly vypracované svaly (chuckle)

    1. No to už můžete rovnou zadělávat na chleba pro místní mateřskou školku…. 😀

     Šlapání těsta – posilování svalů nohou a čtyřhlavých 🙂
     Vydobývání těsta z bazénu – trénink svalů břišních, zádových a zadní strany nohou (pozor, nezvedáme pouze zády, mohly bychom si je strhnout, pokrčit nohy, aby zabraly i svaly nohou! však to holky všechny známe 🙂 ).
     Válení bochníků a pletení houstiček – práce pletence pažního.
     Jako bonus – kdo spadne na držku do těsta, má pleťovou masku zdarma 😀 .
     Nevím, jestli to pomůže od tuku, ale naděláte si pod ním svaly.
     Ale vážně – kvasnice jsou fakt dobré na pleť, protože obsahují vitamíny řady B a na vlasy a na nehty – je to nejrychlejší náprava při lámavosti. Akorát já se vždycky musím zatnout, abych je pojedla syrové.

     1. Jo, šlapání těsta beru! 🙂 Víc se mi sice líbí Ygin bazén, ale to je fakt těžko uvěřitelné, tak zůstanu u bazénku 🙂

      1. Co je na tom v lázních těžko uvěřitelného? 🙂 Viděla jsem v Teplicích ve veřejném bazénu skvadru korpuletních dam, které měly na rukou i na nohou navlečené takové ploutve z nějaké pěny (aby musely překonávat odpor vody) a provozovaly na hudbu jakési cvičení. Na obrubě bazénku pak poskakovala cvičitelka, která vážila tak 40 kilo i s postelí, taky měla ty ploutve a předcvičovala jim. Pozorovala jsem je asi pět minut a cvičitelka rázně švihala rukama i nohama a ještě u toho stíhala mluvit a usmívat se. Dámy v bazénku po třech minutách urputné snahy nabyly výrazu „tak na tohleto se můžu vy….“

 14. Dede, řehtám se tu NAHLAS a i já navrhuji jednu z dalších bláznivých procedur. Přišla jsem na ni, když jsm si vzpomněla na to, jak jsme byly jeden víkend s kamarádkou , jejími třemi sourozenci a jejich babičkou v rodinné chatičce na Klínech. Babička tehdy chtěla upéct kynuté buchty. Má kamarádka velice zbožňovala jak kvasnice, tak i syrové těsto na buchty. Nedokázala se ovládnout, proto jakmile měla příležitost a ,ujídala obojího až do úplného přežrání. Bohužel, vloudila se chybička. Kamarádka zcela zapomněla na to, kolik a čehože to vlastně snědla.Tohle vše zapila asi půllitrem teplého mléka, které nám všem bylo podáno k dopolední svačině. No, na výsledky téhle konzumace jsme moc dlouho nečekali. kamarádce se nejprve strašlivě nedmulo břicho, pak jí začala jít z pusy , ale i ze druhého konce zažívacího traktu hustá pěna a kamarádce doslova lezly oči z důlků.Jelikož tehdy byl víkend a nikdo z nás „vykynuté“ kamarádce pomoci nedokázal, odvezli ji na pohotovost do mostecké nemocnice,kde ji na dva dny hospitalizovali. Na základě téhle osobně zažité příhopdy mám návrh další ztřeštěné léčebné kúry. POVINNÉ POJÍDÁNÍ KVÁSKU I SYROVÉHO A JEŠTĚ NENAKYNUTÉHO TĚSTA , KTERÉ JE UTNO NOTNĚ ZAPÍJET TEPLÝM MLÉKEM. A ABY HEREČKY NEMUSELY TOLIK TRPĚT, LZE DOCELA DOBŘE TENTO EFEKT NAHRADIT POZŘENÍM VĚTŠÍHO MNOŽSTVÍ ŠUMÁKU NEBO POUHÝM ROZPUŠTĚNÍM ŠUMIVÝCH VITAMINOVÝCH TABLET V ÚSTECH. UŽ SE PŘEDEM TĚŠÍM NA ZÁZNAM TEBOU VYMYŠLENÉ TAŠKAŘICE.

 15. Navrhuji scénku s kvasnicovou bleptou s přídavkem tzv. čínské tygří masti, použít na hemeroidy, tygří řev následuje. :-))
  To fakt jednou ale bez kvasnic takto použil jeden z našich kamarádů, bylo mu to dáno jako „dobrá“ rada. Osvědčilo se ale jenom jednou avšak zážitek na celý život. (chuckle)

 16. Jinak DEDE ten váš obecní divadelní spolek to je bomba.
  Přávidím.
  Moc by mě to bavilo.

 17. Mě něco napadlo, ale je to asi pitomost.
  Rozdělanými kvasnicemi potřít v silné vrstvě ústa a nechat zaschnout. Klientky nebudou moc nejméně půl dne jíst.
  A zhubnou.

 18. v kvasnicových lázních, by byly k jídlu drožďové knedlíčky v polívce a kvasnicová pomazánka..kdo by dodržoval režim, mohl by si za odměnu sblízat z obličeje drožďovomedovou masku 😀

   1. Tak diéta, pri ktorej by som bola sústavne mierne namazaná, by sa mi asi dósť páčila (viď aj Inka s kvalitným bielym vínom dole). Problém je, že mne alkohol zvyšuje žravosť, strašne mi po ňom vyhladne… (blush)

  1. Miluju kvasnicovou pomazánku, miluju samotné kvasnice (aj to pivo možu) – takže na mne by zřejmě tato metoda jako hubnoucí vliv neměla – ba právě naopak, sežrala bych příděly i těm, kteří tuto pochutinu nesnášejí (chuckle)

   1. Ani bys to neměla tak daleko. Já kvasnice přímo nesnáším. Máš můj příděl reserve.

  2. ŠÁRKO, UBEZPEČUJI TĚ, ŽE V TAKOVÝCH LÁZNÍCH BYCH JÁ RADĚJI UMŘELA HLADY. DROŽĎOVÉ KNEDLÍČKY, POBLÍVKU APOD DOSLOVA A Z CELÉ DUŠE NENÁVIDÍ.

 19. Okrem zjavných aplikácií kvasníc ako rôznych masiek na pokožku a povinnej konzumácie kvasnicovej pomazánky s cieľom znechutenia si jedla všeobecne ma napadla jedna „chudnúca“ procedúra, súvisiaca ani nie tak čisto so samotnými kvasnicami ale s ich upotrebením v kysnutom ceste. Kto už kysnuté cesto robil, a poctivo, tak vie, že jak je cesta viac než kilo, človek sa pri jeho miesení a hnetení celkom slušne zapotí a ramenné svaly si popracujú. Pričom čím dlhšie sa s cestom ručne pracuje, tým je nadýchanejšie (cieľom je dostať do neho čo najviac vzduchu) a po upečení nie je zdrcnuté a zákalcové (ozaj, viete niekto čo je zákalec? používa sa to slovo aj inde než u nás doma?). Takže by kúpeľné návštevníčky mohli mať povinnú polhodinovú rozcvičku s tak kilíčkom a pol kysnutého cesta, po ďalšom podkysnutí sa pocedúra môže zopakovať 🙂 . Odber výsledných produktov by sa samozrejme musel dohodnúť externe, keby to návštevníčky aj konzumovali, chudnutie by išlo do … nenávratna, chicht (chuckle)

  1. Prodejem produktů by klientky přispívaly na provoz lázní, případně by získávaly bonusy- za deset prodaných koláčů jeden kvasnicový obklad na kolena zdarma!- jo a pro zvýšení hubnoucího účinku by je mohly rozvážet na kole. 🙂

   1. MATYLDO, BONGO. TY FAKT MÁŠ TAKY SKVĚLÉ NÁPADY. NYNÍ MIZÍM, JDU ZASYPAT UŽ PODRUHÉ KRMÍTKO.PTÁKŮM JE OUVEJ, ŽEROU JAK BEZEDNÝ.

   1. Presne, je to to isté. Ja som si medzičasom našla, že vraj za Bernoláka to bolo ešte normálne spisovné slovo. Ale podľa miniankety, čo som si urobila u nás vo firme, to nepoznal nikto, ani moje kolegyne, ktoré pečú. Ešte v súvislosti s tým chudnutím pri miesení som si vybavila, že som kedysi na TV Paprika videla dokument, kde ženy na nejakej rázovitej maďarskej dedine piekli ten ich mäkučký biely chleba. Boli to všetko už babičky a cesto zarábali a miesili v drevenom koryte, veľkosti asi tak vane. Pri miesení sa striedali a z každej lialo, keď skončila…

 20. Z lázní znám jen něco málo procedur, byli jsme jednou na půl dne. Ale jako dítě jsem byla v lázních hubnoucích, které v mém případě nefungovaly.
  Z vyprávění mé babičky mi nejvíce utkvěla v hlavě dieta sestávající z kuřecího masa a kvalitního bílého vína

 21. Roztomilé 🙂
  Na hubnutí nejlépe funguje kvasnicový běh, je to odrůda člunkového běhu. Cílem je získat suroviny na kvasnicovou pleťovou masku, která je odměnou za vynaložené úsilí. Hygienicky balené kostky droždí startérka/kosmetička rozmístí kolem bazénu nejlépe olympijských rozměrů v pravidelných vzdálenostech po deseti metrech. Poté, co klientka uběhne těch 2400 metrů a nashromáždí 630 g kvasnic, jde se osprchovat a ulehne na vyhřáté lůžko. Kosmetička jí na celé tělo aplikuje kvasnicovou masku a za doprovodu relaxační hudby (nejlépe bublající močál) klientku nakrmí pár lžičkami kvasnic rozpuštěných s cukrem. Po oloupání zaschlé masky se procedura opakuje ještě dvakrát. Klientka odchází s pletí hebkou jako samet. Pleť srší vitamínem B, což vyvolává opaleskující efekt. Bonusem této procedury je, že klientka již nikdy nebude dělat kynuté těsto a tím předejde nežádoucímu jojo efektu.

  1. DEDE, ŘEHTÁM SE TU NAHLAS ,PROTOŽE MI DOSLOVA VYSKOČILA Z MYSLI VZPOMÍNKA NA JEDEN ZÁŽITEK. BYLA JSEM NĚKOLIKRÁT CELÝ VÍKEND U KAMARÁDKY NA JEJICH CHATIČCE V KRUŠNÝCH HORÁCH.JEJÍ BABIČKA NÁS TAM VŽDY VELMI ROZMAZLOVALA. JEDNU SOBOTU SE ROZHODLA UPÉCT PRO NÁS V PECI BUCHTY. VŠICHNI JSME TEHDY POMÁHALI, MOC JSME SE NA BUCHTY TĚŠILI. KAMARÁDKA DOSLOVA ZBOŽŇOVALA NEJEN KVASNICE, ALE DOKÁZALA POZŘÍT VELIKÉ MNOŽSTVÍ PRÁVĚ ZADĚLÁVANÉHO, SYROVÉHO KYNUTÉHO TĚSTA.TEHDY SE ZDENA DOSLOVA PŘEŽRALA JAK TĚSTA, TAK PRÁVĚ I KVASNIC. NO, CHYBIČKA SE VLOUUDILA, PROTOŽE KAMARÁDKA ZAPOMNĚLA, COŽE TO PŘED CHVÍLÍ POZŘELA, A KOLIK TOHO VŠEHO SPOCÍVALA. KE SVÁČE SE NÁM PODÁVALO TEPLÉ MLÉKO, KTERÉ KAMARÁDKA MĚLA TAKY RÁDA. NO, I ZAPILA TOHLE VŠE PRÁVĚ ASI PŮLLITŘÍKEM TEPLÉHO MLÉKA. CO NÁSLEDOVALO BĚHEM ASI 10 MINUT, TO SI NEDOVEDE PŘESDSTAVIT TEN, KDO NEVIDĚL, ČI NEZAŽIL. KLAMARÁDCE SE OBROVSKY VZEDMULO BŘICHO, ZAČALA Z ÚST, ALE I Z PRÁVĚ OPAČNÉHO KONCE DOSLOVA BAREVNĚ PĚNIT. TĚSTO V KAMARÁCE ZAČALO PRACOVAT, LEZLY JÍ DOSLOVA OČI Z DŮLKŮ A TEKLA Z NÍ HUSTÁ A ZLATOHNĚDÁ PĚNA, ALE NIKDO Z NÁS „VYKYNUTÉ“ KAMARÁDCE POMOCI NEDOKÁZAL.NAKONEC SKONČILA NA MOSTECKÉ LÉKAŘSKÉ POHOTOVOSTI A V NEMOCNICI SI JI RADĚJI NECHALI DVA .NA ZÁKLADĚ TOHOTO ZÁŽITKU JSEM VYMYSLILA BLÁZNIVOU LÁZEŇSKOU PROCEDURU: POVINNÉ POJÍDÁNÍ KVASNIC A SYROVÉHO KYNUTÉHO TĚSTA ZÁROVĚŇ.TO VŠE BY SE MĚLO NOTNĚ ZAPÍT TEPLÝM MLÉKEM. A ABY HEREČKY NEMUSELY FAKTICKY TRPĚT JAKO TA MÁ NEBOHÁ MLSNÁ KAMARÁDKA, STAČILO BY NAHRADIT KVASNICOVOU PĚNU VELKÝM MNOŽSTVÁÍM POZŘENÉHO ŠUMÁKU V PRÁŠKU NEBO ROZPUŠTĚNÍM ŠUMIVÉ VITAMÍNOVÉ TABLETY V ÚSTECH. TABLETY JSOU TAKY BAREVNÉ, TAKŽE BY TO MOHLO PRO EFEKT STAČIT. PODOTÝKÁM, ŽE TENHLE DÁMSKÝ DIVADELNÍ SPOLEK PŘÁVIDÍM A MOC SE TĚŠÍM NA TEBOU VYMYŠLENOU ZTŘEŠTĚNOU TAŠKAŘICI .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN