BTW: Nepovinně veselý Silvestr

1231dar1_1Tak už je to taky, zase nám končí další rok! Člověk má pocit, že se párkrát překulil, něco popracoval, kapku se vyspal, na dvě tři místa se podíval, a ejhle, už se zase mění letopočet:))

 

Píšu pro vás večer třicátého, příjemně unavená z oslavy Předsilvestra, který jako obvykle organizuje neoficiální Geront klub z naší vísky v místní (nekuřácké:)) hospodě. My jsme zatím čestní členové – čekatelé, protože jaksi pro přijetí ještě nesplňujeme povinný věk:))

Když jsem se ptala, kdo je vlastně členem klubu, tak je to pozvaný jedinec, který pravidelně navštěvuje místní hostinec U Hrdinů, pije Krakonoše, nezkazí žádnou srandu a udrží moč a stolici. Na zvědavou otázku ohledně posledního bodu mi bylo řečeno, že pokud už neudrží, stává se členem korespondentem:))

Byla to velmi příjemná předoslava, bez rachejtlí, zato se spoustou řečí a legrace. Přípitek byl už před desátou, protože, jak každý ví, správný geront je už o půlnoci dávno v posteli:))

Šli jsme domů mrazivou nocí a já přemýšlela, co vám vlastně ke konci roku říct. Snad jen to, abyste si ten den užili aspoň tak jako ty nejhezčí obyčejné dny – abyste si našli příjemnou společnost, ať už skutečnou nebo virtuální, něco dobrého pojedli a popili a necítili potřebu být za každou cenu veselí, protože z toho člověk může mít i pěknou depku.

Nevím totiž jak vy, ale na mě povinné silvestrovské veselí působí podivně. Ačkoliv jsem normálně sova a často píšu po nocích, na Silvestra mám děsnou potíž zůstat vzhůru, o snaze vybudit v sobě bujaré veselí už vůbec nemluvím. Tedy pokud nemáme nějakou prima dobře naladěnou společnost – pak to jde samo:))

Letos jsme s Martinem poslední den roku sami, takže máme jasný plán: budeme se příjemně flinkat, půjdeme se psima na pořádnou vycházku, a večer si užijeme ve společnosti lahodných sýrů, vybraného vína, čerstvého ovoce a bez televize. Před půlnocí Martin zase rozdělá na zahradě živý oheň, budeme se u něj hřát, radovat se a připijeme si v temnotě pod hvězdami. Rachejtle naštěstí vesnickou noc dlouho neničí.

 

A tak tady zase nabízím sezení u společného stolu pro každého, kdo bude mít chuť zaskočit. A abyste nevyšli ze cviku, pokládám ještě i nějaké otázky:))

 

Co děláte právě teď?

Jaké jsou vaše oblíbené silvestrovské pochoutky?

Bez čeho si neumíte své oslavy představit, co naopak třeba zkoušíte poprvé?

Je vám veselo?

Je vám kapku i smutno?

Co bylo to nejhezčí, co se vám tento rok přihodilo?

Na co se těšíte v novém roce?

 

 

A tak vám ještě jednou přeju krásnou oslavu příchodu nového roku 2016 a spolu s pohádkami připomínám: rozmyslete si, co si budete o půlnoci přát – může se vám to i splnit!:))

 

0114dar4

Aktualizováno: 30.12.2015 — 23:30

89 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Přeji vám všem, aby se splnila všechna vaše očekávání a přeji úplně všechno nejlepší. A vůbec.
  S přáteli se střídáme se silvestro-novoročními večeřemi a letos jsem to „odnesla“ já. Manžela postihla bolestivá artroza kolene, takže jsem celý den kmitala sama s přípravou svátečního stolu, přípravou jídla aby vyšlo tak akorát, támhleto a tohleto, se psem na procházku, jen taktak jsem stihla hodit lampy se svíčkami před před dům a už jsem vítala hosty. Sice společensky vyfešákovaná, ale s pantoflemi na nohou. Jednu lodičku mezitím odnesl pes. Půlnoční děsběs jsem strávila se psem v náručí, zavřená ve sklepním pokoji. Kocour byl tamtéž, zalezlý pod gaučem. Scott mě překvapil, vždycky to snášel dobře, ale letos kňučel a byl vyděšnej.
  Poslední den v roce moc ráda nemám a jsem ráda, že je za námi. Ale za rok bude zase, že ano?

 2. Hezky novorocni den vam preju. Byl zde temer klid a mir, ohnostroje se odehravaly vic v dalce a nase zver to bere zcela stoicky. Jakey projevil jisty naznak neklidu, ale byl zklidnen sunkou a pak musel hlidat kleBYcky, cimz zablokoval neklid z petard. Kdo si uzival petard byla nase mama v Olomouci. kdyz jsem s ni byla kolem vasi pulnoci na Skypu, tak soustavne odbihala k oknu, aby se podivala, kdo odpaluje a poctive mi to hlasila. Tak jsem ji nechtela kazit radost.

  Tesim se na pripravu novorocniho jidla – to mam moc rada. Bude veprova pecinka, starocesky kuba, jihokarolinska novorocni specialita skocny Jenik (ryze s cernookyma fazolkama)a kysele zeli na slanine.

  1. hanko my máme taky kleBYcky, ještě zbyly od včera, a dneska vařím roast gammon s medovohořticovou krustou, roast potatoes, a květák s brokolicí zapečený se sýrem. a pro sebe si udělám čočkovou polévku, chris ani polívky ani luštěniny nejí.

   1. Neni nad to dojizdet po ranu kleBycky a zapijet je zbylym sampanskym. Nejak se tim vylepsi celkovy nahled na zivot. 🙂 Jinak Wendulko, Chet lusteniny taky neji – je mu po nich fakt spatne a to uz od detstvi. K polivkam mel vlazny vztah, ale brzy pochopil, ze kdyz je k veceri polivka a jen polivka, ze by mel prehodnotit svuj postoj. A dnes je ma fakt rad.

    1. chrisovi po nich není špatně, on je jenom strašně moc vybíravý v jídle. polívky si radši dělám jenom pro sebe, nemám na to nervy se dívat jak se pořád nad jídlem šklebí

 3. Už jsem to psala na Hadech – pohoda, klídek, jezdilo se dobře, jsem spokojená!
  Až na ten sníh! Ten by v Praze měli zakázat. Klouzalo to, ale musím pochválit Pražské služby, protože opravdu hlavní ulice byly posolené, bez sněhu, auta PS jezdila hned od spadu prvních vloček. Takže jestli někdo bude nadávat, že Praha nebyla uklizená, ať si trhne. Byla. Jen ty boční uličky zkrátka nikdo neudržoval, ale tam se dá bez problémů jet pomaličku, aby se nic nestalo.
  A dneska bude co???? FLÁKÁNÍ S KOŠIŠKAMA!

 4. Všem vám přeji krásný a ještě lepší rok 2016.

  Silvestra jsme kupodivu přežili bez úhony. Luxík se neklepal a většinu večera prospal a Legy to samozřejmě neřešil když se nenervoval brácha.

 5. Letošní rok pro mě byl rokem zásadních změn. Teď na konci roku je u mě všechno jinak, než bylo na jeho začátku. Stálo mě to hodně úsilí, nervů, starostí a v neposlední řadě i peněz, ale i radosti, že se to všechno za ten jediný rok stihlo a povedlo. Okolnosti tomu chtěly, že jsem na to všechno byla sama, pomocná ruka těsně před vypuknutím celé akce a všech prací ucukla. A tak jsem na sebe i tak trochu hrdá.
  Přeju si tedy, abych si to všechno mohla příští rok a pak ještě spoustu dalších let užívat.
  A Dede i vám všem ostatním děkuju za tohle prima místo, kam ráda chodím. Přeju vám všem spokojenost a vnitřní klid.

  1. Milá Tapuz, máš být na co hrdá a já věřím, ze tě čekají zajímavé časy (inlove)
   Tak hodně štěstí

 6. tak to dneska chodí ve spoustě podniků dede a pracovat pro nhs není žádné terno. zodpovědnost až nad hlavu, každá sestra a pomocná sestra dělá práci třech lidí, peněz nemám o moc víc než minimum za všechny ty roky dřiny a management se k nám chová za všech okolností jak špíně pod botama. vzhledem k tomu jaká je ta práce zátěž fyzicky i mentálně plus neustálé vystavení různým virům a bacilům, tak se manažeři rozhodli, že nám to marodění prostě zakážou a je po problému.

   1. dede, s mými zkušenostmi, šance rozhodně jsou, kdybych začala hledat tak by mi asi dlouho netrvalo, jenomže mi nějak chybí energie, protože nemám prakticky žádný volný čas. když nejsem v práci tak doma uklidím, vyperu, nakoupím, uvařím, zajdu na pár hodin do posilovny a najednou je skoro večer a já jsem celá ve stresu jak málo času mi zbývá na učení. taky si myslím, že tohle zacházení se zaměstnanci je celkem běžné všude v nhs, a nevím jestli by to bylo lepší v jiné nemocnici.
    samozřejmě ideální by bylo úplně změnit zaměstnavatele a kariéru, ale já pro nhs pracuju tak dlouho, že nevím, kde jinde hledat práci a jakou. ale za 45 minut je tu nový rok, a tohle je rok kdy konečně skončím universitu a bude ze mě bakalář vědy, nebo tak nějak se to jmenuje česky, a snad se mi otevřou jiné možnosti.

 7. Už je to tady! Dokud byly petardy slyšet jen zdaleka, hráli jsme s Denisem hry s klikrem a na schovávání pamlsků a byla pohoda. Teď se střílí v sousedství a to je nutno oštěkat! No a my jsme si otevřeli Sedlecké víno Pálava (zdravím Ygu!), specielní šarži Český strakatý pes – dostali jsme letos na setkání v Lednici, aby nám to čekání na nový rok příjemněji ubíhalo.
  Přeji všem spolustolovníkům v této milé hospůdce všechno nejlepší v roce 2016, mnoho radostných dnů, klid, pohodu a ať se každému z vás splní něco z toho, co si přejete! Milá Dede, děkuji za Dedeník! (inlove) (inlove) (inlove) (inlove)

 8. U nás je zatím klid, nic nebouchá, teprve asi začne neb o půlnoci je sraz na hřišti k přípitku.
  Neslavím nic, jen tiše sedíme a rozjímáme. Přeji všem aby příští rok byl dobrý a abychom byli zase všichni pospolu v té pouštní oáze klidu a společenství slušných a ohleduplných lidí, tak jak nám to Dede umožňuje, za což ji posílám velké díky a blemcáky pro obě vlčky.
  Co bych dala za to, kdyby naši psi byli od bláta třeba až po uši! Sejdeme se v příštím roce a opět dáme řeč,to je velmi povzbuzující a utišující. Užijte si dnešní pozdní večer, který má své kouzlo vzpomínek,rozjímání a pospolitosti i bez humbuku kolem. (inlove)

 9. DEDE, U NÁS BYL NÁDHERNĚ SLUNEČNÝ, I KDYŽ DOST MRAZIVÝ DEN.NEPRŠELO, JAK SLÍBILY ROSNIČKY, ALE MRZLO DOST. S JIŘÍM JSME DÁVNO POVEČEŘELI, UDĚLA JSEM PÁR SÝROVÝCH CHLEBÍČKŮ A ZAPILI JSME VŠE MINERÁLKOU.JIŘÍ BERE ATB, NENÍ MU DOBŘE , NOHA MOC BOLÍ A JÁ STEJNĚ PÍT ALKOHOL NEMOHU. JIŘÍ HNED ZALEZLMDO PELECHU V NADĚJI, ŽE KONEČNĚ SNAD NA CHVÍLI USNE. NENÍ MU PŘÁNO, PRÁVĚ PŘED CHVILIČKOU V BĚLÉ VYPUCHLO BOUCHACÍ ŠÍLENSTVÍ . TRVÁ PRAVIDELNĚ KAŽDÝ ROK AŽ DO2-3 HODIN RÁNO. JE TO OOPRAVDU N ŠÍLENOST.DO LESA SICE MÁME TROCHU DÁL, ALE STEJNĚ TA ZVĚŘ MUSÍ BÝT Z TAKOVÉHO TARTASU VYDĚŠENÁ. KOLEM SE ČASTO PÁSAJÍ SRNKY,TAKŽE TY JSOU ASI DĚSEM ŠÍLENÉ. JE TO OPRAVDOVÝ HNUS, ALE MYSLÍM SI, ŽE TZÁKAZY NIC NEVYŘEŠÍ, POKUD NEDOJDE OPRAVDU NA VELICE PŘÍSNÉ A ITELNÉ FINANČNÍ POSTIŽENÍ NEKÁZNĚ. K DIVÍM SE, ŽE NĚKTERÝM LIDDEEM ZKRÁTKA NENÍ LÍTO ZA TYHLE PITOMOSTI PENĚZ. ZDEJŠÍ OBČANÉ NEKOUPÍ DĚTEM POŘÁDNÉ JÍDLO JAK JE ROK D TY LOUHÝM A OVOCE DĚTI ČASTO POŘÁDNĚ NEZNAJÍ, ALE BOUCHACÍ PITOMOSTI JSOU V KURZU STÁLE.

 10. U nás stale leje a navíc občas vypadne internet. Naštěstí se v naší ulici už bouchá jen málo, nebo vůbec (zatím jsme celé svátky neslyšeli ani jednu ránu). V tomhle mokru to asi nikoho také moc bavit nebude. My Silvestra nijak neslavíme (navíc Američani nemají ani tradici „celodenních a večerních legrácek“), takže ani jídlo nepřipravuji, dojíme včerejší kari :)) Ale připijeme si, to ano, jen to asi nebude o půlnoci, možná o hodinu dříve, doba, kdy chodíme normálně spát. Já si vždy v duchu rekapituluji odcházející rok, vždy v něm je něco smutného (a bohužel bylo i letos) i něco veselého a jsem ráda, když těch veselých (kladných) zážitků bylo víc.

  U nás je stále teplo, na síťové desce pod krmítkem, kde se drží vypadaná semena dokonce z těch nacucaných semen vyrostl trávníček. Stále kvetou růžičky, jen tím deštěm jsou chudinky celé ohnuté. Ale má se večer dost ochladit, tak snad budeme moci vypnout po skoro týdnu klimatizaci a konečně zase na noc otevřít okna.

  Jdu si pustit mou ze všech nejmilejší Rusalku ! Mám starou nahrávku (r.1961) s milovaným Hakenem a Šubrtovou. Jsou to 4 desky a pouštím si ji vždycky jednou do roka, tak jak dostanu náladu. A teď ji právě mám. Že hapruje internet mi vadí méně, než kdyby vypadla elektřina. A pak půjdu do vedlejšího domu, sednu si na kanape a budu kartáčovat Indy, dokud jí to bude těšit :). Je už druhý den zavřená v domě, nebaví jí to, ale jak leje, tak se jí venku také nelíbí. Otevřu ji dveře, ona vykoukne a hned si to rozmyslí.

  Vy, kteří budete slavit, užijte si to. Všem vám virtuálně připíjím na úspěšný příští rok, plný lásky,spokojenosti a hlavně míru !!!

  Milá Dede, díky za Dedeník ! Chodím sem ráda, je tu velice útulno a je tu milá společnost. Tak se těším V PŘÍŠTÍM ROCE ZASE NA VIDĚNOU !!!!

  1. Maričko, přijde mi skoro nepředstavitelné, že ač jsi na stejné polokouli jako my, tak se v tyto dny těšíš na to, že budeš moct konečně vypnout klimatizaci 😛

   Jinak přeju lepší počasí, abyste se všichni mohli zase rozeběhnout ven. Co vánoční želvička? Spí? (inlove)

   Jinak děkuju! (f)

  2. MARIČKO, RUSALKU MILUJU TAKY.BYLO MI ASI5, KDYŽ MNE NA NI MAMINKA VZALA DO NÁRODNÍHO. OPERU JSEM SLYŠELA ÚPLNĚ POPRVÉ, ALE BYLA JSEM PŘIPRAVENA,PROTOŽE MAMINKA MI PŘIBLÍŽILA DĚJ I POSTAVY VYPRÁVĚNÍM.ZÁŽITEK TO BYL VELICE SILNÝ A AČKOLI JSEM VŠEMU ZPÍVANÉMU TEXTU NEROZUMĚLA IHNED, ZAMILOVALA JSEM SE HNED NAPOPRVÉ. DRUHOU MOU MILOVANOU OPEROU JE DVOŘÁKŮV JAKOBÍN, NA KTERÉHO MNE RODIČE VZALI DO BRNĚBNSKÉHO JANÁČKOVA DIVADLA ASI MĚSÍC POTÉ, CO JSEM V NÁRODNÍM VIDĚLA RUSALKU.JAKOBÍNA MÁM STEJNĚ RÁDA NEŽ RUSALKU.OBĚ TYTO OPERY VYPRÁVĚJÍ O LÁSCE, ZÁVISTI A LIDSKÉ ZLOBĚ A MELODIE JSOU V NICH NÁDHERNÉ.A UKOLÉBAVKA, KTERÁ SE V JAKOBÍNOVI KE KONCIM OPERY OBJEVUJE , MNE DJÍMÁ K SLZÁM POKAŽDÉ.NENÍ ALE JUEN DVOŘÁK, KTERÉHO MÁM RÁDA. MILUJU KLASIKU JAKO TAKVOU, ALE NEBRÁNÍM SE ANI POSLECHU SOUČASNÉ MODERNÍ HUDBY. ALE TŘEBA JANÁČKOVI JSEM JAKO MLADÁ HOLKA DLOUHO POROZUMĚT NEDOKÁZALA, K NĚMU JSEM MUSELA DOZRÁT. ALE JE TO TAKY NÁDHERNÁ HUDBA.PŘEJI VŠEM TADY KRÁSNÝ NOVÝ ROK, BOHATÝ,ZDRAVÝ A ŠŤASTNÝ A MUSÍM PRÁSKNOUT, ŽE U NÁS V BĚLÉ TĚSNĚ PŘED PŮLNOCÍ ZAČALO SNĚŽIT,TAKŽE JSME SE PROBOUZELI DO ZASNĚŽENÉ KRAJINY. POKRÝVKA SIC VYSOKÁ NENÍ, ALE VYPADÁ TO KRÁSNĚ A ČISTĚ. JDU NA ZAHRÁDKU, ABYCH NYHÁZELA SNÍH Z CESTIČEK NA ZÁHONKY. DĚKUJUNTAKY DEDE ZA DEDENÍK.JE TO MOC PRIMOVÉ MÍSTO K ODPOČINKU I POUČENÍ. ČTU TEBE I TVÉ STRÁNKY RÁDA, DEDE.

 11. Moji milí, děkuju všem, kdo sem chodíte, čtete a diskutujete (inlove) Každý den se na vás těším (f)

  Přeju vám všechno nejlepší do nového roku 2016, hodně zdraví, štěstí kdykoliv ho budete potřebovat a ať vás neopouští radost ze života (h)

  1. Tak Dede, hodně štěstí (na Titanicu byli všichni zdraví a moc jim to nepomohlo), hodně dobrých nápadů k reportážím a psaní nejen Dedeníku…a hodně radosti z celé Tvojí velké rodiny…

 12. ten Ambropene ti to rozpustí a bioparox do úst a vdechnutím na průdušinky ti to vyléčí,měla jsem odlehlo po třech dnech a nedusila jsem se…
  já jsme alergik a hrozí mi astma, takže tohleje fakt rychlý,aby mi to pomohlo..a pomůže to..jak mi jiný věci nezabraly tak tohle přímo skvěle..oboje jde bez receptu,ale bioparox na recept je „zdarma“

 13. Jsem doma, okolo to bouchá, Ajvi i Dareček zatím klidně pochrupují (pro jistotu oba u mne v posteli) a já datluji do tabletu. Už se Těšín na zítřejší špacír na Babí lom.
  Všem – čtoucím, mlčícím čtoucím, diskutujícím a jejich zvířecím kamarádům přeji hodně zdravíčka a klidný šťastný další rok.
  Dede a Tobě velký dík (h) za Dedeník. Pozdrav osazenstvu Domu!!!

 14. Mám uvařeno na zítra (čočkovou polévku a roštěnky – díky Míšo za nápad:)), teď přichystáme mlsoty na dnes a jdeme se zase slastně flinkat 🙂
  Co děláte vy? (wave)

  1. právě jsem dopila lahev červeného.Konkrétně Merlot 2013 La Joya Chile…je moc lahodný a dobrý, jenže i když má 14 promile, nedokázal mi otupit nervy z toho randálu… mám tu i Bohemia brut a pak nějaký „mušando“ od frantíků…ale nemám na to náladu ani chuť…na zejtra mám čočku na kyselo a volské oko se slaninou a možná rozšířím štědrosnídaňový zvyk i na 1.1. a dám si Pandoro – panetonne se sladkým sektem k snídani…

   PS: kočky nemám, dvě jsou na okně a čučej na ty světlíšky,zbytek je zalezlej a hrdinná Noriska si po skoro 7 letech uvědomila,že bezpečně je u maminky v náručí,takže když to vždy po 20 minutách vypukne,narve mi hlavu do podpaždí a statečně trpí..

 15. Když tak dočtu ty otázky ke konci- letošní podzim jsme přišli o členku smečky, bylo nám z toho hodně smutno. Ale kocouři usilovně mákli na tom, aby smutnění netrvalo dlouho, jen si člověk s nostalgií vzpomene na černobílou paní madam, kterou nahradil puntíkatý poděs s pruhatým bráchou (jen tak mimochodem, nikdy jsem nechtěla pruhatou kočku). Kilián mi spí v pracovně, na Oriáše si Kája před chvílí málem sedl v dílně, protože kocour se v nestřežené chvíli vloudil do sklepa a došel k názoru, že si schrupne.
  Za jednoznačně jeden z nejlepších zážitků považuju výlet do Anglie 🙂

  1. Matyldo, potvrzuju, že výlet do Anglie se mimořádně povedl 🙂 jen těch krizí jsem na dálku mohla řešit míň (chuckle)

   Je mi líto Macešky, ale kocouří duo je doslova těhotné příhodami a neobvyklými událostmi, nad kterými jakýkoliv vydavatel píšící paničky zajásá (chuckle)

  2. taky myslím na ty ,co odešli..Maceš je jednou z nich….

   PS: jak nechtěla pruchatou kočku???? No Matyldo!!!

  3. Matyldo, říká se odříkaného největší kus. Myslíš, že já chtěla mít pět koček doma a tři venku? No, nechtěla… Ale na druhou stranu, jsem ráda, že jsem jim nezavřela dveře před nosem.
   Bohužel, jakmile jsou kočky polovenkovní, jako máme my, je to vždycky o nervy. Přeju ti krásné dny s vaší zvířecí smečkou.

   1. Já měla tři kočky a kategoricky jsem prohlásila, že víc jich nebude. A skutečně jsem byla odhodlaná to dodržet a taky se mi to dost dlouho dařilo. No jo, ale co jsem měla dělat se zahradním Toníčkem, který měl jen tři nohy, neměl ocas, hlavu plnou klíšťat, špinavý kožich a žebra, na která se dalo brnkat. No tak už mám tři roky čtyři kočky, přičemž zrzoun je vrcholně spokojenej.

 16. My budem doma, protoze se nas chytnul nejaky chcip. Napred ale musim ject obnovit pravni licenci, protoze online mi to nebere. Jeden by si myslel, ze kdyz chteji 400 zelenych penez, tak by to nejak meli jednoduche, ale neeee.

  Ja se sem vratim, ale musime do mesta. (wave)

  1. Hanko, koukám, že chcípy vládnou v zimě i v horku. tak ať je vám oběma brzy líp! (inlove)

   K té licenci… proč by to mělo být jednoduché, když ty to mít MUSÍŠ? 😛

 17. Mám připraveno pár jednohubek,v ledničce se chladí bohemka.Ven nikam nejdu,nemám ráda organizované veselí.Večer budu koukat na telku a uzobávat.Na přípitek půjdu dolů k bratrovi a potom do postele.Rita se rachejtlí docela bojí,tak ji budu dělat společnost.
  Letošní rok byl docela dobrý,nic mimopřádného,ať v dobrém či zlém,se neudálo.A doufám,že ten příchozí rok bude taky takový.
  Na zítřejší oběd chystám pečené koleno a čočku.
  Přeju všem dobrým lidem zdraví,pohodu a štěstí,A našim čtyřnohým kámošům hodné páníčky,zdraví a ať přežijou to bouchání.
  Co takhle napsat dopisy,každý jednotlivě,příslušnému poslanci a senátorovi, aby byl přijat zákon který by omezil používání pyrotechniky jen na 31.12.Je nás,majitelů zvířátek hodně a volby se blíží.

  1. s tím naprosto souhlasím, pyrotechniku jenom 6.11. a 31.12. a to jenom městem organizovaný display v určitý čas, strašně nesnáším to náhodné bouchání v zahradách celé noci před a potom.

  2. Připadá mi rozumné rachejtle úplně nezakázat (jak to nemám ráda), ale omezit na silvestrovskou půlnoc. Akorát si nedovedu představit, jak u nás za tohle někdo hlasuje 🙁 , případně, jak se to potom dodržuje (a neposlušnost trestá) 🙁 🙁

   1. Dede, když zakázat,tak úplně,organizovanej vohňpstroj na hippodromu by mi nevadil..ty náhodný všude možně mně ničej…

   2. Dede, když jsem viděla ta induvidua, co tu pyrotechniku včera v obchodě (běžném řetězci) nakupovala… ty se nějakýma zákazama lámat nebudou, tomu věř. Hlavně že to bouchá… Ach jo. Nesnáším to taky. Kočky máme dneska zavřené doma, těch pět. Ty tři venku… snad to zvládnou jako každý rok. Jen je mi jich líto… A taky té zvěře v lesích kolem.

  3. Jojo, dneska jsem si tak říkala, kolik z těch, kdo v obchodě vlíkli náruč pyrotechniky do auta, skončí v prvních hodinách nového roku někde na chirurgii s utrženými prsty, rachejtlí v obličeji nebo pěknou popáleninou. No, každý svého štěstí strojvůdcem.
   U nás venku už to pěknou dobu docela slušně bouchá, ale kočky to zatím nesou docela statečně. Jsou trochu udivené a občas se při nějaké superráně leknou, ale jsou v klidu.

 18. Milá Dede,
  děkuju ti za tenhle útulný koutek, ve kterém smím být s Tebou a všemi ostatními. Většinou si tu jen čtu, často i se zpožděním, takže už nestíhám diskutovat. Ale je mi s vámi fajn. Přeju Tobě i celé zdejší společnosti hodně zdraví, pohody a radosti v příštím roce (f) (d)

 19. U nás bude poslední den v roce také spíše klidný než třeskutě veselý. Máme za sebou delší vycházku po okolí, bylo krásně, slunečno a mrazivo, rybník už pokrytý ledovou krustou, hejno kačen a labutí se tlačilo u přítoku na nezamrzlé ploše. A zatímco jsem se kochala, Denis pohonil hejno místních slepic, lotras jeden!
  K obědu jsme měli zbytek houbového kuby, večer budeme uzobávat chlebíčky a jednohubky a ohňostroje budeme pozorovat jen z oken. Denis se nebojí, ale má pocit, že musí jednak zjistit, kde to právě bouchá, jednak ten randál přeřvat. Tak lítá a štěká. Stejně bude pro jistotu dnes výjimečně spát v naší ložnici. 🙂

 20. Aha, tak jsem tady asi jediná, která se těší na Silvestra – tentokrát jdeme na „echt vesnického“ do Charvatské do sokolovny (naposledy jsme tam byli tak před deseti roky, ale ten byl pro mne smutný, protože mi téměř zemřela mamka v nemocnici … naštěstí se ale z té hnusné operace střeva vylízala (h) ). Budu s kamarády a s nejstarší sestrou – taky kamarádkou (chuckle) . Naštěstí rachejtle nemusím řešit – Toya je roky milovala (trávívala jsem silvestrovskou půlnoc na balkoně se psem přehozeným přes rameno, aby jí něco neuteklo) a teď je už ani neslyší, Brůča je v pr … teda v Pičíně, tam ohňostroj je věc neznámá a Ziky se zakutá do mojí postele a bude.

  Na oběd byl vývar a pečínka se zelím a brambory (pečeně zbylo dost i na zítra, takže uvařím jen tu čočkovku). Už máme i chlebíčky a očka na večer, v lednice se chladí bohemka a bílé víno, odpoledne snad stihneme přípitek se starostou svařákem a pak ještě zajdeme za neteřemi (které bydlí ob pár baráků od nás) a pak už jdeme trsat do bezvědomí … a do rána … jenom doufám, že taxikáři budou v pohodě a dostupní, aby nás kolem třetí dopravili domů (jak tak čtu Karolínu, začínám si myslet, že novoroční zákazníci je vyloženě ser… štvou, ač si myslím, že zrovna v tuto noc mají žně – třebas já nikdy jindy taxíkem nejezdím – navíc zdvořile pozdravím, poděkuju a bez reptání zaplatím požadovaný obolus).

  Přeji všem pohodu, klid, tabáček …

  1. Ygo, tohle je bezvadná verze trávení Silvestra a vítání nového roku! 🙂 Máš kliku, že nemusíš řešit zvířata, takže můžeš jít na tancovačku (inlove)
   My jsme doma prostě kvůli psům. Mysleli jsme, že ještě večer zajdeme do naší místní hospody, ale představ si – po polední akci pro děti (Silvestrovská cesta za pokladem:)), si naši hospodu pronajali přespolňáci! 😛 Takže jsme zase rádi za náš včerejší Předsilvestr (chuckle)

  2. Nes… mně novoroční zákazníci, je mi jedno, jestli jsou štědrovečerní, novoroční, velikonoční…….. hlavně, aby byli slušní a pokud možno ne příliš ožralí. A co se „žní“ týče, není to tak závratné. Ono to taxikaření totiž už vůbec není žádná supervýdělečná činnost, jak si naivně spousta lidí myslí. „Ulice“ se už prakticky nejezdí, vše se řídí dispečinkem a různými aplikacemi a podle toho to pak také vypadá. A když za 8 hodin práce jedeš průměrně za 200,- Kč/hodina, tak po odečtení nákladů zbude pár korun. Já totiž nepatřím k těm, kteří si řeknou cizincům o 5.000,- z centra na letiště nebo 1.000,- do hotelu za roh.

  3. Jé, v Pičíně… tam to mám ráda, tam je krásně! Tam jsme jezdili, když byl synek malej. Dneska už nemáme kam jezdit, ten pán, co tam pronajímal pokoje, dávno umřel. Ale díky tomu jsem si Brdy zamilovala.
   Hm, nedělala bych si iluze stran ohňostrojů…
   Eh, silvestry mám nerada, nějak mě deprimuje, když se očekává, že budu veselá.

   1. Lidi, představte si, a politujte nás. Tady v Bělé už ti tupí bouchalové před někilolia vteřinami začali a bohužel vší silou. Lituju svého jiřího, protože se už od pátku minulého týdne pořádně nevyspal. Noha s růží je stále neskutečně oteklá a bolí velice silně, takže ho spát fakt nenechá. a už zas tu je hnusná bouchací orgie, co tu pravidelně trvá až do tří ráno. Děs a běs je to.Kde na to berou ti tupci prachy, když je tu spousta lidí bez práce a na dávkách, netuším. Mám vztek.

 21. Uf, dorazila jsem teď z práce, totálně vyčerpaná, protože samosebou vše co se dalo, se… Proč by lidi četli návody, jak co dělat, zvlášť zbytečný je to u věcí, co se dělají jednou ročně, že. Ale co, jsem doma vařím kočkám dietu, nám dělám chlebíčky, budeme doma, některé kočky špatně snáší půlnoční rachot, tak je nechci nechat doma samotné. A jak píšeš ty, mám pocit, že se mi chce spát už teď, a to jsem pravověrná sova.
  Hodně štěstí a hlavně zdraví všem lidem, kteří sem rádi chodí, jejich zvířatům a Dede, moc díky. I když nepíšu denně, denně čtu.

  1. Toro, udělej dobroty kočkám i sobě, sedni si s nohama nahoře a začni si pořádně lebedit (inlove)
   Na lidi nečtoucí návody můžeš zase na pár dní zapomenout! 🙂

 22. Tak my máme za sebou lenivé ráno, já si zaskočila do města pro pár drobností a popřála všechno nejlepší v několika oblíbených obchodech na náměstí. Oběd bude hodně pozdní, až Martin navozí týdenní zásobu dřeva, tak pojedeme se psima na Zvičinu a užijeme si to:))
  Na večer máme hlavně dobré sýry od místního Holanďana – těším se na zralejší kozí, ten jsme ještě neměli. K tomu hříšné množství ovoce, dobrý chlebík, trochu cukroví a dobré víno.

  A napadla mě ještě jedna věc. (wait) Koukala jsem po Domě a přemýšlela, jestli se nemám pustit do generálního odchlupení, abychom přivítali nový rok v čistém. Pak mě napadlo: jak na Nový rok, tak po celý rok! A došlo mi, že chci celý příští rok žít se svými psy, tedy v zachlupacené domácnosti. Takže zase jen zametu kolem dřeva, kamen a v kuchyni a generální odchlupení pro jistotu vypustím. 😛

 23. Sníme oběd,(nachystala jsem věci na chlebíčky a udělala pomazánku, sednu do auta a jedu za maminkou a dalšími staroušky do Domova, (jemnou pomazánku beru sebou) I ti zaměstnanci kteří mají volno budou odpoledne i s klienty „slavit“ Silvestra, už se chystají chlebíčky a jednohubky. Pobudeme, pokecáme, diskusní kroužek, který vznikl v létě, kdy jsme nebyli rozprchlí po zahradách, ale seděli všichni na jedné kupě ve stínu domu, bude opět perlit, takže mne budou bolet lícní a břišní svaly od smíchu. Navečer doma udělám pár chlebíčků, možná zasednu k televizi (přednosta určitě) já poslední roky trávím Silvestra v posteli s knížkou a buď usnu a vzbudí mě dělbuchy, nebo si čtu do půlnoci, potom si při státní hymně přiťukneme šampáněm, vyřídíme pár telefonátů a hurá do postele. Zítra ráno vyrážíme se psinami kam? no přece do lesů!!! Pod heslem „Jak na Nový rok, tak po celý rok“.

  1. Alex, přeju tobě, starouškům i jejich pečovatelům, abyste byli od smíchu úplně sedření! 😀 (inlove)

 24. Tak právě teď jsem vstala a po spáchání hygieny se budu psychicky připravovat na noční směnu.
  Nesnáším poslední den v roce, kdy si každý myslí, že je co oslavovat. Není. A opít se můžu kdykoliv v roce, proč zrovna 31.12.?
  Nesnáším ohňostroje a dělobuchy a magory, co jsou tím posedlí. V Praze to bude zase hrůza, na horách to plaší zvěř…
  Veselo mi rozhodně není, je mi smutno a následující rok to určitě nevyřeší.
  Mívali jsme v poledne ovar s křenem, pak jednohubky a dobré sýry. Pili jsme kvalitní suchý sekt, ne pouze na přípitek, ale po celý večer. Ráno hlava nebolela.
  Na Nový rok byla čočka s uzeným a volským okem. Aby se držely peníze. Zajímavé je, že i když jsem jí dokázala spořádat pěknou porci, peníze nemám.
  Ale co, peníze kazí charakter, tak ať je aspoň na přežití.
  Tak si to Silvestrovské šílení krásně užijte, ochraňujte a hýčkejte zvířátka domácí – já na půlnoc dojedu domů i kdybych měla jet přes celou Prahu naprázdno, hodinu s kožíšky pobudu, aby se nebáli a pak zase vyrazím. V 1.30 vezu svoje přátele z hospůdky, kterou provozují, takže to bude tak akorát.

  1. Karolíno, budu na tebe myslet, abys měla tak klidnou a bezpečnou službu, jak to jen mezi silvestrovskými opilci jde. Abys vozila lidi veselé, milé a štědré a s kožíšky si hezky užila půlnoc! (inlove)

 25. Tak po dnešní návštěvě veteriny (opakování stejné události jako loni, jen s rozdílem pár dnů, kdy psovi viditelně něco je a veti na něm klinicky nemůžou nic najít) vím, že udělám chlebíčky, ještě budu pracovat a večer si k těm chlebíčkům vezmeme nějaké zobání, víno a společenské hry a budeme hrát. Děti budou doma, zatímco poslední dny byly vytrvale někde v čudu, tak na silvestrovské hraní zůstanou.

  1. Jo a pokud jde o ohňostroj- psice nejásají, ale načučeně sedí vedle nás na pohovce a zřejmě jsou toho názoru, že ty děla na špačky (původce podzimního bouchání) by do vesnice tahat nemuseli. Já se tvářím jako obvykle, že nic neslyším, tak nijak nešílí.

   1. Matyldo, trénink s děly na špačky se takhle aspoň zúročí 🙂
    Doufám, že se Borůvka už cítí líp, takže ty se už taky cítíš líp! (inlove)
    Jinak já se mohla pro Kazana a Daníka v Anglii tvářit jakkoliv, ale profesionální ohňostroj vybuchující jen pár metrů od domu jsem prostě odclonit nedokázala. Prý býval hezký, ale já to nevěděla, protože jsem trávila půlnoc na záchodě s oběma vyděšenými psy… to byla jediná místnost aspoň trochu odcloněná od hluku. Ne, to bych už opravdu nechtěla zažít.

 26. Silvestra moc neslavím. Nevím proč bych měla bouřlivě oslavovat, že jsem zas o rok starší 😀
  Chvílemi si čtu, chvílemi kouknu na televizi. O půlnoci vylezu s cigárem na zápraží, dám si novoroční předsevzetí, že přestanu kouřit(což zas nesplním) a koukám na hvězdy. Vzpomínám na ty, co už tu se mnou nejsou a povídám si s nimi. A pak jdu spát. Jsem vlastně vzhůru jen kvůli psům, aby se o půlnoci nebáli. I když tady na samotě to bouchání není tak hrozné, ale Miuška je v noci venku, tak aby nebyla sama.

 27. I ty jedna čekatelko. 😀 To mě vskutku pobavilo, protože tady dole ve vsi mají podobný klub. Já se na oslavy moc netěším protože budeme zase vyhánět rachejtličkáře u chráněných zón a tentokrát jim tu munici asi nastrkám do zadnic a pak budu postupovat dle návodu. Už mi začínají pít krev brčkem.

  1. Aladaire, mockrát jsem si představovala, jak by si podle tohoto návodu střelci rachejtlí to oslavu užili 😛

   U nás na vsi to celkem jde – záleží na tom, v kterých domech se sejde obveselená mládež. Já se těším na oheň na mrazivé zahradě a hodlám si užít svoji variantu ohňových hříček – přiznám se, že mám slabost pro prskavky. Ony mě dokonce i voní! (wasntme)

 28. Milá DEDE, budu odpovídat na tvé otázky postupně.

  Co dělám právě teď , jsem dnes do 15 30 hod v práci a kóduju zdravotní výkony pro zdravotní pojišťovnu.

  Odpoledne dorazím domů a k večeru udělám na večeři játra na roštu a hranolky s oblohou . Na přípitek bude dobré červené sicilské.

  Starší syn Peta je u své přítelkyně a přijede až na nový rok na oběd. Mladší ještě neví, co bude dělat.
  My s manželem se budeme dívat na “ Hospodu na mýtince “ od Cimrmanů. My je s manželem milujeme. Pak přepneme na Všechnopárty s Karlem Šípem a hnedle tu bude půlnoc. Otevřeme italské šampáňo.

  V duchu poděkuju starému roku a do nového si budu přát zdraví a ještě jednou zdraví. Dále abychom se měli v rodině rádi, střechu nad hlavou a mít co dát do misky k jídlu. Kapku toho štěstí. Co více si může člověk přát.

  V příštím roce oslavím 50-sátku a moje maminka 70-sátku. Uděláme společnou rodinnou oslavu v restauraci a na to se těším.

  P.S. Celý večer budu uklidňovat Hepinku, ta se strašně bojí petard. Dostane bachovky a budu jí chovat. Jindy se nerada chová, ale na Silvestra ano. Fouskovi to nevadí.

 29. Silvestr neslavím už spoustu let, vlastně od chvíle,co jsem se přestěhovala s Šarikem do Perníkovic…takže od roku 1997. Nějak na ty oslavy nejsem..organizovaný svátek alkoholiků a pyromanů křížených s dělostřelectvem nemusím.

  Mamka dělávala ovar nebo uzenej jazyk s vejmrdou,jedlo se to po půlnočním přípitku..celej večer u bedny uzobávali s tátou nivové jednohubky zdobené koskem vlašského ořechu nebo kompotovanou višní,houbičky v octě ,sardelová očka na kolečkách rohlíku s máslem…
  okolo mne se vyrábí klasická česnekovo sýrová pomatlánka a podobné majonézové zázraky, dík nemusím všechno…. oblíbené jsou motané šneky z listového těsta..

  U nás doma je dneska k obědu slepičí vývar s nudlemi a bramborové placky..k večeři si dám čerstvou bagetu se sardelkami a červené…no a pak zabedním,zatáhnu ,dám kočkám do kožichu kozlík a do tlamek bachovky a budeme čekat,až to veselí ty magory přejde….pak se vyspíme a k obědu si dám čočku na kyselo s volským okem..

  1. Sharko, s tvojí smečkou je to nějaká spotřeba kapiček obou druhů, co? Aspoň to pomáhá? (inlove)

   Jinak vejmrda – to je křen s jablky, ne? Zdena bp říkala, že to přelívají vývarem a že je to úžasně dobré, což si těžko umím představit, já to nejím.
   Jak to děláš ty? 🙂

   1. Jistě – křen, jabka a vývar – mana nebeská a k ovaru nepřekonatelná. Když jsme ještě dělali domácí zabijačku, dělávali jsme ho mísu! Dá se to jíst lžičkou (ovšem, je-li křen od židovského hřbitova, je to síla a nejedna slzička vyhrkne (rofl) ).

   2. jablka sladká,strouhaná,křen selký poctivě strouhaný a vývar osolený hovězí teplý..smícháš vše na kaši- no na vejmrdu…to je Dede obrovská dobrota k ovaru…

    Bachovky dostanou nakapaný do pití, chlastají to už od rána, kozlík nakapu na pelechy, přes internet jde koupit levněji…za rok 1 celý bachovky a 4 lékovky kozlíku…kape se troška,maj ho za odměnu…kdo má ten smrad jak 14 dní neměněný ponožky čuchat?

 30. Co děláte právě teď? Právě teď jdu fotit náš perníkový betlém.
  Jaké jsou vaše oblíbené silvestrovské pochoutky? Uzený jazyk, slané tyčinky tvaroh/máslo/mouka, letos nově čedarové sušenky (ještě tučnější než ty tvarohové, ale výborné)
  Bez čeho si neumíte své oslavy představit, co naopak třeba zkoušíte poprvé? Každý rok chodíme o půlnoci na louku pod hanspaulským zámečkem, kde se sejde půl Hanspaulky, pozdravíme se, připijeme si a koukáme na ohňostroje, protože ta naše městská vesnice je na kopci a vidíme celou Prahu.
  Co bylo to nejhezčí, co se vám tento rok přihodilo? Že jsme se zase na Štědrý den ve zdraví sešli.
  Na co se těšíte v novém roce? Ani nevím, snad aby byl aspoň takový, jako letos.

  A teď už jdu opravdu fotit, nebo na Nový rok dostanu od Liky za uši 🙂

  1. Renato, to zase bude tvoje slavná betlémská hádanka, co? (inlove)
   Líbí se mi představa Hanspaulky coby vesnice 🙂

 31. Dede, já taky ráda ponocuju a zrovna na silvestra když chci opravdu zůstat tak bych spala. Na oslavy nechodím, většinou si částečně čtu nějakou dobrou knížku co jsem si šetřila a částečně koukám na televizi. I když ty roky co jsem žila v Londýně jsem vždycky chodila na půlnoční ohňostroj do Alexandra Palace, mají úchvatné displaye každý rok. K jídlu udělám chlebíčky, dělám je jenom na Silvestra, a když tak koupím nějaké mini dobroty. Tenhle rok mám volno čtvrtek a pátek, protože jsem celé vánoce pracovala, ale taky jsem dostala pořádný zánět v krku a průdušek, a je mi docela nanic.

  1. Wendulko, lity lity s tím chcípem, držím palce, ať je ti brzy líp. (inlove) zababuš se v posteli, popíjej zahřívací nápoje, občas se prospi a ono to poleví.

   Jinak on je na tom Marek podobně a kvílí, proč musí být sakra nemocnej, když má jednou dovolenou? 😛

    1. to jsem v lékárně neviděla šárko ale jaké jsou v tom aktivní ingredience? já jsem se v noci docela vystrašila, jak už pět dní mě šíleně bolí v krku a vůbec se to nelepší, k tomu mám rýmu a děsný kašel, celý hrudní košíček mě bolí, a docela špatně se mi dýchá jak mám oteklé mandle a krk, a když v noci spím a nemůžu pravidelně odkašlávat ty hnusoty co se mi v krku hromadí, tak jsem najednou probudila s úplně ucpaným krkem a nemohla jsem nadechnou vzduch abych to mohla vykašlat. chudák chris mi pár minut plácal do zad aby se to nějak uvolnilo taky byl docela vyděšenej. nám takhle umřel mamky příbuzný, měl tak oteklé mandle a zahleněný krk, že se udusil. fakt potřebuju antibiotika ale doktor má celý týden dovolenou

     1. Wendulko, mám ošklivý pocit, že volně prodejné léky ti už nezaberou a nevím, jestli je možné čekat, až se doktor dostaví z dovolené. Nemáte tam nějakou pohotovost? Nepomohli by ti u tebe v práci? (h)
      Chápu, že v tvém stavu je představa jakéhokoliv cestování dost příšerná, ale řekla bych, že ta atb potřebuješ dost fofrem!

     2. Bioparox je ATB :
      Bioparox se používá k místní léčbě zánětů a infekcí sliznice hltanu a dýchacích cest – rýma, zánět vedlejších nosních dutin, angína, zánět hltanu, zánět hrtanu, zánět průdušnice a průdušek. Může být podáván i po odnětí mandlí. Pouze u lehčích onemocnění sliznice dutiny ústní, hltanu, mandlí a horních cest dýchacích můžete Bioparox použít bez porady s lékařem. Při známkách celkové infekce (horečka) se přípravek používá pouze na doporučení lékaře jako doplňková léčba při současné celkové léčbě antibiotiky. U zánětu hrtanu, který se projevuje především chrapotem, sípáním a štěkavým kašlem lze Bioparox používat též jen na doporučení lékaře.

      Složení: fusafunginum (fusafungin) 0,500 g ve 100 ml roztoku. 1 odměřená dávka obsahuje 0,125 mg fusafunginu

      Dávkování:

      * Dospělí: pokud lékař neurčí jinak, obvyklé dávkování je 2 vstřiky do každé nosní dírky a 4 vstřiky do úst 4krát denně.

      CO JE Ambrobene 75 mg A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

      Ambroxol, léčivá látka přípravku Ambrobene 75 mg , patří do skupiny expektorancií a mukolytik.
      Svým působením usnadňuje vykašlávání a zmírňuje kašel.
      Ambrobene 75 mg se užívá při akutních a chronických onemocněních dýchacích cest spojených
      s obtížným vykašláváním, infekčních onemocněních dýchacích cest, při akutních a chronických
      zánětech vedlejších nosních dutin.
      Přípravek Ambrobene 75 mg je určen pro děti starší 12 let, mladistvé a dospělé.
      Co Ambrobene 75 mg obsahuje
      – Léčivou látkou je ambroxoli hydrochloridum 75 mg v jedné tobolce.
      – Pomocnými látkami jsou mikrokrystalická celulóza, sodná sůl karmelosy,
      hydroxypropylmethylcelulosa, disperze metakrylátového kopolymeru RS 30 %, triethyl-citrát,
      srážený oxid křemičitý, želatina, oxid titaničitý, žlutý oxid železitý, červený oxid železitý, černý
      oxid železitý.

      1. díke dede a šárko. pohotovosti se chci vyhnout, protože mám jenom dva dny volna a prostě na to nemám nervy tam pět nebo šest hodin čekat, aby se pak na mě šklebili co tam lezu s nějakým zánětem krku. k tomu mám stress z práce, my máme povoleno být nemocní jenom dvakrát za rok, a já jsem měla dva dny v únoru a tři dny v září, a dva dny teď v neděli a v pondělí. spěchala jsem zpátky do práce včera abych neměla moc dní a dověděla jsem se , že nepočítají dny ale příležitosti, a tohle byla moje třetí, tak prý teď nesmím být nemocná celý rok jinak mi dají nějaké písemné varování či co. mohla jsem si teda s mojím zánětem sedět týden nebo dva doma a vyšlo by to nastejno jako když jsem spěchala zpátky za dva dny. a kdybych šla teď na nemocenskou znova protože se to nelepší, tak by to už počítali jako další příležitost.

       1. Wendulko, to je hrozné, copak můžeš za to, ze jsi opravdu nemocná? To by snad měli v NHS umět pochopit, ne?
        Spíš musejí pochopit, řekla bych.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN